Jeugd laat zich horen in politiek n Gebeurtenissen deel je op www. mensenlina. nl Reder Piet Vroon kl blijft rijkste Zeeuw in Quote 500 PZC Gemeente bekijkt snelheidsremmers aan Blooisedijk Van der Hooft il «t (Ilensen .nl Markt in Borrendamme w< Eigen adviesraad, panels en radioprogramma Familieberichten vervolg van pagina 14 Ook voor uw familieberichten is de PZC uw krant Uitvaartzorg GRIEP VACCINATIES: ARENSMAN vrijdag 3 november 2006 door Emile Calon GOES - Iedereen houdt van ranglijstjes. Het Guinness Book of Records dankt er zijn jaarlijk se verkoopsuccessen aan. De grootste, de dunste, de snelste, noem maar op, het staat er alle maal in. Het zakenblad Quote voorziet begin november tel kens in een spraakmakende aan vulling op al die lijstjes die in het Guinness Recordboek staat: de vijfhonderd rijkste Nederlan ders. Het Zeeuws gehalte in die rij grootverdieners is als altijd zeer bescheiden. Reder Piet Vroon, oud-inwoner van Breskens, staat volgens de redactie van het blad op de 77e plaats met een geschat vermo gen van 291 miljoen euro. De vloot van Vroon bestaat momen teel uit zo'n tachtig schepen die van alles vervoeren, van auto's tot levend vee. Toppers Vergeleken met de toppers uit het lijstje van Quote is het ver mogen van de Bressiaander be scheiden. De familie Brennink- meijer (C&A) neemt de eerste stek in met een geschat vermo gen van maar liefst vijftien mil jard euro, Charlene de Carval- ho-Heineken (bier) staat op twee met 4,9 miljard euro en de erven Frits Fentener van Vlissin- gen zijn goed voor de derde plaats met 2,7 miljard euro. Het zijn bedragen waar jë je niets meer bij voor kunt stellen, zoals de verkoopster van de Goese Bruna gisteren vertelde. De tweede Zeeuw in het lijstje van Quote is Gerard Cok. Deze voormalige inwoner van Sluis, nu woonachtig in Knokke heeft volgens Quote een vermogen van 220 miljoen euro dankzij de verkoop enige jaren terug van zijn erotiekconglomeraat aan het Duitse Beate Uhse. Volgens het blad heeft Cok een fiks deel van zijn geld gestoken in de Ant werpse vastgoedinvesteerder Summa. De Zierikzeese familie Doele- tijd man staat wederom in de Que. ZS' 500. Vorig jaar op de 232e pk gen deze keer op 213, want het va mogen is volgens de redaöjzS' van het blad met 11,7 procent j> twe stegen zodat de Schouwen-Dt pS' velandse gebroeders nu samt mei een vermogen zouden hebbt dut van 105 miljoen. ivar Vorig jaar op 148, nu op IjJjjg Kees Meijer van aardappels nu gant Lamb Weston Meijer. Kn bezit volgens Quote 142 miljoe der maar hij is er - als enig Zeem Hij ten opzichte van vorig jaar nu vijf procent op achteruit ije gaan. pa/ Derk Sauer, zo af ten toe te vu Hit den in een van de mooiste villi' eer van Domburg, staat op plek 31 ik met een geschat vermogen vj mij 63 miljoen euro. Hoewel het va nar mogen van deze uitgever vano: kee der meer The Moscou Times s We de Russische Cosmopolitan 1* eer afgelopen jaar met vijf proca sei: toenam, zakte hij toch nog k He gen plaatsen op de lijst van vij me honderd rijkste Nederlanders, en Middelburger Henk van Km on: veringe stijgt van de 449e na eve de 436e plaats dankzij de toen; on: me van bijna tien procent \i zijn vermogen. Volgens Quote JCU de voorman van Roompot Ytoft kanties goed voor een vermogt, „D van 5 6 milj oen eurovee lip ik' eei ZIERIKZEE - Zorgcentrum B« tw rendamme houdt dinsdag ee we overdekte markt en rommj We markt. De markt is niet allee gel bedoeld voor bewoners, iede gel een is welkom. Op de markt zijn allerlei dinge Wc te koop met het oog op de k toe mende feestdagen. Zo is er ee „H grabbelton, kookboerderij Spd set nekot is aanwezig met jam als chutneys. Er is gebak, een the he proeverij, men kan sierraden it. ze; ken en sjoelen. Ook zijn bl« ni< men en boerderijproductenSc koop. De markt begint om 13; we uur in de recreatiezaal en aanleunwoning. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De instelling van een jongerenraad, actieve jeugd- panels, een eigen radioprogram ma. Het ziet ernaar uit dat de jeugd nu echt zijn stem gaat la ten horen binnen de gemeentepo litiek. Sven Arensman en Mark Kloosterboer deden dat gister avond in elk geval al zeer over tuigend binnen de Commissie Samenleving en Bestuur met hun presentatie van deze intia- tieven. Vandaag luiden de jongeren hun actieve deelname aan het ge meentelijk beleid in met een startmanifestatie vanaf 16.30 uur in Poppodium Brogum in Zierikzee. Arensman en Kloos terboer doen ook daar uit de doe ken hoe die jongerenraad eruit gaat zien: een adviesorgaan met negen tot vijftien leden die het gemeentebestuur gevraagd en ongevraagd van advies gaat die nen over zaken die jongeren na aan het hart liggen. Ook zijn er presentaties van de opzet voor het programma dat vanaf janua ri op de dinsdagavond bij Radio Schouwen-Duiveland te horen zal zijn. Verder is er een toelich ting op het hoe en waarom van de jaarlijkse cultuurwedstrijd De Kunstbende, terwijl er tus sentijds optredens zijn van de band Joop en van DJ Wilfred. Startmanifestatie De leden van de Commissie Sa menleving en Bestuur worden ook verwacht bij deze startmani festatie, zeker na alle lof die zij de jongeren gisteravond bij de presentatie van hun initiatieven toezwaaiden. Een beetje vreemd vinden Sven Arensman en Mark Klooster man de hele gang van zaken ove rigens wel. „Al drie jaar geleden heeft de raad zich uitgesproken voor een jongerenraad en nu moet er toch eerst nog geld ge zocht worden, voordat we echt kunnen beginnen", constateren beide jongens. Arensman (15) komt uit Bruinisse en zit in 4-VWO. Kloosterman uit Dreischor is even oud en zit in havo-4. „Ik denk wel dat het goed komt volgende week bij de begrotingsraad na alle positieve reacties vanavond", zegt Arens man. Hij wil wethouder G. Hou tekamer van Jeugdzaken niks verwijten. Volgens hem ligt het niet aan de portefeuillehouder dat de Jeugdraad niet is meege nomen in de begroting voor 2007. Blijkbaar heeft Houteka mer het pleit op dit punt binnen het college verloren. Sinds de politieke jongerendag in februari dit jaar, wordt er ge werkt aan de voorbereiding van een jongerenraad. De jeugd krijgt steun bij de opzet van dit project vanuit het Welzijnshuis en Pontes Scholengroep Pieter Zeeman. Voelen de jongeren zich niet gebruikt als 'speeltje' door de officiële instanties om eindelijk eens met iets concreets te komen wat betreft inspraak van jongeren? „Nee, beslist niet. We willen dit echt zelf en de in breng van Jeroen Portiers van het Welzijnshuis is alleen advise rend", zegt Arendsman. „We hebben die steun ook nodig, want we weten nog niet hoe zul ke zaken werken. We kijken bij voorbeeld ook naar de jongeren raad in Borsele. Daar draait het echt heel goed", vult Klooster man hem aan. De jongens zijn er van overtuigd dat er een schone taak ligt voor de Jongerenraad op Schouwen-Duiveland. „Het vinden van een geschikte locatie voor een half-pipe hoeft wat ons betreft voortaan geen jaren meer te duren", geven ze als voorbeeld. door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Het blijft be helpen met de snelheidsrem mers op de Blooisedijk bij Zon- nemaire. De wegversmallingen zijn de opvolgers van inmiddels verdwenen drempels, maar ook de nieuwe verkeersremmers blij ken hinder op te leveren voor het landbouwverkeer. De ge meente Schouwen-Duiveland zoekt samen met Agrarisch Schouwen-Duiveland en de dorpsraad Zonnemaire naar een oplossing. De klachten over hardrijders op de Blooisedijk, de uitvalsweg vanuit Zonnemaire richting Brouwershaven, zijn hardnek kig. Om automobilisten te dwin gen gas terug te nemen, werden in eerste instantie forse drem pels aangelegd op de dijk. De klachten over trillingen lieten niet lang op zich wachten vol gens voorzitter van de dorps raad Zonnemaire J. Goemans. De drempels verdwenen en de versmallingen verschenen. Over het effect op de snelheid van het gemotoriseerd verkeer lopen de meningen uiteen. Metingen Een aantal inwoners van Zonne maire blijft klagen over te hard rijdende auto's. De politiek rea geerde daarop met snelheidscon troles en daaruit bleek volgens Goemans dat het wel meevalt met de snelheid. „Volgens de me tingen wordt er niet overdreven hard gereden. Het zit meer in de belezing van mensen. Ik rijd er dagelijks en ik merk niks van De versmallingen op de Blooisedijk zijn hinderlijk voor het landbouwverkeer. dat hard rijden." Los van de vraag hoe effectief de versmal lingen zijn, hinderlijk voor het landbouwverkeer zijn ze in ie der geval. De gemeente gaat daarom samen met brancheorga nisatie Agrarisch Schou wen-Duiveland zoeken naar een oplossing. Dat is nog niet zo sim pel volgens Goemans. „Je hebt niet alleen te maken met auto's en landbouwverkeer, maar ook met fietsers. Je zou kunnen den ken aan verspringende versmal lingen. Dan moet je als het ware slalommen tussen de versmallin gen door. We wachten af wat er uiteindelijk uit de bus komt." Wanneer er een concreet voor stel ligt, is volgens verkeersamb- tenaar P. de Winter van de ge meente Schouwen-Duiveland moeilijk te zeggen. „We zoeken naar een oplossing die ook el ders op het eiland toepasbaar is. Dit probleem speelt niet alleen in Zonnemaire. Het lastige is foto Marijke Folkertsma dat landbouwvoertuigen steeds breder worden. Op polderwegen geldt nu een ontheffing voor landbouwvoertuigen tot 3.50 me ter breed en daar moet je bij het aanleggen van snelheidsrem mers op bepaalde wegen reke ning mee houden. Dat valt niet mee." Het leven en de dood zijn onlos makelijk met elkaar verbonden Maar déze wetenschap maakt he: definitieve afscheid vain een dier bare niet tot een alledaagse, een voudige zaak. Hoe oud of z\è iemand ook is geweest het over- lijden komt toch bijna altijd no- onverwacht In de korte period tussen overlijden en uitvaart moe er veel worden geregeld. De r< bestaanden staan voor eer aantal belangrijke beslissingen juist op een moment dat emoties de boventoon voeren. Een professionele steun in de rug is dan van wézenlijk belang. Van der Hooft Uitvaartzorg biedt di; steun, in de vorm van hoogs persoonlijk advies en begeleiding voor een uitvaart die past bi de overledene en diens na bestaanden. Al meer dan 50 jaar Uw vertrouwen waard votf een persoonlijkebegeleidir; Mazmur23:1,2,3 Tuhan adalah gembalaku, takkan kekurangan aku la membaringkan aku di padang yang berumput hijau, Ia membimbing aku ke air yang tenang; Ia menyegarkan jiwaku Ia menuntun aku di jalan yang benar deh karena nama-Nya Hij is mijn God, waarlijk mijn redder, een rots bij verdriet in moeilijke tijden. Hij wijst mij de weg, Hij is mijn schuilplaats Hij troost mij als ik hem roep. Aan Zijn hand vertrouw ik mijn ziel toe als ik slapen ga en als ik ontwaak; en met mijn ziel en lichaam ook. Mijn God is bij mij, ik voel geen angst. Zadrach Foe Warbal Kei Ketjil, 8 maart 1920 t Middelburg, 1 november 2006 Middelburg: S. Foe-Klink a Logeman Lies Renwarin Ferry Renwarin Raphaël Amsterdam: Carly, Lennaert Middelburg: Benny en Diny Foe Delinya, Anakim Amsterdam: Omie Foe Middelburg: Henoch Foe Gerda Foe Cerisa Onze dank gaat uit naar alle medewerkers van verpleeghuis 'De Vliedberg' en Thibautstraat 31 voor de liefdevolle verzorging. Correspondentieadres: Buitenruststraat 153 4337 EM Middelburg De Vertroostingsdienst zal worden gehouden op zon dag 5 november a.s. van 20.00 tot 23.00 uur in de kerk Beth Cherem aan de Burgemeester Stemerding- laan 123a te Oost-Souburg. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 6 november om 14.30 uur op de algemene begraaf plaats te Oost-Souburg. Voorafgaande aan de teraardebestelling zal de uit vaartdienst worden gehouden in bovengenoemde kerk om 12.00 uur. StiC Sen je van. ons heengegaan Je hebt altijd voor ons klaargestaan Geborgenheid en liefde heb je ons gegeven Zo wasje hele feven Je was een schab voor ons allen Je te moeten missen zal ons zwaar vallen Elizabeth NeeCtje Pekaar - Lokerse weduwe van Pfiilippus Leendert Pekaar F Cup de Schutter 19-08-1916 02-11-2006 Ancfré en Stijn Liana Fred en Irene Karin enjan Linda en Antfrie Sasha, X ander, Yannick Manuela en Tom Wij bedanken alle medewerkers van "buisje 18" en artsen in "Tertweede", die onze moederen oma zo liefdevol hebben verzorgd. Badhuisstraat 184 4382 AR Vlissingcn De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op maandag 6 november om 12.00 uur in het crematorium, Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in "Hotel- Restaurant Piccard" aan de Badhuisstraat te Vlissingcn. Mochten wij zijn vergeten u een rouwbrief te zenden, gelieve u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Mama Jij was mijn vluchtheuvel. In mijn hart zal dat altijd zo blijven. Andrd Verdrietig delen wij u mede dat na een kort ziekbed is over- leden onze lieve zus, schoonzus en tante Elisabeth NeeCtje Pekaar-Lokerse i Vaarwel Betsy. Goes:J. Nijsse t N.P. Nijsse-Lokerse Goes:J.P. Lokerse t A. Lokerse-Vos Neven en nichten Beetje bij beetje heb je ons verlaten. Wij konden niet meer met je praten. Die blik, die stilte, dat deed ons zeer, de moeder, de oma van vroeger was niet meer. Verdrietig, maar dankbaar dat zij zolang in ons mid den mocht zijn, geven wij u kennis, dat zacht en kalm van ons is heengegaan, onze lieve zorgzame moeder, oma en over-oma Aartje Magdalena Blazina de Regt-de Vos sinds 30 september 1987 weduwe van Jacob Dingenus de Regt in de leeftijd van 95 jaar. Kamperland: N.J. Snoep-de Regt P.C. Snoep Helvoirt: J.M. de Regt A.W.M. de Regt-van Zwam Goes: J.N. Kerkhove-de Regt j.A. Kerkhove Goes: A.M. de Regt L.J. de Regt-van den Berge Kapelle: C.M. de Regt-de Regt A. de Regt Zoetermeer: M. de Regt A. de Regt-van der Toorn Waikanae (N.Z.): D.A. de Regt J.M.J. de Regt-Straat Klein- en achterkleinkinderen Wij zijn dankbaar voor de goede en liefdevolle zorgen die zij in Zorgcentrum Cleijenborch heeft mogen ontvangen. Colijnsplaat, 1 november 2006 Correspondentieadres: Sint Jorisstraat 45, 5268 CP Helvoirt De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden maandag 6 november om 13.50 uur in Aula "De Bevelanden" op de algemene begraafplaats te Kapelle, Kitskinderscheweg 1 Aansluitend zal om 14.00 uur de begrafenisplechtig heid plaatshebben op de begraafplaats aldaar. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in voornoemde aula. Dankbetuiging Daar het onmogelijk is een ieder persoonlijk te benaderen willen wij u op deze manier bedanken voor de getoonde belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, opa en maatje Maarten Stouten In het bijzonder dr. R. Smits en zijn waarnemers en het team van Allévo-Thuiszorg. Nellie Stouten-Otte kinderen en kleinkinderen Oosterland, november 2006 Uw vertrouwen waard voor een persoonlijke begeleiding C.W. de Kok C. de Kok-van der I-loofl Prunusstraat 25 4431 DC 's-Gravenpolder Tel: 0113 311517 E-mail: kokhome@hetnet.nl www.vanderhooftuitvaartzorg.nl Rouwcentrum: Bosseweide 2, 's-Gravenpolder A. Stuttersheim huisarts Rapenburgweg 4 MELISKERKE Tel. 0118-561760 6, 7 en 8 november van 13.30-17.30 u of volgens afspraak. administftatie-adres postbus 75 3253 zh ouddorp uitvaartleiders l.m. van der werf a. bosland k. breen m. g.van de kreeke uitvaartverzorging Voorheen de Jonge en Uijl VOOR UITVAARTVERZORGING OP GEHEEL SCHOUWEN-DUIVELAND TELEFOON 0111-412877 Een naaste overleden? Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdens berichten uit uw regio. Zoek, vind en reageer. Een initiatief van Prov,.Zeeuwse Courant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42