Bijna definitief ja voor Lindenhof Nooit meer nagels over schoolbord PZC PZC Hulsterloofeesten in Nieuw-Namen gaan langer door De Lofstem viert zestigjarig jubileum Kinderen kijken in de keuken 10 .11 Studie financiële haalbaarheid woonzorgcomplex Zuiddorpe laatste hobbel Aanrijding in Sluiskil Dweilbands in Westdorpe Paardenfokdag Digibord doet zijn intrede Aanrijding in Schoondijke Voedselactie voor Dorcas Bedrijfsauto tegen lichtmast Politie houdt brommerdieven aan agenda donderdag 2 november 2006 door Euqène Verstraeten ZUIDDORPE - Binnenkort wordt duidelijk of de bouw van een woonzorgcomplex op het ter rein van het voormalige asielzoe kerscentrum De Lindenhof in Zuiddorpe mogelijk is. Op dit moment wordt de financiële haalbaarheid onderzocht. „Naar aanleiding van die resul taten is het dan 'go or no go'", zegt wethouder C. van Schaik. Inmiddels hebben burgemeester en wethouders onafhankelijk raadslid P. Broekhuysen laten Iweten dat er bij het college niets bekend is van 'ongewenste ont wikkelingen' met De Lindenhof. 'Broekhuysen had daarover schriftelijk raadsvragen gesteld naar aanleiding van een veront ruste brief van de dorpsraad Zuiddorpe. Nadat er begin dit jaar geruchten waren over vesti ging van een rehabilitatiecen trum voor ex-gedetineerden zou den er nu plannen zijn voor een hostel voor buitenlandse werk- Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het 's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR HULST Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl nemers, in opdracht van een de tacheringsbureau. Daar zit men in Zuiddorpe niet op te wach ten. In het dorp is behoefte aan zorgwoningen, zodat oudere Zuiddorpenaren in hun dorp kunnen blijven wonen. Volgens B en W zijn er echter geen ongewenste ontwikkelin gen, maar juist serieuze woning bouwplannen in voorbereiding. De Lindenhof zal daarbij volle dig worden gesloopt. Verder mag het gebouw op grond van het bestemmingsplan uitslui tend worden gebruikt voor open bare en bijzondere doeleinden voor openbaar bestuur en derge lijke. „Daar valt bijvoorbeeld niet de (tijdelijke) opvang van buitenlandse werknemers on der", benadrukken B en W. Ove rigens is er volgens het college geen sprake geweest van plan nen voor de opvang van ex-gede tineerden in het pand. Over De Lindenhof wordt al ge ruime tijd gesproken. In 2003 zegde de gemeente de toenmali ge eigenaar medewerking toe voor de bouw van zo'n twintig woningen in de woonzorgsfeer met een servicepunt. Nadat ge ruime tijd vruchteloos was ge sproken over grondoverdracht en mogelijke exploitanten, werd een projectontwikkelaar belast met de ontwikkeling van een le vensvatbaar woningbouwplan. Op basis van een ontwerpplan van eind vorig jaar heeft op ini tiatief van de Rabobank, met medewerking van de Stichting Ouderenzorg Kanaalzone Zeeuvis-Vlaanderen en onder su pervise van de dorpsraad, een ondersoek plaatsgevonden naar de invulling van het service punt. Het wordt een servicepunt voor iorg in combinatie met dienstverlening van een bank. „Nu diarover duidelijkheid be staat, ;lan het haalbaarheidson- derzoét worden afgerond", al dus B cn W. WESTDORPE - Dweilband Tandsjen Bei uit Westdorpe houdt zaterdag in Westdorpe een dweilbandfestival in café 't Oude Raedhuys. Tandsjen Bei begon in 1997 met het evenement naar aanleiding van het vijftienjarig bestaan. Za terdag geven tien dweilbandjes uit Zeeuws-Vlaanderen en het Brabantse land acte de présence met optredens van 25 minuten. Te horen zijn Leute Boven Alles uit Hoofdplaat, de Orange Band en Valtatege uit Sas van Gent, Te Zot en de Pink Panthers uit Goes, De Buskes uit Tilburg, De Uitslaopers uit Dongen, Zonder Drank Geen Klank uit Vogel waarde, de Sjores Ambras Band uit Hulst en uiteraard Tandsjen Bei zelf. J Philip de Baets presenteert het festival, dat rond 20.00 uur be gint. HEIKANT - Het fokdistrikt Zeeuwsch-Vlaanderen van het KWPN (Koninklijk Warmbloed Paard Nederland) houdt zater dag de jaarlijkse fokdag in ma nege Heikant. Negenentwintig jaar geleden be gon de fokdag met een keuring en presentatie van veulens en jonge sportpaarden. Inmiddels is het evenement uitgegroeid tot een internationaal hippisch eve nement. Ruim honderd viervoeters uit Nederland en België zullen van af 9.30 uur in Heikant door de jury worden beoordeeld op exte rieur en aanleg voor de hippi- I sche disciplines dressuur en/of - springen. Voor het eerst zullen dit jaar de vierjarige dressuur- en spring paarden ook onder het zadel worden gepresenteerd. Leerkrachten laten zien hoe je een tekenles geeft met het digitale schoolbord. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Skriiieeeeetsjj... Het ge luid van nagels die over het schoolbord krassen sterft weg in openbare basis scholen in Terneuzen en Hulst. Gisteren werd luidkeels het digitale schoolbord verwelkomd door een horde onderwijs krachten van het dozijn scholen dat on der de paraplu van Open Basis schuilt. De lesgevenden hebben er weinig moei te mee, het door merg en been gaande geluid van een piepend krijtje of nagels over het bord te ruilen voor vele verwor venheden van een digitaal schoolbord. Het team van de Sandeschool in Kloos- terzande vervangt gelijk de schoolbor den in alle vier de klassen. De meeste andere scholen beginnen met twee nieu we borden. Stilstand is tenslotte achter uitgang. Dat een digitaal schoolbord aanschaf fen synoniem is met vooruitgang boe ken, staat voor Open Basis vast. Direc tiemanager Theo Sarneel vindt dat er niets boven het kalligrafische schoon schrift van een krijtje gaat. Maar hij ruilt dat schoonschrift - 'misschien lukt het de computer op termijn ook nog wel' - graag in voor het gebruiksgemak van een digitaal scherm. Sarneel - tot aan de zomer directeur van de Sasse basisschool Prins Frederik Hendrik - herinnert zich dat hij altijd moeite had met het trekken van rechte lijnen en het maken van keurige hokjes voor schrijflessen en rekensommen. Een achtergrond met schrijflijntjes of reken- hokjes staat nu met een druk op de knop op het scherm. Met de digitale interactieve pen is ook alles op internet te vinden. Reuze mak kelijk voor aardrijkskunde, geschiede nis of natuurkunde. Een Australische aboriginal, een schilderij van Van Gogh of een uitgestorven sabeltandtijger is in een mum van tijd op het bord te tove ren. De Zeeuws-Vlaamse scholen zijn niet de eersten die een digitaal bord krijgen. Elders in de provincie hebben school klassen al langer afscheid van het zwar te of groene krijtbord genomen. Zij zijn vaak overgestapt op een zogeheten Smart Board, een bord waar met de vin gers op geschreven kan worden. Het Fo- cusbord van Open Basis is echter ster ker dan zo'n zacht smart board, wist vertegenwoordiger Frank Hüsken van de verkoper te melden. Een smart board kan door een sleutel misschien nog een krasje oplopen, maar het elektromagne tische focusbord is geheel 'hufterproof', betoogde Hüsken. De Smart Boards kostten een Vlissingse basisschool dit voorjaar nog zo'n zesdui zend euro. Open Basis is voor de Focus- foto Peter Nicolai borden, inclusief beamer en software, zo'n 3500 euro per stik kwijt. „Niet al leen door slim onderlandelen, maar ook door onze op te touwen database in de strijd te gooien", l;gt Jan Jonkman, ook manager bij Oper Basis, uit. „Al on ze basisscholen makêi straks gebruik van hetzelfde format ?n dezelfde soft wareprogramma's. Ak een leerkracht op een school een beptalde les op poten zet, kunnen ook de aniere elf scholen van dat werk profitenn. Zo moeten we in korte tijd de beschkking krijgen over een uitgebreid eijen lessenpakket. Dat kunnen we eventieel ook weer aan anderen overdoen." Collega Sarneel heeft ïog goed nieuws voor nostalgici, die af in toe weer het geluid van nagelkrassei willen horen. Lachend: „Het staat sciolen vrij naast het nieuwe bord de ouce zijborden te la ten hangen. Als dat nie, mogelijk of wenselijk is, kan natuurlijk altijd het geluid worden gedownbad om desge wenst nog eens de rillirgen over de rug te laten lopen." door René van Stee TERNEUZEN - Het christe lijk gemengd koor De Lof- stem uit Terneuzen viert za terdagavond zijn zestigjarig bestaan. Dit gebeurt vanaf half acht met een jubileumuit voering in de Opstandings- kerk aan de Bellamystraat in Terneuzen. De Lofstem is het oudste ge mengde koor in de gemeente Terneuzen. Het komt voort uit de oud-gereformeerde ge meente. De samenstelling van het koor veranderde iri de loop der jaren, onder meer vanwe ge de gebrekkige aanwas van nieuwe leden. Bovendien bleek er een steeds grotere be hoefte te bestaan aan een bre der repertoire van geestelijke liederen. Daarom werd De Lofstem opengesteld voor al le protestantse gezindten. Die eis bestaat tegenwoordig niet meer. „Want net zoals bij andere ge mengde koren slaat ook bij ons de vergrijzing toe. Om het ledental op peil te houden, ne men wij een steeds neutralere houding aan. Maar het doel van de vereniging is nooit ge wijzigd. Het bevorderen en zingen van religieuze liederen is nog steeds het belangrijk ste", vertelt penningmeester A. Boerman van De Lofstem. Het koor telt zo'n dertig le den. Dit aantal is al enkele jaren stabiel. Net als bij de meeste gemengde koren zijn de vrou wen in de meerderheid. Er zijn jaarlijks zo'n zes tot ze ven optredens. De Lofstem is vooral een graag geziene gast in zorgcen tra, maar het koor verleent ook regelmatig medewerking aan kerkdiensten. Stemtypes Hoewel er tevredenheid is over de samenstelling van het koor, zijn nieuwe leden altijd welkom. Het gaat dan vooral om de uitbreiding van het aantal stemtypes. De Lofstem staat onder leiding van R. Langendoen. Vaste organist is K. Oele. Tijdens de jubileumuitvoe ring in de Opstandingskerk treedt R. van den Berghe op als soliste. Ook de Hervormde Cantorij en het Gereformeer de Kerkkoor, beide uit Ter neuzen, verlenen hun mede werking. Verder worden ne gen jubilarissen in het zonne tje gezet. IJZENDIJKE - Kinderen in IJzendijke maken spe lenderwijs kennis met het dagelijks leven in hun dorp. Ze bezoeken bedrijven en organisaties en le ren over beroepen, de geschiedenis van IJzendijke en de sporten die in het dorp worden gegeven. Dit gebeurt in het kader van het project 'leer je dorp kennen' van kinderdagopvang 't Gabbertje. De kinderen hebben al diverse bedrijven bezocht. Bij de plaatselijke aannemer Verdubouw leerden ze metselen, bij bakker Quist bakten ze ovenkoeken en bij slager Willemsen hebben ze gebarbecued. En gisteren stonden ze achter het fornuis van eet café Hofzicht om vis te bakken. Elk kind vanaf de basisschoolleeftijd mag meedoen. Het gaat dus niet alleen om kinderen van de butenschoolse op vang. Het project duurt tot eind dt jaar. Alle kin deren die hebben deelgenomen aai de workshops worden dan getrakteerd op een lijkje achter de schermen bij het Scheldetheater inTerneuzen. Di recteur Frans Lievens geeft uitleg,Van elke work shop is een verslag gemaakt. De verslagen worden gebundeld en uitgegeven in een bodcje. Dit boekje wordt in IJzendijke uitgedeeld. H;t is de bedoe ling alle deelnemende bedrijven :n instellingen eind januari of begin februari volgend jaar uit te nodigen voor een open dag. Ze kinnen dan zien wat de kinderen tijdens hun workslop hebben ge daan en geleerd. fob Peter Nicolai SLUISKIL - Op de Langeweg in Sluiskil heeft zich giste ren rond het middaguur een aanrijding voorgedaan tus sen twee personenauto's. Een 27-jarige vrouw uit de ge meente Terneuzen stond stil op de weg en wilde omkeren. Ze zag hierbij een achterop komende personenauto, be stuurd door een 36-jarige vrouw uit dezelfde gemeente, over het hoofd waarna tussen beide auto's een aanrijding volgde. Er was alleen materiële schade. SCHOONDIJKE - Twee auto's zijn gisteren rond 13.00 uur flink beschadigd geraakt bij een aanrijding. Een veer tigjarige vrouw uit Breskens reed in haar auto over de Ga- ternisseweg de kruising op met de Schaapweg. Zij zag daarbij een auto over het hoofd die haar van rechts nader de. Deze werd bestuurd door een 64-jarige plaatsgenoot. Omdat er eerst sprake zou zijn van een beknelling, kwa men een brandweerauto en twee ambulances te hulp. Bij nadere inspectie bleek dat geen van de inzittenden naar het ziekenhuis hoefde. Eén inzittende liep bij de aanrij ding een pijnlijke schouder en been op. Beide voertuigen werden weggetakeld. TERNEUZEN - Net als elders in Nederland houdt hulpor ganisatie Dorcas ook in Zeeuws-Vlaanderen een voedsel- inzamelingsactie. Morgen krijgen de klanten in diverse su permarkten lijstjes uitgereikt met de vraag of zij artike len van dit lijstje willen kopen en die willen afstaan voor de allerarmsten in Oost-Europa. Het voedsel wordt inge zameld en naar regionale verdeelcentra gebracht. De inza meling wordt gehouden in de winkels van Albert Heijn in Terneuzen, Axel en Oostburg, de Edah in Breskens, de ClOOO-winkels in Axel, Breskens, Hoek, Oostburg, Ter neuzen en IJzendijke, de Goltï-winkels in Hulst en Kloos- terzande, de Jumbosupermarkt in Terneuzen en de Meer- markt in Zaamslag en Sluiskil. Er is ook een inzameling bij de gereformeerde kerk in Axel en de hervormde ker ken in Philippine, Sas van Gent en Sluiskil. TERNEUZEN - Op de Scheldekade in Terneuzen is van middag een negentienjarige automobilist uit die gemeen te tegen een lichtmast gereden nadat een voorwiel van zijn bedrijfsauto was afgebroken. Door nog onbekende oorzaak brak het linkervoorwiel af waardoor het voertuig onbestuurbaar werd en vervolgens tegen een lichtmast tot stilstand kwam. De bestuurder kwam met de schrik vrij, de bedrijfsauto en de lichtmast raakten beschadigd. VLISSINGEN - De politie heeft gistermiddag twee jon gens van veertien en zestien jaar aangehouden. Ze wor den ervan verdacht een bromfiets te hebben gestolen. Agenten zagen de twee rond 13.00 uur met de brommer over de Keersluisbrug rijden. Eén van de jongens had geen helm op. Toen ze een stopteken kregen, gingen ze er te voet vandoor, terug over de brug. Daar wachtten ande re agenten ze op. De brommer bleek dinsdagavond te zijn gestolen in Oost-Souburg. door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN De organisa tie van de Hulsterloofeesten in Nieuw-Namen krijgt van de ge meente Hulst toestemming om volgend jaar een half uur langer door te feesten. Dat zegt burge meester J.-F. Mulder, naar aan leiding van klachten over het in grijpen door de politie tijdens de laatstgehouden Hulsterloof eesten. Zo'n zeshonderd mensen had den het op de zaterdagavond in de grote feesttent op het sport veld enorm naar hun zin. Optre dens van de Belgische artiesten Laura Lynn en de groep Lasgo zorgden voor een ongekende sfeer, die echter om één uur 's nachts abrupt werd afgebroken door de politie. Teleurgestelde feestgangers uit ten daarover vervolgens hun on genoegen door buiten her en dei- wat vernielingen aan te richten. Sluitingsuren De gemeenteraad van Hulst nam vorig jaar een evenementen nota aan, waarin sluitingsuren werden opgenomen voor de di verse evenementen die in de ge meente jaarlijks plaatsvinden. Ook werd het aantal evenemen ten per dorp aan een maximum gebonden. Net als vorig jaar willen de drie gemeenten ook in 2007 de evene menten in de streek zo goed mo gelijk op elkaar afstemmen. Een vroegtijdige inventarisatie is daarom van belang, ook voor de planning die de politie moet ma ken. De drie gemeenten vragen orga nisaties van feesten dan ook voor 1 december dit jaar bekend te maken wanneer zij volgend jaar hun festiviteit willen hou den. moet doen, is een verzoek bij mij indienen om langer door te mogen feesten." Dat betekent volgens Mulder an derzijds zeker niet, dat iedere or ganisatie vervolgens ook toe stemming krijgt om later te slui ten. „Zo werkt het niet, want de bur gemeester wikt en weegt of het verantwoord is. Daarbij komen diverse aspecten aan de orde: vindt het feest binnen plaats of in de buitenlucht, en is het een feest dat binnen of buiten de be bouwde kom plaatsvindt", al dus Mulder. De burgemeester verwacht ver der, dat de gemeenteraad zich volgende maand kan buigen over de evaluatie van de evene mentennota. Bevoegdheid Bij de gemeenten zijn daar spe ciale aanmeldingsformulieren voor verkrijgbaar. De Hulster burgemeester wijst erop dat het sluitingsuur van 1,00 uur voor grote evenemen ten geen wet van Meden en Per zen is. „Het is mijn bevoegdheid daar eventueel verruiming in aan te brengen. Het enige dat de organisatie van een feest wel STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, vrij biljarten; 13.30 uur: Hand vaardigheid, creativiteit, bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 10.00 uur: Schilderen; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek, Anbo dansen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Binao; HENGSTDIJK - Café 't "jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, Engels; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Linedance; 19.30 uur: Bridge; De Blaauwe Hoeve, 19.00 uur: Soos; De Korenmarkt, 14.00 uur: Sjoelen; Den Dullaert, 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Bridge; 20.00 uur: Pilates gym; KAPELLEBRUG - Kapel van Onze Lie ve Vrouw ter Eecken, 14.30 uur: Aanbid ding; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Seniorensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Bridge; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve Vor ming; 19.30 uur: Bijeenkomst KVO; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Kerkdienst; 13.00 uur: Biljarten, ca nasta; 13.30 uur: Handwerken; 14.00 uur: Sjoelen; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41