PZC School Schore weer ter discussie 76-jarige bekent verkrachten gehandicapte •"«SSS» a Jan van Schengen is onder de pannen B en W Kapelle leggen lot De Tunnel in handen van gemeenteraad Celstraf geëist voor botendiefstal Overleg over bouwplan Nazareth Personenauto uitgebrand Reder Piet Vroon rijkste Zeeuw Goese leerlingen werken echt mee in verpleeghuis Morgen Open dag Wij geven u de helft cadeau! Ingeburgerd ^Redactie: 0113-315649 •www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl •Postbus 31, 4460 AA Goes ^Advertentie-exploitatie: ^«Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; .jZeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; "^Nationaal: 020-4562500. ^Lezersservice: 0800-0231231 ivrijdag 3 november 2006 Provinciale Staten editie Bevelanden-Tholen 'door Willem van Dam KAPELLE - Het voortbestaan van openbare basisschool De Tunnel in Schore wordt moge lijk opnieuw ter discussie ge steld. Het college van burge meester en wethouders van Ka pelle legt het lot van het school tje volledig in handen van de ge meenteraad. Diverse raadsfracties toonden zich in hun algemene beschou wingen bij de gemeentebegro ting voor 2007 bezorgd over de gemeentelijke kosten (167.000 euro) die gemoeid zijn met de in standhouding van de school. Met name VVD en PvdA vragen zich af of die kosten nog in ver houding staan tot het aantal leerlingen dat de Tunnel be doekt. De school telt op dit mo ment 38 leerlingen. Ook het college van burgemees ters en wethouders vindt de bij- j-Srage voor de Schoorse school hoog. „Maar", zo voegt het dage lijks gemeentebestuur daar in zijn beantwoording van de alge mene beschouwingen onmiddel lijk aan toe, „het is niet aan het 1 college daar gevolgen aan te ver- Ibinden." Toekomst De gemeenteraad van Kapelle besloot in 1997 dat Schore zijn school behouden mocht. „Als het anders wordt, beslist de raad dat ook", aldus het college. I De openbare basisschool in Schore fuseerde negen jaar gele den met die in Wemeldinge om haar toekomst veilig te stellen. Locatieleider C. de Jong van De Tunnel gaat ervan uit, dat het aantal leerlingen de komende ja ren - licht - zal stijgen. „We zijn MIDDELBURG - Drie inwoners van Sittard-Geleen stonden gis teren voor de rechtbank in Mid delburg op verdenking van be trokkenheid bij twintig diefstal len van boten, boottrailers en buitenboordmotoren, i Ze werden gestolen in jachtha- I vens van Wolphaartsdijk, Kam perland en Port Zélande in Oud dorp. De officier van justitie had moeite het bewijs rond te krijgen, maar achtte opzethe ling bewezen. Een 29-jarige man hoorde voor diefstal en he ling vijftien maanden cel eisen. Tegen zijn partner, een 45-jari ge vrouw, werd wegens opzethe ling 240 uur werkstraf geëist plus zes maanden voorwaardelij ke celstraf. De 24-jarige zoon hangt een jaar cel boven het hoofd. De 29-jarige man bood de goederen te koop aan via Marktplaats.nl. De verdachte zei zelf de spullen via internet te hebben gekocht. Uitspraak op 15 november. een groeischool. In 2005 hebben we even een dipje gehad, toen zakte het aantal leerlingen naar 34. Maar volgens de prognoses zal onze school in 2007 en 2008 waarschijnlijk 40 leerlingen tel len en in 2009 kan dat oplopen tot 42." B en W kondigen aan dat er een onderzoek komt naar de haal baarheid van een brede school in Kapelle. Een meerderheid in de gemeenteraad is voor de tot standkoming van zo'n brede school. Het industrieterrein Choorhoek in Wemeldinge wordt vermoedelijk uitgebreid. Volgens het college van B en W worden op dit moment gesprek ken gevoerd met eigenaren van aanliggende gronden. De provin cie staat positief tegenover een uitbreiding van Choorhoek. Het college verzekert, dat het be drijfsleven betrokken zal wor den bij de verdere uitwerking van de plannen. Het dagelijks gemeentebestuur meldt verder, dat een vrij groot bedrijf - het wordt niet met naam genoemd - interesse heeft voor een vesti ging op het bedrijventerrein De Smokkelhoek in Kapelle. Plet college staat niet bij voor baat afwijzend tegenover een on derzoek naar de mogelijkheden om te komen tot de aanleg van een rondweg om Kapelle. Het CDA heeft om een dergelijke stu die gevraagd. Het dagelijks ge meentebestuur staat eveneens welwillend tegenover een sug gestie van de PvdA een onder zoek te verrichten naar de ver keerssituatie in Kapelle. Diver se raadsfracties uitten in hun al gemene beschouwingen enige be zorgdheid over de toename van het (vracht)verkeer in de kern Kapelle. Uit de beantwoording van de algemene beschouwin gen blijkt verder, dat de politie vanaf volgend jaar in de maan den juli en augustus het peilhuis- je op het sluizencomplex van Wemeldinge zal inrichten als po litiepost. Daarmee is de aanwe zigheid van de politie in Wemel dinge tijdens de drukste recrea tieperiode gewaarborgd. Ruim driehonderd leerlingen zingen het Jan van Schengen-feestlied: 'Onze school is nu een prachtgebouw'. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Tussen de regenbuien door scheen gister middag de zon over het school plein van de rooms-katholieke Jan van Schengenschool in Hein- kenszand. Het weer speelde het feestje mee voor de ruim driehonderd leer lingen die zich op het plein had den verzameld, een feestje om te vieren dat hun school weer on der de pannen is. 'Ja, het is zo fijn om op school zijn', klonk luidkeels het Jan van Schen gen-feestlied. 'Onze school is nu een prachtgebouw, Jan van Schengen, ik hou van jou'. Voor iets meer dan één miljoen euro is afgelopen jaar aan de school verspijkerd. Het was no dig. De Jan van Schengenschool was de laatste zeven, acht jaar uit haar voegen gebarsten door een groeispurt in het leerlingen aantal: van 180 naar bijna 330. Om de groei op te vangen bood dorpscentrum De Stenge aller eerst uitkomst, maar dat kon niet blijven voortduren. De Jan van Schengenschool heeft er drie lokalen bijgekregen. Twee groepen blijven in De Stenge, tot het leerlingenaantal wellicht gaat dalen. De grote nieuwbouwwijk Over de Dijk heeft veel jonge gezin nen naar Heinkenszand gelokt. Dat houdt een keer op. Opvallend veel ouders uit Over de Dijk kozen voor de Jan van Schengenschool. Niet zozeer vanwege de rooms-katholieke identiteit, denkt directeur Fons Schelfhout. „Al vinden de meeste mensen het wel belang rijk dat wij aandacht besteden aan de joods-christelijke tradi tie, wat de andere scholen in Heinkenszand overigens ook doen." Schelfhout beroemt zich erop dat zijn school de toestroom met name heeft te danken aan onder wijsvernieuwingen en de zorg voor leerlingen. Gistermiddag was het feest voor alle scholieren. Ze kregen na het zingen van het schoollied alle maal een broodje. In twee ervan zat een sleutel verborgen. Ju- rian Traas (7) uit groep 3b en Boy de Jonge (10) uit groep 7b waren de gelukkigen. Zij moch ten de vernieuwde Jan van Schengenschool officieel ope nen. Ouders zijn morgen van 13.00 tot 17.00 uur welkom. 1 door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 76-jarige man uit Hoedekenskerke gaf gis teren bij de rechtbank in Middel burg, zij het schoorvoetend, toe een lichamelijk gehandicapte vrouw op 29 april in haar wo ning te hebben verkracht. j Officier van justitie R. Jeuken i achtte een gevangenisstraf van wege de hoge leeftijd van ver dachte geen goede optie. Hij eis- I te zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een jaar huis arrest gekoppeld aan elektro nisch toezicht. Als de man de voorwaarden van het huisarrest overtreedt, moet hij alsnog een halfjaar zitten. Als het aan de of ficier ligt betaalt verdachte vijf duizend euro smartengeld aan het slachtoffer. „Ik wil wel beta len, maar ik heb geen geld", was zijn reactie. Zo vertelde hij ook geen geld te hebben om te ver huizen, wat de officier gezien het gebeurde essentieel vond. „Dat u niet verhuizen wil, is (Advertentie) wrang, want daardoor voelt me vrouw zich gedwongen te verhui zen. Maar er is momenteel geen aangepaste woning voor haar", schetste de officier de voor het slachtoffer zeer .onaangename si tuatie. Slachtoffer en verdachte wonen in Hoedekenskerke namelijk bij elkaar in de buurt. Zij kennen el kaar zo'n vijf jaar en hadden tot 29 april een vrij goede verstand houding. Tijdens de viering van Koninginnedag ging het echter Rollator De man bracht de vrouw van middelbare leeftijd, die voor haar handicap een rollator als hulpmiddel heeft, naar haar wo ning. Dat deed hij wel meer. Na dat hij de deur had geopend, ging hij niet meer weg. „Toen ze viel wilde ik haar oprapen en ben ik boven op haar gevallen. Ik heb toen tussen haar benen gepakt. Daar heb ik spijt van", deed hij gisteren nog eens zijn verhaal. Volgens de vrouw ging de ver krachting met het nodige ge weld gepaard. „Ik heb me ver weerd en geprobeerd hem te schoppen. Het heeft alles bij el kaar een uur geduurd." De man ontkende het geweld, maar officier van justitie R. Jeu ken wees op de verklaringen van het slachtoffer, die overeen stemden met de medische verkla ring van de politiearts. Uit rap portages van de psycholoog en de reclassering kon worden afge leid dat verdachte niet goed be seft wat hij de gehandicapte vrouw heeft aangedaan en dat hij tegenstrijdige gevoelens heeft over het incident. Straf- pleitster V. Serrarens meende (Advertentie) (Advertentie) Ca ra van mover-circuit Demonstraties satelliet schotelantennes Gratis rij-instructie Gildeweg 35 VRIJDAG 3 ZATERDAG 4 NOVEMBER 10.00-17.00 UUR vO k^SPeercentrum 'v MECHIELSEN GASVUL- 8 TANKSTATION 's-GRAVENPOLDER - Omwonenden van de nieuw- bouwlocatie Nazareth-Langeweg in 's-Gravenpolder heb ben woningcorporatie R B Wonen gevraagd overleg te voeren over het project voor die locatie. Zij hebben pro blemen met het plan dat R B Wonen ter plekke wil reali seren, met name met de hoogte van een deel van het pand, de verkeersontsluiting en het parkeren. R B Wonen-di recteur P. van Luijk heeft eerder al aangegeven verder te willen praten met de omwonenden. Voorzitter A. Wal- hout van de dorpsraad 's-Gravenpolder hoopt dat de twee partijen eruit komen. R B Wonen wil op de locatie twaalf studio's bouwen voor begeleid wonen en twaalf ap partementen voor senioren. Volgens Walhout bestaat daaraan veel behoefte in 's-Gravenpolder. Hij zou het dan ook toejuichen dat de bouw snel kan beginnen. Een langdurige bezwarenprocedure kan naar zijn idee alleen maar verliezers opleveren. 's-HEERENHOEK - Een auto is in de nacht van woens dag op donderdag op de Westerscheldetunnelweg in 's-Heerenhoek volledig uitgebrand. Omstreeks kwart over een raakte een 18-jarige automobilist uit de gemeen te Terneuzen de macht over het stuur kwijt, belandde in de berm en botste vervolgens tegen een verkeersbord. Door de botsing vloog de auto in brand. De bestuurder raakte niet gewond. GOES - Het Zeeuws gehalte in die rij grootverdieners is als altijd zeer bescheiden. Zes Zeeuwen staan er op de lijst van vijfhonderd rijkste Nederlanders die het zaken blad Quote jaarlijks in november publiceert. De familie Brenninkmeijer (C&A) neemt de eerste stek in met een ge schat vermogen van vijftien miljard euro. Reder Piet Vroon, oud-inwoner van Breskens, staat volgens het blad op de 77e plaats met een geschat vermogen van 291 mil joen euro. De tweede Zeeuw in het lijstje van Quote (plaats 111) is Gerard Cok. Deze voormalige inwoner van Sluis, nu woonachtig in Knokke heeft volgens Quote een vermogen van 220 miljoen euro dankzij de verkoop van zijn erotiekconglomeraat aan het Duitse Beate Uhse. Kees Meijer van Lamb Weston Meijer staat op de 164e plaats, met een geschat vermogen van 142 miljoen euro. De Zierikzeese familie Doeleman steeg van de 232e naar de 213e plaats; de Schouwen-Duivelandse broers zouden samen een vermogen zouden hebben van 105 miljoen. Derk Sauer, zo af ten toe te vinden in een Domburgse vil la, staat op plek 390 met een geschat vermogen van 63 mil joen euro. Middelburger Henk van Koeveringe stijgt van de 449e naar de 436e plaats dankzij de toename van bijna tien procent van zijn vermogen 56 miljoen euro). door Anita Janse VLISSINGEN - Verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen heeft als eerste instelling van Zeeland een leerafdeling geopend. Ne gen studenten van het Hoorn- beeck College in Goes gaan on der echte werkomstandigheden meedraaien in het team. Met het opzetten van een leeraf deling willen Stichting Werkt voor Ouderen en het Hoorn- beeck College bereiken dat goed geschoolde en op de praktijk voorbereide medewerkers op de arbeidsmarkt komen. „Het grootste verschil met een norma le stage schuilt in de continuï teit", aldus F. de Bruin, locatie manager bij Ter Reede. „Op de leerafdeling worden stagiaires ingeroosterd, ook voor week end- en avonddiensten. Daar door leren ze beter omgaan met alle facetten van een baan in de zorg. Omdat ze tien weken aan wezig zijn, kunnen ze ook een band opbouwen met bewoners." (Advertentie) IQ.3D - 15.OO uur dat er sprake was van een een malige uitglijder. Zij vroeg de schadeclaim niet-ontvankelijk te verklaren. Haar cliënt zat wel met het huisarrest in zijn maag. „Dan kan ik me niet meer bewe gen." De rechtbank doet 15 november uitspraak. www.hz.nl (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze oók afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231M zeeuwse almanak Lang heeft ze moeten wennen aan de Zeeuwse taal. Bij een kotje kon ze zich nog wel iets voorstellen, maar bij vuulte tussen de "peeën moest ze diep nadenken. Vier jaar na haar vertrek uit de Randstad is ze inmiddels nagenoeg ingeburgerd in Zee land. Dat bleek onlangs maar weer eens toen ze er op het hoogtepunt van een discussie ,uitfloepte: „Ja, maar da's geen waar." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc. Redactie Almanak, Postbus 314460 AA nl of Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33