Bestemming Britannia in zicht 2PZC PZC Goed gedrag verdient een cadeau Werkstraf voor orgie van geweld In de sloot na stuurcorrectie Nieuw kantoor en nieuwe naam voor steunpunt vrijwilligers Hulpstichting uit Goes in opspraak '13 Projectontwikkelaar ziet mogelijkheden voor zorgcomponent in hotel WWW. cvketelshop.nl GaultMillau: Herman beste chef Kunstwerk kroon op Goese Polder Vier schapen gestolen uit weiland Mysterieuze verwondingen dinsdag 7 november 2006 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Projectontwik kelaar Loostad komt 'heel snel' naar buiten met de nieuwe be stemming voor Hotel Britannia. Hij overweegt om aan het boule vardhotel in Vlissingen een zorg component toe te voegen. Britannia. Brit. Al zeker zeven jaar staat het ooit zo roemrijke badhotel te verpauperen aan de boulevard van Vlissingen. Een hotel met 156 kamers en suites, congreszalen en een café annex restaurant zou het worden. Een promobord op de voorgevel doet dat nog steeds geloven. Onderhandelingen met horeca ondernemers J. van Damme en J. van Zuijlen liepen vast op de prijs. Het verschil tussen wat zij boden en wat projectontwikke laar Loostad vroeg was te groot. Die overweegt het bestemmings plan te wijzigen, om zo meer mo gelijkheden te scheppen. Zorghotel „Puur een hotel, zoals het er nu ligt, is niet haalbaar", zegt direc teur D. Spikker. „We kijken of het wel haalbaar is door een ho tel met iets anders te combine ren. Een zorghotel bijvoorbeeld of een appartementencomplex. Of een woonzorgcentrum, of ver huur in de recreatieve markt. Of een revalidatiecentrum. Zorg is economisch zeker aantrekkelijk. Een ziekenhuisbed kost duizend euro per nacht en een hotelbed doorgaans maar honderd. Een patiënt kan dan beter uitzieken in een revalidatiehotel. Spikker benadrukt dat dat niet betekent dat Britannia een reva lidatiehotel wordt. „We hebben nog steeds alle opties voor ogen, maar het gaat wel ergens heen. Waamaartoe, dat zeg ik niet." Niet eens voor elke optie is een wijziging van het bestemmings plan nodig. Dat moet een geruststelling zijn voor omwonenden, verwacht Spikker. „Het gebouw willen we handhaven. We gaan er in elk geval geen tweede Sardijnto- renvan maken." Voor het hoteldeel houdt Spik- agenda STREEKACTIVITEITEN Advertentie Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ker Van Damme en Van Zuijlen nog altijd in zijn achterhoofd. „Met hen zijn we het verst geko men in de gesprekken. Zij wa ren bereid het meest te betalen. Dat gesprek ligt nu even stil, maar het kan wel goedkomen. We weten wat zij willen en voor ons zijn zij de meest geschikte partner. Die jongens kennen de lokale markt als geen ander." Voor Vlissingers kan het nieuwe hotel er niet snel genoeg staan. Ook Spikker betreurt de trage voortgang. „Het is een lastig project. De ge meente houdt vast aan haar wens van een groot hotel, maar dat lukt gewoon niet. Dat heeft te maken met wat wij in Neder land bereid zijn voor een hotel kamer te betalen." Maar de be stemming is in zicht, verzucht Spikker. „Zoals wij in het vak zeggen: de meest zwaarbevoch ten overwinningen zijn de mooi ste. Soms vervloek ik dit pro ject, dan denk ik: waarom zijn we er ooit aan begonnen? Maar dat is vast over als we de sleutel overhandigen." Eigenlijk wist Van Damme niet dat hij en zijn zakenpartner nog in beeld zijn voor Britannia. „We zijn afge haakt in de onderhandelingen. Onze calculatoren hadden hun maximum bereikt. Maar een extra partner biedt zeker nieu we kansen. Daar kun je creatief mee omgaan." MIDDELBURG - Wijkcentrum Palet: 13.30-16.30: Seniorenclub, met oa biljar ten. kaarten, koersbal en sjoelen; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 10.00-11.00 uur: Yoga; Wijkcentrum De Zwaan, 19.30 uur: bin go; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN - Welzijnscentrum A. Coortelaan, 13.30 -16.30 uur: Schaakso ciëteit schaakclub Vlissingen; Open Hof, 16.15 uur: Power yoga; Open Hof, 20.15 - 21.30 uur: Oerdansles- door Edith Ramakers DOMBURG - Jongeren uit de gemeente Veere hebben dit jaar beter opgepast dan vorig jaar en goed gedrag verdient een cadeau. Dat vindt de fractie van de SGP/ ChristenUnie. „We willen niet al leen maar bestraffen, maar ook belo nen", merkt fractievoorzitter René de Visser op en de partij stelt voor om mo biele speelvoorzieningen aan te schaf fen waar de jongeren van alle kernen plezier van hebben. De vandalismemeter van jongeren voor vernielingen aan gemeentelijke eigen dommen bleef na de eerste helft van dit jaar steken op 27.500 euro. Ter vergelij king met cijfers van de eerste helft van 2005 was dat bijna de helft minder. „Dat is toch een mooie opsteker, waar we iets mee moeten doen", vindt De Vis ser. Het geld dat bespaard wordt voor het oplappen van de speeltoestellen kan ge stoken worden in de aankoop van een voetbalkooi of een skatebaan met veel mogelijkheden. Die mobiele toestellen kunnen een rondje langs 'alle kernen maken'. De Visser stelt voor om er nog met de dorpsraden, jongerenwerkers en met de jongeren zelf over te praten. In de speeltuin van Oostkapelle hebben de kinderen wel een idee. „Geef ons maar een heel steile glijbaan van meer dan vijftien meter lang. Net als in Bam bini, dat speelcircus in Vlissingen", zegt Iris. „Hoe spannender hoe beter. Een py thon misschien of een grote trampoline. Nee, doe toch maar niet die trampoline. Daar mag je maar met een persoon tege lijk op. Dan is het niet meer leuk." Het groepje is het volledig eens met de politiek dat er meer speeltoestellen moe ten komen. „Mijn broer van twaalf jaar houdt van skaten, maar vindt deze ska tebaan niet leuk. Die is te makkelijk", zegt Tim (10). „Hij gaat naar Middel burg, naar Meker, daar heb je mooie en moeilijke toestellen. Misschien dat er een grote skatebaan gekocht moet wor den." De jeugd staat wel achter het idee om 'speeltoestellen met elkaar te delen'. Ze gaan zelfs een stap verder: „Het zou leuk zijn als wij een tijdje de toestellen uit een ander dorp krijgen, dan krijgt een ander dorp onze speeltoestellen", vat Tim samen. „Toen wij hier net woon den, vond ik dit wel een mooie speel tuin, maar nu vind ik hem saai wor den." Echt leuk Twee voetballers van twaalf jaar weten wel raad met het geld. Geef hen maar netten voor de voetbaldoelen. „Dan is het pas echt leuk om hier te voetbal len", zegt Rens. Ze staan er van te kijken dat kinderen in een halfjaar tijd voor zoveel geld kun nen vernielen. 27.500 euro, mag minder zijn, maar is toch nog veel, vinden ze. „Hier wordt niet veel kapot gemaakt", zegt Iris. „Zij gooien die Dixi-toiletten weieens in het water en zij steken de prullenbakken weieens in de brand", foto Lex de Meester zeggen de meisjes. Zij, wie zijn dat? „Dat zijn meestal!jongens", zeggen ze. De speeltuin bij Westkapelle ligt er mooi, maar verlaten bij. Er is weieens geklaagd over de speeltuin. Hij zou al leen maar aantrekkelijk zijn voor klei ne kinderen. De oudere jeugd kreeg een skatebaan, maar de ondergrond van de baan bevalt niet. In plaats van glad as falt is er voor beton met kiezelstenen ge kozen. Daar glijden de wieltjes niet goed op. In de speeltuin van Zoutelande maken de twee kleinkinderen van opa en oma Van Balen buitelingen op de rekstok ken. „We komen zelf uit Grijpskerke, de kinderen wonen in Middelburg, maar we rijden speciaal met hen naar de speeltuin van Zoutelande." En waarom dan naar Zoutelande? „De ze speeltuin is mooi gelegen: in de dui nen en uit de wind. En dadelijk gaan we nog even naar het strand. Misschien is de ligging nog wel belangrijker dan een mooi speeltoestel. Want dat klimrek en die looptonnen bijvoorbeeld zijn wel een beetje onderkomen", zegt mevrouw Van Balen. „En toch komen we hier graag." door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 57-jari- ge man uit de Zeeuwse hoofd stad voor een orgie van geweld veroordeeld tot 180 uur werk straf, waarvan zestig uur voor waardelijk, en vier maanden voorwaardelijke gevangenis straf. De Middelburger had zijn (ex-) vriendin gedwongen in een auto te stappen, haar bedreigd met een bijl en fors mishandeld. Een 41-jarige vrouw uit Vlissin gen kreeg voor haar aandeel 120 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf opgelegd. In de strafmaat werd ook nog een winkeldiefstal en het stelen van een schilderij uit een hotel meegenomen. Een 40-jarige Vlissinger had een beperkte rol en werd daarvoor veroordeeld tot vijftig uur werk straf en twee maanden voor waardelijke celstraf. Het geweld speelde zich in de nacht van 24 op 25 september af in het drugsmilieu. De Middel burger had een flinke dosis he roïne, cocaïne en valium tot zich genomen, in combinatie met al cohol. Hij kwam bij het slachtof fer thuis en had haar verplicht om mee te gaan naar een (drugs)adres in Middelburg. Daar troffen ze de ex-vrouw van de Middelburger samen met de 40-jarige man aan. Het slachtoffer, die haar belagers in een kwaad daglicht zou hebben gesteld, werd op gewelddadige wijze gedwongen in de auto plaats te nemen. In de auto werd ze fors toegetakeld. Ze re den naar de vuilstortplaats. Met een bijl probeerde de oudste ver dachte haar af te bluffen en bang te maken. Ook de 41-jarige vrouw liet zich niet onbetuigd.. Volgens officier van justitie R. Jeuken was het slachtoffer van haar vrijheid be roofd en hadden ze haar ge schopt en geslagen. De bijl was in haar nek gelegd om haar schrik aan te jagen. De officier eiste hogere werk straffen en voorwaardelijke cel straffen. Raadsvrouw V. Serra- rens zag geen bewijs voor de ont voering. Wel achtte ze de mis handeling en bedreiging bewe zen. Ze wees op de verbeterde omstandigheden van haar 57-ja- rige cliënt, die na dertig jaar ver slaving aan verdovende midde len is afgekickt. Ook had hij werk gevonden. De strafpleit- ster vroeg de werkstraf te beper ken. De rechter hield rekening met de omstandigheden van de Middelburger. Zijn medever dachten verblijven in Thailand. ZOUTELANDE - Een 42-jarige vrouw uit de gemeente Veere en haar 14-jarige zoon zijn gister middag met de auto waarin zij zaten in de sloot beland bij Zoutelande. Beiden klaagden over nek pijn en werden overgebracht naar het ziekenhuis. Daar bleken hun verwondingen mee te vallen, zodat ze snel weer naar huis mochten. Het ongeval gebeurde rond half vier op de Werendijke. Door een stuurcorrectie van de vrouw kwam het voertuig in de sloot terecht. De auto moest wor den weggesleept door een takelbedrijf. foto Roland de Jong BREUKELEN - Sergio Herman van restaurant Oud Sluis is door de GaultMillau-inspecteurs uitgeroepen tot Beste Chef 2007. Sterrenrestaurant De Librije in Zwolle is vol gens het beste restaurant van deze tijd. Dat is gisteren tij dens een gala-avond in Breukelen bekendgemaakt door de nieuwe uitgever en directeur van de 'GaultMillau Proefschrift Restaurant Hotel Jaargids Nederland 2007'. Chef van het Jaar werd Jannis Brevet van Manoir Inter Scaldes in Kruiningen, dat met 19 punten op een derde plaats staat in de GaultMillau. „Zijn stijl is duide lijk een rustige, een verfijnde en eerlijke. En opvallend ge groeid het laatste jaar", oordelen de inspecteurs. Op zijn Zeeuws houdt hij van strakke lijnen en pure vormen. De opmaak van de borden is dan ook sober, omdat hij niet van te veel gedoe houdt op het bord. ANP GOES - De wijk Goese Polder krijgt een kunstwerk als kroontje op het masterplan dat bijna klaar is. Het wordt een kroontje met een gouden randje, want het kunstwerk kost 115.000 euro exclusief btw. De wijk draagt zelf 45.000 euro bij uit haai' wijkbudget. Het Goese college van burgemeester en wethouders heeft daar overeenstem ming over bereikt met de wijktafel en wijkvereniging in de Goese Polder en de werkgroep kunst in de openbare ruimte. Het kunstwerk krijgt een plaats in winkelgebied De Spinne en moet een verbinding vormen tussën de bre de school en het nieuwe woonzorgcomplex dat op het ter rein van de Erasmusflat moet verrijzen. POORTVLIET - Verontwaardigd is hij. En vol onbegrip. Al jarenlang verzorgt Eeuwe Suurd (80) uit Poortvliet zijn schapen vol overgave, maar zondag en maandag wer den vier rammen uit een weiland aan de Mallandseweg ge stolen. Suurd verzorgt samen met dorpsgenoot Chris van Houdt (25) meer dan vijftig schapen, die in verschillende weiland rond Poortvliet staan. Toen Van Houdt zondag zijn rondje deed, bleek dat er één ram miste op het wei land aan de Mallandseweg. Maandag wilden Suurd en Van Houdt de vijf overgebleven rammen verplaatsen naar een ander weiland. Te laat, want bij het vertrouwde och tendritje langs de weilanden bleek dat er cle nacht ervoor nóg drie rammen gestolen waren. De twee overgebleven rammen, die inmiddels naar een andere wei verhuisd zijn, huppelen sinds de roof zenuwachtig heen en weer. Suurd heeft aangifte gedaan bij de politie van de diefstel, maar van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. TERNEUZEN - Een zestigjarige man uit Terneuzen is zondagmiddag gewond thuisgekomen na een wandeling door zijn woonplaats. De man weet echter niet hoe hij aan die verwondingen is gekomen. De man liep rond twee uur door het centrum van de stad, onder meer via de Nieu- wediepstraat en de Nieuwstraat. Hij heeft verwondingen aan zijn hoofd en gezicht, knieën, armen en vingers, en bloedde flink toen hij thuiskwam. Ook missen er enkele tientallen euro's uit zijn portemonnee. De politie ver moedt dat er sprake is geweest van een beroving of een mishandeling, maar zoekt nog getuigen. Wie wat gezien heeft, wordt verzocht contact op te nemen met de politie. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het steun punt vrijwilligers Middelburg krijgt een nieuw kantoor en een nieuwe naam. Het Bureau Vrij willige Inzet huist vanaf 20 no vember aan de Vlasmarkt. Het steunpunt is gisteren begon nen met de verhuizing. Het was gevestigd in het Ontmoetings centrum Dauwendaele. De ruim te was daar te klein. Ook al om dat de vraag naar ondersteu ning van vrijwilligers toeneemt. Dat heeft onder meer te maken met de bouw van woonservicezo- nes waardoor ouderen langer zelfstandig blijven wonen, maar ook meer gebruik maken van voorzieningen in de wijk. Die voorzieningen maken veel ge bruik van vrijwilligers. De ge meente heeft het steunpunt daar om extra geld toegezegd en een ander kantoor. Het steunpunt verhuist naar de Vlasmarkt 45. Daar is het vanaf 20 november weer bereikbaar. Het inloopspreekuur wordt daar gehouden op drie midda gen in de week (maandag, dins dag en donderdag) van 13.00 tot 16.00 uur. Het is vanaf die dag ook telefonisch bereikbaar op nummer 0118 - 626757. Het steunpunt gaat door onder een andere naam: Bureau Vrij willige Inzet. Vrijwilligerswerk heeft toch een associatie met werk, terwijl een uurtje vrijwilli ge inzet al heel waardevol kan zijn, benadrukt Stichting wel zijn Middelburg, waaronder het bureau valt. Het Bureau Vrijwillige Inzet wordt begin december officieel geopend door wethouder A. de Vries. Volgend jaar verhuist het echter weer, naar het gebouw van het Centrum voor Werk en Inkomen, ook in het centrum van Middelburg. door Rob Paardekam GOES - Twee mannen uit Gro ningen en Hellevoetsluis hebben bij de politie aangifte gedaan te gen Goesenaar U. Hagen van de hulpstichting Sidhi Astu. Deze zou zichzelf verrijken met geld dat voor weeshuizen in Indone sië is bedoeld. Hagen zelf ont kent de beschuldigingen. Vol gens hem komt al het geld goed terecht. Hagen is oprichter en - hoewel hij geen bestuursfunctie be kleed - de centrale man binnen Sidhi Astu. Volgens H. Oosting uit Groningen en A. van Leeu wen uit Hellevoetsluis maakt de Goesenaar misbruik van deze positie door het geld dat met ac ties is opgehaald achter te hou den. Oosting en Van Leeuwen zijn zelf betrokken bij kleine hulp stichtingen voor Indonesië en zeggen het niet langer te kun nen aanzien hoe Hagen 'de boel belazert'. Tijdens de reizen die ze regelmatig maken naar het Aziatische land, zijn de twee er naar eigen zeggen achter geko men dat de drie weeshuizen die de stichting Sidhi Astu zegt te steunen helemaal geen geld uit Nederland krijgen. Oosting heeft de weeshuizen be zocht en ook Van Leeuwen is bij één van de instellingen geweest. „De moeder-overste zei dat Ha gen jaren geleden een keer is langs geweest en veel dingen be loofde. Daarna heeft ze nooit meer iets van hem gehoord." Prominent CDA'er H. Eversdijk en de Goese notaris C. Hage zit ten in de commissie van aanbe veling van Sidhi Astu, maar ge ven beiden aan al twee jaar niets meer vernomen te hebben. Hagen zelf ontkent de beschuldi gingen. Volgens hem komt al het geld goed terecht, al geeft hij toe dat er de laatste twee jaar weinig is overgemaakt, om dat er gewoon niet zoveel bin nenkomt. Dat hij de mensen uit de commissie van aanbeveling niet op de hoogte houdt, komt volgens hem omdat hij ze niet wil lastigvallen. Voorzitter W. Dobson van Sidhi Astu zegt Hagen te vertrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13