issen geschikt voor Champ Cars Leonhart traint vanuit zijn hart PZC Van Hooijdonk weer vervanger van Charisteas NAC beëindigt mooie reeks Groningen 17 Keurmeester Tony Cotman bezoekt en bekijkt TT-circuit Russische coach eschorst voor aftuigen spelers Jtrecht-preses niet eens met foorstel KNVB Sluiter door in Bratislava Mauresmo begint met kansloze nederlaag tegen Petrova Verstappen in beeld bij Minardi Koppenberg ontbreekt in Ronde Kenkhuis stopt met zwemmen NK judo zonder Bosch Amazone Bartels gewond na val Sissoko en Diouf verdacht PSV doet bod op Chinese keeper woensdag 8 november 2006 nn onze sportredactie HAAG - Excelsior is gis teravond in de derde ronde van KNVB-beker gestruikeld |Jver eerste-divisionist Go Ahead Eagles. In de eigen Ade laarshorst werd het in de slotmi nuten 2-0 door goals van Ars en Van der Wal. NAC won verras send van Groningen: 3-1. De amateurs van Be Quick'28 konden niet stunten tegen Willem II. De hoofdklasser ver loor in eigen huis met 2-5. Voor de profs scoorden Hadouir (2x), Redan, Van der Struijk en Messoudi. Heskamp maakte bei de goals voor de Zwolse ama teurs. RBC had in eigen huis geen moeite met FC Eindhoven: 4-0. De goals werden gemaakt door Kwakman, Duplan, Guijt en Ten Heuvel. De Graafschap be sliste het thuisduel met Emmen in de slotfase. Het werd 1-0 door Van Beukering MW vero verde een plek bij de laatste zes tien door thuis van Stormvogels Telstar te winnen: 3-1. Na de openingsgoal van Gommans scoorde Salden tegen voor de be zoekers. Daemen was met twee goals de held van MW. NAC bereikte gisteravond de achtste finales door te winnen van Groningen. Het was pas de tweede thuisnederlaag voor de Groningers in het nieuwe sta dion. Sinds de bekemederlaag tegen PSV vorig jaar was het in Euroborg 21 duels ongeslagen. De dribbels van Leonardo wa ren de Groningen-defensie vaak te machtig. In de beginfase stel de de spits van NAC zijn ploeg genoot De Graaf in staat om 0-1 te maken. Na een handsbal van Zonneveld mocht Jevgeni Le- vtjsenko vanaf elf meter de ge lijkmaker scoren: 1-1. Zonne veld zelf maakte de 2-1 via een van richting veranderde vrije trap. Vlak na rust was een individue le actie van Leonardo voldoende om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen. Na een steekballetje van Diba kon hij Zoetebier om spelen en de 1-3 scoren. GPD door Jaap van Brummelen jiSSEN - Perfect geschikt voor )er de Champ Car races. Dat stem- drukte keurmeester Tony I tolman gisteren op het TT Cir- Lit Assen. Cotman is racedirec- lleur van de Amerikaanse tegen hanger van de Formule 1. Op Leg naar het congres van de au- losportfederatie FIA in Parijs kracht hij een bliksembezoek san het TT Circuit. teen krijgt volgend jaar op 23 september de Europese primeur jan dit racespektakel, lotman maakte een rondje over bet asfaltlint en was onder de in druk van de baan, maar ook van 'k de faciliteiten er omheen. „Een a9). drcuit met een hele mooie iy-out en uitstekende facilitei- t aan alle moderne eisen roldoet." Glimmend van trots joorden directeur Peter Ooster- hoofd technische dienst Johan van der Kaap van het TT Circuit en promotor Lee van Dam de loftuitingen aan. Hoe- Assen er prat op gaat een iotorsportcircuit pur sang te rijn staat het karakter van de kaan volgens Cotman niet op ge- ennen voet met Champ Car aces. Bandenstapels Mexico City beleeft zondag de iismijter van het Champ Car •ceseizoen, maar qua baan had da: ook in Assen kunnen gebeu ren. „Er hoeft niks aan het cir- wii te worden veranderd. Het drcuit is erg snel, maar breed ge en vloeiend. Natuurlijk, er ral altijd kritiek komen van de DEN HAAG - De Russische toetbalbond heeft de coach van fodedivisieclub Metallurg Li- jilsk levenslang geschorst, om it hij drie spelers door gang sters heeft laten aftuigen. De voetballers werden in sep tember op het trainingsveld van je club aangevallen door een [toep gewapende mannen. Voor- aanvoerder Alexei Morotsjko soest het ontgelden. Hij lag we en in het ziekenhuis met bot- reuken, een hersenschudding aeen schotwond. We andere spelers kwamen er Kt lichtere verwondingen van- Vermoedelijk stuurde de oach de zware jongens op zijn loeg af na een ruzie over omko- ->g- Ie Russische bond heeft na lang- orig onderzoek besloten dat Semikov de rest van zijn leven jten enkele functie in het prof- yetbal mag bekleden. CP D/RTR DEN' HAAG - Voetbalclub FC trecht gaat waarschijnlijk niet likoord met het schikkingsvoor- tel dat de KNVB maandag hd. Hond wil Utrecht een boete ten tienduizend euro opleggen wor de kwetsende spreekkoren pens het thuisduel met Ajax. 1®! vind dat te belachelijk voor Voorden", zei voorzitter Jan fillem van Dop gisteren. „Mijn Ne reactie is dat we hier niet £ee akkoord gaan." Utrecht tot 13 november reageren Het voorstel. GPD/ISS 'lATISLAVA - Raemon Slui- frheeft gisteren de tweede ron- ®e bereikt van het challenger tennistoernooi in Bratislava. Rotterdammer, zesde ge- tst, versloeg de Brit Alex togdanovic met 6-2 6-4. In de ^eede ronde ontmoet hij de Ita- •»an Simone Bolelli, die in zijn Ne partij de Griek Kostanti- Economidis afdroogde met ^6-4 .ANP coureurs, maar daar liggen we niet wakker van. Er zullen hier en daar een paar bandenstapels moeten worden aangebracht en in de pitsstraat moet tijdelijk een muur worden gebouwd, om dat de Champ Car coureurs van uit de pitsstraat in plaats van de pitboxen werken, maar verder is alles dik in orde." Dat betekent overigens niet dat de Asser organisatoren op hun lauweren kunnen gaan rusten. De Europese primeur van de Champ Car races wordt een me- ga-operatie. Twee jumbojets worden ingezet om de 30 tot 35 racebolides, safetywagens en an der materieel over te vliegen naar Amsterdam. Ook zullen er zwermen pri- vévliegtuigjes van celebrities als Paul Newman neerstrijken op het regionale vliegveld Eelde. Aangezien de rijders vrachtwa gens en mobilhomes niet kun nen laten overvliegen, moet in de paddock een compleet dorp uit de grond worden gestampt met tijdelijke onderkomens en ruimtes waar eregasten met alle egards kunnen worden ontvan gen. De racewagens rijden op methanol. In de pitboxen moe ten speciale tanks voor deze brandstof worden aangebracht en transformators moeten het voltage van 220 naar het in de Verenigde Straten gangbare 110 volt verlagen. Een gigantische operatie. „Maar de baan is goed gekeurd en dat is een hele zorg minder", aldus Lee van Dam. „We hebben nu bijna een jaar de tijd om alles tot in de puntjes te regelen." Van Dam vliegt van daag met Johan van der Kaap naar Mexico City om daar zijn licht op te steken bij de laatste Champ Car races. GPD MADRID - Maria Sjarapova is het WTA Championship in Madrid sterk begonnen. De Russische favoriete versloeg in de eerste tennispartij van de rode groep haar land genote Jelena Dementjeva met 6-1 6-4. De Fran^aise Amélie Mauresmo (foto) begon minder sterk. Zij verloor in de openings- Vlissingse kwajongen heeft succes met HW'24 en in zaken door Frits Bakker CLINGE - Hij heeft de wind in de zeilen als trainer en lijkt op weg om HW'24 aan de tweede titel in twee jaar te helpen. Als voetballer was Michel Leonhart (40) snel, balvaardig en doeltref fend, maar te onstuimig om de top te halen. Zelf geeft hij toe: „Toen ik bij Hoek voetbalde, leefde ik als een playboy." Maar met die woelige jaren heeft hij al lang geleden afgerekend. Michel Leonhart is nu succesvol in zaken en heeft een bliksem- start gemaakt als trainer. Met Hulsterloo werd hij in zijn eer ste jaar al kampioen, met HW'24 staat hij na de titel van dit jaar een klasse hoger ook weer bovenaan met een ongesla gen reeks. Zijn kracht als trai ner is dat hij heel dicht bij zijn spelers staat, tactisch slim kan handelen en tot in details alles weet van de tegenstanders. Hij heeft veel clubs gehad als speler (twaalf), veel trainers meegemaakt en zegt het meest te hebben geleerd van Cees Ver munt. „Zoals hij met spelers om ging, zo bezield als hij over voet bal kon praten, dat heeft enorm veel indruk op me gemaakt. Hij trainde vanuit zijn hart. Zo wil ik het ook doen, met mijn eigen karakter en mijn eigen visie. Want je moet het wel projecte ren op deze tijd." Discipline Zijn karakter kan hij niet verloo chenen. Leonhart zal nooit een trainer worden van de ijzeren discipline. Hij geeft zijn jonge selectie bij HVV buiten de wed strijden om een zekere vrijheid. „Ik ga zelf op vrijdagavond mee de stad in om een biertje te drin ken. Dan sta ik tussen mijn spe lers en praten we als vrienden met elkaar. Ik weet wat er leeft in zo'n groep, want tot twee jaar geleden voetbalde ik zelf nog." Het gaat soms nog iets verder in de omgang met spelers. Jari Vyaene en Christoph Praet, de twee jonge spitsen in het elftal, werken af en toe mee in de sport zaak die de trainer runt in Sint Gilles Waes. Leonhart verze kert: „Dat kan ik heel gemakke lijk scheiden. Sterker nog: de jongens met wie ik het meest om ga, krijgen vaak de meeste kri tiek. Met Jari stond ik in de rust van de kampioenswedstrijd neus tegen neus. Hij was kwaad en had zijn schoenen al uitge trokken. Het ging hard tegen hard, maar toch ging hij weer het veld in. En tien minuten na de rust had hij al twee keer ge scoord." Zo zijn er meer voor beelden. „Ik zei tegen Jaimy de Visser dat hij linksback moest gaan spelen. Wat zeg je nou, dat kan ik niet, reageerde hij ver- HW-trainer Michel Leonhart is zijn wilde haren in de loop der ja ren kwijtgeraakt. „Ik heb rust gevonden in mijn nieuwe omgeving." foto Camile Schelstraete baasd. En nu is hij bijna weke lijks een van de beste spelers op het veld. Tegen Hoek vriend schappelijk raakte Wilco de Valk geen bal en tegen Kloetin- ge speelde hij Regilio Pinas uit de wedstrijd. Dat zijn dingen waar je als trainer natuurlijk ook geluk mee moet hebben." Ze hebben even aan elkaar moe ten wennen: HW'24 en Michel Leonhart. Maar in de euforie van overwinningen is de door gaans heel kritische vijfde colon ne uit Hulst tot zwijgen ge bracht. Leonhart kan met zijn elftal prachtige cijfers overleg gen. In 31 wedstrijden voor de competitie werd twee keer verlo ren en vijf keer gelijkgespeeld. Praet tekende zondag tegen Goes voor de honderdste goal in die serie en HW heeft nu nog maar vier goals tegen. Het opvallende is dat bijna alle spelers een Hulsterse achter grond hebben en dat behalve Kieran O'Shea (26) en Maarten Scheerders (27) alle spelers in de selectie tussen de 16 en 21 jaar zijn. „Het zijn drie lichtin gen die kort op elkaar zitten. Ik realiseer me dat het moeilijk wordt om die jongens bij elkaar te houden. Voor Tim Siersema zat RBC zondag op de tribune, voor Tim Mechelink is belang stelling van AA Gent. Dat ge vaar ligt op de loer. Aan de ande re kant: ik gun het die jongens als ze zo'n kans krijgen." Moeilijke tijd Leonhart, ooit opgegroeid als een Vlissingse kwajongen, koes tert maar al te graag de momen ten van succes. Het is hem voor al in het gewone leven lang niet altijd zo voor de wind gegaan. „Ik heb een moeilijke tijd gehad na een scheiding. We hebben drie kinderen, twee zijn er bij mijn ex-vrouw gebleven, mijn dochter Linsey is met mij meege gaan. Ze is nu zestien en voet balt in het dameselftal van Clin- ge. Zondag heeft ze haar eerste goal gemaakt. En trots dat ze was." Met zijn Belgische vriendin, die hij acht jaar geleden heeft ont moet toen hij bij Sint Gilles Waes speelde, heeft Leonhart nog een zoon gekregen: de nu vijfjarige Cedric, die voetbalt in de jeugd van Sint Gilles Waes. „We wonen wel in Clinge, maar de zaak staat in Sint Gilles. Mijn vrouw, die uit een echte voetbalfamilie komt, heeft zelf ook een drukke baan als import manager bij een containerbe- drijf in Antwerpen." Met zijn sportzaak (Prosport) voorziet Leonhart zowat alle voetbalclubs uit een wijde omge ving van kleding, ballen en ma teriaal. „Het is me eigenlijk een beetje boven het hoofd aan het groeien", zegt hij. „Zoals ik nu leef, heb ik heel weinig tijd voor het gezin. Met werk en trainen samen ben ik hooguit één avond per week thuis." Maar Leonhart leeft zoals het komt. „Ik heb rust gevonden in mijn nieuwe omgeving. Het wil de is er met de jaren af gegaan, ik ben serieuzer dan ooit. Trai nen zie ik niet als werk. Ik doe het met veel beleving. En ik heb het geluk gehad dat ik zo'n mooie start heb gemaakt. Dat maakt het nog mooier. Ik heb een prachtige groep bij HW, waar nog veel progressie in zit. En ik heb hetzelfde gevoel als wat ik Huub Stevens op tv heb horen zeggen: wie aan mijn spe lers komt, die komt aan mii." ASSEN - Autocoureur Jos Verstappen is in beeld om te worden opgenomen in een nieuw te vormen Champ Car-team. Minardi zou bezig zijn met de overname van een in Indianapolis gevestigd team. Teambaas Paul Stod- dart heeft verklaard dat drie coureurs, die allen een F1-verleden bij Minardi hebben, kans maken op een stoel tje. Binnen enkele dagen zal bekend worden of Verstap pen daar bij is. GPD DEN HAAG - De Koppenberg zal volgend jaar geen deel uitmaken van de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de or ganisatie gisteren bij de presentatie van het parkoers van 2007 bekend gemaakt. Dit jaar bereikten slechts acht ren ners fietsend de top van de berg, onder wie de latere win naar Tom Boonen. De Koppenberg zat sinds 2002 weer in de Ronde, na een afwezigheid van vijftien jaar. GPD DEN HAAG - Johan Kenkhuis zwemt in december op de EK korte baan in Helsinki zijn laatste wedstrijd. De 26-ja- rige Amsterdammer maakte dat gisteren bekend. Hij stu deert binnenkort af en wil zich op een maatschappelijke carrière richten. De Nederlands recordhouder op de 50 meter vrije slag won in zijn loopbaan twee olympische me dailles. GPD/ISS ROTTERDAM - Edith Bosch is zaterdag in Rotterdam de grote afwezige bij het NK judo voor vrouwen. De wereld kampioene in de klasse tot 70 kilogram is nog niet vol doende hersteld van een elleboogoperatie. Bosch onder ging de ingreep na het EK in mei, waar ze in de halve fina le werd uitgeschakeld. De Spaanse Cecilia Blanco landde toen met haar knieën boven op het gewricht. GPD/ISS HOOGE MIERDE - Amazone Tineke Bartels-de Vries is maandag na een val van haar paard gewond geraakt. De tweevoudig winnares van Olympisch zilver smakte in Hooge Mierde met haar hoofd tegen een boom nadat haar paard schrok en op hol sloeg. Bartels-de Vries, die geen helm droeg, hield een hoofdwond aan de valpartij over. De bondscoach van de junioren en 'young riders' moet van haar behandelend arts de eerste drie maanden een kraag dragen. GPD/ISS DEN HAAG - El-Hadji Diouf wordt ervan verdacht zijn vrouw te hebben mishandeld. De Senegalese aanvaller van Bolton Wanderers werd door de politie afgevoerd na dat zijn vrouw met een bloedlip werd aangetroffen. De Afrikaans voetballer van het jaar 2001 en 2002 heeft de bijnaam The Serial Killer. Liverpool-middenvelder Moha- med Sissoko wordt ervan verdacht dit weekeinde een tie ner te hebben mishandeld. De jongen heeft daar een ge broken kaak en een blauw oog aan overgehouden. De Ma- linees moet binnenkort naar de politie. GPD wedstrijd van de gele groep van de Russische Nadia Petrova met 6-2 6-2. Mauresmo is nog herstellende van een blessure aan de schouder. Ze oogde na tien dagen inactivi teit in de openingsgames erg onzeker. Al snel stond Petrova op 3-01 foto Emilio Naranjo/EPA door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Feyenoord moet het ook vanavond tegen RKC stellen zonder de aanval lers Angelos Charisteas en Tim Vincken. De Griek ontbrak afgelopen zon dag in het duel met Vitesse en is herstellende van een liesblessu re. Het bekerduel in Waalwijk komt echter nog te vroeg. Het zelfde geldt voor Vincken, die door een hamstringblessure weer enkele weken nodig heeft om fit te worden. Na drie zeges op rij was de sfeer bij Feyenoord de afgelopen da gen beter dan in voorgaande we ken. „Het blijkt maar weer dat winnen de beste doping is", zei trainer Erwin Koeman. „Toch starten we weer vanaf het nul punt. Wie denkt dat wij wel even gaan winnen van RKC, heeft het helemaal mis. Dit Feye noord heeft namelijk nog niet één keer de weelde gehad dat de winst na een uur in de knip zat. Bijna elke wedstrijd die wij spe len is tot de laatste seconde spannend." Dat er nu minder spanning op het elftal zit, moet nog tot uiting DEN HAAG - Voetbalclub PSV heeft een bod van 800.000 euro gedaan op de 17-jarige Chinese keeper Wang Dalei. Dat meldt de China Youth Daily. Wang is een van de meest geta lenteerde spelers in China en zou voor het eind van het jaar naar Eindhoven komen, aldus di recteur Liu Jun van Wang's club, Sjanghai United. Wang liep al eerder een week stage bij Inter Milaan. Hij zit bij de selec tie van bondscoach Ratomir Duj- kovic die komende maand deel neemt aan de Aziatische Spelen in Doha. PSV roert zich op dit moment behoorlijk in China. De twee ling Sun Xiang en Sun Ji van Sjanghai Shenhua komen vanaf half november twee weken sta ge lopen op de Herdgang. GPD/RTR komen in het vertoonde veldspel. Koeman: „Ik merk dat er meer rust in het spel zit, dat de passing zuiverder is. Maar we maken toch nog te veel dom me fouten. Tegen Vitesse waren we nog te naïef. Als je met 2-1 voorstaat, moet je een wedstrijd slim over de meet brengen. Top- ploegen doen dat, maar wij zijn vaak alleen met het voetbal be zig. Terwijl je ook eens naar de klok moet kijken en je verstand moet gebruiken." Middenvelder Aan zijn basisformatie zal de trainer vanavond niet sleutelen. Pierre van Hooijdonk vervangt Charisteas, Joonas Kollka start als rechtsbuiten en Theo Lucius staat wederom centraal achter in. Mede vanwege het feit dat zijn aanvoerder nu in de verdedi ging speelt, hoopt Koeman tij dens de winterstop een fysiek sterke middenvelder aan te kun nen trekken. „Want in die Unie is het nu wel heel erg dun ge zaaid." Erwin Mulder zit tijdens het be kerduel weer op de bank. De ze ventienjarige doelman is de ver vanger van de geblesseerde Pa trick Lodewijks. Omdat ook der de keus Sherif Ekramy en de be loftevolle Stef Doedee (19) ge blesseerd zijn, viel gisteren de naam van Maikel Aerts weer eens in Rotterdam. De Braban der traint en speelt al maanden bij Jong Feyenoord, nadat hij vo rig seizoen een aantal keren op zichtig had geblunderd en uit eindelijk zelf vroeg om gewis seld te worden. „Ik spreek hem niet vaak meer", bekende Koe man. „Het was ook geen optie om hem mee te nemen naar Waalwijk." Vertrekken Aerts heeft nog een contract voor anderhalf jaar, maar kreeg enkele maanden terug de kans naar een andere club te ver trekken. Koeman: „Ik heb de trainer van die club toen gespro ken en ze wilden hem graag heb ben. Toch is het niet doorge gaan. Aan zijn situatie is sinds dien niets veranderd. Gezien zijn verleden bij deze club lijkt het me niet verstandig om hem weer terug bij de selectie te ha len."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17