Nieuwe voedselbank groeit hard Goese duikploeg bij de tijd Goese fractieleden doen vrijwilligerswerk Amaliahof in Wissenkerke krijgt wellicht andere opzet Goese hulp stichtingen helpen allebei ruim vijftig gezinnen Wij geven u de helft cadeau! Aanhouding zeeuwse almanak Nutteloos Gesteggel over kerstbomen Brand bij mosselloods Yerseke Presentatie boek buitenplaatsen Autosloten met lijm volgespoten Matroos gewond bij afmeren schip editie Bevelanden-Tholen Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 door Harmen van der Werf WISSENKERKE - De opzet van het nieuwe woonzorgcentrum Amaliahof aan de Julianastraat in Wissenkerke wordt mogelijk veranderd. In het complex ko men wellicht meer huurapparte- menten dan gepland, omdat de belangstelling voor koopappar tementen tot nu toe tegenvalt. Marsaki, de projectontwikke laar van Zeeuwse woningcorpo raties, is door stichting Oude renzorg Noord-Beveland in de arm genomen om Amaliahof te realiseren. Op de plek waar het nieuwe complex moet komen, stond eerder het rusthuis Vre- destein dat al enige tijd geleden is gesloopt. Marsaki had al wil len beginnen met de bouw van Amaliahof, na de zomer, maar onvoldoende van de tweeëntwin tig koopappartementen zijn tot nu toe verkocht. „Op drie is een optie genomen", aldus ad junct-directeur R. de Baar, „en dat is te weinig om van start te gaan." Van alles heeft Marsaki al gedaan om geïnteresseerden te trekken. Zo zijn huis - aan - huis brochures verspreid. De Baar: „We zijn een jaar bezig met de verkoop, maar het wil niet vlotten. Terwijl bij de prij zen van de koopappartementen (169.000 tot 198.000 euro) doel bewust rekening is gehouden met de ligging op Noord-Beve land. Zouden we voor dezelfde appartementen in Goes meer vragen, dan waren ze al weg." De Baar kan het gebrek aan be langstelling niet verklaren. Als laatste poging om Amaliahof in de oorspronkelijke opzet (tweeëntwintig koop- en tweeën dertig huurappartementen plus twee eengezinswoningen) van de grond te tillen, hield Marsaki zaterdag in zaal Onder de Toren in Wissenkerke een derde infor matiebijeenkomst. De belang stelling was volgens De Baai- groter dan op de twee eerder ge houden bijeenkomsten, ,,'s Och tends zijn al vijftig tot zestig mensen geweest." Dat is, denkt De Baar, te danken aan het feit dat niet alleen kandidaat-ko pers, maar ook kandidaat-huur ders waren uitgenodigd. De resultaten van de informatie bijeenkomst moeten nog op een rijtje worden gezet, maar De Baar sluit niet dat er nog eens 'kritisch naar de verhouding van huur- en koopappartemen ten wordt gekeken'. Er komen wellicht meer huurappartemen ten. Bewoners van Amaliahof kunnen op zorg rekenen via stichting Ouderenzorg Noord - Beveland die in Colijnsplaat het zorgcentrum Cleijenborch heeft. BROUWERSHAVEN - Een 24-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland is door de politie in Brouwershaven aange houden. De man wordt verdacht van bedreiging van twee inwo ners van dezelfde gemeente. Op de afdeling speelgoed van dat Vlissingse warenhuis was het, met de feestdagen in zicht, een drukte van belang. Tussen de schappen liep een moeder, vergezeld van een tie nerdochter die onophoudelijk dezelfde vraag stelde, telkens naar iets anders wijzend: „Mag ik dat hebben?" Ook het antwoord ivas steeds het zelfde: „Nee. Na de zoveelste vergeefse po ging zeeg de elfjarige mok kend ineen tussen de dozen nog onuitgepakt speelgoed op de vloer, en riep theatraal door de winkel: „Moeders! Wat heb je eraan, als ze niets voor je kopen!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes In een haven in het Goese haven- en industriegebied, vlak bij bouwmarkt Praxis, demonstreerde de brandweer zaterdagmorgen de aanwinsten. door Harmen van der Werf GOES - Het duikteam van de Goese brandweer is weer bij de tijd. Een nieuw, speciaal hulpverleningsvoertuig is aangeschaft. De duikers zijn uitge rust met communicatieapparatuur om direct met collega's op de wal te kunnen praten. Na een dodelijk ongeval van een brandweerduiker bij een oefening in Utrecht is dat verplicht gesteld. In een haven in het Goese haven- en in dustriegebied, vlakbij bouwmarkt Praxis, demonstreerde de brandweer za terdagmorgen de aanwinsten. Een sloop auto was in het water gereden. „Alles is eruit gehaald", vertelde Edwin van Dijk van de brandweer om aan te geven dat de brandweer het water niet ver vuilt. „Alleen het stalen frame is feite lijk over. Twintig keer gaat zo'n auto nog mee bij ons." Van Dijk vindt de nieuwe communica tieapparatuur een uitkomst. „We werk ten gewoonlijk met allerlei seinen. De mannen namen onder water touwen mee. Aan de wal wisten collega's wat het betekende, als daar één of meer ke ren aan werd getrokken." Rechtstreek se communicatie, met elkaar praten, was dus niet mogelijk en dat is drie jaar geleden een brandweerduiker bij een oe fening in Utrecht fataal geworden. Hij bleef ergens in steken en kwam om het leven. Nieuwe landelijke eisen zijn sindsdien op schrift gesteld, onder meer voor de opleiding van brandweerdui kers én voor communicatie. De Goese brandweer heeft twee commu nicatiesets aangeschaft en een nieuw voertuig voor het duikteam. Totale in vestering: 100.000 euro. De duikploeg uit Goes heeft een groot werkgebied: Goes, Borsele, Kapelle, een groot deel van Noord-Beveland, Reimerswaal en Schouwen-Duiveland. Met duikteams op Tholen, in het stadsgewest Vlissin- gen-Middelburg en in Terneuzen is Zee land volledig afgedekt. Gemiddeld vijfentwintig keer per jaar foto Willem Mieras moet de duikploeg van Goes uitrukken, voor een vermiste sportduiker, een auto te water. „Tien keer per jaar moeten we ook echt een klus klaren", aldus Van Dijk. „Als wij een melding van een auto te water krijgen, gaan we er altijd op af. Als er sporen zijn, duiken we. Vaak zitten er geen mensen meer in zo'n auto, is die bijvoorbeeld na joyriding in het water gereden." Twee jaar geleden was dat anders, in het Goese havenkanaal werd een auto met twee mensen aangetroffen. De wa gen is afgeplakt en naar de brandweer kazerne gebracht om de inzittenden te bergen. Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 maandag 6 november 2006 door Piet Kleemans ZfERIKZEE - Een aantal ker nen op Schouwen-Duiveland gaat een donkere kerst tege moet. De gemeente zorgt niet langer voor plaatsing en versie ring van kerstbomen in de dor pen en lang niet alle dorpsraden rijn, ondanks een financiële te gemoetkoming van de gemeen te, bereid het stokje over te ne- In het kader van de bezuini gingsoperatie Kiezen of Delen besloot het dagelijks bestuur van de gemeente Schouwen-Dui veland vorig jaar geen kerstbo men meer te plaatsen in de ker nen. Dat zette kwaad bloed bij onder anderen het CDA. Zij stelden voor dan in ieder geval gratis een kerstboom ter beschikking te stellen en de dorpsgemeen schappen zelf te laten zorgen voor plaatsing. Uiteindelijk werd besloten om aan de dorps raden geld voor aankoop van een kerstboom te verstrekken. De dorpsraden zijn verdeeld in hun reactie op dat besluit. Smal- stad Brouwershaven is één van de kernen waar het waarschijn lijk donker blijft met de kerst. Stadsraadvoorzitter M. Weeze- poel: „Wij voelen ons als dorps raad geen verlengstuk van de ge meente. Wij zijn er om het ge meentebestuur gevraagd en on gevraagd van advies te dienen, maar niet om kerstbomen te Weezepoel voegt daar aan toe dat het in deze niet gaat om het geld. „Maar zo'n boom moét ook geplaatst worden en versierd en er al zal ook toezicht moeten rijn. En wie is verantwoordelijk als er iets gebeurt met die boom?" Een zelfde geluid komt van de dorpsraad Dreischor. Voorzitter I. van Gastel laat weten dat het er vooralsnog naar uitziet dat Schouwen-Duivelands mooiste ringdorp het zonder kerstboom moet stellen. In Zonnemaire komt wel een kerstboom en hetzelfde geldt volgens secretaris van de dorps raad Oosterland P. Kafoe ook voor Oosterland. In Scharendij- ke lijkt de kans dat daar een kerstboom geplaatst wordt klein. Hetzelfde geldt voor Bruinisse. Dorpsraadvoorzitter M. Meeuw en laat weten dat de dorpsraad er niets voor voelt het stokje van de gemeente over te nemen. YERSEKE - Brandweerlieden uit Yerseke en Kruiningen hebben zaterdagavond een brand bij een mosselloods aan de Korringaweg in Yerseke geblust. Tweeduizend kunst stof kratten die tegen de loods stonden waren, zoals dat heet, door onbekende oorzaak in brand geraakt. Dat leid de tot zoveel vuur en rook dat de bevelvoerder van de blusploeg uit Yerseke voor alle zekerheid het sein middel- brand gaf, waarop ook een blusgroep uit Kruiningen werd gealarmeerd. Verder kwam een hulpverleningsvoertuig in actie om voor extra verlichting te zorgen. De brand werd snel ge blust; de loods bleef gespaard. Binnen drie kwartier kon den de zestien ingeschakelde brandweerlieden weer inruk ken. De omvang van de schade is niet bekend. KLOETINGE - In de hervormde kerk van Kloetinge is za terdag het boek Over ambachtsheren en kasteelbergen, De geschiedenis van twee buitenplaatsen in Kloetinge ge presenteerd op een studiemiddag. De Goese burgemeester D. van der Zaag nam het eerste exemplaar in ontvangst van de Kloetingse ambachtsvrouwe J. van Dijk-van 't Vel de en J. Lenshoek. Zuid-Beveland was enkele eeuwen ge leden rijk aan buitenplaatsen en vooral aan kastelen. Zuid-Beveland telde zelfs meer kastelen dan Walcheren, vertelde R. van Immerseel in een lezing tijdens de studie middag. Over ambachtsheren en kasteelbergen stelt de twee nog bestaande buitenplaatsen in Kloetinge centraal: het Jachthuis van de ambachtsheerlijkheid Kloetinge en de daaraan grenzende buitenplaats Kloetinge van de fami lie Lenshoek. Van Immerseel, medewerker bij de stich ting tot behoud van particuliere historische buitenplaat sen, en journaliste M. Lenshoek-Smeets zijn de auteurs van het boek. SINT-MAARTENSDIJK - Aan de Tienhoven in Sint- Maartensdijk zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag de sloten in de portieren van diverse auto's met lijm volge spoten. De sloten zijn onbruikbaar geworden en moeten vervangen worden. De vernielingen hebben vermoedelijk plaatsgevonden tussen 23.00 uur vrijdagavond en 10.00 uur zaterdagmorgen. TERNEUZEN - Een 40-jarige matroos uit Terneuzen moest zaterdagavond per ambulance naar het ziekenhuis nadat hij gewond raakte bij het afmeren van een schip in de zeesluis. De man kreeg een afgeknapte tros tegen zijn hoofd en een been. door Rob Paardekam 's-HEER ARENDSKERKE - Fractieleden van de SGP/ChristenUnie in Goes sta ken zaterdag de handen uit de mouwen in zorgcentrum Poel- wijck in 's-Heer Arendskerke. Ze deden dat in het het kader van de landelijke vrijwilligers- dag. 's Ochtends namen de politici - overigens gesteund door scha- duwfractie- en bestuursleden - de bewoners mee voor een wan deling door het Poelbos en 's middags bakten ze pannenkoe ken voor iedereen die daar zin in had. De mensen genoten van de aandacht en de eenmalige vrijwilligers al niet veel minder. „Dit is een feest voor de mensen en daarmee ook voor ons", zei raadslid A. van der Reest. „Je merkt dat de bewoners het fijn vinden om met elkaar zoiets te doen en dat zeggen ze ook. Dit is zeker voor herhaling vat baar." Ook raadslid H. Bouma was positief. „De mensen heb ben het leuk gevonden, terwijl wij zijn toch een stel vreemden zijn, die hier plots kwamen bin nenwandelen." De vrijwilligers- dag lokte zaterdag zelfs minis ter De Geus van sociale zaken naar Zeeland. Niet zozeer om zelf eens flink aan de slag te gaan, maar om vrijwilligers in het zonnetje te zetten. In de rust van de voetbalwedstrijd Kloetin- ge-Spakenburg bedankte hij en kele actievelingen die bergen werk verzetten voor de voetbal vereniging. Later deed hij het- (Advertentie) door Rob Paardekam GOES - De nieuwe Goese voed selbank heeft na een maand al meer dan vijftig gezinnen inge schreven. Daarmee is ze onge veer even groot als de hulpstich- ling van het echtpaar Weulink. Marinus en Conny Weulink run nen sinds drie jaar een voedsel hulpstichting in Goes, maar de den dat op een niet al te profes sionele wijze. Daarom heeft de voedselbank Walcheren samen met de Bevelandse woningcorpo ratie RWS geprobeerd om wat meer structuur aan te brengen. Het kwam echter tot een breuk, omdat Weulink niet zou voldoen aan de eisen van de landelijke voedselbank. Zo vraagt hij een kleine bijdrage voor de pakket ten en dat is uit den boze. Het zou bovendien heel moeilijk zijn om met de Goesenaar samen te werken. Succes Om die reden besloot de Wal- cherse bank om in Goes een nieuwe voedselbank op te zet ten. Die deelt nu elke zaterdag voedselpakketten uit in de voor malige pizzeria aan de Abel Tas manstraat. „We helpen momen teel 53 gezinnen", zegt coördina tor Eric Oreel, zonder daar het etiket 'succes' op te willen plak ken. „In principe is elk gezin dat je inschrijft er één te veel." Volgens Oreel komt een groot deel van de gezinnen bij de stich ting van de familie Weulink van daan, maar doen ook nieuwe mensen een beroep op de nieu we voedselbank. Dat is volgens hem een teken dat de armoede nog allerminst afneemt. Marinus Weulink zelf zegt ook ruim vijftig gezinnen te helpen. Hij runt de voedselhulpstich ting (voedselbank mag hij het niet meer noemen) nu groten deels met zijn vrouw, maar kan naar eigen zeggen soms een be roep doen op jongeren met een taakstraf of een enkele vrijwilli ger. Hij is veel vrijwilligers kwijtgeraakt aan de nieuwe voedselbank. Weulink zit vol ambitieuze plan nen voor de toekomst. Zo wil hij een boodschappenservice opzet ten voor mensen die moeilijk ter been zijn en denkt hij er over om een zogeheten weggeefwin- kel te beginnen. Daar kunnen al lerlei spullen, die andere men sen hebben weggedaan, worden opgehaald door gezinnen die het niet breed hebben. Ondertussen valt het Oreel op dat zijn nieuwe voedselbank en de stichting van Weulink samen een kleine 110 gezinnen helpen, terwijl in het verleden 130 gezin nen een beroep deden op Weu link. „Ik heb geen idee waar die ontbrekende mensen zijn geble ven", zegt hij. „Misschien zijn ze verward door het hele gebeu ren. Veel mensen denken dat wij De Helpende Hand (de stichting van Weulink, red) zijn. Mis schien moeten we nog iets meer bekendheid geven aan de voed selbank en duidelijk maken dat we met de andere stichting niets te maken hebben." zelfde in zorgcentrum Vorsvliet in 's-Gravenpolder. De CDA-be- windsman ging aan het eind van de middag aan tafel met een gro te groep vrijwilligers in hotel Terminus in Goes om de dag ver volgens af te sluiten bij de chris telijke jeugdsoos Solid Ground, ook in Goes. Fractieleden van de SGP/ChristenUnie wandelen met bewoners van zorgcentrum Poelwijck. foto Willem Mieras OCCASIONCENTER AUTOBEDRIJF RIDA TERNEUZEN www.rida.nl - Productiestraat 8 - Tel. 0115 - 613690 Opel Astra 1.9 CDTI Wagon Bouwjr. 2005. zilvergrijs met.. 65 000 km, airbags. A8S, climate control.radio - cd met S£" L stuurwielbediening, stuurbekrachtiging, trekhaak, LM-velgen, centr. vergr. met AB, cruise control, boordcomputer, elektr ramen/spiegels, zij-airbags. 23.950,- zie WWW.RIDA.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25