Lazovic houdt gemoederen bezig RKC en AZ wekken ergernis I PZC Sparta heeft heel middelmatige spelers PSV zet NAC op halve kracht opzij Ferguson wil niets van pensioen weten 16 Feyenoord boekt zwaarbevochten zege op Vitesse: 2-1 Boulahrouz is de schlemiel bij Chelsea Barcelona niet langs Deportivo Celtic loopt verder uit AC Milan loopt averij op Gelijkspel Den Bosch maandag 6 november 2006 door Arjen Vos EINDHOVEN - De opmerking van Ernie Brandts in de cata comben van het Philips Stadion zei eigenlijk alles over de voet balwedstrijd PSV-NAC. „Als je hier op achterstand komt, zou ik echt niet weten hoe je dat nog kunt rechtzetten. En daar zitten denk ik alle trainers mee", zei de NAC-trainer, die PSV zater dag dan ook eenvoudig met 3-0 zag winnen. PSV sloot tegen de Bredase club een loodzware cyclus af die de Eindhovenaren louter succes bracht. Zowel Europees, met een razendsnelle kwalficatie voor de tweede ronde van de Champions League, als in de competitie. En nu het een keer tje rustiger aan kon, gebeurde dat ook. PSV speelde geconcentreerd, de gelijk, zakelijk. PSV-NAC werd op die manier een voetbalwed strijd zoals die onder Guus Hid- dink wel vaker te zien waren. Niet onnodig krachten verspil len, winnen is voldoende. Maar weinig ploegen kunnen zich een dergelijke houding permitteren. Het is professioneel, knap, maar niet leuk. Ronald Koeman propageert aan vallend voetbal, maar kon vrede hebben met de gang van zaken. Al erkende hij dat hij soms ei genlijk ook even méér wilde zien. „Dan dacht ik: kom op, ietsje meer, ietsje meer." Maar, stelde hij, het hoort erbij. „We hebben de wedstrijd rustig en professioneel uitgespeeld. Dan moet je accepteren dat zo'n tweede helft is zoals hij van daag was." Het eerste zaterdagavondje PSV sinds tijden bood dus geen ver wennerij. Voor rust ging het nog wel. Zonder de geblesseerde Da Costa en mét Reiziger was PSV van meet af aan heer en mees ter. NAC kwam er alleen aan te pas via wat acties van de grilli ge Leonardo, maar de Eindho- vense verdedigers werden zel den in verlegenheid gebracht. De openingstreffer viel in de 27e minuut. Tien minuten eer der hielpen Farfan en Afellay in twee instanties al een enorme kans om zeep, mede dankzij fan tastische reflexen van NAC-doelman Van Zwam. Die zelfde Van Zwam zette PSV op koers door een schot van Farfan onder zich door te laten glippen. Nog voor rust werd het duel be slist. Een verlengde hoekschop van Farfan kwam bij de tweede paal terecht, waar de vrijgela ten Cocu ongehinderd met het hoofd kon scoren (2-0). Daarmee was de angel uit de wedstrijd. PSV schakelde wat versnellingen terug, hield echter de controle en zag dat het on schuldige NAC daar niets tegen over kon zetten. Toen het gaap- gehalte van het duel wel erg groot geworden was, tilde Farfan in de rebound de stand naar 3-0. GPD door Hans Leber ROTTERDAM - De terugkeer van het 'enfant terrible' Danko Lazovic in de Kuip heeft Feye noord tegen Vitesse geen trau ma's opgeleverd: 2-1. Maar een doelpunt van de 23-jarige Servi sche Vitesse-spits zette de Kuip wel in vuur en vlam. Het bracht zelfs een kleine dis cussie op gang: moét je de bal uitschieten als een tegenstander op de grond ligt? Aad de Mos: „Ja." Erwin Koeman: „Wel of niet, als iedereen maar hetzelfde doet". Even leek het alsof Koeman La zovic na diens gelijkmakende doelpunt, na een kwartier in de tweede helft, persoonlijk een op lawaai wilde geven. De Serviër had de 1-1 gescoord en rende langs de zijlijn (en de Feye- noord-dug-out) naar zijn trai ner De Mos. Geen pas Onderweg passeerde hij Erwin Koeman. De trainer van Feye noord wilde Lazovic op zijn minst te verstaan geven dat het geen pas gaf om dóór te spelen op het moment dat een Feye- noorder - Serginho Greene - ge blesseerd was achtergebleven op de helft van Vitesse. „Ik had mezelf helemaal onder controle hoor, niets aan de hand. Maar als speler had ik hem met bal en al onderuit ge tackeld", zei Koeman. „Wij had- DEN HAAG - De Londense der by's in het Premiership brach ten de topclubs weinig goeds. Arsenal verloor met 1-0 bij West Ham United en Chelsea ging onderuit bij Tottenham Hotspur: 2-1. Het laatste duel werd ontsierd door acht gele kaarten waarvan drie voor Spurs en vijf voor Chelsea. John Terry moest met twee keer geel vroegtijdig van het veld. Bij Liverpool - dat za terdag met 2-0 van Reading won - was Dirk Kuijt de held met twee goals. Chelsea kwam nog wel op voor- sprong via Makelele, maar Dawson en Lennon bezorgden de ploeg van trainer Martin Jol - hij maakte geen gebruik van Edgar Davids - de overwinning. Bij Chelsea was Khalid Boulah rouz de schlemiel. De rechts back kwam direct na rust in het veld voor Renato Paulo Ferreira en mocht na enkele ongelukkige acties in de 67e minuut weer in rukken ten gunste van invaller Salomon Kalou. Arsenal verloor de wedstrijd bij West Ham United door een goal van Harewood in de voorlaatste minuut. Het kwam direct na het doelpunt tot een opstootje aan de zijlijn tussen Arsenal-coach Arsène Wenger en West-Ham-coach Alan Pardew. Pardew bood na afloop zijn ex cuses aan. „Ik heb niemand wil len kwetsen of belagen. Ik was alleen blij met het doelpunt." Ook Van Persie was betrokken bij een incident. Hij kreeg bij een inworp een muntje op zijn hoofd. Na een korte behande ling kon hij verder spelen. GPD den daarvoor de bal drie keer wél buiten de lijn geschoten toen zij blessures hadden." Lazovic zei niets te hebben ge merkt. „Ik heb niets gezien, had alleen maar oog voor het doel." Zijn trainer daarentegen was duidelijk. „Ik heb die situatie ook niet gezien, maar vind wel dat je, zeker in het Nederlandse voetbal, de bal hoort buiten te schieten. Internationaal kan dat niet. In het buitenland is er te veel geld gemoeid met het voet bal." Het was alweer het zeven de doelpunt van de Serviër die daarmee op een gedeelde derde plaats staat van de topscorers- lijst in de eredivisie. Na het ver trek van Dirk Kuijt en Salomon Kalou is daar in geen velden of wegen een Feyenoorder te be kennen. Lazovic kan voetballen, maar kenmerkend voor de jonge man is ook dat hij momenteel in Arnhem alweer moet uitleggen dat hij het wél goed kan vinden met zijn trainer De Mos. Eerder kende hij in Rotterdam moeilijk heden met Ruud Gullit, die hem zelfs naar de amateurafdeling op Varkenoord verbande. Lazovic liet in interviews door schemeren dat het aan Feye noord lag dat hij er niet slaagde. Hoewel hij tevoren aankondig de niet te juichen als hij zou sco ren tegen zijn oude club, was de 'run' na zijn doelpunt toch moei lijk anders te noemen. En provo catief, zeker gezien de commotie rond de treffer. Feyenoords miskoop van de eeuw (Lazovic kostte in 2003 ze ven miljoen euro) kon zijn oude club uiteindelijk geen pijn doen. Ruim tien minuten later werd een indraaiende vrije trap van Nick Hofs door Theo Lucius aan geraakt en viel daardoor achter Vitesse-doelman Harald Wapen aar in het doel. In de eerste helft had Bahia Feyenoord op voor sprong gebracht. De Rotterdammers staan ria gis teren zesde en naderen door Vitesse-spits en voormalig Feyenoorder Danko Lazovic heeft 1-1 gescoord en springt in de armen van trainer Aad de Mos. door Theo Brinkman WAALWIJK - AZ treft woens dag in het KNVB-bekertoernooi hoofdklasser Meerssen. Gis teren kon het bij RKC alvast wennen aan het niveau. De er gerniswekkend slechte wed strijd, die AZ kinderlijk eenvou dig met 0-2 won, bevestigde nog maar eens hoe groot de kwali teitsverschillen in de eredivisie zijn. Zelfs een slecht AZ was nog veel te goed voor RKC, dat alleen ge durende vijf minuten in de twee de helft enkele keren gevaarlijk werd. Het was de enige fase waarin de ontmoeting iets weg had van een wedstrijd. In de an dere 85 minuten ontbrak alles wat voetbal leuk maakt. Het interessantst aan de wed strijd was de opstelling van AZ. Trainer Louis van Gaal had Sho- ta Arveladze, Moussa Dembélé èn Koevermans een basisplaats gegeven. Het was voor het eerst dit seizoen dat hij begon met het trio spitsen. Van de drie speelde Arveladze 'op tien', achter de twee andere aanvallers dus. De Georgiër kwam wel eens eer der op die plek terecht, maar dat was dan altijd in de loop van een wedstrijd, als Van Gaal van strijdplan veranderde. Nu wilde de trainer eens zien hoe het zou uitpakken als Arveladze vanaf de aftrap daar zou spelen. Het werd geen succes. „Maar dat wil niet zeggen dat dit met een de laatste keer is geweest. Shota kan daar namelijk fantas tisch spelen", aldus Van Gaal. Het was niet de enige verande ring bij AZ. Zo stonden verdedi ger Ryan Donk en middenvelder Rogier Molhoek weer eens in de basis. Donk verving de gebles seerde Kew Jaliens, terwijl Mol hoek de plek van Stijn Schaars innam. Van Gaal had een opmer- Louis van Gaal kelijke verklaring voor de wijzi gingen. Hij wilde de spelers met een RKC-verleden opstellen, 'omdat het voor die jongens leu ker is om op het veld te staan dan op de bank te zitten als ze terug zijn bij hun vorige club'. De wijzigingen waren ook be doeld om wat verfrissing aan te brengen in het elftal, na de Ue- f a-Cup wedstrijd van donderdag tegen Grasshoppers. Eerder dit seizoen liet AZ steevast punten liggen in het weekeinde na een Europees duel. Om dat te voor komen achtte Van Gaal het raad zaam enkele spelers in te zetten die donderdag niet of nauwe lijks hadden gespeeld. Uiteindelijk maakte het alle maal niet veel uit. Met welke elf AZ ook had gespeeld, gewonnen hadden de Alkmaarders waar schijnlijk toch wel. De wed strijd had niets om het lijf, mede doordat AZ al na vijf minuten op voorsprong kwam via Dem bélé. De Belg passeerde doel man Rob van Dijk met een schot in de korte hoek. Na een half uur verdubbelde Koevermans de marge en was het duel in feite al beslist. Illus tratief voor AZ was dat Arvelad ze kort na rust een strafschop miste. Van Dijk stopte het slap pe schot. GPD Sparta krijgt deze competitie bijna wekelijks complimenten. De ploeg speelt goed, maar haalt alleen geen pun ten. Nou, in mijn ogen speel je dan niet goed. Ik denk dat Sparta zich zo langza merhand grote zorgen moet gaan ma ken. Moet je eens naar het doelsaldo kijken. Sparta heeft nog maar zeven doelpun ten gemaakt en al 27 goals tegen. Nou, dat zegt in mijn ogen genoeg. Dan heb je geen goede aanval en ook geen goede verdediging. Kijk, in mijn tijd bij Sparta hadden we het ook wel eens moeilijk hoor. Dan stonden we wel eens rond de vijftiende, zestiende plaats, maar dan was er uiteindelijk nog kwaliteit genoeg om het te redden. Dat was een tijd dat er nog klinkende namen rondlie pen. Je moet nu aan de man op straat eens vragen om enkele spelers van Sparta op te noemen. Nou, dan blijft het lang stil hoor. Voor mij is het verhaal heel simpel. Er loopt niet genoeg kwaliteit in het veld rond. Gudde, Schenkel, 01- fers, Rose en Polak, dat zijn eerstedivi- siespelers. Daar mag je er wel een paar van hebben, maar die moeten dan als aanvulling op de bank zitten en niet we kelijks in de basis staan. Sparta heeft heel middelmatige spelers. Sparta heeft niet goed ingekocht. Haris Medunjanin is best een aardige voetbal ler, maar niet iemand die het elftal op sleeptouw kan nemen. Yannis Anasta- siou is een aardige spits voor in het zes tienmetergebied. maar als je daar niet komt, heb je weinig aan hem. Nee, ik zou echt niet weten wie het moet doen bij Sparta. Eigenlijk had ik dit al een beetje aan zien komen. In de voorbereiding heb ben we met het Zeeuws elftal tegen Sparta gespeeld. Normaal kunnen prof clubs in dat soort wedstrijden dan hun wil opleggen aan de amateurs, maar dat was niet het geval. Sparta kon hele maal niet domineren. Komende zondag moet Sparta tegen ADO Den Haag. Dat wordt een cruciaal duel, dat per se gewonnen moet worden. Sparta heeft geluk dat ploegen als ADO Den Haag en RKC tot nu toe een slecht seizoen heb ben en nog enigszins in de buurt staan, maar ik schat die ploegen toch hoger in. In dit soort situaties wordt altijd naai de trainer gekeken. Ik kan niet oorde len over de kwaliteiten van Wiljan Vloet. Daarvoor sta ik er te ver vanaf, DEN HAAG - FC Barcelona heeft zaterdag op bezoek bij Deportivo La Coruna twee punten verspeeld. De ploeg van trainer Frank Rijkaard en Giovanni van Bronckhors( kwam in Estadio Riazor niet verder dan een 1—1-gelijk- spel. FC Sevilla is na de winst op Osasuna Pamplona nu de nieuwe koploper, mede door de nederlaag van Real Ma drid thuis tegen Celta de Vigo (1-2). Ronaldinho zette Barcelona vanaf elf meter op voor sprong, maar zag de Galiciërs in de tweede helft langszij komen. Scheidsrechter Luis Medina Cantalejo zag in de Tuit» 73e minuut ten onrechte een strafschop in een verdedigen de actie van Edmilson. Barcelona-doelman Victor Valdés keerde in eerste instantie de penalty van Estoyanoff, maar hij moest het antwoord schuldig blijven op de rebound van invaller Juan Rodriguez. De regerend landskampioen miste verdediger Carles Puyol door tragische familie-omstandigheden. Zijn vader kwam vrijdag om bij een werkongeval met een graafma chine. Daarnaast werd zaterdag bekend dat voormalig Barcelona-verdediger Sergi López (39) vrijdag zelfmoord heeft gepleegd. GPD/ISS door ASS drie overwinningen op rij de vierde en vijfde plaats op de ranglijst waarop de ploeg zich dit seizoen zal moeten richten. Belangrijker voor Erwin Koe man en de zijnen zal zijn dat het spel iedere week een tikje beter is. De overwinning gisteren te gen Vitesse (2-1) mag uiteinde lijk zwaarbevochten zijn, Feye noord was voor het eerst dit sei zoen ten minste een helft (de eer ste) écht beter dan de tegenstan der. GPD :iei [uit roui sen. GLASGOW - Celtic deed in het weekeinde goede zaken )laa in de Schotse Premier League. De koploper won zaterdag cat de thuiswedstrijd tegen Hearts (2-1) en zag een dag later is concurrent Glasgow Rangers verliezen. Het verschil op de ranglijst tussen de aartsrivalen liep daardoor op tot vijf tien punten. Celtic ontsnapte tegen Hearts aan puntenver lies. Na 86 minuten keek Celtic nog tegen een achterstand aan (0-1). Toch won de ploeg van trainer Gordan Strachan uiteindelijk dankzij een treffer van invaller Jiri Jarosik en een eigen doelpunt van Craig Gordon. De weer fitte Jan Vennegoor of Hesselink maakte halverwege tweede helft zijn rentree in de hoofdmacht. Celtic 5 aartsrivaal Glasgow Rangers verder op achterstand ken. Glasgow verloor met 2-1 van laagvlieger Dundee United. ANP DEN HAAG - De Italiaanse voetbalclubs Inter Milaan Palermo hebben als koplopers van de serie A geen fout ge- je maakt. Inter won in eigen huis met 2-0 van Ascoli en Pa lermo zette thuis dezelfde uitslag neer tegen Sampdoria. AC Milan - waar Clarence Seedorf op de bank begon - verloor bij Atalanta Bergamo met 2-0. Een eigen doelpunt van Ascoli-verdediger Cudini hielp In ter in de 53e minuut aan een veilige marge van twee doel- punten. Vlak voor rust had de Argentijn Javier Zanetti de lijstaanvoerder al op 1-0 gebracht. Voor Palermo, dat in het spoor van Inter blijft met een iets slechter doelsaldo, scoorden Corini en Zaccardo. AC Milan liep gisteren ave rij op. Bij Atalanta maakte de ploeg een uitglijer: 2-0. Ven- tola en Soncin maakten de goals. Bij Milan kwam Claren ce Seedorf pas na een uur in de ploeg. GPD. cee ring HAARLEM - De voetballers van FC Den Bosch hebben gisteren gelijkgespeeld in de uitwedstrijd tegen HFC De! Haarlem in de eerste divisie: 1-1. Kiran Bechan zette Den Bosch in de 27e minuut op voorsprong en Rodney Cairo1 fa maakte in de 62e minuut de gelijkmaker. GPD/ISS foto Robert Vos/ANP maar hij heeft het vorig seizoen prima gedaan bij Sparta. En dan kun je hem nu wel wegsturen, maar dat vind ik een beetje goedkoop. Sparta zit met een geweldig probleem. Ik heb begrepen dat er weinig geld is. Dat betekent dus dat je eerst zelf spelers moet verkopen om anderen te kunnen halen. Volgens mij zit er alleen niemand te wachten op spelers van Sparta. Toch zal Sparta moeten investeren. Het bestuur heeft geen keus. De eerste divisie lijkt me een schrikbeeld. Dennis de Nooijer In een beroepsgroep waar de ge middelde 'levensduur' één jaar en zeven dagen is, zijn de 20 jaar die Alex Ferguson als hoofd coach fungeert van Manchester United een eeuwigheid. Van daag viert de kauwgom kauwen de 'Sir' zijn jubileum. Enkele vrienden en een enkele intieme vijand over het Schotse feno meen. „Hij is de beste van zijn generatie." door Wilko Voordouw DEN HAAG - Paul Scholes was doodsbang toen hij Ferguson voor het eerst ontmoette. De Franse manager Arsène Wenger van Arsenel had vrijwel meteen ruzie met zijn collega. Maar bij beiden overheerst bewondering. Want sir Alex Ferguson zit al twintig jaar op de bank bij Man chester United. En hij is nog niet van plan om de deur van Old Trafford achter zich dicht te trekken. „Ik vind het nog steeds veel te leuk om te wer ken. Eigenlijk is het een schan daal dat sommigen denken dat ik met pensioen zou moeten gaan. Ik heb het recht om hard te werken", aldus de nu 64-jari- ge manager van de Mancunians. Zaterdag bood de ploeg de coach alvast een fraai jubileum cadeau aan door de wedstrijd te gen Portsmouth met 3-0 te win nen via doelpunten van Saha, Cristiano Ronaldo en Vidic. De Sir zat er op de b.ank uiterst rus tig bij omdat zijn ploeg al na tien minuten met 2-0 voorstond. 'Toch kauwde hij fanatiek als al tijd zijn gebruikelijke elf plak jes kauwgom in de negentig mi nuten weg. Engelse statistici, al tijd dol op dwaze rekensommen, hebben uitgerekend dat het aan tal plakjes in twintig jaar achter elkaar gelegd de afstand van Manchester tot de Kanaaltunnel overbruggen. De man die sinds zijn aantreden op 6 november 1986 zeventien belangrijke trofeëen mocht bij zetten in de toch al rijke club kast weet waarom hij zo lang aan het roer staat: „Ik zou hier niet meer hebben gezeten als we niets hadden gewonnen. Ik hoop alleen maar dat we nog meer prijzen gaan pakken", aldus de immer fanatieke coach. „Ach, met de jaren word ik iets zach ter, maar het vuur blijft heus wel branden. Ik verander in ie der geval niet." De gelouterde middenvelder jn Paul Scholes was veertien toen hij de Schot voor het eerst PAI ontmoette: „Ik was doodsbang eigenlijk, en ik ben het nog steeds. Ik trilde omdat hij zo ver- ie! schrikkelijk kwaad kan worden, fe I Maar ik was jong en hij sprak iel met ons en moedigde ons aan/ Scholes werd begin jaren negen- £-1 tig in het team - waar toen de ine Fransman Eric Cantona de gro- slee te ster was - gepast, samen mei dig. David Beckham, Gary en Phil Neville, Nicky Butt en Ryan Giggs. Tot grote hilariteit van ie een voetbalautoriteit als Alan hv; Plansen. „Met kinderen win je niks." Hansen moest op zijn woorden terugkomen. „Hij was een van de eerste managers die jonge mee spelers echt de kans gaven. Bij hem komen de spelers op de eer ste plaats. Als hij iets te zeggen heeft dan doet hij dat in de den kleedkamer en het komt niet Sij naar buiten", aldus Scholes, die zijn hoogste baas ook omschrijft als 'vergevingsgezind', hoewei Jaap Stam en Ruud van Nistel- rooij daar misschien anders over denken. „Als je je veront- schuldigingen maar aanbiedt" voegt Scholes er nog veelbeteke nend aan toe. Energie Iemand die bepaald niet te boek staat als een goede vriend van Ferguson is Arsenal-manager Arsène Wenger. De Fransman, ook al tien jaar manager bij de club in Londen, noemt het jubi leum een buitengewoon resul taat. „Zeker als je bedenkt dat Ferguson twintig jaar lang con stant in de top heeft meege draaid. Dan heb je een geweldi ge motivatie en energie nodig. Natuurlijk zijn Sir Alex en ik het vaak niet met elkaar eens, hebben we de nodige conflicten uitgevochten. Maar tijd heelt al le wonden. Ik geloof dat er tus sen ons veel respect is." Wenger verwacht niet dat Fer guson snel zal stoppen. „Die zal heus wel tot zijn tachtigste door gaan..." Verdediger Gary Ne wi le drukt zich voorzichtiger uit „Hij blijft zeker nog tien jaar. Celtic-manager Gordon Strachan -speler onder Fer guson bij Aberdeen en United prijst hem, ondanks felle ruzies in het verleden. „Hij is een legen de omdat hij drie clubs tot grote hoogte heeft gebracht. „Hij is de beste van zijn generatie." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16