Ronaldinho maakt mensen blij PZC zidane in Voetballerij meer hypocriet dan sportief Sjarapova start in Madrid als favoriete voor de Masterstitel tff PUZZELPAUZE Woods gaat golfbanen ontwerpen Braziliaan door collega's weer tot Voetballer van het Jaar gekozen Gekte rond Discussie over bal uittrappen bij blessure verziekt door eigenbelang Bangladesh J r Oud-doelman Zoff beroofd en geslagen Heerlijk Hollands IJs Kies gezond voorkat hond Verrassend krokaPlf n Ronaldinho is gisteren door de internationale spelersvakbond FIF- Pro gekozen tot Voetballer van het Jaar. Natuurlijk, wie anders had het moeten wordenGeen speler die zo veel mensen blij maakt als dit Braziliaanse kind. door Henri van der Steen DEN HAAG - Voetballers vie ren hun doelpunten doorgaans met vreugde, steeds vaker met overdreven veel vreugde. 'Ik heb gescoord, bewierook me, kus m'n voeten!' Geen voetballer die juist zo tevreden kan kijken als de bal er niet in zeilt als Ronal dinho. Alleen al vanwege die unieke, mooi-verbaasde reactie bij missers verdient Ronaldinho het (nog eens) te worden ge kloond als de beste voetballer ter wereld. De lach van Ronaldinho, zo ex treem benadrukt vanwege dat rare gebit, is bekend over de he le wereld. Iedere voetballiefheb ber, te Saigon, Guadalajara, Oost-Berlijn, Helsinki of Oss, WINDEMERE - Tiger Woods gaat zijn golfcar- rière een nieuwe swing geven. De Amerikaanse aanvoerder van de wereld ranglijst kondigde gisteren aan dat hij banen gaat ont werpen. Hij heeft daarvoor het bedrijf Tiger Woods Design opgericht, met zichzelf als creatief direc teur. „Mijn doelstelling is we reldwijd een unieke col lectie verbazingwekkende courses neer te leggen. Die banen moeten laten zien wat ik zo fantastisch vind aan golf. Ik kan bijna niet wachten tot de eerste pro jecten zich aandienen", al dus Tiger Woods. ANP kent die vertederende blik van de speler na een mislukte actie of een mislukte doelpoging. Ro naldinho lacht: hij heeft een kunstje geprobeerd en het is net niet gelukt. Helaas, pindakaas. Hij zit er niet mee, niemand zit er mee, want iedereen die het zag is wel bijna getuige geweest van iets heel moois. Of mis schien is er het besef dat ieder een sowieso getuige is geweest van iets moois: een voetballer die een wonderlijk creatieve ac tie onderneemt! Remiseschuivers Het voetbal is dermate verpatst aan de remiseschuivers en de ko ningen van de nul, dat iedere voetballer die zich onttrekt aan de mores van het resultaatvoet bal al opvalt. Ronaldinho is de sublimatie van de voetbalgeest in zijn meest vrije vorm, een spe ler die het onmogelijke mogelijk maakt. Zijn passeerbewegingen zijn vaak pas in de slow-motion herhaling te analyseren, ook voor zijn tegenstanders. Het noodlot van juweeltjes als Ronaldinho is dat ook zij ge maakt zijn van vlees en bloed en dus gebukt gaan onder destruc tieve invloeden. De finale van de Champions League werd af gelopen mei geen show van Bar celona, ook niet van Ronaldin ho. Het WK werd een zeperd voor de Brazilianen, de Goddelij ke Kanaries, ook voor de artiest Ronaldinho. Hij wordt niette min door Jan en alleman erkend als de allerbeste speler van dit tijdgewricht. Ronaldinho had dit jaar aan één wedstrijd ge noeg gehad voor zijn uitverkie zing, want zijn bewegingen, ooit autodidactisch aangeleerd in de sloppenwijk van zijn jeugd, zijn van een hemelse schoonheid die voor- en tegenstanders van Bar celona en Brazilië de adem bene men. Bovendien heeft het eeuwi ge voetbalkind ook dit jaar geen enkele tegenstander met een kopstoot geveld. GPD dinsdag 7 november 2006 18 Advertentie Ronaldinho won gisteren voor de tweede keer op rij de verkiezing van de mondiale spelersvakbond FiFPro. foto Juan Carlos Hidalgo/EPA DEN HAAG/DHAKA - De voet balbond van Bangladesh wordt overspoeld door verzoeken van fans om met voetbalpensionado Zinedine Zidane op de foto te mogen. „We krijgen de gekste voorstellen", aldus Anwarul Ha- que van de voetbalbond. Zo wil een kledingfabrikant 25.000 euro betalen als Zidane als model wil fungeren voor een traditioneel Bengaals gewaad. Zidane is de komende dagen in het voetbalgekke land om een nieuwe voedingsfabriek zonder winstoogmerk te openen die wordt gefinancierd door de mik- rokredietorganisatie Grameen Bank en het Franse Danone. Zidane is sinds zijn voetbalpen sioen ambassadeur van dat laat ste bedrijf. Hij ontmoet tijdens zijn verblijf in Bangladesh on der meer de Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus. GPD/RTR Ferencvaros is zo goed als bankroet DEN HAAG/BOEDAPEST - Fc- rencvaros, de meest succesvolle voetbalclub ooit in Hongarije, is zo goed als bankroet. Als er bin nen enkele dagen geen nieuwe investeerder komt, dan moet de club sluiten, aldus voorzitter Zsolt Damosy. De spelers heb ben al maanden geen salaris ont vangen. De club heeft een schuld van 850 miljoen forint (ongeveer 3,3 miljoen euro) en sommige oud spelers zijn al begonnen met een liquidatieproces, zo vertelde Da mosy tegen het dagblad Magyar Hirlap. „Iedere investeerder die we hebben benaderd wijst ons af. Als we niemand vinden in de komende drie, vier weken dan verdwijnt Ferencvaros." De roemruchte club was al te ruggezet naar de tweede divisie vanwege de financiële proble men. Er gaan geruchten dat de Slovaakse zakenman Ivan Kmot- rik, eigenaar van Artmedia Bra tislava, belangstelling zou heb ben om de club over te nemen. Om op korte termijn te kunnen overleven heeft de club zeker 500 miljoen forint (iets meer dan twee miljoen euro) nodig. Ferencvaros is 28 keer kam pioen geweest van Hongarije en won twintig nationale bekers. In het seizoen 1931-1932 won Ferencvaros alle wedstrijden. GPD/RTR door Henri van der Steen DEN HAAG - De vraag was: had Danko Lazovic zondag bij Feyenoord-Vitesse de bal moe ten uittrappen toen Serginho Greene geblesseerd op de grond lag? Nee. Lazovic concentreerde zich terecht op zijn werk: profi teren van de ruimte, Bahia uit spelen, scoren. Had hij tijdens zijn solootje even achterom moe ten kijken of Greene nog dode lijk gewond op het gras lag...? Het is mooi dat enkele jaren ge leden werd afgesproken de bal uit te trappen, wanneer een te genstander geblesseerd op de grond ligt. Het is sowieso aan doenlijk te zien hoe de voetballe rij - althans op sommige momen ten - nog de indruk probeert te wekken ouderwetse, sportieve criteria te kennen. Intussen wordt er ook volop mis bruik gemaakt van de afspraak. Enerzijds simuleren spelers bles sures, anderzijds wordt stennis gemaakt wanneer er eens niet wordt gestopt voor een blessure behandeling. Zo kwam Lazovic zondag ineens in de verdruk king. Vastgesteld moet worden dat Feyenoord zich in deze weer eens liet kennen als een club die het geweld niet schuwt. Buijs ging zo ver Lazovic een knal voor zijn kop te geven. Achteraf zei de middenvelder dat hij al tijd graag stevig in het duel gaat. Van een duel was echter geen sprake. Respect Lazovic zelf is ook een huiche laar. Voor de wedstrijd verklaar de hij met het gezicht van een misdienaar dat hij een eventuele goal niet zou vieren. „Wat doe je dan?" „Niets." Uit respect voor Het Legioen. Jaja. Na zijn goal besloot Lazovic toch tot een fabelachtige vreug de-uiting die in de armen van zijn coach eindigde. Uit respect voor 'meneer Mos', zei hij na de wedstrijd. Jaja. Voetballers heb ben respect voor niets en nie mand. Clubs ook niet. Ajax rea geerde zondag met totale veront waardiging na de rode kaart voor Heitinga. Schande! Henk ten Cate leidde hoogstpersoon lijk het amok. Gisteren werd het vonnis bekend: één wedstrijd schorsing. Heitinga is er dus deze week voor de beker tegen ADO niet, maar zondag in de topper tegen PSV wel bij. Henk ten Cate zou een echte vent zijn als hij persis teert in zijn beklag en dus de schorsing aanvecht. Gaat Ajax in beroep? Natuurlijk niet. Heitinga kan tegen ADO gemist worden, dus valt de scha de van de rode kaart mee. Ster ker: Ten Cate zal zich in de han den wrijven dat hij zondag scheidsrechter Kuipers zo heeft weten te intimideren, dat die de wedstrijd verder fijn in het voor deel van Ajax floot, aldus neu trale waarnemers na afloop. Verontwaardiging in de voetbal lerij is vrijwel altijd kort van duur en selectief van aard, ook als het gaat om de vraag of je een bal moet uittrappen als er ie mand geblesseerd op de grond ligt. Enkele weken geleden, met Bulgaren als tegenstanders, vond Feyenoord ineens dat de bal niet moest worden uitge trapt. Toen gold ineens de stel ling dat een tegenstander ook niet al te vaak geblesseerd of quasi-geblesseerd op de grond moet liggen. De afspraak deugt in de grond: als je ziet dat een tegenstander behandeling nodig heeft en je hebt zelf niet meteen ernstig na deel van een dood moment, trap je de bal uit. Indien nodig kan ook de scheidsrechter ingrijpen. Prima regel. Zoals vaker is de re gel goed, maar is het de zwakke mens die zich niet kan beheer sen of de zaak wil flessen of in een 'professioneel' moment de te genstander een hak probeert te zetten. GPD ROME - De voormalige Italiaan se keeper Dino Zoff is zon dagnacht in Rome het slachtof fer geworden van een overval. De aanvoerder van de Azurri die in 1982 de wereldtitel won nen, was samen met zijn echtge note en hield aan het incident een blauw oog over, zo meldt de Romeinse politie. Het paar werd bij hün huis over vallen, net toen ze de auto had den geparkeerd. De belagers - hun aantal en identiteit is nog onbekend - gingen er vandoor met horloges, mobiele telefoons en een geldbedrag van ongeveer 1000 euro. GPD/RTR van onze sportredactie DEN HAAG - De acht beste tennissters van de wereld be ginnen vandaag in Madrid aan het Masterstoemooi. Net als vo rig jaar zal pas aan het eind van het toernooi duidelijk zijn wie de nummer één van de we reld is. Vandaag is dat nog Amélie Mauresmo, maar de Frangaise heeft al enige tijd last van haar geïrriteerde, over belaste schouder. De strijd om de titel zal waar schijnlijk gaan tussen de Waal se Justine Henin-Hardenne en de Russin Maria Sjarapova. Henin lijkt op tijd hersteld van de problemen aan haar rechter knie. Sjarapova is ook niet vrij van blessures, maar won deze maand wel de toernooien in Zurich en Linz. Naast het licht gekwetste drietal nemen ook Svetlana Kuznetsova, Kim Clijsters, Elena Dementieva, Nadia Petrova en de verras send sterk teruggekomen Mar tina Hingis deel aan het toer nooi. Voor Henin-Hardenne lonkt de plaats van nummer één op de WTA-ranglijst als ze door dringt tot de finale. Sjarapova kan de titel èn de eerste plaats op de ranglijst veroveren als ze in de finale komt en Henin uit- Maria Sjarapova praat in Madrid met de pers. Haar concurrente Amelie Mauresmo kijkt vanaf een poster toe. foto Victor Fraile/RTR geschakeld wordt in de pou le-fase. Mauresmo moet winnen en te gelijkertijd dient Henin als laatste te eindigen in haar serie. Met andere woorden: de Frangaise is vrijwel zeker haar leidende positie bij de WTA, die ze sinds 20 maart inneemt, kwijt. Mauresmo, Henin, Petrova en Hingis zitten in Ma drid in één groep, de andere wordt gevormd door Sjara pova, Kuznetsova, Clijsters en Dementi eva. De nummers één en twee per groep gaan door naar de halve finales. GPD Nu bij aankoop von 2 x 2 kg MINI Adult een verpakking van 2kg exira GRATIS! Alleen verkrijgboor in de dïerénspeciaolzaak, dus niet in de supermarkt. J w ROttLCkNIN ACTIEVOORDEELI BIJ ROYAL CANIN •J Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 8 1 4 2 3 7 1 5 8 9 2 6 6 8 3 9 1 3 5 4 3 5 7 2 7 3 5 1 Stroopwafels en 'een advocaatje' zijn typisch Hollandse lekkernijen. Dat inspireerde Hertog tot twee nieuwe, overheerlijke ijsspecialiteiten. Spannend Stroopwafelfeest is vanille- en stroopwafelroomijs met karamel-kaneelsaus en knapperige stukjes stroopwafel. Advocaat Royaal is slagroom- en advocaatroomijs met chocoladekrullen en advocaatsaus. Lekker voor het hele gezin! Kijk op www.hertogijs.nl voor informatie en heerlijke recepten. Mars Delight is een luchtig en krokant wafelreepje met chocoladecrème, karamel en chocolade. Door de unieke wafelstructuur kun je lekker genieten van chocolade zonder een 'vol gevoel' te krijgen. Er is nu ook een miniverpakking. zodat je kunt delen met anderen... maar dat hoeft niet! Mars Delight Mini is exclusief verkrijgbaar bij C1000. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen loplage bijna l.Smiljoeni Meer informatie, e-mail: m'oSnrp nl o.v.v. Nieuws getipl voor u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18