Twijfels rond Armstrong Piet Zegers beleeft slechtste seizoen ooit 23 Zevenvoudig Tourwinnaar wil marathon New York veroveren Voor het eerst ranglijsttoernooi in Zeeuwse hal duiven agenda agenda vrijdag 3 november 2006 Ingewijden voorspellen dat Lance Armstrong zondag een toptijd kan lopen in de marathon van New York. foto Andrew Gombert/EPA GOES - Voor het eerst zal er in Zeeland een indoor nationaal ranglijsttoernooi worden georga niseerd. Van 23 december tot en met 31 december zullen tennis sers uit de hoogste speelcatego- rieën het in de Goese tennishal tegen elkaar opnemen. [Grote man achter het toernooi is Sven Vermeulen, die in de zo- Hermaanden al de nationale jranglijsttoernooien in Vlissin- jgen en Oost-Souburg organi seert. „Vorige week werd ik ge beld door Vincent van Ooster- ihout van de tennishal in Goes. [Hij zei dat niemand het Zuid-West Leasetoernooi (dat jarenlang tussen de kerst en oud en nieuw werd gespeeld in Goes) wilde organiseren en vroeg of ik dat wilde doen", zegt Vermeulen, De toernooidirecteur wilde wel, maar alleen als hij tijdens de lan ge dagen in de tennishal ook een beetje mooi tennis te zien zou krijgen. !„Ik heb gezegd dat ik er dan graag zo'n ranglijsttoernooi bij zou doen." Sponsors Vanaf dat moment ging het snel. 'Van Oosterhout en consorten gingen op zoek naar sponsors om de kosten en het benodigde prijzengeld (2700 euro bij de mannen, 1800 euro bij de vrou wen) bij elkaar te krijgen. Ver meulen probeerde toestemming te krijgen van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) voor een ranglijsttoer nooi. Die kreeg hij gisteren. Ver meulen is nog bezig met de op zet van het toernooi, maar heeft al een idee over de vorm. „Het is zo snel gegaan dat er nu van al les door mijn hoofd schiet, maar ik kan me voorstellen dat de jeugd vooral 's ochtends speelt, de A-spelers 's middags en dat de rest van de categorieën 's avonds wordt afgewerkt." De mannen zullen uitkomen in een schema van zestien, de vrou wen in een van acht. De deelnemers aan het ranglijst toernooi zullen spelen om twee gewonnen sets, de rest (de jeugd van 8 tot en met 17 jaar en de volwassenen in de categorieën 3 tot en met 8) spelen op tijd. door Fred Rabout SLUISKIL - Toen op 23 juli zijn tweejarige blauwe doffer bij de vlucht vanuit Orleans uit de ver keerde richting de landing naai de Pierssenspolderstraat had in gezet, leek het voor Piet Zegers opnieuw niets te worden. Zoals het hele seizoen al, want 2006 gaat bij hem niet niet als een topseizoen het archief in. „Het slechtste uit mijn hele loop baan", zegt de 54-jarige duiven- liefhebber uit Sluiskil. De blauwe weduwnaar redde het jaar nog enigszins, want hoe wel hij de foutieve landings baan gebruikte, bleek hij achter af de snelste van Zeeland te zijn. „Wellicht is hij kort voor het thuishok afgebogen. Een an dere verklaring heb ik er niet voor. Als mijn duiven uit die richting komen, is het meestal een nietje, zoals ze het in de lote rij noemen. Ze moeten uit de te genovergestelde richting naai de Pierssenspolderstraat ko men. Als straaljagers naar bene den duiken." Piet Zegers kan het weten, want hij woont om de duivensport te beoefenen op een knap plekje, Aan de rand van Sluiskil. Hij kan de duiven van ver zien ko men, kan ook het verloop van een concours bij een aantal con currenten waarnemen en daar zag hij ze in 2006 meestal vroe ger dan bij hemzelf uit het lucht ruim naar beneden komen. Zijn blauwe doffer, een product van het soort Charles de Beule (vader) en Cees Schroevers (moe der), is er ééntje die Zegers be loont voor diens verzorging en mzet. Vorig jaar won hij als jaar ling in het rayon al een keer Al- blis. „Zulke jongens moet je koesteren. Die zou ik meer op zaterdag Duivensport Kampioenendag Rayon 4. Aanvang: 17.00 uur. Locatie: gemeenschapscen trum Apeldoorn, Oostdijk. zondag Duivensport Kampioenendag De Snelle Duif Clin- ge. Locatie: café De Troubadour, Gra venstraat 172, Clinge. Aanvang: 10.30 uur. Bonnenverkoop om 14.30 en 15.30 uur. Lance Armstrong loopt zondag de marathon van New York Ci ty. Zijn fans verwachten een su- pertijd, zijn groeiende groep vij anden ziet hem liever afgaan op het zware parkoers. In ieder ge val overschaduwt de Texaan me nige serieuze wedstrijdloper. door Frank Hendrickx WASHINGTON - Even dit voor op: Lance Armstrong kan best een stukje hardlopen. Voordat hij ging wielrennen, deed de Texaan mee aan mini-triatlons, maar een volledige marathon heeft hij nog nooit gelopen. Toch denkt menig Amerikaan dat Armstrong de wereld ver steld zal doen staan als hij zon dag de marathon in New York loopt. Een tijd van 2.15 uur, tien minuten boven het wereldre cord, wordt genoemd. Arm strong zelf heeft het gehad over '2.45 uur, misschien 2.30 uur'. De hoge verwachtingen zijn ge baseerd op Armstrongs verleden als superatleet. Een studie over zijn lichaam werd zelfs in de New York Times uitvoerig uit de doeken gedaan. Daaruit bleek onder meer dat hij een uit zonderlijk groot hart heeft, een enorme longinhoud en een op merkelijk trage verzuring van de spieren. Verder is Armstrong voor veel Amerikaanse fans de belicha ming van een winnaar. Het ver haal over zijn strijd tegen teel balkanker heeft van de Texaan een bijna mythisch figuur ge maakt. Zijn twee autobiogra fieën waren in de VS bestsellers en inmiddels staat er ook een verfilming van zijn leven op sta pel. Wielrennen is mede door hem één van de populairste spor ten onder yuppen geworden in de VS. Toch zijn er ook twijfels over Armstrongs mogelijkheden zon dag. De deelname van de oud-renner aan de marathon wordt vergeleken met de poging van basketballer Michael Jor dan om een succesvolle honkbal ler te worden. Dat liep uit op een complete mislukking. Arm- mijn hok moeten hebben." Er waren voor Zegers wel eens an dere seizoenen. Van 1998 tot en met 2003 was hij de 'generaal' van de Sluisldlse Reisduif. In 1996 werden de gebroeders Ze gers (hij beoefende de dui vensport samen met zijn zeven jaar oudere broer Jan) als 'gene raal van Zeeland' gehuldigd in Kapelle. Toen nog bij de zater dagvliegers, want de broers wa ren lid van de Terneuzense zater dagclub EMM. Een club die zo als veel andere al ten grave is ge dragen. Beetje bij beetje Piet was nog 'Pietje' toen hij op de buurtschap Driewegen (nu volledig ingelijfd door het grote Terneuzen) al tussen de duiven zat. Samen met zijn broer Jan nam hij het beetje bij beetje over van zijn vader. „Ik zat meer op het duivenhok dan op school" verklapt hij nu. Begin zeventiger jaren begon strong zelf zegt niet de ambitie te hebben om mee te doen op topniveau: „Ik wil alleen niet oud worden met een buikje." Niet iedereen gelooft dat. Uit zijn boeken is duidelijk gewor den dat de zevenvoudige Tour winnaar niets zomaar voor de lol doet. Hij maakt van alles een strijd op leven of dood. Ervaren hardlopers menen ech ter dat Armstrong het parkoers in New York onderschat. Er zijn veehbruggen en bochten en ook het pas lekker te lopen, met dui ven van Kodde uit Veere en de gebroeders Clement uit Krab- bendijke. Later kwam daar ma teriaal van de gebroeders van Bremen uit Genemuiden bij. Dat is de man die ooit met de beste duif terugkwam van de Olympiade. „Ik herinner me nog dat we in die periode met vijf tien weduwnaars vlogen. Alle maal wonnen ze dat seizoen in de vereniging een eerste prijs, zowel vitesse, mid- als dagfond. We haalden in die periode onder meer een provinciale zege van uit Corbeil binnen en wonnen de Zeebra (Zeeland/Brabant) competitie." In 1978 verhuisde Piet Zegers naar Hoek, in 1985 kwam hij naar de Pierssenspolderstraat. In 1980 vielen de gebroeders Ze gers uit elkaar. „Toen is mijn broer Henk samengegaan met Jan en ook dat waren natuurlijk de gebroeders Zegers. Ik ben so lo gegaan. Naast de duiven voet- de ongelijkmatige ondergrond is niet eenvoudig voor onervaren deelnemers. Bovendien is het volgens sceptici onmogelijk om na amper zes maanden training een tijd van 2.15 uur te lopen, ze ker voor iemand als Armstrong, die de afgelopen maanden nog al eens in het uitgaanscircuit is gesignaleerd. Een enkeling voor spelt dat Armstrong door zijn zelfoverschatting zelfs de finish niet zal halen. Op weblogs blijkt ook dat lang balde ik. Dat heb ik tot 1986 vol gehouden, daarna ben ik trimlo- pen gaan doen. Beide sporten be oefende ik in de wintermaan den." Natte oogjes „De duiven bleven echter op de eerste plaats komen. In 1985 won een duivinnetje op het nest zelfs nog de derby Zeeland (toen nog Orleans) voor me. In 2001 was er provinciale winst vanuit het Duitse Plomburg, toen een midfonclconcours. Die was inge last, omdat we wegens de vogel pest Frankrijk niet in mochten." Ondertussen was hij lid gewor den bij de Sluisldlse Reisduif. Daar wisten ze vrij vlug dat hij lid was: hij pakte zes opeenvol gende generale titels. Dit sei zoen.ging het mis bij de man die in de bouw zijn brood verdient. „Mijn renstal werd geteisterd door de bekende 'natte oogjes'. Vorig jaar had ik er ook al een paar op het hok." niet iedereen Armstrong het suc ces gunt. Zijn scheiding van de populaire zangeres Sheryl Crow, die zelf borstkanker kreeg, is hem niet door iedereen in dank afgenomen. Eerder ver liet hij al zijn eerste vrouw en moeder van zijn drie kinderen, die hem tijdens zijn ziekbed door dik en dun had gesteund. Armstrong is de laatste tijd door de tabloids bovendien in verband gebracht met veel jon gere vrouwen zoals Paris Hilton „Dit jaar was het nog erger. Daarom heb ik op dertien con coursen de dagfond laten schie ten en ook erg laat gekweekt. Mijn jonge duiven konden pas op de natoer worden ingezet. Voeg daarbij dat ik zelf met fy sieke problemen kampte en het seizoen 2006 is verteld en uitge legd. Gewoon het slechtste dat ik in de duivensport ooit heb meegemaakt." Hij begon het seizoen 2006 met 28 weduwnaars (hij speelt het weduwschap met doffers). Later kwamen er daar nog tien bij (late jongen uit 2005). Ver dei- had hij tien kweekkoppels zit ten en kweekte vijftig jonge. Nu zitten er voor het seizoen 38 we duwnaars gereed. Het aantal kweekkoppels is met twee gere duceerd. Zegers heeft weer een vijftigtal ringetjes besteld. De contractverlening (overgang jong naar jaarling) geschiedt bij Piet op afstamming, prestatie en gezondheid. „Plet blijft een gok, en Ivanka Trump, de dochter van vastgoedmiljardair Donald Trump. Het heeft zijn imago als All American Hero geen goed ge daan. Als Armstrong zondag langer dan drie uur over de marathon doet, zal de conclusie worden ge trokken dat de kampioen een le vensgenieter is geworden. Als hij een tijd loopt van rond de 2.30 uur is hij blijkbaar nog steeds de maniak die hij altijd was. GPD want vele kampioentjes zijn op de hokken al vertrokken voor ze zich konden bewijzen. Dat is mijn overtuiging. Mijn streven is altijd om met eenderde van mijn hok als jaarling aan het sei zoen te beginnen. Dit jaar zit ik daar zelfs boven, want op vijf na zijn het allemaal jaarlingen. Re heb grote schoonmaak gehou den. Ze hebben me in 2006 te veel teleurgesteld." De disciplines die de voorkeur hebben bij Zegers zijn de mid- en dagfond. De overnachtfond laat hij rusten totdat hij ver vroegd de bouw mag verlaten. „De laatste jaren heb ik wat nieuw bloed ingebracht van Charles de Beule en Carlos de Mul. Wat dat betreft zit ik in een sterke vereniging, want was het voor mij een matig seizoen, de Reisduif haalde toch achttien rayonzeges binnen. Mijn aan deel daarin (Orleans en Alblis) was te klein." Verenigingsklassementen. PV De Verwachting, Axel. Oude dui ven. Vitesse: 1. comb. Derijcke/Schieman, 2. PP. De Poorter, 3. R. Herman; duif: 1. J. de Waal. Mid- fond: 1. PP. De Poorter, 2. comb. Derijcke/Scieman, 3. R. Herman; duif: 1. comb. Derijcke/Schieman. Dagfond: 1. comb. Derijcke/Schieman, 2. comb, de Mul/Kop, 3. JP. Hageman; duif: PP. De Poorter. Overnachtfond: 1. J&JP. Nolet, 2. J. v.d. Bosch, 3. J&E. Buyze; duif: J&JP. Nolet. Jonge duiven. Vitesse: 1. Th. Dobbe laar, 2. JP. Hageman, 3. A. Remorie; duif: Th. Dobbelaar. Midfond: 1. R. Herman, 2. JP. Hageman, 3. P. de Bak ker; duif: R. Herman. Natoer: 1Th. Dob belaar, 2. PP. De Poorter, 3. R. Herman; duif: Th. Dobbelaar. Generaal Hok: 1. comb. Derijcke/Schieman, 2, R. Herman, 3. PP. De Poorter. PV De Vredesduif, Sint Philipsland. Oude duiven. Vitesse, OA: comb. Hoek; A: comb. Hoek. Midfond, OA: comb. Hoek; A: R. Reijngoudt. Dag fond, OA: comb. Hoek; A: R. Reijn goudt. Overnachtfond, OA: K. van Dommelen; A: K. van Dommelen. Jonge duiven. OA: comb. Hoek; A: comb. Hoek. Natoer: OA: comb. Hoek; A: comb. Hoek. Generaal Aangewe zen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. I. Quist. Generaal Onaangewezen: 1. comb. Hoek, 2. R. Reijngoudt, 3. I. Quist. PV De Zeeuw, Goes. Oude duiven. Vitesse: 1. D. Wagen aar, 2. H. Koks, 3. J. Steenhard; duif: H. Koks. Midfond: 1. J. Steenhard, 2. D. Wagenaar, 3. N, Krijger; duif: J. Steen hard. Dagfond: 1P, Oele, 2. W. de Wit te, 3. F. de Kraker; duif: F. de Kraker. Jonge duiven. Vitesse: 1. comb, de Witte/Minnaar, 2. C. Witte, 3. J. Steen hard; duif: C. Witte. Midfond: 1. comb, de Witte/Minnaar, 2, D. Wagenaar, 3. C. Witte; duif: comb, de Witte/Minnaar. Natoer: 1. D. Wagenaar, 2. H. Koks, 3. N. Krijger; duif: H. Koks. Generaal Hok: 1. D. Wagenaar, 2. J. Steenhard, 3. H. Koks. vrijdag Basketbal Vrouwen, hoofdklasse: Pendragon- Tracks. Overgangsklasse: BC Vlïssin- gen 2-ELBC (19.45 uur). Eerste klasse: Voorwaarts-Scheldesport (20.30). Mannen, hoofdklasse: Tantalus-Deur- ne Pioniers. Eerste klasse: BC Vlissin- gen 2-Volhardihg (21.30). Tweede klas se: Volharding 3-Volharding 2 (19.45), Marathon-BV Souburg 2 (21.30), Mara thon 2-Scheldesport 3 (21.30). Biljarten Landelijke competitie driehanden groot. Derde divisie, poule 4: Hoondert/de Waard-De Beer Beveili ging. (Biljartzaal Jacobs, Rilland), Royal/De Parel - DGV. (Zaal Reseda, Sas van Gent). Vierde divisie, poule 6: 3BSD Duivelands Meubelhuis-'t Bier winkeltje. (Biljartcentrum Yip Plaza, Goes). Aanvang wedstrijden 19.30 uur. Dammen PZDB-competitie, hoofdklasse: PWG 's-Gravenpolder 3-BDV; GZC-Lam- merenburg (in Zierikzee). Aanvang 19.30 uur. Voetbal Eredivisie: NEC-Willem II (20.15 uur). Eerste divisie: Emmen-RBC, Volen- dam-Helmond Sport, MVV-Fortuna Sit- tard, Eindhoven-FC Zwolle, GA Eag- les-Veendam, AGOVV-Dordrecht, Graaf schap-Stormvogels, VVV-Omniworld, TOP-Cambuur Leeuwarden (20.00 uur). Volleybal Vrouwen. Promotieklasse A: Coolflash/Ekspalvo 2-Volley Zuid. zaterdag Atletiek Moerschanscross. Tweede wedstrijd Delta-crosscompetitie. 12.00 uur: 950 m pupillen, 13.00:1500 m meisjes D, 13.15 uur: 1500 m jongens D/meisjes C, meis jes B, korte cross vrouwen, 13.30: 2450 m jongens C, 13.30: 3950 m jongens B, 13.50: 3000 m mannen korte cross, meisjes A, 14.15: 4680 m vrouwen,mas ters, 6180 m jongens A, 7020 m masters H50/H60, 9360 m mannen masters H35. Inschrijven: Liniedijk/ Moerschans te Hulst. Piet Spruit Memorial. Locatie: recrea tiegebied De Braakman. Programma: 14.45: 500 m jeugd, 15.00: 3500, 7000 en 14000 meter. Basketbal Vrouwen, hoofdklasse: EBBC-BC Vlis- singen, Den Dungk-High Five, Vir tus-Yellow Sox. Overgangsklasse: Agathos-BV Souburg. Mannen, hoofdklasse: Barons-WSC, Den Dungk-Bladel, Virtus-Springfïeld. Eerste klasse: Virtus 2-Scheldesport 2. Tweede klasse: Smokkelhoek 2-Me- vo'80 (18.45 uur), Smokkelhoek-Voor- waarts (20.30). Mannen U22, eredivi sie: Binnenland - BC Vlissingen. Jon gens U18, hoofdklasse: BC Vlissin- gen-Black Eagles (18.45). Biljarten Eerste divisie driebanden: Delta/ Ockenburgh-Zw'82 1/Tonny Freriks. (Brasserie Ockenburgh, Goes). Aan vang: 13.00 uur. Derde divisie, poule 4: De Stene Brug-Aartsbouw 3. (Biljart Centrum Yip Plaza, Goes). Aanvang: 13.30, Vierde divisie, poule 5: De Ge- slootene Boom-The Friends BSM. (Zaal Reseda, Sas van Gent). Aanvang: 13.00. Boksen Zesde fightnight. Muay Thai-boksen in de Stads Ring, Kruitmolenlaan 162 te Middelburg. Aanvang 18.00 uur. Dammen "j Zeeuws kampioenschap. Vijfde ron de, alle klassen. Locatie: Ons Dorpsle ven, 's-Gravenpolder. Aanvang 13.00 uur. j Motorcross Clubwedstrijd. Locatie: Scheldecir- cuit, Rilland Bath. Organisatie: MC Ril land. Aanvang trainingen 10.15 uur, aanvang wedstrijden 12.00. Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. 18.00 uur: paar den Z1, 20.10 uur: paarden Z2. Locatie: manege De Eendracht, Rijkebuurtweg te Vrouwenpolder. Dressuur RSV Axel. Pony's. 10.00: klasse B, 10.28: klasse L, 11.24 uur: klas se M, 12.30: klasse Z. Paarden. 12.54: klasse Z, 13.26: klasse M2, 14.22: klasse M1, 15.00: klasse L2, 15.35: klasse L1, 16.45: klasse B. Locatie: manege RSV Axel, Sportlaan te Axel. Springen LR PC De Paardebloem. 9.00: pony's'klasse B, met aansluitend de klassen L, M en Z, 13.00: paarden B, 14.00: paarden L, 16.00: paarden Men Z. Locatie: manege stal Vermue, Platten- dijkte Heinkenszand. Internationale Sportfokdag KVUPN Zeeuwsch-Vlaanderen. 9,30 uur: pre sentatie één- t/m vierjarige merries, 10.30: vrij springen enters, 13.00: vrij springen tweejarige merries, 14.45: hul diging beste drie- en vierjarig dressuur- paard, 15.00: presentatie merrie en hengstenveulens, 15.30: vrij springen drie jarige merries, 16.15: algemeen kampioenschap merries, 16.30: sprin gen vierjarige paarden onder het zadel. Locatie: Manege Heikant, Vylainlaan te Heikant. Schaken Bedrijvenschaaktoernooi. Locatie: Gregoriuscentrum, Walstraat 33 te Axel. Aanvang: 1:0.00 uur. Tafeltennis Mannen, eerste divisie: Westa 2-TTC Delta Middelburg (Wessem). Tweede divisie: SAR/Rabobank-llac 2 (Klooster- zande, 17.00 uur). Derde divisie: TTCM 2-Noad (Middelburg, 15.00). Vrouwen, eerste divisie: Do- cos-SAR/Rabobank (Leiden). Tweede divisie: SAR 2-Belcrum (Kloosterzan- de, 17.00). Derde divisie: Irene-SAR 3 (Tilburg). Jongens, A-klasse: Red Stars-Arne- muiden (Venray), Slagvaardig(R)-TTC Delta Middelburg (Rheden). C-klasse: TTCM 3-HTC 2 (Middelburg, 15.00), TTCM 2-Treffers 2 (Middelburg, 15.00), Reynaert-Noad 2 (Hulst, 12.00). Mannen/vrouwen hoofdklasse: Back- hands-Arnemuiden (Sint Willibrord), OdT-TTCM 3 (Roosendaal), Irene-SAR 2 (Tilburg), Red Star'58-Smash'76 (Goir- le). Tennis: Jeugdcircuit Janvier Dance Mas ters. Organisatie: Matchpoint Tennisor- ganisatie, Locatie: tennishal TSI in Goes. Aanvang: 14.30 uur. Voetbal Eredivisie; PSV-NAC (19.30 uur), ADO Den Haag-Excelsior (19.30), Gronin- gen-Roda JC (20.00). Hoofdklasse B: VVOG-Nunspeet, Quick Boys-Sparta Nijkerk, Benne- kom-Huizen (15.00), IJsselmeervo- gels-SSV'65, Kloetinge-Spakenburg, GVVV-Ajax, Geinoord N'gein-Hoek. Eer ste klasse C: GJS-SV Meerkerk (15.00), Nieuw Lekkerland-LRC, Nivo Sparta-Schelluinen, Achilles Veen-VVGZ (15.00), Tern. Boys-Oostka- pelle, Rijsoord-Roda Boys. Tweede klasse E: Kapelle-Heinenoord, Zaam- slag-Bruse Boys, Tholense Boys-Rillan- dia (15.00), Zwaluwe-De Meeuwen, Din- teloord-GPC, Arnemuiden-AZVV. Der de klasse A: VCK-SKNWK (15.00), Nieuwdorp-WHS (15.00), Duive- land-Serooskerke, Heinkenszand-FC Dauwendaele, Veere-Noad'67, Bevelan- ders-Krabbendijke. Vierde klasse A: Goes-Colijnspl. Boys, Spui-Borssele, Wolfaartsdijk-Nieuwland, MZVC-DFS, Wemeldinge-'s-Heer Arendskerke, Apol- lo'69-Hoedekenskerke, SVD-Cadzand. Vierde klasse B: Mevo-ZPR'84, Waar- de-Vrederust, ZSC'62-FSV, Kruinin- gen-Chrislandia, Yerseke-SPS, W|K'57 -SC Stavenisse, Smerdiek-Brouwersha- ven. Indien niet anders vermeld, aan vang 14.30 uur. B-junioren, derde divi sie D: BSC-UNA (14.45), RCS-Sarto, BW/ Caterpillar-WSC (12.30), RKD- VC-Geldrop, Jeka-Halsteren, Braban-, tia-lnternos. Indien niet anders ver meld, aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Eerste klasse A: Jodan Boys-Buitenveldert 2, RCL-Muiden, Ter Leede 2-Reiger Boys, Oostkapelle-Ste- doco 2 (14.30), Wartburgia-Rijnvogels, Smerdiek-Rijsoord (14.30). Derde klas se: GJS-WIK'57 (12.30), Oostkapelle 2-Wieldrecht (10.45), Peursum-Tricht, Stedoco 3-Papendrecht, Everstein- Kerk wijk, Zierikzee-De Meeuwen (13.30). Volleybal Mannen. Tweede divisie C: Fu- sion-Sliedrecht Sport 2, Coolflash/ Eks- palvo 2-Mytilus. Promotieklasse B: Kwiek-Morres/Hulst (Onderdak, 19.30 uur), RVC/Libanon 2-Rowi, Mïkro Electro/Roosendaal 2-Spivo 2, DVO-AVVA, Phoenix-Spirit, De Burgst- VVS'92. Eerste klasse D: AVC'87-Ga- vok, Mytilus 2-SDC, Voorwaarts-Groene Ster, Sic Pugno-IJVC. Tweede klasse A: Kwiek 2-Les Deux Intermezzo. Twee de klasse G: Kwiek 3-ApoIlo'72, De Sterre-Ardito, De Burgst 3-VVS'92 2. Derde klasse G: AVC'87 2-Morres/ Hulst 2, AVC'87 3-De Kikkers, Voor waarts 2-BOK, Savok 2-Savok. Vrouwen. Regiodivisie: Sliedrecht Sport 2-Morres/Hulst, Benevia-Mikro Electro/Roosendaal 2, Voko-Spirit, VOY-Savok, Rijnmond 2-Sarto 2, De Burgst-T riade/VCT. Promotieklasse A: Kwiek-Sliedrecht Sport 3 (Onderdak, 17.45 uur), RVC/Libanon-Volley Voorne, MVC-Nivoc'72, Triade/VCT 3-VOY 2, Wik/Univé 2-DVO. Eerste klasse A: Kwiek 2-Les Deux Intermezzo. Eerste klasse D: Mytilus-VVS'92, Sic Pugno 2-IJVC, Ardito-Triade/VCT 4. Tweede klasse F: Voorwaarts-Mikro Electro/ Roosendaal 3, Savok 2-IJVC 2, VVR-Ar- dito 2, De Sterre-VVS'92 3. Derde klas se A: Kwiek 3-Les Deux Intermezzo 3. Derde klasse G: AVC'87-Morres/Hulst 3, Savok 4-Savok 3, VVR 2-Schelde sport. Waterpolo Bond. Mannen: Derde klasse: De Schelde-Hïeronymus (20.00 uur Terneu zen). District. Eerste klasse: BZ&PC-De Stormvogel (18.30 uur). Der de klasse: De Ganze-De Vennen 2 (18.45 uur Goes); De Schelde 2-Hierony- mus 2 (19.15 uur Terneuzen). Vierde klasse: De Bruinvis-SBC2000 3 17.45 uur Terneuzen. Mannenjeugd: De Stormvogel-Njord 17.45 uur Vlissingen. Vrouwen: Eerste klasse: De Schel- de-Lutra (18.30 uur Terneuzen). Vierde klasse: De Ganze-Gorgo (18.00 uur Goes). Zaalhandbal Mannen. Eerste klasse: Jupi- ter'75-Meco/Delta Sport, Arte- mis-Tachos 2. Vrouwen. Eerste klas se: White Demons-Desk. I Zaalkorfbal Vierde klasse K: Zevenbergen-Zaam- slag. - Zeilen Goofy's Race. Inschrijven van 10.00 uur tot 10.30 in het matrozenhok van clubgebouw WSV Noord-Beveland te Colijnsplaat. Briefing 11.00, start IMS 12.00, ORC 12.15, ongemeten 12.30. zondag Basketbal Vrouwen, hoofdklasse: JRC Box tel-Barons, Black Eagles - Kimbria. Mannen, hoofdklasse: JRC Boxtel-Du- natos, EBBC-BC Vlissingen. Biljarten Eredivisie driebanden: Dekker Keu kens - Delta/Frans Bevers. (BC De Wind hoek, Utrecht). Aanvang: 13.00 uur. Hockey Derde klasse D vrouwen: Hilvaren- beek-Vlissingen. Vierde klasse C: Ra- pide-Rosmalen, Den Dommel-Olympia, Goes-DDHC. Vierde klasse D man nen: Olympia-Pelikaan, Udenhout-Rapi- de. Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. 9.00 uur; pony's B, 9.45: paarden B, 11.15: pony's L, 11.45: paarden L1, 13.00: paarden L2, 14.45: pony's M1, 15.15: paarden M1, 16.15 pony's M2,16.30: paarden M2. Lo catie: manege De Eendracht, Rijkebuurt weg te Vrouwenpolder. Dressuur RV Renesse. 9.00: pony's klasse B, 11.15 pony's L1, 12.37: paar den Li, 13.22: pony's L2, 14.22: pony's M1, 15.07 paarden M1, 16.15 paarden M2, 17.52 paarden Z1, 18.37 paarden Z2, Locatie: Manege Hofstede Grol, Groeneweg te Renesse. Rugby Tweede klasse zuid: Oemoeme- noe-Tovaal, Aanvang: 14.00 uur. Loca tie: De Voorborch in Middelburg. Voetbal! Eredivisie: Heerenveen-Sparta, FC Utrecht-FC Twente, Feyenoord-Vïtesse, RKC-AZ, Heracles-Ajax. Eerste divisie: Haarlem-Den Bosch. Eerste klasse C: RoodWit V.-OSS'20, Desk-Best Vooruit, Terneuzen-Uni- tas'30, Internos-RKDVC, TOP-Rhode, Nuenen-WSC. Tweede klasse E: Oos- terhout-SC 't Zand, Dongen-RCS, Lon- ga-Halsteren, Vlissingen-Madese Boys, Zierikzee-EBOH, Unitas-BSC (14.00). Derde klasse A: SC Gastel-Roosen- daal, Moerse Boys- ZeelandiaMiddel burg, HSC'28-Steen, Dosko-Steenber- gen, HVV'24-Goes, Meto-MOC'17. Vier de klasse A: Biervliet-Aardenburg, Clinge-IJzendijke, Breskens-Koewacht, Sluiskil-Axel, Hontenisse-Corn Boys, Hulsteroo-Ria W. Vierde klasse B: Zee land Sport-Luctor'88. Val Aan-Dom- burg, Grenswachters-De Noormannen, De Schutters-Divo, Patrijzen-Walche- ren. Vijfde klasse A: Graauw-Vogel- waarde, Sluis-Groede, Volhar ding-Hoofdplaat, Schoondijke-SDO'63, Kwadendamme-Philippine. Vijfde klas se B: Jong Ambon-Hansw. Boys, Ro- bur-Kaaise Boys, Vivoo-Nieuw Borg- vliet, Rimboe-Lewed. Boys, Renesse-Ou- werkerk, Dreischor-WVV'67. Vijfde klasse C: SC Kruisland-Vosmeer, De- vo-NSV, Dioz-Achtmaal, FC Moerstra- ten-Cluzona, Schijf-Lepelstr. Boys, NVS-SC Welberg. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Derde klasse: Terneu- zen-Schijf (12.30), Noad-OVV'67, DIA-Kaaise Boys, Gilze-Vivoo, WDS'19- Blauw Wit'81, Dongen-Marjola Girls. Zaalhandbal Mannen. Eerste klasse: EMM-White Demons 2 Aanvang: 13.50 uur. Derde klasse: EMM 2-Meco/Delta Sport 2. Aanvang: 11.30. Vierde klasse. Don gen 2-EMM 3. Vrouwen. Eerste klas se: EMM-PSV. Aanvang:12.40, Vierde klasse: Orion-HVM 2. Locatie: Sport- punt Zeeland Goes. Aanvang: 13.20, Duivenliefhebber uit Sluiskil belooft beterschap voor volgend jaar Piet Zegers met de blauwe weduwnaar die zijn seizoen op de valreep nog van enige glans voorzag. foto Peter Nico la i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23