schrapt subsidie ZMF Voor jeugd, maar ook voor oude rockers PZC Katholieke regio zoekt naar oplossing personeelstekort Zestig jaar zijn niet voor niets geweest Women in Rock festival Demonstratie extreemrechts mag Mishandeling hond bestraft agenda \)Reimers waals e fracties vinden dat milieufederatie vooral dwarsligt Urnenmuur in elke kern Boete voor dronken bromfietsster Feest 40-jarig jubileum lerares Concert Celtic 4 Selfgemaakte- artikelenbeurs Pierre Bouwens uit Halsteren (links) en 1 door Cornelleke Blok SINT-MAARTENSDIJK - Zoals Ril land Dijkrock heeft en Nieuw-Vosse- meer Borstrock, zo moet Women in Rock over een tijdje hét Thoolse rockfes tival zijn. Het is op dit moment mis schien nog toekomstmuziek, maar Ton van Riet (37) uit Sint-Maartensdijk en Pierre Bouwens (35) uit Halsteren zijn vastbesloten om met hun Stichting Tho- len Rockt een beetje leven in de Thoolse brouwerij te brengen. Op zaterdag 2 december is de tweede editie van het Women in Rock festival in sport- en gemeenschapscentrum Hae- stinge in Sint-Maartensdijk. Zoals de naam al zegt, spelen op het festival al leen bands met een zangeres. „Er zijn hier op het eiland maar weinig grote evenementen. We willen iets leuks orga niseren voorde jeugd, maar ook voor de oude rockers", legt Bouwens uit. „Ik speel zelf in een band met een zangeres, Nodal Point. Bij optredens kwamen we vaak andere bands tegen. Vorig jaar be sloten we om de koppen bij elkaar te ste- van Riet uit Sint-Maartensdijk ken en een festival te organiseren." Ook Van Riet trad toen op met zijn hardrock band Tears of Blood. „Aan het eind van hét festival van vorig jaar riepen we al dat we een tweede edi tie wilden houden, dus toen konden we er eigenlijk niet meer onderuit", lacht Bouwens. Hij besloot het dit jaar profes sioneler aan te pakken. Samen met Van Riet richtte Bouwens in mei Stichting Tholen Rockt op. Van Riet: „We willen duidelijk maken dat het niet zomaar even om een feestje gaat. We willen naam krijgen in de regio en een goede tegenhanger worden van bijvoorbeeld Dijkrock in Rilland of Borstrock in Nieuw-Vossemeer. Dat zal overigens nog wel even duren hoor." Met het vrouwenthema denken Bou wens en Van Riet iets unieks in handen te hebben. Bouwens: „Onze eerste ge dachte was om er dit jaar een mannen- editie van te maken, maar we hebben mei dit jaar Stichting Tholen Rockt op. van alle kanten het advies gekregen om het thema niet los te laten. Dit is echt iets origineels. Bovendien is het een uit daging om goede bands te vinden." Die blijken er wel degelijk te zijn, al moesten de organisatoren daarvoor wel een stukje over de Zeeuwse grenzen heen kijken. Met financiële bijdrages van de gemeente Tholen en sponsors hebben de organisatoren kunnen zor gen voor een goede line-up. „We wilden niet dezelfde bands als vorig jaar, dus we moesten toch wat verder weg kij ken." De hoofdacts bestaan uit de Duit se band de Hells Belles en The Riplets uit Rotterdam. „De eerste is een cover band van AC/DC, die bestaat uit vijf meiden. The Riplets spelen pretpunk." Behalve muziek brengt Women in Rock ook enkele paaldansoptredens, verschil lende kraampjes en een skatebaan voor de jeugd. Bouwens en Van Riet hebben hun stich- foto Dirk-Jan Gjeltema ting niet alleen voor het Women in Rock festival opgericht, benadrukken ze. Ze hebben nog veel meer plannen. „Op zo'n festival kunnen bandjes el kaar ontmoeten en op nieuwe ideeën ko men. We zijn nu nog heel erg druk met het festival, maar op den duur willen wé een lokaal en regionaal platform worden voor bandjes", kijkt Bouwens vooruit. „Lokale muzikanten moeten bij ons terecht kunnen voor vragen. Wij kunnen ze helpen door onze eigen erva ring als muzikanten en door ons net werk", voegt Van Riet toe. Voordat die plannen verwezenlijkt zijn, is er nog genoeg werk aan de winkel om het festival dit jaar succesvoller te ma ken dan vorig jaar. Bouwens: „Vorig jaar hadden we zo'n 250 bezoekers. We hopen dat aantal dit jaar te evenaren." De voorverkoop voor het Women In Rock festival begint vandaag. Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij party centrum Haestinge in Sint-Maartens dijk en café 't Centrum in Poortvliet. Meer informatie via internetpagina www .tholenrockt.nl woensdag 1 november 2006 MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg heeft toestemming gegeven voor een demon stratie tegen de bouw van een moskee door een extreem rechtse groepering op zaterdag 11 november. Hij heeft wel een aantal voorwaarden gesteld. Racistische of beledigende uitingen zijn verboden, de stoet mag ner gens stil blijven staan, demonstranten mogen geen blik ken, flessen of vlaggenstokken bij zich hebben en de de monstranten mogen hun gezicht niet verbergen. De politie zal in groten getale aanwezig zijn, zei Schouwe naar gisteren. De Nationalistische Volks Beweging (NVB) heeft aangekondigd met vijftig tot tachtig mensen naar Middelburg te komen. De burgemeester houdt er reke ning mee dat er meer demonstranten komen. Ook wordt rekening gehouden met een tegendemonstratie. Schouwe naar zegt geen keuze te hebben gehad. „We hebben een de monstratievrijheid in Nederland." MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner van Hulst ergert zich al jaren mateloos aan het geblaf van de twee honden van de buurvrouw. Toen een van de honden op 12 mei te gen de houten schutting (grenzend aan zijn woning) stond, stak de Hulstenaar met een stok in de kop van het pit-bull-achtige dier. „Ik hoorde de hond janken", zei de man gisteren op de zitting van de Middelburgse politie rechter. De officier van justitie eiste 300 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. Ook voor de politierechter stond vast dat de verdachte de hond opzettelijk had verwond. Zij vonniste conform de eis van de officier. De buurvrouw had die middag na haar werk de honden in de tuin gela ten en was weggegaan. Toen ze terugkwam trof ze haar hond bloedend aan. De dierenarts hechtte de wond. De kosten van 187 euro werden gisteren verhaald. STREEKACTIVITEITEN ELLEWOUTSDIJK Het Fort, 10.00-17.00 uur: Open voor bezichti ging; GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie diverse ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter deZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Bil jart voor ouderen, buurtwerk Goese Pol der; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopende activiteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; 's-GRAVENPQLDER - Dorpshuis Ons Dorpsleven, 19.30 uur: Jaarvergadering Dorpsraad 's-Gravenpolder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - De Vroone, 09.30 uur Hout- snijclub; 9.30-11.30 uur: Koersbal;13.00 uur: Soos, biljarten; 13.30 uur: Ouderen- koor; 14.00 uur: Sjoelen. 14.00: Koers bal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Gymnastiekzaal Nieulandestraat, 15.30-16.30 uur: Bewe gen voor senioren Gymnastiekvereni ging Sparta; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; QUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Inter nationaal dansen; SINT-MAARTENSDIJK OBS De Rie- burch, 19.15 uur: Zorgavond; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu terochtend; 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten 15.00 uur: Interna tionaal dansen; YERSEKE - Bibliotheek, 14.00-14.30 uur: Voorlezen voor kinderen t/m 9 jaar; 20.00 uur: Zeeuwse Vertel- en muziekac- tiviteit; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zingen met ouderenkoor Vrede lust. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES j Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 -■"'i Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 4 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Majoor Rob Paardekam KRUININGEN - Een ruime «eerderheid in de gemeente raad van Reimerswaal besloot jisteren de subsidie aan de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) itop te zetten. Aanleiding vormt ie strijd van de milieuclub te- jen het uitzaaien van Ierse mos- iclen in de Oosterschelde. partijen ter discussie werd ge steld. De federatie mocht nog wel tekst en uitleg komen geven aan de gemeenteraad. Dat ge beurde in april, maar daarna bleef het stil. Mede omdat al leen de WD, Leefbaar Reimers waal en de Christenunie onom wonden stelden dat de subsidie geschrapt diende te worden. CDA en SGP deden dat niet. CDA-fractievoorzitter P. Koe man zei gisteren dat zijn fractie door verschillende partijen is be schuldigd van halfslachtigheid, omdat ze geen duidelijke keuze durfde te maken. Kritisch De christen-democraten waren kort na de uitspraak van de Raad van State zeer kritisch over de ZMF, maar zouden niet door durven te pakken. Daar kwam gisteren een eind aan toen het CDA voorstelde om de subsidie te beëindigen. Volgens Koeman is de milieufederatie van een groep idealisten uitge groeid tot een organisatie die van procederen zo ongeveer haar kerntaak heeft gemaakt. Hij stelt verder dat de ZMF niet meer voldoet aan de doelstelling waarmee de subsidie destijds is verstrekt, namelijk het construc tief meedenken over allerlei plannen. In plaats daarvan zou de federatie nu liever dwarslig gen en zodoende een voor Rei merswaal belangrijke beroeps groep (de mosselsector) de nek omdraaien. Dat is iets wat directeur M. van Mierlo tijdens zijn bezoek aan de raad overigens ontkende. Vol gens hem verdient de mosselsec tor een stevige plek in de Zeeuw se delta, maar dan wel op een duurzame manier. Met de steun van het CDA erbij, is een ruime meerderheid nu voor het schrappen van de subsi die, want ook de SGP gaat daar mee akkoord. Alleen de PvdA wil nog geld geven aan de mi lieufederatie. „De ZMF maakt gewoon gebruik van haar moge lijkheden", aldus raadslid C. Schoof. „Het is flauw om met een de subsidie stop te zetten, nu ze een keer iets doet wat niet in ons straatje past." Ook het college was voorstander van het continueren van de subsidie. KRUININGEN - Alle begraafplaatsen in Reimerswaal krijgen een urnenmuur. Daarmee is de gemeenteraad gis teren akkoord gegaan. Tot nu toe staat alleen in Kruinin- gen een muur. Eerder dit jaar strandde een voorstel om ook andere be graafplaatsen er een te geven nog op de tegenstem van en kele partijen, omdat de financiën zouden ontbreken. Die situatie is veranderd. Alleen de SGP is nu nog tegen, om dat ze principieel tegen cremeren is. De muren bieden straks plaats aan twaalf urnen. De ChristenUnie stelde voor om ze groter te maken, maar daar gingen de andere partijen niet in mee. De voorgestelde grootte zou voorlo pig ruim voldoende capaciteit bieden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 24-jarige vrouw uit Goes voor dronken rijden op haar bromfiets conform de eis tot 150 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rij ontzegging veroordeeld. De verdachte werd 19 augustus in Goes op haar brommer om half vijf in de ochtend door de politie aangehouden. Uit de blaastest volgde een score van 670 microgram: drie keer zoveel alcohol als is toege staan. De Goese kampt met een alcoholprobleem en heeft daarvoor hulp gezocht. door Harmen van der Werf OVEZANDE - De samenwerken de rooms-katholieke parochies op de Bevelanden en Schouwen- Duiveland zijn naarstig op zoek naar een oplossing van het per soneelsprobleem dat mede is ont staan door het vrij onverwachte vertrek van priester Erick van Brakel naar Limburg. Een pries ter die mogelijk tijdelijk in de re gio actief wil zijn is inmiddels in beeld. „Heel bedroevend", omschrijft Ad Schenk uit Ovezande de per- soneelssituatie. Hij is voorzitter van de Interparochiële Vereni ging (IPV) op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland en als zo danig direct betrokken bij het weer op peil brengen van de be zetting. Het is hard nodig dat er snel iets gebeurt. Het regionale pastorale team zou ideaal ge sproken uit vier a vijf voltijdse medewerkers moeten bestaan. Met één voltijdse kracht en drie deeltijders (van wie één secreta riële ondersteuning) is de bezet ting minimaal. Veelbelovend Het zag er mei 2005 nog veelbe lovend uit, Een vernieuwd, vijf leden tellend team trad aan, met onder anderen pastoraal mede werkster Ineke van der Par en priester Erick van Brakel als nieuwkomers. Dit heeft niet erg lang geduurd. Pastoraal mede werkster Ria Ombelets vertrok als eerste, afgelopen maand ge volgd door de enige priester Van Brakel. Het werken in een regio met acht parochies was hem te gengevallen, omdat het moeilij ker is individuele contacten te leggen. IPV-voorzitter Schenk heeft niet de illusie dat op korte ter mijn het personeelsgebrek zal zijn opgelost. „Veel regio's kam pen met dit probleem. Alleen in Limburg doet zich dit minder voor." Een noodoplossing is in samen spraak met het bisdom Breda in de maak. De IPV Bevelanden en Schouwen-Duiveland heeft een tijdelijk priester op het oog. Schenk: „Over twee weken ver wachten wij duidelijkheid." Het bisdom is voor de regio ook op zoek naar een nieuwe pastoraal medewerker. „Een naam is ons nog niet bekend." De parochies op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland func tioneren 'gewoon' door ondanks het tekort aan medewerkers, vol gens Schenk. Zo zijn er tot op heden geen vieringen geschrapt, wat vooral is te danken aan de inzet van vier gepensioneerde priesters (emeriti). Schenk: „We zouden het zonder hen niet red den." Zeker niet als het gaat om onder meer het trouwen voor de kerk en de ziekenzalving van mensen die op sterven liggen. Alleen ge wijde priesters mogen dit doen. WOLPHAARTSDIJK - Lerares Ria Traas van de Ichtusschooi in Wolphaartsdijk viert van daag haar veertigjarig jubileum in het onderwijs. Alle kinderen van de Ichtus schooi doen mee aan de festivi teiten rond Ria. Zij wordt van ochtend in school om half negen ontvangen met een aubade en een bloem van ieder kind, waar na iedereen naar dorpshuis De Griffrioen gaat. Leerlingen uit de diverse groe pen geven daar voorstellingen. Voor ouders is er om 11.00 uur een receptie om Ria te felicite ren. GOES - Muziekgroep Celtic 4 treedt zaterdag op in het Am bachtscentrum in Goes. Celtic 4 brengt instrumentale en vocale Keltische folkmuziek. De groep bestaat uit vier leden uit één gezin, de familie Huige. Het optreden in het Ambachtscen trum in De Hollandsche Hoeve is van 14.00 tot 16.00 uur. door Rob Paardekam YERSEKE - Kees en Dik Polder vaart uit Yerseke mogen dan van bloemen houden, ze zitten niet graag achter de geraniums. Afgelopen zomer ging het echt paar nog drie keer op fietsvakan tie en ook thuis worden de peda len elke middag rondgedraaid. Soms wel anderhalf uur. Giste ren was daar geen tijd voor, want toen werd de deur platgelo pen vanwege de zestigste huwe lijksverjaardag. Het mag duidelijk zijn: Kees (80) en zijn vrouw Dik (78) ver keren nog altijd in goede gezond heid. Hij werd geboren in Zuid- land en zij in Spijkenisse. „We hebben elkaar leren kennen tij dens het schaatsen", legt Dik uit. „Door de inundatie stond er heel veel land onder water, dus daar was genoeg gelegenheid voor." Na het huwelijk in 1946 hebben de kersverse echtelieden elkaar drie jaar lang nauwelijks ge zien, omdat Kees werd opgeroe pen voor de dienstplicht. Hij zat zelfs achttien maanden in Indo nesië. In 1953 kocht hij samen met Dik een boerderij in Heke lingen, een dorpje in Zuid-Hol land. „In die tijd hebben we beiden hard gewerkt voor een schamele boterham", zegt meneer. „Daar om heb ik ook toegehapt toen een oude vriend van de marine me in 1967 vroeg of ik interesse had om naar Yerseke te komen om een champignonbedrijf te be ginnen." Dat bedrijf bestaat nog steeds, maar het echtpaar Poldervaart heeft er al lang geleden afstand van gedaan. Meneer heeft tot zijn pensionering nog in de mos selsector gewerkt. Dik heeft al tijd meegewerkt op de boerderij en in het champignonbedrijf en nam daarnaast de zorg voor de vier kinderen op zich. Inmiddels is de familie uitgebreid met zes kleinkinderen en even zoveel achterkleinkinderen. „Ik zat afgelopen zaterdag, toen we een etentje hadden, eens rond te kijken", vertelt Kees. „Als je het hele stel dan bij el kaar ziet, denk je: nou, die zes tig jaar zijn niet voor niets ge weest." Kees en Dik Poldervaart, hier met hun jongste kleinkind Dorly, zijn zestig jaar getrouwd. foto Dirk-Jan Gjeltema Nu de oude dag is aangebroken, zitten de Yersekénaren niet stil. Ze fietsen elke dag, zorgen voor de buurvrouw en meneer gaat el ke morgen naar zijn volkstuin. Zodoende voorziet hij de kinde ren en de buren altijd van verse groenten. Dik heeft altijd vele soorten fuchsia's en geraniums gehad. Haar voortuin was een begrip in de Margrietstraat. Ze moest haar hobby opgeven toen zij en haar man vier jaar geleden naar een seniorenwoning aan de Be gonialaan verhuisden. „Het is niet erg, hoor", zegt ze. „We wo nen hier heerlijk. Maar tot op de dag van vandaag roepen de men sen nog wel eens: goh, wat is het jammer dat jullie prachtige tuin er niet meer is." Van den Dongen PARKETVLOEREN basis voor ideaal wonen Amundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl Minister Veerman heeft inmid- lels weer een vergunning afgege- len voor het uitzaaien van de |nosselen, maar in maart ver- óood de Raad van State dat nog. pen bezwaar van de ZMF vorra- 3e daar mede de aanleiding toe. ipe verontwaardiging in Rei- Jaerswaal was zo groot dat de Jaarlijkse subsidie van 1100 eu- aan de ZMF door meerdere fcOES - Vrouwenvereniging Try- josa houdt zaterdag in Goes een peurs met zelfgemaakte artike len voor zending en diaconale pulp in ontwikkelingslanden en Sluipacties bij rampen. De beurs met onder meer hand werken, herfstkransen, kaarten, Woonaccessoires, kleding en olie- jollen is van 9.00 tot 13.00 uur i de Sionkerk, ingang aan de Louise de Colignylaan. Kinde ken kunnen knutselen en er is pen grabbelton. (Advertentie) (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33