?zc dolleman pleit voor andere tactiek Misschien het enige eindtoernooi Biljarter Hoogedeure is vol vertrouwen 19 Terneuzense Boys wanhoopt nog niet na desastreuze start Voetballen om Reimerswaalcup Valse start Roadhouse Roadies Danny Roelofs mist interland Voetballer Van Beurden overleden Goed jaar voor KNVB f jiakx scoort in Selectiewedstrijd fimateurelftal uitslagen agenda donderdag 2 november 2006 swb tor Peter van Kouteren $RNEUZEN - Een half jaar ge iden liepen ze in polonaise or de eigen kantine, maar een jsje hoger valt er voor Terneu- Ïise Boys weinig te vieren. De matie van Danny van de Vel- sluit na acht wedstrijden in eerste klasse met nul punten f rij. De eerste haarscheurtjes I wat een hecht geheel leek, prden zichtbaar. itevreden spelers uiten veelal derhuids kritiek. Marco Bolle- in pleit in de aanloop naar de tmoeting met Oostkapelle enlijk voor een andere tac- k. Cijfers spreken harde taal i staan haaks op de positieve [latingendie wekelijks uit t Boys-kamp zijn' op te teke- n. De Terneuzense zaterdag- jTfab werd zoekgespeeld door :;|.|C (6-2), ingeblikt door Nivo JjSsarta (6-0), incasseerde vier /pte nederlagen en hield gelij- Ditred (0-0) metNieuw-Lekker- pd. De KNVB pakte het punt liter weer af nadat Terneuzen- [Boys na de wedstrijd tegen :C het wedstrijdformulier met [zet fout had ingevuld, it gelijkspel is het sportieve [ogtepunt op een hoger ni- .u. Spelers en de technische lif blijven zich echter moed in teken en vinden dat het zo ;cht nog niet gaat. Marco Bol- Efoian (33) zegt zo'n slechte )art niet te hebben voorzien en -gelaten vast dat zijn team lel degelijk gegroeid is in verge- jking met het begin van het sei- Ilen. „We spelen doordeweeks [A Westdorpe met 6-1 volledig in de mat. Maar in de competi- e scoren we niet. Ik had ver acht dat het niet gemakkelijk m worden, maar dat we wel mnten zouden pakken. Ik zou leen een beetje anders hebben bfvoetbald." k routinier zegt dat hij graag jsitieve teksten kwijt zou wil- f h, maar veel schiet hem niet te f toen. De uit de A-junioren ge- pien Dennis van de Broeke Set het in de defensie meer dan Ar dienst elijk. „Maar verder? 'e zouden iets anders moeten y-. -. ittW Marco Bolleman denkt dat Terneuzense Boys anders zou moeten spelen en heeft daarover met zijn trainer gesproken. „Hij vindt het te laat om onze speelwijze te veranderen, maar ik denk dat het daar nooit te laat voor is." foto Camile Schelstraete spelen, waardoor je als ploeg meer vertrouwen kunt opdoen. Wij spelen al vroeg met veel pressie. We laten veel ruimte achter onze verdediging en zijn daardoor heel kwetsbaar. Ik zou veel compacter spelen, tussen de eigen 'zestien' en de middenlijn. Dat heb ik met de trainer be sproken en ik weet hoe hij daar over denkt. Hij vindt het te laat om onze speelwijze te verande ren, maar ik denk dat het daar nooit te laat voor Ts. Ali-Eryürük lijkt voor lange tijd uitgeschakeld en moet wellicht vrezen voor zijn voetballoop baan. Aanvalsleider Arjen Oost- dijk werkt hard, maar kampt met een vormcrisis, terwijl Mat- ti Buijsse en Robert Bezemer we kelijks moeite hebben met het niveau. Ryan de Regt is, teleur gesteld in zijn trainer, gestopt en David de Haan, die bij Zaam- slag een vaste en degelijke waar de was, speelde zaterdag in het tweede. „Als je almaar verliest, is de sfeer wat minder. Natuurlijk is het niet allemaal koek en ei", geeft Bolleman toe. „Maar ik drink na de wedstrijd wel ge woon een biertje in de kantine." Toch klinkt bij een aantal spe lers ontevredenheid door. „Spe lers die er niet in staan, zien dat anderen slecht spelen. Dan be gint het gemor. Ze hebben alle maal iets te klagen, maar zeg gen het niet tegen de trainer. Je kunt toch gewoon je mond open doen? Dan heb je je zegje ge daan. Of de trainer er dan iets mee doet, is een ander verhaal. Op den duur ga je wel met wat minder plezier naar de training. We zijn de voorbereiding begon nen met 24 man. Straks staan er tegen de winterstop nog acht of tien. Let maar op. Dat zou jam mer zijn." De middenvelder zegt een win naarstype te zijn, maar verlie zen begint vreemd genoeg te wennen. „Je kunt niet elke zater dag en zondag chagrijnig zijn. Je wordt wat gelatener. We zijn een aantal keren behoorlijk weg gespeeld, maar niet elke keer de mindere ploeg geweest. Van GJS en Achilles Veen hadden we niet hoeven te verliezen hoor. Tegen Rijsoord, dat nu aan kop staat, waren we ge woon beter. Nivo Sparta is in het eerste halfuur niet over de middenlijn geweest. We kregen drie opgelegde kansen, maar scoorden niet. In het laatste kwartier van de eerste helft leg den zij er wel vier in het netje." Complimenten „Achterin geven we te veel ruim te weg. Dat wordt genadeloos af gestraft. Bij onze tegenstanders loopt altijd wel een spits die ze er wel in prikt. Dat krijgen ze bij ons van voor nog niet voor el kaar. We krijgen complimenten, maar wat schiet je daar nou mee op? Ik wil winnen. Het maakt me niet uit hoe." Wanhopen doet hij nog niet. „Maar het zou voor ons en de he le club leuk zijn als we eens een keer winnen. Ze zullen wel zeg gen dat Oostkapelle ook onderin staat en wij dus het spel weer moeten maken. Maar het gaat uiteindelijk om de punten. Het zou zonde zijn om na een jaar ge lijk weer te degraderen." GOES - De voetbalclubs uit de gemeente Reimerswaal hebben besloten het komende seizoen van 4 tot en met 11 augustus een onderling toernooi te spelen, met als inzet de Reimerswaalcup. De zes clubs, Hansweertse Boys, Krabbendijke, Kruinin- gen, Rillandia, Waarde en Yerseke worden ingedeeld in twee poules van drie. Op de finaledag (11 augustus) spe len de nummers 1 en 2 van de poules een kruisfinale. De nummers 3 spelen om de 5e en 6e plaats. De verliezers van de kruisfinale strijden om plaats 3 en 4, de winnaars spelen de finale. MIDDELBURG - Het poolseizoen is voor de Roadhouse Roadies niet best begonnen. In eigen huis werd een 1-8 ne derlaag geleden tegen Jeto's Flow uit Tilburg. De nieuwe lingen in het team Stefan van Rossum en Krijn Wielema- ker moeten duidelijk nog wennen aan het niveau van de regionale tweede klasse. Maar ook de oude kern van het team kon geen potten breken. Alleen Dennis van Belzen kon voorkomen dat de thuisploeg puntloos bleef. Roadhouse Roadies - Jeto's Flow 1-8: 9-ball. Arno van der Wal - Cemil Yilviaz 3-5; Rob van Elewout - Milce Redjosentono 4-5; Ste fan van Rossum - Mike Redjosentono 0-5. 8-ball. Dennis van Bel zen Safiandin Leseluhu 4-2; Krijn Wielemaker - Safiadin Lestelu- hu 0-4Mark van Wijngaarden -Cemil Yilmaz 0-4. GOES - De Middelburgse bokser Danny Roelofs heeft de uit nodiging van de nationale bond voor twee interlands tegen Ierland (op 17 en 19 november in Dublin) moeten afslaan. De kersverse nationale kampioen in de klasse tot 91 kilo kan zich niet vrijmaken van zijn werk. Zijn trainer Lambert Busby is bezig met sponsors, die Roelofs in de toekomst gederfde in komsten kunnen vergoeden. „Het is jammer dat Danny niet kan meedoen, want hij heeft wedstrijden nodig om beter te worden.'Ik ben bezig met een Duitse ploeg, zodat hij in de competitie kan uitkomen. Dat zou goed zijn voor zijn ontwik keling." DEN HAAG - Max van Beurden is op 75-jarige leeftijd overle den. De oud-international maakte in 1948 deel uit van het elf tal van BW Den Bosch dat de enige landstitel in de clubhisto rie veroverde. Hij speelde in 1953 en 1954 vijf interlands en scoorde daarin één keer. Op 25 oktober 1953 bezorgde hij Oranje in Rotterdam een 1-0-zege op België. Van Beurden maakte daarmee een einde aan een reeks van vier nederlagen van Nederland tegen België. De andere vier interlands met Van Beurden gingen verloren. GPD ZEIST - De afdeling betaald voetbal van de KNVB heeft een goed jaar achter de rug. Directeur Henk Kesler sloot het boekjaar 2005-2006 af met een positief saldo van ruim anderhalf miljoen euro (1.682.000). Door enkele fondsmutaties viel het eindresultaat na belas tingen zelfs nog wat hoger uit: 1.966.000. In de begroting was rekening gehouden met een overschot van 1.174.000. ANP 'Et: fKERK - Voetballer Istvan x heeft gisteren gescoord in onderlinge selectiewedstrijd iör het Nederlands amateur- am in Nijkerk. De speler van oek maakte de 3-1. ïkx speelde samen in een team et onder meer John Schot van ioetinge. Zij namen het op te il een elftal waarin Kloetin- werdediger Giovanni Siere- ;ld acteerde. foor ons was er niet zoveel eer behalen", zei Siereveld over jt duel. „Zeker in de tweede Oft was de andere partij veel [ter. We werden bijna overlo- |j,éh was Siereveld niet ontevre- i over zijn optreden op het fid van hoofdklasser Sparta fikerk. Of hij geselecteerd zal igrden voor de duels eind no- mber tegen een combinatie- Im van FC Omniworlcl en En- ■land wist de Zeeuw gisteren ~~lg niet te zeggen. Net als Bakx Schot hoort hij dat binnen fee weken van KNVB-coach arco Bout. electiekansen >k Bakx kon ondanks zijn tref- f en goede optreden nog geen 'uiig woord zeggen over zijn se- ffciekansen, „Naast de spelers J er gisteren waren, worden k de spelers meegerekend die [kwamen in de Regions' Cup. 'totaal zijn het er wel zo'n vijf- doe kreeg tot zijn verrassing geren het rugnummer drie uit- •deeld in de kleedkamer. De tkspoot moest beginnen als fitrale verdediger. „Ze hadden veel aanvallers geselecteerd, i laatste keer dat ik op die po- ie stond, was volgens mij in Dl", zei hij. Al na een kwar- |tje ruilde Bakx met Schot b positie, die als rechtshalf be- n. In de tweede helft speelde i op zijn vertrouwde linksbui- ipositie. Daar was hij ook het vaarlijkst met zijn doelpunt later nog een schot op de al. oals i andere goals werden ge lakt door Martij n Jansen van Genemuiden (1-0), Benne- te-speler Anne van der Kolk Éen Niels Buijtenhuis van fj Nijkerk. het Nederlands amateur- komen alleen spelers in erking die na 1 januari -84 zijn geboren. Korfballer Niels Westmaas met Jong Oranje naar EK onder 21 in Portugal door Roeland van Vliet PAPENDRECHT - De kans is groot dat korfballer Niels Westmaas komende week, tijdens het Europees kampioen schap onder 21, voor het eerst en het laatst met een Nederlands team een eindtoernooi speelt. Daarom reist de twintigjarige Goesenaar extra gedreven af naar Portugal. „Als we de beker niet pakken, ga ik emigreren", vertelt de PKC'er, vlak voor een training in Papen- drecht. Begin 2005 kreeg je van de bond te ho ren dat je niet geselecteerd zou worden voor Jong Oranje, omdat je vanwege je geloof niet op zondag wilt spelen. Maar het afgelopen jaar heb je aan alle oefen duels meegedaan en nu ben je er ook bij op het eindtoernooi. Hoe kan dat? „Het was even een vervelendetijd, na dat ik had gehoord dat ik niet meer op geroepen zou worden. Maar kort daar na, nu al zo'n anderhalf jaar geleden, werd duidelijk dat we tijdens het EK geen poulewedstrijden op zondag zou den spelen en dat de finale op zaterdag zou zijn. De bondscoach, Jan Sjouke van den Bos, heeft toen direct al gezegd dat hij dan geen reden zag om mij niet mee te nemen. Vandaar dat ik het hele voortraject ook heb mogen meemaken." Je hebt dus geluk gehad. „Dat zeker, ja. Want hoe groot is de kans dat een speelschema mij helemaal past? Ik kan me niet voorstellen dat er op het WK onder 23, dat in 2008 in het Verre Oosten wordt gehouden, niet op zondag wordt gespeeld. En dan ga ik dus niet mee. Ik wil namelijk of hele maal bij het team zitten of helemaal niet. Dit EK zou dus wel eens mijn eni ge eindtoernooi kunnen worden. Ik zie dit als mijn kans om een prijs te pak ken." Voor bijna alle landen begint hel EK wel op zondag. Is er misschien vanuit de organisatie rekening gehouden met Nederlandse wensen? „Nee, het is toeval." De openingsceremonie is ook op zon dag. Ga je daar heen? „Ik denk van wel. Luisteren naar enke le toespraken is wat anders dan het spe len van een wedstrijd. De bondscoach heeft in elk geval gezegd dat hij me op die dag de ruimte geeft." Nederland is favoriet voor de eindzege. Welke landen gaan het jullie lastig ma ken? „In eerste instantie alleen België. Het verschil met landen als Rusland en Duitsland is nog vrij groot. De Belgen wi Niels Westmaas: „Als we de beker niet pakken, ga ik emigreren." zullen we wel weer tegenkomen in de fi nale. En we zijn het aan onze stand ver plicht om dan ook van ze te winnen. Maar dat zal niet lukken als we de Bel gen niet tactisch helemaal kapot spelen. We kunnen wel hard lopen en fysiek spelen, maar dat kunnen zij ook. Wij moeten dus wat extra's brengen, spelin zicht tonen." De bondscoach zei afgelopen week in het blad 'Korfbal' dat binnen Jong Oran je de kwetsbaarheid bij de mannen ligt. 'We missen de echte puntspelers, waar door de druk meer bij de vrouwen ligt. De vorige lichting was talentvoller en zat dichter tegen de seniorenselectie aan.' Heeft hij gelijk? „Natuurlijk. Het is een juiste constate ring dat ons team geen mensen heeft die er zeven per wedstrijd inschieten. Maar we hebben wel een uitgebalanceerd team dat volwassen korfbal speelt. In de basisacht, waartoe ik ook behoor, zijn alle vier de mannen boven de 1 me ter 90. Daardoor hebben we altijd een goede rebound, maar iedereen kan ook prima in het één-tegen-één-duel spelen. We hebben misschien wel geen spitsen, maar we zijn allemaal behoorlijk all round. Dit Jong Oranje speelt een soort totaalkorfbal." Heb jij nu ook een andere rol dan bij PKC? „Ja. Bij PKC ben ik voor tachtig pro cent rebounder, waardoor ik veel in de korf zone te vinden ben. Dat komt door dat er bij mij in het vak een uitgespro ken spits staat. Omdat zo iemand bij Jong Oranje ontbreekt, ben ik daar zo'n vijftig procent rebounder en zo'n vijftig procent puntspeler." Het gat tussen Oranje en Jong Oranje is groot. Bij PKC is een vergelijkbare si tuatie: jij komt er, als speler van het tweede team, maar moeilijk tussen bij het eerste. Dat moet frustrerend zijn. „Dat is zo, ja. Bij PKC wil men elk jaar de landstitel pakken. Daar is het beleid ook op gericht. Dus wordt er constant gekeken naar goede spelers, die vervol gens ook gehaald worden. De eigen spe lers worden nog wel eens gepasseerd. Toen ik een aantal jaren geleden van Tjoba naar PKC ging, heb ik ervan ge profiteerd. Omdat ik bij PKC Al kwam, moest een ander voor mij naar de A2. Nu ikzelf al enige tijd bij de club zit, merk ik ook de nadelen van het beleid. Het is moeilijk om door te stomen naar het eerste team." En wat zegt de hoofdtrainer, Steven Mijnsbergen, tegen jou? foto Willem Mieras „Nou, de trainer hoeft mij echt niets uit te leggen. Ik zie zelf ook wel dat die jon gens die in het eerste team spelen beter zijn dan ik. Dat zijn bijna allemaal in ternationals, die een beter schot hebben en geroutineerder zijn. Op trainingen red ik het nog wel tegen hen en ik krijg van de coach ook wel invalbeurten, maar ik weet dat het lastig is om een heel seizoen op hetzelfde niveau als die mannen te presteren. Het is alleen jam mer dat er binnen PKC 1 geen oplei- dingsplekken worden gecreëerd, omdat ze nu eenmaal elk jaar voor het kam pioenschap gaan." Heb je voor jezelf een traject in gedach ten? Zo van: dan wil ik vast in PKC 1 staan. „Nee, totaal niet. Ik weet niet eens hoe lang ik topsport wil blijven bedrijven. Als ik over ruim een jaar klaar ben met mijn studie en een baan ga zoeken, kan mij leefsituatie totaal veranderen. Nu ben ik ongebonden, dan niet meer. Ik zeg dus niet: ik blijf nog vijf jaar bij PKC." De stap terug naar Tjoba, die je broer Dirk-Jan al gemaakt heeft, sluit je op den duur dus niet uit? „Nee." Mannen, Parijs. Tweede ronde: Nie- minen (Fin/14) - Bracciali (Ita) 6-3 6-4, Berdych (Tsj/8) - Olivier Rochus (Bel) 6-7 (4) 6-4 6-2, Haas (Dui/10) - Llodra (Fra) 7-6 (7) 7-6 (2), Mathïeu (Fra) - Djo- kovic (Ser/12) 7-6 (11), 7-6 (4). Hasselt. Eerste ronde: Krajicek (Ned) - Santangelo (Ita) 5-2 opgave, Stosur (Aus/7) - Savtsjoek (Oek) 6-4 6-3, Müller (Dui) - Bondarenko (Oek) 2-6 6-4 6-4, Maes (Bel) - Fedak (Oek) 3-6 6-2 7-5. Tweede ronde: Zvonareva (Rus/6) - Flipkens (Bel) 6-3 6-4. Wereldkampioenschap vrouwen, eerste groepsronde. Poule A: Kenia - Taiwan 0-3 (13-25 9-25 27-29), Zuid-Ko- rea - Polen 2-3 (21-25 25-23 24-26 25-23 12-15), Costa Rica - Japan 0-3 (9-25 11-25 14-25). Poule B: Azerbeidzjan - Rusland 1-3 (19-25 21-25 25-19 20-25), Duitsland - Mexico 3-0 (25-18 25-21 25-19), China - Dominicaanse Republiek 3-0 (25-19 25-17 25-23). Poule C: Kazachstan - Brazilië 0-3 (17-25 13-25 16-25)Kameroen - Puerto Rico 0-3 (17-25 23-25 20-25), Nederland - Verenigde Staten 2-3 (19-25 22-25 29-27 25-207-15). Stand: 1. Brazilië 2-4 (6-0) 2. Verenigde Staten 2-4 (6-4) 3. Nederland 2-3 (5-3) 4. Puerto Rico 2-3 (3-3) 5. Kazachstan 2-2 (2-6) 6. Kameroen 2-2 (0-6). Poule D: Egypte - Turkije 0-3 (11-25 13-25 8-25), Servië en Montenegro - Cu ba 3-1 (25-22 22-25 25-20 25-23), Italië - Peru 3-0 (25-15 25-16 25-14). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Eerste klasse: Nijsse assu rantie-Van Erp recycling 3-5, Rijschool Scaldis-Geldof assurantiën 0-8, Kuijper betonboringen-Begijn makelaar 4-4, HZ sport-Eastman 8-0. Stand: Geldof assu rantiën 5-38, Begijn makelaar 5-26, Kuij per betonboringeri 5-20, Rijschool Scal- dis 5-20, HZ sport 5-16, Nijsse assuran tiën 5-14, Van Erp recycling 5-14, East man 5-12. Tweede klasse: WEA Dauwendaele 2-Piet Voskamp/'t Zand 0-8, WEA/Dauwendaele-AKZ verzekerin gen 5-3, LVV-Beko 3-5. Stand: Piet Voskamp/'t Zand 4-28, Beko 5-23, WEA/Dauwendaele 4-19, AKZ verzeke ringen 5-18, LVV 4-16, Bosma elektro 4-11, WEA/Dauwendaele 2 4-5. Vierde klasse: Eastman 2-AKZ verzekeringen 4 4-4, DGA hypotheken-AKZ verzekerin gen 3 5-3, Rentzeeland/Lasercons.- Wok/Dauwendaele 0-8. Stand: De Ba- belaar 3-21, DGA hypotheken 3-21, AKZ verzekeringen 3 4-20, AKZ verzekerin gen 4 3-14, Eastman 2 3-10, Wok/Dauwendaele 4-8, Rentzeeland/ Lasercons. 3-2. Vijfde klasse: PZC-HZ sport 2 0-8, Provincie Zeeland 2-CZ ac tief in gez.h. 0-8, Rabo Walch./N.Bev.— Indoor karting 8-0. Stand: CZ actief 4-32, HZ sport 2 4-23, Rabo 3-16, Provin cie Zeeland 3-10, PZC 3-6, Nehalennia 3-5, Indoor karting 4-4. Vrouwen. Eerste klasse: Vlijtig Lies- je-Pie Voskamp/Dauwendaele 5-3, Tence/Dauwendaele-Sinke schoenmo- de/SVS 3-5, The tube-Begijn makelaar 8-0, Smith kaas-LVV 7-1. Stand: Smith kaas 5-34, The tube 5-31, LVV 5-22, Vlij tig Liesje 5-20, Tence/Dauwendaele 5-15, Begijn makelaar 5-14, Piet Voskamp/Dauwendaele 5-12, Sinke schoenmode/SVS 5-12. Tweede klas se: Wagenvoorde/MZ-Justitie Middel burg 3-5, Schoonm.bedr. Simons/'t Zand-Ardita 1-7, Moeliker en Platteeuw advocaten-CZ actief in gez.h. 0-8. Stand: CZ actief in gez.h. 5-29, Ardita 6-21, Moeliker en Platteeuw advocaten 4-16, Wagenvoorde/MZ 4-15, Justitie Middelburg 4-15, Simons/'t Zand 4-13, DVC plus 4-11. Veldrijden. Koppenbergcross, Oude naarde. 1. Nys (Bel) 1.01.47, 2. Groe- nendaal (Ned) 0.13, 3. Gadret (Fra) 0.30, 4. Aernouts (Bel) 0.35, 5. Wellens (Bel) 1.19, 6. Vervecken (Bel) 1.46, 9. Van Gils (Ned) 2.13, 12. De Knegt (Ned) 2.58, 26. Nijland (Ned) 5.47, Vrouwen: 1. Vos (Ned) 40.33, 2. Hor- mes-Ravenstein (Ned) 0.06, 3. Van den Brand (Ned) 0.22. i donderdag Biljarten 1 Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 5: Café Biljart Reseda-DSMK 2 Lokatie: Zaal Re seda, Sas van Gent. Aanvang: 19.30 door Joop van den Oudenhoven LEWEDORP - Jacky Hooge deure van LBV is komend week einde als eerste geplaatst op het regionaal kampioenschap drie banden tweede klasse. Dat wordt gehouden in café Hof van Holland in Bergen op Zoom. De horeca-ondernemer uit Le- wedorp ligt niet wakker van zijn favorietenrol. „Samen met een paar Brabanders sta ik op moyenne hoog genoteerd. Maar dat zegt vooral iets over vorige wedstrijden. Het gaat er om wat ik nu doe", stelt Hoogedeure nuchter. Hij is nog altijd enthousiast over de districts wedstrijden. „Ik heb drie keer de finale ge haald. Daarin werd ik een keer vijfde, vorig jaar tweede en dit jaar eerste. Ik heb ontzettend goed gespeeld. Alles klopte." Bevelander Daan Weststrate van De Toe komst is de tweede Bevelander die aan de start verschijnt. De timmerman uit 's-Heer Arends- kerke is als zevende geplaatst. Hij is niet onder de indruk van de goede cijfers van zijn tegen standers. „Dat is papier. Ze moe ten het nu maar bewijzen. Mij maken ze niet gek." De biljarters beginnen vrijdag om 19.00 uur. Zaterdag en zon dag starten ze cm 11.00 uur. De finale is zondag .rond 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19