Faassen zorgt voor opluchting De Schelde kan nog winnen in de kelder van het waterpolo haart AZVV wordt na een uur gevloerd Dubbele winst voor - driebanders uit Sas j Kelsey den Exter in vorm in dressuur Terneuzense Boys behaalt tegen Oostkapelle eerste zege in de eerste klasse Jubileumgoal voor Faassen uitslagen De Schelde 2 is kansloos Negen dammers delen eerste plek in titelstrijd Korfballers van Zaamslag staan met lege handen mM maandag 6 november 2006 j i door Rudy Booqert TERNEUZEN - Opgelucht. Zo voelde Marco Faassen zich zater dag. De spits van Terneuzense Boys had het niet eens hoeven zeggen, want het stond op zijn gezicht te lezen. In de negende wedstrijd pakte eersteklasser Terneuzense Boys eindelijk zijn eerste drie punten. Het slachtof fer was Oostkapelle. dat met 2-1 de allerslechtste van twee héél slechte ploegen was. Met twee doelpunten zorgde Faassen voor het raamwerk van de eerste driepunter. De vreug de over zijn goals sneeuwde ech ter onder bij het gevoel van op luchting. „Je begint je toch af te vragen: kunnen we het nog wel", zei de matchwinnaar na af loop. „De moedeloosheid die vo rige week na het eerste tegen doelpunt over ons kwam, heb ben we vandaag gelukkig voor komen." In de eerste helft had Terneuzen se Boys echter alle reden om wanhopig te worden. Op onthut sende wijze werden de Terneu zense verdedigers ballen ontfut seld of speelden ze die plompver loren in Oostkappelse voeten. Nóg onthutsender was de on dankbaarheid van Oostkapelle, TERNEUZEN - Het tweede en winnende doelpunt van Marco Faassen tegen Oostkapelle bete kende zaterdag zijn vijftigste competitiegoal voor Terneuzen se Boys. Zijn eerste doelpunt maakte hij in 1998 op Valentijnsdag (14 fe bruari), in de derde klasse tegen Nieuwland. Tegen Oostkapelle scoorde hij zaterdag voor de ne gende keer in zijn carrière twee keer in één wedstrijd. In de hui dige selectie van Terneuzense Boys maakte alleen Tim Lou- wiesse meer doelpunten dan Faassen: 61. dat uit die missers eenvoudig weg niet leek te willen scoren. Davy van Geersdaele voorop. Maar ook de defensie van Oost kapelle ging allerminst vrijuit. Centrale verdediger Ruben Cop- poolse en linksback Serge Quin- ten speelden vér onder hun ni veau en met twee handige han denbinders als Marco Faassen en Arjen Oostdijk in de buurt bleek dat dodelijk. Met name de tweede goal van Faassen mocht Quinten zichzelf aanrekenen om dat hij onder de bal door ging. Eén persoon afrekenen voor de nederlaag zou echter niet eerlijk zijn tegenover de andere tien schuldigen. „Als we goed voet ballen en erop gaan"zei Oostka- pelle-aanvoerder Matthijs Lug- tenburg, „kan ik er vrede mee hebben. Maar ik heb nu het idee, dat we er niet alles aan hebben gedaan om te winnen. We hebben het wel geprobeerd, maar er leek een deken over de ploeg te liggen." Voorsprong Bij het openingsdoelpunt waren drie ervaren Oostkapelle-verde- digers bijvoorbeeld niet opge wassen tegen het onervaren span in de eerste klasse Oostdijk/Faassen. Na 25 minu ten demarreerde Oostdijk op een diepe pass van Kees Duite- meijer en mocht zorgeloos Faas sen voor het doel bedienen: 1-0. Voor het eerst in de competitie kwam Terneuzense Boys daar door op voorsprong! Een heilza me werking had dat niet, want na een verdedigende misser van David de Haan kon Davy van Geersdaele één van zijn aanval lende missers maken. Even later beging ook Duitemeijer een fla ter, want hij verspeelde de bal knullig aan diezelfde Van Geers daele die vervolgens door Duite meijer aan zijn shirt werd ge trokken. Strafschop. Die werd door Padden van de Water be nut: 1-1. Na de rust startte Oostkapelle niet eens onaardig, maar na het tweede doelpunt van Faassen (kopbal bij de tweede paal) en het uitvallen met kramp van de snelle Davy van Geersdaele, was het duel gespeeld. In de laat ste twintig minuten kwam Oost kapelle welgeteld nog één keer met de bal in het strafschopge bied van Terneuzense Boys. De Terneuzense thuisclub deed door de zege de laatste plaats meteen over aan Schelluinen. „En ik zie nog volop kansen om ons te handhaven", zei Marco Faassen. Die zag Matthijs Lug- tenburg ook voor Oostkapelle, dat zeven punten heeft. „We ra ken niet in paniek, hoor. De eer ste paar wedstrijden speelden we beter dan vorig seizoen, maar het dubbeltje valt nu net niet de goede kant op." Terneuzense Boys-Oostkapelle 2-1 (1-1). 25. Marco Faassen 1-0, 40. Padden van de Water 1-1 (straf schop), 66. Marco Faassen 2-1. Scheidsrechter: M. de Haan (Dron- gelen). Gele kaart: Kees Duiteme ijer, Marco Faassen, Arjen Oost elijk en Anrico van Hecke (Terneu zense Boys), Jan Baaijens Oostka pelle). Aantal toeschouivers: 200. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Robert Bezemer, Dennis van de Broeke, Kees Duitemeijer en Da vid den Haan; Anrico van Hecke, Marco Bolleman, Evert-Jan van Opdorp (88. Veli Eryüriik) en Ruud Hoogesteeger (62. Matti Buijsse); Arjen Oostdijk en Marco Faassen. Oostkapelle: Matthijs van Wage- ningen; Joel Pattenier, Matthijs Lugtenburg, Ruben Coppoolse en Serge Quinten; Jan Baaijens, Re- mon van Geersdaele, Harold Ver meulen; Davy van Geersdaele (73. Richard Louws), Padden van de Water en Ricardo Schipper (51. Stefan Wielemaker). SAS VAN GENT - De drieban ders van Royal/De Parel en De Geslootenen Boom zorgden met overwinningen van 6-2 en 5-3 voor een positieve balans. He't Bierwinkeltje leed een kans loze 8-0-nederlaag in de Zeeuw se derby tegen 3BSD Duive- lands Meubelhuis. De oudjes deden het nog best voor Royal/De Parel. Door het ontbreken van Jens van Dam en Mathieu Vlerick moest het team een beroep doen op Theo Plat- jouw en Peter Snelders. Met ook nog Dirk Vlerick en Eddie van Goethem stond er een boel erva ring aan de tafels. Dat betaalde zich uit. Het team totaal van 0.614 was voldoende voor een ruime winst op DGV uit Roosendaal. Alleen Van Goethem kwam niet tot winst. De thuiszege van De Geslootene Boom op The Friends BSM kwam wat moeizaam tot stand. Albert Lacante redde met zijn gelijkspel tegen Jan de Rooij een extra punt voor zijn team. Voorheen hadden Rien Sandrini en Willie van Dorst, in overi- door Lucien Roelandt AXEL - Kelsey den Exter trok in de dressuurwedstrijd van de RSV Axel de progressieve lijn in haar optredens stevig door. De amazone uit Vogelwaarde werd winnaar van de klasse L2. In de Axelse arena reed de pupil van trainster Lieveke Goossen de apart bewegende Aviv-Shaki- ra met 196 punten naar de dag zege. De score was goed voor twee winstpunten. De vijftienja rige amazone was in deze klasse ook de enige die voldoende scoorde voor de bonuspunten, Dieter Willems van de Biervliet- se Haringruiters eindigde met Tristan op een grote achter stand. Hij haalde 179 punten. Den Exter was buitengewoon te- gens prima partijen, gewoiu p en leed Ben de Waal een klé In 'l nederlaag. Het Bierwinkeltje leed p g maar eens een duidelijke 6-2-; j derlaag tegen 3BSD. j »C Schouwse ploeg cüe haar thu haven in Goes heeft was vee! i sterk voor de bezoekers. All- Joni Sanderse wist te winnen r Royal/DeParel - DGV 6-2: D Vlerick - L. Alberts 35-19. beurtenTheo Platjouw - - Kuistermans 35-33, 57; E&ï van Goethem - J. Boeren 26- - i 40; Peter Snelders - J. vani 30-23, 56. De Geslootene Boom - I si Friends BSM 5-3: Albert Ut: te - J. van Rooy 30-30, 52; R Sandrini - A. van Agtn p 25-21, 35; Willie van Dorsi 'i Slokkers 25-18, 40; Ben delf -A. Batten 17-20, 45. 3BSD Duivelands Meubelhui' i 't Bierwinkeltje 6-2: Philip: der Male - Arie Vink 30-22, Sjaak de Visser - Joke Brf 25-18, 56; Peter Flïkwm Ruud van velzen 25-10, 37; k "1 Hatzman - Joni Sanderse li! vreden over haar paard, ,J i) gaf me een fijn gevoel en weit verschrikkelijk goed mee." Petra Verschuren reed met Te die in de klasse M2 naai' de ov winning. De amazone uit Hoef plaat toonde zich in deze kis de beste van een sterke ks groep. Vivianne Thijs eindie op zeven punten achterste F met Nike als tweede. In de klasse LI gaf Nicole met Vivanta een vervolg aan sterke serie die enkele maana geleden werd ingezet. De Axe; combinatie eiste op haar thu basis met 192 punten de ove winning op. Ook hier moest 1 vianne Thijs genoegen nero/' met de tweede plaats. In de kl: se Ml werd matig geprestet: Marieke Verstraten won up Sydney en haalde 186 punten Marco Faassen maakt de winnende treffer voor Terneuzense Boys. Oostkapelle-speler Serge Quinten (rechts) komt te laat. foto Camile Schelstraete door Rinus Verberkmoes ARNEMUIDEN - De hoop op een bevredigend resultaat bleef voor AZW een uur levendig. Na zestig minuten wees het sco rebord immers nog altijd 1-1 aan. Daarna sloeg de klok van Arnemuiden drie keer, gingen de bordjes naar 4-1 om daarna bij 4-2 in de kast te verdwijnen. „We zijn gewogen en te licht be vonden", concludeerde verlie zend coach Kurt Migom van AZVV realistisch. En ook: „De ze nederlaag was ingecalcu leerd." Verwijten wenste Migom zijn ploeg niet te maken. Hij kon het ook niet. Met een enor me inzet en een goede doelman Niels Meesen bestreed de Axelse tweedeklasser de belangrijkste titelkandidaat. Het bleek tegen een kwalitatief superieure tegen stander ontoereikend voor een punt. Voor rust leverde het veldoverwicht van Arnemuiden het respectabele aantal van tien hoekschoppen op. Het tekende de overmacht, maar tevens de onmacht van de thuisclub. Rust 0-0 dus en daar was AZW be paald niet ongelukkig mee. Jaap den Doelder had na rust een groot aandeel in de 1-1. Na een uur liep hij door op een bal die een simpele prooi leek voor doelman Ruud van Belzen. Den Doelder zette er echter stevig de gang in en bereikte net voor Van Belzen de bal. Hi] werd aange tikt, zo zag ook de scheidsrech ter. Corné Langendoen maakte van elf meter geen fout en scoor de onberispelijk 1-1. Nieuwe moed t gaf AZW, dat een minuut eer der op achterstand was geko men door een treffer van Mari- nus Baas, weer moed, maar dat was van tijdelijke aard. De tweede goal viel tien minu ten nadat AZW gelijk had ge maakt. Het was een pracht van een doelpunt van Arjan Kats, die van dichtbij inkopte. Zowel Poortvliet als Migom wist dat de race daarmee gelo pen was. Het derde doelpunt van de thuisclub was slechts een kwestie van tijd en viel in de 85e minuut nadat Meesen de bal had weggestompt. Bartjan Kroes joeg uit de rebound de 3-1 binnen. De thuisclub zette in de slotfase nog één keer aan hetgeen via de snelle spits Mari- nus Baas 4-1 op het bord deed verschijnen. Dat Jaap den Doel der na een hoekschop van Leon Goossen de cijfers wat draaglij ker maakte, was de persoonlijke beloning voor een goede wed strijd van de Axelse routinier. Arnemuideu-AZW 4-2 (0-0). 60. Ma- rinus Baas 1-0, 61. Corné Langen doen 1-1, 71. Arjen Kals 2-1, 85. Bartjan Kroes 3-1, 90. Marinus Baas 4-1, 96. Jaap den Doelder 4-2. Scheidsrechter: L. Koedam (Woudrichem). Gele kaart: Ema nuel Pauwels, Niels Meesen, Roma no van Overmeire (AZVV), Ruud van Belzen (Arnemuiden). Toe schouwers: 300. AZVV: Niels Meesen, Jurgen de Reu, Emanuel Pauwels, Romano van Overmeire, Martijn Bottinga, Jochem Marcus (90. Gertjan Ko- lijn), Jacco Koekkoek, Bert Apper- lo (74. Leon Goossen), Corne Lan gendoen, Jaap den Doelder, Ri chard Wullemsen. TERNEUZEN - Dé waterpo- loërs van De Schelde 2 verloren kansloos van Hieronymus 2 met 0-4. De Schelde 2-Hieronymus 0-4. De reserves van De Schelde, uit komend in de derde klasse, kon aanvallend niets uitrichten. Keeper Sjoerd van der Hooft voorkwam dubbele cijfers. De Bruinvis-SBC2000 3 5-5. De Bruinvis nam meteen het initia tief. In de tweede periode leek het even dat de thuisploeg het verschil had gemaakt (3-1), maar de ploeg uit Breda kwam snel op gelijke hoogte. Scores De Bruinvis: Gert Jan Ra- mondt 3 en Danny Soetens en Bart Engels 1. De Schelde-Lutra 6-6. De Schel- de-vrouwen kenden een goede start: 3-0. Daarna zakte de ploeg weg, wisselde ongelukkig en zag Lutra nog in de eerste pe riode op gelijke hoogte komen 3-3. De Schelde keek bij ingaan van de laatste periode tegen een 6-3-achterstand aan. De Schel de schakelde een versnelling ho ger en sleepte er nog een gelijk spel uit. Scores De Schelde: Josje van Hou- welingen 3 en Jessica Koster, Sha- nyra van Bambost en Rowena Wit kamp allen 1 ■■bbhbs foto Peter Nicolai Cees van Houwelingen schiet op doel in de wedstrijd die door De Schelde werd gewonnen. door Aector Doorns TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde behaalden in Terneuzen een zwaarbevochten 9-8-zege tegen Hierony mus. Het zeer matige duel in het zwembad Vliegende Vaart werd in de slotfase beslist door een overtalsituatie. Het niveau van de wedstrijd gaf wel aan dat Hieronymus op de laatste plaats staat en De Schelde maar één plaats hoger in de derde klasse. Ook Cees van Houwelingen moest beamen dat de wedstrijd beneden peil was. De routinier bevestigde nog maar eens dat het niveau van de mannen- ploeg in vergelijking met voorgaande ja ren is gezakt. „Het vertrek van Chris van Royen betekent een aderlating. En we zul len zeker beter moeten gaan spelen, want we krijgen de sterkste ploegen nog. Ik vrees zelfs dat we het tegen ploegen als PSV 2 en GZC 2 niet onder de twintig pun ten zullen houden. Het kwaliteitsverschil in deze klasse is enorm." De aanvoerder was de eerste om toe te ge ven dat hij zelf ook debet was aan het slechte spel van de ploeg. „Ik weet van me zelf dat ik slecht heb gespeeld. Het ont brak aan vertrouwen in de ploeg. De angst overheerste, maar we hebben gelukkig nog wel gewonnen." De Terneuzenaren maakten het zichzelf onnodig moeilijk door de tegenstander tel kens de gelegenheid te geven om terug in de wedstrijd te komen. Zo werd een 7-3-voorsprong zo maar uit handen gege ven. Dat was in een fase dat de thuisclub slordig en zonder overleg speelde. Trainer Kees Rijnhout heeft ook dit jaar weer en kele jonge spelers moeten inpassen en dat vergt tijd. Niek Kampman, die het waterpolo preva leert boven het zwemmen, opende de sco re. Chris IJsebaert zorgde voor 2-1 na de eerste periode. De tweede periode werd af gesloten met 6-3. door treffers van Van Houwelingen, IJsebaert, Jelko Sweegers en een fraai afstandsschot van Bram van de Heuvel. Doelman Leon de Blaey stopte voor De Schelde een strafworp. Daarna scoorde Marcel Verlinde met een achterwaarts schot en een intikker. De Blaey had nog een goede redding in huis, maar kon niet voorkomen dat de Braban ders de achterstand tot 8-6 verkleinden. In de laatste periode maakte Hieronymus zelfs gelijk: 8-8. Bas Wesdorp' van De Schelde moest met een rode kaart naar de kant. Met nog een minuut en veertig seconden op de klokken forceerde IJsebaert niettemin de beslis sing: 9-8. De Schelde-Hieronymus 9-8 (2-1, 6-3, 8-6, 9-8). Scores De Schelde: Chris IJsebaert (3), Cees van Houwelingen, Marcel Verlin de (2), Niek Kampman, Bram van de Heu vel, Jelko Sweegers. Aantal toeschouwers: De Braakman. Piet Spruit Memo rial, 14 kilometer. Mannen: 1. Ludo- vic Vanlede (B) 52.31, 2. Jurgen Segers (Veldhoven) 54.07, 3. Frank Boerebach (Hoek) 56.27,4. Pascal Kool (Terneuzen) 57.45, 5. Alain de Schacht (B) 57.50, 6. Stijn Verreth (B) 58.47, 7. Luc Rijckaert (B) 58.56, 8. Hugo de Kesel (B) 59.00, 9. Jan van Hoeve (Oostburg) 59.19, 10. Frits Vervaet (Walsoorden) 59.20. Vrou wen: 1. Andrea Vermote (B) 1.04.19, 2. Cathrien Peeters (Domburg) 1.14.08. 7 kilometer, mannen: 1. Kris Derveaux (B) 24.41, 2. Erik Cappon (Zuidzande) 25.28, 3. Peter Jansen (Sluiskil) 26.49, 4. Michael den Hamer (Terneuzen) 26.52, 5. Ronny d'Hont (B) 27.05. Vrouwen: 1. Martina Verdonck (B) 34.23, 2. Marian ne de Moor (B) 34.26, 3. Hannah Riss- eeuw (Schoondijke) 35.19. 3,5 kilome ter, mannen: 1. Frederick de Backer (B) 12.36, 2. Bert de Jaeger (B) 12.59, 3. Patrick de Sutter (B) 14.11, 4. Patrick Temmermans (B) 14.39, 5. Anthony Masson (B) 14.50. Vrouwen: 1. Claire s-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap doet zich een unieke situatie voor. Negen van de twaalf spe lers delen na vijf ronden de eer ste plaats met zes punten. Onder hen alle favorieten, maar ook enkele outsiders zoals Jaap de Jonge en Piet Allaart. Laatst genoemde ging in 's-Gravenpol- der de vijfde ronde in als een zaam koploper, maar door een onverklaarbare misser raakte de Ritthemse speler zijn ongesla gen status kwijt. Jan van de We- teringh won op simpele wijze een schijf en liet zijn tegenstan der niet meer ontsnappen. Na een kleine vier uur spelen kwam Martijn Rentmeester door een gelijkspel tegen Kees Rijk op gelijke hoogte van Alla art en Van de Weteringh en toen even later Jaap de Jonge en Aart Walraven de vrede hadden gete kend was de kopgroep al vijf man sterk. Vlak voor de eerste tijdcontrole meldde ook Peter Schunselaar zich bij de leiders. Nummers zeven en acht in de kopgroep werden Arjo Kousema ker en Johnny de Leeuw. De twee Goesenaren vochten een boeiend duel uit, waarin De Leeuw voor de omsingeling koos. Dat liep bijna verkeerd af: in het middenspel zag Kousema ker over het hoofd dat hij een winnende dam op het bord kon toveren. Na die gemiste kans liep de partij met een sisser af en werd het remise. Daaf Kasse completeerde het ge zelschap aan de kop door een ge lijkspel na een matige partij te gen Wim Koppejan. Volleman (Terneuzen) 14. van der Hout (Biervliet) Geldhof (B) 17.30. 1.57, 2. Dasf 15.35, 3 LfH A-klaa jntanis 4 3-2, FC U'l I Hulst. Rayoncompetitie. Café Santé-De Smet accountants Garage Casteels-OJB/Santé 3-2, Top-Tènce/Zaman Sport 2 11-0, Ul1 Korting-Kast 3-4, Ivens f school-Kabalt/De Vest 2-9. Stand De Top 6-18, Ivens Rijschool /j Kabalt/De Vest 6-15, Kast 7-15, Geit} Casteels 7-12, Max Korting 7-12. Smet accountants 7-4, Cafe Santé OJB/Santé 7-3, Tènce/Zaman Spon 7-0. B-klasse: Café Ambiance-Doncd 3-2, Café De Landbouw-Rue Nord/MicroZ 8-2, IZV/IBS-Sporting FF 3-5, Neckermann/Stuntmarkt-Mo: 5-3, Café 't Zoutvatje-IZV/IBS 2 IC Stand: Café 't Zoutvatje 7-19, Cafe' \landbouw 7-18, Sporting HTN 1 Neckermann/Stuntmarkt 6-10, ckers 6-9, Morres 7-9, Café Amfe 7-9, IZV/IBS 7-7, Rue du Nord/Mie 7-3, IZV/IBS 2 7-3. Sas van Gent. Recreatieve compi tie. Vrouwen: Esplanada-Savok/Rf da 3-0 (25-22, 25-22, 25-13), Esplan» 2-Swagemakers 2-1 (24-26, 21-17), Savok/Johan de Block-StofC Cleaning 1,5-1,5 (25-21, 16-25, 17-' Stand: Stoffels Cleaning 41 Savok/Johan de Block 4-9,5; Esplaro 2 4-6; Swagemakers 4-4, Esplanade' Savok/Reseda 4-2. Gemengd: F. Jobs-Savok/Outokumpu 2-1 (1C 25-22, 24-17), Garage Bode-C Line (25-17, 26-24, 25-8). St» Savok/Outokumpu 4-10, Acke 3-7. ge Bode 3-5, Robs Jobs 3-5, Doe'; Westdorpe 2-2, 't Kliekske 2-2, Cl» 3-1. ZAAMSLAG - De korfballf van Zaamslag leden zaterd een kansloze nederlaag in Zcvn bergen: 16-7. Zaamslag was enige club die in actie kwam, Het team van aanvoerder Mac van Reeuwijk mocht voor de vt rassende nederlaag een excit aanvoeren. De ploeg mis 1 Frans Verpoorte, Pieter Ham link en Debby Cerpentier r moest zelfs met een geblesse« de Wilco van de Ree de zaaL Verder is coach Ivan de Her een paar weken uit beeld na e voetoperatie. Het gehavende team was eend' makkelijke prooi voor de tegej stander die al vroeg met schel schoot. Het stond 6-2 bij rustï na een korte opleving bij ZaaT slag ging het via 6-4 naar 12-j ,,De combinatie liep niet, wed' den veel balverlies en maaklT verdedigend nogal wat fouteil vatte Van Reewijk de partij sj men. Scores Zaamslag: Linda Ha'fJ link en Marco van Reeuwijk Sandra Hamelink, Koeyer en Joris de Bree 1 Mr. F.J. Haarmanweg 38 - Terneuzen - 0115-649121

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42