Studie naar brede school Kapelle iS PZC Het komt wel goed met Nishoek Een zelfgemaakte jurk en brood met appeltjes Gemeenteraad dwingt per motie onderzoek af agenda Huisartsen in psychische zorg ,11 Bromfietsers botsen op elkaar Man moet rijbewijs inleveren Nieuwbouw Kerklaan Hansweert Vrijspraak voor beledigen agent Paardenvijgen mogen buiten dorp blijven liggen itoor Frank Balkenende KAPELLE - Kapelle gaat de bouw van een brede school on derzoeken. Die studie moet aan tonen of er behoefte is aan zo'n school en op welke plek ze moet komen. De SGP-fractie drong gisteren in een raadsbreed aangenomen motie aan op spoed. Het college san burgemeester en wethou ders wilde pas bij de verdere uit werking van fase drie in de toe komstige wijk Zuidhoek in Bie- zelinge, nagaan of daar ook een brede school past. Volgens SGP-fractievoorzitter L, Niewenhuijse is er geen tijd verliezen. Hij wees op de trend dat scholen steeds meer maatschappelijke voorzienin gen onder hun dak krijgen. Daarnaast zal het Kapelse inwo nertal blijven groeien, niet in de laatste plaats door wijk Zuid hoek. Er zijn ook praktische redenen om na te denken over een brede school, liet Niewenhuijse weten. ,De gebouwen van basisschool De Moolhoek zijn over vijf jaar afgeschreven en basisschool 'tHonk heeft te maken met dis locaties en noodvoorzieningen." Gunstig Kapelle kan dat ook best beta len, want de meerjarenbegro ting ziet er gunstig uit, stipte hij aan. Overigens pleitte de fractie van Gemeentebelang al eerder voor een onderzoek naar een brede school. De plek is echter een twistpunt. Het CDA vindt de Zuidhoek on geschikt, want de wijk ligt te veel aan de zuidrand. Fractie- (Advertentie) (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN OOK OP VLOERVERWARMING Amundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voorzitter E. Damen: „Daar gaat dan elke dag een stroom kinderen heen, over de spoor lijn. Hoe kunnen we hun veilig heid garanderen?" Het oude veilingterrein is een be tere locatie, meent het CDA. Maar ook veel duurder, wierp wethouder G. Burger (CDA) gis teren tegen. Het terrein is in han den van projectontwikkelaar KRUININGEN - „Het is een keurige dag. Dat was het zestig jaar geleden en nu weer", con stateert Hubregje Daane-Saa- man (83) uit Kruiningen tevre den. Samen met haar man Mari- nus (86) en familie vierde ze gis teren hun diamanten huwelijks dag. Ze zijn in Kruiningen getrouwd en wonen er nog altijd. „We zijn alleen met de ramp een tijdje geëvacueerd geweest." Hubregje en Marinus Daane- Saaman trouwden op 7 novem ber 1946. „Ik had een zelfge maakte jurk en we aten brood met gedroogde appeltjes erin. We hebben wel een feest gehad. Iedereen heeft er van genoten", blikte Hubregje terug. „Er wa ren een heleboel vrouwen in kle derdracht. Dat was een mooi ge zicht", voegt haar man toe. Marinus heeft er een lange loop baan op zitten als bodemonder zoeker in boomgaarden. Hij reis de er het hele land voor door. „Ik moest vaak naar de Noord- Apron Development, die nu al moeite heeft om er een winstge vend woningbouwplan voor in elkaar te draaien. „Aan een school valt niks te verdienen, dus wordt die plek nog veel duurder dan in de Zuidhoek." CDA'er Damen vindt dat de ge meente toch een grondruil moet overwegen. „De projectontwik kelaar kan er bij winnen." Bur- oostpolder. Nou, daar was je in die tijd niet zomaar hoor", ver telt Marinus. „Hij heeft zelfs een lintje gekregen. Hij is ridder in de Orde van Oranje-Nassau", vergeet zijn vrouw niet te ver melden. Het onderzoeken zit er nog steeds in. „Nee, dat gaat niet over, ook al ben je met pen sioen. Ik zag door mijn werk vaak koeien. Als hobby onder zoek ik nog steeds koeienrassen met boeken, die ik van veeteelt bedrijven krijg." Zijn vrouw vult haar dagen met het huishouden, kaarten maken en fietsen. „Ik fiets elke dag tien kilometer. Soms is het iets min der, als het hard waait." De familie van het echtpaar is inmiddels ook flink uitgebreid. Het paar heeft twee kinderen: dochter Corrie en zoon Rinus. „De één woont in Amerika en de ander op Gran Canaria", vertel de Hubregje. Allebei waren ze gisteren op bezoek. Van de tien kleinkinderen waren er ook en kele speciaal naar Nederland ge komen. Daarnaast zijn er ook nog veertien achterkleinkinde ren. ger zegde toe dat idee in het on derzoek naar de brede school uit te werken. Het was gisteren Zuidhoek en onderwijs wat de klok sloèg in de raad Kapelle, die de begro ting voor 2007 behandelde. Vrij wel alle fracties vrezen dat van de ambitieuze plannen om de Zuidhoek op te tuigen tot een markant woongebied niks te rechtkomt. Door het schrappen van geplande fruitbomen (je mag niet spuiten in een woon wijk) en een forse waterplas (het grondwaterpeil is te laag) zou er een laf Vinex-wijkje reste ren. Wethouder Herselman (WD) er kende dat er twee elementen zijn gesneuveld, waarbij hij zich liet ontvallen dat het water schap Zeeuwse Eilanden de ge meente op het verkeerde been heeft gezet waar het de grond waterstand betrof. „Maar voor de rest staat het plan voor de eerste twee fasen nog voor 95 procent overeind." Over de in vulling van de derde fase, waar in elk geval een waterberging komt, mag de raad binnenkort zijn zegje doen. STREEKACTIVITEITEN ELLEWOUTSDIJK Het Fort, 10.00-17.00 uur: Open voor bezichti ging; GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie diverse ambachten; MEC De Bevelanden, 14.00-16.00 uur: De winterse trukendoos voor kinderen tussen 7 en 12 jaar; aanmelden 0113-252628; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - De Vroone, 09.30 uur Hout- snijclub; 9.30-11.30 uur: Koersbal;13.00 uur: Soos, biljarten; 13.30 uur: Ouderen- koor; 14.00 uur: Sjoelen. 14.00: Koers bal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Gymnastiekzaal door Rob Paardekam KRUININGEN - In de gemeente raad van Reimerswaal ging het gisteren over paardenvijgen. Of die wel of niet op straat mogen blijven liggen. De discussie werd aangezwen geld door SGP-raadslid A. van Stee toen de nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening werd besproken. Daarin is opgeno men dat eigenaren of berijders van paarden de uitwerpselen die deze dieren op straat depone ren voortaan op dienen te rui men. Van Stee, zelf een paardenlief hebber, vindt het allemaal een beetje overdreven. Hij stelde dat Reimerswaal op deze manier een beetje op Wassenaar gaat lij ken. „Laten we ons realiseren dat we gewoon een plattelands gemeente zijn." De SGP'er zei dat veel kinderen nog wel eens een rondje met hun pony door het dorp willen maken en vroeg zich af hoe 'die hummels' die vij gen op moeten gaan ruimen. Opruimplicht Ook de meeste andere fracties lieten weten dat ze geen overdre ven streng beleid willen ten aan zien van de paardenpoep. Met een opruimplicht binnen de be bouwde kom kan een meerder heid leven, maar in het buitenge bied mogen baasjes de vijgen in de toekomst gewoon laten lig gen. Nieulandestraat, 15.30-16.30 uur; Bewe gen voor senioren Gymnastiekvereni ging Sparta; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur; Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Inter nationaal dansen; SINT-MAARTENSDIJK - Gemeente huis, 19.00 uur: Welkomavond; THOLEN - Hal van de TIMPA, Industrie terrein Slachtveld, 09.00-11.30uur en 13.30-15.00 uur: Verkoop van 2e hands kleding en andere artikelen; Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; Oudelandestraat 11,19.30 uur: Oecume nisch avondgebed; Meulvliet, 19.30 uur: Ledenvergadering CDA; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu terochtend; 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten 15.00 uur: Interna tionaal dansen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zin gen met ouderenkoor Vredelust; De Zaete, 20.00 uur: Ledenvergadering IJsvereniging Yerseke. Ook de eenden in het parkje in Krabbendijke kwamen ter spra ke. P, Koeman (CDA) stelde voor deze rond de jaarwisseling op te hokken, omdat jongeren re gelmatig vuurwerk naar de beestjes gooien. Dat het ideetje door de anderen niet heel se rieus werd genomen, bleek uit de reacties. „Kunnen we dan niet beter de jongeren ophok- ken?", klonk het van verschillen de kanten. DOMBURG - De huisartsen in de gemeente Veere willen de geestelijke en maatschappelijke gezondheidszorg in eigen kring oplossen, omdat de wachtlijsten bij Emergis en Maatschappelij ke Zorg Walcheren (MZW) te groot zijn. Dat bevestigt woordvoerder G. Rullens, arts in Oostkapelle. ,,We sturen nu al geen cliënten meer door naar die instanties, omdat ze te lang moeten wach ten op zorg op maat." Al lange tijd dringen de Veerse huisartsen aan op verbetering van de situatie. „Maar dat heeft helaas niet tot resultaat geleid. Daarom vinden we dat we dit probleem zelf, lokaal, moeten oplossen. Emergis en MZW kun nen we op deze manier steu nen." door Cornelleke Blok Marinus en Hubregje Daane-Saaman foto Willem Mieras woensdag 8 november 2006 GOES - Twee bromfietsers zijn gistermiddag in Goes bij een frontale botsingen gewond geraakt. Beiden wilden op de Middelburgsestraat fietsers inhalen, waarna ze mid den op de weg elkaar raakten. Een negentienjarige Goesenaar had last van zijn voet en hoofd en is voor onderzoek overgebracht naar het zieken huis. De andere bromfietser, een zestienjarige jongen uit de gemeente Reimerswaal had schaafwonden aan zijn been en handen, maar hoefde niet mee naar het zieken huis. Korting op de grondprijs en een ruimere bestemming moeten er voor zorgen dat bedrijventerrein Nishoek binnen afzienbare tijd volstroomt. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Reimers waal krijgt maar geen grond verkocht op bedrijventerrein Nishoek bij Krui ningen. De reden: (te) dure grond en te beperkte mogelijkheden. Die beperking zit hem vooral in het feit dat het groot ste deel van Nishoek alleen beschikbaar is voor bedrijven uit de zogeheten agri business. „Achteraf bezien is het mis schien niet verstandig geweest om die bestemming erop te leggen", geeft wet houder J. Sinke toe. Met prijzen van 99 euro per vierkante meter voor de beste locaties en 77 euro voor de wat minder gunstig gelegen gronden is Nishoek stevig aan de prijs. „Ja, misschien zijn we wat duurder dan andere gemeenten"zegt de Reimers- waalse bedrijfscontactfunctionaris P. van Dijke. „Maar het gaat wel om een kwaliteitslocatie. Nishoek ligt pal aan de A58 en heeft straks een uitste kende aansluiting op de snelweg. In mijn ogen rechtvaardigt de kwaliteit de prijs." Volgens Van Dijke is de prijs he lemaal niet het grootste probleem voor Nishoek. Op bedrijventerrein De Poort in Rilland worden dezelfde prijzen ge hanteerd en daar is volgens hem nog slechts drieduizend vierkante meter te koop. Desondanks heeft het college gis teren besloten een prijsverlaging door te voeren. Bedrijven die grote lappen grond afnemen (meer dan vijfduizend vierkante meter) krijgen straks enkele procenten korting. Voor de best gelegen percelen kan de prijs dalen van 99 euro naar minimaal 78 euro (afhankelijk van het aantal ge kochte meters), terwijl de goedkope gronden van 77 euro dalen naar mini maal 65 euro. „Deze regeling geldt tot en met 2008", licht wethouder J. Sinke toe. „Daarna bekijken we wat het effect is geweest." De prijsverlaging gaat de gemeente geld kosten, maar niets doen is volgens de wethouder geen optie. „Toch kunnen we niet oneindig doorgaan met het ver lagen van de prijzen", zegt hij. „De ge meente heeft destijds enorme kosten ge maakt, onder meer omdat we een aantal woningen aan de Zanddijk moesten ver werven. Aan de andere kant begrijp ik best dat ondernemers daar geen bood schap aan hebben." Smokkelhoek Ter vergelijking: de gemeente Kapelle vraagt op bedrijventerrein Smokkel hoek momenteel 65 euro per vierkante meter. Afhankelijk van de belangstel ling zal ook het stuk langs de provincia le weg in 2007 nog worden ontwikkeld. Daar gaan prijzen gelden van 90 euro voor de zichtlocaties en 75 euro voor de andere percelen. Een bedrijf op Smok kelhoek dat Nishoek links heeft laten liggen is Marcke Foods, dat fruit, groen ten en aardappels verwerkt tot chips en dus onder de noemer agribusiness ge plaatst kan worden. „Nishoek was ze ker een optie", zegt directeur H. van der Doe. „Maar uiteindelijk heeft de aantrekkelijke prijs op Smokkelhoek de doorslag gegeven." Agribusiness Toch is de relatief hoge prijs niet het enige probleem voor Nishoek. Dat een groot deel van het terrein alleen is be stemd voor bedrijven in de agribusiness wordt door de gemeente als heel belem merend ervaren. Het deel waar al wel een wat ruimer regime geldt, wordt nog niet ontsloten, dus dat zet ook geen zo den aan de dijk. Sinke zegt dat het achteraf bezien mis schien niet zo verstandig is geweest om de bestemming agribusiness op een deel van het terrein te leggen, maar volgens Van Dijke was het op dat moment een logisch besluit. „We hebben het over een jaar of zes geleden. Er waren toen duidelijke signalen dat er vraag naar grond was van bedrijven uit de agrari sche sector. Het was bovendien beleid van de provincie om hen in Kruiningen te concentreren. Dat het bergafwaarts zou gaan met de sector konden we toen ook niet voorzien." Nu ligt er een plan om de belemmeren de bestemming van Nishoek af te halen, zodat ook andere bedrijven zich op het bedrijventerrein kunnen vestigen. De provincie moet daar nog mee akkoord gaan, maar in het gemeentehuis wordt niets anders dan een positief antwoord verwacht. Van Dijke verwacht er veel van. Hij zegt een behoorlijke lijst van lokale Rei- merswaalse bedrijven te hebben, die in teresse hebben in een kavel op Nishoek, maar daar nu niet heen kunnen verhui zen vanwege de beperkte bestemming. „Natuurlijk zijn we pas zeker dat ze ook daadwerkelijk grond kopen als de handtekeningen zijn gezet", zegt hij. „Maar het is een hele actuele lijst, dus ik weet bijna zeker dat een hoop bedrij ven echt grond gaan kopen als de pro vincie ons toestaat om hen op het bedrij venterrein toe te laten. Ik ben niet zo pessimistisch, hoor. Het komt wel goed met Nishoek." Gedeputeerde H. van Waveren laat we ten dat de pi'ovincie niet dwars zal lig gen als de gemeente Reimerswaal de ves tigingsmogelijkheden voor Nishoek wil vergroten. Wel hoopt hij dat gemeenten op de Bevelanden in de toekomst afspra ken maken over de grondprijzen op be drijventerreinen, omdat de grote ver schillen van nu hem een doorn in het oog zijn. YERSEKE - Een twintigjarige man uit Yerseke is gister middag aangehouden wegens rijden onder invloed. Agen ten zagen de automobilist slingerend over de Margriet straat in zijn woonplaats rijden en dwongen hem te stop pen. De Yersekenaar werd ter plaatse aangehouden omdat het vermoeden bestond dat hij onder invloed van alcohol had gereden. De man was het hier niet mee eens en deed nog een poging zich aan zijn aanhouding te onttrekken wat echter mislukte. Hij werd overgebracht naar het politiebu reau in Goes waar een bloedproef werd afgenomen. In af wachting van de uitslag hiervan werd zijn rijbewijs inge vorderd. HANSWEERT - Woningcorporatie R&B Wonen bouwt woningen op de plaats van het voormalige Groene Kruis- gebouw aan de Kerklaan in Hansweert. Ook een garage box moet wijken voor dat plannetje. Het Reimerswaalse college besloot gisteren om die voor tienduizend euro aan te kopen. Het Groene Kruisgebouw kwam vrij toen de gebruikers ervan, de thuiszorg en de fysiotherapeuten, naar een loca tie in de brede school verhuisden. De stichting Jeugdsoos Hansweert heeft nog geprobeerd om van het gebouwtje haar onderkomen te maken, maar daar zag de gemeente niets in. Ze besloot het pandje te slopen. Nu komen er wo ningen. Volgens directeur C. Krijger van R&B Wonen gaat het vermoedelijk om twee ruime woningen om de be gane grond met daarboven enkele appartementen voor jongeren. „Het gaat om een voorlopige schets, dus er kan nog best iets aan veranderen." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een 21-jarige vrouw uit Sluiskil bij verstek vrijgesproken van het beledigen van een agent. „De verdachte zal wel boos geweest zijn, maar ik heb pro blemen met het bewijs. De politie had meer onderzoek moeten doen. Zo is er een belangrijke getuige niet ge hoord", zei de politierechter. Raadsman W. Suijkerbuijk meende dat er van een politie man mag worden verwacht een dikke huid te hebben; meer dan de gemiddelde burger. „Voor een strafbare bele diging moet er meer zijn." De Sluiskilse zou vorig jaar op 9 december in Terneuzen de agent hebben toegevoegd: 'fuckers'. Officier van justi tie G. Oosterveld had 265 euro boete tegen de vrouw geëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29