Hoek doet niet wat de trainer wil iSV figureert op 'eest van Vogels Kloetinge heeft defensie op orde Zaamslag wint door omstreden vrije trap Middelburger in Egyptisch team Zierikzee kan maar niet scoren RCS Iaat de winst glippen Vlissingen schiet weinig op met 2-2 Noad'67 rukt op naar derde plek loutepen verbaast zich over gebrek aan scherpte tegen Geinoord (2-2) fware nederlaag t oor Cadzand maandag 6 november 2006 z MIDDELBURG - De 17-jarige voetballer Sherief Tawfik uit Middelburg is opgenomen in de voorlopige selectie van het Egyptisch elftal voor spelers onder negentien jaar. Tawfik, die bij RBC in de A-junioren centraal in de verdediging speelt, vertrok zaterdagmiddag naar Cairo. Daar meldde hij zich gisteren voor een trainingsstage van een week bij de nationale jeugdploeg. De selectie bereidt zich voor op de tweede voorronde van Afrika en strijdt om een ticket naar het WK onder negentien, dat volgend jaar wordt gehouden. Sherief Tawfik, die eerstejaars A-junior is, maakt met een speler uit de Engelse competitie deel uit van een rui me selectie Egyptische jeugdspelers. Sherief Tawfik, die al jaren in de jeugd van RBC speelt, meldt zich zaterdag weer bij zijn club RBC. ZIERIKZEE - Zierikzee was gisteren de wanhoop nabij. De zondag-tweedeklasser kreeg kansen te over om EBOH de oren te wassen, maar verzuimde dat te doen. Ook toen het tegen tien man speelde en zelfs toen het tegen negen man speelde. Omdat EBOH aan luttele kansen voldoende had om te scoren, won het in Zierikzee met 0-2 door goals van Richard Yeboah. Hoofdschuddend bekeek aanvoerder Mathijs Hage het feest in de kleedkamer van EBOH. „Ik weet niet wat we dan wel aan kansen moeten krijgen, voor ze er in gaan", ging Hage verder. „We zijn scherp bij balverlies, maar bij balbezit lijken we dat weer te verliezen." „We moeten die gifbeker blijkbaar helemaal leegdrinken, tot de laatste druppel", voegde trainer Gaby Niemantsverdriet toe. DONGEN - Zo makkelijk als RCS in de tweede helft te gen Dongen op een 2-0-voorsprong kwam, zo simpel werd de winst daarna ook weer uit handen gegeven (2-2). „Het was nog verdiend ook", vond trainer Alexander Keulen. Pas in de allerlaatste minuut sleepten de Brabandei's door een treffer van Osman Erbas nog een punt uit het vuur. De wedstrijd was matig, maar wel met veel strijd. RCS kwam in de 59e en 76e minuut op 2-0 door treffers van Gérard de Nooijer op aangeven van broer Dennis en van Hoessein Bouzambou. Door Koen Andries kwam Dongen terug tot 2-1. RCS kreeg veel kansen om verder uit te lo pen, maar liep vlak voor tijd tegen de gelijkmaker aan. VLISSINGEN - In de strijd om de tweede plaats in de tweede klasse is Vlissingen gisteren tegen naaste concur rent Madese Boys niets opgeschoten. Het lukte de Vlis- singse voetballers niet om het hoge niveau bij de goede start van de wedstrijd vast te houden. In eigen huis speel den ze dan ook verdiend met 2-2 gelijk. Trainer Ruud Pennings was na afloop wel én niet tevre den. „Ik heb er een dubbel gevoel aan overgehouden. We gingen weer met 1-1 rusten na een voorsprong en een goed begin van de wedstrijd. Dat is jammer. Maar we mo gen niet klagen aan het einde, dat we in de laatste tien mi nuten nog de gelijkmaker maken." Peter de Jonge maakte na 21 minuten 1-0 voor Vlissingen. Twee goals van Geert Neefs zetten Madese Boys op voorsprong. Mervin Nieman tsverdriet maakte in de 83e minuut gelijk. oor Barry van der Hooft PAKENBURG - Het leek het leale moment om eens aan te (tien voor een brutaal offensief - SSV'65 keek zaterdagmiddag Spakenburg tegen een achterstand aan, maar had vintig minuten voor het einde el plotseling een man meer op el veld staan. Toch veranderde at niets aan de krachtsverhou- ingen, want zelfs in de laagste trsnelling scoorde het opper- lachtige IJsselmeervogels nog «ee keer: 4-0. Ie thuisploeg had al drie keer ewisseld. toen linksback Henri Graaf vanwege een blessure iet meer verder kon. Geen pro- dan gaan we toch ge- oon met tien man verder, kaalde IJsselmeervogels uit. In He rust ging de bal van voet tot oet en werd geduldig naar de rijeman gezocht. Het sterke po- tiespel resulteerde nog in twee rachtige treffers van André emper en Dennis Knüppe. SV'65 stond erbij en keek er- aar. -n dat vind ik heel kwalijk", ïtte Marco Groeneveld zijn on- gen. De trainer had zijn in de laatste 25 minuten loedeloos over het veld zien lo an. Het is niet erg om van deze g te verliezen. Maar na de hebben we het hoofd wel eel makkelijk in de schoot ge- Met tien tegen elf konden ag steeds de vrije man vin- Dat vind ik schrijnend. In 'e slotfase hebben we ons af la- en slachten, terwijl dat nergens oor nodig was." Slecht humeur Iroeneveld was niet de enige ie na het laatste fluitsignaal 'et een slecht humeur van het eld stapte. Ook het gezicht van festiaan Boon stond op on- feer. 'e topscorer van SSV'65 was °or Groeneveld gepasseerd oor het duel met de koploper nmocht pas na 69 minuten zijn PWachting maken. Groeneveld •gdehet uit als een tactische va- |ant, waarmee hij IJsselmeervo- had willen verrassen, en Jng ten koste van Boon. Natuurlijk was ik het daar niet eens", zei de spits. „Maar - bat ik er verder maar niet te ^1 woorden aan vuil maken. Ook zonder Boon als basisspeler was SSV'65 kansloos in Spaken burg. De ploeg hield dankzij een aantal goede reddingen van Christol van Campenhout lange tijd de 0-0 op het scorebord, maar het verzet van de Goesena- ren werd na 38 minuten alsnog gebroken door een kopbal van Pierre Tosch: 1-0. In de eerste de beste tegenaan val was SSV'65 vervolgens dicht bij de gelijkmaker. Niels Paarde- kooper botste vol op doelman Paul Verboom, waarna de re bound van Marcel Kole werd ge blokt. Het duel lag daarna een kleine vijf minuten stil, omdat Ver boom aan de botsing een gebro ken neus en een hersenschud ding had overgehouden. De keeper kon niet verder en ook Michel de Groote haalde de rust niet. De rechtsback van SSV'65 kreeg een bal keihard op zijn hoofd en haakte duizelig af. Dorpsderby Met de beladen dorpsderby te gen Spakenburg van aanstaan de zaterdag, in het achterhoofd wilde IJsselmeervogels de klus in de tweede helft zo snel moge lijk klaren. Jeffrey Winter zorg de na 58 minuten met zijn tien de competitietreffer voor 2-0 en werd daama samen met zijn broer Kevin uit voorzorg gewis seld. Na het uitvallen van De Graaf speelde de thuisploeg het duel met tien spelers professioneel uit. Dat het daarbij ook nog twee keer scoorde, was mooi meegenomen en verhoogde de sfeer op het afscheidsfeestje van Willem Leushuis. De trainer stapte gisteren op het vliegtuig naar Koeweit en het zijn opvol ger Cees Lok met een prachtige selectie achter. IJsselmeervogels-SSV'65 4-0 (1-0). 38. Pierre Tosch 1-0, 58. Jeffrey Winter 2-0, 76. André Kemper 3-0, 90+1. Dennis Knüppe 4-0. Scheids rechter: A. van der Hom (Buiten post). Gele kaart: Henri de Graaf (IJsselmeervogels), Mansour Ga- der (SSV'65). Aantal toeschou wers: 1100. SSV'65: Christol van Campenhout; Michel de Groote (45. Khaled Bou- frahi), David den Hollander, Me- tiïud Eryürük, Mansour Gader (57. Yuri. Baart); Robert Stols, Niels Paardekooper, Marcel Kole; Meh- met Dolma, Arjan Koopmans en Jorden Takiddine (69. Christiaan Boon). Giovanni Siereveld (rechts) vocht prachtige duels uit met Spakenburg-aanvaller Chima Onyeike. foto Willem Mieras door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge groeit in zijn rol als stabiele hoofdklasser. Voor de tweede keer in een week tijd werd een titelkandi daat beteugeld. Na Quick Boys kwam ook Spakenburg zaterdag niet verder dan een 1-1-gelijkspel. De remise was zaterdag voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de defensieve kracht. In een nog niet zo grijs verleden was de verdediging vaak het zorgenkindje bij Kloetinge, maar tegenwoordig heeft de ploeg de zaken achterin redelijk goed op or de. „Dat komt doordat we voor het tweede seizoen achterin met dezelfde mensen spe len", zei vrije verdediger Erwin van der Woerdt. Joffrey Geldof en André Siereveld zijn de bijtertjes op de flanken, terwijl Van der Woerdt en Giovanni Siereveld het hart van de verdediging vormen. „We weten wat we aan elkaar hebben", zei Van der Woerdt. „We hoeven maar naar elkaar te kijken en begrijpen elkaar." Van der Woerdt was zaterdag het slot op de deur, André Siereveld legde Erik Homan aan banden, Geldof gunde de behendige Donovan Mijnals geen kans en Giovanni Sie reveld vocht prachtige gevechten uit met spits Chima Onyeike. De aanvoerder van Spakenburg, die in het verleden betaald voetbal speelde bij onder meer Excelsior, Haarlem en Cambuur Leeuwarden, wendde ahe middelen aan om zijn opponent uit het spel te halen, maar Sie reveld liet zich niet uit zijn tent lokken. „Hij riep voortdurend dat ik er niks van kon", vertelde Siereveld naderhand. „En dat ik maar een simpel amateurtje was en dat ik niet veel betaald zou krijgen. Nou, ik heb toen gezegd dat hij vandaag ook flink moest harken voor zijn euro's. Zo moet je daar mee omgaan. Je moet je niet gek laten maken. Ach, op dit niveau hoort dat er alle maal bij." Ruim 75 minuten lang won Giovanni Siere veld de slag met zijn tegenspeler op punten. De verdediger van Kloetinge was zowel door de lucht als over de grond de betere, totdat Spakenburg in de 78e minuut een hoekschop mocht nemen. Siereveld werd uit balans gebracht, gaf Onyeike iets te veel ruimte, waarna de uit de kluiten gewassen aanvaller bij de tweede paal raak kon kop pen: 1-1. Daar bleef het bij. „Van dat moment baal ik", aldus Siereveld. „Maar met de einduit slag kan ik leven." Wurggreep Het gelijkspel gaf de verhoudingen goed weer. Spakenburg had Kloetinge met name in de tweede helft in een stevige wurggreep, maar het offensief leverde nauwelijks serieu ze kansen op. Kloetinge verdedigde scherp en leunde met succes op een hechte defen sie. Alleen aanvallend was het minnetjes. Werd Quick Boys vorige week nog wel eens verrast door goed uitgevoerde counters, Spa kenburg had zaterdag op het zware veld niet zo veel te vrezen van Kloetinge. Veelzeggend was dat Kloetinge uit een vrije trap tot scoren kwam. Ronald Zwager zette zich in de 26e minuut op links achter de bal en vond bij de tweede paal Regilio Pinas. De aanvaller kopte raak, zijn derde doel punt met het hoofd dit seizoen. De 1-0-voor- spx-ong bleef lang op het scorebord staan, totdat Onyeike in de 78e minuut de bal uit een doorgekopte comer nog met het hoofd wist te beroeren: 1-1. Voor oefenmeester Diedei-ik Hiensch was de uitslag andermaal het bewijs dat zijn ploeg verder is dan vorig seizoen. „Toen verloren we in deze fase van de competitie nog wel eens met 5-1 of 5-0." Kloetingc-Spakenburg l-l (1-0). 26. Regilio Pi nas 1-0, 78. Chima Onyeike 1-1. Scheidsrech ter: S. B. den Haan (Oud-Beijerland). Gele kaart: Jaco van der Schee, John Schot (beiden Kloetinge), Lambert Zijl (Spakenburg). Aantal toeschouwers: 800. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld (66. Benjamin Verwest), Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Joffrey Geldof; Niels Kole, Jaap Esser (84. Jarno Vermeulen), Daan Esser; Ronald Zwager, Regilio Pinas en John Schot (81. Bésar Xhoxhaj). door Wim Broekhoven GOES - De leider in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal, Arnemuiden, won met 4-2 van AZW. Concurrent GPC Vlissin gen bleef door een 4-1-zege op Dinteloord op drie punten ach terstand. Onderin pakt Rillan- dia het eerste punt door een 2-2 tegen Tholense Boys. Dinteloord-GPC Vlissingen 1-4: Vlak voor rust mocht GPC-spits Lunven Vermeer tot drie keer toe aanleggen voor de geflatteer de 1-0-voorsprong na drie kwar tier. Vijf minuten na de pauze scoorde Robin de Pagter 0-2 uit een afgeslagen hoekschop. Een strafschop van Traets leverde 1-2 op, maar na de 1-3 van Ralph Wiessner in de 80e mi nuut was de thuisclub geklopt. Een prachtige lob van Lunven Vermeer betekende 1-4. Kapelle-Heinenoord 2-2: Een ei gen doelpunt leverde na vijf mi nuten 1-0 op. Het voor rust bete re Heinenoord maakte via Mara- dona Philips 1-1 en 1-2. Edwin van Damme maakte de verdien de gelijkmaker. Zwaluwe-De Meeuwen 0-2: Ne gen minuten na rust werd het op aangeven van Maarten Brasser 0-1 door Timme Kwast en twin tig minuten later na een afgesla gen aanval door Arnold Krijger 0-2. In de slotkwartier hielden de bezoekers die voorsprong met de nodige moeite vast. Zaamslag-Bruse Boys 3-2: De bezoekers kwamen na drie minu ten door George Geluk op 0-1. De thuisclub kreeg daarna een overwicht, dat via Arjan Hame link na een klein half uur de ge lijkmaker opleverde. Ugur Kah- veci tekende even later opnieuw uit een voorzet van Pieter Diele- man zelfs voor 2-1, maar Marco Ketting strafte vlak voor de thee slordig balverlies aan Zaamslag-zijde af met een ge flatteerde gelijkmaker. Een kwartier na rust ontstond er commotie toen de arbiter een Bruse terugspeelbal, die via de paal in de handen van de doel man terechtkwam als opzette lijk beschouwde. De vrije trap op vijf meter van het doel werd na een tikje opzij van Randy Lauret door Joris Rademaker snoeihard in het dak van het doel geschoten: 3-2. Tholense Boys-Rillandia 2-2: Na een bal op de lat opende Tijs Nijmeijer na twintig minuten de score voor de thuisclub. Tien mi nuten later werd het door Utu- fan Yilmaz. Nog voor rust nam de thuisploeg via Pieter de Graaff opnieuw afstand, maar halverwege de tweede helft maakte Edwin Clement 2-2. GOES - Noad'67 boekte in de derde klasse A van het zaterdag- voetbal een knappe 3-2-overwin- ning bij Veere en schuift door het verlies van Duiveland (2-3 tegen Serooskerke) en WHS (1-2 bij Nieuwdorp) op naar de der de plaats. Bevelanders-Krabbendijke 2-1: Pascal van Zweden bracht Krab- bendijke in de 27e minuut na een uitval op 0-1 en dat leek lan ge tijd de eindstand te worden. In de slotfase zorgden Leo Koole en Alex Clement voor de zege van Bevelanders. Veere-Noad'67 2-3: Tom Nieu- welink zette Veere tweemaal op voorsprong (1-0 en 2-1), maar Arjan Moerland en John van Splunter maakten telkens ge lijk. Kees-Jan Verstraten werd uiteindelijk matchwinnaar. Heinkenszand-Dauwendaele 3-2: Dauwendaele kwam terug van een 2-0-achterstand (goals van Guido Wiskerke en Ermo Cappon), maar verloor toch door invaller Joeri Westrate. Voor Dauwendaele scoorden Mitchel Sabiran en Jorrit Schuurman. Nieuwdorp-WHS 2-1: Niels Mul der bracht Nieuwdorp op 1-0 en Patrick van Schetsen zorgde voor de gelijkmaker. Na een uur leidde een uitval van Nieuw dorp tot de beslissing via Fer- han Topal. VCK-SKNWK 2-0: VCK profi teerde optimaal van een collec tieve off-dav bij SKNWK. Voor rust zorgde Danny Joosse voor 1-0. In de tweede helft was Joos se ook verantwoordelijk voor de tweede goal. Duiveland-Serooskerke 2-3: In een open wedstrijd opende Alex de Visser al vlug de score voor Serooskerke, waarna Barry Steenpoorte voor de 1-1-rust- stand zorgde. Na rust hep Serooskerke via Arnold Schreij en Willem-Jan Schoe naar 1-3, waarna de 2-3 Dennie le Comte voor een spannend slot zorgde. ru-ir Frits Bakker ric; 0jeuWEGEIN - Met één mis- le: tap kon Cees Houtepen nog wel ven, de tweede op rij was niet verteren. Minstens zo erg als 0-3 tegen IJsselmeervogels as zaterdag voor Hoek de be- auwde 2-2 tegen Geinoord. Ver l' ei:ior de kleedkamer, waar het aafloop angstig stil was, maak te trainer een aangeslagen in- ruk. „Zo'n misstap mag je in ezefase nooit maken", zei hij ,et een ondertoon van woede. Ie aansluiting met de top van hoofdklasse stond op het iel. maar die ambitie straalde sPj et van het elftal af. Hoek was (rak in alle linies, had een bar echte start met veel balverhes pas diep in de tweede elft met wanhoopsvoetbal te- igkomen tot 2-2. Jan Huygens, ieop het zware veld in Nieuwe- ook deelde in de onmacht, ad tenminste weer één bevlie- en verhinderde dat Hoek ogmeer schade opliep. JOES - Cadzand leed in de vier- e klasse A van het zaterdag- 'P'e jetbal een beschamende neder- we- iag. De ploeg ging met 6-0 ten ader bij SVD. Spui verloor met Ivan Borssele. VD-Cadzand 6-0: Ewout de iraaf opende met een fraaie so- de score en nog voor rust afte Jason Warman een eepersfout af: 2-0. Menno de Iraaf tekende tien minuten irtijd voor 3-0. Via twee tref- ysvan de nog maar net ingeval- in Erik van Antwerpen werd 5-0. Ten slotte zorgde op- tur^ ieuw Ewout de Graaf voor 6-0. eni ipui-Borssele 0-2: Al na vijf mi- li k uten kwamen de bezoekers via m strafschop van Daniël Beyer- eve in op voorsprong. Ronald de finter schoot vlak voor tijd de alknap in de kruising voor de -2 en de eerste Borsselse over timing van het seizoen. Voor en na die gelijkmaker (81e minuut) stuurde Cees Houtepen werkelijk alles naar het front dat ooit wel eens over de mid denlijn is geweest. Jan Huygens, Djamel Buyse en Sam Ysebaert vielen aan door het centrum, Ferry Alfons vanuit de tweede lijn en Istvan Bakx, Wesley de Smet (ingevallen voor Dennis van der Welle) en Stefan van Dender vanaf de zijkanten. De thuisclub trok in die slotfase evenwel een muur op die bijna niet te slechten was. Het had alleen nooit zo ver mo gen komen dat Hoek eerst met 1-0 (Dennis van der Welle 1-1) en later met 2-1 (Jan Huygens 2-2) achter kwam tegen een elf tal met jonge en nog ongerijpte spelers, dat zich van een oppor tunistische speelwijze moet be dienen. Voor de rust was Gein oord niettemin de ploeg die het spel dicteerde en de meeste kan sen kreeg. Hoek werd bij vlagen overhoop gespeeld en bleek voor al met het centrale deel achterin weer kwetsbaar. Onherkenbaar Cees Houtepen had dat vanaf de bank natuurlijk ook gezien. Hij kent Björn Langeveld en Mama- douba Gueye maar al te goed, omdat hij ze zelf heeft meegeno men van SSV'65, maar stelde vast dat de twee verdedigers za terdag onherkenbaar waren. „Het was heel onrustig in die laatste lijn", vond hij. Het ont brak vooral aan communicatie tussen de twee onderling en in de wisselwerking met de mid denvelders. Robbie de Moor, de jonge keeper die Hoek voor meer on heil behoedde, wees ook op de tactische zwakte van de tweede lijn. „We liepen op het middenveld zo ver voor de bal, dat zij steeds konden counteren." Met als ge volg dat er telkens gaten vielen in de Hoekse verdediging en dat er voortdurend spelers opdoken in de vrije ruimte. „Ik miste scherpte en bezieling, dat wordt door zo'n ploeg geÜjk afgestraft", was Houtepen kri tisch. Met recht van spreken Ramazan Kesikbas, die onnodig veel balverlies leed, moest in de rust in de kleedkamer achterblijven. greep hij in de rust in met een wissel op het middenveld. Rama zan Kesikbas, die onnodig veel balverlies leed, moest in de kleedkamer blijven, Sam Yse baert werd als versterking naar de aanval gedirigeerd. Tegen het einde van de wed strijd, op een 2-1-achterstand, werd er alleen nog maar aanval lend gedacht. Djamel Buyse kwam als pinchhitter in de ploeg, Sam Ysebaert speelde vaak naast Jan Huygens in de spits en.na de 2-2 moest Wesley de Smet (invaller voor Van der Welle) voor snelheid zorgen als rechtsbuiten. Toch kon het de pijn van kostba re verliespunten niet meer weg nemen. Het dapper strijdende Geinoord bleef overeind en vier de de 2-2 na afloop uitbundig. „Wij zijn geen ploeg die het spel kan maken", gaf trainer Gerrit Plomp grif toe. „En we hebben ook lang niet zo veel kwaliteit als Hoek. Daarom voelt het als winnen om tegen zo'n tegenstan der gelijk te spelen." Zijn ploeg is inderdaad onerva ren met vijf veredelde A-junio- ren, die wel stuk voor stuk als grote talenten worden gezien. Daniël Kops, de centrumspits die voor de 1-0 zorgde, was vo rig jaar in Al maar liefst goed voor 56 goals in de derde divi sie. En Mei vin Klomp, Daniël Oostendorp en Roy Hom komen ook voort uit dat elftal. „Dat kan wel zijn", treurde Cees Houtepen, „maar zulke jon gens mag je nooit de ruimte ge ven die ze voor de rust kregen." foto Jeroen Stoops Geinoord-Hoek 2-2 (2-1). 22. Da niël Kops 1-0, 25. Dennis van der Welle 1-1, 28. Daniël Oostendorp 2-1, 81. Jan Huygens 2-2. Scheids rechter: J. Terwijn (Zwaag). Gele kaart: Barry Roestenburg (Gein oord), Mamadouba Gueye, Jan Huygens (Hoek). Aantal toeschou wers 300. Hoek: Robbie de Moor; Thomas Ra- gut (77. Djamel Buyse), Mamadou ba Gueye, Björn Langeveld, Ste fan van Dender; Taoufik Amezia- ne, Ferry Alfons, Ramazan Kesik bas (46. Sam Ysebaert); Dennis van der Welle (82. Wesley de Smet), Jan Huygens, Istvan Bakx.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41