Beljaars bijna op de helft KRAS.NL PZC Anthony van Assche op twee onderdelen in actie bij wereldbeker Magere oogst driebanders Zesde plaats Van der Have bij sportklimmen uitslagen Topprestatie Vlissingse atleet in zesde marathon van het jaar Westmaas weer ongenaakbaar met Oranje Sranang aan kop na knappe zege agenda Zege kartteam Jeremiasse Andries Minderhoud wil meer skeeler wedstrijden Winkelparadijs DÜSSELDORF Hilton DORTMUND Badplaats SAINT AYGULF Stedenspecial BERLIJN De idyllische EIFEL Hilton LUXEMBURG www.kras.nl woensdag 8 november 2006 wblfj GOES - De oogst voor de Beve- landse teams die in actie kwa men in de landelijke competitie driebanden groot was aan de magere kant. In de derde divisie leed Hoondert/De Waard met 6-2 zijn zesde nederlaag. Een verdie ping lager kaapte De Heeren straat een punt weg bij HL Keu kens in Zundert. Hoondert/de Waard wacht nog altijd op de eerste overwinning. Tegen Aartsbouw 3 in Sprundel kwam het vuurwerk uit onver wachte hoek. Eddy der Weduwe kwam op bord vier tot een op merkelijke prestatie door Rien Willemse te verslaan met het res pectabele gemiddelde van 0.732. Bram de Waard bleef evenals vo rige week op twee puntjes ste ken. Johan Visser en Frans de Koek kwamen ruim te kort, maar voor de laatste was dat een gevolg van het sterke optre den van Arthur van Schijndel, die tot 0.921 reikte. De Heerenstraat verging het in de lastige uitwedstrijd in Zun dert net iets beter. Hier zorgden Jan Westdorp en Rinus Rijk voor de punten. Aartsbouw 3 - Hoondert/de Waard 6-2: Arthur van Schijndel - Frans de Koek 35-19, 38; Jan van Loon-Johan Visser 35-27, 72^Wil- lie Aarts - Bram de Waard 30-28, 66; Rien Willemse - Eddy der We duwe 16-30, 41. HL Keukens - De Heerenstraat 4-4: Jaap Hoekman - Jan West dorp 20-30, 54; Ruud Vermeulen - André Karelse 25-16, 39; Ben Hop penbrouwers - Piet Schrier 25-14, 49; Huib van Aelst - Rinus Rijk 12-20, 46. GOES - Isis van der Have is bij het Nederlands kampioenschap sportklimmen in Bussum op de zesde plaats geëindigd. De klimster uit Ellewoutsdijk kwam uit bij de junioren. De winst ging naar Vera Zijlstra uit Nieuwegein. De deelnemers aan het NK moest in Bussum via een uitgezette route op een wand een bepaalde hoogte overbrug gen. Advertentie door Niels Bouterse VLISSINGEN - Franky Bel- jaars is niet te stoppen. Het afge lopen weekeinde was hij de snel ste veertigplusser bij de Bere- loop, een marathon op Terschel ling, en zondagmorgen staat de Vlissingse hardloper aan de start van de marathon van Kas- terlee. Daar loopt hij zijn 25e marathon, en is hij op de helft van zijn streven. „Eerst wil ik de vijftig halen. Daarna zie ik wel. Ik blijf lopen zolang ik het kan", vertelt hij. Wie bij de 39-jarige mara- thonverslinder thuis een plasje gaat plegen, waant zich in een ware prijzenkast. Beljaars' vrouw wil de medailles en be kers niet meer zien in de woon kamer en verbande de prijzen naar de kleinste kamer van het huis. De langeafstandsloper gebruikt de hele ruimte. Boven het uri noir staan de gewonnen bekers van de hardloopwedstrijden en in de rondte aan de plafondplint hangen de medailles van de gelo pen marathons. Haakje 25 is nog leeg. „Dit week einde hang ik er de medaille van de marathon van Kasterlee bij. We lopen daar met een Zeeuwse delegatie mee ter ere van John Guequièrre's vijftigste mara thon." Knieblessure Beljaars loopt zondag in het noorden van België zijn zevende 42-kilometei'loop van het sei zoen. Dat zijn er erg veel voor marathonbegrippen. Toch ver telt de Vlissinger dat hij zich in gehouden heeft. „Aan de Ro- parun (estafetteloop van Parijs naar Rotterdam) heb ik een knie blessure overgehouden. Daar door heb ik deze zomer weinig gelopen. Dit weekeinde was de eerste keer dat ik er geen last meer van had." BSSIHMMl Midden-Zeeland. Hoofdklasse: FM Sranang 1 - EFV/Cibatax 5-0. Eerste klasse: SSV65/EI Toro 1 - Bristol/De Moriaan 1 1-3. Tweede klasse: SSV'65 4 -SSV'65 2 3-7. ZVV/TMF 1 - Biezentrap- pers 4 7-6, Matisse 1 - SSV'65 3 3-6, Kloetinge 1 - Biezentrappers 3 17-2, Bie- zentrappers 2 - Matisse 2 2-12, FM Sra nang 2 - Biezentrappers 1 5-4. Middelburg. Zeeuws kampioen schap voor bedrijvenreams. Eerste wedstrijd ereklasse: 1. Jeremiasse Racing, 2. De Daltons, 3. Taxi Infrachoi- ce, 4. Autoteam Racing, 5. C1000/Cle ment, 6. Ritel/Blinkers, 7. De Wokkies, 8. GSM Shop, 9. Rest. De Zeeland- brug, 10. Alltechno Support 1, 11. RMB Racing, 12. De Hypotheker, 13. Alltechno Support 2. GOES - De korfballers van Jong Oranje zijn ook in de tussenpou- lefase nog niet in de problemen gekomen. Het team, waarin ook Goesenaar Niels Westmaas speelt, won gisteren met 29-5 van Spanje. De ontmoeting tussen de twee landen was saai. Pas bij 18-0 viel het eerste tegendoelpunt, uit een strafworp. Bij rust was het al 10-0. Uiteindelijk werd het 29-5. GOES - Dankzij een knappe ze ges hebben de futsallers van FM Sranang de koppositie veroverd in de hoofdklasse. De Goesenaren wonnen met 5-0 van EFV/Cibatax 2 uit Eindho ven, de reserves van de koploper in de eredivisie B. In de eerste helft hielden beide ploegen el kaar lang in evenwicht. Ramon Dahoe brak één minuut voor rust de ban. Na de pauze bleef het lang spannend ondanks de Goese goals van Jihad Azzagari (2-0) en Steven Fitsch (3-0). In de slotfase scoorden Frans Sau- nier en Ugur Kahveci de 5-0. Sranang heeft nu twee punten meer dan Fusala Boyz, maar ook één duel meer gespeeld. SSV/E1 Toro-Bristol Team 1-3. De thuisploeg haalde het hoge niveau van de laatste weken bij lange na niet en speelde een slechte partij. De Goesenaren speelden te gehaast, waardoor het erg rommelig was. Wel creëerde SSV veel kansen, maar het schortte aan de afwerking. Mehmet Dolma, die een penalty miste, maakte de enige Goese treffer. De kwetsuur heeft hem wel aan het denken gezet. Misschien moet hij het toch wat rustiger woensdag Voetbal aan doen. „Die Roparun doe ik in ieder geval nooit meer. Ik moest de laatste meters bijna met verdoving lopen. Het is een mooie wedstrijd en een leuke happening, maar niets voor Franky Beljaars denkt volgend jaar 'slechts' drie marathons te lopen. foto Ruben Oreel Flesje Madrid. WTA Championships, vrou wen. Gele groep: Petrova (Rus) - Mau- resmo (Fra) 6-2 6-2. Rode groep: Sjara- pova (Rus) - Dementjeva (Rus) 6-1 6-4. Vriendschappelijk: SC Gastel-Kloetin- ge 1-6. Doelpuntenmakers Kloetinge Bésar Xhoxhaj 3, Daan Esser 2, Steven Visser 1. Duitsland, competitie: Dort- mund-Alemannia 0-0, Nürnberg-Bre- men 1-2, Stuttgart-HSV 2-0, Mainz 05-Wolfsburg 1-2. Stand aan kop: Bre men 11-23 Stuttgart 11-21 Bayern M. 10-17, Schalke 04 10-17 Flertha BSC 10-16. KNVB-beker, derde ronde: Go Ahead Eagles - Excelsior 2-0 (O-O). 78. Ars 1-0, 86. Van der Wal 2-0. Scheidsrechter: Van Sichem. Gele kaart: Gilissen, Gobel (Go Ahead Eag les), Velasco (Excelsior). Aantal toe schouwers: 1359. MVV Stormvogels/Telstar 3-1 (1-1). 24. Gommans 1-0 (strafschop), 40. Salden 1-1, 46. Daemen 2-1,79. Dae- men 3-1. Scheidsrechter: Kuipers. Gele kaart: Gommans, Winkens, Di Lallo, Mi- celi (MW), Korpershoek, Salden, Cor- reia (Stormvogels/Telstar). Aantal toe schouwers: 2505. Be Quick '28 - Willem II 2-5 (2-2). 10. Heskamp 1-0, 21. Redan 1-1, 31. Ha- douir 1-2, 35. Heskamp 2-2, 49. Van der Struijk 2-3, 56. Hadouir 2-4, 78. Messou- di 2-5. Scheidsrechter: Winter. Gele kaart: Bremmer (Be Quick '28), Redan (Willem II). Aantal toeschouwers: 800. RBC Roosendaal - FC Eindhoven 4-0 (2-0). 6. Kwakman 1-0, 21. Duplan 2-0, 57. Guijt 3-0, 90. L Ten Heuvel 4-0 (straf schop). Scheidsrechter: Luinge. Gele kaart: Wellens, Hendriks (FC Eindho ven). Aantal toeschouwers: 2100. De Graafschap - Emmen 1-0 (O-O). 76. Van Beukering 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Gele kaart: Mourad (Em men). Aantal toeschouwers: 3450. FC Groningen - NAC Breda 1-3 (1-2). 9. De Graaf 0-1, 24. Levchenko 1-1 (straf schop), 45. Zonneveld 1-2, 54. Leonardo 1-3. Scheidsrechter: Nijhuis. Gele kaart: Suarez, Sankoh (FC Groningen), Mat- hijssen, Zwaanswijk, Zonneveld, Slot (NAC Breda). Aantal toeschouwers: 17029. door Jan Dagevos GOES - Nog maar net bekomen van het WK wacht Anthony van Assche dit weekeinde al weer een nieuwe krachtproef. De Sasse tur ner is in Glasgow present tijdens de wereld beker turnen. Van Assche komt op twee toe stellen - voltige en ringen - in actie. In mei maakte Van Assche zijn debuut in het wereldbekercircuit. De 17-jarige turner van O&O/TAG Zwijndrecht deed in Gent mee op het onderdeel voltige. Het liep uit op een teleurstelling. Hij moest twee keer zijn oefening afbreken, kreeg een score van 10,900 en eindigde op een 36e plaats bij de kwalificaties. „Ik wil het beter doen dan in Gent", zegt Van Assche. „De finale wordt heel moeilijk. Dan moet je bij de beste acht eindigen. Dat is niet realistisch. De wereld top is daar aanwezig, sterke jongens van 24, 25 jaar. En ik ben nog maar een jonkie van 17. Ik streef ernaar om bij de eerste vijftien te komen." Van Assche heeft na het WK in Aarhus geen gas teruggenomen. „Ik heb keihard ge traind", vertelt hij. ,,'s Morgens twee uur krachttraining en 's avonds nog 3,5 uur ge wone training. Ik heb niet veel tijd gehad om nieuwe elementen in mijn oefeningen op te nemen, maar scores van rond de veertien moeten haalbaar zijn." Vriendschappelijk: Zeelandia Middel burg onder 23 jaar-Terneuzen onder 23 jaar. Aanvang: 19.30 uur. MIDDELBURG - De eerste wed strijd in de instapklasse van het Zeeuws indoor kartkampioen- schap voor teams (ZIKK) is ge wonnen door Jeremiasse Ra cing. Het team leidde in het Middel burgse kartcentrum van start tot finish. Toen de finishvlag viel, had Jeremiasse een ronde voorsprong. De Daltons startten vanaf de vijfde plaats en be kroonden een inhaalrace met de tweede plaats. Taxi Infrachoice eindigde als derde. M J&j- Anthony van Assche komt in Glasgow in actie op de onderdelen voltige en ringen. door Niels Bouterse MIDDELBURG - Er moeten meer skeelerwedstrijden op Zeeuwse bodem gehouden wor den, het liefst op autovrije loca ties. En ze moeten toegankelijk zijn voor iedereen. Vanavond presenteert Andries Minderhoud tijdens een vergade ring in de Middelburgse kaas- boerderij Schellach na een korte evaluatie van het afgelopen jaar zijn visie op het komende skeelerseizoen. Minderhoud diende onlangs bij de wedstrijdcommissie een plan in over hoe het skeeleren in Zee land populairder gemaakt kan worden. „Ik had geen probleem met de gang van zaken afgelo pen seizoen, maar ik wil gewoon meer mensen zien skeeleren", vertelt de 22-jarige skeeleraar. Minderhouds opzet bevat voor mij." Voor volgend jaar staan op dit moment 'slechts' drie ma rathons op de planning: de Zeeuwse Kustmarathon, de ma rathon van Rotterdam en waar schijnlijk de bekende marathon van New York. „Komend jaar loop ik minder wedstrijden. Maar ik wil er wel geconcen treerder naar toe werken." Uitgerust Zo wil Beljaars intensief gaan trainen voor de Kustmarathon. Die van dit jaar mislukte com pleet. „Dat was erg verdrietig. Het is zo'n zware marathon en ik had niet genoeg rust gehou den in de aanloop naar die thuis wedstrijd. De volgende keer ben ik er weer bij, maar dan beter uitgerust." Een aanloopje op die revanche nam hij al bij de Beren loop van afgelopen zondag op het eiland Terschelling. „Ik moest laten zien dat ik het nog kon. Dat hoort bij hardlopers. Het geeft een uitdaging en een soort kick." Maar wat hem nou precies drijft? Daar moet de Vlissinger even over nadenken. „Allereerst ben ik gewoon blij dat ik kan lopen. Er zijn genoeg mensen die niet of slecht kunnen lo pen." Beljaars wijst ook op zijn moeder, die nu al drie jaar we gens ziekte aan bed gebonden is. „Ik loop absoluut niet voor het grote geld. Mensen vragen wel eens hoeveel geld ik gewonnen heb, maar daar doe ik het zeker niet voor. Ik ben net zo blij met zo'n stomme vissenkom." Bel jaars wijst naar de laatst gewon nen beker met glazen schaal aan bovenkant. Net als zoveel anderen vindt Bel jaars de finish het mooist. „Als je de laatste meters nog even aanzet en helemaal kapot gaat. Je voelt niks meer en zweeft over de streep. Dan staat daar ie mand te wachten met een koud flesje Grimbergen. Heerlijk", lacht Beljaars. „En spijt dat ik er daarna van heb, als ik pro beer naar de finishtent terug te lopen." De jonge turner komt in Glasgow uit op twee onderdelen: voltige en ringen. „Ik ben redelijk sterk aan het worden, dus kan ik nu ook op de ringen uitkomen", legt Van As sche uit. „Ik heb het gevoel dat ik er klaar voor ben. Ik boek elk jaar progressie. Ik zat op de meerkamp rond de 83 punten en ik hoop dit seizoen op 85, 86 punten uit te ko men. Zo zit ik voortdurend te rekenen." Na de wereldbeker-wedstrijd in Glasgow volgt een week later (18 en 19 november) een tuminterland voor junioren (onder 18 jaar) in Zwitserland. Naast Nederland doen ook Roemenië en Zwitserland mee. „De we reldbeker is een mooie generale voor die in terland", meent Van Assche. foto Frangois Walschaerts/EPA namelijk ideeën voor meer laag drempelige wedstrijden en de plaatsen waar deze gehouden kunnen worden. Minderhoud: „Een aantal oude skeelerorgani saties is gestopt. Dus moet je dit proberen te bereiken met zo wei nig mogelijk middelen. Die wed strijden moeten de mensen en thousiast maken voor de sport. Ook de jeugd moeten we erbij betrekken." 3-/4~daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere vrijdag van 3/11 t/m 30/3 verblijf in Courtyard by Marriott Düsseldorf****, nabij het centrum, met het openbaar vervoer bent u in circa 20 min. in hartje stad o.a. weinesscenter met zwembad, sauna en fitnessruimte winkelen op de sjieke Königsallee en Berliner Allee de Altstadt, met o.a. gezellige artiestencafés en jazzkelders vele monumenten zoals o.a. de prachtige Schlossturm geniet van de kerstsfeer in de maanden november en december heerlijk wandelen in de prachtige parken van de stad Reisnummer AUTO 73.631, zie www.kras.nl/73631 3-/4-/5-daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere vrijdag van 3/11 t/m 29/12 verblijf in Hilton Dortmund, ligt centraal, nabij het Westfalenpark o.a. bar, restaurants, zwembad, sauna en fitnessruimte (tegen betaling) de beroemde en gezellige kerstmarkt met meer dan 300 kraampjes de vele musea, theaters en de verschillende kunstcentra het 700 jaar oude plaatsje Lüdenscheid, gelegen in het mooie Sauerland;één van de mooiste streken van Duitsland het plaatsje Essen met o.a. Villa Hügel en het Folkweg Museum met vele 19e en 20e eeuwse werken Reisnummer AUTO 73.637, zie www.kras.nl/73637 7-/8-daagse autoreis naar Zuid-Frankrijk Vrijwel iedere zaterdag van 11/11 t/m 24/3 verblijf in het comfortabele Van der Valk Hotel Saint Aygulf ligt aan de rand van het gezellige Saint-Aygulf en dichtbij het strand o.a. eigen strand, lounge met bar en uitstekend restaurant Gorges du Verdon, vergelijkbaar met de Amerikaanse Grand Canyon luxe badplaats St.Tropez: de woonplaats van vele beroemdheden het schilderachtige Port Grimaudr'het Venetië van Frankrijk' het geheel ommuurde mooie kunstenaarsdorpje St. Paul de Vence Monaco met de botanische tuinen, luxe jachthaven en het casino Reisnummer AUTO 73.587, zie www.kras.nl/73587 4-/5-daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere ma., do. en vr. van 6/11 t/m 30/3 Hotel Golden Tulip hamburg Berlijn, ligt op slechts 500 m van de Gedachtniskirche en het bekende Kurfürstendamm o.a. lounge met openhaard, restaurants, bar, lift en wintertuin de bekende 18-eeuwse neoklassieke poortde Brandenburger Tor de bekende winkelstraat Unter den Linden, het hart van de stad monumentale gebouwen als het Zeughaus en de Staatsbibliotheek Alexanderplatz met de bekende televisietoren van wel 365m hoog geniet vanaf eind november van de gezellige kerstsfeer Reisnummer AUTO 17.587, zie www.kras.nl/17587 3-/4-daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere vrijdag van 17/11 t/m 30/3 verblijf in het 4-sterren Parkhotel Euskirchen, ligt in het centrum o.a. uitstekend restaurant, stoombad, sauna en fitnesscentrum ligt prachtig in de schitterende groene Duitse Eifel bezoek het plaatsje Euskirchen met vele natuurparken shoppingstad Keulen, met o.a. de imposante Dom geniet in Keulen v.a. eind november van de gezellige kerstsfeer de voormalige hoofdstad Bonn, met o.a. de Opera, historisch museum en het geboortehuis van Beethoven Reisnummer AUTO 17.738, zie www.kras.nl/17738 1'! 3-/4-/5-/8-daagse autoreis naar Groothertogdom Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 3/11 t/m 30/3 verblijf in het super-de-luxe Hilton Luxemburg***** o.a. restaurant, bar, terras en gratis parkeergelegenheid gratis gebruik binnenzwembad, sauna en fitness tips: Luxemburg-Stad (op UNESCO-Iijst van werelderfgoederen), prachtige oude stad met leuke stenen straatjes, de 17e-eeuwse kathedraal Notre Dame, het historische stadhuis aan de Place de Guillaume, grandioze winkelstraten waar u heerlijk kunt winkelen, uitstekende restaurants en gezellige cafés en bistro's Reisnummer AUTO 17.621zie www.kras.nl/17621 Informatie, voorwaarden en boekingen: 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 uur Of boek bij één van onze reisbureaus! www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16