Luchtmacht PSY breekt de ban PZC Drogba doet Barcelona opnieuw pijn Bosnische spelers in actie tegen bond Mendes da Silva, Sno, Afellay en Boschker in voorlopige selectie 17 Eindhovenaren bereiken volgende ronde Champions League Dok Liverpool •onde verder Broers Kalou in selectie Ivoorkust Diba kan debuteren voor Marokko Uefa en Nancy ondernemen actie Bliksem treft Turkse voetballers Vlaar moet rentree uitstellen champions league Feyenoord onderhandelt over lening voetbalschool woensdag 1 november 2006 an onze sportredactie )EN HAAG - Dertien Bosni- che internationals hebben ge- Ireigd dat ze niet meer voor het iationale team uitkomen, tenzij ie leiding van de nationale voet- Jalbond terugtreedt. )e spelers, allemaal actief voor lubs in het buitenland, hebben a een open brief, gepubliceerd in de krant Dnevni Avaz, uitge haald naar de bondsofficials. „Wij accepteren niet langer de oproepen voor het nationale team, zolang deze mensen in functie zijn. We hopen dat onze actie de eerste stap zal zijn op weg naar de genezing van ons voetbal en een nieuwe start voor het nationale team, waar ons hart warm voor klopt", zo schrij ven de spelers. Bosnië is er sinds de zelfstandig heid in 1995 nog nooit in ge slaagd zich voor een groot toer nooi te kwalificeren. Ook de campagne voor het EK in Oos tenrijk en Zwitserland verloopt desastreus. Na een zege tegen Malta werd verloren van Honga rije en Griekenland en gelijkge speeld tegen Moldavië. De spelers die de brief onderte kenden, stellen dat vooral een einde moet worden gemaakt aan de etnische scheidslijnen binnen de bond. Zij stellen dat de voetbalbond beheerst wordt door machtsspel letjes waarbij iedere bevolkings groep zijn eigen vertegen woordi gers naar voren schuift en macht claimt. „De mensen van de bond zijn alleen maar bezig onrust te veroorzaken binnen de spelersgroep." Sergei Barbarez, de sterspeler van het land die eerder deze maand op zijn 35e een einde aan zijn loopbaan maakte, zei al dat het voetbal in Bosnië nooit voor uit zal komen zolang de sport langs etnische scheidslijnen wordt georganiseerd. GPD/RTR |oor Frans van den Nieuwenhof 1INDHOVEN - PSV kan zich ,e komende vier maanden hele- ïaal richten op het heroveren an de landstitel en de KNVB- jeker. Europese zorgen, voor zo- er die al bestaan, zijn voor vol- end voorjaar als de tweede ron- e van de Champions League yordt gespeeld. PSV plaatste ich daarvoor gisteravond door lalatasaray na rust gedeci- ,eerd terug te wijzen: 2-0. )e triomftocht van gisteren ken- :e een lange, moeizame aan- pop. Galatasaray was voor rust (IVERPOOL - Liverpool heeft ich evenals PSV geplaatst voor :e tweede ronde van de Cham- ions League. In eigen huis oekte de Engelse club een sim- ele 3-0-zege op Bordeaux. let eerste doelpunt viel halver- zege de eerste helft en werd ge haakt door de Spanjaard Luis larcia, die een voorzet van de achterkant fraai binnenschoot, .iverpool, met Kuijt in de basis n Zenden het laatste halfuur innen de lijnen, verdiende de herwinning'. Menegazzo van brdeaux kreeg in de 67e mi- Uut de rode kaart voorgehou- en nadat hij John Ame Riise sn kopsctoot had gegeven, ven later beslisten aanvoerder teven Gerrard en wederom pis Garcia in vier minuten tijd wedstrijd. GPD minstens gelijkwaardig aan PSV. Een kopbal van Simons, in de rebound na een vrije trap van Farfan, besliste het evenwichti ge duel. De treffer van de Belg leek een gelukkige, omdat de bal via Cocu en doelman Mon- dragón op zijn hoofd belandde, maar was feitelijk ook gewoon het resultaat van langdurige ar beid. Elke training van PSV kent im mers hetzelfde ritueel. Aan het einde van de sessie stuurt trai ner Koeman zijn vijf beste kop pers naar de overkant van het veld om hoekschoppen te oefe nen. Koné, Cocu, Alex, Simons en Da Costa vormen de lucht macht van PSV en nemen vrij wel dagelijks oude en nieuwe va rianten door. Zo blijft de kopkracht van PSV een machtig wapen in grote, evenwichtige wedstrijden. De landskampioen had die variant gisteravond ook hard nodig, want voetballend was het lange tijd licht de mindere van Gala tasaray. Het spel van PSV was weinig ge stroomlijnd. De Eindhovenaren slaagden er niet of nauwelijks in om via Afellay, die veel vrij heid genoot, hun numerieke meerderheid op het middenveld uit te buiten. Vooral Méndez was slordig aan de bal. De spe lers van Galatasaray vonden el kaar wat gemakkelijker, al lever de ook dat geen kansen op. Opluchting Een schot van Sabfi, na vier mi nuten, zorgde voor het meeste gevaar. Gomes redde bekwaam. Halverwege de eerste helft zorg de Da Costa voor opluchting door een scherpe pass van Arda op de vrijlopende Ümit te onder scheppen. Verder gevaar bleef uit, vooral omdat coach Gerets consequent vier spelers achterin hield. Daarmee gaf hij duidelijk aan waarom PSV zo. moeilijk te be strijden is. Welke ploeg in Euro pa zal in de defensie man op man spelen tegen het aanvals- duo Farfan-Koné? De enige keer dat Galatasaray in een dergelij ke positie werd gedwongen, had dat ernstige gevolgen. Afellay stuurde Farfan weg en diens vrije doorgang richting doelman Mondragón werd verijdeld door verdediger Tomas. De rode kaart was een zware, maar feite lijk juiste straf. Hinkend op twee gedachten ging PSV de tweede helft in. Een gelijkspel was genoeg voor plaatsing, maar toch koos PSV vol voor de aanval. Koeman bracht Culina (als linksbuiten) en offerde rechtsback Krom kamp. De wissel pakte uitste kend uit, want na rust had Gala tasaray niets meer in te bren gen. Na de treffer van Simons kreeg PSV veel meer ruimte en ont stonden er grotere kansen. Koné had 2-0 moeten maken uit een voorzet van Farfan, die op zijn beurt een strafschop claimde na een tackle van Orhan. PSV kreeg zijn bevrediging alsnog, toen Koné een sterke actie onbe daarlijk hard afrondde. GPD DEN PIAAG - Ivoorkust heeft een poging gedaan om Salo mon Kalou te strikken voor het nationale elftal. De aan valler van Chelsea is opgenomen in de selectie voor een vriendschappelijk duel met Zweden op 15 november. Oud-Feyenoorder Kalou heeft al enkele malen een uitno diging afgeslagen omdat hij aanvankelijk hoopte voor Oranje te mogen uitkomen. Ook zijn oudere broer, en eveneens voormalig Feyenoorder, Bonaventure behoort weer tot de selectie. Hij ontbrak het afgelopen duel tegen Gabon. PSV'er Arouna Koné maakt eveneens deel uit van de selectie. GPD/RTR DEN HAAG - In Nederland opgegroeide profvoetballers drukken een steeds zwaarder stempel op het nationale elf tal van Marokko. Bondscoach Mohammed Fakher roept steeds meer 'Nederlanders' op. Voor de oefeninterland te gen Gabon, op woensdag 15 november aanstaande in Ra bat, maken vijf van hen deel uit van de 23-koppige selec tie: Boukhari (Nantes), Boussoufa (Anderlecht), Kissi (Heerenveen), Diba (NAC) en El-Akchaoui (NEC). De laat ste twee spelers werden onlangs voor het eerst opgeroe pen tijdens de oefenstage in Nederland. Indien zij tegen Gabon in actie komen, maken ze hun officiële interlandde buut. GPD DEN HAAG - De Europese voetbalbond Uefa houdt van daag een hoorzitting in de zaak tegen Nikola Mijailovic. De Servische verdediger van Wisla Krakow zou zich an derhalve week geleden in het duel met Blackburn Rovers herhaaldelijk racistisch hebben uitgelaten tegen Benni McCarthy. Na afloop van het duel kwam het daardoor zelfs tot een handgemeen tussen beiden. De Uefa heeft aangekondigd Mijailovic vijf wedstrijden te willen schor sen. De Serviër ontkent echter de beschuldigingen en zal vandaag gehoord worden door de tuchtcommissie van de Uefa. Ondertussen heeft Nancy, morgen de tegenstander van Wisla Krakow, aangekondigd tegen de Polen te spe len in shirts waarop racisme wordt veroordeeld. Het is nog niet bekend of de Uefa dit zal toestaan. Beide ploegen treffen in dezelfde, poule ook Feyenoord nog. GPD DEN HAAG - Zes spelers en een trainer van de Turkse club Alanyaspor zijn gisteren tijdens een training getrof fen door de bliksem. Twee spelers zijn er ernstig aan toe en bleven buiten bewustzijn. Alanyaspor - koploper in de tweede divisie - heeft uitstel gevraagd voor de wedstrijd die het morgen zou spelen. GPD/RTR ROTTERDAM - De rentree van Ron Vlaar laat nog zeker een maand op zich wachten. De verdediger van Feye noord liet gisteren een scan maken, waaruit bleek dat de botbreuk in zijn linkervoet nog steeds niet volledig gene zen is. Vlaar liep de blessure in augustus op in het oefen duel met Reading. In de eerste competitiewedstrijd tegen Groningen kwam hij vervolgens nog wel in actie, maar dat optreden duurde slechts een half uur. D Barcelona (Spa) - Chelsea (Eng) 2-2 -0). 3. Deco 1-0,52. Lampard 1-1,58. E. Gud- hnsen 2-1, 90. Drogba 2-2. Scheidsrechter: irina (Ita). Aantal toeschouwers: 98.000. Gele lart: Messi, Motta, E, Gudjohnsen, Edmilson 'C Barcelona (Spa), Lampard, Robben, A. Co- J. Cole, Terry, Essien (Chelsea (Eng), wski Sofia (Bul) - VUerder Bremen (Dui) 3 (0-3). 33. Mihaylov 0-1 (eigen doel), 35. lumann 0-2, 37. Frings 0-3. Scheidsrechter: efoloni (Ita). Aantal toeschouwers: 40.000. 5le kaart: Lucio Wagner (Levski Sofia), Wo- e, Vranjes, Baumann (Werder Bremen). land: ielsea 4 3 .1: 0 10 8-3 [emen 4 2 1 1 7 6-3 ircelona 4 12 15 8-4 W.Sofia 4 0 li 4 0 1-13 ayern München (Dui) - Sporting Portu- ll (Por) 0-0. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). intal toeschouwers: 66,000. Gele kaart: Van iyten, Demichelis (Bayern München), Custo- b, Liedson (Sporting Portugal), lartak IVIoskou (Rus) - Inter Milan (Ita) 1 (0-1). 1. Cruz 0-1. Scheidsrechter: Larsen jen). Aantal toeschouwers: 40.000. land: iyern M. jorting Moscou 4 3 1 0 10 7- 0 4 2 0 2 6 3-4 4 O f- 3 1 2- 8 4 3 1 0 10 10- 5 4 2 1 1 7 7- 3 2 2 4-10 nd: mpiakos Donetsk gramma vandaag uleE: I Madrid Steaua Boekarest, Olympique n-Dinamo Kiev. •ule F: FC Kopenhagen-Manchester United, nfica-Celtic. mie G: Benal-CSKA Moskou, Hamburg SV-FC Por tie H: AC Milan-Anderlecht, AEK Athene - 3V (Ned) - Galatasaray (Tur) 2-0 (0-0). 59. mons 1-0, 84. Koné 2-0. Scheidsrechter: ansson (Zwe). Aantal toeschouwers: 35.000. >de kaart: 38, Tomas (Galatasaray). Gele art:Turan, Inamoto (Galatasaray). 3V: Gomes; Kromkamp (46. Culina), Da Cos- Alex en Salcido; Mendez, Simons, Afellay 3. Vayrynen) en Cocu; Koné (86. Aissati) en jrfan. alatasaray: Mondragon; Sarioglu, Song, To- Bs en Ak; Sas, Inamoto, Akman en Turan 3. Haspolatli); ÈUmit Karan (79. Sükür) en i (71. Ates). ferpool (Eng) - Girondins Bordeaux ta) 3-0 (1-0). 23. Luis Garcia 1-0,72. Gerrard 76. Luis Garcia 3-0. Scheidsrechter: Merk ui). Aantal toeschouwers: 41.978. Rode art: 67. Fernando (Girondins Bordeaux). Ge kaart: Sissoko (Liverpool). and: llatasar, irdeaux 5 Roma (Ita) - Olympiakos Piraeus (Gri) 1 (0-1). 19, Julio Cesar 0-1, 66. Totti 1-1. heidsrechter: Benquerenca (Por). Aantal toe houwers: 40.000. Gele kaart: Pizarro, Totti S Roma (Ita), Kostoulas, Julio Cesar, M. Kon- intinou, P Djordjevic, Nikopolidis (Olympia- s Piraeus). Bijzonderheid; 32. Totti (AS Ro il mist strafschop. lakhtar Donetsk (Dek) - Valencia (Spa) l (2-12. Jadson 1 -0,18. Morientes 1 -128. rnandinho 2-1, 68. Ayala 2-2. Scheidsrech te Frojdfeldt (Zwe). Aantal toeschouwers: "DO. Gele kaart: Brandao, Hubschman, Sr- Lewandowski, Matuzalem (Shakhtar Do- ki, Villa, Angulo (Valencia). van onze sportredactie DEN HAAG - Barcelona is er wederom niet in geslaagd om Chelsea te verslaan. In Nou Camp werd het in een aantrekke lijk duel 2-2. Drogba, die twee weken ge leden in Londen de enige treffer maakte, zorgde ver in blessuretijd voor Chelsea's gelijkmaker. Barcelona, met Van Branckhorst in de ba sis, kwam al vroeg in het duel op voor sprong. Balverlies van Khalid Boulah- x'ouz had tot gevolg dat Deco er vandoor kon gaan. De Portugees schoot de bal ver volgens van buiten de zestien langs Chel- sea-doelmanHilario. Chelsea, waar Salo mon Kalou op de bank begon, probeerde in het vervolg van de eerste helft de ge lijkmaker te forceren. Het kreeg ook en kele goede kansen, waaronder een goed schot van Arjen Robben, die ook een gele kaart pakte. Het was sowieso een fysiek pittige eerste helft, met vijf gele kaarten. Na rust zette Chelsea onverminderd druk, en dit leidde binnen enkele minu ten tot twee grote kansen voor Robben, een kopbal en een voorzet die hij voor de aanstormende Victor Valdes overschoot. De gelijkmaker kon niet uitblijven maar de manier waarop deze ontstond was bij zonder fraai. Lampard schoot de bal bijna vanaf de achterlijn in de verre hoek achter Valdes. In de luren Vrij onverwacht kwam Barcelona zes mi nuten later toch weer op voorsprong. Boulahrouz liet zich langs de zijlijn in de luren leggen door Ronaldinho, wiens fraaie voorzet door Gudjohnsen tegen zijn oude club werd binnengetikt. On danks enkele wisselingen bij beide ploe gen, zo kwam Kalou er in voor Robben, leek Barcelona wraak te gaan nemen voor de eerdere 1-0-nederlaag in Lon den. Tot de 93e minuut. Drogba nam de bal in het strafschopgebied goed mee en liet Barcelona in rouw achter. Ook vorig jaar zorgde Chelsea pas in de laatste mi nuut voor de gelijkmaker in Camp Nou, destijds uit een strafschop van Lampard. In dezelfde groep (A) had Werder Bre men aan vier minuten genoeg om Levski Sofia op de knieën te krijgen. Tussen de 33e en 37e minuut scoorde de Duitse ploeg drie keer. De Bulgaarse keeper mocht hierop in de rust in de kleedkamer achterblijven. Door de resultaten is Wer der Bremen Barcelona voorbij gegaan in de stand. Werder heeft nu zeven punten, Barga vijf. Levski is uitgeschakeld met nul punten, Chelsea is met tien punten bijna zeker van de tweede ronde. In Groep B kwam Bayern München met Eidur Gudjohnsen rent weg nadat hij Barcelona tegen zijn oude club Chelsea op een 2-1-voorsprong heeft gezet. Ashley Cole schreeuwt dat de treffer afgekeurd moet wor den. foto Albert Olive/EPA Roy Makaay in de gelederen niet verder dan een gelijkspel tegen Sporting Lissa bon. In een gelijkopgaand duel verdien den geen van beide ploegen de overwin ning. Mark van Bommel was buiten de se lectie gelaten ten faveure van enkele jon ge spelers, zoals Lell. Door het gelijkspel moest Bayern Mün chen plaatsing voor de volgende ronde nog even uitstellen. Internazionale won net als twee weken geleden van Spartak Moskou. En weer was ex-Feyenoorder Julio Ricardo Cruz de gevierde man. Al in de eerste minuut scoorde hij op aange ven van Zlatan Ibrahimovic de 0-1. In het vorige duel scoorde Cruz ook in de eerste minuut. Hij is hierdoor de eerste speler in de historie van de Champions League die twee keer scoorde in de eerste minuut. Door de overwinning nam de club uit Mil aan de tweede plek over van Sporting Lissabon. Spartak Moskou, dat speelde zonder Quincy Owusu-Abeyie, staat met slechts één punt laatste. Totti In Groep D is Valencia zeker en AS Ro ma bijna zeker van de volgende ronde. Beide ploegen leden echter wel punten verlies. AS Roma kwam in eigen huis te gen Olympiakos op een 1-0-achterstand door een treffer van Julio Cesar, maar leek dit reeds in de eerste helft weer recht te zetten. Aanvoerder en vedette Francesco Totti schoot een strafschop echter tegen de Griekse doelman op. In de tweede helft zette Totti eigenhandig zijn fout recht door de gelijkmaker als nog te maken. Valencia kwam op bezoek bij Shakhtar Donetsk twee keer op achterstand, maar maakte ook even vaak gelijk. Morientes en Ayala maakten de doelpunten van Jadson en Fernandinho ongedaan. GPD van onze sportredactie ZEIST - Bondscoach Marco van Basten heeft gisteren 28 spelers opgenomen in de voorlopige se lectie van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Enge land op woensdag 15 november in Amsterdam. Ibrahim Afellay (PSV), Evander Sno (Celtic), Da vid Mendes da Silva (AZ) en Sander Boschker (FC Twente) zijn voor het eerst opgenomen in de voorlopige selectie. De samenstelling van de defini tieve selectie wordt op vrijdag 10 november bekendgemaakt. Opvallende afwezige is recordin- temational en aanvoerder Edwin van der Sar. De keeper van Manchester United, die 118 interlands achter zijn naam heeft staan, heeft in overleg met Van Basten besloten de oefen wedstrijd tegen Engeland over te slaan. De volgende spelers maken deel uit van de voorlopige selectie: Doel: Maarten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (Feyenoord) en Sander Boschker (FC Twente). Verdediging: Urby Emanuelson, Jo hn Heitinga (beiden Ajax), Tim de Cler, Kew Jaliens, Barry Opdam (allen AZ), Giovanni van Bronck- horst (Barcelona), André Ooijer (Blackburn Rovers), Khalid Bou lahrouz (Chelsea) en Joris Mathij- sen (HSV). Middenveld: Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder (beiden Ajax), Da vid Mendes da Silva, Stijn Schaars, Demy de Zeeuw (allen AZ), Evander Sno (Celtic), Ibra him Afellay (PSV), Rafael van der Vaart (HSV) en Denny Landzaat (Wigan Athletic). Aanval: Ryan Ba- bel. Klaas Jan Huntelaar (beiden Ajax), Robin van Persie (Arsenal), Danny Koevermans (AZ), Jan Ven- negoor of Hesselink (Celtic), Arjen Robben (Chelsea) en Dirk Kuijt (Li verpool). GPD was. Van den Herik zei gisteren in de Volkskrant dat hij de aan delen inmiddels van de hand heeft gedaan. Waarschijnlijk aan een naaste, het woord 'ver koop' gebruikt hij niet: „Omdat het privé is, wil ik daar alleen over zeggen dat het de wijze be treft waarop ik, in het zicht van de eeuwigheid, een deel van mijn vermogen heb overgedra gen." Wel zegt de Feyenoord-voor man dat, anders dan in 1998 toen niet werd verwacht dat er aflossing en rente betaald moes ten worden, dit nu wel het geval door Hans Leber ROTTERDAM - Feyenoord en het Cypriotische bedrijf Joan In vestments Ltd. onderhandelen over een betalingsregeling voor een lening uit 1998 die is ge bruikt voor de opzet van een voetbalschool in Ghana. Daar bij wordt gesproken over de snelheid waarmee de hoofdsom (naar verluidt 1,35 miljoen euro) wordt terugbetaald, maar ook over de rente. Die moet wel met terugwerkende kracht worden betaald, de hoogte is nog niet vastgesteld. Dit is gisteren binnen Feye- noord-burelen tegenover deze krant bevestigd. Voorzitter Jo- rien van den Herik liet de laat ste dagen weten geen betrokken heid meer te hebben bij het be drijf waar hij een meerderheid van de aandelen had toen de le ning werd aangegaan. Omdat hij niet de directie voerde bij het bedrijf, was er volgens hem geen sprake van een dochter van zijn eigen onderneming. Van den Herik zegt daarom de media niet verkeerd te hebben geïnformeerd toen hij zei dat hij niet bij de lening betrokken Omdat hij niet meer bij het be drijf betrokken is en de zaak daardoor niet meer op basis van vertrouwen is geregeld, maar ook omdat er een nieuw con tract met een andere rente wordt gemaakt, wil het bedrijf volgens Van den Herik nu wél dat er wordt afgelost. Van den Herik zegt er voor te willen zor gen dat het 'fictieve' renteper centage van 12 procent wordt bijgesteld naar 8 procent. Dat wordt in Feyenoord-kringen be vestigd. De directie was gisteren echter niet bereikbaar voor com mentaar. GPD - foto Jerry Lampen/RTR Galatasaray-verdediger Stjepan Tomas trekt PSV'er Jef ferson Farfan naar de grond en moet het veld even later met een rode kaart verlaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17