PZC p: Spelers geschorst na gestaakt duel k Volleybalsters dicht bij een stunt Hiensch: Dit is te gek voor woorden Gelijkspel ligt voor v/ de hand bij Kloetingi^ tegen Spakenburg Boschker langszij bij illustere Drost Groeneveld vindt IJsselmeervogels r achterin kwetsbaar i Oefenwedstrijd Kloetinge-RCS krijgt elf weken na dato een staartje Zaalvoetbalteam"! voor toernooi C naar Antwerpe^; Uitstekend debuut Elson bij de Spurs Lange celstraf dreigt voor atletiekcoach zaterdag 4 november 2006 door Jan Dagevos KLOETINGE - Bij Kloetinge en RCS is met verontwaardiging kennisgenomen van de straffen die de KNVB aan twee spelers heeft uitgedeeld. „Ik heb sterk de indruk dat de voetbalbond een signaal wil afgeven", zegt oefenmeester Alexander van Keulen van RCS. „Er is sprake van willekeur", vindt Diederik Hiensch, de trainer van Kloetin ge. Corné Schilperoort (Kloetinge) en Rudlev St. Jago (RCS) wer den afgelopen week voor twee duels geschorst, nadat ze op 17 augustus in een oefenduel met élkaar in aanvaring waren geko men. Hiensch: „Ik heb waardering voor de KNVB hoe ze de zaken in het veld regelt. Ik heb waarde ring voor het feit dat de bond re gels heeft en wat aan de korte- lontjes-mentaliteit doet. Ik heb ook waardering voor de scheids rechters die elke week de emo ties van spelers en trainers moe ten opvangen. Maar wat ons nu overkomt, is te gek voor woor den. Dit is niet volgens de gel dende regels en procedures ge beurd." Zo stelt Hiensch dat er tijdens het bewuste duel geen ro de kaarten zijn getoond. Daar naast is er na de wedstrijd geen rapport opgemaakt. „De wed strijd is gestaakt, omdat wij als trainers dat voorgesteld heb ben", zegt Hiensch. „Het was een preventieve maatregel, om erger te voorkomen. Iedereen was daarmee akkoord, ook de scheidsrechter. En dan word je in november plots geconfron teerd met schorsingen. Ja, en op basis waarvan dan? Er is een on derzoek begonnen, omdat ie mand iets opgevangen heeft. Dat is voor mij onbegrijpelijk. Dat kan toch nooit de standaard procedure zijn." „Natuurlijk moet je als club en als spelers voorkomen dat dit soort dingen gebeurt. Je moet al tijd naar jezelf kijken, maar dat is ook gebeurd. De trainers van beide partijen hebben ingegre pen." „Het is de bureaucratie ten top", vindt trainer Alexander van Keulen van RCS. „Als je dan toch een daad wil stellen, dan moet je dat meteen na zo'n wedstrijd doen en niet elf we ken later." door Jan Dagevos GOES - De gestaakte oefenwed strijd tussen Kloetinge en RCS heeft elf weken na dato een staartje gekregen. De tuchtcom- missie van de voetbalbond heeft Corné Schilperoort (Kloetinge) en Rudley St. Jago (RCS) voor twee officiële wedstrijden ge schorst. De straf gaat dit week einde in. Tijdens het oefenduel tussen bei de ploegen op 17 augustus lie pen de emoties hoog op. Twee spelers, Schilperoort en St. Ja go, kregen het met elkaar aan de stok. Scheidsrechter Peter van Groeninge uit Roosendaal stuur de beiden hierna naar de kant, zonder overigens de rode kaart te trekken. Toen niet veel later Regilio Pinas (Kloetinge) en Josi- mar Pattinama (RCS) met el kaar in aanvaring kwamen, werd op voorspraak van beide trainers de wedstrijd gestaakt. Op dat moment waren er 35 mi nuten gespeeld. In eerste instantie leek de kwes tie met een sisser af te lopen. Er was immers geen wedstrijdfor mulier ingevuld. Bovendien achtte de arbiter, die in groep 3 is ingedeeld en niet bevoegd was dit duel tussen een hoofd klasser en tweedeklasser te lei den, het niet nodig om nader hand rapport op te maken. „De beide trainers en de spelers had den de kwestie met elkaar uitge sproken", zegt scheidsrechter Peter van Groeninge. De KNVB gelastte echter een on derzoek, toen de bond door de scheidsrechterscommissie werd strijdige verklaringen waren af- Kloetinge-voetballer Corné Schilperoort (rechts) moet, net als Rudley St. Jago van RCS, twee wedstrijden toekijken, foto Hielco Kuipers getipt over de ongeregeldheden. De arbiter maakte hierna op last van de bond alsnog rapport op en de clubs alsmede de spe lers moesten een schriftelijke verklaring afleggen. „Het is niet normaal dat een on derzoek pas na elf weken wordt afgerond", legt districtsmana ger Wim Jagt van de KNVB uit, „maar deze zaak had nader on derzoek nodig, omdat er tegen- Zo was er discussie over het ver wijderen van de spelers. Beide clubs beweren dat de arbiter ze slechts voor vijf minuten uit het veld had gestuurd. Arbiter van Groeninge ontkent dat. „Pupil len stuur je voor vijf minuten naar de kant, maar volwassen mensen niet. Ik heb tegen die spelers gezegd dat ze niet meer terug hoefden te komen. Dat lijkt me duidelijk genoeg." „Ik heb geleerd van deze zaak", aldus Van Groeninge. „Ik wist niet eens dat ik niet bevoegd was om deze wedstrijd te leiden. Ik was door RCS uitgenodigd om deze wedstrijd te fluiten. Ik vond het een eer, maar heb on dervonden dat vriendschappe lijk voetbal niet meer bestaat. Ik had meteen rapport op moe ten maken. Dat de KNVB die jongens nu alsnog heeft gestraft, is terecht. Dan hadden ze maar niet moeten duwen, trekken en knokken." Volgens Jagt is het niet van be lang of er bij dit soort duels een wedstrijdformulier wordt inge vuld of dat de rode kaarten wor den getoond. „Als er iets ge beurt, dat niet op een veld thuis hoort, wordt dat onderzocht. Het recht moet zijn loop krij gen, en daar heb je geen wed- strijdformulier voor nodig." Beide clubs gaan in beroep. Dat wil niet zeggen dat de schorsing wordt opgeschort. Dat gebeurt pas als de voorzitter van de be roepscommissie dit beslist. Of dat ook het geval is, was giste ren nog niet bekend op het dis trictskantoor in Breda. door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge en Spakenburg houden er in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal een mooie serie op na. De Bevelandse formatie is dit seizoen op eigen veld nog onge slagen, terwijl Spakenburg op vreemd terrein nog niet eenmaal verloor. „Dan zal het wel op een gelijk spel uitdraaien", vermoedt Kloe- tinge-trainer Diederik Hiensch. Kloetinge en Spakenburg tref fen elkaar vandaag op het Wes- selopark in Kloetinge (aanvang 15.00 uur), op de negende speel dag van de competitie. „Spakenburg heeft een goeie ploeg", vindt Hiensch. „Voorin zijn ze levensgevaarlijk. We zul len verdedigend op onze hoede moeten zijn." Kloeting deed vorige week ver trouwen op door het sterke Quick Boys op een gelijkspel (1-1) te houden. „We hebben vo rige week weer een stap vooruit gemaakt", stelt Hiensch. „Niet alleen qua teamprestatie, maar ook in tactisch opzicht." Jaap Esser is terug na een bles sure aan zijn schouder en begint vandaag in de basis. Hij is de vervanger van Corné Sell peroort, die een schorsing J twee wedstrijden moet uit» ten. Joël Manusama kampt u{ altijd met een hamstringbles' Bij opponent Spakenburg o: I breken aanvaller Roderik Harder (enkelblessure) en verc diger Meivin Nijlhof (oogont? king). |o°r ASSi ad DEN HAAG - Het Nederlai11 s zaalvoetbalteam neemt van?'00' tot en met 16 november deel^Sel een vierlandentoemooi in R srië. Sn z ;eiz( Tegenstanders in Sporthal tenbroek in Edegem (bij Anhv/an pen) zijn Engeland, gastla|ens België en Litouwen. Na de oei#f wedstrijd van het Nederlacfoe team tegen Jong Orar|ees dinsdag 7 november om 20|e uur in Zeist, beslist bondscoa °v' Vic Hermans welke veertien sj W Iers hij meeneemt naar Bek!*1!3 GPD >To wee jich van onze sportredactie ENSCHEDE - Sander Boschker bereikt morgen een historische mijlpaal. Het uitduel met FC Utrecht is voor de doelman van FC Twente zijn 423e competitie wedstrijd in Enschedese dienst en daarmee evenaart hij de le gendarische Epi Drost. „En daar ben ik trots op", aldus de keeper. „Het is heel uniek dat een speler in deze tijd zo lang voor dezelfde club heeft ge speeld. Ik denk ook niet dat er ooit nog een speler komt die ^oei aantal gaat overtreffen.p: Boschker debuteerde in het zoen 1989/1990 voor Twentëfr1 het seizoen 2003/2004 speiF0 hij een jaar voor Ajax. Volgen' week in de thuiswedstrijd tq§er FC Groningen kan Boschker ifei record van Drost verbreken. Drost, in 1995 op 49-jarige lei- tijd overleden, kwam tot i- 423 competitieduels tussen II en 1980. In 2000 werd hij (kvei de Twente-supporters uitger^16 pen FC Twente's Voetballer v: i Bk- de eeuw. DEN HAAG - Francisco Elson heeft een uitstekend debuut achter de rug bij San Antonio Spurs. De Rotterdamse basketballer begon met zijn nieuwe ploeg het NBA-seizoen met een 91-97-uitzege op mede titelkandidaat Dallas Mave ricks. Francisco Elson kreeg ruim 26 minuten speeltijd en daarin was hij goed voor zes rebounds en twaalf punten. De Spurs stonden lange tijd achter, maar nooit met meer dan tien punten. In het laatste kwart greep San Antonio met een score van 25-16 de winst op de verliezend finalist van vo rig jaar. Het was de tiende keer op rij dat de Spurs bij hun seizoensopening won nen. In Los Angeles waren de Clippers met 96-95 te sterk voor Denver Nuggets. Sam Cassell benutte twaalf se conden voor tijd twee vrije worpen voor de thuisploeg. In totaal maakte hij 35 pun ten. GPD DEN HAAG - De Amerikaanse atletiekcoach Trevor Graham hangt een vijftienjarige celstraf boven het hoofd. De Jamaicaan trainer, die kam pioenen als Justin Gatlin, Ma rion Jones en Tim Montgomery onder zijn hoede had, is donder dag aangeklaagd voor het afleg gen van drie valse verklaringen in een federaal onderzoek naar doping. Graham bracht in juni 2003 de zogeheten Balco-zaak aan het rollen. Graham stuurde per a- nonieme post een injectiespuit met de tot dan toe onbekende steroïde THG naar het Ameri kaanse antidopingagentschap. Hij zou dat gedaan hebben in ruil voor een milde aanpak bij eventuele aanklachten tegen hem. Graham was tot donder dag dan ook buiten schot geble ven in de Balco-affaire. GPD/ISS door Barry van der Hooft GOES - De kans dat SSV'65 vandaag de eerste overwinning van het seizoen boekt, lijkt uiter mate klein. Oefenmeester Marco Groeneveld kan weliswaar voor het eerst over een volledig fitte selectie beschikken, maar de te genstander heet IJsselmeervo gels. In Spakenburg staat de Goese formatie vanaf 15.00 uur voor een loodzware opdracht, want de koploper van de hoofd klasse B wil trainer Willem Leushuis een mooi afscheidsca deau meegeven. Leushuis zit voor de laatste keer op de bank, nadat hij eerder de ze week wereldkundig maakte dat hij naar Koeweit vertrekt. „Toch maakt het dat misschien wel wat moeilijker voor IJssel meervogels", zegt Groeneveld. „Ze zijn een hele week bezig ge weest met zijn vertrek en de hoofden van de spelers hebben denk ik niet echt naar voetbal gestaan. Wij hebben niets te ver hezen, leven daarom ontspan nen naar deze wedstrijd toe en gaan proberen een stuntje uit te halen." Dat betekent niet dat SSV'65 met zeven man rond het eigen strafschopgebied gaat hangen. „Want dan valt dat doelpunt toch wel een keer. We passen ons wel aan, maar ik vind IJssel meervogels achterin best kwets baar. Ik heb ze tegen Hoek zien spelen en hun defensie viel me een beetje tegen. Op hun keeper (Paul Verboom) na dan, want hij is misschien wel de beste doelman van de hoofdklasse." Wat Groeneveld verder opviel, was het feit dat de spelers nau welijks in paniek raken. „Ook niet als ze onder druk worden gezet. Ik vond hun volwassen heid indrukwekkend. Ze zijn heel ervaren, kunnen als het no dig is zelf wat onrust stoken en op het middenveld en voorin barst het van de kwaliteit. Aan de andere kant: ze verloren met 2-0 bij Nunspeet. Alles zal bij ons moeten kloppen, willen we een goed resultaat neerzetten." Overigens reist Groeneveld van daag niet met de spelersbus naar Spakenburg, omdat zijn wouw hoogzwanger is. Hetzelf de geldt voor de vrouw van aan voerder Marcel Kole. „We rij den voor de zekerheid san®, met de auto", vertelt Groen veld. „Het zal bij ons allebei nL wel even duren, maar we mir ten wel de mogelijkheid hebbt om meteen terug naar huisj^ kunnen." Hoek De trainer van Hoek is weer® lemaal hersteld. Hij heeft paar uur niet kunnen lopen, o: dat hij door zijn spelers ineSj spelletje paintball flink op korrel is genomen. Maar Ca Houtepen is er vandaag in Nie/ wegein gewoon weer bij voortL uitwedstrijd tegen Geinoord, „We hebben de sfeer weer w verhoogd in het weekend daté vrij waren", kijkt de trainerL rug op twee wedstrijdloze wj ken, waarin het eerste verlii voor de competitie (0-3 te& IJsselmeervogels) uitvoerig isê analyseerd. Houtepen vindt dat zijn elftal die wedstrijd weer wat wijzer geworden. „Het was een lesje slim voetballen dat we hebb gekregen. Zo ver zijn wij kenS lijk nog niet, maar ik zie weid we met stappen vooruit gaan; In die topper bleek ook hoe b langrijk Taoufik Ameziane Stefan van Dender zijn voor: ploeg. Zonder de middenvele (geschorst) en de verdediger (g blesseerd) was de balans stoord. Ze zijn er vandaag weer bij. Ameziane, die na E| selmeervogels in de kantine ej bierglas tegen zijn hoofd kree is speelklaar. De verwondi: aan zijn voorhoofd is genezen. Stefan van Dender trainde ds week weer volop mee. „Ik fe een breukje in mijn kleine te opgelopen. Dat is zo goed hersteld, al voel ik het nog maar ik kan zonder risico sp len." De aanvoerder keert v* terug in het elftal, vrijwel zei ten koste van Wesley de Sm „En we moeten ons niet te dr maken om die ene missta] vindt Van Dender. „Ik weet; ker dat we de lijn door kuim trekken." Hoek mist in elk geval Wilco Valk, die al enkele dagen z thuis is. Merlijn Swennen he last van zijn hamstring. Met P ter de Munnik gaat het w wat beter. Houtepen: „Ik v wacht dat hij vanaf decern! gaat meetrainen." Nederland verliest tijdens groepsfase van WK in vijf sets van Brazilië door René Banierink KOBE - Na de bij vlagen indrukwek kende maar wel met- 3-2 verloren wed strijd tegen WK-favoriet Brazilië, nam bondscoach Avital Selinger ongevraagd een voorschot op de WK-conclusie: de Nederlandse volleybalsters zijn goed maar nog niet goed genoeg. Het was een juiste maar bittere conclu sie, zeker nadat Oranje had geroken aan een stunt tegen het grote Brazilië. „Voor nu is dat zuur en pijnlijk. Iedereen was van plan te stunten", zei Selinger. Twee dagen eerder was zijn team er ook dichtbij geweest tegen een andere wereld topper, de Verenigde Staten, maar ook die wedstrijd ging met 3-2 verloren. „Dan kun je zeggen, voor hetzelfde geld hadden we hier twee keer met 3-2 gewon nen en was iedereen euforisch geweest. Maar dat is niet realistisch. Je moet eerst heel veel centen hebben voordat je een gulden bent. Je speelt hier tegen top- teams op een WK, die geven niks weg.. Het is geen oefenwedstrijd zoals tegen Cuba." Het betekent echter wel dat Ne derland sowieso met twee nederlagen naar de volgende ronde gaat, waardoor Oranje slechts nog een theoretische kans heeft op een plek in de halve finale. Dat besefte spelverdeelster Riëtte Fled- derus ook. „Maar ik weet sowieso niet of we wel klaar waren om een medaille te halen hier." Sterker nog: om bij de eerste acht te eindigen, kan Nederland zich van af nu nauwelijks nog nederlagen permit teren. In de resterende groepsduels (van daag Puerto Rico en morgen Kazachstan) zal het wel loslopen. Maar tegen wereld toppers als Rusland en China, die Oranje in de tweede ronde voor de kiezen krijgt, ligt dat toch even anders. Veerkracht Het waren tamelijk sombere overpeinzin gen na een wedstrijd die daar qua niveau lange tijd weinig aanleiding voor gaf. De Nederlandse ploeg demonstreerde veer kracht en speelde uitstekend volleybal na de verloren eerste set. Opmerkelijk ge noeg was de hoofdrol daarbij voor Deb- by Stam, de speelster die zowel onlangs bij de GP-kwalificatie in Varna als in het WK-duel met de Verenigde Staten steeds snel vervangen werd door Alice Blom. Gisteren besloot Selinger in de tweede set anders. Niet Stam maar Chaïne Stae- lens moest naar de kant voor Blom. Dat had een tweeledig effect: Blom deed wat ze altijd deed als supersub: scoren. Maar Debby Stam leek zo opgelucht dat niet zij het slachtoffer was geworden, dat haar zelfvertrouwen en rendement in eens met sprongen omhoog ging. Stam: „Of dat zo was weet ik niet. Misschien on bewust. Natuurlijk is het niet leuk om steeds snel gewisseld te worden. Maar ie dere volgende wedstrijd begon ik wel in Ingrid Visser en Debby Stam (links) proberen een Braziliaanse aanval te blokken. de basis. Dat vertrouwen van Avital was er kennelijk wel." Hoe het ook zij: op haar service boog Ne derland een 7-11-achterstand om in een 14-11-voorsprong en toen was de beer los bij Nederland. Overtuigend werden zowel de tweede als derde set gewonnen, maar twee wissels van de Braziliaanse coach Guimaraes, vooral het brengen van de ervaren spelverdeelster Helia Sou- za ofwel Fofao, deden de wedstrijd als nog kantelen in het voordeel van de top favoriet van het WK. Nieuwe ervaring Of lag het misschien toch aan Nederland zelf? Stam zocht het in een combinatie van beide. „Zo dicht bij de wereldtop als nu zijn we nog nooit geweest. Dat is een nieuwe ervaring en daar moet je ook mee foto Andy Rain/ANP leren omgaan. Toch geloofden we er in." Dat laatste vond Avital Selinger bij de eindafrekening het belangrijkste. „Wij geloven in olympisch succes. Maar voor dat doel kun je niet verwachten dat je er zomaar staat. Er zijn nog maar vier lan den die ooit olympisch kampioen zijn ge worden: China, Cuba, Rusland en Japan. Maar zonder geloof in iets kun je niet le ven." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20