Arsenal ontbeert scorende spits Nederland verliest belangrijke slag I PZC Krajicek naar tweede ronde Yildirim in basis bij Heerenveen Ruud van Nistelrooij mist strafschop Degelijke overwinning voor handbalsters 2 Engelse ploeg speelt geweldig, maar kan het doel niet vinden: 0-0 champions league Zes teams verder Groenendaal sterk op Koppenber) Scheuneman naar Unibet.com Mijailovic blijft geschorst Afellay moet snel kiezen Europese zenders halen bakzeil Pakistaanse cricketers geschorst Si ei B donderdag 2 november 2006 van onze sportredactie RIJSWIJK - Ruud van Nistel- rooij beleefde gisteren een min der prettige avond in de Cham pions League. De 30-jarige spits van Real Madrid liet in de thuis wedstrijd tegen Steaua Boeka rest (1-0) diverse kansen onbe nut. Zelfs een strafschop, door hem zelf afgedwongen, was niet aan hem besteed. Direct na zijn misser moest Van Nistelrooij in de 74e minuut naar de kant voor Ronaldo. Door de benauwde zege kan Real Madrid plaatsing voor de achtste finales in groep E niet meer ontgaan. Het doelpunt in San Bernabeu kwam op naam van Nicolita, die twintig minu ten voor tijd met een ondoor dachte terugspeelbal zijn eigen doelman pijnlijke verraste, 1-0. In de andere groepswedstrijd stelde Olympique Lyon kwalifi catie voor de volgende ronde vei lig. De Franse kampioen ver sloeg het nog puntloze Dinamo Kiev met 1-0 door een snelle treffer van Benzema. Arbiter Pieter Vink maakte in Lyon zijn debuut in de Champions Lea gue, met drie gele kaarten. In groep F ging leider Manches ter United verrassend onderuit bij het nog puntloze FC Kopen hagen (1-0). Allback (ex-Heeren- veen) scoorde in de 73e minuut. Het was de eerste treffer van de Deense ploeg dit seizoen in de Champions League. In de andere groepswedstrijd be leefde Benfica een uitstekende start tegen Celtic. Halverwege de eerste helft leidde de Portuge se ploeg al met 2-0 door treffers van Caldwell (eigen doel) en Nu- no Gomes. Bij Celtic, dat twee weken geleden nog met 3-0 won van Benfica, kreeg middenvel der Sno al na vijf minuten de ge le kaart. Vennegoor of Hesse- link ontbrak bij de Schotten door een blessure. Karyaka maakte er een kwartier voor tijd 3-0 van. In groep G bleef Hamburger SV puntloos. De Duitse ploeg, met Rafael van der Vaart en Joris Mathijsen in het basisteam, ging op eigen veld met 1-3 onderuit tegen FC Porto. Met zeven pun ten doet FC Porto in groep G vol op mee. CSKA Moskou (acht) en Arsenal (zeven) bleven door een onderling gelijkspel (0-0) in de buurt. AC Milan plaatste zich in groep H vrijwel zeker voor de achtste finales dankzij een 4-1-zege op Anderlecht. Seedorf speelde in de basis. ANP door Leon ten Voorde DEN HAAG - Het decor is an ders, verder is er niet zo gek veel veranderd bij Arsenal dit seizoen. De ploeg valt nog altijd aan, speelt nog altijd alleraar digst combinatievoetbal, maar mist nog altijd teveel kansen. Gisteravond tegen CSKA Mos kou was dat niet anders: 0-0. Mooi is het Emirates Stadium zeker, imponerend ook. Maar de knusse, authentieke voetbal sfeer is bij de verhuizing naar het nieuwe onderkomen achter gebleven op Highbury. Aan de voetballers die zijn mee verhuisd kan het niet liggen. Aan de amusumentswaarde ook niet. Arsenal is nog steeds dat jonge, frisse elftal dat af en toe prachtig combineert. Met de snelheid van het licht rolt de bal dan van voet naar voet. Hleb, Rosicky, Fabregas, Van Persie, Henry; wie van goed voetbal houdt, moet bij Arsenal zijn. De spelers vergeten echter vaak één ding: dat het nog altijd om de doelpunten gaat. Bijzaak Soms lijken de jonge helden het scoren maar bijzaak te vinden. Want hoeveel mogelijkheden moet een ploeg eigenlijk hebben voordat de de bal daadwerkelijk een keer in het net ligt? Gister avond tegen CSKA Moskou kon den de toeschouwers voor rust hun ogen niet geloven. Fabregas, Rosicky, Hemy, Van Persie: de ene na de andere kans Olympique Lyon - Dinamo Kiev 1-0 (1-0). 14 Benzema 1-0. Gele kaarten: El Kaddouri, Gusev (kiev), Malouda (Lyon). Scheidsrechter: Vink (Ned). Real Madrid - Steaua Boekarest 1-0 (0-0). 70. Nicolita (e.d.) 1-0.Gele kaarten: Petre, Nico lita, Cernea, Goian (Steaua). Scheidsrechter. Plautz (Oos). Stand: Lyon R, Madrid Boekarest Dyn. Kiev 4 3 0 1 4 1 CSKA Moskou Porto Arsenal HSV 2 1 7 7- werd verprutst door de opper machtige thuisploeg. Zeker: ge nieten was het wel. Maar elke prachtige actie stierf in schoon heid. In de eerste helft werd eens te meer bewezen dat dit Arsenal een ouderwetse afmaker ont beert. Een no-nonsense spits, die niet eerst aan kunstjes denkt, maar zakelijk de dingen afhandelt. Met zo'n speler ach ter de hand kun je als trainer iets forceren als de wedstrijd daarom vraagt. Gisteravond bleef manager Wenger maar wachten op dat ene beslissende moment. Tevergeefs. Bijna ging het nog mis ook toen de jonge Braziliaanse aanvaller Vagner Love vlak na rust bij een razendsnelle uitval heel dichtbij de 0-1 was. Het zou de wereld op zijn kop hebben gezet, maar er gebeurden gisteravond wel meer rare dingen in Londen. Wat te denken van de ruzie tus sen de ploeggenoten Lehmann en Touré? Met de klok als groot ste vijand werd het spel van Ar senal er in de tweede helft niet beter op. Maar de kansen, die Arsenal-speler Thierry Henry baalt na weer een gemiste kans tegen CSKA Moskou. foto Stephen Hird/RTR 4 4 0 0 12 9-0 4 3 0 1 9 10- 4 4 1 0 3 3 5-9 4 0 0 4 0 2- 13 Benfica - Celtic 3-0 (2-0). 10. G. Caldwell le.d.) 1-0, 22. Nuno Gomez 2-0, 76. Karyaka 3-0. Gele kaarten: Sno, Maloney (Celtic), Ricar- do Rocha, Leo (Benfica). Scheidsrechter: Vas- sanas (Gri). FC Kopenhagen - Manchester United 1-0 (O-O). 73. Allback 1-0. Gele kaarten: Hangeland kopenhagenRonaldo (Man United). Scheids rechter: Stark (Dui). Stand: Man. United Celtic Benfica FC Kopen. 7- 3 4 2 0 2 6 6-6 4 1 1 2 4 3- 2 4 1-4 door René Banierink KOBE - Wat oplaaiende an- ti-Bush gevoelens gaven de Ne derlandse volleybalsters giste ren tijdelijk de geest tijdens de eerste slag die er toe deed op het wereldkampioenschap. Maar te genstander Verenigde Staten schoot na de Nederlandse op mars net te vroeg weer met scherp: 2-3. Een kwartier na de nederlaag in de tweede wedstrijd op het WK, die tegelijk de medaillekansen een fikse knauw gaf, spuwde Ca roline Wensink nog even vuur naar 'dat stelletje Republikei nen.' Pardon? Kent Wensink de politieke voorkeuren van ster speelster Tayyiba Haneef en con sorten? Nee, dat niet. „Maar voor mij zijn het allemaal Repu blikeinen. En die hadden we vandaag te grazen moeten ne men." Dat was nog eens ferme oorlogstaal. Het leek wel de ron kende retoriek waarvan de Ame rikaanse president Bush zich be dient als het gaat om de oorlog tegen het terrorisme. „Ik ben fel anti-Bush", zei middenblokkeer- der Wensink. Het afzetten tegen het rechtse gedachtegoed van het Amerikaanse staatshoofd en zijn partij door de 22-jarige vol leybalster is niet zo verwonder lijk: haar vader was PvdA-wet- houder en haar schoonvader uit Oldenzaal is het nog steeds. De strijd begon al tijdens de warming-up voor de wedstrijd. „Staan ze daar te blèren, bah." Gisteren greep ze haar politieke gevoelens aan om de strijd op het slagveld in de immense Green Arena van het Japanse Kobe een andere wending te ge- Arsenal - CSKA Moskou 0-0 (0-0). Gele kaarten: Henry, Hleb (Arsenal), Berezutskiy (CSKA). Scheidsrechter: Michel (Slow). Hamburger SV - FC Porto 1-3 (0-1). 44. Gon zalez 0-1, 61. Lopez 0-2, 62. Van der Vaart 1-2, 87 Moraes. Gele kaart: Meireles, Moraes (Por to). Scheidsrechter: Duhamel (Era). Stand: 2 2 0 4 2 117 4 0 0 4 0 3-10 reiwa; AEK Athene - Lille 1-0 (0-0). 74. Liberopou- los 1-0. Gele kaarten: Keita, Makoun, Cabaye (Lille), Delias, Kapetanos (AEK). Rode kaart: Ta- vlaridis (Lille, 2x geel). Scheidsrechter: Ben nett (Eng). AC Milan - Anderlecht 4-1 (2-0). 6. Kaka (pen.) 1-0. 22. Kaka 2-0, 56. Kakè 3-0, 61. Ju- hész 3-188. Gilardino 4-1. Gele kaart: Biglia, Hassan (anderlecht), Gattuso (Milan) Scheids rechter: Fandel (Dui). Stand: AC Milan Lille AEK Anderlecht 3 1 0 10 8- 1 0 2 2 2 3- Programma Uefa Cup, vandaag: Groep A: Partizan Begrado-Livorno, Glasgow Rangers-Maccabi Haifa. Groep B: Dinamo Boekarest-Besiktas, Totten- ham Hotspur-Club Brugge. Groep C: Sporting Braga-Slovan Liberec, Grasshoppers-AZ. Groep D: Heerenveen-Odense BK. RC Lens-Osasuna. Groep E: AS Nancy-Wisla Krakow, Blackburn Rovers-FC Basel. Groep F: Zulte Waregem-Sparta Praag, Ajax-Austria Wien. Groep G: Hapoel Tel Aviv-Rapid Boekarest, Mlada Boleslav-Panathinaikos. Groep H: Palermo-Newcastle United, Celta de Vigo-Ëintracht Frankfurt. RIJSWIJK - Na de vierde ronde zijn zes clubs verzekerd van een plaats in de achtste finales. In groep E kwalificeerden Lyon (1-0 tegen Kiev) en Real Madrid (1-0 tegen Steaua) zich voor de laatste zestien. Dinsdag hadden PSV, Liverpool, Bayern Mün- chen en Valencia zich al ge plaatst. ANP ROTTERDAM - De Nederlandse handbal sters zijn het Holland Toernooi begonnen met een degelijke overwinning. De forma tie van bondscoach Sjors Röttger versloeg gisteravond in het Top+sportcentrum Rot terdam IJsland met 32-27. Bij rust stond Oranje nog achter met 16-15. In die fase speelde het team stroef en was niet scherp. Na rust gooide de nummer vijf van de we reld de schroom van zich af en walste over de tegenstander heen. Andrea Groot (foto) was topscorer met zes doelpunten, Joyce Hilster en Silvia Hofman maakten er ieder vijf. Oranje treedt vandaag in het zeslan- dentoernooi aan tegen Portugal. ANP DEN HAAG - Veldrijder Richard Groenendaal is tweiL^- geworden in de Koppenberg Cross in het Belgische Oudj aarden. Hij moest alleen zijn Rabobanlcploeg'genoot Si Nys voor laten gaan. De Belg bereikte solo de meet. Jo Wi Gadret eindigde als derde. Bij de vrouwen won de Neö jAf landse Marianne Vos. GPD v|ijj los STOCKHOLM - Niels Scheuneman rijdt in 2007 voor li; bet.com. De 22-jarige Veendamse wielrenner kreeg gj nieuwe verbintenis meer bij Rabobank, waar hij dries Jyi zoenen onder contract stond. Unibet.com komt volgt seizoen voor de eerste keer uit in de ProTour. GPD bleven gewoon komen. Van Per sie was nog het dichtst bij de verlossende 1-0, maar ook hij kreeg het niet voor elkaar. Zo bleef het wonderbaarlijk genoeg 0-0, waardoor Arsenal nog lang niet zeker is van de tweede ron de. GPD DEN HAAG - De Servische verdediger Nikola Mijaity is definitief voor vijf duels geschorst. De voetballen 0OO| Wisla Krakow liet zich op 19 oktober in het Uefa-cupd tegen Blackburn Rovers racistisch uit tegenover Be McCarthy. De Uefa sprak vorige week een schorsing vijf duels uit. Mijailovic ging niet akkoord, waarna gisraa< ren de beroepszaak diende. GPD hee; ma, gek ven gek adv EINDHOVEN - Als PSV'er Ibrahim Afellay op 15 nove ber zijn debuut voor Oranje maakt in de vriendschappê ke interland tegen Engeland, mag hij daarna niet ro overstappen naar de nationale ploeg van Marokko, s'. tweede vaderland. Een woordvoerder van wereldvoetb, bond Fifa bevestigde dat gisteren. De middenvelder is door bondscoach Marco van Basten opgenomen in! voorlopige selectie voor het oefenduel. Afellay, die s.' twijfelt tussen de nationale teams van beide landen, g ervan uit dat hij - ook na een debuLit voor Oranje -n kon switchen naar zijn tweede vaderland Marokko omi vriendschappelijke wedstrijden niet zouden meetelt Dat blijkt echter wel het geval. GPD Dat verz Chr: van De VOO] zijn aan van der; het de 1 Mid DEN HAAG - Het Internationaal Olympisch Core geje (IOC) heeft het protest van cle European Broadcast ]\jac Union (EBU) afgewezen. De EBU maakte bezwaar t« gez( het tijdstip van de zwem- en turnfinales bij de Olym aan sche Spelen van 2008 in Peking. Het IOC houdt vastej)0U de finales in de Chinese ochtend. Daardoor zijn die inï ^gg ropa 's nachts op televisie te zien. GPD gejc taal het te Dat DEN PLAAG - De cricketers Shoaib Akhtar (31) en Kove hammad Asif (23) uit Pakistan zijn voor respectieve! 0pp twee en één jaar geschorst. De Pakistaanse cricketbc pUt legde de twee hun straf op voor het gebruik van nand ge(} Ion. Ze missen ondermeer het wereldkampioenschap ties 2007 in het Caribische gebied. Akthar kreeg een hog ter. straf omdat hij het middel bewust gebruikt zou hebb'jjet Akhtar bowlde in 2003 de snelste bal uit de geschiede: hecj Tegen Engeland haalde hij een snelheid van ruim 161 ki meter per uur. GPD Zt ven. Want Nederland stond na twee sets van wapengekletter op hoog niveau tegen het grote Amerika met de rug tegen de muur. „Ik heb in de derde set met een paar anderen het vuur tje nog maar weer eens opge stookt. Inmaken, dat stelletje Re publikeinen!" Overhand Die strijdkreet miste zijn uitwer king niet. In de eerste twee sets had de Amerikaanse met Chine se roots Lang Ping de overhand, ook al omdat de Nederlandse stratege in het veld, Riëtte Fled- derus, niet de allerbeste keuzes maakte. In de derde en vierde set heroverde Nederland het ver loren terrein volledig. De Ameri kaanse luchtmacht onder aan voering van de twee meter lange Tayyiba Hanneef, werd met slim serveren en tactische bal len tijdelijk op de knieën ge dwongen. Bij Oranje schoot met name de kleine en wendbare Ali ce Blom, die vanaf de derde set definitief de plaats van Debby Stam overnam, met enige regel maat gaten in de Amerikaanse li nies. Onder meer door slim ge bruik te maken van de hoge muur die de tegenstander had opgetrokken. „Scoren via de handen gaat vaak beter tegen een lang team, dan heb je meer handen dan tegen een klein team. Nog geleerd van Elles Le- ferink", lachte de Texelse. Defi nitief kon ze het tij niet keren. In de vijfde set miste Nederland bij een 4-2-voorsprong een paar opgelegde kansen via Staelens en Blom. Teleurstellend Cruciaal, vond bondscoach Se- linger na afloop. „Als je een paar keer een doel mist, dan vind je het ook niet meer terug." Aldus geschiedde, na 7-7 in de vijfde set maakte Nederland geen punt meer. Dat was teleur stellend. „Zeker nadat we zo sterk waren teruggekomen", meende Wensink. Echt kapot was ze niet van de nederlaag. „Amerika heeft gewoon een ont zettend goede ploeg. We hebben deze slag verloren, maar nog niet de oorlog." GPD van onze sportredactie DEN HAAG - Michaëlla Kraji cek is er gisteren op het WTA-toernooi in het Belgische Hasselt in geslaagd de tweede ronde te bereiken. De tegenstander van de Neder landse, de Italiaanse Mara Sant- angelo, moest in de eerste set op geven met een handblessure. Krajicek denderde voor de opga ve over haar tegenstandster heen en brak haar opslag drie keer. Bij een stand van 5-2 moest de Italiaanse opgeven. Vo rig jaar haalde Krajicek in Has selt de halve finale. Kim Clijsters maakte in Hasselt een succesvolle rentree. De 23-jarige Belgische was in de eerste ronde te sterk voor Anne Kremer uit Luxemburg: 6-3, 6-2. Clijsters stond meer dan twee maanden aan de kant met een polsblessure en miste daar- dar door onder meer de US 0pma; die ze in 2005 won. Giste <je speelde ze pijnvrij. GPD nen .de Michaëlla Krajicek van onze sportredactie HEERENVEEN - Ugur Yildi rim begint vanavond in de basis van SC Heerenveen in het Ue- fa-cupduel met de Deense club Odense BK. Hij vervangt de ge schorste vleugelaanvaller Lasse Nilsson. Het is de eerste basisplaats dit seizoen voor Yildirim. „Hij traint hard en speelt goed in het tweede", legde trainer Gertjan Verbeek uit. Heerenveen kan niet beschikken over de gebles seerden Thomas Prager, Niklas Tarvajarvi en Abdelkrim Kissi. De niet geheel fitte Paul Bosvelt en Danijel Pranjic kunnen wel aantreden. Dat geldt ook voor de herstelde doelman Brian Van- denbussche en verdediger Jeroen Drost. Tegenstander Odense verloor het eerste pouleduel met 1-2 van Parma. Ajax Op de derde nieuwe grasmat van dit seizoen wil Ajax van avond in de Arena de basis leg gen voor een lang Europees op- SO vij treden. Tegenstander Austkir Wien zou een makkelijk slacdk offer moeten zijn. De taui draait dit seizoen slecht. In competitie staat de ploeg zDe tien punten achter op koplójpai SV Salzburg. Bovendien verlpei het de eerste Uefa-cupweds&op met 4-1 van Zulte-Waregem'wa Nederlandse trainer FrtHe Schinkels moest daarom vorfhu week het veld ruimen. ke! Bij Ajax keert Kenneth Pevei waarschijnlijk terug in de basgoi formatie. De Deen zat zateraDe tot zijn grote teleurstelling, ide dens de uitwedstrijd bij Heen veen op de bank. AZ AZ arriveerde gisteren met| vrijwel complete selectie in|l Zwitserse Zürich. De Alkmsl ders spelen daar vanavond! gen Grasshoppers. Het duel won AZ met 3-0 van Sp| ting Braga. Grasshoppers j in de eerste ronde vrij. Trainer Louis van Gaal mist leen doelman Joey Didulica (b senschudding) en verdedi. Gijs Luirink (gebroken j! been). ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44