Sloop extra pand in Maarstraat Expositie toont volop creatief talent Kapotte trap en een beetje duinafslag Goes hamert op aanpak Deltaweg Hoekhuis instabiel door werk aan aangrenzende pakhuisjes deDRVKKERY Jeugdzorg krijgt 111.500 euro extra aan steun Reimerswaal schrapt subsidie ZMF Stelende boekhouder moet cel in Celstraf voor geweld tegen ex Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Logica i Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 donderdag 2 november 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland i door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Door de sloop van een viertal pakhuisjes aan de Maarstraat is het aangrenzen de pand op de hoek van Maar straat en Verrenieuwstraat zo in stabiel geworden dat het moet worden gesloopt. De sloop van het woon-winkelpand begint troffen om de stabiliteit van de aan de te slopen pandjes gren zende bebouwing te waarbor gen. De vloeren bleven liggen en van het pand Maarstraat 12 lie ten de slopers een muur over eind staan ter bescherming van het - kwetsbare - aanpalende pand op de hoek van Maarstraat en Verrenieuwstraat. Vergeefs, zo bleek dinsdag toen scheuren in de achtergevel van het hoekpand werden geconsta teerd. Gemeentelijk projectlei der B. van der VLiet: „We zijn toen meteen begonnen met het stutten van het pand om instor ten te voorkomen. De omgeving is afgezet en vervolgens hebben we er een constructeur bijge haald om de boel te komen bekij ken. Die adviseerde ons het pand te slopen." Volgens Van der Vliet constateerde de con structeur dat gevels, vloeren en muren van het pand van elkaar los zijn gescheurd waardoor het verband weg is en het bouw werk instabiel. Sloop is daar door onvermijdelijk geworden. Het pand Verrenieuwstraat 3, grenzend aan het te slopen hoek pand, loopt volgens Van der Vliet geen gevaar. Het te slopen hoekpand is geen monumenten- pand en evenmin beeldbepa lend. Desalniettemin is de im pact van de gedwongen sloop groot, weet wethouder W. Ren den. Het met schuttingen af te dichten gat in de bebouwing wordt een stuk forser. „Dat gat moet zeker geen twee, drie jaar openblijven',' stelt Renden. Wanneer de plannen vopr nieu we bebouwing rond zijh is vol gens Renden op dit morpent niet te zeggen. Vandaag wordt begonnen met de sloop van het hoekpand. In verband daarmee wdrdt het kruispunt Verrenieuwstraat/ Maarstraat/Beddeweeg/Melkma rkt de hele dag afgesloten voor alle verkeer. Week van het Zeeuwse boek i t/m ïi-ii gratis bij aankoop van €15,00 aan boeken De Rembrandts van Oostkapelle door Theo laurentius vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met mosselsoep of courgettesoep en heilbotfilet ofportabello en flensje €12,50 of€io,oo (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 za.4-11,15.00-16.30 uur Zing Zeeuws met Peter Quaak, Donder en Crash Boogie 15.30-16.30 uur Marga Gielis signeert Dood zijn bestaat niet zo. 5-11,13.00-16.00 uur Theo Laurentius signeert zijn boekje De Rembrandts van Oostkapelle en beoordeelt oude boeken en prenten zo. 5-11,15.00-16.00 uur Gouden Griffelwinnares Mireille de Geus vertelt en leest voor www.de-drvkkery.nl Markt 511 Middelburg T0118 886 886 van de reepe (Advertentie) MIDDELBURG - Bureau Jeugd zorg Zeeland (BJZ) en jeugd zorgverlener AZZ krijgen in to taal 111.500 euro extra provin- ciegeld om mee te doen aan twee verbeterprogramma's die de hulp aan kinderen moeten versnellen. AZZ ontvangt 73.500 euro, BJZ 38.000 euro. De jeugdzorgiristellingen beta len daarmee tijdelijk extra men sen om de nieuwe werkwijzen in te voeren. In het proefproject Stroomlij nen van het ministerie van Justi tie gaat het erom de tijd tussen de melding datjeen kind bescher ming nodig hefeft en het uitvoe ren van de beschermende maat regel zo kort 'mogelijk te hou den. Daarin werken Raad voor de Kinderbescherming, BJZ, Ad- vies- en Meldpunt Kindermis handeling (AMK), rechtbank en AZZ samen. Door de werkwij- zes op elkaar! af te stemmen en beter gebruik-te maken van eik aars gegeven^, was tussen de in stellingen tijd winnen. Er was ook spepeler samenwer king nodig tussen AMK en BJZ. Dat wordt aangepakt in het pro ject Doorbraak. Nu de rijksover heid tevreden is met het resul taat van de^e werkwijze elders in het land kon BJZ in septem ber mee gaap doen. De provincie is tevreden over de eerste effecten van de nieuwe be naderingen.,1 door Rolf Bosboom (Advertentie) MIDDELBURG - De Eerste Gro te Zeeuwse Kinderexpositie is enigszins uit de hand gelopen. De jury werd overstelpt met in zendingen, in totaal vele honder den. De van oorsprong Zeeuwse weervrouw Marjon de Hond reikte gistermiddag de hoofd prijzen uit op het Binnenplein van De Drukkerij in Middel burg, dat eveneens overvol was. Stabiliteit Geen overbodige luxe, zo bleek al halverwege de sloopwerk zaamheden. Om risico's te ver mijden werden maatregelen ge- De wedstrijd is de opvolger van de Zeeuwse Kinderboekenpuz zel, die jarenlang werd georgani seerd. Omdat de tijd rijp werd geacht voor iets anders, werd ba sisschoolkinderen nu gevraagd creatief aan de slag te gaan met dieren als thema. Dat leverde vele bijzondere in zendingen op, van bescheiden te keningen tot bijvoorbeeld een slang met een lengte van vijftien meter. „Ik kom zelf uit Rotter dam, maar daar zijn niet zoveel talentvolle kinderen als in Zee land", zei Jet Manrho (hoofdre dacteur van BoekieBoekie, een tijdschrift voor kinderen over kunst en literatuur), die samen met Jan Smeekens, Aagje Feld- brugge, Dick Anbeek en Henk Kosters de jury vormde. „Als je in Zeeland zoiets organiseert, ge beurt er ook echt wat." In diverse leeftijdscategorieën werden er prijzen uitgedeeld, die bestonden uit BoekieBoe kie-abonnementen en boeken- bonnen. De eerste prijzen wer- Weervrouw Marjon de Hond reikte gistermiddag de hoofdprijzen uit in De Drukkerij in Middelburg. foto Lex de Meester den gewonnen door Iris de Nooijer uit 's-Heer Abtskerke, Quiniver Tuinder uit Middel burg en Sweta Joosse uit Sint Laurens. De schoolprijzen gin gen naar Cederhof in Middel burg, De Kring in Goes en De Wegwijzer in Heinkenszand. Een gezin uit Tiel, dat diverse bijdragen hadden ingeleverd, werd beloond met de familie- prijs. De winnaars toonden vanachter een poppenkast hun werk. Qui niver Tuinder las bijvoorbeeld zijn winnende verhaal voor over een moedervarken dat in haar slaap wordt getroffen door een meteoor. 'Gelukug haalt de boer de meteoor weg en ze leefde nog lang en gulukug', zo eindigt de korte geschiedenis. De Grote Zeeuwse Kinderexpo sitie doet pas vanaf januari haar naam echt eer aan. Dan komt er een reizende tentoonstelling van de winnende en andere inzendin gen, zo is de bedoeling. Die zal, waarschijnlijk, onder meer te zien zijn in de Zeeuwse Biblio theek en De Drukkerij in Mid delburg en boekhandel 't Spui in Vlissingen. Eind juli vorig jaar stortte één van de al jaren leegstaande pak huisjes aan de Maarstraat, aan de rand van het centrum van Zierikzee, in. Om ongelukken te voorkomen werd de Maarstraat gedeeltelijk afgesloten en de pandjes gestut. Daarmee kon de eigenaar van de pandjes, de gemeente Schou wen-Duiveland, niet voorkomen dat de toestand van de pandjes zienderogen verslechterde. De gemeente besloot tot sloop en daar werd vorig week mee be gonnen. Het bleek een lastig kar wei omdat alle pandjes aan el kaar vast gebouwd waren en sloopwerk in het ene pandje niet zonder gevolgen voor het aangrenzende was. Bij het sloop werk werd continu gekeken naar wat het effect was op de omliggende bebouwing. door Piet Kleemans WESTENSCHOUWEN - De zee stond bij hoog water aan de voet van de duinen en een houten trap naar een van de strandpaviljoens sneuvelde door het na tuurgeweld. Verder richtte de eerste na jaarsstorm op Schouwen-Duiveland wei nig schade aan. Het zag er volgens Burgh-Haamsteden- aar J. Midavaine gisterenmorgen behoor lijk onheilspellend uit. „Vorig jaar heb ben we een soortgelijke storm gehad, maar het water stond toen minder hoog dan nu", aldus Midavaine. De storm sloeg de trap van het strand naar Strand paviljoen De Buurman weg en volgens Midavaine is op verschillende plaatsen sprake van duinafslag. Daar is duinbe heerder Waterschap Zeeuwse Eilanden echter niets van bekend. „Wij hebben geen meldingen binnengekregen, Als er echt sprake zou zijn van ernstige afslag zouden wij dat moeten weten", zegt R. Visser van het waterschap. Volgens Midavaine had de schade voorko men of in ieder geval beperkt kunnen worden als er tijdig aan strandsuppletie was gedaan. Hij doelt daarbij op het feit dat het Rijk eerder dit jaar heeft laten weten volgend jaar geen zandsuppletie uit te voeren bij strandovergang De Ro tonde bij Westenschouwen. Zowel de gemeente Schouwen-Duive land als de provincie Zeeland heeft tegen die beslissing van het rijk bezwaar ge maakt,. maar dat heeft tot dusverre niet het gewenste resultaat opgeleverd. De Schouwen-Duivelandse brandweer hoefde niet in actie te komen, Red dingboot Griend uit Ouddorp voer wel uit. De redders werden door het Kustwacht Centrum gealarmeerd wegens een vaartuig dat zou zijn. Volgens de Ouddorp lag bij de boei o up ue vjic- velingen een zeilbootje tegen de strek dam. Ter plaatse bleek het te gaan om het ka- juitjacht 'BuJan' met een lengte van ze ven meter en twee opvarenden. Het zeil jacht werd door de Griend.'van de stenen getrokken en naar de havep van Den Os- se gesleept. foto Marijke Folkertsma Ook in Zeeland 'Make A Difference ay Heeft uw organisatie een idee voor vrijwilligerswerk, of doet u zelf mee aan een klus? Kijk op www.makBadlfferenceday of ga naar: De campagne Is mogelijk gemaakt door financiering van de provincie Zeeland KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal schrapt de subsidie aan de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF). Aanleiding vormt de strijd van de ZMF tegen het uitzaaien van Ierse mosselen in de Oosterschelde. Minis ter Veerman heeft inmiddels weer een vergunning afgege ven voor het uitzaaien van de mosselen, maar in maart verbood de Raad van State dat nog. Een bezwaar van de ZMF vormde daar mede de aanleiding toe. De verontwaar diging in Reimerswaal was zo groot dat de jaarlijkse sub sidie van 1100 euro aan de ZMF door meerdere partijen ter discussie werd gesteld. De federatie mocht nog wel tekst en uitleg komen geven aan de gemeenteraad. Dat ge beurde in april, maar daarna bleef het stil. Mede omdat al leen de WD, Leefbaar Reimerswaal en de ChristenUnie onomwonden stelden dat de subsidie geschrapt diende te worden. CDA en SGP deden dat niet, maar deze week stel den de christen-democraten voor om de subsidie te beëin digen. Volgens de CDA-fractie is de milieufederatie van een groep idealisten uitgegroeid tot een organisatie die van procederen zo ongeveer haar kerntaak heeft ge maakt. Met de steun van het CDA, is een ruime meerder heid nu voor het schrappen van de subsidie, want ook de SGP gaat daarmee akkoord. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg hééft giste ren een 51-jarige administrateur uit Kwadendamme voor het bestelen van twee werkgevers tot een jaar gevangenis straf en zes maanden voorwaardelijk veroordeeld. De man moet daarnaast contact onderhouden met de reclas sering. De boekhouder mag gedurende de twee jaar proeftijd ook geen administratieve functie uitoefenen. De Kwadendam- mer was boekhouder bij een taxibedrijf, waar hij gemach tigd was om transacties te verrichten. Op die manier sluis de hij in een jaar tijd ruim 120.000 euro door naar zijn pri- vérekening. Ook een makelaardij werd voor 38.000 euro getild. De bedragen moet hij terugbetalen aan de gedu peerden. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 36-jarige Vlissinger voor geweld tegen zijn ex-vriendin veroordeeld tot 22 maanden gevangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaardelijk. De Vlissinger kreeg ook een contact- en straatverbod opgelegd, waar aan hij zich tijdens de proeftijd van drie jaar moet hou den. Aan zijn ex moet hij verder vijfhonderd euro smartengeld betalen. De man had op 14 juni in Vlissingen het slachtof fer met een mes in haar arm gestoken en in haar gezicht geslagen. door Frank Balkenende GOES - Zonder extra maatrege len loopt het verkeer op de Del taweg tussen Goes en Colijns- plaat de komende jaren steeds vaker vast. Daarvan is de ge meente Goes stellig overtuigd. Ze vraagt de provincie dan ook de N256 snel aan te pakken, met name de kruispunten. Die noodkreet kan gedeputeer de A. Poppelaars (CDA, ver keer) binnenkort op papier ver wachten. Het Goese college van burgemeester en wethouders schrijft Poppelaars een brand brief als reactie op de brede ge- biedsvisie Zuid-Beveland. Deze visie geeft aan hoe het verkeer zich de komende jaren in Mid den-Zeeland ontwikkelt, waar de knelpunten liggen en welke het eerst moet worden opgelost. Bij de visie zijn verschillende overheden betrokken, waaron der Goes. De aanpak van de N256, de pro vinciale weg tussen Goes en Zie rikzee, krijgt in de visie geen voorrang. Bovendien kiest de provincie ervoor eerst geld te steken in andere verkeersprojec- ten: verbreding Sloeweg, Trac- taatweg (Terneuzen-Gent) en tunnel bij Sluiskil. Gedeputeerde Poppelaars gaat ervan uit dat de aanleg van de Zoomweg-Noord (A4) de N256 zal ontlasten. Voor vrachtwa genchauffeurs die vanuit het Sloegebied of uit de Westerschel- detunnel komen, is de snelweg (A58-A4) dan aantrekkelijker en sneller dan de route over de eilanden richting Rotterdam. De provincie moet snel maatre gelen te nemen om te zorgen dat het verkeer blijft doorstromen op de N256. De grootste knel punten zijn de kruispunten bij Goes en de Langeweg. (Advertentie) Theo Laurentius signeert het Geschenk van de Week van het Zeeuwse Boek en beoordeelt prenten Vrijdag 3 november - 13.00-16.00 uur De Koperen Tuin, Goes (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. 'Wjad, Yf', Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231.!j; c/ö| hij enthousiast. Oh, vertel eens?", vroeg ze belangstel lend. „Nou", vervolgde haar zoon, „dat is een negenjarige jon gen, dus nog geen tiener." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes Die achtjarige jongen snapte helemaal hoe het zat en wilde zijn zojuist verkregen inzicht dan ook graag met zijn moe der delen. „Mama, mama, ik weet wat een neger is", riep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33