Basisschool mag uitbreiden Bestemming voor Britannia in zicht Jongeren woedend over uitspraak dorpsraad voorzitter Makke schapen stelen is geen kunst Thuis in. Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Bio-markt wordt j geconcentreerd 1 in Noordgouwe Binnen de Veste gaat de lucht in Delta repareert prijswinnende verwarming Taakstraf voor bolletjesslikster Definitieve bestrating Boerenweg Doorrijden na aanrijding bestraft Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Koeterwaals Redactie: 0113-315649 ^yvvw.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 il dinsdag 7 november 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118-615151 editie Schouwen-Duiveland door Melita Lanting NOORDGOUWE - De biologi sche markt op Schouwen-Duive- iand gaat de activiteiten concen treren in Noordgouwe. De deel nemende ondernemers hebben dit besloten na enige omzwervin gen langs verschillende locaties. De markt wordt vanaf 18 novem ber iedere zaterdagochtend ge houden op het terrein van biolo gische kwekerij Zuidbos. „Daar hebben we alles wat we nodig hebben", zegt A. van Oorschot, eigenaar van de kwekerij. ,;Stroom voor de koeling en het brood kan binnen verkocht wor den." Op de markt is niet alleen groente en fruit te koop, maar ook vlees, kaas, melkprodukten, kruidenierswaren, brood en ge bak. „Het is de bedoeling de markt verder uit te breiden tot een stuk of tien kramen." Daar bij wordt gedacht aan kleding en stoelmassages. Met de start in Noordgouwe vervalt de zater dagse standplaats van Van Oor schot in Burgh-Haamstede. De biologische markt op Schou wen-Duiveland kent een korte, iiiaar roerige geschiedenis. In april werd op het terrein van Ecoseope in Renesse een biologi sche markt geopend. Na drie maanden zijn enkele onderne mers (onder wie Van Oorschot) vertrokken omdat er verschil van inzicht was. Dat betekende officieel het' einde van de biolo gische markt in Renesse, omdat er te weinig kramen overbleven om volgens de gemeentelijke re gels nog te kunnen spreken van een markt. Ecoscoop is nog wel qp bescheiden schaal verder ge gaan met de verkoop op basis van een tijdelijke vergunning. Aan het einde van het jaar moet duidelijk worden of een markt ii Renesse levensvatbaar is. 'door Maurits Sep MIDDELBURG - Ander half jaar lang functioneer de het prijswinnende ver- warmings- en koelingssys- teem van de kantoren van het waterschap en de ge meente Middelburg niet naar behoren. Maar de op lossing is gevonden. Voor december moet het pro bleem zijn verholpen, zegt energiebedrijf Delta. Delta is gisteren begonnen met de uitvoering van het plan van aanpak. Water schap Zeeuwse Eilanden en de gemeente Middel- burg worden over een paar weken weer op milieu vrien- delijke wijze verwarmd. j-Het systeem bestaat uit vier ondergrondse water- j bronnen. Twee zijn gevuld met warm water, twee met koud water. Diep onder de grond blijft het water op een constante temperatuur, zowel warm als koud. Nu het winter wordt, wordt het warme water omhoog gepompt om de kantoren te verwarmen. In de zomer wordt koud water gebruikt voor verkoeling. Dankzij dit systeem is minder ener gie nodig om de tempera tuur in de kantoren te rege len. Het leverde Delta vo- rig jaar de Zeeuwse Milieu- prijs op. Maar al snel na de prijsuit- reiking bleek het systeem I niet goed te werken. Er wa- ren uitgebreide onderzoe- ken nodig om de oorzaak te achterhalen en vooral om een oplossing te vinden. „Inmiddels hebben we een plan van aanpak", zegt Woordvoerder J. Nelemans van Delta. De oorzaak bleek een breuk in één van de vier schachten te zijn. Daar door raakte het water ver vuild met zand. De installa ties kunnen daar niet te gen. Delta is begonnen met het zuiveren van het water. Vervolgens wordt een nieu we schacht geboord. Gedurende de reparatie kan het verkeer over de Ka- naalweg wel wat last heb ben van de werkzaamhe den, verwacht Nelemans. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Openbare Dalton- school Binnen de Veste krijgt nieuwe en ruimere huisvesting op de bestaande locatie aan de Raamstraat in Zierikzee. Van volledige nieuwbouw voor deze basisschool is nog net geen spra ke, omdat gebruik gemaakt zal worden van de bestaande struc tuur en het nieuwste gedeelte da terend van 1999 in de plannen geïntegreerd zit. In officiële ter men wordt derhalve gesproken over 'vernieuwbouw' van Bin nen de Veste, die eind januari 2008 gereed moet zijn. Directeur J. van Koeveringe van deze Daltonschool noemt het een 'historische trendbreuk' dat de meerderheid van de gemeen teraad inmiddels zonder moeilij ke discussies steun heeft toege zegd aan de uitbreiding van de ze openbare basisschool. „In het verleden stak bij elk verzoek om uitbreiding van onze school steeds de schoolstrijd even de kop op. Dat is nu in eens niet meer het geval en dat is bijzon der prettig", zegt de opgeluchte schooldirecteur. De fracties van PvdA, WD, CDA en Alert! zijn inmiddels ak koord g'eg'aam met de vernieuw bouw van deze basisschool in de binnenstad. Wethouder R. van der Wekken van Onderwijs ver trouwt erop dat het plan deze week tijdens de begrotingsbe handeling raadsbreed zijn be slag krijgt. „Het is een goed doortimmerd plan dat tijdens de behandeling in de Commissie Samenleving en Bestuur in elk geval geen en kele vraag van de fracties meer heeft opgeleverd", zegt Van der Wekken. Volgens hem is de noodzaak tot uitbreiding van de ze Daltonschool overduidelijk. Directeur Van Koeveringe heeft dat de fracties tijdens zijn in spraak in die commissievergade ring nog eens extra duidelijk ge maakt. Binnen de Veste sleept een histo rie van vrijwel permanent ruim tegebrek met zich mee. Dit jaar vierde de school zelfs een zilve ren jubileum wat betreft het ge bruik van noodlokalen. Direc teur E. de Keijzer van de Stich ting Obase voor het openbaar primair onderwijs hoopt dat daar heel snel een eind aan komt. Nu nog moet Binnen de Veste gebruikmaken van vier noodlokalen, maar de nieuwe huisvesting moet voor de komen de veertig jaar in de behoefte kunnen voorzien. „In bouwkun dig opzicht in elk geval wel en als de toevloed van leerlingen het vereist, kan het nieuwe ge bouw met oorspronkelijk elf lo kalen nog worden uitgebreid tot dertien of veertien lokalen",al dus De Keijzer. Geen problemen Planologisch gezien verwacht wethouder Van der Wekken geen problemen. „Er is geen sprake van bestemmingswijzi ging. De plannen kunnen op de bestaande locatie worden uitge voerd", aldus de wethouder. Het oude gedeelte van de school dateert uit de jaren zestig. „Dat deel wordt eerst volledig ge stript en aangepast aan de bouw kundige eisen van deze tijd. Daarna kunnen we echt gaan uitbreiden. Die uitbreiding gaat niet ten koste van het speel plein, want we gaan met Binnen de Veste de lucht in", vertelt Van Koeveringe. Hij doelt erop dat er een volledige bovenverdie ping gerealiseerd zal worden tus sen de twee bestaande dakcon structies in. Daar komen ruim ten voor computeronderwijs en vergaderkamers. Op de benedenverdieping komt naast de leslokalen een ruime aula die in directe verbinding zal staan met een speelruimte. Met de vernieuwing van de school zal tevens de verkeerssi tuatie in de Raamstraat dras tisch worden aangepakt. Bezoekers van de Jop in Scharendijke voelen zich gekwetst door uitspraken van de dorpsraadvoorzitter. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Woedend zijn ze, de jongeren van de Jop in Scharendijke. Woedend op voorzitter H. Bomer van de dorpsraad vanwege zijn uitspra ken dat er dingen in hun jeugd honk zouden gebeuren 'die niet normaal zijn' en zijn vrees voor 'Flakkeese toestanden'. „Wat weet die man daar nu van. Hij heeft zijn gezicht hier nog nooit laten zien", reageren Ro bin, Rico, Jean-Paul, Mark, Ro salie. Rachel en Jelmer. Ze zijn vaste bezoeker- van de Scharen- dijkse Jop (Jongeren Ontmoe tingsplaats). Aanleiding is een verhaal in deze krant over drank- en drugsgebruik onder- jongeren. De dorpsraad Scharen dijke wil voorkomen dat proble men hiermee zich voordoen in het dorp. Daarom organiseert de dorps raad twee bijeenkomsten voor- zowel ouders als jongeren. In het artikel verwijst Bomer naar Goeree-Overflakkee, waar met name het drugsprobleem onder jongeren een behoorlijke om vang heeft. „Wij zijn gekwetst dat we daarmee vergeleken wor den. We drinken hier af en toe een biertje in het weekeinde. Nooit door de week, alleen in het weekeinde en drugs worden hier al helemaal niet gebruikt." De Jop staat vlak bij de tennis banen op het sportpark. Het is een klein, oud, stenen'gebouw tje. Schoon Geen elektriciteit, rondom al leen wat kale tegels en een paar struiken. Binnen is het gezellig gemaakt met een paar banken, een tafel en ter decoratie staat een tiental lege flesjes op een ri chel. Het is er opvallend netjes. Geen troep te zien op de tafel of de vloer. „We maken het zelf schoon en deze zomer hebben we alles nog geschilderd." De jongeren hangen wat op de ban ken, colaatje binnen handbe reik. „We komen hier bijna iede re dag even bij elkaar", vertellen ze. „Gewoon om te chillen." De leeftijd van de groep varieert van veertien tot zeventien jaar. „Gemiddeld zijn we met een man of vijf, zes. Als het heel druk is met z'n tienen." De Jop in Scharendijke staat goed bekend. Waren er in het be gin nog wel eens klachten, tegen woordig bijna nooit. „Alleen de ze zomer. Toen kwam iemand van de tennisclub klagen. We waren buiten aan het voetballen en dat stoorde de tennissers." Verder is er, zo zeggen de jonge- foto Dirk-Jan Gjeltema ren, eigenlijk nooit een pro bleem. Dat verhaal wordt beves tigd door Marita Legerstee van het Welzijnshuis. Zij is jongeren werker en roemt juist Scharen dijke als een plek waar het zo goed gaat. „Ik vind dit hele ver haal zwaar opgeblazen. Zeker als je de vergelijking trekt met Goeree-Overflakkee, dan weet je echt niet wat daar aan de hand is. Drugsgebruik weet ik al helemaal niets van." Legei'S- tee vindt het jammer dat de jon geren nu in een negatief dag licht komen te staan. „De Jop is hier de dupe van. Voor die gasten is het heel verve lend en dat verdienen ze niet." Vlissings boulevardhotel krijgt mogelijk een zorgcomponent door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Projectontwik kelaar Loostad komt 'heel snel' naar buiten met de nieuwe be stemming voor Hotel Britannia. Ze overweegt om aan het boule vardhotel in Vlissingen een zorg component toe te voegen. Britannia. Al zeker zeven jaar staat het ooit zo roemrijke bad hotel te verpauperen aan de bou levard van Vlissingen. Een hotel met 156 kamers en suites, con greszalen en een café annex res taurant zou het worden. Een promobord op de voorgevel doet dat nog steeds geloven. Onderhandelingen met horeca ondernemers J. van Damme en J. van Zuijlen liepen vast op de prijs. Het verschil tussen wat zij boden en wat projectontwikke laar Loostad vroeg was te groot. Die overweegt het bestemmings plan te wijzigen, om zo meer mo gelijkheden te scheppen. „Puur een hotel, zoals het er nu ligt, is niet haalbaar", zegt direc teur D. Spikker. „We kijken of het wel haalbaar is door een ho tel met iets anders te combine ren. Een zorghotel bijvoorbeeld of een appartementencomplex. Of een woonzorgcentrum, of ver huur in de recreatieve markt. Of een revalidatiecentrum. Zorg is economisch zeker aantrekkelijk. Een ziekenhuisbed kost duizend euro per nacht en een hotelbed doorgaans maar honderd. Een patiënt kan dan beter uitzieken in een revalidatiehotel." Spikker benadrukt dat dat niet betekent dat Britannia een reva lidatiehotel wordt. „We hebben nog steeds alle opties voor ogen, maar het gaat wel ergens heen. Waarnaartoe, dat zeg ik niet." Niet eens voor elke optie is een wijziging van het bestemmings plan nodig. Dat moet een gerust stelling zijn voor omwonenden, verwacht Spikker. „Het gebouw willen we handhaven. We gaan er in elk geval geen tweede Sar- dijntoren van maken." Voor het hoteldeel houdt Spik ker Van Damme en Van Zuijlen nog altijd in zijn achterhoofd. „Met hen zijn we het verst geko men in de gesprekken. Zij wa ren bereid het meest te betalen. Dat gesprek ligt nu even stil, maar het kan wel goedkomen. We weten wat zij willen en voor ons zijn zij de meest geschikte partner. Die jongens kennen de lokale markt als geen ander." Lastig project Voor Vlissingers kan het nieuwe hotel er niet snel genoeg staan. Ook Spikker betreurt de trage voortgang. „Het is een lastig pro ject. De gemeente houdt vast aan haar wens van een groot ho tel, maar dat lukt gewoon niet. Dat heeft te maken met wat wij MIDDELBURG - „Ik heb het gedaan op verzoek van mijn partner en ik kon het geld goed gebruiken", zei een 29-ja- rige vrouw uit Middelburg gisteren toen ze zich moest ver antwoorden voor smokkel van bolletjes cocaïne vanuit Cu- ragao. Politierechter F. van Hemert-Meeuwis veroordeelde de verdachte tot 150 uur werkstraf en twee maanden voor waardelijke celstraf. Ook moet de Middelburgse duizend euro betalen aan de Staat. De vrouw had 1500 euro voor het vervoer van de 240 gram coke ontvangen. Daarop werd door de politierechter de kosten van het vliegticket in mindering gebracht. Officier van justitie R. Jeuken had tweehonderd uur werkstraf en drie maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf geëist. Raadsman M. Harte pleitte voor een lagere werkstraf en voerde aan dat zijn cliënte openhartig is geweest over de smokkel. De rechter wees op de ernst van het misdrijf, maar ook op de risico's van het slikken van de coke. ZIERIKZEE - Hoewel het bedrijventerrein Boerenweg in Zierikzee nog niet volledig is dichtgebouwd, wordt inmid dels wel de laatste hand gelegd aan de bestrating. Langs een deel van de Grevelingenstraat wordt een trottoir aan gelegd. De bestrating wordt bovendien in - definitief - vis- graatverband gelegd. Nu bestaat de rijbaan deels nog uit bouwbestrating. Het aan te pakken stuk is in een aantal fasen geknipt. De aanpak van het kruispunt Grevelingenstraat met Boeren weg (in de week van 13 november) geldt als meest proble matisch. omdat het bedrijventerrein slechts via die krui sing toegankelijk is. Om zoveel mogelijk opstoppingen te voorkomen wordt dit stuk weg in twee gedeelten aange pakt en is er met de ondernemers afgesproken dat de krui sing voor het weekend weer dichtligt. Die aanpak is hard nodig omdat het bedrijventerrein een aantal grote bedrij ven herbergt als Aldi, Leen Bakker en Praxis. Alleen al die laatste zaak is goed voor gemiddeld zo'n 80 vrachtwa gens per week. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 43-jarige inwoner van Steenbergen voor doorrijden na een aanrijding veroordeeld tot 220 eu ro boete. De bestuurder van een vrachtwagen reed vorig jaar op 28 december in Zierikzee tegen de gevel van een winkel. „Ik heb er niks van gemerkt", zei hij. Omstanders hadden een behoorlijke klap gehoord. Een van hen had nog met ge schreeuw en wilde gebaren geprobeerd de vrachtwa genchauffeur op de aanrijding te attenderen, maar de man reed door. door Cornelleke Blok POORTVLIET - Verontwaar digd is hij. En vol onbegrip. Al jarenlang verzorgt Eeuwe Suurd (80) uit Poortvliet zijn schapen vol overgave, maar zon dag en maandag werden vier rammen uit een weiland aan de Mallandseweg gestolen. „Elke morgen zodra het licht is doe ik de hond in de auto en ga ik naar de schapen kijken. Soms liggen ze op de kop. Dan help ik ze overeind, want dat mag niet te lang duren. Dan gaan scha pen dood", vertelt Suurd. Nu hij op zijn oude dag meer tijd heeft, verzorgt Suurd samen met dorpsgenoot Chris van Houdt (25) meer dan vijftig scha pen, die in verschillende weilan den rond Poortvliet staan. Toen Van Houdt zondag zijn rondje deed, bleek dat er één ram was verdwenen. Suurd: „Die beesten zijn zó mak, als ik één keer op mijn toeter duw, staan ze meteen met z'n allen bij elkaar. Plet is niet moeilijk om ze mee te nemen. Vorig jaar is er ook al een schaap gestolen." Maandag wilden Suurd en Van Houdt de vijf overgebleven ram men verplaatsen naar een ander weiland. Te laat, want bij het vertrouwde ochtendritje langs de weilanden bleek dat er de nacht ervoor nóg drie rammen gestolen waren. „Toen dacht ik wel: potverdorie zeg, maar ja. wat moet je zeggen?", vraagt Suurd zich gelaten af. De twee overgebleven rammen, die inmiddels naar een andere wei verhuisd zijn, huppelen sinds de roof zenuwachtig heen en weer. „Ze zijn uit hun doen", zegt Suurd bezorgd. Suurd heeft inmiddels wel aan gifte gedaan bij de politie van de diefstal, maar van de daders ontbreekt elk spoor. Advertentie Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland 4 in Nederland bereid zijn voor een hotelkamer te betalen." Maar de bestemming is in zicht, verzucht Spikker. „Zoals wij in het vak zeggen: de meest zwaar bevochten overwinningen zijn de mooiste. Soms vervloek ik dit project, dan denk ik: waarom zijn we er ooit aan begonnen? Maar dat is vast over als we de sleutel overhandigen." Eigenlijk wist Van Damme niet dat hij en zijn zakenpartner nog in beeld zijn voor Britannia. „We zijn afgehaakt in de onder handelingen. Onze calculatoren hadden hun maximum bereikt. Maar een extra partner biedt ze ker nieuwe kansen. Daar kun je creatief mee omgaan." 'De Duitse zeekoet heeft het niet gehaald', luidde de droe ve doch raadselachtige mede deling die maandagochtend rondging in een Goes' bedrijf. Heeft vast te maken met het bedrijfsuitje dat ze zaterdag had moeten missen, deduceer de een werkneemster. Haar collega's waren wel op expeditie naar het Zwin ge weest. En hadden daar blijk baar een heroïsche, maar ver geefse reddingsactie onderno men. „Duitse zeekoet?", informeer de ze, een tikje gemelijk oni de gemiste opwinding. „Had 'ie kentekenplaten?"' Het antwoord tekende de sfeer die het uitstapje be heerst had. „Er werd eerst gedacht dat het een meerkoet was. Dat ■was bijna goed. Want Meer is zee in het Duits. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33