Goese hulpstichting in opspraak PZ Gemopper over graafwerk in Geersdijk Makke schapen stelen is niet zo moeilijk Centrale man Sidhi Astu zou zichzelf verrijken Hypotheken Verzekeringen Ui] Pensioenen Kunstwerk kroon op Goese Polder Kapelle houdt '30km-actie' Delta repareert prijswinnaar Jongeren woedend op dorpsraad Scharendijke Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Koeterwaals Plaats voor J jongeren in St-Annaland Bolletjesslikster krijgt 150 uur werkstraf Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 dinsdag 7 november 2006 m. m editie Bevelanden-Tholen Thuis in.... RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 GOES - De wijk Goese Polder krijgt een kunstwerk als kroontje op het masterplan dat bijna klaar is. Het wordt een kroontje met een gouden randje, want het kunstwerk kost 115.000 euro exclusief btw. De wijk draagt zelf 45.000 euro bij uit haar wijkbudget. Het Goese college van burgemeester en wethouders heeft daar overeenstem ming over bereikt met de wijktafel en wijkvereniging in de Goese Polder en de werkgroep kunst in de openbare ruimte. Het kunstwerk krijgt een plaats in winkelgebied De Spinne en moet een verbinding vormen tussen de bre de school en het nieuwe woonzorgcomplex dat op het ter rein van de Erasmusflat moet verrijzen. KAPELLE - Stickers op afvalcontainers moeten ervoor zorgen dat automobilisten in de gemeente Kapelle zich va ker houden aan de maximumsnelheid in dertigkilometer- zones. De gemeente Kapelle begint eind november met de '30-km-actie'. Kapelle wil automobilisten er zoveel mogelijk aan herin neren dat op veel plaatsen maar dertig kilometer per uur gereden mag worden. Inwoners van de gemeente ontvangen een brief met twee 30-km stickers. Mensen wordt gevraagd of ze de sticker op hun groene gft-container en op de grijze restafvalcon- tainer willen plakken. MIDDELBURG - Anderhalf jaar lang functioneerde het prijswinnende verwarmings- en koelingssysteem van de kantoren van het waterschap en de gemeente Middelburg niet naar behoren. Maar de oplossing is gevonden. Voor december moet het probleem zijn verholpen, zegt energie bedrijf Delta. Delta is gisteren begonnen met de uitvoe ring van het plan van aanpak. Waterschap Zeeuwse Eilan den en de gemeente Middelburg worden over een paar we ken weer op milieuvriendelijke wijze verwarmd. Het sys teem bestaat uit vier ondergrondse waterbronnen. Twee zijn gevuld met warm water, twee met koud water. Diep onder de grond blijft het water op een constante tempera tuur, zowel warm als koud. Nu het winter wordt, wordt het warme water omhoog gepompt om de kantoren te ver warmen. In de zomer wordt koud water gebruikt voor ver koeling. Dankzij dit systeem is minder energie nodig om de temperatuur in de kantoren te regelen. Het leverde Del ta vorig jaar de Zeeuwse Milieuprijs op. Maar al snel na de prijsuitreiking bleek het systeem niet goed te werken. De oorzaak bleek een breuk in één van de vier schachten te zijn. Daardoor raakte het water vervuild met zand. De installaties kunnen daar niet tegen. Delta is begonnen met het zuiveren van het water. Vervolgens wordt een nieuwe schacht geboord. door Melita Lantinq SCHARENDIJKE - Woedend zijn ze, de jongeren van de Jop in Scharendijke. Woedend op voorzitter H. Bomer van de dorpsraad vanwege zijn uitspra ken dat er dingen in hun jeugd honk zouden gebeuren 'die niet normaal zijn' en zijn vrees voor 'Flakkeese toestanden'. „Wat weet die man daar nu van. Hij heeft zijn gezicht hier nog nooit laten zien", reageren Ro bin, Rico, Jean-Paul, Mark, Ro salie, Rachel en Jelmer. Ze zijn vaste bezoeker van de Scharen- dijkse Jop (Jongeren Ontmoe tingsplaats). Aanleiding is een verhaal in de ze krant over drank- en drugsge bruik onder jongeren. De dorps raad Scharendijke wil voorko men dat problemen hiermee zich voordoen in het dorp. Daarom organiseert de dorps raad twee bijeenkomsten voor zowel ouders als jongeren. In het artikel verwijst Bomer naar Goeree-Overflakkee, waar met name het drugsprobleem onder jongeren een behoorlijke om vang heeft. „Wij zijn gekwetst dat we daarmee vergeleken wor den. We drinken hier af en toe een biertje in het weekeinde. Nooit door de week, alleen in het weekeinde en drugs worden hier al helemaal niet gebruikt." De Jop in Scharendijke staat goed bekend. Waren er in het be gin nog wel eens klachten, tegen woordig bijna nooit. Dat verhaal wordt bevestigd door Marita Legerstee van het Welzijnshuis. Zij is jongerenwer ker en roemt juist Scharendijke als een plek waar het zo goed gaat. „Ik vind dit hele verhaal zwaar opgeblazen. Zeker als je de vergelijking trekt met Goeree-Overflakkee, dan weet je echt niet- wat daar aan de hand is." Legerstee vindt het jammer dat de jongeren nu in een negatief daglicht komen te staan. (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 'De Duitse zeekoet heeft het niet gehaald', luidde de droe ve doch raadselachtige mede deling die maandagochtend rondging in een Goes' bedrijf. Heeft vast te maken met het bedrijfsuitje dat ze zaterdag had moeten missen, deduceer de een werkneemster. Haar collega's waren wel op expeditie naar het Zwin ge weest. En hadden daar blijk baar een heroïsche, maar ver geefse reddingsactie onderno men. „Duitse zeekoet?", informeer de ze, een tikje gemelijk om de gemiste opwinding. „Had 'ie kentekenplaten?" Het antwoord tekende de sfeer die het uitstapje be heerst had. „Er werd eerst gedacht dat het een meerkoet was. Dat was bijna goed. Want Meer is zee in het Duits. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes door Rob Paardekam GOES - Twee mannen uit Gro ningen en Hellevoetsluis hebben bij de politie aangifte gedaan te gen Goesenaar U. Hagen van de hulpstichting Sidhi Astu. Deze zou zichzelf verrijken met geld dat voor weeshuizen in Indone sië is bedoeld. Hagen zelf ont kent de beschuldigingen. Vol gens hem komt al het geld goed terecht. Hagen is oprichter en - ondanks dat hij geen bestuursfunctie be- .kleed - de centrale man binnen 'de stichting Sidhi Astu. Volgens E. Oosting uit Groningen en A. van Leeuwen uit Hellevoetsluis maakt de Goesenaar misbruik van deze positie door het geld dat met allerlei acties is opge haald achter te houden, posting en Van Leeuwen zijn zelf betrokken bij kleine hulp stichtingen voor Indonesië en zeggen het niet langer te kun nen aanzien hoe Hagen de boel ^belazert'. Tijdens de reizen die ze regelmatig maken naar het Aziatische land, zijn de twee er naar eigen zeggen achter geko men dat de drie weeshuizen die de stichting Sidhi Astu zegt te steunen helemaal geen geld uit Nederland krijgen. Bezoek 'Costing heeft de weeshuizen al lemaal bezocht en ook Van Leeu wen is bij één van de instellin gen - een katholiek weeshuis in Dalung - op bezoek geweest. i,Toen ik de naam van meneer Hagen noemde, schudde de moe der-overste meewarig met haar hoofd", vertelt hij. „Ze zei dat ■Hagen jaren geleden een keer is langs geweest en veel dingen be- door Cornelleke Blok SINT-ANNALAND - De hangplek voor jongeren in Sint-Annaland komt waar schijnlijk op de groen strook voor de tennisbaan aan de Stoofweg. Dat heeft het Thoolse college van bur gemeester en wethouders besloten. Al meer dan een jaar wordt er in Sint-Annaland gedis cussieerd over de locatie van de jongerenontmoe tingsplaats (JOP). De Stal- landse jongeren gaven eind vorig jaar aan dat ze het liefst een JOP bij het koel huis aan de haven wilden hebben. Toen werd ook dui delijk dat de jongeren het liefst een zogenoemde wei ter shelter willen. Dat is een half open hangplek met een verschuifbare wand. Het idee van de weiter shel ter staat nog steeds, maai de locatie is inmiddels al twee keer gewijzigd. Een hangplek bij haven bleek niet mogelijk te zijn, van wege de herinrichting van de haven in Sint-Anna land. De tweede optie was het trapveldje aan de Hoender- weg. „Er was daar veel overlast van jongeren voor de omwonenden", licht wet houder M. Velthuis (PvdA) toe. „We hebben samen met de politie actie onder nomen en de overlast is nu over. Toch willen we de plek nu met rust laten, om dat het trapveldje nu einde lijk weer gebruikt wordt zo als het bedoeld was." De gemeente heeft gekozen voor de Stoofweg, omdat in de directe omgeving geen huizen staan. Wethouder Velthuis overlegt in de ko mende weken nog wel met de omwonenden en betrok kenen van de tennisvereni ging. Wanneer de weiter shelter geplaatst wordt, is nog niet precies duidelijk. Velthuis: „Er moet nog een bouwver gunning aangevraagd wor den. Ik verwacht dat de JOP er in het eerste kwar taal van volgend jaar staat." MIDDELBURG - Een 29-jarige vrouw uit Middelburg had vorig jaar zomer bolletjes cocaïne ge slikt in Curacao om vervolgens de harddrugs naar Nederland te smokkelen. Daarvoor moest de vrouw zich gisteren in Middel burg verantwoorden. „Ik heb het gedaan op verzoek van mijn partner en ik kon het geld goed gebruiken", vertelde ze. Politierechter F. van He- mert-Meeuwis veroordeelde de verdachte tot 150 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf. Ook moet de ze duizend euro betalen aan de Staat. De vrouw had 1500 euro gekregen voor het vervoeren van de 240 gram cocaïne. Daar op werd door de rechter de kos ten van het vliegticket in minde ring gebracht. Officier van justi tie R. Jeuken eiste 200 uur werk straf en drie maanden voorwaar delijke gevangenisstraf. Raadsman M. Harte pleitte voor een lagere werkstraf en voerde aan dat zijn cliënte openhartig is geweest over de cocaïnesmok kel. De politierechter wees de vrouw niet alleen op de ernst van het misdrijf, maar ook op de risico's bij het slikken van de co ke. Daarnaast verbaasde de poli tierechter zich erover dat de vrouw met de drugs in haar lichaam door de controle op het vliegveld in Curacao was geko men en niet was aangehouden. loofde. Daarna heeft ze nooit meer iets van hem gehoord." Prominent CDA'er H. Eversdijk en de Goese notaris C. Hage zit ten in de commissie van aanbe veling van Sidhi Astu, maar ge ven beiden aan al twee jaar niets meer vernomen te hebben. „Meneer Hagen houdt ons ner gens van op de hoogte", zegt de notaris. „Ik vond dat nooit erg, maar nu ik dit verhaal hoor, wil ik er het fijne van weten. Ik leen tenslotte wel mijn naam aan de ze stichting." Hagen zelf ont kent de beschuldigingen aan zijn adres. Volgens hem komt al het geld goed terecht, al geeft hij toe dat er de laatste twee jaar weinig is overgemaakt, om dat er gewoon niet zoveel bin nenkomt. Af en toe verstuurt hij, naar eigen zeggen, nog een klein bedrag per post. De Goese naar zegt dat hij wel eens geld van de stichting gebruikt om kosten die hij maakt te dekken. Zo komt van het geld dat bin nenkomt uit de statiegeldbon nen die mensen bij de Jumbo in een bus kunnen doen, bijna niets in Indonesië terecht. „Dat gaat op aan algemene kosten", aldus Hagen. Dat hij de mensen uit de commissie van aanbeve ling niet op de hoogte houdt, komt volgens hem omdat hij ze niet wil lastigvallen. Voorzitter W. Dobson van Sidhi Astu geeft toe dat Hagen een grote mate van vrijheid geniet, maar hij ver trouwt hem. „We zullen dit ze ker onderzoeken, maar ik ben er van overtuigd dat al het geld goed wordt besteed." Ten behoeve van nieuwbouw hee door Frank Balkenende GEERSDIJK - Zonder schrifte lijke aankondiging heeft energie bedrijf Delta het wegdek aan de De Weitjes in Geersdijk openge broken. Bewoner L. van de Broe- ke baalt daar van. „Ze hadden dat wel even kunnen melden." Aan de overkant (de even zijde) verrijzen zes nieuwbouwwonin gen aan de De Weitjes. Om nutsvoorzieningen voor die huizen aan te leggen, moet Del ta vlak voor bestaande huizen Delta de straat opgebroken. sleuven graven. Van de Broeke was daardoor voi'ige week ver rast. „Ik kom thuis en kan met mijn motor nauwelijks mijn ga rage in. Delta heeft ons niet op de hoogte gesteld." Volgens de Geersdijkenaar zijn ook sleuven en gaten 's avonds niet afgedekt, met alle gevaren voor bewoners en passanten. „Daardoor is een jongetje geval len. Gelukkig had hij alleen schaafwonden, maar veilig was de situatie allerminst. Verder is de bewoonster van nummer zeven aan het verhuizen. Die is ook niet blij met de situatie." Van de Broeke heeft bij Delta en de gemeente Noord-Beveland een klacht ingediend. „Maar bij Delta word je bij klantenservice uitgelachen als je begint over on verlichte putten in het wegdek." Ook de bewoner van nummer één, D. de Goffau, bevestigt dat Delta plotseling met graven is begonnen. Hij heeft er echter geen enkel probleem mee. „Ik heb hier tegenover een huis ge kocht, dus als ik daar gas, licht en water wil hebben, zal Delta moeten graven." Een woordvoerder van de Delta erkent dat bewoners aan De Weitjes niet per brief zijn geïn formeerd. Dat heeft een reden. „Bij grotere bouwprojecten doen we dat uiteraard altijd. In dit geval ging het om enkele hui zen. We hebben ervoor gekozen vooraf even langs de deur te gaan. Een monteur is ook bij Van de Broeke langsgeweest. Zijn vrouw liet weten dat ze geen problemen met de werk zaamheden had, hij later kenne lijk wel." Volgens de woordvoerder heeft foto Willem Mieras Delta voldoende moeite gedaan om bewoners mondeling te infor meren. Dat er gaten zijn blijven openliggen, is niet de gewoonte. „Natuurlijk dient de straat 's avonds veilig te zijn. Gaten moeten worden afgdekt. Het is echter zo dat meestal de gemeen te na een seintje van ons het wegdek dichtmaakt. Daar kun nen soms wel eens een paar da gen overheen gaan." De gemeente Noord-Beveland zegt geen partij in deze zaak te zijn en stuurt de klacht van Van den Broeke door naar Delta. door Cornelleke Blok POORTVLIET - Verontwaar digd is hij. En vol onbegrip. Al jarenlang verzorgt Eeuwe Suurd (80) uit Poortvliet zijn schapen vol overgave, maar zon dag en maandag werden vier rammen uit een weiland aan de Mallandseweg gestolen. „Elke morgen zodra het licht is doe ik de hond in de auto en ga ik naar de schapen kijken. Soms liggen ze op de kop. Dan help ik ze overeind, want dat mag niet te lang duren. Dan gaan scha pen dood", vertelt Suurd, die van kinds af aan al met schapen in de weer is. Nu hij op zijn oude dag meer tijd heeft verzorgt Suurd samen met dorpsgenoot Chris van Houdt (25) meer dan vijftig scha pen, die in verschillende wei land rond Poortvliet staan. „Als er één ontsnapt, dan gaat Chris er achteraan. Hij is wat sneller dan ik", lacht Suurd. Toen Van Houdt zondag zijn rondje deed, bleek dat er één ram miste op het weiland aan de Mallandseweg. Suurd: „We zei den al tegen elkaar: we moeten die schapen daar weghalen, want ze staan te veel op de pak. Die beesten zijn zó mak, als ik één keer op mijn toeter duw, staan ze meteen met z'n allen bij elkaar. Het is niet moeilijk om ze mee te nemen. Vorig jaar is er ook al eens een schaap gestolen. Toen hadden ze het vel gewoon laten liggen." Maandag wilden Eeuwe Suurd en Chris van Houdt bij de overgebleven schapen in het weiland aan de Mallandseweg in Poortvliet. foto Willem Mieras Suurd en Van Houdt de vijf over gebleven rammen verplaatsen naar een ander weiland. Te laat, want bij het vertrouwde och tendritje langs de weilanden bleek dat er de nacht ervoor nóg drie rammen gestolen waren. „Toen dacht ik wel: potverdorie zeg, maar ja, wat moet je zeg gen? Het waren mooie schapen. Ik ben er dag en nacht mee in de weer. Het is mijn hobby. Ik vind het erg leuk werk en zo heb ik nog wat om handen. Maar ja, wat heb je er aan als anderen er met de schapen vandoor gaan?", vraagt Suurd zich gelaten af. De twee overgebleven rammen, die inmiddels naar een andere wei verhuisd zijn, huppelen sinds de roof zenuwachtig heen en weer. „Ze zijn helemaal uit hun doen, dat kun je echt mer ken", zegt Suurd bezorgd. Suurd heeft inmiddels wel aan gifte gedaan bij de politie van de dief stel, maar van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Veel hoop om de verdwenen rammen terug te vinden heeft Suurd dan ook niet. „Nee hoor, ik denk dat we ze nooit meer te rug krijgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27