»zc efenruimte in soos bij De Stenge m Goese Polder praat mee over speelplaatsen IrttemetPlusBellen. is er riu. ook voor ondernemers: Zakelijk IntemetPliisBellen V ogelbescherming eist toch blokkade mosselzaadvisserij SPUWTPHOTO Luxe variant mogelijk dankzij subsidie uit Den Haag Onderzoek lastig winkelen Winkeliers zijn Russische blazers beu Meer umts-masten op Schouwen "WH Wij geven u de helft cadeau! PZC zakelijk internetplusbellen kpn sluit je aart Vier brandjes in Poortvliet Geen prijs voor stichting Roemenië Geweld in relatie bestraft Boetes voor vandalisme in Goes Dialoog ledactie: 0113-315649 ww.pzc.nl •mail:redactie@ pzc.nl istbus 314460 AA Goes jvertentie-exploitatie: |oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Ijjationaal: 020-4562500. :ersservice: 0800-0231231 Loensdag 8 november 2006 editie Bevelanden-Tholen itoor Frank Balkenende JEINKENSZAND - De nieuwe tugdsoos in Heinkenszand kan éen stuk luxer worden dankzij Wentigduizend euro rijkssubsi- I die. Er komt nu ook een oefen- I ruimte voor popbands in. Daar- n bestaat grote behoefte in de I gemeente Borsele. I Het ministerie van Volksgezond- I heid, Welzijn en Sport (VWS) be- taalt mee aan de nieuwbouw, Hndat Borsele een paar vliegen Ijinéén klap wil slaan. Het nieu- I we onderkomen van jeugdsoos GOES - Het Klaverblad wil we len hoe lastig winkelen met een beperking is. Het platform voor zorgconsumenten doet mee aan een onderzoek naar 'grensover schrijdend winkeltoerisme'. Meteen vragenlijst op www.kla- mbladzeeland.nl achterhaalt het onderzoek hoezeer mensen zich laten afschrikken door smalle winkelpaden, harde mu ziek, slechte verlichting, trap pen en dergelijke. Het Klaverblad werkt samen met het Vlaamse bureau voor ge lijke kansen Westkans en toe gankelijkheidsbureau ATO. Eu- regio Scheldemond, provincies Zeeland, Oost- en West-Vlaan deren en de steden Terneuzen, Roeselare en Maldegem betalen het project. In 2007 moet het klaar zijn en weten winkeliers boe ze aantrekkelijk kunnen «orden voor meer mensen. MIDDELBURG - Volle zalen Irekt het befaamde Staats Sym fonie Orkest uit Sint Petersburg lijdens de huidige tournee door Nederland. Maar in de Lange Delft van Middelburg zijn vijf blazers uit het orkest niet meer welkom. De Prange wordt aan sport- en gemeenschapscentrum De Sten- ge vast gebouwd. Daarin heb ben de judo en de Jan van Schen- genschool hun sportruimten. Borsele wil die accommodaties ook meteen opknappen. Zo ont staat de combinatie van jeugd soos, sport en onderwijs. Het to tale plan kost 720.000 euro. Dankzij de bijdrage van VWS kan Borsele de luxe variant uit voeren. „We kunnen het pakket uitbreiden met een oefenruimte voor popbands en er komt ook een vast podium in", zegt wet houder M. Vermue-Vermue, die blij is met het geld uit Den Haag. Met de nieuwe soos, waar van de bouw volgend jaar be gint, rondt de gemeente het Mas- terplan Heinkenszand af. Jeugd soos De Prange moest vijf jaar terug zijn honk bij De Stenge verlaten en huist sindsdien aan de Heinkenszandseweg. De soos- leden wachten al jaren op een toegezegde betere accommoda tie. Opzet Terugkeer naar het oude nest is nu nabij. Leden van De Prange, de jongerenraad Borsele en 'los se' jongeren praten al een tijdje mee over de opzet van de jeugd soos. De jongerenraad heeft zelfs nagedacht hoe klimaat- vriendelijk het gebouw kan wor den. Daaruit is het idee gerold om zonnepalen, zonneboilers en warmtepompen te installeren. De gemeente rekent de duurza me technieken momenteel door. Ook elders in Borsele bestaan dure wensen. Zo pleit coördina tor R. de Dreu van 2nd in- fluenZ, een werkgroep van de jongerenraad die jong poptalent een kans geeft, voor een profes sioneel podium in De Klomp in Ovezande, compleet met oefen ruimte en studio. „Dat kan voor jonge bands een opstapje zijn naar het grotere werk." De coördinator hoopt dat de ge meente deze wens meeneemt in het Masterplan Ovezande. Wet houder Vermue-Vermue zal er 'zeker naar kijken'. „In Ovezan de zitten we nog in de fase van nadenken en voorbereiden. Nu is het moment dit soort wensen te inventariseren en na te gaan of ze haalbaar zijn. We gaan in elk geval het dorpshuis aanpak ken. Daar zit de soos aan vast. Er komt in elk geval een vast po dium in." 2nd influenZ is inmid dels slachtoffer geworden van ei gen succes. De Klomp is te klein geworden voor het aantal bezoe kers. Volgens de brandweer is tweehonderd bezoekers het maximum. Bij de laatste editie van 2nd influenZ zaten er vier honderd jongeren in de Ovezand- se jeugdsoos. Dat is bij calami teiten niet meer veilig. Om die reden verkast 2nd in fluenZ naar dorpshuis De Burcht in Kwadendamme. De Dreu hoopt dat het uitstapje van tijdelijke aard is. „De Klomp is toch onze plek." Trompettist André Levim ver dient met vier mede-muzikan ten een centje bij als straatmuzi kant. Sinds enkele weken musi ceren ze op 'vrije dagen' in de Lange Delft in Middelburg. Pas santen genoten zichtbaar van de muziek die het kwintet ten geho re brengt. „0 zeker, het is mooie muziek", geven enkele winkeliers toe. Maar het is te hard. En ze staan steeds bij hen voor de deur. Levim weet dat winkeliers wil len dat ze na een halfuur verder gaan. Maar de muzikanten blij ven hun stek trouw. „Dit is een goeie plek. Veel mensen. En ze geven geld." De muzikanten hebben geen ver gunning. Daarom zijn de Russen gisteren aan het einde van de ochtend door de gemeente weg gestuurd. 's Middags stonden ze er weer. De gemeente kondigt strenger optreden aan. Voor zo lang dat nodig is. „We zijn hier nog een week", vertelt André Levim. „Dan gaan we te rug naar Sint Petersburg." De speeltuin aan de Wilsonstraat. door Frank Balkenende GOES - Er ligt een panklaar plan voor nieuwe speelpleinen in de Goese Polder, maar de ge meente wil toch nog een keer van de bewoners weten of ze op de goede weg zit. Daarom trekt de gemeente de ze maand de wijk in. Op het programma staan vier praatses sies, elk voor een specifiek deel van de Goese Polder. Reden voor hernieuwd overleg is het verzet dat in sommige buurten bestaat tegen de opheffing van met name kleine speelplaatsen. Volgens wethouder S. van 't Westeinde (WD, jeugdbe leid) is de weerstand verklaar baar. .,Het plan dateert van twee, drie jaar geleden. In de tussentijd zijn mensen ver huisd en nieuwe bewoners in de Goese Polder komen wonen. Sommigen denken weer heel anders over het inrichten van nieuwe en de opheffing van be staande speelplaatsen." Ze vindt dan ook niet dat er on nodig lang wordt 'gepolderd'. „We willen fors investeren in speelvoorzieningen in de Goese Polder, maar als je dat doet, moet er wel breed draagvlak voor zijn." Bijstellen Van 't Westeinde sluit dan ook niet uit dat ze het plan moet bij stellen als alle inwoners zijn ge hoord. Het plan komt nu van de plank, omdat het college van burgemeester en wethouders er dit voorjaar een dikke 370.000 euro voor uittrok. Verbetering van speelvoorzie ningen in de Goese Polder, een wijk met zevenduizend zielen, is één van de speerpunten in het collegeprogramma. In het plan schept de gemeente zes buurtpleinen. Dat zijn grote speelplaatsen met een spelaanbod voor jeugd in alle leeftijdscategorieën. Naar het idee van het college heeft de jeugd daar meer aan dan aan allerlei kleine veldjes met een zandbak, wipkip en schommel. Tegelijkertijd is het de bedoe ling 10 van de 44 speelpleintjes in de Goese Polder te schrap pen. Ten eerste wil het college af van de versnippering van speelvoorzieningen, ten tweede blijkt uit een onderzoek dat de ze veldjes niet meer voldoen. Ze worden amper gebruikt, de speelattributen zijn gedateerd en de ondergrond is in veel ge vallen onveilig. Het onderzoek geeft daarnaast aan dat er te weinig speelaanbod is voor de wat oudere jeugd. Omstreden De opheffing van veldjes is ech ter omstreden. De tien weg te strepen voorzieningen liggen verspreid over de hele wijk. In sommige buurten pleiten bewo ners ervoor die veldjes op te knappen, zodat ze voor de jeugd behouden blijven. Argu ment: kinderen moeten anders foto Willem Mieras te ver lopen naar een speelter- reintje. Zoals de gemeente het nu ziet, komen de buurtpleinen aan de Schumanlaan, Truman- stede, Adenauerstede, Wilson straat Oude Zeedijk en Kuy- perlaan Cort van der Linden- straat. Een zesde plein is voor zien bij de te bouwen brede school in De Spinne. Over de in richting mogen jongeren mee praten. De informatiebijeenkomsten vinden 14 november (Spaakste de tot Stikkerstraat), 21 novem ber (Rooseveltlaan tot Wilson straat), 28 november (Cort van der Lindenstraat tot Gerbran- dyhof) en 30 november (Carter laan tot Van Hoogendorplaan) plaats in de gymzaal bij winkel centrum De Spinne. (Advertentie) ZIERIKZEE - Het college van burgemeester en wethouders op Schouwen-Duiveland stelt voor plaatsing van umts-apparatuur weer toe te staan. De gemeenteraad krijgt een voorstel om de bestaande rege ling weer in werking te laten tre den. Het college heeft dit besloten na dat de resultaten van een Zwit sers onderzoek naar gevaren van straling bekend zijn gewor den. De conclusies uit dit onderzoek en het advies voor de Gezond heidsraad zijn voor het college reden om het tijdelijke verbod op uitbreiding (wat in februari door de gemeenteraad was inge steld) weer in te trekken. Advertentie Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 1 abonnement voor zakelijk internetten en bellen 24/7 onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland' Voor 1 vast maandbedrag: vanaf 37,77 excl. btw Installatie door KPN monteur Business Center kpn.com/zakelijk ^0800-0403 'Exclusief betaalde servicenummers. Op Zakelijk InternetPlusBellen is een fair use policy van toepassing. Deze aanbieding loopt tc it bi december 2006. POORTVLIET - In Poortvliet zijn maandagavond tussen tien en elf uur vier brandjes gesticht. Rond kwart over tien kreeg de brandweer een melding van een brandje in een brievenbus aan de Paasdijkstraat en een reclamekar retje in de Schoolstraat. Even later, zo rond kwart voor elf, bleken een auto in de Noordstraat en een contrainer in de Langestraat in brand gestoken te zijn. De brand weer kon de brandjes snel blussen. De politie onderzoekt de zaak. Getuigen kunnen zich melden. 's-HEER-ARENDSKERKE - Stichting Comité Hulp Roe menië uit 's-Heer Arendskerke heeft niet de prijs gewon nen voor het beste ontwikkelingsproject bij de nieuwe bu ren van Europa, op gezet door het NCDO, een organisatie voor ontwikkelingssamenwerking. De stichting, die zich inzet voor materiaal voor een multifunctioneel centrum in het dorp Trei-State in Roemenië, vertegenwoordigde Zeeland als finalist bij de wedstrijd. De Zeeuwse eindig de als achtste van de twaalf finalisten. De prijs ging uit eindelijk naar Toekomst Stichting - Jeugdopbouw Bela rus uit Hattem (Overijssel), die een computerlokaal wil op zetten in het plaatsje Stohlin in Wit-Rusland. MIDDELBURG - Een 31-jarige Goesenaar is gisteren in Middelburg voor een woninginbraak, huisvredebreuk en vernielingen conform de eis veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. De strafbare feiten waren terug te voeren op re latieproblemen. De man nam 9 april in Goes spullen uit de woning van zijn vriendin weg, nadat de relatie was stukgelopen. Daarbij had hij een ruit vernield. Later op de dag was hij opnieuw de woning binnengedrongen. Nog geen maand later, 7 mei, beschadigde hij een deur van de woning. De schade heeft hij vergoed. In de strafmaat werd rekening gehouden met het strafblad van verdachte. De relatie met zijn vriendin, die gisteren de zitting bij woonde, is weer hersteld. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een 21-jarige man uit Lewe- dorp en een twintigjarige Goesenaar voor vandalisme boe tes van 140 euro opgelegd. De verdachten hadden 28 april in Goes op de Turfkade in een dronken bui tegen terras schermen, parasols en een prullenbak geschopt. De scha de van 310 euro hebben de vandalen vergoed. Ze hadden toegegeven veel alcohol te hebben gedronken en hadden verklaard zich te schamen. door Jan van Ommen DEN HAAG - De Zeeuwse mos selzaadvissers zijn onaange naam verrast door een spoedpro cedure tegen de mosselzaadvis- vergunning voor dit najaar, bleek dinsdag bij de Raad van State. De raadsman van de productor ganisatie van de mosselvissers ging er tot voor kort van uit dat de Stichting Vogelbescherming, de Waddenvereniging en Fauna beheer geen schorsing zouden vragen van de vergunning voor het opvissen van zes miljoen ki lo mosselen in de Westelijke Waddenzee. Op de valreep stap ten de milieuorganisaties toch naar de Raad van State omdat zij vrezen dat de mosselzaadvis serij de eidereenden grote scha de zal toebrengen. De mosselzaadvissers uit Yerse- ke wilden dit jaar gewoon hun gang gaan omdat de door het mi nisterie van Landbouw Natuur beheer en Voedselkwaliteit (LNV) verleende vergunning aan alle strenge Europese en Ne derlandse milieueisen leek te voldoen. Zo maakte LNV een zogenoem de passende beoordeling van de beschikbare mossels in de Wad denzee. Volgens LNV is de hoe veelheid mosselzaad en half was-mosselen dit najaar toerei kend voor zowel de vogels als de Zeeuwse vissers. LNV en de vissers berekenden dat na het opvissen van zes mil joen kilo mosselvlees nog meer dan genoeg mosselzaad over blijft voor de eider- en topper eenden. Vorige week hebben de vissers als de helft van het quotum op gevist. Daarvan hebben ze ruim 72 procent weer uitgezaaid, zo dat slechts een klein deel is ver wijderd. Vanaf 13 november wil len de vissers de rest opvissen, maar dan moet de Raad van Sta te daar wel toestemming voor ge ven. Eidereenden Staatsraad P. van Buuren wilde weten waarom de milieuorgani saties ervan uitgaan dat de ei dereenden alsnog in de proble men kunnen komen als er toch voldoende mossels lijken te zijn. De raadsvrouw van de milieuor ganisaties zei dat er deze winter mogelijk veel meer dan de ver wachte 77.000 eidereenden in de westelijke Waddenzee foerage- ren en dat er door herfststormen en andere voorvallen toch te wei nig mosselzaad voor de vogels overblijft. Tijdens de zitting bestookten beiden partijen elkaar met een reeks van cijfers, waarop een ge geven moment zelfs de Staats raad het spoor bijster leek te ra ken. Mocht de Raad van State alsnog de vergunning blokkeren, dan kunnen de vissers komende week niet meer vissen. Uitspraak volgt binnen enkele dagen. zeeuwse almanak Hoewel die grootvader op royale afstand van Zeeland woont, leest hij trouw de da gelijkse cursiefjes in dit hoek je van de krant, aangezien zijn kleinzoon van vijf daarin regelmatig figureert. Toen ze onlangs bij elkaar waren, kwam hij op een van de anek dotes terug. - „En Julius, was het leuk m het museum - „Ja, hoor. - „En wat heb je daar ge zien?" - „Dat weet ik niet meer. - Nou, ik heb in de krant gele zen dat er wat moois was. - Nou, dan hoef ik het toch niet- meer te vertellen?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27