Punten zijn duur in eerste divisie Morres/Hulst verliest topper PZC Van Laarhoven zet alles op het NK Koploper Clinge wint van IJzendijke door drie goals in slotfase Noormannen laat overwinning liggen na 3-0-voorsprong Tafeltennissers TTC Delta Middelburg blijven kansrijk na gelijkspel Steen komt twee keer terug van een achterstand Engels-Wisse heeft dubbele rol tijdens cross maandag 6 november 2006 door Alex Krappen WESSEM - De tafeltennissers van TTC Delta Middelburg zijn tegen Westa 2 niet verder geko men dan een 5-5-gelijkspel. De wouwen van SAR/Rabobank speelden met dezelfde cijfers ge lijk tegen Docos. In de eerste divisie zijn de pun ten duur. Unicum wordt waar schijnlijk kampioen en TTCV is de belangrijkste degradatiekan didaat, maar daartussen staan de teams dichtbij elkaar. Eén van die ploegen is TTC Delta 'Middelburg,, dat na het gelijke spel derde staat. Dat zegt echter weinig, want nummer vijf Westa staat slechts één puntje achter. Voor de Mid delburgse vereniging wonnen Wesley Wegman en Jan Henk Bomhof beiden tweemaal. Ma- rijn Veijgen voegde daar één punt aan toe. Voor SAR/Rabobank is de com petitie in de tweede divisie niet zo spannend. De ploeg stond vóór de wedstrijd tegen Ilac 2 J 'tweede en bleef dat na een ma tig gelijkspel. Dennis Verdur- 'men bleef ongeslagen, terwijl Pascal Neve en Leon van Boven beiden één keer wonnen. Vice Versa is in deze klasse te sterk. De ploeg staat al elf punten voor op SAR/Rabobank. In de derde divisie nadert TTCM 2 na een dramatische competitiestart de veilige vierde plaats. Koploper Noad werd 'met 7-3 aan de zegekar gebon den, mede door een hattrick van Koen de Vries en Riny Kasse. Het verschil met nummer vier Belcrum 2 is nog maar één punt. Vrouwen De wouwen van SAR/ Rabobank komen steeds beter 'mee in de eerste divisie. Tegen nummer vier Docos werd het 5-5. Audrey en Lacey Koole wonnen beiden tweemaal. Stefa- "nie Fassaert kreeg kansen, maar kwam niet tot scoren. ;De opleving komt vermoedelijk te laat om nog mee te kunnen doen om handhaving in deze klasse. Het verschil met num- VLISSINGEN - Dankzij een 3-1-overwinning op Goes blijft HVV'24 de ranglijst in de derde klas A van het zondagvoetbal aanvoeren. Zeelandia Middel burg was in Zundert niet opge wassen tegen de nummer drie in deze klasse, Moerse Boys, en ver loor met 0-2. Steen maakte bij hekkensluiter HSC'28 tweemaal een achter stand goed (2-2) en hield hier- ~door een punt over aan dit duel. Moerse Boys-Zeelandia Middel burg 2-0: Een voortvarende "start van de thuisploeg leverde 'al na elf minuten de openings treffer van Niek Voermans op. De Middelburgers, die voor rust met slechts één spits opereer den, konden hier weinig tegen over stellen. In de tweede helft nam ZeelancÜa Middelburg 'meer risico, maar het was Moer se Boys dat met snelle combina ties voor het meeste doelgevaar zorgde. Twintig minuten voor tijd bracht Stefan Luiten uit een scrimmage de 2-O-eind stand op het bord. Daarna kreeg de thuisploeg nog een goede 'kans, maar de inzet van Niek "Voermans werd van de doellijn 'gehaald. HSC'28-Steen 2-2: De beginfase leverde beide ploegen enkele kansjes op, maar pas na twintig minuten was het Mario van Tig- gelen die de score openden na mens een wat feller HSC'28. Op "slag van rust maakte Eddy van 'den Bosch gelijk. Halverwege de tweede helft, waarin de beste kansen voor de thuisploeg wa ren, bracht Lars Machielsen HSC'28 opnieuw op voorsprong: "2-1. De tweede zege voor HSC "bleef echter uit. Kort voor tijd kreeg Koen Elshout een vrije trap ongelukkig op zijn hoofd. 'Hij passeerde zijn eigen doel man: 2-2. HVV'24-Goes 3-1: De thuis ploeg domineerde wijwei de he le wedstrijd en won verdiend. De uitslag vormde zelfs een ma gere afspiegeling van de ware krachtsverhouding. HW24 'kreeg een veelvoud aan kansen, maar leidde bij rust door een treffer van Christoph Praet slechts met 1-0. De. lange aanvaller voerde de score op tot 2-0, waarna Maar ten Griep 2-1 liet aantekenen. Christoph Praet bepaalde twin tig minuten voor tijd met zijn 'derde doelpunt de eindstand op 3-1. mer vier Docos bedraagt nog al tijd acht punten. In de tweede divisie heeft SAR 2 meer kans op handhaving. De ploeg' speelt echter wisselvallig. Dit keer kwamen de Zeeuws-Vlaamse reserves niet verder dan 5-5 tegen hekkenslui ter Belcrum en misten daarmee een kans om afstand te nemen van de onderste posities. Natha lie van Wolffelaar en Chantal Remorie wonnen beiden twee maal. SAR 2 staat nu gedeeld vierde. De wouwen van SAR 3 bewezen zichzelf geen goede dienst met een 7-3-nederlaag tegen Irene. Liselotte Fassaert won twee par tijen, Judith Morcus één, SAR 3 staat voorlaatste in de derde di visie. Hekkensluiter HTTC, dat twee punten achter staat, heeft heeft echter één wedstrijd min der gespéeld. Jongens In de jongens A-klasse won TTC Delta Middelburg met 9-1 van Slagvaardig. Alleen Emiel de Rijke verloor een potje. Daar mee duurde de terugwedstrijd korter dan de ontmoeting eerder dit seizoen: die nam ruim vijf uur in beslag. Het Middelburgse team staat nu negen punten voor op nummer twee VDN Sala manders. Arnemuiden boekte een knappe en nuttige 6-4-zege op de nummer vier van de rang lijst, Red Stars. Het verschil tus sen beide ploegen is daardoor nog vier punten. In de C-klasse blijft TTCM 2 winnen. Dit keer was De Tref fers het slachtoffer: 8-2. Eén ver- liespartij kwam op naam van de matig acterende Anthony Laco. Omdat nummer twee Tanaka ge lijkspeelde, staan de Middel burgse koplopers inmiddels elf punten los. Bij TTCM 3 lijken de zenuwen toe te slaan. De ploeg verloor met 6-4 van HTC. Niels van der Mark blijft wel winnen. Ook dit keer scoorde hij driemaal. Dat de Middelburgers nog bo venaan staan, danken ze vooral aan streekgenoot Scaldina, dat in een puike wedstrijd vijf pun ten pakte tegen Rapidity. Dat had er nog ééntje meer kunnen zijn, als Niels van Velthoven zui niger met zijn kansen was omge sprongen. Rapidity naderde TTCM 3 tot op één punt. Scaldi na blijft vijfde. Reynaert boekte een uitsteken de 7-3-zege op Noad 2. Henk Mangnus bleef ongeslagen. Door de overwinning handhaaft Reynaert zich zo goed als zeker in de C-klasse. In de hoofdklasse leed koploper SAR 2 een zware 9-1-nederlaag tegen Irene. Dat kwam vooral doordat Irene aantrad met Wiet- ze Kant en Joost van Mier, twee voormalige toppers. SAR 2 staat nog wel bovenaan, maar heeft slechts één punt voorsprong op Irene, dat bovendien nog een wedstrijd tegoed heeft. Arnemuiden speelt te wisselval lig om mee te kunnen in de hoofdklasse. De vissersploeg ver loor met 8-2 van Backhands en blijft daarmee laatste. TTCM 3 speelde gelijk tegen OdT. Michel Sperling en Hilair Bislip wonnen beiden twee partijen. TTCM staat derde en kan de competitie rustig uitspe len. Rik van Laarhoven liep een eenzame Moerschanscross. De Eindhovenaar, die tot tien jaar geleden in Hulst woonde, richt zich op het Nederlands kampioenschap in februari. foto Camile Schelstraete Moerschanscross is voor RKHAV-atleet een kleine testwedstrijd door Roeland van Vliet HULST - Er is dit winterseizoen maar één wedstrijd echt belangrijk voor RK- HAV-atleet Rik van Laarhoven: het Ne derlands kampioenschap cross op 24 fe bruari. De Moerschanscross in Hulst, die hij zaterdag op zijn sloffen won, was slechts een eerste bescheiden test. „Want hier krijg ik al jaren geen serieuze tegen stand meer." De 28-jarige Van Laarhoven, die tien jaar geleden van Hulst naar Eindhoven verhuisde, heeft zich voorgenomen om tij dens het NK bij de beste vijftien te ko- men._ Daarmee zou hij zich iets verbeteren ten opzichte van vorig seizoen, toen hij als negentiende finishte. „De Nederlandse crosscompetitie bestaat helaas niet meer. Wil je je dit jaar laten zien als Nederland se atleet, dan moet je dat op het NK doen", legde de Zeeuws-Vlaming uit. Vandaar dat hij daar al zijn pijlen op richt. Van Laarhoven doet komende za terdag ook mee aan de Warandeloop in Tilburg, waarbij hij in de B-groep voor de hoofdprijs probeert te gaan. Daarna zal hij er enkele Belgische crossen uitpik ken. „Over de grens stelt de sport veel meer voor. In België is veldlopen een volkssport, net als voetbal en veldrijden. Er zijn meer wedstrijden en meer goede lopers dan hier. Ik wil niet zeggen dat het niveau er hoger is dan in Nederland, maar de top is wel veel breder." En door die vele tegenstand ('Ik denk dat ik daar hooguit voor de dertigste plaats loop') hoopt Van Laarhoven extra scherp te worden, waardoor hij op het NK tot zijn gewenste resultaat kan komen. In Nederland zoekt hij ook wel zijn gelijken op, maar dan tijdens de trainingen. Van Laarhoven: „Ik ben kortgeleden van trai ner veranderd. In Eindhoven had ik nie mand om mee te lopen, in Vught is er juist een grote groep. Als er bijvoorbeeld drie niet zijn, heb ik nog steeds vijf jon gens van hetzelfde niveau om mee te trai nen." Tonnie Dirks Zijn nieuwe trainer, Tonnie Dirks, is daarnaast niet de minste. Dirks werd tus sen 1986 en 1994 zeven keer nationaal kampioen op de cross en had vandaar de bijnaam 'koning van de cross'. Toch re kent Van Laarhoven zich niet meteen rijk nu hij één van diens pupillen is. „Na tuurlijk zie ik onze samenwerking met vertrouwen tegemoet, maar het is niet ge zegd dat ik door hem automatisch beter ga lopen", verklaarde hij. „Er bestaat na melijk niet zoiets als hét gouden idee voor het geven van crosstrainingen. Wat bij negen anderen tot succes leidt, hoeft dat bij de tiende niet te doen." Of Van Laarhoven bij die negen hoort, weet hij niet. „Daarvoor zit ik nog te kort in Vught." En aan de Moerschanscross van zaterdag kon hij het zeker nog niet aflezen. De Zeeuws-Vlaming sloeg in de eerste van de vier omlopen - in totaal werd er 9360 meter gelopen - al onverwachts een gaat je met. Arjan Beije, Kevin de Pagter en Tim Pleijte en besloot maar in z'n eentje door te gaan. Hij breidde zijn voorsprong gestaag uit en kwam voor de vijfde keer als winnaar over de finish. Zijn tijd was 30.22. „Toen Simon Vroemen en John Vermeule hier nog wel eens verschenen, had ik het moeilijk. Maar dat is alweer jaren gele den. Ik heb nu, om mezelf een uitdaging te geven, geprobeerd te versnellen in de laatste ronde, maar dat viel nog niet mee. Ik ben pas drie weken in training en mijn vorm is dus nog niet super." De Pagter, die twee weken eerder in Kruiningen de Den Inkelcross won, werd tweede op 58 seconden. Hij verstevigde zijn koppositie in de Zeeuwse crosscompetitie, omdat hij Beije (derde in 31.27) en Pleijte (vierde in 31.34) achter zich liet. Volleybalsters krijgen te weinig in duel met Sliedrecht Sport 2 door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Morres/Hulst liepen in de top per tegen Sliedrecht Sport 2 te gen een 3-1 nederlaag aan, maar handhaafden zich op de tweede plaats in de regiodivisie. De vrouwen van Kwiek zijn na een knappe 4-0 overwinning op de derde keus van Sliedrecht Sport medekoploper in de promotie klasse B. Sliedrecht Sport 2-Morres/ Hulst 3-1 (25-20, 25-21, 25-22, 15-25): Een echte topper, waar in Morres/Hulst karig werd be deeld. De Zeeuws-Vlamingen speelden in de eerste twee sets onder hun kunnen. Dat werd door de uitgebalanceerde thuis ploeg knap uitgebuit. „We moes ten servicedruk geven", zei trai ner Guido de Beule van Morres/Hulst. „Maar de bal ging uit of onder in het net. On ze foutenlast was te hoog. In de eerste set ging het in de eerste zes rotaties vijf keer fout." In aanvallend en verdedigend opzicht deed Morres/Hulst nau welijks voor de thuisploeg on der. Dat leek zich te vertalen in winst van de derde set, maar twee ongelukkige ballen in de slotfase deden de Zeeuwse num mer twee van de ranglijst tij dens een alles-of-niets offensief de das om. Met drie setzegés op zak aasde Sliedrecht Sport ook in het vier de bedrijf op winst. Morres/Hulst trok echter het ini tiatief naar zich toe. Goed serve rend werd de thuisploeg be stookt. Daardoor werd de vierde set alsnog binnengehaald. VOY-Savok 4-0 (25-21, 25-20, 25-17, 25-13): Savok ging vooral in de passing de mist in en kreeg daar een dure rekening voor ge presenteerd. De Sasse formatie klampte in de eerste twee sets nog enigszins aan, hoewel het ook in die fase veel problemen had met de service van de thuis ploeg. Met twee setnederlagen op zak moesten de Zeeuws-Vla mingen in het vervolg van de wedstrijd vooral ballen oprapen en inleveren bij de tegenstan der. Volgens Klaske Verschelling sloop gelatenheid in de ploeg. „Dat was funest. Op de training was dat ook al het geval. Daar moet flink aan gewerkt wor den." Kvviek-Sliedrecht Sport 3 4-0 (27-25, 25-21, 25-21. 26-24): Een licht geflatteerde overwin ning voor Kwiek, dat alle vier de sets nipt won. De Schouwse formatie trof een jonge oppo nent, die enthousiast en fris van de lever speelde. Een gebrek aan ervaring brak de bezoekers op. Kwiek, dat matig speelde, ze gevierde vooral op karakter. Na winst in de eerste set hield de thuisploeg het kopje erbij. Dat bleek tegen een mentaal aange slagen team telkens beslissend. Mannen Ekspalavo 2-Mytilus 4-0 (25-18, 25-19, 25-20, 25-12): Een ont luisterende nederlaag voor My- tilus, dat op alle fronten werd af getroefd. De thuisploeg beschik te over een lastige sprongservice en veel aanvalskracht.Boven- dien speelden de Dordtse reser ves goed georganiseerd en in hoog tempo. Dat leidde aan Goe- se zijde in verdedigend opzicht tot problemen. „Je moest pre cies op de goede plek staan. Als je moest uitstappen, kwam je te laat", stelde Peter Verburg vast. Kwiek-Morres/Hulst 3-1 (18-25, 25-10, 25-15, 25-19): Met twee wijzigingen en een prima sprongservice gaf Kwiek na ver lies in de eerste set het duel een beslissende wending. De thuis ploeg bood in de eerste set Morres/Hulst alle gelegenheid om aan te vallen en stuitte zelf in die fase op een sterk blok. Vanaf de tweede set kantelde het Zeeuws onderonsje in de pro motieklasse echter in Schouws voordeel. Morres/Hulst kreeg in de tweede set volleyballes, zag alle hoeken van de zaal en incas seerde na een zware afstraffing ook in de derde en vierde set rui me nederlagen. De Burgst-WS'92 3-2 (25-20, 27-25, 18-25, 21-25, 15-10): WS'92 maakte het de koploper van de promotieklasse B knap lastig en ging verdiend met twee punten huiswaarts. Na verlies in de eerste set stroopte een te slap begonnen WS'92 de mou wen op. De Zeeuwen wonnen in de tweede set rally's, stonden drie keer op setpunt, maar moes ten uiteindelijk toch capitule ren. WS '92 bleef goed spelen. Dat leverde winst in de derde en vier de set op. De Burgst bleef deson danks bij de les, was op beslis sende momenten in de vijfde set attent en hield de winst in eigen huis. door Aector Dooms TERNEUZEN - Clinge be haalde gisteren een benauw de 3-2 overwinning tegen IJ zendijke. Een kwartier voor tijd stond de koploper van de vierde klasse A in het zondag voetbal nog met 0-2 achter. Hulsterloo won voor de vijfde keer op rij. RIA Westdorpe werd met 2-1 geklopt. Axel maakte in en tegen Sluis kil geen fout: 0-3. Koewacht blijft hekkensluiter na 1-0 verhes bij Breskens. Hontenis- se won met ruime cijfers van Corn Boys. Biervliet en Aar denburg hielden het op een ge lijkspel. Clinge-IJzendijke 3-2: De 0-2 ruststand was dik verdiend. Marcel Rijckaert scoorde 0-1, waarna Clinge-verdediger Jan de Visser ongelukkig in ei gen doel schoot. In de tweede helft speelde Clinge voluit op de aanval, maar de ploeg van trainer Henk Ottens hield lang stand. Een kwartier voor tijd zorgde Davy van Puijvelde met een kopbal voor de aansluitings treffer. Vijf minuten later kop te Thomas Leegwater Clinge naar 2-2 en drie minuten voor tijd schoot Peter Drumont de koploper uit een strafschop naar de zwaar bevochten 3-2 winst. Breskens-Koewacht 1-0: Bres kens won dankzij een late treffer van Gino Vink. Koe wacht speelde verdedigend, waardoor de thuisclub een overwicht had. Koe wacht-doelman Danny Pijcke hield zijn ploeg lang op de been met goede reflexen op in zetten van Erik de Rechter en Mark Boekhout. Aan de ande re kant vond Jacky Lambert doelman Arjan Worst op zijn weg. Vijf minuten voor tijd rondde Gino Vink een goede aanval van Breskens af: 1-0. Alexander Oosterlee miste daarna nog een strafschop voor Breskens. Hij schoot op de paal. Hulsterloo-RIA Westdorpe 2-1: Hulsterloo was de eerste helft beter. Stefano de Vos opende vijf minuten voor rust de score uit een voorzet van Dennis Mangnus. Na rust drong RIA meer aan. Dat werd beloond met een treffer van Arno Vertinde- 1-1. Vijf minuten later mocht Dave de Booij Hulsterloo on gehinderd naar de vijfde ach tereenvolgende overwinning schieten. Sluiskil-Axel 0-3: De thuisclub moest zich beper ken tot verdedigen. Axel kwam op voorsprong door Pa trick Vinke, die een fout af strafte. Op slag. van rust deelde Timo de Bruin een gevoelige tik uit: 0-2. In de tweede helft school Kevin Samijn de enige 1 voor Sluiskil in het zijnet. Ivo Verstraeten legde de eindcij. fers vast. Biervliet-Aardenburg 1-1: Aardenburg mocht zichzelf na de wedstrijd verwijten ma ken. De ploeg grossierde in het missen van kansen. Paal, lat of de prima keepende Mark van Kouteren stonden steeds in de weg. Nadat Si mon Heesbeen voor Biervlief een goede kans miste, nam Aardenburg via een treffer van Hulke Stroo de leiding In de tweede helft schoot Erik Dieleman uit een vrije trap van dertig meter Bier vliet langszij. Hontenisse-Corn Boys 4-0: De eerste twintig minuten wa ren beide teams aan elkaar ge waagd. Gertjan van de Dries zette de thuisclub op een 1-0 voorsprong. Hontenisse be gon na rust te slap, maar nam daarna afstand door twee tref fers van Alain Joos. In de slot fase bepaalde Jeroen van Bun der op aangeven van Barry van Meele de eindstand 4-0. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klas B van het zondagvoetbal leek Noormannen op weg naar een sensationele eerste seizoens zege. De ploeg stond met nog een kwartier te gaan op een rian te 3-0 voorsprong bij Grens wachters. In de slotfase gaven de Westka- pellaars de wedstrijd echter nog uit handen en eindigde deze in 3-3. De twee Vlissingse deelne mers in deze klasse, Walcheren en Zeeland Sport, kenden een prima dag met overwinningen op respectievelijk Patrijzen (4-0) en Luctor'88 (3-0). Ook Domburg deed het goed met een vrij eenvoudige 2-0-overwin- ning bij Val Aan. HULST - Anjolie Engels-Wisse heeft onlangs de trainster in zichzelf ontdekt. „Ik dacht dat dat niets voor mij zou zijn, maar het blijkt van wel." Engels-Wisse, lid van Dynami ca, won zaterdag de Moerschans cross voor de vrouwen met groot verschil. De 4680 meter voltooide ze in 17.14, waarmee ze de concurrentie bijna een mi nuut voor bleef. Ingrid IJsebaert (RKHAV) passeerde als tweede de meet, even voor Annet van der Linde (AV'56). Na haar finish transformeerde Engels-Wisse direct van loop ster tot coach. Tim Pleijte, één van de atleten die ze tegenwoor dig samen met haar man Anton Engels begeleidt, was immers nog in de baan voor zijn 9360 meter. „Tijdens mijn eigen wed strijd keek ik al de hele tijd of ik hem zag lopen. Ik was niet zo ge concentreerd als anders. Ik vond het ook belangrijker dat hij goed liep dan dat ik een goe de tijd neerzette." De dertigjarige Engels-Wisse, die dit seizoen ook al de Den In kelcross won, overweegt nu om bij de volgende wedstrijd zelf niet meer mee te lopen. Ze heeft wel iets beters te doen. Grenswachters-De Noormai nen 3-3: Na kansen voor beic ploegen stond het halvervwg 0-2 door doelpunten van Rone V Nooijer en Thomas Wuite. Kot p, na rust liepen de bezoekers vei der uit naar 0-3 via Sebastias van der Welle. Kansen aan bs de kanten werden daarna nis benut, tot een treffer van Mai Leenaarts in de 78e minuut hi geloof bij Grenswachters terug 'l bracht. Opnieuw Leenaarts e Robin Dekkers zorgden vervol gens voor een 3-3 eindstand een enorme kater bij De Noo: mannen. Val Aan-Domburg 0-2: Een bi ter Domburg wist voor rust wé nig kansen te creëren, met gisch gevolg een 0-0-ruststa» Na tien minuten in de tweec helft brak Bob Maranus de te door de 0-1 aan te tekenen. V: Aan zocht hierna de aanvi maar dit leverde uitsluitend e: kele kansen voor de bezoeke op via uitvallen. Enkele mini ten voor het laatste fluitsigna besliste Wilco van Eijzeren aangeven van Frank de Jonge wedstrijd: 0-2. Zeeland Sport-Luctor'88 De Vlissingers hadden in de ee ste helft een licht overwict Kansen waren er nauwelijks.! tweede helft liet aanvankelij hetzelfde spelbeeld zien. Na ft kwartier opende Martij n FincS toch de score: 1-0. Sylvion Uri nie verdubbelde de voorsp in de 75e minuut. Daarna gen de Vlissingers nog enké a] kansen om de score verder uitt bouwen. Uit één van deze mogf lijkheden bepaalde Nasser Gas si in de slotfase de eindstand o; 3-0. Patrijzen-Walcheren ÖJ Scheidsrechter Broekhoven, zijn 750e officiële wedstrij floot, zag Walcheren voor rus een aantal kansen onbenut ls t( ten. De ploeg scoorde slecö één keer via Martijn Jansen. K reet na het begin van de twee! helft kregen de bezoekers hie: voor bijna de rekening geprese teerd, maar Gabriël Sapulé schoot de bal in kansrijke pos tie tegen de Vlissingse doelnia-' Walcheren was daarna duifk lijk een maatje te groot voor-ft trijzen. Dat kwam tot uitdrut king door treffers van Bart Ff lius, Daniël Pieters en Paul But nik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18