- PZC Vrijage van corporaties verbaast Leerlingen maken kennis met zorgberoepen Garantie voor bouw school Groede O Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Ingeburgerd t Samenwerking woningstichting Clavis met Middelburg mag niet leiden tot fusie Piet Vroon rijkste Zeeuw Geen nadere eisen voor rolstoelers Protest tegen bomenkap Terneuzen Zeldzame vlinders in Clinge, Hulst nr de Jonge Hoek van Dijke kom kijken jitgebreide collectie feestkleding editie Zeeuws-Vlaanderen Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u snéller! Bel 0800 - Reder Piet Vroon, oud-inwoner van Breskens, staat volgens de redactie van het blad op de 77e plaats met een geschat vermo gen van 291 miljoen euro. De tweede Zeeuw in het lijstje is Gerard Cok. Deze voormalige in woner van Sluis, nu woonachtig in Knokke, heeft volgens Quote een vermogen van 220 miljoen euro dankzij de verkoop enige jaren terug van zijn erotiekcon- glomeraat aan het Duitse Beate Uhse. Hij staat op de 111e Op 164 staat Kees Meijer van aardappelgigant Lamb Weston Meijer. Hij bezit volgens Quote 142 miljoen, hij is er ten opzich te van vorig jaar ruim vijf pro cent op achteruit gegaan. De Zierikzeese familie Doele- inan staat deze keer op 213, want het vermogen is volgens de redactie van het blad met 11,7 procent gestegen naar 105 mil joen. Derk Sauer, zo af en toe te vinden in een van de mooiste vil la's van Domburg, staat op plek 390 met een geschat vermogen van 63 miljoen euro. Middelbur ger Henk van Koeveringe, voor man van Roompot Vakanties, stijgt van de 449e naar de 436e plaats dankzij een toename van bijna tien procent van zijn ver mogen tot 56 miljoen euro. Tandarts-assistente Joukje bekijkt de blokjesbeugel van een van de leerlingen van groep 7 en 8 van de basisschool uit Graauw. foto Peter Nicolai door Edy de Witte SINT JANSTEEN - Het ijs was al snel gebroken. De kleuters Stijn (5 jaar) en Louka (6) van basisschool Ter Doest uit Graauw keken gisterochtend wel erg verbaasd toen ze bij bin nenkomst van tandzorg De Steense Brug gelijk mochten gaan kleuren. „Je mag eerst een papieren tand leuk inkleuren en versieren en die als herkenning omhangen", zegt assistente Roeli tegen de kinderen uit groep 1 en 2. Voor de kleuters leek het net alsof ze rond de kleur-, plak- en tekenta fel op school zaten. Ze verlieten al snel de vertrouwde bescher mende omgeving van de juf frouw om hun creativiteit te bot vieren. Het bezoek aan de tand arts vond plaats in het kader van het project 'Beroepen in de zorg'. De leerlingen van Ter Doest richtten deze week samen (Advertentie) met de kinderen van de Sint Jo zef school uit Nieuw-Namen ver schillende dagdelen hun aan dacht op allerlei facetten uit de zorg. Zo hebben ze kennisge maakt met een EHBO-er en Lo tusslachtoffer. Mensen uit de verpleging kwamen in de klas sen over hun werk vertellen. De kleuters bezochten ook nog een consultatiebureau. Gezond eten werd onder de aandacht ge bracht bij een gezamenlijk schoolontbijt. Ook de ouders werden uitgenodigd om samen met hun kroost een uiteenzet ting over jeugd en computerge bruik bij te wonen. Gisteren be zochten alle groepen van Ter Doest de tandartenpraktijk in Sint Jansteen. De leerlingen van Sintt Jozef hadden daar eerder in de week al een kijkje geno men. Eén van de leerlingen mocht een foto van het: gebit la ten maken. Goed poetsen De kinderen bekeken het plaat je op de computer en spoorden eventuele gaatjes op. Daarna kwam Max, het tandartsen- hoofd, op tafel voor een demon stratie goed poetsen en het uit beelden van een fluorbehande- ling. Het werd wel even span nend toen de kinderen om het hoekje bij de echte tandarts mochten kijken, die net met een behandeling bezig was. Leuker vonden de kleuters een ritje op en neer in de tandartsstoel. Op het eind van het bezoek kregen de kleuters een tandenborstel, een tubetje pasta en een appel. Een welkome gift bij het start van de nationale poetsweek. Vandaag sluiten beide scholen de projectweek gezamenlijk af in het woonzorgcentrum Anto- nius in Kloosterzande. Daar gaan de kinderen iets betekenen voor de ouderen. De groepen 1 tot en met 4 gaan 's morgens met bewoners koffie drinken, liedjes zingen en wandelen. Als hilarisch tintje staat er een rol stoelrace op het programma, 's Middags komen de leerlingen van groep 5 tot en met 8 naar Antonius. Zij zingen samen met de oudjes een goud van oudre pertoire en lopen een modeshow met zelfgemaakte kleding. door Peter SLUIS - Groede en in het bijzon der de actiegroep Nieuwbouw Meerstromenschool kan gerust zijn: in 2008 staat er geheel vol gens de plannen een nieuw schoolgebouw. Die garantie heeft wethouder J. Boogerd gis teren gegeven. „De Meerstromenschool in Groe de hoeft wat het college betreft niet te vrezen dat de nieuw bouw niet doorgaat. De nood zaak daarvan staat bij ons niet ter discussie", zo maakte Boo gerd gistermiddag een einde aan alle onduidelijkheid rond de nieuwbouw. Die was ontstaan nadat was ge bleken dat de bouw van een nieuwe school weliswaar nog steeds stond vermeld in de ge meentelijke begroting voor 2007, maar dan wel zonder eni ge toevoeging, meer specifiek de financiering. In plaats daarvan vermeldde de (ontwerp-)begro- ting slechts een streepje, de afge lopen weken in de gemeente raad van Sluis reden voor een politieke redetwist. „Dat streepje heeft voor verwar ring gezorgd", erkent Boogerd nu. „Maar gelukkig kan ik alle vrees wegnemen: wij vinden in elk geval dat de nieuwbouw con form de planning in 2008 moet plaatsvinden." De wethouder zegt dat de finan ciering van de Meerstromen school naar aanleiding van alle ophef nog eens nadrukkelijk is doorgerekend. ,jWe hebben de gemeenteraad inmiddels voorge steld om het investeringsschema aan te passen en in 2008 alsnog een bedrag van 900.000 euro op te nemen." Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de nieuwbouw zou kun nen worden betaald uit de op brengst van grondverkoop voor woningbouw bij de school. Die vorm van financiering blijft in principe gehandhaafd, maar na herberekening is duidelijk dat er extra geld nodig is. Niettemin denkt het college dat netjes te kunnen verwerken. Inmiddels is ook gevolg gegeven aan een motie van de gemeente raad van Sluis om onderzoek te laten verrichten het klimaat in het gebouw van de huidige Meer- stromenschool. De GGD heeft dat onderzoek deze week uitge voerd. Volgens de wethouder zijn de resultaten ervan op kor te termijn te verwachten. Versnelling „Zeer verheugd", luidt de reac tie van voorzitter A. Neufeglise van de actiegroep Nieuwbouw Meerstromenschool Groede. Hij looft de snelheid waarmee het college heeft gereageerd op een 'paar weken stoeien'. Neufegli se: „Ik moet zeggen dat ons ge loof aanvankelijk niet zo groot was. Maar gelukkig is er zeer snel duidelijkheid over de nieuwbouw gekomen." Niette min zal hij bij college en raad aandringen om de procedures voor de bouw in de hoogste ver snelling te zetten. „Want 2008 is wat ons betreft eigenlijk te laat. De school is op, en dus aan een eerdere wisseling toe." Neufeglise verwacht dat de re sultaten van het GGD-onder- zoek daarvoor ook de handva ten zullen leveren. Daarnaast zegt hij dat er komende week ook arbo-onderzoek in het huidi ge gebouw plaatsvindt. „Dat zal ook punten gaan opleveren." Advertentie MET VELE DEMONSTRATIES Caravanmover-circuit Demonstraties satelliet schotelantennes Gratis rij-instructie VRIJDAG 3 ZATERDAG 4 NOVEMBER 10.00-17.00 UUR 'EERCENTRUM MECHIELSEN GASVUL - TANKSTATION Gildeweg 35 Lang heeft ze moeten wennen aan de Zeeuwse taal. Bij een kotje kon ze zich nog wel iets voorstellen, maar bij vuulte tussen de peeën moest ze diep nadenken. Vier jaar na haar vertrek uit de Randstad is ze inmiddels nagenoeg ingeburgerd in Zee land. Dat bleek onlangs maar weer eens toen ze er op het hoogtepunt van een discussie uitfloepte: „Ja, maar da's geen waar." vrijdag 3 november 2006 en. edf. V Redactie: 0113-315649 /f www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: i Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 Provinciate Staten BRUIDSSHOWS Collectie 2007 27 november 2006 Arsenaal theater Vlissingen 11 december 2006 Toversluis Sluis Bel voor Into of reservering 0117-454861 Rembo styling week Advertentie (Advertentie) Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes 9-16 november 2006 (Informatie, mannequins, gezelligheid en o.a. voor het eerst de volledige collectie van rembo styling te zien en te passen in de winkel) GOES - Het Zeeuws gehalte in die rij grootverdieners is als al tijd zeer bescheiden. Zes Zeeuw en staan er op de lijst van vijf honderd rijkste Nederlanders die het zakenblad Quote jaar lijks in november publiceert. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen stelt geen extra eisen aan de nieuwe bioscoop me betrekking tot rolstoel gebruikers. Burgemeester en wethouders antwoorden dat op vragen raadslid M. van Oyen (PvdA). Volgens Van Oyen heeft de in aanbouw zijnde bioscoop in Terneuzen zeer beperkte mogelijkheden voor toegang met een rolstoel. In de huidige plannen kunnen rolstoelgebrui kers slechts via een buiten-zij-ingang de bioscoop binnen komen. Het restaurant is voor hen niet bereikbaar omdat er geen lift aanwezig is. Het halletje in de aangepaste toi letten is volgen Van Oyen niet efficiënt en wellicht niet bruikbaar. B en W wijzen er op dat bouwplannen worden getoetst aan de in de woningwet genoemde criteria. Als aan alle wordt voldaan moet er een bouwvergunning worden afge geven. De voorschriften met betrekking tot de bruikbaar heid van een gebouw zijn terug te vinden in het Bouwbe sluit. Ondermeer ook dat een rolstoelgebruiker zonder hulp het gebouw moet kunnen betreden. TERNEUZEN - De bewoners van de Bachlaan in Terneu zen zijn massaal tegen het omhakken van meer dan dertig acacia's in hun straat. Dat blijkt uit een enquête die is ge houden door bewoner Adri van Es. Van de 52 ondervraagden bleken er maar twee voorstan der te zijn van het verdwijnen van de bomen. Veel bewo ners.zijn ook verontwaardigd dat ze niet persoonlijk door de gemeente op de hoogte zijn gesteld van de plannen. De meesten hebben de gemeentelijke advertentie niet gele zen. De gemeente heeft de bewoners van de Bachlaan nu uitgenodigd voor een hoorzitting, die wordt gehouden op 8 november om 17.00 uur in de burgerzaal van het Temeu- zense stadhuis.. HULST - Op de valreep van het vlinderjaar is nog een zeldzame waarneming gedaan in Clinge. Bij de familie De Wilde vloog daar afgelopen zondag een doodshoofdvlin der in huis. Sinds het oprichtingsjaar van de insecten werkgroep van natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut in 1986 is deze vlinder slechts gemiddeld één keer per jaar gezien. Deze grote nachtvlinder is afkomstig uit Centraal-Afrika en is dit jaar nog niet eerder in Zeeuws-Vlaanderen waar genomen. Bij De Steltkluut in Oost-Zeeuws-Vlaanderen in ieder geval niet. Eveneens spectaculair noemt vlinderkenner Eddy Tael- man uit Hulst de waarneming van twee kleine parelmoer vlinders op de Liniedijk in Hulst. Door de mooie nazomer zijn er verder opvallend veel rupsen geteld van de konin- ginnepage. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het besluit van woningstichting Clavis in Ter neuzen om te gaan samenwer ken met het Middelburgse Woon- goed heeft in overheidskringen en bij de andere twee woningcor- poraties in Zeeuws-Vlaanderen grote verbazing gewekt. De ge- i meente Terneuzen en de corpora- ties veroordelen de samenwer- king overigens niet. Het onaf- i hankelijke Temeuzense raads- fi lid W. Broekhuysen waar schuwt echter dat die niet mag leiden tot een fusie. Clavis-directeur E. van Exter maakte woensdag de vrijage tus sen de twee gezonde corporaties (Woongoed Middelburg met een éigen vermogen van 38 miljoen 'éuro, Clavis met een vermogen van 25 miljoen) bekend. Volgens hem is samenwerking met 'Middel burg' één van de weinige moge lijkheden om de bedreiging van een krimpende woningmarkt op te vangen, vooral omdat ook Woogoed Middelburg zich voor al richt op 'stedelijke woning bouw', terwijl de kandi daat-partners in Zeeuws-Vlaan deren, Woongoed Zeeuws-Vlaan deren en de Woningstichting Hulst zich vooral op het platte land zouden richten. Van Exter: „De meerwaarde van een samen werking met Woongoed zou te weinig opleveren." Directeur C. Reinhoudt van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen: „Er is nu sprake van samenwer king tussen twee mooie organisa ties, die zich inderdaad vooral bezighouden met woningbouw in de stad. Ik denk niet dat we el kaar straks in de wielen rijden. Wij hebben niet bepaald de be hoefte om in Terneuzen te gaan bouwen. We blijven ons richten op de woningbouw in de veertig kernen, waarin we actief zijn. Clavis en Woongoed Middel burg zullen zich, neem ik aan, in de eerste plaats richten op de stad Terneuzen. Het zij zo." Reinhoudt toont zich wel ver rast over de vrijage. Hij had wel al signalen opgevangen over mo gelijke samenwerkingsverban den van Clavis met corporaties van elders, maar wist niet welke richting het op zou gaan. „En fu seren is bij corporaties natuur lijk erg in, op dit moment. Wij zijn net gefuseerd met de corpo ratie in West-Zeeuws-Vlaande- ren en ik vind dat we - alleen al met het oog op het personeel - nu even pas op de plaats moeten maken. Een samenwerking met Clavis had ik wel toegejuicht, een fusie niet." Wethouder C. Liefting (wonen) van Terneuzen toonde zich ook verrast. „Maar de argumenten van directeur Van Exter kan ik grotendeels wel onderschrijven. Ik heb direct navraag gedaan naar de status van Woongoed Middelburg en dat zit kennelijk wel goed. Het is een goede part ner. Tja, het gezamenlijke stre ven naar een gevarieerd aanbod voor zowel kopers als huurders, het investeren in de leefbaar heid van de woonwijken en het ontwikkelen van nieuwe duurza me woongebieden.het zijn alle maal mooie woorden, die nog moeten worden waargemaakt. Het gaat mij erom dat Clavis zich, ook na een mogelijke fusie, helemaal richt op haar werkge bied, Terneuzen. Het zou een slecht signaal zijn als het zwaar tepunt zich zou verleggen naar Middelburg." Broekhuysen stelde gisteren di rect schriftelijke vragen aan het college van B en W. „Met de hui dige directie van Clavis ben ik niet bang dat Terneuzen 'onder gesneeuwd' wordt door Middel burg. Maar in de toekomst?" Met de bouw van de nieuwe wijk Mortiere heeft Woongoed in Middelburg, volgens het raadslid, bijna ongelimiteerde uitbreidingsmogelijkheden. Cla vis heeft die niet. Broekhuysen vreest dat alleen al daardoor alle aandacht van de toekomstige fusiepartners zal uitgaan naar Middelburg. Hij noemt een fusie onverstan dig. „Clavis heeft als motto 'Sleutel tot prettig wonen'. Ho pelijk wordt die sleutel niet ge bruikt om de deur naar Middel burg wagenwijd open te zet ten." (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 LU LL Lu L v_ modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45