PZC KBO Steen roept op tot protest Kinderen smikkelen op school Sluise partij Nieuw West nog niet uit crisis Opzet Klaverblad verontrust de KBO SPMNTPHOTO 2 Korting op ouderenvervoer schiet bond in verkeerde keelgat Autoverkopers speelden voor eigen rechter Gratis! Wij geven u de helft cadeau! PZC Boete voor parfumdieven Mishandeling hond bestraft Nieuwe gemeentesecretaris zeeuwse almanak Juist Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 woensdag 1 november 2006 l 1f,- editie Zeeuws-Vlaanderen door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Voorzit ter Piet Hamelinck van de Ka tholieke Bond van Ouderen (KBO) in Zeeland maakt zich zorgen over de organisatori sche veranderingen bij Het Kla verblad. Deze provinciale instantie dient organisaties van advies die opkomen voor de belangen van ouderen, gehandicapten, en patiënten in de gezondheids- zorg. Het Klaverblad verruilt zijn stichtingsbestuur voor een raad van toezicht en een deelne mersraad. De deelnemersraad krijgt zeggenschap in de taken die Het Klaverblad uitvoert. De raad van toezicht ziet toe op de financiële en organisatori sche huishouding van het plat form. Zo wil de stichting een professioneler niveau bereiken. Tijdens de algemene vergade ring van de KBO Zeeland in Kloosterzande gaf voorzitter Hamelinck van deze bond er blijk van, dat hij niet veel ver trouwen heeft dat de structuur wijzigingen een verbetering in houden. „Een Raad van Toe zicht heeft doorgaans veel in vloed", aldus Hamelinck, „maar ik ben bang dat die men sen weinig affiniteit hebben met het werk dat moet worden gedaan. Bovendien heb ik er ook bezwaar tegen dat ze geho noreerd gaan worden voor hun werk in de Raad van Toezicht. Het is toch provinciaal geld en dat kan beter in het werkveld worden besteed." Uit een enquête die de commis sie Identiteit van de ouderen bond heeft laten houden naar de activiteiten van de KBQ is gebleken, dat de meerderheid alles het liefste bij het oude wil houden, zo liet Emmy Lansu na mens deze commissie weten. Dat betekent dat er volgend jaar toch weer een bedevaarts- reis naar Oostakker en een ad ventsviering zullen worden ge houden. Waar die laatste viering plaats vindt is nog niet bekend, maar waarschijnlijk niet in gemeen schapscentrum Den Dullaert, zoals door een aantal KBO-le- den is verzocht. „Wij streven ernaar de kosten voor de viering zo laag moge lijk te houden zodat iedereen er aan deel kan nemen", aldus Lansu. „Den Dullaert is een commercieel bedrijf en het is voor ons onmogelijk daar tegen een redelijke prijs deze activi teit te organiseren." i- door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De afde ling Sint-Jansteen van de Katho lieke Bond van Ouderen (KBO) roept de andere afdelingen van deze bond op bij de gemeente Hulst te protesteren tegen de be zuinigingen op het vervoer voor ouderen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Secretaris Jos van Eek van de Steense afdeling van de ouderen bond maakte daarvoor gister ochtend gebruik van het feit dat alle afdelingen bijeen waren op de algemene jaarvergadering van de KBO Zeeland. Die vond plaats in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Van Eek wees erop, dat de.afde- ling Sint-Jansteen het er abso luut mee oneens is, dat de ge meente Hulst de vervoersvergoe- dingen aan ouderen drastisch wil verminderen. „We praten al lemaal over eenzaamheidsbe- strijding, maar door dit soort maatregelen werk je eenzaam heid juist in de hand", aldus Van Eek. Hij deed een beroep op het bestuur van de KBO Zee land om het protest van de afde ling Sint-Jansteen bij de ge meente te ondersteunen. Voorzit ter Piet Hamelinck van de Zeeuwse bond ging daar echter niet op in. „We gaan hier geen gemeentepolitiek van Hulst be drijven", zo zei hij. „Ik denk dat de afdelingen in de gemeente Hulst mondig genoeg zijn om in de richting van het gemeentebe stuur van zich te laten horen." Van Eek is niet alleen bestuur der van de KBO in Sint-Jan steen, maar ook gemeenteraads lid voor het CDA in Hulst. Bui ten de orde van de jaarvergade ring van de ouderenbond liet hij weten, dat zijn partij in de be grotingsvergadering van de ge meenteraad terug wil komen op de bezuinigingen die voor de uit voering van de WVG in het ver schiet liggen. Het CDA wil de bezuiniging on gedaan maken door het extra di vidend dat de Zeeuwse gemeen ten van nutsbedrijf Delta krij gen daarvoor als dekkingsmid del te gebruiken. Volgens Van Eek heeft de aandeelhoudersver gadering van Delta besloten tot een structurele verhoging van de dividenduitkering. Dat bete kent voor de gemeente Hulst, dat die in plaats van één miljoen euro een bedrag van 1,3 miljoen euro krijgt. „Een deel van dat extra geld willen wij inzetten voor het op peil houden van de bijdragen in het kader van het collectief vervoer", zei Van Eek. door Aector Dooms MIDDELBURG - De auto hadden de mannen (20 en 61 jaar) uit Hoedekensker- ke meegenomen, maar werd op verzoek van hun raadsman M. Kalle snel weer teruggegeven aan de eigenaar. Dat pleitte het duo niet vrij, want ze moesten zich gisteren in Middelburg hiervoor verantwoorden. De verdachten kregen van politierechter A. Jans- sens-van Kampen veertig werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, opge- legd. De mannen hadden 17 mei in Wissenkerke voor eigen rechter gespeeld, omdat ze nog geld tegoed hadden uit de verkoop van een andere auto. Met de klant was er een afbetalingsregeling af gesproken, maar er bleef een bedrag van 670 euro openstaan. Toen de eige naar de (nog niet afbetaal de) auto doorvei kocht en met het geld een andere au to aanschafte ging de jong ste verdachte samen met zijn 61-jarige pleegvader tot actie over. De eigenaar wilde het wegnemen van de auto voorkomen en kwam door een duw van de twintigjarige man ten val. Aan haar moet 387 euro schadevergoeding worden betaald. Met een glaasje melk, yoghurtdrink of sinaasappelsap erbij genieten de kinderen van de versgebakken bolletjes en boterhammen tijdens het Nationale Schoolontbijt. foto Peter Nicolai door Patricia de Ryck TERHOLE - Uitgelaten nemen de kinderen van basisschool Ter- vliet in Terhole plaats aan de grote tafels die al vol met brood en beleg staan. „Dit is toch geen mes", roept één van de jongens, als hij het plastic bestek ziet lig gen. Eieren, muisjes, stroop, smeerkaas, jam, de leerlingen be studeren alles aandachtig. Voor af zijn ze het over één ding eens. Ze hebben honger Als de duim van alle docenten (Advertentie) Week van het Zeeuwse Boek 2006 1 T/M 11 november omhoog gaat, is het eventjes stil. Het is de beurt aan directeur Werner Dewitte, die speciaal naar school gekomen is voor dit evenement. Hij vertelt over het Nationaal Schoolontbijt, want daarvoor zitten alle basisschool leerlingen samen met de peuters aan de lange tafels. „Waarom is ontbijten belangrijk?" Mats (9) weet het antwoord. „Dat is ge zond voor je lichaam", roept hij. Wat er gebeurt als je niet ont bijt, weet Gijs. „Dan word je chagrijnig, krijg je hoofdpijn en kun je je moeilijk concentre ren." Het Nationaal Schoolontbijt wordt georganiseerd door Stich ting Bakkerij Imago (SBI) en het Voorlichtingsbureau Brood om het belang van het ontbijt als goede start van de dag te on derstrepen. Dit jaar nemen 1500 scholen deel aan het Nationaal Schoolontbijt door heel het land, dat zijn zo'n 325.000 schoolontbijtjes! Het thema is 'Samen ontbijten werelds'. De kinderen hebben in de klas dan ook al heel veel informatie over het project gehad. Waar het geld dat met de actie wordt ver diend, naar toe gaat weet Sjoerd (11). „Naar het Nelson Mandela Kinderfonds." Als de directeur het sein geeft, is het tijd om aan te vallen. Bram (11) vindt het wel raar dat er veel zoet beleg is. „Het is een ontbijt voor kinderen. Zoveel suiker is toch niet goed. Ik had juist vlees en kaas verwacht, maar het is wel lekker hoor." Advertentie Op de tafels staan ook verschil lende dozen met daarin oranje gekleurde eieren. Veel kinderen nemen er eentje, maar Douwe (10) heeft daar spijt van. „Ze zijn echt niet lekker." Toch snappen hij en zijn vrienden wel dat ze niet moeten klagen. „Wij zijn gewoon verwend. Arme mensen die nooit een eitje eten, zullen dit heel lekker vinden," zegt Bram. 1 Genieten Verderop zit een groepje nog steeds te smikkelen. Astrid (7), Ines (7), Melanie (9), Lieke (9), Ingmar (9) en Wouter (9) vinden het allemaal erg lekker. Ze heb ben vanochtend expres niet ge geten om van alle heerlijke din gen te genieten. Astrid eet nooit zoveel, maar nu is ze al aan haar derde boterham bezig. De muis jes zijn in dit groepje erg popu lair. Er is zoveel eten dat de kinde ren het niet allemaal op kunnen. Karei Lansu, die Dewitte ver vangt nu hij thuis zit na een ope ratie, brengt alles wat over is naar de voedselbank in Hulst. „Ik rij ook nog even langs de scholen in Graauw en Nieuw-Namen om daar het over schot op te halen. Zo hebben an deren er ook nog wat aan." Niet alleen in Terhole konden de kinderen genieten van een heerlijk ontbijt. Ook in Sint-Jan steen, Heikant, Hengstdijk, Lamswaarde, Koewacht, West- dorpe, St. Willibrordus in Hulst, CBS Kompas in Hoek, Zuidland- school, St. Willibrord en De Geule in Temeuzen kregen de scholieren een ontbijtje voorge schoteld. De Rembrandts van Oostkapelle B november ID.3D - 15.DD uur van Th. Laurmnus Bij besteding van tenminste 15,- aan boeken in de deelnemende Zeeuwse boekhandels. gratis museumkaartje; op 11 of 12 november in re leveren bij et in de zes deelnemende m (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van'Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. !j MIDDELBURG - Een 45-jarige vrouw uit het Belgische Bredene is gisteren voor winkeldiefstal conform de eis ver oordeeld tot 220 euro boete en het betalen van zestig euro schadevergoeding. De winkeliers in Sluis zijn op hun hoede zodra de klant uit België hun parfumerie binnenkomt. Het lukte de Vlaamse bij een bezoek aan een parfumerie in Sluis, op 30 mei, dan ook niet ongemerkt een flesje parf um in haar tas te stoppen. Toen ze de winkel wilde uitgaan, werd haar tas gecontroleerd. Daarin trof de eigenares ook gestolen spullen van andere parfumerieën aan. De winkelierster waarschuwde haar collega's en de politie, waarna de die vegge werd aangehouden. De verdachte liet gisteren in Middelburg via haar advocaat G. Soete weten de parfum niet te hebben gestolen. Ze had de parfum willen omrui len. „Mijn cliënte is een verwoed verzamelaarster. Ze heeft een voorraad van 8.000 flesjes en wilde de par fum, die ze 'dubbel' had omruilen. Waarom zou ze stelen? Ze woont in een grote villa en rijdt in een Porsche.". Politierechter A. Janssens-van Kampen vond de gedetailleerde verkla ringen van drie getuigen overtuigender. MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner van Hulst ergert zich al jaren mateloos aan het geblaf van de twee honden van de buurvrouw. Toen een van de honden op 12 mei te gen de houten schutting (grenzend aan zijn woning) stond, stak de Hulstenaar met een stok in de kop van het pit-bull-achtige dier. „Ik hoorde de hond janken", zei de man gisteren op de zit ting van de Middelburgse politierechter. De officier van justitie eiste 300 euro boete, waarvan de helft voorwaarde lijk. Ook voor de politierechter stond vast dat de verdach te de hond opzettelijk had verwond. Zij vonniste conform de eis van de officier. De buurvrouw had die middag na haar werk de honden in de tuin gelaten en was wegge gaan. Toen ze terugkwam trof ze haar hond bloedend aan. De dierenarts hechtte de wond. De kosten van 187 euro wer den gisteren verhaald op verdachte. Die gaf toe het recht in eigen hand te hebben genomen, maar stelde dat hij zijn jonge kinderen had moeten beschermen. MIDDELBURG - Aart van den Brink is per 1 januari de nieuwe gemeentesecretaris van Middelburg. Van den Brink vervult nu nog dezelfde functie in de gemeente Uden. Hij volgt Ad Eijkenaar op, die afgelopen zomer vertrok;. Een gemeentesecretaris heeft de leiding over de ambtelij ke organisatie. door Frank van Cooten SLUIS - De leden van Nieuw West weten voorlopig niet wat ze met de politieke crisis binnen hun eigen partij moeten doen. Ze kwamen er gisteravond tij dens een ledenvergadering niet uit. Bij het ter perse gaan van deze krant was het eindoordeel van de leden nog niet bekend maar bestuursvoorzitter Paul van Vel- zen meldde een uur voor midder nacht dat waarschijnlijk werd besloten een time-out te nemen. Zorgvuldigheid „Het is een heel lastige kwestie die we zeer zorgvuldig moeten aanpakken. Onze leden wilden niet overhaast een besluit ne men. Wat de leden beslissen heeft immers consequenties voor de lange termijn. Ik ver wacht daarom dat de leden er vanavond niet uitkomen", zei de voorzitter gisteravond. De fractie van de Sluise partij Nieuw West twijfelt aan de ge loofwaardigheid van haar wet houder Adri Rosendaal in de kwestie over de verbouwing van het gemeentehuis in Oostburg. Fractievoorzitter Hans Meijer vindt de basis voor een Nieuw West wethouder in het college weggevallen maar Rosendaal wil niet opstappen. Nieuw West heeft altijd gezegd dat de verbouwing van het ge meentehuis geen noodzaak is. Rosendaal was als fractievoor zitter van de partij toen een van de felste tegenstanders van de verbouwing. Toen Nieuw West deel ging uitmaken van dit colle ge werd in het bestuursakkoord overeenstemming bereikt over een maximale prijs van vijf mil joen. De gemeenteraad stemde vorige week echter in met het college-voorstel om het gemeen tehuis voor bijna zeven miljoen euro te verbouwen. Nieuw West stemde als enige partij tegen het voorstel. Verdedigbaar Wethouder Rosendaal vindt het nieuwe plan goed verdedigbaar, omdat de jaarlasten slechts op 248.000 euro worden gehouden. Zijn eigen fractie vindt dat dus niet. Fractievoorzitter Meijer kan het niet meer uitleggen dat de verbouwing van het gemeen tehuis opeens bijna zeven mil joen moet kosten. Nieuw West is hierdoor in een politieke crisis beland. Vertrouwen Centrale vraag voorafgaande aan de ledenvergadering was of de leden het vertrouwen in wet houder Rosendaal zouden opzeg gen of dat ze eigen fractie zou den laten vallen. De leden slaagden er gister avond echter niet in een defini tief oordeel te vellen over de kwestie. Na een week vol gemodder in files en langs weg afzetting en (met bijbehorende 'dank voor uw begrip'-berichten) draaide die Vlissingse automobiliste opnieuw de snelweg op. Er ontsnapte haar een woord waar verschoning op hoort te volgen toen ze op de toerit naar de A58 drie grote vracht- ivagens vol asfalt voor zich kreeg De laatste van de kleine colon ne had nog iets anders op zijn laadklep staan dan het sobere en onheilspellende 'werkver keer': 'Doarhejetgesodemie- ter'. Kiek. Die snapt het tenmin ste. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). Inclusief GRATIS enveloppen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41