Bruinisse verliest extra fietsrekken f~im -a a j Ti j ckoom Q PZC Tussen en werkelijkheid Tarieven voor Zeeland stijgen licht Pijpenkrullen en klederdracht in De Meestoof 1 Project parkeren bij OV-haltes pakt gunstig uit voor Zierikzee en Nieuwerkerk Open dagen bij landgoed Moermond hldkufrlnlo papier en fjMW/ donderdag 2 november 2006 ;l: door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De tijdelijke extra fietsenrekken bij bus haltes in Zierikzee en Nieuwer kerk worden blijvertjes. Bruinis se raakt de tijdelijke stallingen weer kwijt. Het 'wildparkeren' blijft daar een probleem. Dat is de uitkomst van het proef project fietsparkeren bij OV-hal- tes. Bedoeling van de proef was om busreizigers te stimuleren om met de fiets van huis naar de hal te en vice versa te gaan. Daarom werden extra fietsenrekken ge plaatst bij haltes 't Sas en Schel- destraat in Zierikzee, Klooster- weg in Noordgouwe, Stations straat in Nieuwerkerk en bij de halte aan de parallelweg van de N59 bij Bruinisse. Initiatiefne mer het Zeeuws Coördinatie punt Fiets (ZCF) land hoopte met de extra stallingsruimte een einde te kunnen maken aan het 'wildparkeren'. Resultaten De resultaten zijn wisselend. Bij de bushalte aan de Schelde- straat in Zierikzee was geen en kel fietsenrek en dat had tot ge volg dat fietsen op de meest on mogelijk plaatsen werden neer gezet. Er is nu stallingsruimte voor 24 fietsen en van die moge lijkheid wordt grif gebruikge maakt. Ook bij halte 't Sas kampte men met wildparkeer- ders en ook daar boden de extra fietsenrekken soelaas. In Nieu werkerk was al plaats voor 48 fietsen en daar werden rekken voor nog eens zestien fietsen bij geplaatst. De helft van de extra fietsenrekken blijft hier staan. Ongebruikt Bij de halte aan de Kloosterweg bij Noordgouwe werd stallings ruimte gecreëerd voor 24 fiet sen, naast de al bestaande voor acht rijwielen. De extra rekken worden volgens de cijfers van de provincie nauwelijks ge bruikt en zijn inmiddels alweer weggehaald. Hetzelfde geldt voor de fietsenstalling bij de bushalte langs de N59 bij Brui nisse. De extra stallingsruimte voor zestien fietsen bracht daar geen verlichting. Het wildpark eren blijft daar een probleem en dat heeft volgens de provincie vooral te maken met de angst van fietsenbezitters voor vanda lisme. Of de extra stallingsmogelijk heden busreizigers ertoe hebben gebracht naar de halte toe de fiets te pakken is volgens het ZCF niet duidelijk. De op Schou- Zeeuwse gemeenten extra fiet- wen-Duiveland uitgevoerde senstallingen plaatsen. Bij wel- door Joeri Wisse proef krijgt een vervolg. ke gemeenten is nog niet be- Het ZCF gaat ook in andere kend. door Cornelleke Blok SINT-ANNALAND - Kinderen niet pij penkrullen, jongetjes met rokken aan, die 'bikkelen' op de stoep: de foto's van Nicolaas Bruynzeel laten unieke beelden zien uit het begin van de vorige eeuw. De hele maand zijn ze te bewonderen in het streekmuseum de Meestoof in Sint-Anna- land. „We kregen de foto's vorig jaar aan geboden van de achterkleinzoon van de fotograaf. We denken dat ze aan het be gin van de vorige eeuw zijn gemaakt, want de fotograaf is in 1920 overleden", vertelt Piet van Dijke, bestuurslid van de Meestoof. „Het waren allemaal glasnega tieven. Het Zeeuws Documentatiecen trum heeft de foto's voor ons op cd gezet. Het is prachtig materiaal, omdat het een mooi tijdsbeeld geeft van hoe de mensen zich toen kleedden." Van de ruim tachtig foto's is maar heel weinig bekend. „We weten maar van een paar mensen de na men. Waarschijnlijk zijn het allemaal Stallanders, want de mensen gingen in die tijd natuurlijk niet vaak het dorp uit. Misschien zijn er nog bezoekers die iets meer kunnen vertellen." De diapresentatie met de foto's is tot eind november elke woensdag- en zaterdagmid dag van 14.00 tot 17.00 uur te zien in streek museum de Meestoof. GOES - De tarieven voor kinder opvang stijgen vanaf volgend jaar met ongeveer 3,5 procent. Dat blijkt uit een rondgang langs de overkoepelende kinder opvangorganisaties in de provin cie. De tariefstijgingen zijn met na me te wijten aan toenemende personeelskosten. Volgens P. El- bertsen van Kinderopvang De Bevelanden valt de prijsstijging bij haar organisatie mee in ver gelijking met de landelijke stij ging. „Dat komt omdat wij al ruimere openingstijden hante ren. Wij zijn al 52 weken in het jaar open en als ouders dat wil len, kunnen ze hun kinderen vroeger brengen of later op ko men halen." Gemiddeld gaan de tarieven dus met 3,5 procent omhoog, maar daardoor wordt de kinderop vang niet veel duurder. Elbert- sen: „Vanaf volgend jaar zijn werkgevers verplicht om een fi nanciële bijdrage te leveren in de opvang van de kinderen van hun werknemers. Daarmee komt de uurprijs voor een ge middeld Zeeuwse gezin op onge veer twee euro." Openstellingstijden Ook in Zeeuws-Vlaanderen wer ken de verschillende locaties van de kinderopvanginstellin gen al langere tijd met ruimere openstellingstijden. Directeur R. Vons geeft aan dat met de toe slag voor kinderopvang de ouders niet veel meer zullen gaan betalen komend jaar. J.W. Coumou, directeur van het Welzijnshuis dat de kinderop vang van Schouwen-Duiveland onder zijn hoede heeft, vertelt dat ouders op Schouwen-Duive land geen tariefsverhoging hoe ven te verwachten in januari. „Een eventuele aanpassing zal waarschijnlijk wel in de loop van 2007 aan de orde zijn, maar voor het zover is moeten wij, net als andere kinderopvangorgani saties, zo'n aanpassing goed la ten keuren door de ouderraad." Als het tot een bijstelling v; het tarief komt, zal deze o: rond de 3,5 procent ligge schat Coumou in. Kinderopvang Walcheren ls bij monde van directeur E. v; Alphen weten dat de uurtan- ven weliswaar licht stijge maar dat de kinderopvang vo: tachtig procent van de klank volgend jaar goedkoper won als gevolg van overheidsmaatn gelen. Overigens geeft hij a; dat niet alle tarieven zullen sti gen. „Zo kon ik het tarief vo; gastouderopvang verlagen." RENESSE - Paardrijden ovi de Slotlaan en met Canadese 1« no's varen over de slotgracl Het kan zaterdag en zondag all- maal tijdens de open dagen t landgoed Moermond in Reness Slot Moermond kent een rijl geschiedenis. Het kleine kaste dat er nu staat is, in feite het de de slot Moermond. De heer yrii sendorp was de laatste kastee heer. Het slot is sinds 1955 eige dom van de Stichting Moe mond en die gunt het publiek zi terdag en zondag een kijkje o het 45 hectare grote privéte rein. Belangstellenden kunnen et kijkje nemen in het dertie de-eeuwse slot en op de omlij gende gronden. Er kan gewa: deld worden over het landgot en zaterdag kunnen bezoeke deelnemen aan een paarde tocht over de Slotlaan. Pieterc Haas van Zeeland Buitenspo: verzorgt het varen met Canadi se kano's in de slotgracht. Zo: dag is landgoed Moermond hi toneel van een roofvogelshot Landgoed Moermond is zate dag en zondag van 11.00 ti 16.00 uur toegankelijk. Inga: via Stoofwekken 5. Papier is zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. Want waar vertrouw je de eerste schetsen van het beeld dat je voor ogen hebt aan toe? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. papieren karton Al/jA/.p^pitrcnl^rhn. orjj NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36