Jeugd Kwiek klopt op de deur Scaldina blijft op kampioenskoers PZC -4] Biljarters 3BSD c winnen derby Scaldina-jeugd gelijk Daphne Schönberger sterkste in Renesse Delta Sport heeft op vreemde bodem een andere beleving Lennen Jonker (17) maakt als invaller het verschil tegen Morres Hulst Ad van der Werf overwint zichzelf Dikke derbyzege Delta Sport 2 Mevo'80 blijft zonder punten Zonnemaire raakt aansluiting kwijt Goedegebuure matchwinnaar voor Renesse Vlissingen schim® niks op met 2-2| uitslagen maandag 6 november 2006 door Niels Bouterse BRUINISSE - Op papier zou het een spannende wedstrijd worden tussen Kwiek en Morres Hulst. Beide ploegen hadden na vier gespeelde wedstrijden even veel punten. Alleen op basis van een beter setsaldo stond Kwiek een plaatsje hoger. Maar echt spannend werd het niet. Hoewel Kwiek pas in de tweede set het verschil kon maken, won het team uit Bruinisse met 3-1. „De jeugd kan het op een gege ven moment over gaan nemen", sprak Kwiek-coach Van Duiven- dijk na afloop van de gewonnen wedstrijd. Dat 'gegeven mo ment.' zit er steeds meer aan te komen. Zaterdagavond moest er jong bloed aan te pas komen om het tij te keren. Na een verloren eerste set (18-25), waarin Morres Hulst veel scherper be gon, moest de coach ingrijpen. Van Duivendijk wilde eerst kij ken hoe het de basis van vorig seizoen af zou gaan tegen de Hulstenaren. „Toen bleek dat we de tegenstanders hadden on derschat. Ze begonnen sterker dan wij." Twee wisselspelers (van de vijf) werden ingebracht: Dennis Zwiers ruimde het veld voor Rutger Pesch en Lennen Jonker ging spelen op de plaats van Leen de Jonge. Opvallend was het invallen van de zeventienja rige Jonker voor routinier De Jonge (35). Deze wissel bleek Kwiek veel goed te doen. „Ik wachtte eerst met de wissels, omdat speler Erik van Breda voor de wedstrijd nog wat last van zijn knie had. Jonker wilde ik daarom nog achter de hand houden. Maar toen Van Breda zei dat het wel ging, kon ik Len nen even later op een andere po sitie inbrengen", legde van Dui vendijk uit. Strakke service Jonker, één van drie jeugdspe lers bij de mannen, maakte voor al door zijn strakke service het verschil tussen beide teams. De Zeeuws-Vlaamse verdediging had geen antwoord paraat. Drie sets achter elkaar lukte het de jonge volleyballer om Kwiek op een voorsprong te brengen, die vervolgens ook werd vastgehou den. Voor de Bruse jeugdspeler was het weer een weekeinde boorde vol volleybal, 's Middags speel de hij met leeftijdsgenoten bij de jongens A van Kwiek. In de avond volleybalde hij - zoals hij dat al ruim twee jaar doet - als vaste invalkracht bij de senio ren. En gisteren volgde nog een training met de regioselectie in Roosendaal. Jonker: „Ik kan vanavond weer geen biertje drinken. Het is zo onhandig druk." Toch is Jonker nog niet van plan het rustiger aan te gaan doen. In tegendeel zelfs, hij begint deze maand nog met trainingen bij topclub Nesselande op zijn vrije vrijdagavond. „Ik wil gewoon een paar keer meetrainen en kij ken of ik het niveau aankan. Ik hoop natuurlijk dat ik mag blij ven." De trainer van Kwiek en oud-trainer van VC Nesselande, Gerard Westerveld, vond dat geen gekke gedachte van de vol leyballer. „Jonker is een echt ta lentje. Hij heeft goed inzicht in het spel en luistert prima naar wat hem opgedragen wordt. Op dit moment traint hij bij het rayon, maar hij zou ook makke lijk mee kunnen bij de (Neder landse) volleybalschool." Ondanks de twee vroege wissels was Westerveld, die speciaal BERGEN OP ZOOM - Ad van der Werf van Windenburg is op het regionaal kampioenschap driebanden tweede klasse als ze vende geëindigd. Tonny Rooij ak kers van Van Opdorp werd eer ste en Sjaak Rijsdijk van het Hart van Gastel tweede. Voor Ad van der Werf duurde het toernooi een dag te lang. Na de tweede speeldag (vijf ronden) bezette hij nog de derde plaats, maar twee verliespartijen op de slotdag deden hem naar de ze vende plaats tuimelen. Toch stond het resultaat voor hem ge lijk aan een overwinning, maar dan op zichzelf. Na zijn slepen de terugkeer, na het auto-onge val dat hem overkwam, was het de eerste grote strijd waaraan hij deelnam. „Ik ben wel uitge woond" vertelde hij na afloop. „Maar het geeft zo'n goed ge voel dat ik weer bij kon zijn. Dat is onbeschrijfelijk. De laat ste dag waren mijn batterijen op, maar ik heb genoten." Bijzonder voor de man uit Noordgouwe was nog dat hij de hoogste serie (zeven) van het toernooi op zijn naam schreef Van der Werf behaalde vier pun ten, 0.482 gemiddeld. MIDDELBURG - De handbal lers van Delta Sport 2 hebben de reservederby in de derde klas se tegen EMM 2 in Middelburg met 25-17 gewonnen. De Middelburgse opponent had weinig spelers tot zijn beschik king en kon het de Schouwena- ren niet lastig maken. De Zierik- zeese ploeg draait op volle toe ren. Bert de Vos, Peter Lefevre, Erwin Schaalje en Jaco Vlees houwer blijken het spelletje nog lang niet verleerd te zijn. EMM-doelman Eef van Ginkel was goed op dreef, anders was de score nog hoger uitgevallen. GOES - De basketballers van Mevo'80 hebben opnieuw verlo ren in de tweede klasse. Het Schouwse team kwam er zater dagavond niet aan te pas tegen het tweede team van Smokkel- hoek: 70-33. Topscorer bij Mevo'80 was Pie- ter van de Vate met tien punten. De ploeg speelde met twee junio ren, Thijs van der Nagel en Bart Kloet, van wie Van der Nagel vijf punten maakte. Na vier duels is Mevo'80 nog al tijd puntloos. Scores Mevo'80: Pieter van de Va- te 10, Gustavo Pereira 9, Thijs van der Nagel en Ronald Scherpenzeel beiden 5, Jan-Kees Jongejan 4. ZONNEMAIRE - Zonnepiaire verloor gisteren thuis van het la ger geplaatste WVV'67 2 met 3-1. De Schouwse voetballers verliezen door de nederlaag het zicht op de koplopers in de reser ve vijfde klasse. „We hebben onterecht verlo ren", vond speler Maurice Hart. „Een gelijkspel had er ingeze ten. Al onze kansen gingen net naast of net over. De tegenstan der kreeg drie counters en maak te drie goals." De enige treffer kwam van de schoen van Leo nardo Geelhoed. Na afloop van de wedstrijd was er nog enige schrik bij de spelers Zonnemai re. Speler/trainer Ronald van Dongen werd onwel en naar het ziekenhuis gebracht. Hij bleek achteraf volgens Hart een inge klapte long te hebben. GOES - Na zes wedstrijden zon der zege boekte Renesse gister middag eindelijk weer eens een overwinning. In de derby tegen Ouwerkerk werd op eigen veld ternauwernood met 2-1 gewon nen. Dreischor verloor het thuis duel met WW'67 met minimale cijfers: 0-1. Jong Ambon-Hansweertse Boys 6-0: De thuisploeg speelde van af het eerste fluitsignaal in een hoog tempo, wat al binnen een halfuur leidde tot een riante 4-0-voorsprong via doelpunten van Paulo da Silva Gomes, Mar tin Waisapy, Jaïr Tomasoa en Levi Waisapy. In plaats van gas terug te nemen werd het tempo hierna verder opgevoerd. Dit leidde na rust tot opnieuw twee treffers van Levi Waisapy. Dreischor-WW'67 0-1: De vele blessures dwongen de thuis ploeg tot de (tijdelijke) terug keer van Peter van Beveren. Ook deze kon echter niet voorko men dat halverwege de tweede helft Dave de Crom het enige doelpunt van de wedstrijd bin nenschoot namens WW'67. Dreischor probeerde hierna nog wel de bakens te verzetten, maar was net als in de fase daar voor eigenlijk vrij machteloos. De gelukkigste ploeg ging er met de punten vandoor. Renesse-Ouwerkerk 2-1: Na een sterk begin dat een 1-0-voor- sprong opleverde via Patrick Knijnenburg, viel Renesse sterk terug in deze Schouwse derby. Kort na rust kwamen de bezoe kers dan ook langszij door Wou ter van Marle, na een doorkop bal van Jakkoo Brouwer. Tien minuten voor tijd werd Vincent Goedegebuure matchwinnaar voor de thuisploeg door de 2-1 aan te tekenen. Rimboe-Lewedorpse Boys 1-1: Rimboe had voor rust een licht overwicht dat de openingstref fer van Comé de Mooij oplever- van onze sportredactie GOES - De tafeltennissers van Scaldina onderstreepten hun be doelingen met een 9-1-zcge op Den Dijk. Het kampioenschap in de derde klasse A komt daar door binnen bereik. Streekge noot Kerkwerve vergaat het min der in de derde klasse C. Het 8-2-verlies bij koploper Vice Versa'51 vergrootte de degrada- tiezorgen. Scaldina-Den Dijk 9-1: Kop man Hans Volkeri bleef ongesla gen, hoewel een nederlaag in de lucht hing tegen Frits Bakker. In de vierde game moest Volkeri bij 6-10 maar liefst vier match- punten wegwerken om met 13-11 te zegevieren. De vijfde game won Volkeri vervolgens met 11-8. Cor Smalheer kon de ze avond iets extra's brengen, wat meteen drie zeges oplever de. Arjan Bom won twee keer. Vice Versa'51 4-Kerkwerve 8-2: Arie de Mik en Jaap Huigens pakten tegen de koploper de twee punten. De Mik won van Maas-Schoone in vier games en Huigens was tegen Roovers in vijf games winnaar. De vijfde ga me won Huigens met 13-15. Al- bert de Vos kwam tegen Maas-Schoone tot een vijfde ga me, maar die bleek een wassen neus voor de Vice Versa speel ster: 11-1. Yerseke 2-Scaldina 2 6-4: Na een 4-0-voorsprong voor Scaldi na viel de kleine nederlaag te gen. Jan Kik, Pang Yuen en Art hur Schenk wonnen elk één keer plus het dubbel van Schenk/Yuen. Na de pauze wer den veel vijfgamers gespeeld, maar een Zierikzeese winstpar tij zat er niet meer tussen. Hotak'68 7-Scaldina 3 8-2: Het derde team stevent door deze ne derlaag af op een degradatie wedstrijd. Kees Deurloo en in valler Jan Remmers tekenden ie der voor een punt. Jeffrey Bak vis kon een matchpunt niet be nutten en blijft zonder zege. Big Smash 2-Kerkwerve 3 5-5: Jos Lindeman won twee keer, Henk 't Hart en Wilbert Hui gens beiden één keer. Alledrie Kerkwerve-spelers wonnen van Gert-Jan Roelse. Een simpele ze ge in het dubbelspel zorgde voor het vijfde punt. Kapelle 5-Scaldina 4 2-8: Jan Remmers en Arno van Grunsven bleven ongeslagen. Jan Kaste lein had een mindere avond, maar zorgde op het eind voor het achtste punt. Hierdoor blij ven de kampioenkansen intact. Scaldina 5-Kapelle 6 5-5: Een knap gelijkspel voor het vijfde Scaldina-team tegen de koplo per. Martijn van der Maas en Youri van Dijken wonnen ieder twee keer, Bert de Jong één keer. De degradatiezorgen zijn echter nog niet voorbij. Scaldina 6-Kerkwerve 4 4-6: Leo Flikweert en Wilbert Hui gens verzorgden de Kerkwerfse winst in de 'kleine' derby. Bei den wonnen individueel twee maal en samen ook het dubbel. Jaap-Jan de Bruine, als invaller van onze sportredactie GOES - Het eerste jeugdteam van tafeltennisclub Scaldina stelde de vijfde plaats vrijwel ze ker in de landelijke C-groep. Het Zierikzeese trio speelde met 5-5 gelijk bij Spaame/Rapidity. Spaarne/Rapdity-Scaldina 5-5: Koen van Velthoven tekende voor drie overwinningen. Zeker de vijf-gamesoverwinning op Tamara van Geest (A-licentie) mocht gezien worden. Niels van Velthoven won na een zwak be gin toch een partij. Hij liet zich tegen Van Geest echter het kaas van het brood eten. Hij leidde met twee games en 8-6, maar verloor toch. Dennis Smalheer kwam niet tot winst. RDT-Scaldina 2 5-5: Natascha van de Toom haalde voor het eerst twee partijen binnen. Dat deed ook Jaap Steenpoorte. Yan- nick Verseput tekende voor het gelijkspel. RDT 3-Scaldina 3 1-9: Het der de jeugdteam blijft koploper. Dirk Geuze bleef opnieuw onge slagen, evenals Martijn Stouten. Broer Corstiaan Stouten verloor één keer. voor de doorstroming van de jeugd is aangenomen, niet tevre den over het wisselbeleid van de coach van Kwiek. „Ik had Jon ker gewoon in de basis gezet. Dan was de eerste set ook niet verloren gegaan. Hij traint twee keer in de week en dat moet be loond worden." Westerveld wees hierbij ook op een tot tranen toe teleurgestelde jeugdspeler, die de hele wed strijd vanaf de reservebank mocht toezien. „Ik kom hier spe ciaal training geven voor de jeugd. Nu is het natuurlijk niet de bedoeling dat ze weglopen naar een andere club of trai ner." Kwiek-Morres Hulst 3-1: 18-25, 25-10, 25-15, 25-13. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het driebandenteam van 3BSD dat deze week nog een naamsverandering onder ging en in de toekomst verder gaat als 3BSD Duivelands Meu belhuis, vond na de 6-2-overwin- ning op 't Bierwinkeltje aanslui ting bij de koplopers. Dat de tegenstander uit Terneu- zen de opmars van de Schou- wenaren niet konden afremmen, was vooraf eigenlijk al duide lijk. De bezoekers zijn te zwak om weerstand van betekenis te bieden, zeker tegen een 3BSD in zijn huidige vorm. Nu ook Peter Flikweert zijn draai heeft gevon den, is de ploeg in de breedte een stuk sterker geworden en dat is in de resultaten terug te zien. Philip van der Male (niet groots maar voldoende voor winst), Sjaak de Visser (dege lijk) en Peter Flikweert (superi eur) zorgden voor de punten. Jo hn Hatzman viel uit de toon, maar de schade bleef beperkt. De Schouwse formatie volgt de leiders Welkom Sijmens enk Heerenstraat nu op een Vandaag wacht de krachtpl d( tegen De Reddende Engeltje! Breda. Wordt die slag overL Z dan gaat 3BSD een rol van tl kenis spelen in de race omd| tel. 3BSD Duivelands Meubelt bi Bierwinkeltje 6-2. Philip val Male-Arie Vink 30-22 (65 óeürl j Sjaak de Visser-Joke Breur (56); Peter Flikweert-Ruud L Velzen 25-10 (37); John Hl 0 man-Joni Sanderse 14-20(67) H Th VLISSINGEN - In de strijd, de tweede plaats in de twe klasse is Vlissingen gisteren! gen naaste concurrent Mad Boys met 2-2 niets opgescholJ Peter de Jonge maakte na 21 nuten 1-0 voor Vlissingen. goals van Geert Neefs zetten! h dese Boys op voorsprong, vin Niemantsverdriet maakli de 83e minuut gelijk. door Lucien Roelandt RENESSE - Daphne Schönber ger toonde zich gisteren in de dressuurwedstrijd van de RV Re nesse met Oberon onder het za del op het hoogste niveau de bes te. In de eerste proef van de klasse Z2 eiste de amazone uit Renesse met een score van 218 punten het oranje erelint op. Liesbeth van Oosten beperkte met Romy toen het verschil nog tot twee puntjes. In de tweede proef toon de Schönberger zich oppermach tig. Zij stuurde de met veel af druk door de piste van manege Grol gaande ruin naar een score van 234 punten en bleef daar mee Liesbeth van Oosten maar liefst 25 punten voor. In de klasse Z1 moesten defi: binaties kennelijk even waitc pen. In de eerste proef, diew r t gewonnen door Patricia R i met Jaromir, scoorde niem n een voldoende voor een ut punt. j In de tweede proef reed Ilom i Vrieze de aan één oog blind i r 1 de Lucky-Lord met 222 put naar de overwinning. Datif.' ruim voldoende voor tweern iiJ punten. In de klasse Ml mochten i|)i combinaties met een winstp: |<l op zak de piste verlaten. In h eerste proef toonde Sil r Schlink met Sharon zich t ii 194 punten de beste van dit s; ke gezelschap. In de herkansing eiste Anne: ji' de Koning met Sabrina metl 6 punten de overwinning op. Kwiek-speler Youri van der Sluys (nummer 3) slaat de bal over het net in de derby met Morres/Hulst. Om hem heen staan zijn ploeggenoten (van links naar rechts) Ivo Mun ter, Richard van Boven en Rutger Pesch. foto Dirk-Jan Gjeltema de. Na de thee waren de rollen omgedraaid en na ruim een kwartier bracht Jasper Verdonk de Zeeuwen langszij: 1-1.. Robur-Kaaise Boys 5-0: Door dat de thuisploeg na de snelle openingstreffer van Faouzi Ha- moudi een flink aantal kansen onbenut liet, stond het halverwe ge nog maar 1-0. De tweede tref fer van Faouzi Hamoudi direct na rust (2-0) het spel bij Robur ten goede. Door doelpunten van Ouassim Hamoudi, Marco Els- hout en Rick van der Gaag werd een duidelijk 5-0-zege behaald. uit het zesde, pakte het zesde punt tegen Bram Vroegop, die weer wel van Flikweert en Hui gens won. Kerkwerve 5-Kapelle 7 5-5: Mar cel van Slobbe was de uitblin ker bij Kerkwerve 5. Hij won al les hoewel de vijf gamer tegen Wim Riemens niet gemakkelijk was. Johan Pannekoek en Edwin van de Bok zorgden te gen Riemens voor de andere twee partijpunten. Yerseke 5-Kerkwerve 6 6-4: Jaap-Jan de Bruine won twee keer, teiwijl Jan-Kees en Kees van de Hoek bleven steken op één winstpartij. De dubbel bood ook geen soelaas zodat de vier punten het maximale bleken. Westerzicht 4-Scaldina 7 3-7: Scaldina 7 zette door deze zege een belangrijke stap naar hand having. Ed Voshol is weer hele maal terug met drie individuele zeges. Koop Broekhuizen en Joop van Houdt tekenden elk voor twee zeges. Scaldina 8-Oudelandc 6 1-9: Evelien Kostense redde de Zie rikzeese eer. Debutant Jan de Heus en Leon Verschoor bleven puntloos. door Wim Kakebeeke EERSEL - De handballers van Meco/Delta Sport had den de top van het klasse ment in de eerste klasse kun nen opschudden. Daarvoor had het zaterdagavond moe ten stunten bij lijstaanvoer der Jupiter'75. Zover kwam het niet voor de blauwhem- den. De equipe van Bert Nuijens liep tegen de tweede nederlaag van het seizoen aan: 28-21. „De kansen wer den goed benut. Jupiter'75 was gewoon beter." Met een plekje in de midden moot zul je aan het einde van de rit niemand horen klagen in Zierikzee. „We moeten reëel blijven. Het is nog te wis selvallig", vond de Schouwse trainer/coach. Tam Het feit dat de dekking nog geen constante factor vormt, was een van de voornaamste redenen dat de bezoekers de derde competitiezege niet konden opeisen. In tegenstel ling tot het duel met PSV 2 was het ditmaal achterin erg tam. De trainer zoekt het ook nog in andere sferen. „In thuis duels zie je veel meer bels ving in het. spelletje. Da: scheelde tegen Jupiter zekö de helft met afgelopen week.' In sporthal de Kraanvogel was de beleving ver te zoe ken. Zonder de geblesseerde Rick; Evertse en Jimmy Niemani (werkverplichtingen) was dt beginfase hoopgevend. Delti Sport nam zelfs even de regie in handen: 5-5. De kansen on de marge uit te breiden vol den elkaar in rap tempo o Helaas werd het overwichi niet verzilverd. En daar b de Nuijens stevig van. „Dni open kansen lieten we li Dat moeten we bij onszelf zoe ken." Aan de andere kant vlo gen de ballen er wel in achte: doelman Jacco de Loo' 13-10. Meteen na de hervatting wem de strijd beslist. De medekop loper breidde met snel spel di marge uit naar zes treffen 16-10. Delta Sport zette di tactiek achterin om naar 6-fi maar ook dat leverde niet he", gewenste resultaat op. Scores Delta Sport: Merijn dl Vos en Guido de Graaf beiden Gunst Sluijs 5, Sjoerd Jongt pier 3, Kenneth Mellaart 1. Zierikzee. Recreatieve competitie: FC Kerkwerve Installatie Partners Zierik zee 0-13, Airpack Stella Boys 0-10, Mo toren Boys-IB Wijnstekers 1-9, Van Oeveren/WIK-Garage Slager 4-2, SV Dreischor-Nugrin/Sjaak 2-8, Braber Groenvoorziening-Balkan Express 2-3. Nugrin/Sjaak 6 5 1 0 16 35- 18 Garage Slager 6 5 0 1 15 37 - 26 SV Dreischor 6 4 0 2 12 31- 21 VOeveren/WIK 6 3 2 1 11 29- 18 Balkan Express 6 3 1 2 10 29- 25 Braber Groen. 6 3 0 3 9 41- 20 IPZ 6 2 1 3 7 39- 28 Motoren Boys 5 2 0 3 6 28- 22 FC Kerkwerve 6 2 0 4 6 23- 47 IB Wijnstekers 6 1 2 3 5 23 - 27 Stella Boys 5 1 1 3 4 21- 24 Airpack 6 0 0 6 0 1- 71 Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: Zeelandia-vc Lob 0-3, Big Boss-Mevo'80 3-0, Profile Tyrecenter Ri- nus Roon-Brogum 3-0. Stand: 1. Big Boss 6-16, 2. vc Lob 6-14, 3. Zeelandia 6-11, 4. Profile Tyrecenter Rinus Roon 6-9, 5. Brogum 5-1, 6. Mevo'80 5-0. Poule B: Marleco/C 1000/Cluzc Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 0-3, Sf der de Oude/Kwiek H4-connexxion: SV De Brug-HCR De Kroon,'Wiska; Stand: 1. SV De Brug 5-11,2. Ravia; hoek Schilderbedrijf 6-113. Schilde Oude/Kwiek H4 6-10, 4. HCR Kroon/Wiska 5-9, 5. connexxion 54 Marleco/C 1000/Cluzona 5-3. Poule C: Profile Tyrecenter RinusR Mix-Fixet Schuddebeurs 1-2, Schotf Bouwmaterialen handel-Sgravo^ verkeersopleidingen 3-0. Stand: l file Tyrecenter Rinus Roon Mix 6-1: Fixet Schuddebeurs 6-13, 3. Sgrav: Verfbron 5-9, 4. Schouwse Bouwirt rialen handel 6-8, 5. Zeelandia 2 54 Sgravo-DEK verkeersopleidingen 6-' Poule DA: Bolle Dier&Tuin/Wik-Gr: Café Helder 2-1, Juwelier Post Marleco/C 1000/Cluzona D 0-3. Kw Sporthuis Zierikzee D1-SV De B 2-1. Stand: 1. Marleco/C 1000/Cluï D 6-14, 2. DRV accountants/Wik 2l 3. Bolle Dier&Tuin/Wik 1 5-8, 4. J* lier Postma 4-7, 5. Kwiek/Sporthuisj rikzee D1 6-6, 6. Grand Café Helder: 7. SV De Brug D 4-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34