PZC Popkoor Popwave geeft wervelende show Dorpen worstelen met kerstbomen Pas op, van onderen... M Duikteam van Goese brandweer bij de tijd Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Nutteloos Kleinere kernen moeten zelf voor verlichting en versiering zorgen Lintje voor kerkvrijwiiiiger Drukke dag voor reddingboot Viskotter in Colijnsplaat maakt water Vrouw met slok op achter het stuur Aanhouding wegens bedreiging Redactie: 0113-315649 vvww.pzc.nl E-maïl:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 maandag 6 november 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 OCCASIONCENTER AUTOBEDRIJF DA TERNEUZEN www.rida.nl - Productiestraat 8 - Tel. 0115 - 613690 Opel Astra 1.9 CDTI Wagon J Bouwjr 2005, zilvergrijs mei., 65.000 km, 5 airbags, ABS, climate control,radio - cd met', I stuurwlelbediening, stuurbekrachtiging, f trekhaak, LM-velgen, centr. vergr. met AB, - f cruise control, boordcomputer, 5 elektr ramen/spiegels, zij-airbags. 23.950,- zie WWW.RIDA.NL editie Schouwen-Duiveland door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - 'Het dak gaat eraf' beloofde Popkoor Popwave het publiek zaterdag in dorpshuis De Schutse. En het dak ging eraf tijdens de eerste avondvullende show van het Schouwse popkoor en slagwerk groep Mozart uit Yerseke. De be zoekers - twee keer een uitver kocht huis - werden getrakteerd op een wervelend kijk- en luis terspel. Pop wave werd in 2000 opge richt, omdat een aantal leden van popkoor Blaaat daar de maximale leeftijdsgrens hadden bereikt, maar nog lang niet uit gezongen waren. Popwave was aanvankelijk Popkoor Popwave trok de tru cendoos wijd open tijdens een optreden in Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema puur voor het plezier van samen met anderen zingen. De komst van dirigent Rudy Fijfers uit Et- ten-Leur bracht daar verande ring in. Het koor maakte een for se stap voorwaarts, richting het doel dat Fijfers zichzelf en het koor had gesteld: een avondvul lende show. Het resultaat van al die inspan ningen was vrijdag en zaterdag te zien in dorpshuis De Schutse en de zaken bleken professio neel aangepakt te zijn. Er was gezorgd voor speciale belichting en een passende choreografie. Daarbij werd de zang begeleid door bijpassende filmbeelden die op een groot scherm achter het koor geprojecteerd werden. Zo werden tijdens het nummer For America beelden van de be roemde Route 66 vertoond en werd Blofs 'Dansen aan Zee' ge lardeerd met beelden van zee en strand. In combinatie met een meterslangs blauwe voile die heen en weer bewogen werd op de maat van de muziek bracht dat de popsong van Zeelands trots tot leven. De zang van Popwave werd af gewisseld met optredens van slagwerkgroep Mozart uit Yerse ke. Op het eerste gezicht een wei nig voor de hand liggende com binatie. maar in de praktijk een goede greep. Pop wave maakte het zichzelf niet makkelijk. Queens 'Somebody to love' pas seerde de revue, evenals num mers als 'Goodbye Yellow Brick road' (Elton John), 'Africa' (To to) en Tina Turners 'Proud Ma ry'. Het laatste fungeerde als swingende afsluiter van het eer ste deel. Daarna mocht het pu bliek even bijkomen. Na de pau ze werd onder meer 'Tears in heaven' (Eric Clapton), 'Beat it' (Michael Jackson) en het aloude 'Our house' (Crosby, Stills Nash Young) ten gehore gebracht. Met Kiki Dee's kraker 'I've got the music in me' werd Zweeu- wen afgesloten. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Op de afdeling speelgoed van dat Vlissingse warenhuis was het, met de feestdagen in zicht, een drukte van belang. Tussen de schappen liep een moeder, vergezeld van een tie nerdochter die onophoudelijk dezelfde vraag stelde, telkens naar iets anders wijzend: „Mag ik dat hebben?" Ook het antwoord was steeds het zelfde: „Nee. Na de zoveelste vergeefse po ging zeeg de elfjarige mok kend ineen tussen de dozen nog onuitgepakt speelgoed op de vloer, en riep theatraal door de winkel: „Moeders! Wat heb je eraan, als ze niets voor je kopen!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes Een jongetje stort zich vol enthousiasme op het snoei- en zaagwerk. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans HAAMSTEDE - Van onderen! Die kreet klonk zaterdag om de haverklap in het vroongebied bij Haamstede. Tij dens de Natuurwerkdag van Stichting Landschapsbeheer werd berkenopschot gerooid om het gebied de openheid van vroeger terug te geven. Zorgbureau Ta ke Care uit Baarland kwam met de 'stoe- re-jongensclub', zeven kinderen met een beperking (ADHD, autisme), naar de natuurwerkdag. Een paar fietsers rusten bij landgoed Gadra aan het Biesterveldweegje even uit. Aan een van de picknicktafels is een A-viertje geprikt met aanwijzingen hoe bij het werkterrein te komen. Het blijkt een fikse wandeling om het na tuurgebied in te komen. En dat is geen straf, vinden ook de jeugdige vrijwilli gers die zich samen met hun begeleiders hebben gemeld voor het zaag- en snoei- werk. Martin, gehuld in camouflagekledij, zet enthousiast de handzaag in een vuistdik ke berk. Met een paar ferme halen zaagt hij het stammetje door. ,,Pas op, van on deren", waarschuwt hij zijn collega-za gers. Als het stammetje eenmaal ligt zoekt hij meteen een volgend 'slachtof fer'. ,,Ik heb ADHD en een beetje te veel energie", verklaart hij ongevraagd zijn grote werklust. Begeleiders Jan Peter van der Veer en Suzanne Thomas zien het allemaal goed keurend aan. „Heeft iedereen nog tien vingers?", grapt Suzanne. Het ant woord komt uit meerdere kelen en is be vestigend. Wat niet wegneemt dat fana tiek gezaagd wordt. „Ze vinden het echt geweldig", zegt Van der Veer. „Ze zijn lekker buiten be zig, kunnen hun energie kwijt. En het is voor hen ook een uitdaging. Deze kinde ren zoeken graag bevestiging. Elke boom die ze om moeten zagen, is voor hen een uitdaging. En elke boom die om is, is een overwinning." Tevreden Harry Verkaart van de Werkgroep Ak- tief Terreinbeheer van Landschapsbe heer Zeeland is zeer tevreden met zijn jeugdige helpers. Tussen het zagen door probeert hij hun een en ander bij te brengen over de natuur en hij vindt een gewillig oor. Want uiteindelijk gaat het bij de Natuurwerkdag toch vooral om het bij de natuur betrekken van men sen. Dat er ondertussen ook nog aardig wat werk verzet wordt, is meegenomen, maar niet de hoofdzaak. Verkaart heeft de ervaring dat de na tuurwerkdagen doorgaans aardig wat vrijwilligers trekken. „Het is niet alleen lekker buiten bezig zijn, maar je komt ook op plaatsen waar je normaal gespro ken niet zou komen. Dit gebied is nor maliter niet toegankelijk voor de mens." Op Schouwen-Duiveland werd behalve in het vroongebied ook gewerkt in de Zeepeduinen. Daar werden berken en wilgen uit het duingebied verwijderd. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een aantal - voor al kleinere - kernen op Schou wen-Duiveland gaat een donke re kerst tegemoet. De gemeente zorgt niet langer voor plaatsing en versiering van kerstbomen in de dorpen en lang niet alle dorpsraden zijn, ondanks een fi nanciële tegemoetkoming van de gemeente, bereid het stokje over te nemen. ro is best een aardig boompje te kopen. „Maar zo'n boom moet ook geplaatst worden en ver sierd en er al zal ook toezicht moeten zijn. En wie is verant woordelijk als er iets gebeurt met die boom? Wij zijn daar als dorpsraad niet voor verzekerd." Een zelfde geluid komt van de dorpsraad Dreischor. Voorzitter J. van Gastel laat we ten dat het er vooralsnog naar uitziet dat Schouwen-Duive- lands mooiste ringdorp het zon der kerstboom moet stellen. „Maar we gaan nog kijken of er op een of andere manier een mouw aan te passen valt", houdt Van Gastel een slag om de arm. In Zonnemaire komt - zo werd vorige week tijdens de dorps raadsvergadering besloten - wel een kerstboom en hetzelfde geldt volgens secretaris van de dorpsraad Oosterland P. Kafoe ook voor Oosterland. In Scharen- dijke lijkt de kans dat daar een kerstboom geplaatst wordt klein. Vernield Hetzelfde geldt voor Bruinisse. Dorpsraadvoorzitter M. Meeuw- sen laat weten dat de dorpsraad er niets voor voelt het stokje van de gemeente over te nemen. „In Bruinisse is de kerstboom vaak een object dat vernield wordt. Wij zijn echt niet van plan een boom neer te zetten en daar dan de wacht bij te gaan houden. "In Burgh, Haamstede en Westen- schouwen komen waarschijnlijk wel kerstbomen. Dankzij de lo kale ondernemers, want ook hier voelt de dorpsraad zich niet geroepen de verantwoordelijk heid voor plaatsing van een kerstboom te nemen. Dorpsraad voorzitter W. Ginjaar: „Het ziet er dus naar uit dat wij wel kerst bomen in de kernen krijgen, maar ik ben met andere dorpsra den eens dat dit feitelijk een on gewenste situatie is." In Sirjansland is een list verzon nen. Dorpsraadvoorzitter A. van der Graaf: „Wij zijn er nog niet helemaal uit, maar mochten we besluiten als dorpsraad zelf geen kerstboom te plaatsen dan kunnen we altijd nog een boom bij iemand in de tuin versieren en er lichtjes inhangen." NIEUWERKERK - Nieuwerkerker S. Beilsma is voor zijn verdiensten voor de Protestantse Gemeente in Nieuwer- kerk koninklijk onderscheiden. Na afloop van de ere dienst van gisteren werd Beilsma door burgemeester J. As- selbergs van Schouwen-Duiveland benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Beilsma werd met het lintje be loond voor 30 jaar vrijwilligerswerk voor de kerk. De Nieuwerkerker heeft onder meer de rol van diaken, pen ningmeester, administrateur en lid van het college van be heer vervuld. Door de inspanningen van Beilsma beschikt de kerkelijke gemeente over een geautomatiseerde en vol ledig geïntegreerde boekhouding. Naast kerkelijk werk zet Beilsma zich ook in voor het wel zijn van zijn medemens. Aan zijn echtgenote Gerry geeft Beilsma al sinds de jaren zeventig mantelzorg. Mede daar door kon zij thuis blijven wonen. COLIJNSPLAAT - De viskotter Lia-Jan (HD 64) uit Den Helder heeft gistermiddag water ge maakt in de vissershaven van Colijnsplaat. Twee bemanningsleden waren aan boord. Zij lieten een pomp lopen voor de waterkoeling. Dit ging goed tot er een koppeling, een flens, van de pomp los schoot. In plaats van het koelwa- iter terug de haven in te pompen, stroomde het water uit de pomp het ruim en de machinekamer in. De opvarenden konden niets an ders doen dan de brandweer waarschuwen. „Het water stond anderhalve meter hoog in de ma chinekamer", aldus de Noord-Bevelands brandweer commandant E. Hol. „Wij heb ben dat eruit gepompt, waarna de flens kon worden gemaakt." Het wegpompen van het binnen gestroomde water moest voor zichtig gebeuren, omdat diesel was vrijgekomen. Een laagje die- selresten heeft de brandweer in het schip achtergelaten. Volgens commandant Hol komt er van daag een gespecialiseerd bedrijf om dit spul vakkundig te verwij deren. door Harmen van der Werf GOES - Het duikteam van de Goese brandweer is weer bij de tijd. Een nieuw, speciaal hulp verleningsvoertuig is aange schaft. De duikers zijn uitgerust met communicatieapparatuur om direct met collega's op de wal te kunnen praten. Na een do delijk ongeval van een brand weerduiker bij een oefening in Utrecht is dat verplicht gesteld. In een haven in het Goese ha- ven- en industriegebied, vlakbij bouwmarkt Praxis, demonstreer de de brandweer zaterdagmor gen de aanwinsten. Een sloop auto was in het water gereden. „Alles is eruit gehaald", vertel de Edwin van Dijk van de brand weer om aan te geven dat de brandweer het water niet ver vuilt. „Alleen het stalen frame is feitelijk over. Twintig keer gaat zo'n auto nog mee bij ons." Van Dijk vindt de nieuwe com municatieapparatuur een uit komst. „We werkten gewoonlijk met allerlei seinen. De mannen namen onder water touwen meë. Aan de wal wisten colle ga's wat het betekende, als daar één of meer keren aan werd ge trokken." Rechtstreekse commu nicatie, met elkaar praten, was dus niet mogelijk en dat is drie jaar geleden een brandweerdui ker bij een oefening in Utrecht fataal geworden. Hij bleef er gens in vast steken en kwam om het leven. Nieuwe landelijke ei sen zijn sindsdien op schrift ge steld, onder meer voor de oplei ding van brandweerduikers én voor communicatie. De Goese brandweer heeft twee communicatiesets aangeschaft en een nieuw voertuig voor het duikteam. Totale investering: 100.000 euro. De duikploeg uit Goes heeft een groot werkge bied: Goes, Borsele, Kapelle, een groot deel van Noord-Beve land, Reimerswaal en Schou wen-Duiveland. Met duikteams op Tholen, in het stadsgewest Vlissingen-Middelburg en in Terneuzen is Zeeland afgedekt. (Advertentie) In het kader van de bezuini gingsoperatie Kiezen of Delen besloot het dagelijks bestuur van de gemeente Schouwen-Dui veland vorig jaar geen kerstbo men meer te plaatsen in de ker nen. Dat zette kwaad bloed bij onder anderen het CDA. Zij stelden voor dan in ieder geval gratis een kerstboom ter beschikking te stellen en de dorpsgemeen schappen zelf te laten zorgen voor plaatsing. Uiteindelijk werd besloten om aan de dorps raden geld voor aankoop en plaatsing van een kerstboom te "verstrekken. Verdeeld iDe dorpsraden zijn verdeeld in hun reactie op dat besluit. Smal- stad Brouwershaven is één van de kernen waar het waarschijn lijk donker blijft met de kerst. Stadsraadvoorzitter M. Weeze- poel: „Wij voelen ons als dorps raad geen verlengstuk van de ge meente. Wij zijn er om het ge meentebestuur gevraagd en on gevraagd van advies te dienen, maar niet om kerstbomen te plaatsen." Weezepoel voegt daar aan toe dat het in deze niet gaat om het geld. Van de toegezegde 240 eu- OUDDORP - Voor reddingboot Griend was het zaterdag een druk dagje. De Griend was op weg naar Stellendam voor de donateurdag toen Kustwachtpost Ouddorp meld de dat er in de hals bij boei Hl4 een zeiljacht vastzat. Op weg naar het jachtje in problemen kwam vervolgens de melding binnen van brand aan boord van een bootje in Herkingen. Wat later bleek dat de politie reeds ter plaat se was in Herkingen en de situatie onder controle had. Het vastzittende jacht met drie personen aan boord werd door de Griend losgetrokken en naar dieper water ge sleept. Het jacht had geen schade opgelopen. Rond 18.00 uur, toen de Griend van de donateurdag in Stellendam op de weg terug was naar thuishaven Ouddorp, bleek weer een jacht vast te zitten. Ook dit schip kon nadat het losge trokken was op eigen kracht naar de haven van Ouddorp. BRUINISSE - Een 40-jarige automobiliste uit Papen- drecht is zaterdag in de Noordstraat in Bruinisse met een flinke slok teveel op met haar auto tegen een geparkeerde auto gereden. De vrouw reed vervolgens zonder zich bekend te hebben gemaakt door. De politie wist de vrouw enkele straten ver der staande te houden. De Papendrechtse bleek vier keer zoveel te hebben gedronken dan toegestaan. BROUWERSHAVEN - Een 24-jarige man uit de gemeen te Schouwen-Duiveland is door de politie zaterdag in de Nieuwe Jachthaven in Brouwershaven aangehouden op verdenking van bedreiging van twee inwoners van dezelf de gemeente. De man is voorgeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29