Dubbel gevoel Vlissingen na remise PZC Ook Goes ten onder tegen HVV Jong Ambon nieuwe koploper na winst op Hansweertse Boys Mannen Vlissingen boeken vijfde zege 21 Tweedeklasser speelt met 2-2 gelijk tegen concurrent Madese Boys Waterpoloteam De Stormvogel verliest zwaar d. Wi IIJ' IHIL8ERS mtÊÊÊÊÊÈBm Zierikzee mist stootkracht Twee combinaties halen voldoende Delta wint schaaktoernooi Forzateams plaatsen zich voor NK Vrouwen EMM winnen van PSV maandag 6 november 2006 wb door Niels Bouterse VLISSINGEN - In de strijd om de tweede plaats in de tweede klasse van het zondagvoetbal is Vlissingen gisteren niets opge schoten. Tegen concurrent Ma dese Boys lukte het de Vlissing- se voetballers niet om het hoge niveau van de goede start vast te houden. In eigen huis speel den ze verdiend met 2-2 gelijk. Trainer Ruud Pennings was na afloop wel en niet tevreden. „Ik heb er een dubbel gevoel aan overgehouden. We gingen met 1-1 rusten na een voorsprong en een goed begin. Jammer, maar we mogen niet klagen over het einde toen we in de laatste tien minuten nog de gelijkmaker maakten. We behouden hiermee in thuiswedstrijden onze onge slagen status. Daarom ben ik ook wel een beetje tevreden." Knullig De Brabanders kwamen er in de eerste dertig minuten niet aan te pas. Vlissingen ki*eeg vijf schietkansen op de eerste goal. De grootste kans kwam op naam van Mark Mindei'houd. Zijn volley werd van de lijn ge haald. In de 21ste minuut was het wel raak. Minderhoud werd op een knullige manier neerge haald in het strafschopgebied. Peter de Jong benutte de penal ty- Tien minuteri na de goal miste Madese Boys een paar kleine kansjes en de gasten begonnen er voor het eerst in te geloven. In de veertigste minuut resul teerde dit in de gelijkmaker door een kopbal van Geert Neefs. Trainer Pennings had willen zien dat zijn ploeg meer continu het initiatief had gehad. „Made se Boys was een moeilijk te be spelen ploeg met een sterke ver dediging. We scoorden niet en creëerden ook niet genoeg kan sen terwijl we beter waren. Dat gebeurde ons al vaker dit sei zoen. Hierdoor verloren we het initiatief. Dat pakten we pas te rug toen we met 2-1 achter ston den." De tweede goal voor Madese Boys viel een kwartier na rust. Weer was het Neefs die de bal achter Vlissingen-keeper Wil fred Poleij mikte. De voor sprong was op dat moment te recht. Net na de pauze was er al een grote kans gemist door de centrumspits. Hij schoot de bal voorlangs een leeg doel. Gelijkwaardig Na de tweede tegentreffer her pakte Vlissingen zich enigszins en waren beide ploegen gelijk waardig. Op dat moment be sloot laatste man Peter de Jonge weer eens in het vijandige straf schopgebied te gaan kijken. Daarmee had hij al eens succes gehad tegen Dongen. Ook in dit duel bleek het te werken. Zeven minuten voor tijd verloor De Jong een kopduel, maar de afval lende bal werd knap ingescho ten door Mervin Niemantsvei- di*iet. De Jong keerde na de 2-2 zo snel mogelijk tenig naar zijn ei gen vertrouwde strafschopge bied. „Je kon kiezen om voor de volle winst te gaan of terug te lo pen en het punt vast te houden", zei de 30-jaiïge Middelburger na afloop. De Jong hield stand tot het eindsignaal. Dat was ove rigens eerder een bevrijding voor Madese Boys dan voor Vlis singen, die de druk nog wat op voerde in de slotminuten. Vlissingen - Madese Boys 2-2 (1-1). 21. Peter de Jong 1-0, 39. Geert Neefs 1-1, 59. Geert Neefs 1-2, 83. Mervin Niemantsverdriet 2-2. Gele kaart: Youssef Arouch (Vlissingen) en Jeroen Stoop (Ma dese Boys). Scheidsrechter: J.H.C. van Gerven (Valkensivaard). Aan tal toeschouwers: 200. Vlissingen: Wilfred Poleij; Daniël Pattinama, Peter de Jong, Jacques Blijlevens (67. Youssef Arouch), Sander Goedegebure; Tim van der Vlies, Jordy Bakker, Menno van Tilburg; Mervin Niemantsverdriet, Chiel Maranus (45. Danny ter Stee- ge), Mark Minderhoud. Chiel Maranus van Vlissingen (midden) ziet een schot gestopt worden door de keeper van Ma dese Boys. foto Lex de Meester door Jos van Belzen VLISSINGEN - Jong Ambon is op doelsaldo de nieuwe koplo per in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. De Middelbur gers wonnen met 6-0 van Hans weertse Boys, terwijl lijstaan voerder Vivoo thuis niet kon winnen van Nieuw Borgvliet (1-1). Robur, dat met 5-0 van Kaaise Boys won, blijft nog enigszins in het spoor van de koplopers. De ploegen daarachter hebben een achterstand van minstens der tien punten. Jong Ambon-Hansweertse Boys 6-0: De thuisploeg speelde van af het eerste fluitsignaal in een hoog tempo, wat binnen een halfuur leidde tot een riante 4-0-voorsprong door doelpun- GOES - Het waterpoloteam van De Stormvogel leed in Boxmeer de eerste nederlaag van het sei zoen. Tegen BZ&PC kregen de Vlissingers met 13-4 klop. De Stormvogel kon slechts be schikken over zeven spelers. Ko Mechielsen, Gep Navest, Henk Riemens, Jeroen van de Broeke en Jos van Splunder moesten om diverse redenen afzeggen. Toch kende de ploeg een redelij ke start. Na de eerste peiiode stonden de Vlissingers slechts met 2-1 achter. Bovendien kreeg het team een boel kansen. Die werden bijna allemaal gemist. Toen dat ook in de tweede peiio de gebeurde, was het snel ge daan met de kansen van De Stormvogel. BZ&PC nam een ó-l voorsprong. Na de derde pe riode stond het 10-3. In de laatste periode moest Ceel Navest met drie persoonlijke Vaten naar de kant. De Storm vogel veiioor uiteindelijk met 13-4. De Vlissingse ploeg speelt komend weekeinde tegen koplo per Aquamoigos 2. Scores De Stormvogel: Pim Bek kers 2, Ad van't Westende en Frank Leijnse 1. ten van Paulo da Silva Gomes, Mai'tin Waisapy, Jaïr Tomasoa en Levi Waisapy. Na rust scoor de Levi Waisapy nog twee keer en zorgde daarmee voor een af getekende 6-0-overwinning. Rimboe-Lewedorpse Boys 1-1: In een wedstrijd tussen twee hardwerkende ploegen kende Rimboe voor rust een licht over wicht. Dat resulteerde in de ope ningstreffer van Comé de Mooij. Na de thee waren de rol len omgedraaid en na ruim een kwartier bracht Jasper Verdonk de Zeeuwen langszij: 1-1. Daar na gebeurde er niet veel meer. Robur-Kaaise Boys 5-0: De thuisploeg was beter, maar mis te in de eerste helft veel kansen. Daardoor was het halverwege nog maar 1-0 door een doelpunt van Faouzi Hamoudi. Diezelfde speler scoorde meteen na rust nog een keer. Robur liep daarna uit naar 5-0 door doelpunten van Ouassim Hamoudi, Marco Elshout en Rick van der Gaag. Kruisland-Vosmeer 0-1: In een matige wedstrijd wisten beide ploegen weinig kansen te creë ren. Lange tijd leek de wed- stiijd zonder doelpunten te ein digen. In de blessuretijd profi teerde Jaco Vaders toch nog van een foute terugspeelbal van een Brabantse verdediger. Vijfde klasse A Volharding-Hoofdplaat 1-1: Hoofdplaat liet twee punten lig gen. Vooral in de eerste helft ver zuimde de ploeg afstand te ne men. Ook in de tweede helft hadden de bezoekers het betere van het spel. Tegen de verhouding in scoorde John Sommeijer in de 60e minuut met een van richting veranderd schot het eerste doel punt. Vijf minuten later liet Pas cal Pijcke 1-1 noteren. Daarna kreeg Hoofdplaat nog een aan tal kansen, maar die bleven on benut. Kwadendamme-Philippine 2-0: Een aantrekkelijk en sportief duel. Beide teams waren aan el kaar gewaagd, al had de thuis ploeg iets meer technische baga ge. Na twintig minuten opende Marco Remijn met een fraaie volley de score. In de tweede helft kreeg Philippine de beste kansen, maar sprong daar slor dig mee om. Leon Bek liet in de 65e minuut 2-0 noteren. 'Cf I/iiwA, i* Een scrimmage voor het doel van Goes. Shannon Braafhart en doelman Kevin de Koning tasten mis, maar zien HW-aanvaller Jari Vyaene (tweede van links) de bal over het doel koppen. Tim Mechelinck (links) kijkt toe. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren HULST - Ook Goes slaagde er gisteren niet in de sterke reeks van HW'24 te door breken. De debutant uit Hulst handhaafde de ongeslagen status in de derde klasse en wees de Bevelanders met 3-1 terug. Chris- toph Praet tekende voor alle treffers van de Hulster formatie, die door de zege kop loper blijft. Sceptici wezen er na de voortvarende com petitiestart van HW op dat de ploeg van Michel Leonhart boven zijn stand leefde, maar bijna halverwege de competitie kan niemand er meer om heen dat de nieuwko mer in deze klasse een belangrijke titelkan didaat is. HW'24-Goes was het treffen tussen de koploper en de nummer drie van de ranglijst. Op papier was het verschil tussen beide teams vooraf slechts di'ie pun ten. In werkelijkheid bleek er veel meer on derscheid tussen beide formaties. HW'24 wervelde met snelle aanvallen keer op keer richting het Goese doel, dat vei-dedigd werd door invallerdoelman Ke vin de Koning. Het door blessui'es geplaag de Goes ti*ad met een vertimmerd elftal aan en liep vooral achter de thuisploeg aan. Jordy den Toonder was de vaste bewa ker van Christoph Praet. Michael Caben- da moest Jari Vyaene aan banden leggen. Beide verdedigers hadden een zware mid dag. Vyaene, een week eerder tegen Zee- landia Middelburg met drie treffers top schutter, speelde tegen Goes vooral in dienst van de ploeg. Praet profiteerde er optimaal van. Vyaene was bliksemafleider en aangever, de balvaste Praet mikte drie keer raak. Dominant De 3-1-overwinning vormde een magere afspiegeling van de ware krachtsverhou ding. HW'24 domineerde vrijwel de hele wedstrijd, stichtte vooral met opkomende mensen gevaar via de flanken en liet voor rust vijf kansen onbenut. Met een 1-0-ach- terstand bij rust mocht Goes dan ook niet mopperen. Dat doelpunt ontstond na een typische Pi'aet-actie. De lange aanvaller nam de bal met de rug naar het doel aan, gebimik- te zijn sterke lichaam, kapte zich viïj en schoot via een Goes' been op de doellijn hard binnen. Na de hervatting voerde de lange spits de score met een droog schot uit een afgesla gen hoekschop op tot 2-0. Maar nadat in valler Maaiden Gi'iep van een fout in de or ganisatie had geprofiteerd (hij stond bij een voorzet aan de tweede paal helemaal vrij en mocht ongehinderd 2-1 binnen schieten) was de thuisploeg even de draad kwijt. Goes, dat op zoek ging naar de ge lijkmaker, gaf in die fase achterin veel ruimte weg. De bezoekers kropen een paar keer door het oog van de naald. Twintig minuten voor tijd werd de Beve- landse opponent definitief gevloerd. Vyae ne was Cabenda weer eens te snel af, be hield het overzicht en legde de bal pan klaar voor Praet, die de wedstrijd een be slissende wending gaf. Onder aanvoering van de uitblinkers Tim Meehelink en Jaimy de Visser speelde de koploper het duel vervolgens knap uit. PIVV'24 verzuimde de score op te voeren, had in Tim Siersema een degelijke sluit post en boekte de zevende zege in negen wedstrijden. HW'24-Goes 3-1 (1-0). 35. Christoph Praet 1-0, 51. Christoph Praet 2-0, 61. Maarten Griep 2-1, 70. Christoph Praet 3-1. Scheids rechter: J. Pleune (Burgh-Haamstede). Gele kaart: Jordy den Toonder, Jimmy Pinas (bei den Goes). Aantal toeschouwers: 350. ZIERIKZEE - Zierikzee speelde een goede wedstrijd, maar miste stootkracht. EBÖH-spits Richard Yeboah zorgde in een rebound na een halfuur voor de openings treffer. In de tweede helft ontvingen de Dordtenaren twee rode kaarten en ging Zierikzee op zoek naar de gelijkmaker. Dat lukte niet. Yeboah maakte in de blessuretijd via een counter de 0-2. Zierikzee-EBOH 0-2 (0-1). 27. Richard Yeboah 0-1, 90. Richard Ye boah 0-2. Gele kaart: Martijn van Grunsven, Wesley Quist (beiden Zierikzee), Richard Yeboah (EBOH). Rode kaart: Elroy Bakker (2x geel), Tim Korzilius (beiden EBOTI). Scheidsrechter: P. van N.u- nen (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 250. SEROOSKERKE - Tijdens de dressuurwedstrijd van Sé-Ros in Vrouwenpolder bleken de winstpunten in de ho gere klassen duur. In de klasse Z1 kregen slechts twee combinaties een voldoende voor hun proef. Babette Boke- laar toonde zich met Laviena de beste. De amazone uit Koudekerke stuurde de dertienjarige merrie met 213 pun ten naar het oranje êrelint. In de klasse Z2 ging de hoog ste eer naar Evelien Lenaerts met Omar. De Vlissingse haalde 206 punten. In de klasse Ml was het matigheid troef. De overwinning ging met 183 punten naar Lindy Koole met Baltimore. Het niveau in de klasse M2 lag een stuk hoger. Chantal Nijpjes uit Middelburg toonde zich met U've Got It de beste. Met fijn gereden proeven maak ten de combinaties uit de klasse L veel goed voor de aan wezige liefhebbers. In de klasse L2 werd de overwinning een prooi voor Jeannet de Groot. De amazone uit Goes zag haar proef met Pronto Star Utopia beloond met 203 punten. In de klasse LI toonde Evelien Verschuure zich met Klaroen met 197 punten de beste. AXEL - Delta heeft het bedrijvenschaaktoernooi in Axel gewonnen. Met twintig punten had het bedrijf drie pun ten meer dan het Ostrea Lyceum uit Goes. Derde werd het Terneuzense DOW. Na enkele jaren onderbreking is er weer geschaakt om het Zeeuws kampioenschap voor be drijven. De schaakvereniging Landau uit Axel, die haar 60-jarig bestaan viert, organiseerde het evenement. Zes bedrijven deden met hun beste schakers mee. Delta was voor aanvang van het toernooi de grote favoriet. Paul van Rooijen, Jeroen Hekhuis, Albert Vermue en Alex Jonk heer foimeerden het team. GULPEN - Tijdens de plaatsingswedstrijd voor het NK hebben de jeugdmeisjes van Forza Gymnastica zich voor de finale geplaatst. De zes meisjes lieten op tumbling alle concurrenten achter zich. Het andere meisjesteam (Romy Joosen, Paulien Verburg, Laui'ie Geenen, Manon Swart, Tessa Westdorp en Janine van Dijk) wei'd vorige week Ne derlands kampioen airtumbling. Nu wonnen ze zowel op tumbling als op de minitramp. De vrouwen junioren (B-ni veau) werden derde op de miniti'ampoline en mogen naai de finale. De vrouwen senioren B-niveau werden in hun eerste optreden op dit niveau eerste. Ook bij het tumbling voor de senioren op B-niveau plaatste de Forza-ploeg zich voor het NK. Op de minitrampöline sprongen ze op A-niveau en plaatsten zich als tweede voor het NK. door Jeremy Deug VLISSINGEN - De Vlissingse basketbalmannen hebben hun vijfde overwinning gepakt na een spannende wedstrijd tegen EBBC. EBBC - BC Vlissingen 63-69. Het eerste kwart eindigde met 19-16, net als het tweede. Na rust zag de thuisploeg zelfs kans om de voorsprong uit te bouwen tot twaalf punten en de wed strijd leek gespeeld. Halverwege het laatste kwart zette Vlissin gen de ploeg uit Den Bosch ech ter in de verdediging gigantisch onder druk waardoor de Zeeuw en in de slotfase de thuisploeg overdonderden en uiteindelijk met 63-69 wonnen. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 20 punten, Stefan Schrier 19, Erwin Hilbert 11, Tommy Rad- kiewicz 9, Ignacio Dito Callau en Niels Wisse 4 en Sjors van der Poel 2. EBBC - BC Vlissingen 59-47. In Den Bosch leek er aanvankelijk geen vuiltje aan de lucht voor de Vlissingse vrouwen, maar na een kwartier schakelde EBBC over op een zone-verdediging. Vlissingen had daar veel moeite mee. Na de pauze kwam EBBC op voorspi-ong, vooral door het uitstekend benutten van vrije worpen (27 op 35, waar Vlissin gen een magere 3 op 14 tegen over stelde). EBBC liield prima stand en won met 59-47. Scores BC Vlissingen: Linda de Me- ij 17 punten, Yolanda Joosse 11, Nanon Doeland 8, Immie Pattika- wa 4, Jessica Verhage 4. Astrid Franke 2 en Elisa Kuipers 1. BC Vlissingen 2 - ELBC 65-39. BC Vlissingen 2 begon sterk en nam snel een 17-6-voorsprong. Nadat de ploeg uit Etten-Leur overschakelde op een zone-ver dediging was er meer even wicht. In de tweede helft bleef Vlissingen de betere ploeg en het verschil werd uitgebouwd naar 65-39. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 17 punten, Linda de Paauw 14, Marjolein de Dreu 12, Dorien de Witte 8, Quintana Patti nama 5, Linda Visser 4, Jolien Oorthuijs en Lizette Heijnsdijk 2 punten en Marie-Louise Paulissen 1. Agathos - BV Souburg 40-42. Souburg begon goed, kwam op voorsprong, maar Agothos kwam terug in de wedstrijd met een zone-verdediging. In de slot fase konden de Souburgse vrou wen toch langszij komen en de punten mee naar huis nemen. Binnenland - BC Vlissingen 85-56. De wedstrijd ging gelijk op. In het tweede kwart kon de thuisploeg uitlopen naar 30-17 bij rust. In het derde kwart be gon Vlissingen de inhaalrace en verkleinde een 59-38-achter- stand tot 59-44. In het laatste kwart kwam er vercnoeidheid in het Zeeuwse spel en kon de thuisploeg uitlopen tot een 85-56-overwinning. Scores BC Vlissingen: Dorde Ka radzic 24 punten, Benjamin Steen beek 12, Wytse de Jong 11, Sjoerd van Pelt 5 en Abdel el Kharbouchi 4. MIDDELBURG - De vrouwen van EMM hebben een verrassen de winst geboekt op koploper PSV. In Middelburg won EMM met 21-12. Jupiter'75-Meco/Delta Sport 28-21. De gasten konden het de koploper niet lastig maken. In het begin kon de Zieiikzeese eer steklasser de Brabanders nog aai'dig bijhouden, maar toen het verschil plots opliep naar zes punten (van 13-10 naar 16-10) was de wedstrijd gespeeld. EMM 2-Meco/Delta Sport 2 17-25. De derby in de derde klas se werd nooit echt spannend. De Middelburgse reserves hadden weinig spelers tot hun beschik king en konden het de Schou- wenaren niet lastig maken. De Zierikzeese ploeg draaide op vol7 le toeren. Bert de Vos, Peter Le- fevre, Erwin Schaalje en Jaco Vleeshouwer blijken het spelle tje nog lang niet verleerd te zijn. EMM-doelman Eef van Ginkel was goed op dreef, anders was de score nog hoger uitgevallen. EMM-PSV 21-12. Aan de onge slagen status van PSV kwam een einde in de Nassaulaan. „Er hing gewoon een stunt in de lucht", zei trainer John Jansen van de Middelburgse vrouwen. Veel duels werden gewonnen door de Middelburgse vrouwen. De gasten knalden zich stuk op de Middelburgse muur. Keep- ster Jolanda Veldhuizen was een klasse apart. „We stoppen veel trainingsai'beid in dit sooi*t verdedigen. Dat heeft zich van daag vertaald in de punten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21