Eaden speelt Celtish 27 oup wil met et publiek in omplot zitten Trijntje zingt met Michiel woensdag 1 november 2006 oup van 't Hek speelt de ko mende maanden diverse out voorstellingen van zijn ogramma Schreeuwstorm in eland. „Als je van me houdt, ordt het een leuke avond, an- niet", belooft hij beslist. aar komt de titel Schreeuw- iorm vandaan? „Van alles wat mijn kop te keer gaat, maar an gestructureerd. Over het we- 1 Idgebeuren, mezelf en mijn aats in de samenleving, en dat allemaal uitvergroot. Dat stui- :j rt steeds meer tegen de muur -ande actualiteit." ;en van die actuele onderwer ken is de Schipholbrand. „Maar at dondert er op een gegeven joment ook weer uit. Dat geldt ok voor de verkiezingen. Die aan ook weer voorbij." «nip kijkt met verbazing naar losgebarsten verkiezingsde- atten, zegt hij. „Alle regeltjes ggen lang tevoren vast. Ik 'locht eens een boek uitreiken an Johan Stekelenburg aan fouter Bos. Die had al vijf keer gvraagd aan de organisatie wat c zou gaan zeggen, zodat hij jch daarop kon voorbereiden. lij kan de politici niet serieus emen en er daarom ook niet de raak mee steken. 'balkenende is ook al zo vaak jagedaan. Elke komiek vist wat at betreft in dezelfde vijver." erder stelt hij het wereldgebeu- In aan de orde, maar ook de Spponist Scarlatti en hoe hij aast zijn vader op het voetbal- eld staat en zij samen naar de wedstrijd kijken. Ik doe hem liever na dan me- slf," zegt hij hierover, feel verandert er nog, wanneer - ij op de avond terugkijkt. Cabaret moet vers zijn, wordt •epaald door die avond op die laats. Ook door de inbreng van et publiek. Je moet het idee ebben samen met het publiek -U een complot te zittten. Toen i vorige keer in Zeeland mijn «bewijs verloor omdat ik veel i veel had gedronken, zat dat :e volgende dag al in de show." ie cabaretier heeft 21 goeie lappen in zijn hoofd, zoals zegt a zingt drie liedjes. Waarschijn- jkkomen er nog twee bij. Een gaat over het vrije woord, lat je wel en niet kunt zeggen, en ander over het hebben van èzit en daaraan verslaafd zijn, iet zonder kunnen. In het der- a liedje zing ik hoe je een we- .ild in elkaar kunt dromen, laar toch weer wakker wordt." n waarover droomt hij het tefst? „Mijn mooiste droom is at ik heel lang wakker blijf, lat bevalt mij het best." Hans Tabbers oup van 't Hek speelt Schreeuw- ■krm, vandaag in het Arsenaalthea- t in Vlissingen (20.15 uur), morgen het Ledeltheater in Oostburg i0.15 uur), 28 november in De (aagd in Bergen op Zoom, 30 novem- 'tr en 1 december in de Stadsschouw- irg van Middelburg en 10 en 11 mei i het Scheldetheater in Terneuzen. Trijntje Oosterhuis zingt vrij dag met het trio van pianist Michiel Borstlap in Ons Dorps huis in Kruiningen. Beiden heb ben het druk. Trijntje vooral om dat deze maand een nieuwe cd van haai- verschijnt: The Look Of Love (Burt Bacharach Song- book). Bovendien schonk ze in augustus het leven aan haar tweede kind, zoon Marijn. De Amerikaanse componist en pianist Herbie Hancock was in de zomer van 1999 op zoek naar een Nederlandse zangeres, om samen met hem op te treden op het North Sea Jazz Festival in Den Haag. Hij koos Trijntje Öos- terhuis. Die had nog nooit jazz gezongen. Om zich voor te berei den zocht ze contact met Michiel Borstlap. Die had een stuk geschreven dat Hancock op een cd had opgenomen. Er ont stond een repertoire met stan dards als SummertimeThe man I love, maar ook Night in Tune- sia en de ballad For All We Know van Donny Hathaway. Hans Tabbers Het trio Michiel Borstlap treedt vrij dag op met Trijntje Oosterhuis in Ons Dorpshuis in Kruiningen (aan vang 20.00 uur. Met Stefan Lievestro (bas) en Hans Eijkenaar (drums). Eaden bestaat uit: vlnr Bernard Jussen, zangeres Karin Poell, Roland Verstappen, Sjoerd Rutten, Walter Kuipers en op de voorgrond Eric Swinkels. aden is een vrij nieu we Nederlandse groep, bestaande uit oudgedienden uit de pop, jazz en folk. De zespersoons- f ormatie legt zich toe op wat gitarist en componist Roland Verstappen Celtish noemt. In vloeden van James Taylor tot Clannad bepalen het geluid van de groep die zaterdag en zondag in Razzmatazz in Oost-Souburg optreedt. De ontstaansgeschiedenis van Eaden gaat verder te rug dan het moment van oprich ting. Gitarist Roland Verstap pen begon zijn muzikale rond reis in de folkgroep Pegasus. La ter was hij begeleider van Ger ard van Maasakkers en begon een samenwerking met Ferdi Lancee. Zijn eerste succesvolle solo-cd werd geproduceerd door Peter Koelewijn, voordat hij in 1997 met Lancee een tweede cd opnam. „Een van de nummers was een bewerking van het O'Carolan lied The lament for Owen Roe O' Neill. Karin Poell zong dat lied dat een new age-achtige bewerking mee kreeg met veel synthesizers. Het staat nu ook op de nieuwe cd. Met een aantal nummers in die zelfde stijl maakten we een de mo die veel bijval kreeg. We de den er niet zoveel mee en het ver waterde. Tot een jaar of drie ge leden het weer begon te kriebe len. Toen hebben Karin en ik an dere mensen erbij betrokken om Eaden leven in te blazen." Als eerste werd Walter Kuipers (Fred Piek, de Berini's) voor de folky invulling benaderd. Kui pers speelt viool, mandoline, fluiten en doedelzak. Bernard Jussen (basgitaar) speelde met Gerard van Maasakkers. Na wat bezettingswijzigingen wordt Ea den nu gecompleteerd door Eric Swinkels (toetsen) en drummer en percussionist Sjoerd Rutten. Het merendeel van de nummers op de eerste Eaden cd Rays of the yellow sun werden door Ver stappen gecomponeerd. „Wij spelen geen strikte Celtic Music. Ik noem het Celtish: beïnvloed door.... We hangen niet aan de traditie maar geven een eigen draai aan de muziek. Dat Kel tisch beïnvloedde vind je terug in het sfeertje dat gekenmerkt wordt door een licht melancholi sche klank en de opbouw van de liedjes: coupletten met een re frein. Ook tekstmatig is er de link naar het Keltische. Natuur en de eerlijke dingen in het le ven zijn centrale thema's. Het heeft iets spiritueels en tegelij kertijd iets aards. In een van de nummers komt een frase voor dat de inhoud wel bepaalt: als we toen wisten wat we nu we ten, waren we er dan wel aan be gonnen? Zoiets als 'terug naar de tuin van Eden'. De liedjes zijn ook persoonlijk met de mens centraal" Groepsproces Zijn de liedjes, op twee bewerk te traditionals na, van Verstap pen, de arrangementen zijn een duidelijk groepsproces. „Ik werk de liedjes eerst met Karin uit. Als dat lekker loopt dan brengen we ze in repetitie sessies in. De anderen kleuren dat naar hun idee en smaak in, tot het uitgroeit tot een echt groepsnummer. Bij een bezet tingswisseling verandert het nummer, omdat er andere muzi kanten bij betrokken zijn die hun eigen stempel er weer op drukken." Zo kunnen de nummers nu op het podium heel anders klinken als op de cd. „De cd is langzaam opgebouwd. Al snel na de eerste repetities hebben we wat dingen vastgelegd in de studio van Ber nard Jussen en daarna telkens aangevuld. Het geheel is opgeno men in een tijdspanne van ruim twee jaar. Dat hoor je ook. Hij is heel divers, mede door de perso neelswisselingen. Er is veel aan gesleuteld, ook muzikaal. Het is dus een geproduceerde cd in te genstelling tot de opvolger. Dat wordt veelmeer een groepspro ces." Marius Roeting Eaden geeft twee concerten in Razz matazz in Oost-Soubug, zaterdag vanaf 21.00 uur en zondag vanaf 15.00 uur. De Domburgse accordeoniste Anne- marie Simonse zal zondag tijdens de Kunstroute Middelburg van 14-16 uur bezoekers aan Gallerymaritime in Middelburg trakteren op Liederen van de Zee. In de galerie worden t/m 24 november etsen getoond van Ron Beumer, foto's van Joep Steinmeijer en keramiek van Niek Hoogland. Watercolour Exhibition is een exposi- tier schilderijen van Tim Hall, van 2 november t/m 20 december bij Sauer Oonk Notarissen in Vlissingen. Te zien: ma t/m vrij 9.00-12.30 en 13.45 - 17.00 uur. Ter gelegenheid van zijn 75ste ver jaardag exposeert schilder Toon Ger- ritse oud en nieuw werk (landschap pen) in Galerie Kos in Zierikzee. Hans Keukelaar verricht zondag om 15.00 uur de opening, die muzikaal wordt opgeluisterd door Albert de Vos met flamencogitaar. Te bezichti gen t/m 31 december, vrij t/m zo 11-17.00 uur. Miranda van der Poel uit Middelburg toont kleurige, abstracte olieverfschil derijen in EXPO .170 te Middelburg. Met haar handen brengt ze de olie verf aan op het doek, soms afgemaakt met een enkele penseelstreek. Studen ten van de Roosevelt Academy, de rockgroep Icarus Ink, verzorgen zon dag tussen 14-15 uur akoestische mu ziek. Open: elke le zondag van de maand van 13-17 uur. Tekens van onschuld is een expositie van Ossip in Kunsthandel Thom Schaar in Middelburgt/m 30 decem ber. Zijn collages, fotomontages en ruimtelijk werk hebben als basis be staand beeldmateriaal, ontleend aan boeken, kranten en tijdschriften. Er zijn zes grote en zes kleine werken te zien uit de periode 1995 - 2005. Onder de titel Hunter is ier exposeert de Goese kunstenaar Jan Gunter teke ningen en schilderijen in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. De opening is zaterdag vanaf 14.30 uur, met muziek van de Goese zanger Jun Gunter en van het duo Ankie Kal- jouw (panfluit) en Maarten Janse (gi taar). Te bezichtigen op 18 november en 9 en 28 december van 13.30 - 16.00 uur, tevens voor en na activiteiten in 't Kerkje. Vanaf 1 november hangen in de kof fieruimte van het Polderhuis in West- kapelle ongeveer 180 klassenfoto's uit de periode 1935-1980. Te bezichti gen vanaf vandaag, wo t/m zo 11-17 uur. In de kerstvakantie alle dagen open behalve Eerste Kerstdag, Oudejaarsdag en Nieuwjaarsdag. De middelburgse kunstenares Wiet (Wieteke Hendrikx) exposeert haar nieuwe serie acrylverf schilderij en on der de titel 'Spelende vormen' in het Centrum voor Integrale Gezondheid aan de Edisonweg te Vlissingen. Te zien vanaf zaterdag t/m 15 december, do en vrij 10-17 uur. ROTTERDAM Kunsthal Rotterdam t/m 4 maart 2007 Dinosaurussen! Be treden op eigen risico; t/m 14 januari Henry Moore: Sculptuur, architec tuur, natuur, t/m 21 januari Peter van Straaten: Lust. Maritiem Museum Rotterdam t/m 31 december Binnenvaart, leven, werken en wonen van de binnenschip per en zijn gezin, vroeger en nu; t/m 31 december Holland-Amerika Lijn; t/m 31 december, Schatten van Ned- lloyd. Museum Boijmans Van Beuningen t/m 5 november Bas Jan Ader: Please don't leave me. t/m 5 november Daan van Golden - Golden Years, t/m 3 de cember: Voici Magritte. Schilderijen, studies en werken op papier t/m 1 ja nuari Jan van der Ploeg. Wall Pain ting No. 155. Muurschildering, t/m 3 december Voici Magritte, schilde rijen, studies en werken op papier; t/m 21 januari Rembrandts Passie. Het Nieuwe Testament in de Neder landse prentkunst van de 16de en 17de eeuw. t/m 7 januari Ted Noten: sieraden te zien die Ted Noten maak te naar aanleiding van een treinreis van Tokio naar Amsterdam. Museum Het Schielandshuis t/m 7 januari Beschuit met spruitjes, de wereld van een opgroeiend kind; t/m 27 mei Achter gesloten deuren - Van keurslijf tot steing. Lingerie en deuren in een spel van verhulling en nieuwsgierigheid, t/m 31 december Een aanwinst zo oud als Opoe Herfst, zondagse goed van de hoogbejaarde, t/m 31 december Stad van Rotterdam mers! Museaal theater: objecten, blow-ups van foto's, film- en geluids fragmenten. Natuurhistorisch Museum Rotterdam t/m 31 december Ramon. Het skelet van een Rotterdamse olifant, t/m 31 december Het Kabinet van dr A.B. van Deinse. Walvissen en zoölogische rariteiten, t/m 3 december Picture this! Imagine that! Tentoonstelling van een selectie van foto's van de lan delijke milieufotowedstrijd. Het the ma is milieu in jouw stad, t/m 19 no vember Rundreis om de wereld. Met aquarellen, foto's en 'spullen' van Marleen Felius en tekst van schrijf ster Bibi Dumon Tak, gebaseerd op het gelijknamige boek, t/m 31 decem ber WereldNatuur. Biodiversiteit op land, in zee en in de lucht. 14/11/2006 t/m 13/5/2007 De Grote Huismus Ten toonstelling. Cultuur en natuur van Passer domesticus. Nederlands Fotomuseum t/m 26 november Avenue van A tot Z. Het tijdschrift, voor iedereen die geïn teresseerd is in beeldvorming, foto- grafie en grafische vormgeving. Wereldmuseum Rotterdam t/m 7 januari Wilde haren: kleding van veren, huid en bont. t/m 28 janua ri: Urban Arts: Rotterdam in Kleur, graffitiwall van 60 m2; t/m 28 januari Focus Marokko, met voorwerpen uit Marokko, een begeleidend onderwijs programma, concerten, theater en een informatieve website. Witte de With, center for contempora ry art t/m 19 november Street: behind the cliché, 27 internationale kunstenaars, met werk van David Blandy, Germai- ne Kruip en Chloe Piene. ANTWERPEN MUHKA: tot 5 nov. Zesde Internatio nale Biënnale van de Hedendaagse kunst in Shanghai; tot 12 nov. Collec tiepresentatie XVI: Attributen en Substantie; tot 26 nov Academy: Learr ning from Art. K.M.S.K.: tot 3 december Realisme van Brouwer tot De Braekeleer; tot 31 december Rijksmuseum aan de Schelde: Schatten uit de schatkamer van Nederland. Diamantmuseum: tot 31 december Ba- bur's Erfenis: De invloed van het Mo- goljuweel; BriljAntwerps Verhaal: een blik achter de schennen van de Antwerpse diamantwereld. AMVC Letterenhuis: tot 31 december Verre Horizonten - Schrijven zonder grenzen. Fotomuseum: tot 7 januari - retro spectieve van de Belgische Magnum fotograaf Carl De Keyzer; Tunnel Vis ion: multimediale tentoonstelling waarin een reis wordt gemaakt dooi de tijd; Dansant: Populaire dans in Antwerpen in beeld tot 1960. Museum Vleeshuis: tot maart - Dansant: Dans in Antwerpen. Perma nent: Klank van de stad. MOMU: tot 17 juni 2007 - De Mo- mu-collectie - selectie II. GENT De Singel: tot 5 november - 35 m3 jon ge Belgische architectuur Jan De Vylder Trice Hofkens architecten Gent. S.M.A.K.: tot 19 november - Mens. Verhaal van een wonde: expositie met actuele kunst en religie, waarin de mens in al zijn aspecten centraal staat, door diverse kunstenaars; tot 17 december - City-Scan Carlos Na- varette; tot 7 januari 07 - Bar-code Jan Christensen; tot 14 januari 07 - Focus Peter Downsbrough. Design Museum Gent: tot 26 novem ber - Communicatie: Van ganzenveer tot computer Compasso d'oro - 50 jaar Italian Design; tot 31 december - Cellectie Alonso. Museum voor de Geschiedenis en We tenschappen: tot 22 december - Jubi leumtentoonstelling. Caermersklooster: tot 7 januari 07 - Stanley Kubrick BRUGGE Cultuurhal 't Brugse Vrije: tot 2 nov. Kunst van en in Brugge. Verzamelde werken van Christine Hasaert. Kunsthalle Lophem: tot 11 november installaties van de jonge IJslandse kunstenaar Darrie Lorenzen. Halletoren: tot 12 november Zomer- tentoonstelling Salvador Dali te Brug ge Beelden en grafisch werk. Stadsschouwburg: tot 15 nov. Faces of India: kleurrijke portretfoto's van journalist Christophe Lambert. Biekorf: tot 9 december - Elke dag wijzer. Brugse almanakken van de 16de tot de 19de eeuw. Hospitaalmuseum O.L.V.-ter-Potte- rie: tot 4 februari - Blindekens onder vier ogen: fotografie van Charlotte Lybeer en Jan Darthet met kijk op de eeuwenoude processie van O.L.V. van Blindekens. Bruggemuseum - Gruuthuse: tot 4 fe bruari 2007 - Geloof en Geluk: de Middeleeuwse pin/laat je (n)iets op je mouw spelden: Sieraad en devotie in Middeleeuws Vlaanderen. Concertgebouw-Atrium: tot 25 mei 07 - In de naam van Mozart 16 por tretten van musici, met een terugblik op Mozart06, van Malou Swinnen. KNOKKE Scharpoord: tot 4 nov. Modetentoon stelling Getrouwd, bruidscreaties van Belgische en Parijse couturiers ontwerpen van huwelijks- en liefdes- ringen van laureaten; tot 26 nove. Ho- go Degroote; tot 26 december - Thier ry Buysse Urban Exploration foto grafie; tot 26 januari, Getekend: geva rieerd werk van 12 West-Vlaamse top- illustratoren (bibliotheek). Sincfala, Museum van de Zwin streek: tot 3 dec. Oud Gloriën KFC Heist. 1 t/m 7 november WOENSDAG Poppentheater Poppentheater Sim Bolus speelt Joris en Reuzeneus. Joris gaat naar zijn tante om te logeren. De tocht voert door het Grote Bomen Bos, waar hij enkele dieren ontmoet die doodsbang zijn voor Reuzeneus. Joris zoekt de reus op. Aunbachtscentrum, Goes, 15.00 uur Muzikaal cabaret Sven Ratzke presenteert Gigolos Germans. Sven vertelt en bezingt de wereld van derderangs strippers, freaks en hoerenlopers. In zijn one man nachtshow wordt hij begeleid door de Berlijnse pianist Uwe Matschke. Stadsschouwburg, Middelburg, 20,00 uur Flamenco Ibérica de Danza danst traditionale en moderne flamenco. Elf dansers o.l.v. Manuel Segovia laten voor de pauze de we reld van Salvador Dali zien. Middels lichtbeelden wanen we ons tussen zijn schilderijen. Daarna volgt een serie hoogtepunten van de afgelopen tien jaar met verschillende stijlen als klassiek, modem, flamenco en folklore. Theater de mythe, Goes 20.00 uur Cabaret Youp van 't Hek presenteert De schreeuwstorm (try-out). Stevig in zijn gympies, actueel tot op het laatste journaal, hard en poëtisch. De voorstelling is uitverkocht. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Theater Het Middelburgs Theater speelt Jan Rap en z'n maat. Het toneelstuk van Yvonne Keuls over een opvanghuis voor op drift geraakte jongeren. De voorstelling is uitverkocht. Minitheater, Middelburg, 20.30 uur Jazz Johannes Bodingius staat op het podium. Jobo koppelt de traditie van folk aan jazz en blues, terwijl hij gebruik maakt van verschillende stijlen van gitaarspel zo als fingerstyle en slide-gitaar. Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Zeeuwse Avond Zeeuwse artiesten staan brengen het beste van acht jaar. Met medewerking van Anja Kopmels, Westkappels Kwartet en het Veerse Scheepstuig. Theater De Mythe, Goes 20.00 uur Fado Nynke Laverman zingt sensuele fado uit Friesland. In Maisfrou combineert Nynke haar Friese moedertaal met Portugese fado, Spaanse, Argentijnse en Mexicaanse klan ken. De Friese dichteres Albertina Soepboer schreef de tek- sten.Ze wordt begeleid door slagwerk, gitaar en bas. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Opera De Staatsopera van Tatarstan presenteert Die Zauberflöte. De opera van Mozart vertelt het verhaal van Tamino en zijn zoektocht naar de dochter van de koningin van de nacht, Pa- mina. Libretto: Lorenzo Da Ponte. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Youp van 't Hek Youp van 't Hek presenteert De schreeuwstorm (try-out). Zie woensdag. Ook deze voorstelling is uitverkocht. Ledeltheater, Oostburg 20.15 uur Dagboek Peter Faber speelt Dagboek van een Gek. In dit toneelsolo van Gogol doorkruist hij als verliefde sys teembeheerder de grenzen tussen waan en werkelijkheid. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Muziektheater Bellevue Lunchtheater brengt Waarom Vloog Je Van Ons Heen In Je Jetplane? op de planken Claudia, Louise, Ans en Emily zijn ooit flauwgevallen bij het zien van John Denver in het echt. Ze besloten tot de op richting van een fanclub annex werkgroep die zich inzet voor de Wereld en Haar Behoeftigen. Met veel liedjes, e Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur VRIJDAG Gitaarconcert The Five Great Guitars spelen samen. Jan Kuiper, Harry Sacksioni, Erwin Java, Zoumana Diarra en Digmon Roovers brengen een gitaarconcert. Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur Jazz Het trio Michiel Borstlap treedt op met Trijntje Oosterhuis. Michiel en Trijntje zijn door Herbie Hancock met elkaar in contact gekomen via het North Sea Jazz Festival in Den Haag in 1999.. Ons Dorpshuis, Kruiningen, 20.00 uur Zeeuwse Avond Zeeuwse artiesten brengen het beste van acht jaar. Zie donderdag. Deze voorstelling is uitverkocht. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Strijkkwartet Spiegel Strijkkwartet presenteert een theatraal werk in com binatie met een strijkkwartet van Schubert in het kader van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het programma: Ghost Opera, een vijfdelig theatraal werk van Tan Dun en de compositie Der Tod und das Madchen van Franz Schubert. De bezetting Elisa Kawaguti (viool), Stefan Willems (viool), Leo De Neve (altviool), Jan Sciffer (cello) en Liu Fang (pipa). R.K. kerk, IJzendijke, 20.00 uur Cabaret The Ashton Brothers brengen Ballyhoo! op de planken. Pepijn Gunneweg, Pim Muda, Joost Spijkers en Friso van Vemde razen over het toneel in een show vol spektakel, mu ziek, variété, commedia dell'arte en goocheltrucs. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Johan Verminnen Johan Verminnen zingt akoestisch Hartklop. De Vlaamse zanger viert met het programma Hartklop naai de gelijknamige cd dat hij al 35 jaar zijn liedjes zingt. Sa men met Bert Candries (gitaren), Leo Caerts (piano) en Phi lippe Thuriot (accordeon, mondharmonica). 0 Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur BZN BZN treedt op. De voorstelling is uitverkocht. 0 Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Country Lonely 2 is country van Ruud Hermans en Dick van Altena. Zij spelen vooral eigen liedjes en nummers van artiesten, die hun carrières beïnvloed hebbenonder wie John Prine, Kris Kristofferson, Bobby Bare, Merle Haggard en Bob Dylan. 0 Theater De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27