Einde Antillen komt dichterbij De 'Groot Krokodil' is geveld PZC Aanleg park voor alleen vrouwen verdeelt Turken Geld is motor achter verkiezingen in VS U/i1 Nieuwe stap in ontmantelingsproces Koninkrijk telt straks vier zelfstandige landen 1 november 1956 woensdag 1 november 2006 van onze redactie binnenland Een overleg tussen Neder land, de Nederlandse Antil len, Curacao en Sint Maarten is een nieuwe stap in het ontman telingsproces van de Antillen. De vier partijen hopen deze week tot elkaar te komen. Op 11 oktober bereikte minister Nicolaï van Koninkrijksrelaties al een akkoord met de kleinste eilanden Bonaire, Sint Eusta- tius en Saba. Deze eilanden gaan verder als bijzondere ge meente van Nederland. Voor Cu rasao en Sint Maarten is er, na het tekenen van het akkoord, nog een lange weg te gaan tot zij daadwerkelijk - in navolging van Aruba - kunnen functione ren als autonoom land binnen het koninkrijk. De oorspronke lijke streefdatum van 1 juli 2007 wordt door veel betrokkenen als erg ambitieus gezien. Die datum werd genoemd in no vember 2005, toen toenmalig mi nister Pechtold en premier Bal kenende tijdens een Start-Ron de Tafel Conferentie op Curacao met blijdschap aangaven dat de eilanden vrij waren te werken aan een nieuwe staatkundige re latie. Deze zou moeten worden be krachtigd in een Ronde Tafel Conferentie. Daar is het na al die tijd nog niet van gekomen. Een bestuurlijk akkoord deze week brengt zo'n conferentie wel dichterbij. ANP doorTrix van Bennekom Minister Atzo Nicolaï van Koninkrijksrelaties hoopt deze week in Den Haag een ak koord te sluiten met Curasao en Sint Maarten. Daarmee komt de ontmanteling van de Neder landse Antillen een flinke stap dichterbij. Drie weken geleden sloot hij al een overeenkomst met Bonaire, Sint Eustatius en Saba. Waarom worden de Ne derlandse Antillen eigenlijk op geheven? De belangrijkste vra gen en antwoorden. Het Koninkrijk der Nederlan den is in 1954 gevormd met drie zelfstandige landen: Nederland. Suriname en de Nederlandse An tillen. Onder internationale druk moest Nederland afstand doen van zijn laatste koloniën in de West. Door Suriname en de Antillen de status van zelfstandig land in het koninkrijk te geven, hoopte Nederland te voorkomen dat zij voor onafhankelijkheid zouden kiezen. In 1975 deed Suriname dat toch. Dominantie In 1986 stapte Aruba, dat ge noeg had van de dominantie van het grootste eiland Curasao, uit het Antilliaanse staatsverband. Het kreeg een 'status aparte' en werd een nieuw land in het Ko ninkrijk. De overgebleven eilan den kregen op den duur dezelf de problemen met Curagao. In referenda koos de bevolking van alle eilanden, behalve die van Sint Eustatius, voor het ophef fen van de Nederlandse Antil len. Curagao en Sint Maarten willen dezelfde status als Aru ba, de kleinere eilanden kozen voor 'directe banden' met Neder land en worden nu gemeenten. Saba DE (VOORMALIGE) NEDERLANDSE ANTILLEN De relatie tussen Nederland en de Nederlandse Antillen verandert binnenkort drastisch, Curagao en Sint-Maarten krijgen een veel lossere band met - de rest van het Koninkrijk - vergelijkbaar met de Heirs Gate 'status aparte' van Aruba - terwijl Bonaire, windwa'rdsidè Sint-Eustatius en Saba juist veel dichter tegen Nederland 'aankruipen'. The Bottom HONDURAS Caribische Zee NICARAGUA \-\ COSTARICA panama Grote Oceaan PUERTO RICO* Oppervlakte: Aantal inwoners: Toekomstige status: 13km~ 1300 Gemeente status: St. Maarten de Sac Frans Marigot deel Orleans J Nederlands Cole Bay- PMpstiurg Fort Amsterdam J Oppervlakte (Ned. deel): 34 krrr Aantal inwoners: 32.000 Toekomstige Autonoom land binnen het Koninkrijk Fort de Windt - Oppervlakte: Aantal inwoners: Toekomstige status: 21 km2 ±2500 ZU1D-AMERIKA Atlantische Oceaan - Guadeloupe Paradera v Martinique San Nicolas Barbados Savaneta .Grenada Oranjestad j Trinidad Suriname Oppervlakte: 180 km2 guyana Aantal inwoners: 103.000 Status: Blijft autonoom land binnen het Koninkrijk ^westpunt Curagao \*Sbt° -jSan Willibrordo Santa-Rose WillemstadV Nieuwpoort Kralendijk ^N.kiboko' Wanapa T 444 km2 Oppervlakte: Aantal inwoners: 138.000 Aantal inwoners: Toekomstige Autonoom land Toekomstige status: binnen het Koninkrijk status: 288 km3 12.000 - Waar gaan de onderhandelin gen in Den Haag over In de voorbereidende besprekin gen van Nicolaï met Curagao en Sint Maarten zijn zoveel vorde ringen gemaakt, dat er kans is op een succesvol slotoverleg in Den Haag. Er zijn drie belangrij ke knelpunten overgebleven. De partijen blijven verdeeld over de organisatie van politie en van justitie én over het moment waarop de schuldsanering door Nederland moet beginnen. Cura gao en Sint Maarten willen dat Nederland meteen begint met het overnemen van de schulden zodat het geld dat de eilanden nu kwijt zijn aan rentelasten voor andere doeleinden kan wor den gebruikt. Nederland wil de schuld pas overnemen wanneer aan bepaalde voorwaarden is voldaan, teneinde te voorkomen dat nieuwe schulden ontstaan. Eerst financieel toezicht en goed bestuur in de praktijk, dan pas schuldsanering. - De Antillen hebben een grote schuld, wat gebeurt daarmee? De Antilliaanse schuld bedraagt 2,5 miljard euro. Het grootste deel van de overheidsinkomsten gaat op aan rentelasten en de sa larissen van ambtenaren. Er is te weinig geld voor onderwijs, gezondheidszorg, welzijn en in frastructuur. Om de eilanden in hun nieuwe toekomst een gezon de startpositie te geven, is Ne derland bereid het grootste deel van de schuld over te nemen. In ruil daarvoor stelt Nederland harde voorwaarden: er moet één centrale bank komen en meer fi nancieel toezicht, zodat niet op nieuw schulden ontstaan. - Wat gebeurt met de rechts handhaving? Nederland staat tot dusver lijn recht tegenover Curagao en Sint Maarten wat de rechtshandha ving betreft. Curagao (138.000 inwoners) en Sint Maarten (32.000 inwoners) willen ieder hun politiekorps, Openbaar Mi nisterie en procureur-generaal. Nederland is daar mordicus te gen. Het wil juist één opspo- rings- en justitieapparaat voor alle eilanden samen. Nederland vindt de eilanden veel te klein schalig om hen de rechtshandha ving in.eigen hand te laten hou den. De Caribische regio is bo vendien gevoelig voor drugs criminaliteit, witwassen, terro risme en andere vormen van grensoverschrijdende criminali teit. - Wat gebeurt er wanneer er geen akkoord wordt bereikt? Wanneer Nicolaï er niet in slaagt om met Curagao en Sint Maarten tot afspraken te ko men, worden de onderhandelin gen voorlopig stopgezet. Pas wanneer na de verkiezingen in Nederland een nieuwe regering aantreedt, kunnen de onderhan delingen worden hei-vat. Die nieuwe regering kan wellicht an dere standpunten over de staat kundige toekomst innemen. - Wat willen de Antilliaanse bur gers zelf? De meeste mensen op de Antil len willen maar één ding: dat de grote maatschappelijke proble men waar de eilanden mee kam pen eindelijk worden aange pakt. De jeugd moet weer toe komstperspectief krijgen. - Wat willen de Nederlandse bur gers? Uit opiniepeilingen blijkt dat Nederlanders in meerderheid van de Antillen af willen. Maar dat kan niet. In het Statuut van het Koninkrijk is vastgelegd dat iedere wijziging door alle par tijen moet worden goedgekeurd. Zolang alle eilanden binnen het koninkrijk willen blijven, en dat is tot dusver het geval, blijven Nederland en de overzeese gebie den bij elkaar horen. - Hoe ziet het Koninkrijk er straks uit? Wanneer de Antillen worden op geheven telt het koninkrijk straks vier zelfstandige landen, ieder met een minister-presi dent: Nederland, Curagao, Aru ba en Sint Maarten. Daarnaast worden de drie kleinere eilan den Bonaire, Sint Eustatius en Saba tropische Nederlandse ge meenten. Koningin Beatrix blijft het staatshoofd van alle burgers van het koninkrijk. GPD Democraten en Republikei nen vechten om de meerder heid in het Amerikaanse Con gres. Eén van de doorslagge vende factoren is geld. door Frank Hendrickx Republikein Bob Corker is verwikkeld in een nek-aan-nekrace in de zuide lijke staat Tennessee. Geluk kig is geld geen probleem voor de bouwondernemer en grootgrondbezitter. Minder dan twee weken voor de ver kiezingen stort hij nog eens 650.000 dollar in zijn campag ne. Dat brengt zijn persoonlij ke investering op ruim 2,8 miljoen dollar. „Als het no dig is, dan stort hij in de laat ste dagen nog meer", heeft zijn campagneleider al laten weten. Corker is geen uitzondering. Negentien kandidaten voor het Congres investeerden al meer dan één miljoen dollar privékapitaal in hun campag ne voor de verkiezingen op 7 november. Een ruime meer derheid daarvan is Republi kein, nog altijd de rijkste par tij in Amerika. Het Capitool in Washington lijkt steeds meer op een exclu sieve club voor miljonairs. Volgens een onderzoeksgroep die pleit voor hervorming van de partijfinanciën is de helft van de honderd senato ren miljonair. Eenderde van het Huis van Afgevaardigden - het lagerhuis van het Con gres - heeft eveneens een ka pitaal van zes nullen of meer. Mede door de opkomst van deze miljonairs worden poli tieke campagnes steeds duur der. Dit jaar zullen de kandi daten in totaal 2,6 miljard dollar besteden, een stijging van 400 miljoen dollar in ver gelijking met 2004. Het werven van fondsen is één van de belangrijkste vaar digheden voor een Ameri kaanse politicus. President George Bush is het voorbeeld bij uitstek. Hij wordt ook wel de 'Fundraiser in chief' ge noemd, in plaats van de 'Com mander in chief'. Nooit haal de een presidentskandidaat meer binnen dan hij. En zijn populariteit mag tanende zijn, er zijn nog genoeg Ame rikanen die een avond met de president willen doorbren gen en daar drieduizend dol lar per bord voor betalen. Op die manier weet Bush soms in één avond meer dan een miljoen bij elkaar te schra pen. Het geld gaat naar de lo kale kandidaat. Dergelijke dineetjes - ook wel chickendinners ge noemd, omdat er bijna altijd kip op het menu staat - zijn het klassieke middel om geld te werven. Een enkele kandi daat heeft meer in de aanbie ding. Hillary Clinton, die een enorme oorlogskas heeft op gebouwd voor haar mogelij ke kandidatuur voor het pre sidentschap in 2008, profi teert nog steeds van haar sta tus als voormalige First La dy. Volgens een onderzoek be staat tien procent van haar geldschieters uit mensen die ooit een nachtje in het Witte Huis mochten slapen, de zoge noemde sleepovers. Boven dien heeft zij de steun van de ex-president, een fondswer- ver van formaat. Dat het Amerikaanse sys teem zo werkt, wist McCon- nell allang. Als docent politi cologie vroeg hij ooit aan zijn studenten wat de drie belang rijkste steunpilaren zijn voor een politieke partij in Ameri ka. Het juiste antwoord: „Geld, geld en geld." Het is dan ook geen toeval dat enke le gedoodverfde kandidaten voor het presidentschap in 2008, zoals John McCain, Ru dy Giuliani, de Clintons, Jo hn Kerry en John Edwards, nu door het hele land trek ken om voor partijgenoten fondsen te werven. In 2008 verwachten zij een tegenpres tatie: steun voor hun kandida tuur in een verkiezingsstrijd die ongetwijfeld duurder dan ooit wordt. GPD In Turkije is woedend gerea geerd op plannen voor de aan leg van een park waar alleen vrouwen mogen komen. Vol gens seculiere Turken wil de regerende islamitische AK-partij terug naar de 'glo rieuze' tijden van het Otto maanse Rijk, de voorganger van de Turkse republiek. In het rijk, een islamitische staat met een islamitische wetgeving, moesten mannen en vrouwen in gescheiden ruimten zitten. Veel vrouwen vinden het helemaal niet zo'n slecht idee. door Fidan Ekiz Marsmuziek dreunt over het Taksimplein in Istan- boel, waar mensen zich mas saal hebben verzameld om de oprichting van de Turkse re publiek te vieren. Op een groot televisiescherm worden beelden vertoond van Musta fa Kemal Atatürk die de repu bliek 83 jaar geleden uitriep na een onafhankelijkheids oorlog. Atatürk schafte het kalifaat af: religie en staats- aangelegenheden werden ge scheiden. Op alle gebouwen en voertui gen wappert de Turkse vlag. „Deze vlag drukt de waarden van de republiek uit", zegt Mehmet Mutlu, een van de aanwezigen. „En daarin is geen plaats voor een islamiti sche wetgeving." Hij is woe dend over de plannen voor een 'vrouwenpark'. „Tegen wie moeten zij zo worden be schermd? Zo worden vrou wen alleen maar geïsoleerd. We leven in een vrij land. Op dit plein zijn vrouwen en mannen toch ook samen. Ik zie het probleem niet." In de stad Konya, in het zuid westen van Turkije, is eerder een vrouwenpark opgezet. De Turken konden zich daar nog enigszins in vinden, om dat Konya een vrij religieuze stad is, waar vrouwen vaker binnen zitten. „Zo komen de vrouwen tenminste nog er gens, was toen de gedachte", zegt Güldal Okucu van de op positiepartij CHP. „Maar dat zoiets nu ook in een moderne metropool als Istanboel ge beurt, toont aan dat de AK-partij de islamitische waarden weer in de samenle ving wil integreren." Feyzullah Kiyiklik, burge meester van de wijk Bagcilar, waar het park moet komen, ziet dat heel anders. Volgens hem komen vrouwen zelden in parken, omdat zij worden lastiggevallen door mannen. „Dat maakt hen schuchter en ongemakkelijk. In een vrou wenpark kunnen ze in alle rust picknicken, volleyballen en met hun kinderen spelen." Uit een rondvraag onder de vrouwen in de religieuze wijk Eyüp blijkt daar ook wel be hoefte aan te zijn. „Dat zou erg goed zijn", zegt buurtbe woonster Sevgi Dolan. „Dan kunnen gehoofddoekte vrou wen eindelijk buiten roken, want dat vind ik toch ordi nair als er mannen bij zijn." Ook Nebahat Bas vindt het een goed idee. „Er wordt vrouwen meer alternatieven geboden. Wat is daar mis mee. Er wordt toch ook nooit moeilijk gedaan over al die mannencafés hier. Kom op zeg, laten we niet hypocriet gaan doen." In het bekende Fatihpark klinken dezelfde geluiden. „Ik zit hier gewoon tussen de mannen", zegt Leyla Secil. „Maar mijn gelovige moeder zou het best fijn vinden, zo'n park. Ik zie het gewoon als een leuk alternatief." Fervente aanhangers van Atatürk willen daar echter niets van weten. „Mensen die hier geen punt van maken, zien het komende gevaar niet", roept Bektas Yurtsever boven de muziek op het Tak simplein uit. „Het is pure on wetendheid. Waar gaat het naartoe? Straks krijgen we ook gescheiden restaurants en gescheiden cafés. De AK-partij zou het liefst de is lamitische wetgeving weer in voeren. Dat lukt ze niet, maar we moeten wel alle po gingen daartoe de kop indruk ken." GPD De voormalige Zuid-Afrikaanse president Pieter Willem Botha laat mei 1995 de hond uit met zijn vrouw Elize Rossouw in het plaats Wil derness. foto Peter Andrews/RTR van onze redactie buitenland JOHANNESBURG - De vroege re Zuid-Afrikaanse leider Pieter Willem Botha is lange tijd verguisd door de internationale gemeenschap. PW, zoals de Zuid-Afrikanen hem noemden, was een van de belangrijkste ge zichten van het apartheidstregi- me in Zuid-Afrika. De gisteren overleden oud-pre mier (1979-84) en voormalig pre sident (1984-89) stond bekend als onbuigzaam en hard. Zijn bijnaam de 'Groot Krokodil' ver wierf hijomdat hij vaak zo bot was tegen de leden van zijn kabi net dat die soms in tranen uit barstten. Het beeld van onbuigzaamheid en koppigheid werd bevestigd toen Botha in 1997 weigerde te verschijnen voor de Commissie voor Waarheid en Verzoening van oud-aartsbisschop Des- mond Tutu. Hij had daar verant woording moeten afleggen voor zijn rol tijdens het apartheidsre gime. Dat Botha 'alleen aan God verantwoording wilde af leggen', accepteerde de commis sie niet. Ze daagde hem in 1998 voor de rechter, maar die legde hem in hoger beroep geen straf op. Botha, die op 12 januari 1916 ter wereld was gekomen in Tele graaf in het Paul Roux-district in Oranje-Vrijstaat, was geen fa milie van voormalig minister van Buitenlandse Zaken Roelof (Pik) Botha. Hij begon zijn poli tieke carrière al op jonge leef tijd. Toen hij als 19-jarige de leider van de toen nog oppositionele Nasionale Party (NP), D.F. Ma- lan, ontmoette, staakte hij zijn studie rechten om zich volledig op de politiek te richten. Pieter Willem Botha was al ja ren actief in de NP, toen hij in 1966 aantrad als minister van Defensie in het kabinet van Jo hn Vorster, die aan de macht kwam na de moord op premier Verwoerd. In deze functie ont wikkelde hij begrippen als 'tota le strategie' in reactie op het 'communistisch gevaar'. Zijn standpunten leidden onder meer tot de Zuid-Afrikaanse in val in het toen net onafhankelij ke Angola in 1975 om daar een partij aan de macht te helpen die het Westen zou steunen. In 1978 werd Botha premier, een functie die door de grond wetswijziging van 1984 werd af- 1916-2006 geschaft. Hij werd toen presi dent. De nieuwe grondwet creeërde ook een driekamerpar- lement, waarin naast blanken ook Indiërs en kleurlingen verte genwoordigd waren. Aanvankelijk stond Botha be kend als liberaal. Als eerste rege ringsleider bracht hij een be zoek aan het zwarte township Soweto bij Johannesburg en be gon hij voorzichtig met hervor mingen. Hij schrapte de wet die gemengde huwelijken verbood en beperkte het aantal gebieden dat verboden was voor zwarten. Binnen een regeringscommissie die Botha instelde om het her vormingsbeleid verder te bepa len, ontstond echter al snel ver deeldheid tussen een 'verligt' en een 'verkrampt' kamp, waar door zijn beleid stagneerde. Vol gens,Tutu heeft Botha toen 'de moed voor verdere hervormin gen verloren'. Vanaf 1985 heeft 'PW' zich als president steeds meer geconcentreerd op de be strijding van de opstand van zwarten tegen de apartheid. De Waarheidscommissie oordeelde later dat het apartheidsregime door en door corrupt was en dat de regering en de geheime dienst tijdens 'het autoritaire be wind van Botha een totale stra tegie' tegen het verzet hadden ontwikkeld. In 1989 kwam een einde aan het regime van Botha, toen hij een beroerte kreeg en Frederik de Klerk hem aan de kant schoof. De 'Krokodil' heeft dat zijn partijgenoot nooit kun nen vergeven. ANP LANDBOUW - Zeeland heeft de meest gemechaniseerde landbouw van alle provincies. Dat blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) over 1955. AANVAL - Engeland en Frankrijk hebben gisteravond Egypte aangevallen. Honder den vliegtuigen onder vere nigd commando lieten bom men vallen boven Cairo, Ismai- lia, Port Said, Suez en Alexandrië. De aanvallen wa ren gericht op militaire doe len. Het offensief werd ingezet nadat de Engelse premier Eden een verklaring had afge legd. Hij zei dat er actie zouP worden ondernomen om IsraëL en Egypte tot een bestand tell dwingen en om het Suezka-. naai te beschermen. 11 ONDERZEEBOOTJAGER -IS Tijdens een korte ceremonie iswc gistermiddag bij de Koninklij-gis ke Maatschappij De Scheldelut in Wissingen de onderzeeboot-he jager Hr. Ms. Limburg overge-sei dragen en in gebruik genomen. Onder de aanwezigen warenDe de Gouverneur van Limburggis dr. F.J.M.A. Houben en eenhe groep mijnwerkers van deeei Staats- en de Oranje Nas-de sau-mijnen. pri Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Hoofdredactie: Peter Jansen Bezorgklachten: 0800-0231231 Arie Leen Kroon (adjunct) Maandag t/m vrijdag vóór 15.00 uur gebeld, nog dezelfde dag nabezorgd; zaterdag vóór 12 uur. Centrale redactie: E-mail: lezersservice@pzc.nl Stationspark 28 Fax:(076)5312330 Postbus 31 4460 AA Goes Abonnementen: 0800-0231231 Tel: (0113)315500 autom. afschrijving acceptgiro Fax: (0113)315669 per maand 21,50 n.v.t E-mail: redactie@pzc.nl per kwartaal: 61,50 64,50 per jaar: €236.00 239,00 Lezersredacteur: A. J. Snel Voor toezending per post geldt een Stationspark 28 toeslag. Postbus 31 E-mail: lezersservice@pzc.nl 4460 AA Goes Beëindiging van abonnementen Tel: (0113)315660 uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het Fax:(0113)315609 einde van de betaalperiode. U ontvangt E-mail: lezersredacteur@pzc.nl een schriftelijke bevestiging. PZC, t.a.v. lezersservice, Middelburg: Postbus 31, 4460 AA Goes Buitenruststraat18 Losse nummers per stuk: Postbus 8070 maandag t/m vrijdag: 1,30 4330 EB Middelburg zaterdag: 1,85 Tel: (0118)493000 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW E-mail: redwalch@pzc.nl Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Goes: Stationspark 28 Postbank 35.93.00 Postbus 31 4460 AA Goes Advertenties: Tel. (0113)315670 Alle advertentie-orders worden uitgevoerd Fax. (0113)315669 overeenkomstig de Algemene E-mail: redgoes@pzc.nl Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen. Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Overlijdensadvertenties: Postbus 145 maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren 4530 AC Terneuzen zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0115)645769 Tel. (076)5312550 Fax. (0115)645742 Fax. (076)5312340 E-mail: redtern@pzc.nl Personeelsadvertenties: Hulst: Het 's-Landshuis Tel: (076)5312240 Steenstraat 37, Fax:(076)5312340 4561 AR Hulst Tel: (0114)371379 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Fax: (0114)371380 Tel (076)5312104 E-mail: redhulst@pzc.nl Fax (076)5312340 Zierikzee: Grachtweg 23a Voor gewone advertenties: Postbus 30 Noord- en Midden-Zeeland 4300 AB Zierikzee Tel. (0113)315520 Tel: (0111)454647 Fax.(0113)315529 Fax:(0111)454657 Zeeuws-Vlaanderen E-mail: redzzee@pzc.nl Tel: (0113)315570 Fax (0113)315571 Opening kantoren Business to Business/Onroerend goed Goes, Zierikzee Tel: (076)5312277 en Hulst: Fax: (076)5312274 Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Internet: www.pzc.nl/service/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is eei onderdeel van het Wegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen)adminisuatie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen 'an Wegener of door ons zorgvuldig geselecteer- de derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bil: PZC, le zersservice, Postbus 31, 4460 AA Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 4