Kloetinge heeft defensie op orde Ylx, Noad'67 rukt op naar derde plaats Hoek doet niet wat de trainer wil SSV figureert op feest van Vogels Arnemuiden neemt pas na rust afstand It 19 Bevelandse ploeg houdt ook Spakenburg in bedwang: 1-1 Voetbalsters zijn weinig succesvol Middelburger in Egyptisch team RCS laat de winst glippen Michel Smits velt Terneuzen Nipte overwinning FM Sranang )cht stn maandag 6 november 2006 swb HnorWim Broekhoven GOES - De leider in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal, Arnemuiden, won met 4-2 van \ZW. Concurrent GPC Vlissin- cen bleef door een 4-1-zege op Dinteloord op drie punten ach- lerstand. Onderin pakt Rillan- dia het eerste punt van het sei zoen door tegen Tholense Boys op 2-2 te eindigen. Arnemuiden-AZVV 4-2: Mari- nus Baas opende pas drie minu ten na rust de score. Een fout van doelman Van Belzen lever- de vijf minuten later echter een strafschop op, die door Corné Langendoen werd benut. Arjen Kats, Bart-Jan Kroes (fraai schot) en opnieuw Baas zorgden voor 4-1, waarna Jaap den Doel- der de tweede AZVV-goal nog maakte. Dinteloord-GPC Vlissingen 1-4: Vlak voor rust mocht GPC-spits Lunven Vermeer tot drie keer toe aanleggen voor de geflatteer de 1-0-voorsprong na drie kwar tier. Vijf minuten na de pauze maakte Robin de Pagter uit een afgeslagen hoekschop 0-2. Een strafschop van Traets leverde 1-2 op, maar Ralph Wiessner en een prachtige lob van Vermeer zorgden voor de 1-4. Kapelle-Heinenoord 2-2: Een ei gen doelpunt leverde na vijf mi nuten 1-0 op. Het voor rust bete re Heinenoord kwam via Mara- dona Philips na een kwartier op gelijke hoogte en in de tweede helft ook op 1-2. Edwin van Damme kopte uiteindelijk de verdiende gelijkmaker binnen. Zwaluwe-De Meeuwen 0-2: Ne gen minuten na rust werd het op aangeven van Maarten Brasser 0-1 door Timme Kwast en twin tig minuten later na een afgesla gen aanval door Arnold Krijger 0-2. In de slotkwartier hielden de bezoekers die voorsprong met de nodige moeite en mazzel vast. Zaamslag-Bruse Boys 3-2: De bezoekers kwamen na drie minu ten door George Geluk op 0-1, maar Arjan Hamelink en Ugur Kahveci zorgden voor 2-1. Mar co Ketting maakte vlak voor rust 2-2. Een kwartier na rust ontstond er commotie toen de ar biter een Bruse terugspeelbal, die via de paal in de handen van de doelman terechtkwam, als op zettelijk beschouwde. De vrije trap op vijf meter van het doel werd na een tikje opzij door Jo ris Rademaker snoeihard in het dak van het doel geschoten: 3-2. Tholense Boys-Rillandia 2-2: Na een bal op de lat opende Tijs Nijmeijer na twintig minuten de score voor de thuisclub. Tien mi nuten later werd het door Utu- fan Yilmazk. Nog voor rust nam de thuisploeg via Pieter de Graaff opnieuw afstand, maar na de thee werd verzuimd de voorsprong verder uit te bou wen. Halverwege de tweede helft leverde een fout van doel man Nuijten via Edwin Clement opnieuw een gelijke stand op. door Jan Daqevos KLOETINGE - Kloetinge groeit in zijn rol als stabiele hoofdklas ser. Voor de tweede keer in een week tijd werd een titelkandi daat beteugeld. Na Quick Boys kwam ook Spakenburg zater dag niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel. De remise was zaterdag voor een belangrijk deel toe te schrij ven aan de defensieve kracht. In een nog niet zo grijs verleden was de verdediging vaak het zor genkindje bij Kloetinge, maar te genwoordig heeft de ploeg de za ken achterin redelijk goed op or de. „Dat komt doordat we voor het tweede seizoen achterin met dezelfde mensen spelen", zei vrije verdediger Erwin van der Woerdt. Joffrey Geldof en André Siere- veld zijn de bijtertjes op de flan ken, terwijl Van der Woerdt en Giovanni Siereveld het hart van de verdediging vormen. „We we ien wat we aan elkaar hebben", zei Van der Woerdt. „We hoeven maar naar elkaar te kijken en be grijpen elkaar." Van der Woerdt was zaterdag het slot op de deur, André Siere veld legde Erik Homan aan ban den, Geldof gunde de behendige Donovan Mijnals geen kans en Giovanni Siereveld vocht prach- iige gevechten uit met spits Chi- ma Onyeike. De aanvoerder van Spakenburg, die in het verleden betaald voet bal speelde bij onder meer Ex celsior, Haarlem en Cambuur Leeuwarden, wendde alle mid delen aan om zijn opponent uit het spel te halen, maar Siere veld liet zich niet uit zijn tent lokken. „Hij riep voortdurend dat ik er niks van kon", vertelde Siereveld naderhand. „En dat ik maar een simpel amateurtje was en dat ik niet veel betaald zou krijgen. Nou, ik heb toen gezegd dat hij vandaag ook flink moest harken voor zijn euro's. Zo moet je daar mee omgaan. Je moet je niet gek laten maken. Ach, op dit niveau hoort dat er allemaal bij." Ruim 75 minuten lang won Giovanni Siereveld de slag met zijn tegenspeler op punten. De verdediger van Kloetinge was zowel door de lucht als over de grond de betex-e, totdat Spaken burg in de 78e minuut een hoek schop mocht nemen. Siereveld werd uit balans gebracht, gaf Onyeike iets te veel ruimte, waarna de uit de kluiten gewas sen aanvaller bij de tweede paal raak kon koppen: 1-1. Daar bleef het bij. „Van dat moment baal ik", aldus Siereveld. „Maar met de einduitslag kan ik le ven." Het gelijkspel gaf de verhoudin gen goed weer. Spakenburg had Kloetinge met name in de twee de helft in een stevige wurg greep, maar het offensief lever de nauwelijks serieuze kansen op. Kloetinge verdedigde scherp en leunde met succes op een hechte defensie. Alleen aanval lend was het minnetjes. Werd Quick Boys vorige week nog wel eens verrast door goed uitgevoer de counters, Spakenburg had za terdag op het zware veld niet zo veel te vrezen van Kloetinge. Veelzeggend was dat Kloetinge uit een vrije trap tot scoren kwam. Ronald Zwager zette zich in de 26e minuut op links achter de bal en vond bij de tweede paal Regilio Pinas. De aanvaller kopte raak, zijn derde doelpunt met het hoofd dit sei zoen. De 1-0-voorsprong bleef lang op het scorebord staan, tot dat Onyeike in de 78e minuut de bal uit een doorgekopte corner nog met het hoofd wist te beroe ren: 1-1. Voor oefenmeester Diederik Hiensch was de uitslag ander maal het bewijs dat zijn ploeg verder is dan vorig seizoen. „Toen verloren we in deze fase van de competitie nog wel eens met 5-1 of 5-0." Kloetinge-Spakenburg 1-1 (1-0). 26. Regilio Pinas 1-0, 78. Chima Onyeike 1-1. Scheidsrechter: S. B. den Haan (Oud-Beijerland). Gele kaart: Jaco van der Schee, John Schot (beiden Kloetinge), Lambert Zijl SpakenburgAantal toe schouwers: 800. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld (66. Benjamin Verwest), Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Joffrey Gel dof; Niels Kole, Jaap Esser (84. Jar- no Vermeulen), Daan Esser; Ro nald Zwager, Regilio Pinas en Jo hn Schot (81. Bésar Xhoxhaj) GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal kwam Oost- kapelle tegen Stedoco 2 niet ver der dan 1-1 en Smerdiek verloor met 3-0 van Rijsoord. Oostkapelle-Stedoco 2 1-1: De bezoekers waren wel versterkt 'met enige eerste-elftalspeel- sters, maar de thuisploeg speel- de zeker voor rust niet sterk. Pas vijf minuten voor tijd kon 1K Shamila Hamers een counter goal van Stedoco tenietdoen. Smerdiek-Rijsoord 0-3: Voorin tverd kans op kans gemist door Smerdiek en achterin werd con stant knullig verdedigd met een 2-0-ruststand tot gevolg. Na de e thee kwamen de bezoeksters nog één keer over de middellijn voor de 0-3. Giovanni Siereveld (rechts) vocht prachtige duels uit met Spakenburg-aanvaller Chima Onyeike. door Klaas Verspoor GOES - Noad'67 boekte in de derde klasse A van het zaterdag voetbal een knappe 3-2-overwin- ning bij Veere en schuift door het verlies van Duiveland (2-3 tegen Serooskerke) en WHS (1-2 hij Nieuwdorp) op naar de der de plaats. Bevelanders-Krabbendijke 2-1: Pascal van Zweden bracht Krab- bendijke in de 27e minuut na een uitval op 0-1 en dat leek lan- P'v°r: ge tijd de eindstand te worden. In de slotfase kreeg Bevelanders loon naar werken. Leo Koole maakte in de 87e minuut uit een scrimmage gelijk en in blessuretijd kopte Alex Clement de 2-1 binnen. Vcere-Noad'67 2-3: Tom Nieu- 'welink werkte na tien minuten al een voorzet van Theo van Ta- tenhove binnen: 1-0. Nadat Pené-Michel Gerritsen een gro te kans op 2-0 had laten liggen, scoorde Arjan Moerland na- |inens de bezoekers de gelijkma- |er. In de tweede helft kwam Veere via Nieuwelink, op aange ven van A-junior Michael Strenk, opnieuw aan de leiding. Doelpunten van John van Splun- ter en Kees-Jan Verstraten brachten Noad'67 de winst. Heinkenszand-Dauwendaele 3-2: Na 22 minuten tekende Gui- do Wiskerke voor 1-0. Vijf minu ien later werd uitblinker Ger- ben Menheere (twee assists) on deruit gewerkt in het strafschop gebied en Ermo Cappon zorgde vanaf de stip voor 2-0. Mitchel Sabiran scoorde voor rust de 2-1 en in de tweede helft bracht Jorrit Schuurman de ploegen op gelijke hoogte uit een straf schop. Twintig minuten voor tijd maakte invaller Joeri Westrate de beslissende treffer. Nieuwdorp-WHS 2-1: Niels Mul der bracht Nieuwdorp in een matige eerste helft op 1-0 en Pa trick van Schetsen zorgde negen minuten voor rust voor de gelijk maker. Na een uur leidde een uitval van Nieuwdorp tot de 2-1 toen Ferhan Topal. Daarna raak ten beide ploegen nog een keer de paal en kreeg vooral Mulder nog een grote kans om de score uit te breiden. VCK-SKNWK 2-0: VCK profi teerde optimaal van een collec tieve off-day bij SKNWK. Voor rust zorgde Danny Joosse voor 1-0. In de tweede helft was Joos se ook verantwoordelijk voor de tweede goal. Duiveland-Serooskerke 2-3: In een open wedstrijd opende Alex de Visser al vlug de score voor Serooskerke, waarna Barry Steenpoorte na 17 minuten al voor de 1-1-ruststand zorgde. Na rust liep Serooskerke via Ar nold Schreij en Willem-Jan Schoe naar 1-3, waarna de 2-3 Dennie le Comte voor een span nend slot zorgde. door Frits Bakker NIEUWEGEIN - Met één mis stap kon Cees Houtepen nog wel leven, de tweede op rij was niet te verteren. Minstens zo erg als de 0-3 tegen IJsselmeervogels was zaterdag voor Hoek de be nauwde 2-2 tegen Geinoord. Voor de kleedkamer, waar het na afloop angstig stil was, maak te de trainer een aangeslagen in druk. „Zo'n misstap mag je in deze fase nooit maken", zei hij met een ondertoon van woede. De aansluiting met de top van de hoofdklasse stond op het spel, maar die ambitie straalde niet van het elftal af. Hoek was zwak in alle linies, had een bar slechte start met veel balverlies en kon pas diep in de tweede helft met wanhoopsvoetbal te rugkomen tot 2-2. Jan Huygens, die op het zware veld in Nieuwe- gein ook deelde in de onmacht, had tenminste weer één bevlie ging en verhinderde dat Hoek nog meer schade opliep. Voor en na die gelijkmaker (81e minuut) stuurde Cees Houtepen werkelijk alles naar het front dat ooit wel eens over de mid denlijn is geweest. Jan Huygens, Djamel Buyse en Sam Ysebaert vielen aan door het centrum, Ferry Alfons vanuit de tweede lijn en Istvan Bakx, Wesley de Smet (ingevallen voor Dennis van der Welle) en Stefan van Dender vanaf de zijkanten. De thuisclub trok in die slotfase evenwel een muur op die bijna niet te slechten was. Het had alleen nooit zo ver mo gen komen dat Hoek eerst met 1-0 (Dennis van der Welle 1-1) en later met 2-1 (Jan Huygens 2-2) achter kwam tegen een elf tal met jonge en nog ongerijpte spelers, dat zich van een oppor tunistische speelwijze moet be dienen. Voor de rust was Gein oord niettemin de ploeg die het spel dicteerde en de meeste kan sen kreeg. Hoek werd bij vlagen overhoop gespeeld en bleek voor al met het centrale deel achterin weer kwetsbaar. Onherkenbaar Cees Houtepen had dat vanaf de bank natuurlijk ook gezien. Hij kent Björn Langeveld en Mama- douba Gueye maar al te goéd, omdat hij ze zelf heeft meegeno men van SSV'65, maar stelde vast dat de twee verdedigers za terdag onherkenbaar waren. „Het was heel onrustig in die laatste lijn", vond hij. Het ont brak vooral aan communicatie tussen de twee onderling en in de wisselwerking met de mid denvelders. Robbie de Moor, de jonge keeper die Hoek voor meer on heil behoedde, wees ook op de tactische zwakte van de tweede lijn. „We liepen op het midden veld zo ver voor de bal, dat zij steeds konden counteren." Met als gevolg dat er telkens gaten vielen in de Hoekse verdediging en dat er voortdurend spelers op doken in de vrije ruimte. „Ik miste scherpte en bezieling, dat wordt door zo'n ploeg gelijk afgestraft", was Houtepen kri tisch. Met recht van spreken Ramazan Kesikbas, die onnodig veel balverlies leed, moest in de rust in de kleedkamer achterblijven. foto Jeroen Stoops greep hij in de rust in met een wissel op het middenveld. Rama zan Kesikbas, die onnodig veel balverlies leed, moest in de kleedkamer blijven, Sam Yse baert werd als versterking naar de aanval gedirigeerd. Tegen het einde van de wed strijd, op een 2-1-achterstand, werd er alleen nog maar aanval lend gedacht. Djamel Buyse kwam als pinchhitter in de ploeg, Sam Ysebaert speelde vaak naast Jan Huygens in de spits en na de 2-2 moest Wesley de Smet (invaller voor Van der Welle) voor snelheid zorgen als rechtsbuiten. Toch kon het de pijn van kostba re verliespunten niet meer weg nemen. Het dapper strijdende Geinoord bleef overeind en vier de de 2-2 na afloop uitbundig. „Wij zijn geen ploeg die het spel kan maken", gaf trainer Gerrit Plomp grif toe. „En we hebben ook lang niet zo veel kwaliteit als Hoek. Daarom voelt het als winnen om tegen zo'n tegenstan der gelijk te spelen." Geinoord-Hoek 2-2 (2-1). 22. Da niël Kops 1-0, 25. Dennis van der Welle 1-1, 28. Daniël Oostendorp 2-1, 81. Jan Huygens 2-2. Scheids rechter: J. Terwijn (Zwaag). Gele kaart: Barry Roestenburg (Gein oord), Mamadouba Gueye, Jan Huygens (Hoek). Aantal toeschou- ivers 300. Hoek: Robbie de Moor; Thomas Ra- gut (77. Djamel Buyse), Mamadou ba Gueye, Björn Langeveld, Ste fan van Dender; Taoufik Amezia- ne, Ferry Alfons, Ramazan Kesik bas (46. Sam Ysebaert); Dennis van der Welle (82. Wesley de Smet), Jan Huygens, Istvan Bakx. MIDDELBURG - De 17-jarige voetballer Sherief Tawfik uit Middelburg is opgenomen in de voorlopige selectie van het Egyptisch elftal voor spelers onder negentien jaar. Tawfik, die bij RBC in de A-junioren centraal in de verdediging speelt, vertrok zaterdagmiddag naar Cairo. Daar meldde hij zich gisteren voor een trainingsstage van een week bij de nationale jeugdploeg. De selectie bereidt zich voor op de tweede voorronde van Afrika en strijdt om een ticket naar het WK onder negentien, dat volgend jaar wordt gehouden. Sherief Tawfik, die eerstejaars A-junior is, maakt met een speler uit de Engelse competitie deel uit van een rui me selectie Egyptische jeugdspelers. Sherief Tawfik, die al jaren in de jeugd van RBC speelt, meldt zich zaterdag weer bij zijn club RBC. DONGEN - Zo makkelijk als RCS in de tweede helft te gen Dongen op een 2-0-voorsprong kwam, zo simpel werd de winst daarna ook weer uit handen gegeven (2-2). „Het was nog verdiend ook", vond trainer Alexander van Keu len. Pas in de allerlaatste minuut sleepten de Brabanders door een treffer van Osman Erbas nog een punt uit het vuur. De wedstrijd was matig, maar wel met veel strijd. RCS kwam in de 59e en 76e minuut op 2-0 door treffers van Gérard de Nooijer op aangeven van broer Dennis en van Hoessein Bouzambou. Door Koen Andries kwam Don gen terug tot 2-1. RCS kreeg veel kansen om verder uit te lopen, maar liep vlak voor tijd tegen de gelijkmaker aan. TERNEUZEN - In een matige wedstrijd liep Terneuzen gisteren tegen zijn tweede nederlaag van het seizoen aan. Tegen Unitas'30 ging de zondag-eersteklasser met 1-2 ten onder. Vooral de eerste helft was het aanzien niet waard. De harde wind had zijn invloed op het spel. Beide elftal len wisten er geen raad mee. Passes kwamen vaak niet aan. Direct na de rust ging Terneuzen op zoek naar de ope ningstreffer, maar Unitas'30 counterde met succes. Voor malig Rillandia-spits Michel Smits rondde tweemaal een voorzet van Suat Yakut af. Toen Terneuzen één op één ging spelen, maakte Mike But uit een corner van Remco van Leeuwen de aansluitingstreffer. In de slotfase speel de Terneuzen alles-of-niets. De bezoekers wisten echter niet van wijken en bleven door de overwinning zeven wed strijden op rij ongeslagen. GOES - De futsallers van FM Sranang hebben knap ge wonnen van Mouloudia Breda. De concurrent voor de top posities in de hoofdklasse werd met 2-1 opzij gezet. De Brabanders begonnen sterk in Bi-eda, zetten Sranang on der druk, maar daarna namen de Goesenaren het heft in handen. Sranang kwam op 1-0 door een goal van Ramon Dahoe. Nog voor de pauze schoot Mouloudia de gelijkma ker binnen. In de tweede helft ging het spel in hoog tempo over en weer en in de slotminuten besliste Ugur Kahveci het duel. Door de zege staat Sranang tweede in de hoofd klasse met zestien punten uit acht wedstrijden. Vanavond speelt de ploeg in Sportpunt Zeeland tegen EFV/Cibatax 2 uit Eindhoven. foto Willem Mieras door Barry van der Hooft SPAKENBURG - Het leek het ideale moment om eens aan te zetten voor een brutaal offensief- je. SSV'65 keek zaterdagmiddag in Spakenburg tegen een 2-0-achterstand aan, maar had twintig minuten voor het einde wel plotseling een man meer op het veld staan. Toch veranderde dat niets aan de krachtsverhou dingen, want zelfs in de laagste versnelling scoorde het opper machtige IJsselmeervogels nog twee keer: 4-0. De thuisploeg had al drie keer gewisseld, toen linksback Henri de Graaf vanwege een blessure niet meer verder kon. Geen pro bleem, dan gaan we toch ge woon met tien man verder, straalde IJsselmeervogels uit. In alle rust ging de bal van voet tot voet en werd geduldig naar de vrije man gezocht. Het sterke po sitiespel resulteerde nog in twee prachtige treffers van André Kemper en Dennis Knüppe. SSV'65 stond erbij en keek er naar. „En dat vind ik heel kwalijk", uitte Marco Groeneveld zijn on genoegen. De trainer had zijn ploeg in de laatste 25 minuten moedeloos over het veld zien lo pen. „Het is niet erg om van de ze ploeg te verliezen. Maar na de 2-0 hebben we het hoofd wel heel makkelijk in de schoot ge legd. Met tien tegen elf konden ze nog steeds de vrije man vin den. Dat vind ik schrijnend. In de slotfase hebben we ons af la ten slachten, terwijl dat nergens voor nodig was." Slecht humeur Groeneveld was niet de enige die na het laatste fluitsignaal met een slecht humeur van het veld stapte. Ook het gezicht van Christiaan Boon stond op on weer. De topscorer van SSV'65 was door Groeneveld gepas seerd voor het duel met de koplo per en mocht pas na 69 minuten zijn opwachting maken. Groene veld legde het uit als een tacti sche variant, waarmee hij IJssel meervogels had willen verras sen, en dat ging ten koste van Boon. „Natuurlijk was ik het daar niet mee eens", zei de spits. „Maar laat ik er verder maar niet te veel woorden aan vuil maken." Ook zonder Boon als basisspeler was SSV'65 kansloos in Spaken burg. De ploeg hield dankzij een aantal goede reddingen van Christol van Campenhout lange tijd de 0-0 op het scorebord, maar het verzet van de Goesena ren werd na 38 minuten alsnog gebroken door een kopbal van Pierre Tosch: 1-0. Botsing In de eerste de beste tegenaan val was SSV'65 vervolgens dicht bij de gelijkmaker. Niels Paarde- kooper botste vol op doelman Paul Verboom, waarna de re bound van Marcel Kole werd ge blokt. Het duel lag daarna een kleine vijf minuten stil, omdat Verboom aan de botsing een ge broken neus en een hersenschud ding had overgehouden. De keeper kon niet verder en ook Michel de Groote haalde de rust niet. De rechtsback van SSV'65 kreeg een bal keihard op zijn hoofd en haakte duizelig af. Met de beladen dorpsderby te gen Spakenburg van aanstaan de zaterdag in het achterhoofd wilde IJsselmeervogels de klus in de tweede helft zo snel moge lijk klaren. Jeffrey Winter zorg de na 58 minuten met zijn tien de competitietreffer voor 2-0 en werd daarna samen met zijn broer Kevin uit voorzorg gewis seld. Afscheidsfeestje Na het uitvallen van De Graaf speelde de thuisploeg het duel met tien spelers professioneel uit. Dat het daarbij ook nog twee keer scoorde, was mooi meegenomen en verhoogde de sfeer op het afscheidsfeestje van Willem Leushuis. De trainer stapte gisteren op het vliegtuig naar Koeweit en liet zijn opvol ger Cees Lok met een prachtige selectie achter. IJsselmeervogels-SSV'65 4-0 (1-0). 38. Pierre Tosch 1-0, 58. Jeffrey Winter 2-0, 76. André Kemper 3-0, 90+1. Dennis Knüppe 4-0. Scheids rechter: A. van der Horn (Buiten post). Gele kaart: Henri de Graaf (IJsselmeervogels), Mansour Ga- der (SSV'65). Aantal toeschou wers: 1100. SSV'65: Christol van Campenhout; Michel de Groote (45. Khaled Bou- frahi), David den Hollander, Me- vlud Eryurzik, Mansour Gader (57. Yuri Baart); Robert Stols, Niels Paardekooper, Marcel Kole; Meh- met Dolma, Arjan Koopmans en Jorden Takiddine (69. Christiaan Boon).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19