■ttonderd wijken in gevarenzone PZC YVD-leider past voor wethouder Hekking-rol Hulp bij ruzie over erfenis Ondergrondse wietteelt in Best Balkenende ontkent beperken van hoogte ontslagvergoeding T»mTc£5DROMEN KOMEN UIT BIJ BRUGMAN Koningin Rania hanteert de beitel Winsemius wil extra geld )rugsbaron harles Z. ipgepakt Sector voorziet blijvend tekort ie ouderenzorg Visafslag ruziet met inspectie Brand metrostel aangestoken Leerlingen geschorst voor video Rimpelvullers zijn riskant Ook canon A'dam Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 Hulst", Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 GRATIS GRATiS KEUKENS BADKAMERS ALLES KA N MET BRUGMA i BEST - Er moesten gisteren graafmachines, een kraanwagen, een dieplader en ander zwaar materieel aan te pas komen om een ondergrond se hennepplantage op een woonwagenkamp in Best te ontmantelen. Onder met onkruid begroeide heuvels vond de politie zes containers waar wiet werd ge kweekt. Twee ervan waren grote zeecontainers met een gezamenlijke lengte van 35 meter. Een zevende container - niet ingegraven - stond ook vol met hennepplanten. Er zijn in totaal 1264 hennepplanten aangetroffen. Een 58-jari- ge man uit Best is aangehouden. foto Bert Jansen/GPD LELYSTAD - Koningin Rania van Jordanië heeft gisteren met een snelle beitelslag het beeldsnijwerk aan de achterkant van De 7 Pro vinciën afgemaakt. De Bataviawerf in Lely stad, die een replica maakt van het zeventien- de-eeuwse vlaggenschip van de Zeeuwse zee held Michiel de Ruyter, heeft anderhalf jaar over het beeldsnijwerk gedaan. Koningin Rania en haar man, koning Abdullah, bezochten de werf samen met koningin Beatrix tijdens hun staatsbezoek aan Nederland. Rania liep op krukken vanwege een gebroken enkel en daar om was het programma iets aangepast. Aan boord gaan was bijvoorbeeld niet mogelijk en het bezoek bleef daarom beperkt tot de beeldsnijderij. Zij en Beatrix gingen in een golf karretje rond het vaartuig, terwijl Abdullah wel aan boord ging. Het beeldsnijwerk is het be langrijkste onderdeel van het schip. „Het is het grootste snijwerk op een schip ter wereld", al dus een woordvoerder van de werf. foto Lex van Lieshout/ANP 7 j?or Karen Zandbergen -••-EN HAAG - Het volgende ka- tnet moet miljarden investeren n te voorkomen dat zo'n hon- >rd stedelijke wijken afglijden it probleemgebieden. Dat heeft linister Winsemius van Volks- iiisvesting aan de Tweede Ka ler geschreven. nog' iatig amen met woningbouwcorpo- met tties en het bedrijfsleven moe- ur in het Rijk en de gemeenten de en Dmende tien jaar 160 a 165 mil led euro in oude stadswijken in- 2 g rasteren om ze leefbaar te hou- |n. eldest aantal probleemwijken ivel- temt volgens de minister met 5 WARTEBROEK - Drugshande laar en ex-autocoureur Charles mp i is dinsdag in zijn woning in èt Gelderse Zwartebroek aan- Jhouden. De recherche was al ÏÜSlige tijd bezig met een finan- feel opsporingsonderzoek naar e 51-jarige crimineel, die de ^_taat nog 22,5 miljoen euro Hoet betalen aan met drugshan del verdiend geld. 5 blgens betrouwbare bronnen ^^ed de politie dinsdagmiddag ^Hlder leiding van de rech- rr-commissaris uit Arnhem een wal in de woning van Z. en ,jn 39-jarige vriendin. Daarbij Ivoor een kapitaal aan geld en lederen, ruim 2000 kilogram ksj en een collectie vuurwa- pns met munitie gevonden. De |ullen zijn in beslag genomen, irenals tien dure personen- üto's die op het erf geparkeerd ^«mden. ANP procent toe als er niets aan het huidige budget voor de wijken wordt toegevoegd. Volgens hem zijn er nu veertig wijken ernstig aan toe en dreigen er honderd ernstig te verslechteren. In de slechte gebieden hebben men sen weinig kans op werk, zijn de straten onveilig en voeren uit sluiting en verloedering de bo ventoon. Het beleid van zijn voorgang ster Dekker blijkt onvoldoende zoden aan de dijk te hebben ge zet. „Als een groot deel van de vierjarigen op een basisschool met een woordenschat van slechts enkele Nederlandse woorden wordt aangemeld, dan begint daar de, kloof", aldus Winsemius. Volgens hem moet voorkomen worden dat midden inkomens wegtrekken. Spreiding De afgelopen jaren besteedde het kabinet voornamelijk aan dacht aan 56 probleemwijken. Daarbij ging het om wijken in onder meer Leeuwarden, Alme lo, Den Bosch, Breda en Heer len, waar miljoenen aan bouw projecten in zijn gepompt. De vier grote steden, verenigd in de G4, pleiten er in een brief aan Winsemius voor om het beschik bare geld over minder wijken te verdelen. Daardoor zou er meer naar de vier grote steden gaan, waar de ernstigste probleemwij ken liggen. Winsemius pleit in zijn brief echter juist voor meer spreiding van het geld door 140 wijken als (potentiële) probleem buurt aan te wijzen. Miljarden Volgens hem dreigen in deze ge bieden allochtone jongeren te ontsporen en trekken bewoners die het kunnen betalen weg. Van de miljarden euro's die aan investeringen nodig zijn, zou wat hem betreft jaarlijks mini maal 1,5 miljard euro bij het Rijk vandaan moeten komen. Zelf kan Winsemius deze kabi netsperiode niet meer zorgen voor het geld: dat is allemaal al verdeeld. GPD UTRECHT - De tekorten in de ouderenzorg worden niet wegge nomen door de extra middelen die staatssecretaris Ross van Volksgezondheid beschikbaar stelt. De situatie in verpleeghui zen, verzorgingshuizen en thuis zorgorganisaties is weliswaar verbeterd, maar de levering van diensten blijft nog steeds achter bij de vraag. Dat bleek gisteren uit een enquê te die Actiz, de organisatie van zorgondernemers, onder haar le den heeft gehouden. De 105 on dervraagde zorgorganisaties - hebben samen voor de rest van het jaar nog een tekort van 50 miljoen euro, zo stelt Actiz. „Niet alle organisaties hebben de enquête ingevuld, dus lande lijk zal het tekort aanzienlijk ho- ger liggen." Twee problemen Volgens Actiz leiden de tekorten tot twee problemen. Nieuwe cliënten kunnen niet overal wor den aangenomen. En bestaande cliënten die meer zorg nodig hebben, kunnen de nodige zorg niet altijd krijgen. De organisatie'van zorgonderne- nrérs wil de problemen bespre ken met Ross. ANP donderdag 2 november 2006 LAUWERSOOG - De visafslag in Lauwersoog ruziet met de Algemene Inspectiedienst over het registeren van de herkomst van handelsvis. De visafslag wil dit niet en is claar in oktober zeven keer voor beboet. De Algemene Inspectiedienst (AID) controleert om han del in illegale vis tegen te gaan. De handelsvis in Lauwers oog komt vooral uit Denemarken. Vissers brengen hun vangst daar aan wal waarna registratie plaatsvindt. De waar gaat in vrachtauto's naar de veiling in Lauwersoog. De vissector vindt het onzinnig om in Lauwersoog op nieuw te registeren, omdat de Deense AID in eigen land al kijkt of de vis legaal is. ANP SPIJKENISSE - De brand die in de nacht van dinsdag op woensdag woedde in een metro in Spijkenisse is mogelijk aangestoken. De politie liet gisteren weten dit te onder zoeken. Bij de brand vielen geen gewonden, wel moesten vier omwonenden worden behandeld omdat zij rook had den ingeademd. Twee van de drie metrostellen brandden uitHet metrostation De Akkers was de hele dag niet be reikbaar. De brand ontstond waarschijnlijk vlak voor middernacht in een van de drie stellen. De metro bevond zich in een bo vengrondse buis met een plastic overkapping. Wegens zo geheten slechte rook die hierdoor ontstond, ontruimde de politie het metrostation en het winkelcentrum eronder. Ongeveer vijftig bewoners van flatwoningen naast de buis werden geëvacueerd en opgevangen. Zij konden hal verwege de nacht weer naar huis. ANP HARDERWIJK - Regionaal opleidingencentrum Landste de in Harderwijk heeft de leerlingen geschorst die betrok ken zijn bij de gewelddadige videoclip waarin onder ande re een docent werd bedreigd. De schorsing geldt voor de duur van het onderzoek van de politie, meldde de school gisteren. De politie heeft vijf jongeren in de leeftijd van 15 tot 21 jaar vei'hoord. De aanleiding was een film op internet waarin bij een bestaande rap beelden van wapens en de school werden getoond. Landstede zegt zich nadrukkelijk te distantiëren van het beeld dat de film oproept. Ouders en klasgenoten zijn per brief op de. hoogte gesteld van de schorsing, aldus een woordvoerder. ANP DEN PIAAG - De Inspectie voor de Gezondheidszorg raadt patiënten af zich te laten behandelen met permanen te rimpelvullers. Dat gebeurt op basis van onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu in op dracht van de inspectie. Gebruik van de vullers kan leiden tot ongewenste bijwer kingen, meldde de inspectie gisteren. Vooral onjuiste injectietechnieken en het toedienen op verkeerde plaatsen kunnen leiden tot ongewenste gevol gen. Ook als een ei-varen arts de behandeling uitvoert, lo pen patiënten risico. Onder de mogelijke bijwerkingen zijn 'zwellingen en on gewenste verdikkingen in het geïnjecteerde gebied'. Ook over de effecten op lange termijn van de rimpelvullers zou weinig bekend zijn. ANP ^^ssere familiebanden, echt- WÊtheidingen en tweede huwelij- in toenemende mate familieconflicten als de erfe- 35 is moet worden verdeeld. Na 05 echtscheidingsbemiddelaar is 20 1 nu ook een 'scheidsrechter' eerste hulp verleent bij hei- over erfenissen. 46 25 7Por Rob Hirdes 35 E VENTER - Hebzucht, af- 35 ^nst, haat en nijd. Van je fami- 00 2& moet je het maar hebben. Als 09 1fet om de nalatenschap gaat, 25 1iin komen soms onvermoede jivalijke eigenschappen van de 35 ^ens boven drijven. Volgens on- 26 2P1'zoeli leidt de afwikkeling 35 1an een erfenis in een derde van lie gevallen tot ruzie. veel families speelt wel iets. leschonden vertrouwen, een ind dat zich achtergesteld Delt, een hertrouwde vader van lie de vrouw moeite heeft met ;jn kinderen. Kortom, als bij (T)'n nalatenschap geld en emotie ij elkaar komen, ontstaat er aak een explosief mengsel. Voor F. Schonewille uit Deven ter is de van conflictstof bol- staande trend helder: een groeiend aantal ingewikkelde stiefrelaties, grotere nalaten schappen en het ontbreken van een testament. De oud-notaris heeft het voortouw genomen in nalatenschapsbemiddeling, na dat hij zich eerder had toege legd op scheidingsbemiddeling. Omscholen Hij verwacht dat meer notaris sen zich zullen omscholen tot be middelaar en schat het aantal gespecialiseerde praktijken vol gend jaar op tien tot vijftien. Zelf voert hij zijn bemiddeling spraktijk in Deventer en be dient van daaruit de stedendrie hoek Apeldoorn, Deventer, Zut- phen. Schonewille, tevens do cent en onderzoeker aan de Uni versiteit Utrecht, werkt volgens de methode-Hoefnagels. Deze emeritus-hoogleraar ontwikkel de in 1974 een succesvolle ma nier van scheidingsbemiddeling waarin hij drie fasen onder scheidt: de emotionele, de zake lijke en de juridische. Schonewille, die in 2005 Hoeg- nagels' praktijk voortzette, heeft de methode nu ook geïntro duceerd bij nalatenschapsbemid deling. Daarbij is sprake van vergelijkbare, relationele patro nen. „Het doel is om stapsgewijs te komen tot een zakelijk eindre sultaat, waarin alle partijen zich kunnen vinden. De oplossin gen moeten in principe uit de ei gen kracht van de mensen ko men. Het streven is er overigens niet op gericht om de verstoorde onderlinge verhoudingen op te heffen. De methode stopt waar de relatietherapeut begint. Uit eindelijk ben en blijf ik jurist." Gedateerd Om op voorhand de angel uit vaak gevoelig liggende erfenis kwesties te halen, pleit hij er voor om niet alleen te allen tijde een testament te maken, maar om de inhoud ervan ook om de paar jaar opnieuw vast te leg gen. „Dat wordt in de meeste ge vallen meer gerespecteerd dan een gedateerd testament." GPD JE vook MiqrjflAA ÊM NEU-EPE- E.N Judith •J MIJ ool< ÉVE-N eaw oonojE can BEN JE EÊAJ «MT door Fons Kockelmans DEN HAAG - CDA-lijsttrekker Balkenende ontkent dat zijn par tij de ontslagvergoeding wil maximeren tot zes maanden. Het CDA wil dat werkgevers meer doen aan scholing, zodat ontslagenen makkelijker aan de slag komen. „De hoogte van de ontslagvergoeding blijft een zaak van de kantonrechter", al dus de premier gisteren. Vorige week ontstond opschud ding over plannen die het CDA heeft orii ontslagvergoedingen aan banden te leggen. Maar vol gens Balkenende is het niet de bedoeling om de huidige kanton- rechtersformule bij het bepalen van die vergoeding aan te pak ken. „Wij willen een betere band tussen ontslagvergoeding en scholing. Maar de kanton rechter blijft de ontslagvergoe ding vaststellen." Het CDA wil wel dat werkge vers die kiezen voor een ontslag aanvraag via het Centrum voor Werk en Inkomen drie maanden langer het loon van een ontslag ene doorbetalen voordat de WW-uitkering ingaat. De loon doorbetaling kan dan maximaal zes maanden duren. Balkenende had zondag tijdens een verkiezingsdebat op Radio 1 een aanvaring met PvdA-lijst- trekker Bos over de ontslagver goeding. Bos zei 'verbijsterd' te zijn dat het CDA zijn plannen daarvoor in het verkiezingspro gramma heeft aangescherpt. Balkenende kaatste daarop te rug dat Bos zelf zich eerder ook voorstander toonde van een soe peler ontslagrecht in combina tie met meer scholing. „LT draait en u bent oneerlijk", hield de premier Bos voor. De PvdA-leider vindt dat Bal kenende zich hiermee schuldig maakte aan negatief campagne voeren. Maar de CDA-voorman weersprak gisteren opnieuw dat hij met modder zou hebben ge gooid. „Als je dit met modder gooien noemt, dan kun je geen debat meer hebben. Ik heb al leen iets over de inhoud gezegd, niet over de persoon Bos." Morgenavond treffen Balkenen de en Bos elkaar opnieuw tij dens een debat bij RTL 4. Bal kenende, die door de radioluiste raars zondag tot winnaar werd uitgeroepen en wiens partij in de peilingen beter scoort dan de PvdA, rekent zich nog niet rijk. „Je moet de peilingen altijd rela tiveren." ANP pagina 23 werknemers zitten minder in over mogelijk ontslag AMSTERDAM - De kans is groot dat ook Amsterdam een ei gen canon krijgt. Burgemeester Cohen reageerde enthousiast op een voorstel van de WD een Amsterdamse ca non tot stand te brengen. Halverwege vorige maand werd de Nederlandse canon gelan ceerd. ANP Advertentie door Fons Kockelmans en Ton van Lierop DEN HAAG - WD-lijsttrekker Rutte heeft geen zin om zich 'als een wethouder Hekking' te men gen in de tweestrijd tussen zijn rivalen Balkenende (CDA) en Bos (PvdA). „Ik ben ervan over tuigd dat de mensen de vraag wie er premier moet worden snel moe zijn, en dat zij het over de inhoud willen hebben", aldus Rutte gisteren. Hij reageerde op de onrust die in zijn fractie is ontstaan over de tegenvallende peilingen voor de WD. Rutte begrijpt de zor gen, maar hij heeft er alle ver trouwen in dat de WD weer be ter zal scoren. „Een verkiezings campagne is ook een kwestie van timing. Onze campagne be gint pas zaterdag. Dan zal ik ons leidende thema bekendma ken." Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst in Lunteren. Rutte noemde de rivaliteit tussen Bos en Balkenende 'een idiote twee strijd die nergens over gaat'. De strijd dreigt volgens hem te ein digen in een kabinet van zowel CDA als PvdA. „Dat is een kabi net dat de hypotheekrenteaftrek aantast, 6 5-plussers laat meebe talen aan de AOW en dat met een generaal pardon komt voor uitgeprocedeerde asielzoekers. Alle goede resultaten van het huidige kabinet worden dan weggespoeld." Volgens Rutte zijn de verschillen tussen CDA en PvdA kleiner dan die twee partijen voorgeven. Hij noemde de uithaal van Balkenende naar Bos tijdens het radiodebat van zondag over het ontslagrecht 'een flinterdunne aanval om te verbloemen dat zij het eigenlijk eens zijn. Zij willen allebei het zelfde: niets veranderen." Typetje De WD-lijsttrekker geeft toe dat het moeilijk voor hem is zich in te vechten tussen Bos en Balkenende. Voor de rol van een wethouder Hekking (een opdrin gerig typetje van Van Kooten en De Bie) of het klagerige eendje Calimero past hij. Rutte zegt nog steeds steun te hebben in zijn fractie voor zijn campagne- strategie, al vindt hij het verve lend dat enkele fractieleden ano niem naar de pers hebben gelekt over een fractievergadering van dinsdag. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 3