A'dam herstelt greep op Wallen Palestijnen weten zich geen raad met overdadige olijvenoogst PZC PZC Auto's hulpverleners zorgen voor ellende Sociale werkplaatsen krijgen genoeg geld Nieuwe regelgeving goed gereedschap bij ontcriminalisering van rosse buurt 4 november 1956 zaterdag 4 november 2006 door Bart Middelburg Begin 1996 oordeelde de par- lementaire-enquêtecommis- sie- Van Traa dat de gemeente Amsterdam geen enkele greep meer had op de Wallen: niet de overheid maakte de dienst uit in de rosse buurt, maar een groep van zestien ondernemers met 'min of meer ernstige crimi nele antecedenten en/of duide lijke criminele connecties'. Veel keus had Amsterdam overi gens niet. Zelfs als bordeelhou ders prominent figureerden in justitiële onderzoeken naar wit- wasserij, belastingfraude of drugshandel, waren er geen wet telijke mogelijkheden exploita tievergunningen te weigeren of in te trekken. Ook niet in het ge val van een strafrechtelijke ver oordeling. Sinds kort kan dat wel. Zomer 2003 werd de wet Bevordering Integriteitsbeoordelingen Open baar Bestuur (Bibob) van kracht, die vooral is bedoeld voor de bestuurlijke bestrijding van de georganiseerde misdaad. Gemeenten kunnen dankzij die wet vergunningen weigeren of intrekken als de gegronde vrees bestaat dat deze zullen worden gebruikt om 'strafbare feiten te plegen', zoals wit wasserij. Dat met handhaving van de wet pas dit jaar is begonnen, komt doordat exploitatievergunnin gen voor meerdere jaren worden afgegeven en dus pas aan het einde van de looptijd kunnen worden ingetrokken. Afgelopen zomer kreeg een aantal naar Bi- bob-maatstaven malafide seks- bazen te horen dat de gemeente, op advies van het landelijk bu reau Bibob, van plan is hun ver gunningen in te trekken. Het gaat daarbij om een wel overwogen schoonmaakactie met steun van burgemeester Job Cohen en mogelijk ook het mi nisterie van Justitie: de Wallen moeten eindelijk, koste wat kost, worden ontdaan van crimi nele invloeden. Tot de seksba- zen die sluiting boven het hoofd hangt, behoort pornobaron 'Dik ke Charles' Geerts, de grootste De gemeente Amsterdam slaagt er met de nieuw Bibopregelgeving aardig in om de criminielen uit de Warmoesstraat en andere delen van de Wallen te verjagen. foto Johannes Abeling/GPD vastgoedbezitter op de Wallen. Zijn bv Moneo heeft voor twin tig panden bordeelvergunnin gen, waarmee tientallen 'ramen' worden geëxploiteerd, soms vier per pand. De andere exploitan ten die te horen hebben gekre gen dat hun vergunningen zul len worden ingetrokken, onder houden direct of via-via zakelij ke banden met Geerts. Zelfmoord De bordeelvergunningen van ex-ambtenaar en witwasser Ton- nie van Eunen zouden eveneens worden ingetrokken. Hij pleeg de vorige week echter zelf moord. Het duo Chang en Cirkel heeft op naam van hun bv's Les Deux Vies, La Vie en Rose en La Vie en Proost zeven vergunnin gen voor de exploitatie van bor delen en horeca, wat eveneens neerkomt op tientallen 'ramen'. Chang en Cirkel maakten vol gens justitie in de jaren negen tig deel uit van een criminele or ganisatie rond Etienne Urka, voormalig rechterhand van ben deleider Klaas Bruinsma. Begin 1998 werden beiden in die zaak door de rechtbank tot vier jaar veroordeeld. Cirkel werd in ho ger beroep vrijgesproken, Chang kreeg wegens hasjhandel twee jaar. Chang werd latei- door justitie 'geplukt' voor een kleine miljoen gulden. Vooral Cirkel zit met Geerts ook in vast goed. Van Eunen was eveneens zakelijk nauw met Geerts ver bonden: Geerts verstrekte ook hem hypothecaire leningen. Geerts, Chang, Cirkel en Van Eunen vormen nog slechts de eerste tranche, waarbij het gaat om 37 van de 169 prostitutiever- gunningen in heel Amsterdam. In een later stadium worden an dere seksbazen op de korrel ge nomen. Geerts kan de kwestie nog uit vechten voor de bestuursrech ter. Chang en Cirkel zien de bui al hangen: zij hebben stadsdeel Centrum laten weten bereid te zijn de exploitatie van hun bor delen over te dragen aan onver dachte derden. „Zij hebben meerdere mensen langsgestuurd die schoon zou den zijn, en de boel over zouden willen nemen", aldus woord voerder Martien Maten. „Die voorstellen worden intensief be keken, samen met justitie en het stadhuis, want wij zijn op onze hoede voor schijnconstructies." Chang en Cirkel hebben bij het stadsdeel nog wel bezwaar aan getekend tegen de Bibob-maat- regelen. Daarnaast is een aantal Amsterdamse seksbazen actief in de binnenstad van Haarlem, dat de wet-Bibob nog niet toe past. In Haarlem blijkt nog eens hoezeer de belangen van de kop stukken op de Wallen financieel met elkaar verweven zijn - via vastgoedtransacties, schuldbe kentenissen en onderlinge hypo theken. In april 2005 verkocht Natrap- hee Khamma de panden Kleine Houtstraat 77 en Turfstéeg 2a in Haarlem voor zes ton aan Geerts, Cirkel en Van Eunen. De drie hoefden maar 50.000 eu ro te betalen, voor de overige 5,5 ton werd een schuldbekentenis getekend. Op dezelfde dag ver kocht Khamma de Kleine Hout straat 79, de Turf steeg 4 en het Frans Halsplein 2 voor ruim 1,5 miljoen euro aan Jan 't Hoen als directeur van een aantal beleg gingsmaatschappijen. Rond 1990 was 't Hoen niet alleen boekhouder van het later ont bonden Amsterdamse advoca tenkantoor Engelsma Korvi- nus, hij was ook penningmees ter van stichtingen waar de sche pen van Klaas Bruinsma waren ondergebracht, waaronder de Neeltje Jacoba. In juni 2005 werd dat vastgoed weer doorge schoven. Geerts nam de Kleine Houtstraat 79 voor drie ton over van 't Hoen. Zijn dochter, Betty Geerts, nam voor ruim drie ton de Turfsteeg 4 van 't Hoen over. Het Frans Halsplein 2 verkocht 't Hoen voor negen ton aan Mar co Proper uit Amster dam-Noord, die door justitie wordt beschouwd als witwas ser, en die ook figureert in de Holleeder-zaak. Een kluwen van transacties, kortom, waarbij vestzak en broekzak bijna niet uit elkaar zijn te houden. Voor zo ver Haar lem nog een vrijplaats is, zal dat niet lang meer duren, zegt burge meester Schneiders: ook die stad gaat de wet-Bibob handha ven. Op 1 januari begint de scree ning van ondernemers die ver gunningen aanvragen. Boven aan het lijstje staat de seks- branche. GPD door Ruth Gidley Hulpverleners in de arme regio's van deze wereld vrezen het geweld. Maar de kans dat zij, en de mensen die zij proberen te helpen, omkomen door een auto-on geluk is volgens experts vele malen groter. Zij willen dat hulpverleningsorganisaties hun verantwoordelijk nemen en goed nadenken over het ge bruik van de benzineslurpen- de en milieuvervuilende wa gens waarmee ze door de re gio razen. Er zijn bij de hulpverlenings organisaties maar weinig mensen die zich bewust zijn van de vervuiling die htm 60.000 auto's veroorzaken. „Wij verlenen hulp, maar do den tegelijkertijd de kinderen die we voeden", aldus Rob de Jong, hoofd Stedelijk milieu van de UNEP, de VN-mi- lieuorganisatie. Hulporganisa ties besteden jaarlijks zo'n 700 miljoen euro aan hun wa genpark. Maar zij kunnen makkelijk 140 miljoen euro besparen - en vele levens red den - door hun personeel veili ger te laten rijden en milieu vriendelijker auto's aan te schaffen, aldus Fleet Forum (FF), een koepel van hulporga nisaties. Rob McConnell, FF-coördina- tor: „auto-ongelukken wor den beschouwd als pech. De chauffeurs zijn niet getraind in veilig rijden, ongelukken worden niet geregistreerd en er worden geen stappen on dernomen het aantal te beper ken." Mensen die in gevaarlij ke regio's werken zijn in de auto minder voorzichtig. Een Deense hulpverlener doet in eigen land automatisch zijn gordel om, maar in Congo komt dat niet in hem op. Een Canadees die thuis nooit bij een dronken vriend in de auto zou stappen, rijdt na een feest je in zeg Sri Lanka mee met iemand die alles dubbel ziet. „Ze zijn in het buitenland een stuk onvoorzichtiger. Ongelukken gebeuren niet al leen door onveilig rijden. Van de woestijn in Darfoer tot dej bergdorpjes in Kashmir zijn] de wegen slecht en onver-S hard. Hulpverleners zijn bo vendien vaak niet gewend It rijden in grote, krachtige ter reinwagens. „Als je iemand! een nieuwe Toyota Landcrui-j ser geeft, rijdt hij als een idi oot", zegt McConnell. „Hij voelt zich groots, het is een te ken van macht." Overtuigen Fleet Forum probeert de hulp organisaties er van te overtui-" gen efficiënter met hun voer tuigen om te gaan en schon ere brandstoffen te gebrui ken. In ontwikkelingslanden, waar de milieuwetgeving nos in de kinderschoenen staat, is er veel milieuvervuiling, weet; De Jong. De slechte kwaliteit' van de lucht veroorzaakt er; jaarlijks zo'n drie miljoen do-, den en veel hart- en longaan doeningen. De uitstoot van lood is uiterst schadelijk voor kinderen beneden de zes jaar, maar toch doen de meeste hul porganisaties weinig moeite om loodvrij te rijden of auto's met katalysatoren te gebrui-j ken. „Als er geen loodvrije, benzine aanwezig is, is er wei nig keuze. En het is moeilijk' de hulporganisaties over te> halen katalysatoren te plaat-} sen die 700 euro per stuk kos ten, als de auto's elke drie jaar vervangen worden. Maar als een auto met katalysator aan het eind van een project! naar een lokale organisatie gaat, is het milieu daar twaalf jaar bij gebaat", aldus De Jong. Volgens FF kunnen hulporga nisaties zo'n 20 procent bespa ren door beter management en onderhoud. „Wij moetec iets abstracts als klimaatver andering weten om te zetten in een concrete boodschap", weet De Jong. „De hulporga nisaties laten inzien dat zr nu levens redden, maar tege lijkertijd het milieu vervui len." GPD/RTR door Lianne Sleufjes Ruim driekwart van de so ciale werkplaatsen staat in het rood. Wachtlijsten krij gen zij niet weggewerkt. Ze willen meer geld, maar vol gens de verantwoordelijke staatssecretaris Van Hoof krijgen ze genoeg. „Dat ene kwart lukt het toch wel?" „Op de sociale werkvoorzie ning is niet bezuinigd. Abso luut niet." WD-staatssecreta- ris Van Hoof (Sociale Zaken) windt zich op, net als bij de behandeling van de begroting vorige week. Diverse directeu ren van sociale werkvoorzie ningschappen meldden pu bliekelijk dat zij met minder geld moeten rondkomen. So ciale werkvoorzieningschap pen ofwel SW-bedrijven moe ten mensen met een lichame lijke of verstandelijke handi cap aan de slag helpen. Van kamerleden kreeg Van Hoof vervolgens te horen dat er flink geld bij moet om de te korten van bijna tachtig pro cent van de SW-bedrijven in te lopen en de wachtlijst (15.000 mensen) weg te wer ken. Maar dat kan volgens de staatssecretaris zonder dat er extra geld naartoe gaat. „Een kwart van de werkvoorzie ningschappen heeft zwarte cijfers. Het kan dus wèl." Het verschil tussen zwarte en rode cijfers ligt aan de ma nier waarop een werkvoorzie ningschap wordt gerund, meent Van Hoof. „Bedrijven die in de rode cijfers zitten, hebben vaak geïnvesteerd in dure bedrijfsspullen zoals houtbewerkingsmachines. Maar zij maken producten die niet worden verkocht. Als een SW-bedrijf marktgerich ter wordt geleid, zie je dat te rug in de resultaten." Het gaat hem als liberaal niet om de verheerlijking van de vrije markt, benadrukt Van Hoof. „Maar je moet geen standaardpakket afleveren. SW-bedrijven die inspelen op niche-markten draaien wel goed. En ik merkte bij bezoe ken in het land: daar komt het management vaak uit het gewone bedrijfsleven." De klacht van SW-bedrijven dat ze de lasten dragen van een jaren geleden geschrapte subsidieregeling, klopt niet, meent de staatssecretaris. Die subsidie, die diende om oude re werknemers goedkoper te maken voor de werkgever, is destijds voor iedereen ge schrapt. Van Hoof ziet een an dere manier om meer arbeids gehandicapten aan het werk te helpen: lagere lonen. Van de bijna honderdduizend men sen die bij de werkvoorzie ning werken, verdient slechts tien procent het minimum loon. „De rest zit daar boven. Met alle respect, het gaat om werk op een laag niveau." Met lagere lonen kunnen zo'n 1000 mensen per jaar extra worden geplaatst, heeft Van Hoof uitgerekend. Alleen: hij heeft zelf niets te zeggen over salarissen. De CAO is een zaak van vakbonden en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Tol De SW-bedrijven klagen ook over hoge pensioenlasten. „In het verleden hebben de ge meenten een greep in de pen sioenkas van de SW gedaan om een andere groep werkzoe kenden van pensioen te voor zien. Tegen de wens van de toenmalige minister van So ciale Zaken Melkert." Die tol moet nog steeds worden be taald. „Als dit niet was gebeurd, dan had je minder problemen gehad. Bovendien: hoge lo nen, hoge pensioenlasten. Men moet dus niet mijn kant opkijken." Niet alle 15.000 mensen die op de wachtlijst staan, willen ook echt een aangepaste baan, volgens Van Hoof. Som migen weigeren aangeboden functies. „Gemeenten kunnen hen van de lijst schrappen. Zodat mensen die wel willen werken, aan de beurt ko men." In 2008 moet de werkvoorzie ning gemoderniseerd zijn. Meer mensen moeten bege leid worden naar een baan bij een 'gewoon' bedrijf. Die banen zijn niet zo gemak kelijk te vinden, erkent Van Hoof. SW-bedrijven moeten zelf ook de boer op om hun cliënten te promoten, stelt hij. GPD door Ad Bloemendaal Eerder dit jaar riep de Pales tijnse premier Ismael Ha- niyeh nog: „Ze krijgen ons er nooit onder. Desnoods eten we alleen maar olie en za'atar", Hij reageerde op de internationale financiële boycot van de Ha- mas-regering. Brood, gedoopt in olijfolie en za'atar, is de basis maaltijd voor honderdduizen den Palestijnen. Brood kan ie dereen bakken en de kruiden voor za'atar groeien in het wild. Olijfolie, verpakt in blikken van zestien liter, is van eigen bo dem en dus goedkoop. Dit jaar is de oogst overvloediger dan ooit. Op de Westelijke Jordaanoever staan meer dan acht miljoen olijfbomen - vier voor elke inwo ner - en het aantal neemt in snel tempo toe. Ze vormen niet alleen het be langrijkste landbouwgewas van het gebied, maar ook een sym bool van Palestijnse onverzette lijkheid. Wat men een olijfboom ook aandoet, hij zal zich altijd herstellen. De Palestijnse olij venoogst is daarom een natio naal feest. Weken achtereen, tot ver in november, is meer dan de helft van de bevolking van de Westelijke Jordaanoever in de weer om de rijpe olijven zo snel mogelijk naar de persen te krij gen. Mannen, vrouwen en talloze kin deren werken dagen op rij in de boomgaarden, waar het oogsten nog bijna net zo verloopt als in bijbelse tijden. Door schudden en plukken komen de rijpe vruchten op lakens terecht die onder de takken zijn gedra peerd. De afvoer naar de verhar de weg gebeurt met ezels en mankracht. Waarschuwing Deir al Ghusun, onder de rook van Tulkarm, leeft grotendeels van de olijventeelt. Net als in an dere dorpen op de Westoever hebben agressieve Israëlische kolonisten er de afgelopen jaren bomen in brand gestoken of ont worteld en oogstende boeren het leven zuur gemaakt. Maar sinds een waarschuwing van het Israë lische Hooggerechtshof, in juni van dit jaar, gaat het beter. „De oogst is een paar weken aan de gang en we hebben nog geen rechtshof, in juni van dit jaar, gaat het beter. last gehad van kolonisten. We hebben nu bescherming", zegt Khaled Machmoud Ala'ayan, de burgemeester van Deir al Ghus un. Hij wijst achter zich, waar bij de toegangsweg tot de olijfgaar den een Hummer-jeep met Israë lische militairen staat gepar keerd. Maar het grootste probleem zal voorlopig niet verdwijnen. Door de aanleg op de Westoever van de omstreden afscheidingsbar rière is een deel van de land- bouwgx-onden van Deir al Ghus un vei'dwenen achter prikkel draad en hekwerken. „Alleen landeigenaren die kunnen bewij zen dat ze eigenaar zijn, hebben sindsdien vergunning gekregen de barrière over te steken", zegt burgemeester Alaayan. „Dit jaar heeft het leger wat meer vergunningen afgegeven, maar nog altijd wordt slechts twintig procent van de aanvra gen beloond." Voor de boeren van Deir al Ghusun is de overvloedige oogst van dit jaar niet alleen maar goed nieuws. Door het grote aan bod kelderen de prijzen. „Ik hoopte op vijftien shekel per ki lo, maar tot nu toe vang ik er niet meer dan negen", klaagt Ta- rik Sbara (31), een boer in Deir al Ghusun. Meer dan de helft van zijn olijfgaarden liggen aan de 'Israëlische' kant van de af scheidingsbarrière, Omdat hij van het Israëlische leger - 'om veiligheidsredenen, zeggen ze' - geen vergunning krijgt om zelf naar de andere kant van het hek te gaan moet hij dagloners in schakelen. „Dat kost me alles bij elkaar vijfduizend shekel extra voor de hele oogsttijd", zegt hij. Zijn collega Ayed Ghanem (47) heeft wel een vergunning gekre gen. Ghanem heeft zeshonderd bomen aan de andere kant van het hek. Net als de andere ver gunninghouders krijgt hij dage lijks drie keer de gelegenheid de oversteek te maken. Bij het aan breken van de dag, om vijf uur, is hij op zijn ezel naar de andere kant gereden. En als om elf uur het hek voor de tweede keer opengaat, keert hij terug. De ar me ezel draagt naast zijn lijvige baas nu ook twee zware zakken olijven. „Ik kan oogsten, maar het gaat wel moeilijk. Ik besteed heel wat tijd aan wachten bij de poort, tot de dienstdoende solda- HONGARIJE - De vrijheids strijd van het Hongaarse volk is door Russische troepen in bloed gesmoord. De Hongaar se hoofdstad is met tanks en bommenwerpers aangevallen. Grote delen van de stad liggen in puin. Radio-Moskou spreekt van een 'verpulvering van de verzetsbenden'. DEMONSTRATIE - In Amster dam is een demonstratie tegen de Russische inval in Honga rije op geweld uitgelopen. De politie moest de blanke sabel trekken om te voorkomen dat betogers het gebouw van het communistische dagblad De Waarheid zouden verwoesten Later liepen naar schatting honderdduizend mensen mei in een stille tocht tegen de Sov jetunie. ORANJE - Het Nederland- I voetbalelftal heeft in de uil- 5 wedstrijd tegen Denemarke: met 2-2 gelijkgespeeld. De Ne- derlandse doelpunten werden f gemaakt door Bram Appel. -1 MIJNWERKERS - In Non Scotia zijn 95 van de 113 opsin' f ten mijnwerkers gered. Di mannen kwamen als gevolg van een explosie vast te zittes in de mijn. Ayed Ghanem uit Deir al Ghusun leeft van de olijventeelt. Net als in andere dorpen op de Westoever hebben agressieve Israëlische kolonisten er de afgelopen jaren bomen in brand gestoken of ontworteld en oogstende boeren het leven zuur gemaakt. Maar sinds een waarschuwing van het Israëlische Hoogge- foto Ad Bloemendaal/GPD ten verschijnen", zegt Ghanem, terwijl hij zich met een grote zakdoek het zweet van het voor hoofd wist. Dan rijdt hij weg in de richting van het dorp, waar zijn olijven zullen worden ge perst. Keurmerk Bijna de hele Palestijnse olijf oogst is voor eigen gebruik, maar in jaren van overvloed kan er ook worden geëxporteerd. Dit jaar bijvoorbeeld, nu de Pa lestijnen bezig zijn een record- oogst van 35.000 ton binnen te halen. Ze kunnen het beste deel - de 'extra virgin' - van hun overpro ductie exporteren, maar dan moeten ze zich richten op de luxe markt in het Westen. Al leen als 'Made in Palestine' een keurmerk wordt van kwaliteit kunnen exporteurs de hoge prijs waarmaken, staat in een deze maand verschenen rapport van de Wereldbank. Maar bovenal moet Israël er voor zorgen dat Palestijnse ex porteurs hun producten kunnen leveren op de afgesproken tijd. De 'onvoorspelbare gebiedsaf- sluitingen maken dat nu onmo gelijk. GPD Hoofdredactie: Peter Jansen Arie Leen Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pze.nl Lezersredacteur: A. J Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315660 Fax:(0113)315609 E-mail: lezersredacteur@pzc.nl Middelburg: 8uitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax:(0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc-.nl Hulst: Het 's-Landshuis Steenstraat 37, 4561 AR Hulst Tel: (0114)371379 Fax. (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (01111454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren Goes, Zierikzee en Hulst: Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 Maandag t/m vrijdag vóór 15.00 uur gebeld, nog dezelfde dag nabezorgd; zaterdag vóór 12 uur. E-mail: lezersservice@pzc.nl Fax:(076)5312330 Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving acceptgiro per maand: 21,50 n.v.t per kwartaal: 61,50 64,50 per jaar: €236.00 239,00 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het I einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. PZC, t.a.v. lezersservice, Postbus 314460 AA Goes Losse nummers per stuk. maandag l/m vrijdag: 1,30 zaterdag: 1.85 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties: Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen. I Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (076)5312550 Fax. (076)5312340 Personeelsadvertenties: Tel: (076)5312240 Fax: (076)5312340 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel. (076)5312104 Fax. (076)5312340 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel. (0113)315570 Fax:(0113)315571 Business to Business/Onroerend goed Tel: (076)5312277 Fax:(076)5312274 Internet: www.pzc.nl/service/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van hel Wegener-concern. De door» j aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor ons (obonnementen)administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselccteer de dorden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZC, le zersservice, Postbus 31,4460 AA Goes. Behoort tot WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 4