Laatste verruiming geluid Sloe KRAS.NL PZC Het is genoeg geweest 149! Triolen wil steun voor starters op woningmarkt Laatste kerkdienst ds. Hienseh (83) Borselse gemeenteraad stelt grens aan economische belangen agenda - Politie rolt t wietkwekerijen ij» Poortvliet op Inzamelingsactie in supermarkten weekenddiensten bl5 Met de feestdagen er tussen uit? Prachtig KEULEN Schitterend SAUERlAI ZUIDHOLLANDSE kust Prachtig TH Hilton LUXEMBURG Hilton SOESTDUINEN door Cornelleke Blok SINT-MAARTENSDIJK - Star ters die een huis willen kopen in de gemeente Tholen, krijgen in de toekomst wellicht financiële steun van de gemeente. Het col lege van burgemeester en wet houders gaat de mogelijkheden daarvoor onderzoeken. Die opdracht gaf de Thoolse ge meenteraad gisteravond tijdens de vergadering over de begro ting van 2007. Veel stof voor dis cussie was er niet: de partijen stemden unaniem en zonder veel discussie in met de plannen voor volgend jaar. Er werden wel enkele moties en amendementen ingediend. De fractie van Algemeen Belang Tholen (ABT) kwam met voor stel om starters op de Thoolse woningmarkt financieel bij te staan. Fractievoorzitter H. Boulogne stelde dat starters meer kansen moeten krijgen. „Er zijn minder koopwoningen beschikbaar voor starters door de hoge koop prijzen. Jongeren moeten daar door gedwongen thuis blijven wonen." Een mogelijkheid is de starters- lening van het Stimulerings fonds Volkshuisvesting Neder landse gemeente (SVn). Boulogne: „Veel gemeenten pas sen de regeling al toe, zoals bij voorbeeld Reimerswaal." De overige partijen en wethouder K. Heijboer konden zich alle maal vinden in het voorstel. (Advertentie) Theo Laurentius signeert het Geschenk f van de Week van het Zeeuwse Boek en beoordeelt prenten en Zaterdag 4 november 10.00-11.30 uur Boekhandel de Vries, Zierikzee 15.00-17.00 uur Boekhandel Basting, Oostburg Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl tig jaar met preken. Predikant D. Hienseh stopt na ruim vijft door Harmen van der Werf KLOETINGE - Het wordt een heel ge wone dienst zondagmorgen in de protes tantse kerk van Hoedekenskerke. Ds D. Hienseh (83) uit Kloetinge laat niet na dat te benadrukken. In alle bescheiden heid. Maar: het wordt wel de laatste dienst waarin hij als predikant voor gaat na meer dan vijftig jaar kerkelijk werk door heel Zeeland. Gezond van lijf en leden is hij zeker nog. „Ik voel me altijd al tien jaar jon ger dan ik werkelijk ben. Dat was zo in de tijd dat ik in de veertig was en nu nog." Het zal met zijn oorspronkelijke werk te maken hebben. Hienseh heeft vanaf 1952 in Zeeland zijn sporen eerst verdiend in het jeugdwerk, als werker in kerkelijke arbeid (wika), en later in het kerkelijk maatschappelijk werk. Wie met jongeren omgaat, blijft vanzelf jong, zou je kunnen stellen. Het zal ook de opdracht zijn waarmee Hienseh zich in de Nederlandse her vormde kerk - nu protestantse kerk in Nederland - heeft bewogen. De kerk moet zich niet afzonderen van de samen leving, nee, de kerk moet er middenin staan. „Vanuit mijn opleiding heb ik dat meegekregen, een bijzondere oplei ding, van de stichting Kerk en Wereld in Driebergen. Met vooraanstaande theologen als Banning en Berkhof." Zij hebben Hienseh in zijn denken ge vormd. „Het belangrijkste is", geeft hij zijn diepste drijfveer weer, „dat je als christen in de samenleving staat, dat je denkt om mensen in nood, dat je je voor hen inzet." Volksdansen Hienseh heeft dat jarenlang gedaan door - zoals hijzelf gezegd - 'diensten' te bewijzen. Dat kon van alles zijn: sport, muziek, een jeugdkerk. Hij keek en werkte over de kerkelijke grenzen heen, onder meer in de algemene Goese jeugdgemeenschap. „Volksdansen op de Grote Markt, in de jaren vijftig en zes tig, met Koninginnedag en bevrijdings feesten. Ik had dat volksdansen vanuit mijn opleiding meegekregen. En we de den musicals. Jongeren van buiten de kerk werkten daar ook aan mee. Mooie herinneringen bewaren ze daaraan, hoor ik nog zo af en toe." In de tijd waarin Hienseh begon als wer ker in kerkelijke arbeid was, stond de hervormde kerk nog als een huis. Dat is drastisch veranderd. De ontkerkelij king heeft keihard toegeslagen. Hienseh spreekt van een 'geweldige individuali sering'. „De banden van vroeger zijn minder geworden. Niet alleen kerkelijk, je ziet dat ook als het gaat om lidmaat schap van politieke partijen, van vak bonden." Hij zegt met bewondering te kijken naar de grote manifestaties van jongeren uit Evangelische Omroep- kringen. Jaloers? „Nee. 'Wij hebben dat ook gehad', denk ik dan." De vorming van één protestantse kerk in Nederland - uit de gereformeerde ker ken, hervormde kerk en lutherse kerk - noemt Hienseh 'een verbetering'. Hij foto Willem Mieras juicht de bundeling van krachten toe. De ontkerkelijking zal desondanks door gaan, denkt Hienseh. Wat volgens hem niet wil zeggen dat mensen die buiten kerkelijk zijn, niet christelijk zijn. „De kerken stromen nog altijd vol met hoog tijdagen als kerstmis." Verwijten maakt Hienseh daarover niet. Integendeel. De kerk mag zich dat vooral aantrekken. Hij heeft het over een verkeerd Godsbeeld dat bestaat, dat God alles bestiert, ook voor ramp spoed zorgt. „Mensen moeten van dat idee worden verlost", stelt Hienseh. „God is een liefdevolle God die mensen in nood bijstaat, ook in de dood. Geluk kig wint dit binnen de protestantse kerk meer en meer terrein, dat het ge loof vooral bemoedigend kan zijn." Of Hienseh dit thema zal aansnijden in zijn laatste kerkdienst als predikant? Met een glimlach: „Waarover ik het zal hebben, is geheim." En waarom hij stopt, ondanks zijn vitaliteit? „Het is ge noeg geweest. Jongeren moeten een kans krijgen." De kerkdienst in de protestanste kerk van Hoedekenskerke begint zondagmor gen om tien uur. m door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De geluid- zone voor het haven- en indus triegebied Vlissingen-Oost mag worden verruimd, maar dat is ook de laatste keer. I Met die kanttekening van in elk geval CDA en WD heeft de Bor- selse gemeenteraad gisteravond in meerderheid ingestemd met verruiming van de geluidzone. CDA, WD, SGP/ChristenUnie en PvdA-raadslid D. Welleman gingen ermee akkoord. Lokale Partij Borsele (LPB) en vier le den van de PvdA-fractie stem den tegen. Alle woordvoerders gaven aan dat het moeilijk is een afweging te maken tussen economische be langen van bedrijven in het Sloe- gebied en de leefbaarheid in de dorpen Borssele, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp. „De nieuwe zone ring betekent een positieve im puls voor de bedrijvigheid en de woningbouw", aldus CDA'er K. van der Maas. In het verleden heeft Borsele meer woningbouw voor 's-Heerenhoek in de wacht gesleept door in te stemmen met de Westerschelde Containerter- minal (WCT). Van der Maas rea liseerde zich tegelijkertijd dat 'in de beleving van veel bewo ners al een grens is bereikt'. „Dit is dan ook wat ons betreft de laatste verruiming." Eenmalig WD'er R. Boekholt sloot zich daarbij aan. „Dit is eenmalig", waarschuwde hij. De nieuwe ge luidzone moet er volgens hem wel komen om de huidige situa tie te legaliseren. Plij verwees naar zijn eigen woning bij 's-Heerenhoek, waar de bestaan de geluidnormen al worden over schreden. PvdA-raadslid A. Witkam en N. Werri (Lokale Partij Borsele) he ten het dubbeltje naar de ande re kant vahen, naar de leefbaar heid. Witkam noemde het op z'n minst vreemd dat havenschap Zeeland Seaports wel geld wil uittrekken voor het isoleren van woningen in de Sloerand-dor- pen, maar dat geluidbeperkende maatregelen bij de bedrijven niet in verhouding zouden staan tot de kosten. Werri van de LPB ging daarop verder door te plei ten voor een overeenkomst met de meest geluidproducerende be drijven in samenspraak met de gemeente Vlissingen. Alleen het lawaai van bedrijven wordt nu geregeld. Geluidhin der van verkeer valt daarbuiten, terwijl dat is toegenomen rond 's-Heerenhoek en Nieuwdorp na de opening van de Westerschel- detunnel in 2003. Bij verdubbe ling van de Sloeweg moeten er geluidschermen komen, werd al om bepleit. Een meerderheid van elf raadsle den keurde de verruiming van de geluidzone uiteindelijk goed, zes stemden tegen. Opmerkelijk was het stemgedrag van PvdA' er Welleman die zijn fractie niet volgde. De economische belan gen gaven bij hem de doorslag. „Doen we dit niet, dan kan con- tainerbedrijf Sea Invest al niet eens meer komen." Het grootste geluidprobleem voor omwonen den in de dorpen zit 'm volgens Welleman ook niet in het indus- trielawaai, maar de geluidover- last van het verkeer. STREEK ACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; ELLEWOUTSDIJK - Het Fort, 10.00- 17.00 uur: Open voor bezichtiging; GOES - Bibliotheek, 10.00-20.00 uur: Verkoop afgeschreven materialen; Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Bil jart ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - De Stenge, 14.00- 20.30 uur: Verkoop UNICEF-artikelen; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Opend voor jeugd 12 t/m 20; KAPELLE - Sportcomplex De Molenva- te, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: 19.00-22.00 uur: Vogeltentoonstelling; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; LEWEDORP - Café-pension De Goede Verwachting, 18.30 uur: Avondruilbeurs o.a. munten, ansichten, postzegels; OUD-VOSSEMEER - Oesterdam, 12.30 -15.30 uur: Jubileumwedstrijd Hen gelsportvereniging t'Scharretje; RILLAND - De Vliedberg, 14.00 uur: Bin go voor ouderen; Oude brandweerka zerne, 19.00-20.30 uur: Knutselclub De Plakvingers voor groep 2; THOLEN - Bibliotheek, 20.15 uur; Verha lenvertellers Vertelkring Midden-Zee land met muziek van Engel Reinhoudt; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. en J POORTVLIET - De politie heeft deze week in een woning aan de Deestraat in Poortvliet een drie tal hennepkwekerijtjes aange- troffen. De ongeveer 500 planten van twee kwekerijen waren reeds H geoogst. In een derde kwekerij vond de politie 183 volgroeide hennepplanten. Ter plaatse )ns: werd een 36-jarige man uit de en gemeente Tholen aangehouden. er' Hij is na verhoor en opmaken van proces-verbaal inmiddels l weer in vrijheid gesteld. Alle planten en de benodigde appara- |Q6 tuur zijn in beslaggenomen. ue GOES - Werkgroep De Bevelan- den van Dorcas Hulp Nederland houdt vandaag en morgen in di verse supermarkten de jaarlijk se voedselinzamelingactie. Vrijwilligers delen bij de ingang I van de winkels lijstjes uit met ar- tikelen, die klanten kunnen ko- i pen. Van die spullen worden er pakketten samengesteld die op 5 december door Dorcas naar zuidelijk Afrika en Oost-Euro- ige1 pa worden gebracht. zaterdag 4 en zondag 5 november 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland J. M. Chilla, Burg. Elenbaasstraat la, Kruiningen, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel.(0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Graven polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend- spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Zorgstroom De Bevelanden tel. (0113) 273636 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon, 19.30 uur: M. de Winter en W. Diteweg, tel 0113 224099. Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. (Advertentie) vrijdag 3 november 2006 (Advertentie) 4-daagsë aiitorëis Duitsland December 24 verblijf in 4-sterren Ramada Treff Hürth ligt in het plaatsje Hürth, een voorstadje van Keulen lounge, restaurant, fitnessruimte, solarium, sauna en whirlpool de imposante Gotische Dom, blikvanger van Keulen de Schildergasse, de beroemdste winkelstraat van Keulen diverse musea zoals het Museum Ludwig en het Stadtmuseum Duitse bierhallen, waar u een echte'Kölsch'kunt proeven Reisnummer KE 73.449, zie www.kras.nl/73449 GRANDIOOS VERBLUF in charmant Hagen! 4-/5-/6-daagse autoreis Duitsland December 22-23-24 1 verblijf in het luxe 4-sterren hotel Mercure Hagen aan de rand van het Sauerland, vlakbij het centrum van Hagen o.a. bar, restaurant, lounge, overdekt zwembad en gratis parkeren prachtige omgeving met heuvellandschap en vakwerkhuizen Warstein, het vestingstadje Attendorn en Lüdenscheid j met een beetje geluk ligt er rond de feestdagen voldoende sneeuw bij Winterberg en Willingen Reisnummer KE 73.460, zie www.kras.nl/73460 4-daagse autoreis Noordwijkerhout December 23 verblijf in het luxe 4-sterren hotel NH Leeuwenhorst gunstig gelegen t.o.v centrum van Noordwijkerhout en strand o.a. liften, restaurant, bars, zwembad, sauna, solarium, fitness, tennis, tafeltennis, bowling en fietsverhuur Katwijk en Noordwijk; heerlijke en gezellige badplaatsen Scheveningen met haar boulevard met vele gezellige terrasjes Reisnummer KE 73.440, zie www.kras.nl/73440 verblijf in luxe Hilton Pare Soestduinen**** middenin het bos o.a. bar, lounge, a la carte restaurant en binnenzwembad heerlijk fietsen op de Leusder Heide, de Utrechtse Heuvelrug landgoed Huis ter Heide met prachtige bossen en vennen Amersfoort de Onze-Lieve-Vrouwetoren en de Muurhuizen de gezellige plaats Baarn met knusse winkelstraten winkelstad Utrecht met haar gezellige binnenstad en de Dom Reisnummer KE 73.422, zie www.kras.nl/73422 Informatie, voorwaarden en boekingen: kraswww.kras.nl 073-5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 uur Of boek bij één van onze reisbureaus! WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL 5-daagse autoreis Duitsland December 23 verblijf in hotel Steigenberger Maxx****,aan de rand van Jena o.a. lift, restaurant, fitness, sauna en tegen betaling solarium vele wandel- en fietsmogelijkheden in de prachtige omgeving Weimar, bakermat van de Duitse, klassieke literatuur, Erfurt en de mooie Saalfelder Feeëngrotten kunst- en cultuurstad Leipzig, met o.a. de Madlerpassage Rudolstadt, met Schloss Heidecksburg, een sierlijk barokpaleis Reisnummer KE 73.454, zie www.kras.nl/73454 4-daagse autoreis naar Groothertogdom December 24 verblijf in super-de-luxe 5-sterren Hilton Luxemburg gratis gebruik fitness, binnenzwembad en sauna gezellig restaurant, bar en parkeergelegenheid Luxemburg-Stad (op UNESCO-lijst van werelderfgoederen) het middeleeuwse stadje Echternach met de nauwe straatjes Trier, de oudste stad van Duitsland, gelegen aan de Moezel Vianden, gelegen in het dal van de Our met de burchtruïne Reisnummer KE 73.447, zie www.kras.nl/73447 4-daagse autoreis Utrecht December 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35