>zc Futsalinterland Terneuzen Vierdeklassers zijn verdeeld over een eventuele promotie Begeleidingsteam roeiers voor Peking compleet Max Korting neemt Ie koppositie over Nederlandse preses 7erbroedering Geel veg na bedreigingen I Jederland-België op 16 januari Zeeuwen vechten voor goed doel Leden Turncombinatie op dreef Koen Pöpsel in regiotitelstrijd Hockeyers scoren in wereldelftal Burgers traint voor EK handbal «aaskant ruziet eer met Tilburg uitslagen 0- f t- >r Barry van der Hooft m RNEUZEN - Het Nederlands 2n ialteam speelt voor het eerst n- is vierenhalf jaar weer een Dg >rland in Zeeland. Dinsdag r- januari treedt de ploeg van idscoach Vic Hermans in het n- [onze sportredactie a- EL - De eerste klasse van het ionale futsal kent een nieuwe loper. Max Korting onttroon- in een onderling duel In den aes via een 7-3-zege. Tencé/ nan was met 5-2 te sterk ar het tweede team van rres/Controlec en Wentzler/ iwels mocht drie punten bij- rijven na een nipte zege op jkensluiter De Pieper/Inter- n- plan: 5-4. i .\xtion kreeg voor de tweede al in vijf competitieduels de e cadeau. Deze keer kon armarkt/Goethals onvoldoen- o- 'spelers op de been brengen verloor reglementair met 5-0. es S Korting-In den Dwaes 7-3 e- L): De bezoekers hadden geen g- seis op de bank en dat brak en den Dwaes uiteindelijk op. :e- lat Joep Frusch voor 1-0 had its órgd, maakte Carlo Neve ge- Nog voor de doelwisseling de thuisclub uit naar 3-1 een treffer in eigen doel van re en een doelpunt van Alex Klerk. Ed van Bellen en Joep jsch verhoogden de marge tot j doelpunten, waarna Willi- enwreijzer de 5-2 op het score- d zette. Via twee goals van isch werd het 7-2 en de eind- ad werd door Giovanni Ver eken op 7-3 bepaald. Terneuzense sportcentrum Vlie gende Vaart aan tegen België. Het oefenduel wordt gespeeld ter voorbereiding op het EK-kwalificatietoernooi, dat in februari in Nederland wordt af gewerkt. Bij de laatste keer dat het natio- Tencé/Zaman-Morres/Contro- lec 2 5-2 (1-0): Tencé/Zaman was oppermachtig, deed wat het wilde, maar liep bijzonder vaak stuk op doelman Jurgen Zoh- landt. Zijn optreden werd zelfs als 'fenomenaal' bestempeld. Toch moest hij voor de pauze één keer vissen, bij een schot van Kieran O'Shea. Micky Imandt maakte na rust gelijk, waarna Jari Vyaene voor 2-1 zorgde. Imandt zorgde op nieuw voor de gelijkmaker, maar twee doelpunten van O'Shea en één van Davy Ker- stens deden Morres/C-ontrolec alsnog de das om (5-2). Wentzler/Pauwels-De Pieper/ Internetplan 5-4 (2-2): In deze faire partij in Kloosterzande opende Patrick Vonk de score (1-0). Veli Eryürük maakte ge lijk, maar Tom Heyens scoorde voor 2-1. Na de gelijkmaker van Erik Rodrigo maakte Patrick Vonk er 3-2 van. Twee doelpun ten van Artjan Lambert beteken den 5-2. Veli Eryürük bracht de spanning terug (5-3) en Comé Langendoen zette daarna ook nog de 5-4 op het scorebord. On danks verwoede pogingen van de bezoekers om de gelijkmaker te forceren, onderging de stand geen wijziging meer. De Pieper/ Internetplan bleef daarmee voor de vijfde keer op rij met lege handen. nale team in Zeeland een inter land speelde, was België even eens de tegenstander. In Sport- punt Zeeland in Goes was Ne derland in mei 2002 met 3-1 te sterk. In de ruim vier jaar die volgden speelde de formatie ve le interlands, maar niet meer in Zeeland. „Daar wilden we graag verande ring in brengen", vertelt Willi am de Pundert. De secretaris van het overkoepelende orgaan Futsal Zeeuws-Vlaanderen (FZV) is verguld met de toewij zing aan Terneuzen. „Bij een wedstrijd in Breda hebben we de eerste contacten gelegd. Daar na kregèn we het bericht dat we de interland mochten organise ren. Afgelopen vrijdag is Jeroen van Eenennaam van de KNVB de ac commodatie komen bekijken en hij was heel tevreden. We weten nu ook wat het eisenpakket is rond zo'n interland en kunnen ermee aan de slag." Het bestuur van de FZV organi seert het duel samen met de re giocommissie futsal. De Pun dert hoopt op een volle zaal, waar maximaal düizend toe schouwers zullen worden toege laten. „Ik hoop dat we dat aan tal halen", zegt de Terneuze- naar. „De entree is slechts twee euro en via onze website kun nen nu al kaarten worden be steld. We willen het in elk geval goed organiseren, want mis schien kunnen we zulke duels in de toekomst dan opnieuw in Ter- neuzen laten spelen." Serieuze test Voor het Nederlands team is de oefenwedstrijd een serieuze test op weg naar de EK-kwalifica- tie. Oranje speelt in februari in eigen land tegen Servië, Azer beidzjan en de beste nummer twee van de voorronden om één plek op het Europees kampioen- -sehap. Om op dat minitoernooi over de sterkste selectie te kun Dick Hulshorst, hier in actie tegen Tsjechië, speelt op 16 januari met Oranje in Terneuzen. foto Dan Krzywon/EPA nen beschikken, heeft Vic Her mans nog een aantal oefeninter lands op de kalender gezet. Van 13 tot en met 16 november doet Oranje in het Belgische Edegem mee aan een vierlanden- toernooi. Naast België treft het daar ook Litouwen en Enge land. Op 9 december vertrekt de selectie vervolgens naar Argenti nië, waar drie interlands wor den gespeeld. Na het duel in Ter neuzen volgen in februari nog twee oefenstages. Voor de internationals zal het duel met België vooral een ont moeting met bekenden zijn. Het gros van de Nederlandse spelers komt namelijk in de hoogste Bel gische klasse uit, omdat het ni veau en de financiële vergoedin gen daar hoger liggen. Vorige week verloor Oranje nog twee oefenduels in en tegen Portugal. Van de veertien spelers die Her mans voor die trip selecteerde, spelen er maar liefst negen in België. Opvallendste spelers aan Neder landse zijde zijn Appie Idlaasri, Dick Hulshorst (beiden Forcom Antwerpen), Samir Makhoukhi, Joey Ngarigota (beiden Futsal Hasselt) en doelman Patrick Thomassen, die de veertig al is gepasseerd. woensdag 1 november 2006 MIDDELBURG - Twaalf Zeeuwse vechters komen zater dag in de ring voor een goed doel. Tijdens Fight Night in de Middelburgse Stads Ring nemen ze het op tegen tegen standers uit Amsterdam, Rotterdam, Bergen op Zoom en Breda. Met de avond vraagt Stichting de Stads Ring aan dacht voor haar jeugdprojecten. De stichting richt zich daarmee vooral op kansarme jongeren. De Fight Night be gint om 18 uur in de Stads Ring aan de Kruitmolenlaan. GOES - Twee leden van Turncombinatie Zuid-West-Ne derland presteerden goed op een internationale wedstrijd in België, de Wase Gymcup. Het team was net terug van een trainingsstage in de VS en was nog niet superfris van wege de jetlag. Melissa Scherpenisse uit Sint Annaland eindigde in het algemeen klassement als 12e van de 38 deelnemers. Jeffrey Telussa, van GV Koudekerke, liet zien grote moge lijkheden te hebben. Op de sprong eindigde hij als twee de. Hij haalde ook de finale van de ringen, maar kon op dat onderdeel geen potten breken. BERGEN OP ZOOM - Terneuzenaar Koen Pöpsel van de biljartvereniging SBC Sluiskil neemt van vrijdag tot en met zondag in Hof van 'Holland in Bergen op Zoom deel aan het kampioenschap tweede klasse driebanden van Zuid-Nederland. Hij is als vijfde geplaatst voor deze titelstrijd met een al gemeen gemiddelde van 0,542. Zeeland is goed vertegen woordigd, want naast Pöpsel nemen ook Jacky Hoogede- ure (LBV Lewedorp) en Daan Weststrate (De Toekomst 's-Heerenhoek) deel. Hoogedeure is als eerste geplaatst met een moyenne van 0,698. LAUSANNE - De Nederlandse hockeyers en hockeysters zijn goed vertegenwoordigd in de World Hockey All Star Teams 2006. De internationale hockeyfederatie FIH maakte gisteren de sterrenelftallen bekend. Bij de mannen zijn Teun de Nooijer, Taeke Taekema en Jeroen Delmee in het wereldelftal opgenomen. Sylvia Karres, Miek van Geenhuizen, Minke Booij en Janneke Schopman ver tegenwoordigen Oranje bij het beste dameselftal. Mare Lam- mers werd verkozen tot beste bondscoach. ANP ROTTERDAM - Natasja Burgers is nog niet klaar met hand ballen. De 31-jarige 208-voudig international wil een laatste kunststukje leveren op het Europees kampioenschap in de cember in Zweden. „Daarna stop ik echt", zei ze gisteren. Bur gers leverde in september noodgedwongen haar contract in bij de Deense club Randers. Opnieuw speelde haar pijnlijke knie op. Menigeen dacht dat Burgers haar carrière had beëindigd, maar nu blijkt dat ze al weken keihard traint. „Ik doe nu vooral krachttraining om mijn knie sterker te maken. Er zit wat slijtage bij mijn knie schijf, maar de bondsarts meent dat ik gewoon kan handbal len als ik de juiste balans vind. Het lijkt me geweldig om straks mee te doen aan het EK." ANP onze sportredactie or EL - De Belgische derdeklas- n- Verbroedering Geel moet op naar een nieuwe voorzit- a- De Nederlander Jaap van en Zwan, die in de zomer was gegesteld, is opgestapt. Hij ;s-1 dat hij en zijn gezin werden n-reigd. ir-l club moet ook op zoek naar financiële middelen, n-it volgens Van der Zwan u-ït Verbroedering Geel op de d van het faillissement. Jaap k-der Zwan (in een grijs verle- iï-1 hoofd communicatie van iphol) is hard in zijn uitspra- irnf „Er gebeuren vreemde din- ;ve: bij deze club. Bij mijn aan- ;e-ien werd een sluitende ba- en3 van 2005-2006 voorgelegd, del. r_ dt OSENDAAL - Vandaar na- rlijk dat Robert Maaskant RBC tegenwoordig zo vaak idoet aan de trainingspartij- Hij blijkt als speler bij zijn ai amateurteam, Baronie in da, geschorst te zijn. En niet reinig ook: zes wedstrijden. en en Tilburg, dat blijkt niet te verdragen. Willem tuurde hem er vorig seizoen l' als trainer. Op 7 oktober jstleden werd Maaskant an- weggestuurd. Toen de£ de scheidsrechter van de n-ïrdagvoetbalpartij Baronie- jstL En waar komt SVG van- 'a-b? Jawel, uit Tilburg. •dtRBC-trainer wil er eigenlijk 2l.er niet aan herinnerd wor- maar draait er, desge- ook niet omheen. Hoe ging? In Maaskants beleving Hij hep de hele wedstrijd al en te zeiken; zei dat wel even op de bek zou en,n- Toen kwam er een kop- La|. Daar ben ik dus keihard in- Ik sprong hem in zijn n-, Hij ging neer, ik kreeg 1 Sloeg nergens op. Ik had irtj°P geel gerekend." Toch ac- ,e.:eerde Maaskant de schor st van zes duels en ging hij in beroep. „Expres niet, om- ik er geen extra ruchtbaar- ,1 aan wilde geven." GPD Maar momenteel raam ik de to tale schuld op 3,5 miljoen euro, met name aan twee hoofdspon sors. Maar er Zijn ook nieuwe schulden aan sociale zekerheid, btw en de belastingen. Er is al twee keer beslag op de bankre keningen van Verbroedering ge legd. Ook de stad Geel stuurde een deurwaarder. De club moet onmiddellijk 225.000 euro op ta fel leggen. En Geel heeft tegen het einde van het jaar een half miljoen euro nodig om een licen tie te krijgen." Geel geldt in België als een ech te schandaalclub. Afgelopen sei zoen moest de ploeg als straf voor een omkoopaffaire degrade ren naar de derde klasse en kreeg het ook nog eens zes pun ten in mindering. In de zomer stapte het voltallige bestuur op vanwege de verplichte degrada tie. Van der Zwan, die sinds en kele jaren in het Belgische stad je Geel woont, werd gevraagd het voorzitterschap op zich te nemen. De afgelopen maanden waren voor hem echter geen pretje. Van der Zwan kreeg snel te ho ren dat hij moest opstappen. „Ik stelde dat er geen cent mocht worden uitgegeven zonder toe stemming van de raad van be stuur. Dat werd me niet in dank afgenomen. 'Voorzitter, voor ons hier in de Kempen is om gaan met zwart geld een sport. U moet daar niet zo zwaar aan tillen', kreeg ik te horen. Ik zei dat we ons geen nieuw schan daal konden permitteren. Op een bestuursvergadering werd zelfs een lijst opgedreund van al le spelers en helpers die van een bepaalde sponsor geld in het zwart krijgen. Ik zat verstijfd. Acht mensen woonden die verga dering bij." De zaak ontspoorde en Van der Zwan diende zelfs een klacht in wegens bedreigingen. „Op 12 en 13 oktober werd gedreigd om mijn woning in brand te steken. Als ik me nog in het stadion zou vertonen, zou ik klappen op mijn kop krijgen. Bovendien wil ik een schadevergoeding van 50.000 euro van drie personen die me weg wilden. Geel betaalt nu de prijs van het wanbeleid uit het verleden. Als er geen ein de komt aan het zwarte geld, dan is het gedaan met Verbroe dering Geel." GPD door Robert-Jan Friele AMSTERDAM - Met het aan trekken van René Mijnders heeft de roeibond KNRB het coachingteam voor de Olympi sche Spelen van Peking rond. De 52-jarige Mijnders volgt Josy Verdonkschot op als coach van de zware vrouwen. Daarmee kiest de roeibond KN RB voor een naam die in het ver leden talloze malen garant stond voor succes. Zo pakte Mijnders (52) als coach van de Holland Acht in 1996 olympisch goud in Atlanta. De voorbije twee jaar werkte hij in Zwitser land. Zelfs daar kon Mijnders in korte tijd iets teweegbrengen: zijn 'Achter' eindigde als vierde op de eigen Rotsee Regatta in Luzern. „Het was een heel mooi traject en ik had het graag willen afma ken tot aan de Olympische Spe len," aldus Mijnders. „Maar van wege mijn privésituatie heb ik toch voor Nederland gekozen." Mijnders en zijn echtgenote ver wachten over drie weken hun eerste kind. Dit jaar pendelde hij heen en weer tussen Neder land en Zwitserland, omdat hij er niet permanent wilde wonen. Net als Mark Emke, Jan Klerks en Susannah Chayes komt Mijn ders in het Coachfonds van sportkoepel NOCNSF. Daarmee heeft de roeibond het coaching team voor de Spelen rond. Emke begeleidt de zware man nen, Klerks en Chayes de lichte roeiers en Mijnders de zware vrouwen. Onder leiding van Die- derik de Boorder wonnen die in de acht olympisch brons in Athe ne (2004).' Met Verdonkschot als coach werd nog brons gewonnen op de WK van 2005, maar dit seizoen vielen de prestaties tegen. Om dat de roeisters hadden aangege ven niet langer met Verdonk schot te willen werken, moest de bond op zoek naar een opvol ger. Mijnders: „Ik moet eerst een analyse maken van waar we staan, maar het lijkt me dat we met deze groep mooie dingen kunnen doen." GPD Aarhus, Deens Open. Mannen. Eer ste ronde: Palyama (Ned) - Yang (Gua) 19-21 21-14 21-13, Rice (Eng) - Pang (Ned) 21-18 9-21 21-17, Wacha (Pol) - Ridder (Ned) 21-19 21-18, Moody (NZe) -Massing (Ned) 22-20 21-15. Mannen. Parijs. Eerste ronde: Chela (Arg) - Srichaphan (Tha) 6-3 3-0 opg. Grosjean (Fra) - Malisse (Bel) 6-1 7-6 (7), Wawrinka (Zwi) - Gicquel (Fra) 7-6 (6) 6-7 (4) 7-6 (2), Clement (Fra) - Massu (Chl) 6-1 6-4, Benneteau (Fra) - Santoro (Fra) 5-7 6-3 7-6 (5), Thomas Johansson (Zwe) - Spadea (VSt) 7-6 (4) 7-6 (1 (.Tweede ronde: Toersoenov (Rus) - Almagro (Spa) 6-3 5-4 opg. Ginepri (VSt/11) - Ferrer (Spa) 6-3 6-4, Safin (Rus) - Söderling (Zwe/18) 3-6 6-3 6-4, Davidenko (Rus/4) - Christophe Rochus (Bel) 6-0 6-0. Vrouwen. Quebec. Eerste ronde: Wozniak (Can) - Jidkova (Rus) 6-4 6-2, Sucha (Slw) - Rubin (VSt) 6-4 6-2, Perry (VSt/6) - Czink (Hon) 6-2 3-6 6-3, Poetsj- kova (Rus/8) - Tétreauit (Can) 6-0 6-2, Granville (VSt) - Kostanic (Kro) 6-4 6-4, King (VSt) - Leptsjenko (Oez) 2-6 6-3 6-4. Hasselt. Eerste ronde: Radwanska (Pol) - Bovina (Rus) 6-4 6-2, Kanepi (Est) - Dechy (Fra) 6-4 6-4, Rezai (Fra) - Grön- efeld (Dui/9) 6-1 6-3, Kloesel (Dui) - Vin ei (Ita) 6-1 6-7 (4) 6-4, Flipkens (Bel) - Vesnina (Rusl 4-0 nnn DaniiliHnu ffiril - Sugiyama (Jap) 0-6 6-3 6-4, Kerber (Dui) - Oprandi (Ita) 6-1 4-6 4-1 opgave Oprandi, Schiavone (lta/2) - Shaughnes- sy (VSt) 6-2 6-1. WK vrouwen, Kobe/Osaka. Eerste groepsronde. Poule A: Zuid-Korea - Costa Rica 3-0 (25-16 25-15 25-17), Po len - Kenia 3-1 (25-15 25-17 20-25 25-20), Taiwan - Japan 3-1 (18-25 25-18 25-19 25-23). Stand: 1. Zuid-Korea 1-2 (3-0) 2. Polen 1-2 (3-1) 3. Taiwan 1-2 (3-1) 4. Kenia 1-1 (1-3) 5. Japan 1-1 (1-3) 6. Costa Rica 1-1 (0-3). Poule B: Domini caanse Republiek - Duitsland 0-3 (17-25 16-25 21-25), Mexico - Rusland 0-3 (8-25 11-25 10-25), China - Azerbeidzjan 3-1 (25-23 24-26 25-16 25-22). Stand: 1. Rusland 1-2 (3-0) 2. Duitsland 1-2 (3-0) 3. China 1-2 (3-1) 4. Azerbeidzjan 1-1 (1-3) 5. Dominicaanse Republiek 1-1 (0-3) 6. Mexico 1-1 (0-3). Poule C: Brazi lië - Puerto Rico 3-0 (25-21 25-15 25-18), Nederland - Kameroen 3-0 (25-16 25-17 25-18), Verenigde Staten - Kazachstan 3-2 (19-25 25-19 25-19 26-28 16-14). Stand: 1. Nederland 1-2 (3-0) 2. Brazilië 1-2 (3-0) 3. Verenigde Staten 1-2 (3-2) 4. Puerto Rico 1-1 (0-3) 5. Kameroen 1-1 (0-3) 6. Kazachstan 1-1 (2-3). Poule D: Peru - Egypte 3-0 (25-19 25-6 25-13), Tur kije - Cuba 0-3 (20-25 25-27 21-25), Italië - Servië en Montenegro 1-3 (18-25 22-25 25-19 25-27). Stand: 1. Peru 1-2 (3-0) 2. Cuba 1-2 (3-0) 3. Servië en Mon tenegro 1-2 (3-1)4. Italië 1-1 (1-3) 5.Tur- Ifiip 1-1 (n.m fi Fm/ntc* 1-1 lD."i\ Robbie de Muijnck, trainer van Aardenburg: „Hoe hoger spelen, hoe beter. Dat moet het streven van een sportman zijn." foto Ruben Oreel door Rinus Verberkmoes AXEL - Vanaf de start van de competitie in de vierde klasse A van het zondagvoetbal valt zowel langs de lijn als in bestuurska mers te horen dat de indeling het beste is wat voetballend Zeeuws-Vlaanderen de laatste jaren overkomen is. Er zijn alleen maar derby's, waardoor de kantines goed draaien en de reiskosten binnen de perken blijven. Het is lachen geblazen voor de pen ningmeesters. Promoveren naar de derde klasse lijkt niet aanlokkelijk. Maar dat blijkt genuanceer der te liggen. Vast staat dat het bestuur van koploper Clinge niet staat te dringen om de overstap naar de derde klasse te maken. „Voor mij hoeft dat niet", liet voorzitter Jean de Houck al enkele malen weten. Hij voelt zich met zijn medebestuurders als een vis in het water in deze vierde klasse. Trai ner Honny Claessens van Clinge kan zich daar aardig in vinden. „Uiteraard proberen we zo hoog mogelijk te eindigen. Maar Clinge is nog niet rijp voor de derde klasse. De selectie is daarvoor te smal. Ons uitgangspunt is bij de top vier te eindigen. Slagen we daarin, dan is aan onze missie voldaan." Anton van Driessche, voorzitter van Hulster- loo, dat de tweede plaats op de ranglijst in neemt, ziet promoveren evenmin zitten. „Het is in ieder geval niet onze doelstelling. Ons voor de winterstop in het linkerrijtje handhaven is en blijft onze eerste doelstel ling. Liever een goed jaar in de vierde klas se dan een moeizaam jaar in de derde klas se. Voor een kleine club als de onze is die klasse eigenlijk niet haalbaar. Eigen charmes Dat spelen tegen alleen clubs uit de regio Zeeuws-Vlaanderen zo zijn charmes heeft, onderkent Jack Kou wijzer, voorzitter van Breskens, ten volle. „Voor ons is het momen teel een klasse waarin we thuis horen. Vorig jaar speelden we in de derde klasse en ein digden we met elf punten. De terugreizen vanuit Brabant naar Breskens waren na een nederlaag geen pretje. Hopelijk kan ik over enkele jaren een positiever geluid laten ho ren. De ploeg moet er eerst aan toe zijn en het spel tegen welke tegenstander in de vier de klasse dan ook zelf kunnen maken. Ik ben dus niet ongelukkig met de huidige si tuatie." Een ietwat ander geluid laat zijn plaatsge noot Robbie de Muijnck, coach bij Aarden burg, horen. „Hoe hoger we spelen, hoe be ter. Dat moet het streven van een sportman zijn. Spelen in de derde klasse moet naar mijn mening een uitdaging betekenen. Ont breekt dat streven bij de club, dan moet je ook geen betaalde trainer aantrekken. Die kosten kun je dan voor iets anders gebrui ken." RIA W. deed enkele jaren ervaring op in de derde klasse. Hetgeen te merken was aan af genomen bezoekersaantallen en kantine-op brengsten. Voorzitter Walter van Haelst vindt echter dat dat promotie niet in de weg mag staan. „We moeten het sportieve aspect als uitgangspunt nemen. Promoveren we, dan is dat mooi. Als je geen kampioen wilt worden, moet je niet mee willen doen aan de competitie. Zou onze trainer het bijvoor beeld in zijn hoofd halen om te zeggen dat hij niet wil promoveren, dan zullen we naar een ander op zoek moeten. Bij Mare de Kun- der is daar echter geen sprake van." Erik Rijckaert, trainer van Axel, streeft ook het hoogste na. Als het maar enigszins kan wil hij de overstap naar de derde klasse ma ken. „Liever elke veertien dagen in de bus dan steeds maar tegen ploegen te moeten knokken die, als ze tegen Axel moeten spe len, alles op alles zetten om juist dan een goed resultaat te boeken." „Uitkomen tegen alleen maar regionale teams kan leuk zijn, maai' of dat een verbete ring van het regionale voetbal ten goede komt, betwijfel ik. Dat promoveren naar de derde klasse bij Axel geen heilig moeten is, wil niet zeggen dat wé er niet voor gaan. Want dat is juist wel het geval."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45