PZC Zondag geopend Boeren blijven tegen Waterdunen Koffieshop naar buitengebied Eede en Sluis herdenken einde WO II pzc r op uw Ie laagste j rentes! s Koch-groep in havenschapskantoor Bouw Neptunus officieel begonnen Gratis boek weer voorradig Gratis second opinion over welstandsadvies? zeeuwse almanak Hondje gratis rrrttiffl tot en met zondag 5 november Brugman Wij geven u de helft cadeau! Burgemeester Lonink ziet voordelen na bezoek aan Venlo Groeiend protest tegen schrappen tv-zender AVS Speuren naar bommen in Schoondijke hypotheek www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 4 november 2006 wnw.expertfd.nl editie Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - Het voormalige havenschapskantoor aan de rand van het havengebied in Terneuzen is verkocht. Het kantoor met z'n karakteristieke glas-in-loodwand aan de achterzijde is na jaren leegstand verkocht aan het raadgevend ingenieursburo F. Koch, onderdeel van de Koch Adviesgroep. De groep is actief in projectmanage ment, architectuur, bouwconstructies, bouwkunde, civie le techniek en technische installaties. Het bedrijf bedient zowel de industrie en het bedrijfsleven als de overheid. Koch bestaat twaalf jaar en heeft enkele tientallen men sen in dienst. Binnen vijf jaar wil het bedrijf doorgroeien naar vijftig medewerkers. Koch, met de hoofdvestiging in Goes, vestigde zich een jaar geleden al in Terneuzen, in een kantoor aan het Oostelijk Bolwerk. Hoeveel mensen er in het nieuwe onderkomen worden gehuisvest, is nog onduidelijk. TERNEUZEN - Met het slaan van de eerste paal is giste ren officieel de bouw van appartemtencomplex Neptunus aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen begonnen. Het is de bedoeling dat de Neptunus eind volgend jaar wordt opgeleverd. Het gebouw vult het gat op tussen de flats van Waterfront en De Veste. Het complex bevat ne gen woonlagen en één verdieping met kantoorruimte. Vijf entwintig van de vijfenveertig beschikbare appartemen ten zijn inmiddels verkocht. Ook lopen er nog drie opties. Iedere woning heeft inpandig minstens één parkeer plaats. De ruim twintig parkeerplekken aan de voorzijde van het gebouw zijn bestemd voor bezoekers van bewo ners en gebruikers van de kantoorruimtes. Aan nieuwe hoogbouw in Terneuzen komt voorlopig geen eind. Want niet alleen verrijst de Neptunus, maar beginnen deze maand ook de voorbereiding op de bouw van appartemen tencomplex Hooghe Ploate (16 woningen) aan de School- laan. Daarnaast begint februari volgend jaar de bouw van flats (dik tachtig woningen) aan het Schuttershof. HULST - Wie nog geen exemplaar van het gratis boek Dubbelspel van auteur Frank Martinus Arion heeft be machtigd, kan vanaf maandag weer in de Zeeuws-Vlaam- se bibliotheken terecht. De bibliotheek beschikt dan over 2500 nieuwe exemplaren en die zijn in alle zestien vesti gingen verkrijgbaar. De actie begon op 20 oktober en is onderdeel van de campagne van het CPNB (de stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek) om le zers met elkaar in gesprek te laten gaan over het boek. De samenhang in de samenleving bevorderen is de onderlig gende gedachte. Leden van de bibliotheek krijgen op vertoon van hun le denpas gratis een eenvoudige druk van het in 1973 gepu bliceerde boek. Directeur H. Spenkelink pleit er voor om de cadeau-actie goed te evalueren, want voor de biblio theek hangt er wel een prijskaartje aan. De bibliotheek moet voor ieder boek een inkoopsprijs van vijftig euro cent betalen. „En dus moeten we schuiven met een aantal budgetten." De actie duurt tot 16 november. Advertentie Woensdag 8 november a.s. van 11 u tot 14u architectentafel in de Drvkkery Middelburg. Of schuif om 15u aan voor het open debat. |T| www.cbkzeeland.nl organisatie CBK Zeeland ism Het Zeeuwse Gezicht met dank aan: DORP, STAD LAND, STIMULERINGSFONDS voor ARCHITECTUUR. Advertentie www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Alles voor in en om het huis De grootste openlucht-boulevard voor een gezellig dagje uit. Ruim 40 winkels voor wonen, zitten, slapen, opbergen, verlichten, eten, koken, kijken en luisteren, inrichten, kinderen, stoffering en nog veel meer. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Commotie op het sluizencom- plex in Terneuzen, deze week. De scheepshond van een Fran se schipper was bij het afme ren in de binnenvaartsluis van boord gesprojigen en weg gelopen. Sluiswachters van Rijkswaterstaat hielpen zoe ken. De hond was nergens te be kennen; zeker niet in de buurt van de sluis. Toen de schipper ten einde raad iets verderop poolshoogte nam, stond hij plots oog in oog met zijn troe teldier. Het beestje zat op de stoep van koffieshop Checkpoint. En werd daar door tientallen bezoekers in vloeiend Frans aangesproken. Het voelde er zich op z'n gemak. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes A.S. ZONDAG GEOPEND VOOR DE OPENINGSTIJDEN BEL GRATIS 0800-0234560 OF KIJK OP WWW.BRUGMAN.NL Breda, Kruisvoort 32 - Woonboulevard, Telefoon 076-5202058 Hulst**, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 Roosendaal, Oostplein 13 - Woonboulevard, telefoon 0165-569852 „Met ons hebben veel streekge noten met verbazing en verbijs tering kennis genomen van het feit dat AVS sinds 1 november geen beschikking meer heeft op het kanaal waarop AVS tot nu toe uit kon zenden", stelt fractie voorzitter C. Bolijn van D&T in debrief. „AVS voorzag voor met name Zeeuws-Vlaanderen in een be hoefte, omdat streekgenoten aan beide kanten van de lands grens op een nuttige en aangena me manier kennis konden ne men van wat in htm streek ge beurt. Ook de promotionele waarde van een zender als AVS moet niet worden onderschat." D&T vraagt zich af waarom er geen behoeftepeiling plaats heeft gevonden onder de (West) Zeeuws-Vlaamse kijkers. „Het verontrust mensen in hoge mate als dergelijke beslissingen over hun hoofden heen worden geno men." Het verdwijnen van AVS van de kabel wordt dinsdag bin nen het college besproken, het wethouder Jacky Boogaard gis teren weten. De brief van D&T wordt daarbij betrokken. De ge meenteraad is inmiddels geïnfor meerd over het verdwijnen van AVS en de komst van Radio Scheldemond op deze zender. Laura (9) en Kylian 11) van de St. Josephschool in Eede brengen een krans naar het monument van de gevallen burgerslachtoffers. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel EEDE - 'Vieren maar ook herinneren'. Het einde van de Tweede Wereldoorlog werd gisteren in Eede en Sluis her dacht. Bij de oorlogsmonumenten vond een ingetogen bloemenhulde plaats. Twee maanden van harde strijd middels de Operation Switchback tussen de Duitse en Canadese troepen gingen aan de bevrijding vooraf. Naast de talloze militairen kwamen meer dan zeshon derd burgers tijdens de gevechten in West-Zeeuws-Vlaanderen om het leven. Burgemeester Jaap Sala van de gemeen te Sluis stond in zijn toespraken uitge breid stil bij de vele verschrikkingen van het oorlogsgeweld. Hij richtte zich in zijn toespraak in Ee de vooral tot de aanwezige jeugd. „Voor jullie is de Tweede Wereldoorlog iets uit de geschiedenisboeken. Iets wat je zelf niet hebt meegemaakt. Wees je er van bewust dat wij het zo goed hebben en dat we dit onder andere te danken hebben aan deze slachtoffers. Laat ons blijven afvragen wat vrijheid tot vrij heid maakt om te voorkomen dat een oorlog als in 1940-1945 nogmaals ge beurt." Tijdens de herdenkingsplechtigheid bij het oorlogsmonument bij het Belfort aan de Groote Markt in Sluis werd het woord gevoerd door Rinus Leenhouts, die sprak namens de initiatiefgroep Oor logsmonument Sluis. Rianne Lannoye las de 64 namen van de burgeroorlogs slachtoffers voor. Leenhouts sprak over de beschietingen die ervoor zorgden dat Sluis frontstad werd. Vooral de bombardementen van 11 oktober waren een trauma. Een groot gedeelte van de bevolking vlucht te naar dorpen en boerderijen. Sluis was één grote vuurzee. De beschietin gen hielden aan tot 1 november toen het plotseling ophield. De prijs was hoog. door Frank van Cooten BRESKENS - Landbouwers wil len nog steeds niet meewerken aan het natuur- en recreatiepro ject Waterdunen bij Breskens. „Ons standpunt is ongewijzigd. We blijven tegen Waterdunen", zegt voorzitter B. van der Slikke van de stichting Verbeterde Ge- biedsaanpak Breskens-Groede. Verontruste boeren hebben zich in deze stichting verenigd. Van der Slikke had gisteren een gesprek met burgemeester J. Sa- la. „We hebben tegen de burge meester gezegd dat we de meer waarde van het project nog steeds niet inzien. De negatieve (Advertentie) KEUKENSt BADKAMERS ALLES 'KAN MET BRUGMAN effecten van het inlaten van zout water in de Breskenspolder zijn te groot en het blijft een vorm van ontpolderen. En daar zijn we faliekant op tegen." Om uit de impasse te komen schreven het dagelijks gemeente bestuur van Sluis en de gebieds- commissie West-Zeeuws-Vlaan- deren voor de zomer een ijkings- document met een aantal voor waarden om de landbouw enigs zins tegemoet te komen. Zo mag zoute natuur in Waterdunen aanpalende landbouwpercelen geen schade berokkenen en krij gen boeren een schadevergoe ding als er toch schade is. Daar naast gebeurt grondvenverking op basis van vrijwilligheid. Landbouwers zijn niet verplicht hun grond te verkopen ten be hoeve van het recreatie- en na tuurproject. De meerderheid van de Sluise gemeenteraad be sloot onlangs door te gaan met Waterdunen. Burgemeester Sala zei toen een gesprek met de stichting aan te gaan. Dat ge sprek vond gisteren plaats. Voorzitter Van der Slikke zei gisteren dat de aanvullende voorwaarden voor de leden van de stichting geen aanleiding zijn het standpunt te herzien. „Ook heeft het geen zin een bemidde laar of vertrouwenspersoon aan te stellen. Dat gebeurt pas bij de onderhandelingen over de invul ling van Waterdunen zoals de grondverwerving. Dat is echter pas stap twee. Nu valt er niets te bemiddelen omdat we tegen plan Waterdunen blijven", zegt Van der Slikke. Volgens burge meester Sala zijn er echter geen deuren dichtgegooid. „Het ge sprek heeft op mijn verzoek plaatsgevonden. Het gesprek verliep in een prettige sfeer. Het bestuur van de stichting heeft het standpunt nog eens toege licht en ik heb gezegd dat de ge meenteraad graag door wil met Waterdunen. Ik ga bekijken op welke manieren we verder kun nen komen. Dat wil ik niet over haast doen. Heb daar een paar weken voor nodig. Meewerken op basis van vrijwilligheid blijft in ieder geval nog steeds het uit gangspunt." (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve 1 serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. yy' Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. het alfabet van Zeeland IQ SCHOONDIJKE - Aannemings bedrijf Bodac doet de komende twee weken onderzoek naar de aanwezigheid van niet gespron gen explosieven op het Techno Park in Schoondijke. De gemeente Sluis heeft op dracht gegeven voor dit onder zoek. Een dergelijk onderzoek is in middels standaard onderdeel van de procedure van de ge meente ter voorbereiding op uit breidingsplannen. Op het Tech no Park gaat het om de uitbrei ding van het bedrijventerrein met 3,4 hectare. De werkzaamheden brengen mo gelijk voor de directe omgeving enige overlast met zich mee. Bo dac is gespecialiseerd in het zoe ken naar explosieven. door René van Stee TERNEUZEN - De vestiging van een koffieshop in het buiten gebied lijkt een goede oplossing om de overlast van de twee kof fieshops in de binnenstad van Terneuzen in te dammen. Dat is een voorzichtige conclusie van burgemeester J. Lonink na een bezoek van het Temeuzense col lege van B en W aan Venlo. In die plaats hebben twee koffie shops in het centrum plaatsge maakt voor een verkooppunt aan de rand van de stad. Het blijkt dat de bezoekers van de verplaatste shops zijn meever- huisd naar de rand van de stad en de overlast in de binnenstad in belangrijke mate is afgeno men. „Dit duidt erop dat wij met het nadenken over de ver plaatsing van één van de koffie shops in de binnenstad van Ter neuzen of het toestaan van een derde verkooppunt buiten de stad in de goede richting zitten. Want ook wij willen dat de be zoekersstroom aan onze koffie shops en het drugstoerisme wor den ingedamd", aldus Lonink. Terneuzen onderzoekt de moge lijkheid voor de vestiging van een koffieshop in het buitenge bied. Dit is ingegeven door de overlast van de huidige shops in de binnenstad. Het gaat daarbij om problemen op het gebied van openbare orde en parkeren. De vestiging van een nieuwe kof fieshop wordt pas overwogen als blijkt dat de omvang van het drugstoerisme niet toeneemt. Het onderzoek is naar verwach ting eind januari volgend jaar af gerond. Het bezoek aan Venlo leerde Lo nink ook dat er strenge voor waarden moeten worden verbon den aan een koffieshop in het buitengebied. Het gaat dan om ruim voldoende parkeerplaat sen en goed toezicht in de direc te omgeving. „Dit om verloede ring geen kans te geven en voor al ook om handel in drugs rond de koffieshops te voorkomen." De verplaatsing van de twee kof fieshops in Venlo blijkt niet te hebben geleid tot het terugdrin gen van het aantal bezoekers. Mocht er in Terneuzen een nieuw verkooppunt komen, dan vraagt dit volgens de burgemees ter om goed overleg met de bu ren. Ook de Belgen en de Fran sen zouden dan maatregelen moeten nemen om de buiten landse bezoekersstroom naar Terneuzen terug te dringen. Criminaliteit Lonink stelt voorts vast dat Ter neuzen het beter doet ten opzich te van Venlo - en Maastricht - op het terrein van de bestrijding van drugsoverlast. Want hoewel ook de Limburgers er in zijn ge slaagd om die overlast in belang rijke mate terug te dringen, heb ben zij nog veel te kampen met criminaliteit en illegaliteit. An derzijds had Venlo wel een groot voordeel ten opzichte van Terneuzen toen het besluit viel om een koffieshop in de perife rie van de stad te vestigen. Want die koffieshop is gevestigd in een voormalig truckerscafé. Aangezien er een horecabestem- ming op dit pand rustte, moest alleen nog een gedoogbeschik- king worden afgegeven. „In ons geval zou dit veel lastiger wor den, omdat er dan nog een zwa re planologische procedure moet worden doorlopen." SLUIS - In West-Zeeuws-Vlaan deren groeit het protest tegen het verdwijnen van de Oost-Vlaamse regionale televi siezender AVS van de kabel. De politieke partij Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) vraagt het dagelijks gemeentebestuur van Sluis stelling te nemen tegen het besluit. Op het kanaal van AVS zendt nu Radio Scheldemond uitmettekst-tv.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 67