yaene maakt et verschil 'ZC Zege geeft Steen weer een beetje lucht IX)'63 blijft puntloos in de vijfde klasse Terneuzen kan ook winnen zonder trainer Hoofdplaat is de gelukkigste in derby IVV wint bij Zeelandia Middelburg -do;i, maandag 30 oktober 2006 z21 Frits Bakker pHOVEN - Met de trainer weg naar huis trok Terneu- «isteren in de uitwedstrijd Rood Wit Veldhoven nog alle registers open. De rojliivs-Vlamingen mochten in ents Ne ni'mu,t na f'e rust' kij d stand van 1-1, één van de ve- pekschoppen nemen. oht van Hulle stond bij de nimage voor de goal op de haijeriijn, kreeg de bal plotse- >oor zijn voeten en krulde met veel effect in de verste De Brabantse keeper was oos en Terneuzen sleepte eer dan verdiende overwin- ning uit het vuur: 1-2. Ardian Lekaj kreeg het vrolijke bericht pas te horen in de auto onder weg naar huis. „Ik moest een half uur voor het einde vertrek ken, omdat ik het vliegtuig naar Albanië moest halen. Maar in het uur dat ik wel bij de wed strijd was, hadden we al lang op een voorsprong met twee of drie goals moeten staan. Voor de rust hebben we Rood Wit wegge speeld, we hadden een geweldi ge start, maar misten heel veel kansen." Volkomen tegen het spelbeeld in was het zelfs Rood Wit dat in het zicht van de rust als eerste scoorde. „Het was een wonder dat dat gebeurde", vond Lekaj gezien de start van zijn elftal. Hans van Damme, die veelvul dig opkwam aan de linkerkant, had in de eerste vijf minuten al eens tegen de paal gekopt. Jarno Waebeke, Sinan Coban, Daryl Rawidjan en Mike But kregen de ene na de andere kans in het offensief dat Terneuzen in het eerste half uur ontwikkelde. En toch was het Rood Wit dat als eerste mocht juichen. „Het gevolg van een slechte com municatie achterin", stelde Le kaj vast. Roeland van Meijl schoot raak in de 38e minuut, maar drie minuten later stond het weer'gelijk. Tim Faasse gaf een steekpassje op Remco van Leeuwen, de bal kwam vanaf links voor de goal en Hans van Damme rammelde de bal vanaf de rand van de zestienmeter in de touwen: 1-1, Terneuzen gaf het initiatief aan het begin van de tweede helft weer even weg. De ploeg maak te een mindere fase door, zonder daarmee achterin echt in de pro blemen te komen. Rood Wit han teerde de lange bal, maar kon de defensie niet verschalken. Toen de storm was uitgeraasd, viel de goal aan de andere kant. D wight van Hulle kleurde het moment van glorie met een prachtige voetbeweging: 1-2. Kort voor tijd kwam de winst toch nog in gevaar. Rood Wit kreeg in het slotoffensief een tweetal kansen. Dennis Wonder- gem, die toch een puike wed strijd keepte, sleepte zijn ploeg door het moeilijke slot. Bij Ter neuzen maakte Roel Alberti, her steld van zijn knieblessure, drie minuten voor tijd zijn rentree. Rood Wit-Terneuzen 1-2 (1-1). 38. Roeland van Meijl 1-0, 41. Hans van Damme 1-1, 69. Dwight van Hulle 1-2. Scheids rechter: A. Vaan (Vlijmen). Gele kaart: Dennis de Kraker, Tim Faasse (beiden Terneuzen). Aan tal toeschouwers: 300. Terneuzen: Dennis Wondergem; Maik de Wolf, Tim Faasse, Den nis de Kraker, Hans van Dam me (60. Ferco van der Hooft); Remco van Leeuwen, Dwight van Hulle, Mike But, Jamo Wae beke (87. Roel Alberti); Daryl Ra widjan (75. Mario de Fouw), Si nan Coban. wit iprPieter van Klinken j ]j(j IDDELBURG „Onze gr^ jacht is de organisatie. Dat eelt ons van de vierde naar de ïeede klasse gebracht." Het een verspreking van VV'24-trainer Michel Leon- art, maar het zei veel over de oelstelling van de ploeg. De SC(. ulster derdeklasser maakte nsteren tegen Zeelandia Mid- g opnieuw duidelijk dat ||fflhogeiop wil: 0-3. orig jaar besloot HW na een inge periode met aangekochte lelers met eigen voetballers >rder te gaan en promoveerde irvolgens naar de derde klas- Daarin staat het nu boven- au. Leonhart: „Het zijn alle- /0) aal gewone jongens uit Hulst. }er(i je tijd van de grote vedetten is lorbij." een vedetten onder de sterren blijkt HW ik al een paar weken goed uit nfl"rj voeten te kunnen. Jari Vyae- ~{0li e is dan wel geen vedette, aar gisteren was hij toch ze- de sterspeler. Hij maakte doelpunten tegen Zeelan- a Middelburg. Ook Vyaene ;de na afloop met het beken- cliché dat hij niet kan sco rn zonder zijn ploeg de na- üera rak op het teambelang. Toch rat hij zelf ook een doelstel ers ing. De Zeeuws topscorer van Dan dg jaar wil een gemiddelde an één op één halen. „Tijdens eerste wedstrijden van het derlaag HSchelde SNEUZEN - De waterpolo- mven van De Schelde speel- ecn slechte wedstrijd bij De Swesthoek en verloren: 8-5. Zuidwesthoek-De Schelde De eersteklasser liep achter feiten aan. Telkens als de g gelijkmaakte, nam De dwesthoek weer een voor- )ng. De Schelde raakte bo- ien nogal eens de paal en at De Schelde: Rowena Wit- ip 3 en Josje van Houwelingen e Groot 1. C'57-De Schelde 2 6-4: De elde 2 speelde een verdien de wedstrijd in het ondiepe linOisterwijk. OZC'57 buit iet thuisvoordeel in de laat- periode uit: 6-4. es De Schelde: Leander Klan- seizoen was ik wat geblesseerd. Ook heb ik nog twee wedstrij den gemist, maar na het dipje kom ik nu wel weer in mijn rit me. Ik moet alleen de schade in halen van de seizoensstart." Waar Vyaene drie kansen kreeg en ze allemaal afmaakte, was juist dat het probleem van Zee landia Middelburg. Want hoe wel de stand anders doet ver moeden, konden de Middelbur gers heel goed mee met HW. Het was gisteren dan ook een leuke wedstrijd. Het spel ging op en neer. Het lukte Zeelandia Middelburg alleen niet te sco ren. Met name Hadji Awrahman had zijn vizier niet op scherp. Hij speelde een goede wed strijd, maar voor het doel ging het niet. Uit een ingooi van Ed dy de Looff kreeg hij de bal schuin rechts voor de goal, maar hij schoot tegen HW-doelman Tim Siersema. Toen hij in het begin van de tweede helft opnieuw debal kreeg, nu in een nog veel kans rijker positie alleen voor de doelman, schoot hij opnieuw te gen Siersema. De doelman was naast Vyaene de absolute uit blinker van de wedstrijd. Volley Goed een minuut later kreeg Vyaene op links de bal van Jeroen Claessens en schoot de 2-0 binnen. In de eerste helft had hij met een volley al de eer ste gemaakt. Zes minuten na de tweede kopte Vyaene een schot van Christoph Praet binnen. Dat was het grootste verschil tussen Zeelandia Middelburg en HW: een doelpuntenmaker. „Het ontbeert ons aan geluk en effectiviteit", zei trainer Kees van der Sluis. „We misten Evert Eikenhout, hoewel de an deren het ook wel kunnen afma ken. Maar vandaag was vooral de keeper van HW goed." „Hij hoort op een hoger niveau thuis dan de derde klasse", complimenteerde zijn trainer hem. Eerste vier Koploper HW wil in elk geval tot de winterstop bij de eerste vier blijven. Daarna kijkt de ploeg opnieuw naar de doelstel lingen, zei Leonhart. Voor Zee landia Middelburg is het eerst zaak te stijgen op de ranglijst. De ploeg wil zeker in het linker rijtje eindigen. Vorig jaar werd de ploeg vierde. „We moeten werken aan Het afwerken en daardoor zelfvertrouwen krij gen", vond Van der. Sluis. Zeelandia Middelbnrg-HVV'24 0-3 (0-1). 28. Jari Vyaene 0-1, 50. Jari Vyaene 0-2, 56. Jari Vyaene 0-3. Gele kaart: Maarten- Scheer ders (HVV'24). Scheidsrechter: I-I. Atmag (Sas van Gent). Aantal toe schouwers: 250. HW'24: Tim Siersema; Staff en de Weers, Robin Mac Taggart, Maar ten Scheerders, Job Ingels; Tim Mechelinck (42. Gert-Jan Mar tens), Kieran O'Shea (62. Jorn Knibbeler), Evert van den Berg, Jeroen Claessens; Jari Vyaene, Christoph Praet (80. Robbert van Driessche). Hadji Awrahman van Zeelandia Middelburg haalt een bal op spectaculaire wijze weg voordat HW' er Tim Mechelink (voorgrond) er bij kan komen. foto Ruben Oreel SC Gastel ook met nieuwe trainer onmachtig 2 en Thijs Salome en hiel Weimar 1. ;Vennen-De Schelde-jeugd Twee weken geleden werd uiswedstrijd al met 11-3 ge- anen, ook nu had De Schelde (ial[ jkind aan De Vennen. ':s De Schelde: Niek Kamp ei, Leon Wagter 3, Mertijn 12 en Jeroen Kamp, Yorbin Kevin Hondsmerclc 1. Bruinvis-ZVDO'74 9-6: De men van De Bruinvis had een slechte start. Er werden kansen gemist. Vanaf de le periode kwam De Bruin- beter in de wedstrijd. lilt 'es De Bruinvis: Jan Willen Ra- hit, Gert Jan Ramondt 3, Bart r, jj| fis 2 en Martin ITemelaar 1 door Jack Begijn SINT JANSTEEN - Het ver wachte en beoogde shockeffect bleef uit bij SC Gastel. De West-Brabantse ploeg stuurde deze week trainer Tonny Coe- nen de laan uit, maar daarmee verdween niet de onmacht. Die bleef. Steen profiteerde en won de matige wedstrijd met 3-2. „Over de trainerswissel bij de te genstander is nauwelijks gespro ken", zei de winnende coach, Erik Brems na afloop. „Ons doel was om de tegenstander onze wil op te leggen. Daarin slaag den we de eerste helft. In die pe riode presteerden mijn spelers zoals ik gevraagd had. Na de rust vielen we terug en werd de wedstrijd aan beide kanten rom melig." Steen opende sterk en kreeg in de eerste tien minuten dotten van kansen via Eddy van den Bosch (kopbal) en Stijn Dobbe- laer (schot voorlangs). Alleen Dennis Buys was succesvol na een goede voorzet van Wouter de Neijs, die ook de andere kan sen had ingeleid. Blessure Lang had de thuisploeg geen ple zier van de voorsprong. Binnen een mum van tijd bracht Willi am Lazeroms zijn ploeg langs zij. De gastheren moesten even het initiatief aan Gastel laten. Michel van den Bosch viel uit met een enkelblessure, waar door de organisatie even zoek was. Peter de Bot was zijn ver vanger. Die stelde kort na zijn inbreng orde op zaken, waar door Steen zich snel herpakte. Kevin Smet bracht met een fraai afstandsschot Steen weer op voorsprong. Bij de thuisploeg was Piet van Looij de stofzuiger op het mid denveld. Eddy van den Bosch Steen-trainer Erik Brems: „Jammer dat we niet bij machte waren om die zwakke plekken bloot te leggen." foto Camile Schelstraete was onzichtbaar, speelde te ver naar voren, waarvoor zijn beslis sende pass nooit uit de verf kwam. En Gastel...? Dat oogde gisteren onder de nieuwe trainer Peter de Vos niet anders dan een ploeg met weinig voetbal, posi tioneel zwak, en uiterst voorspel baar, „Jammer dat we niet bij machte waren om die zwakke plekken bloot te leggen", keek Brems terug. Direct na de rust was Steen on voldoende bij de les om de twee de tegentreffer te voorkomen. Op een diepe bal gaf de defensie even niet thuis, waardoor Pas cal van Caam zijn ploeg terug in de wedstrijd bracht. Steen was wakker en trok het initiatief naar zich toe. Dennis Buys had de beste kans op zijn schoen, maar stuitte op doelman Jeroen Hack, die de hele middag een weifelende indruk maakte. De thuisploeg kreeg met nog een kwartier te spelen zijn der de en beslissende doelpunt. Een schot van Wouter de Neijs kaat ste via de paal terug in het veld. Stijn Dobbelaer schoot in, maar zag zijn inzet met de hand ge stopt door Koen Moerland. De strafschop was een gemakkelij ke prooi voor de trefzekere Ed dy van den Bosch. In de resterende tijd perste SC Gastel er nog eens alles uit om een gelijkspel uit het vuur te sle pen. Spelers gingen te pas en te onpas naar de grond, smeekten om vrije trappen en hieven de ar men vragend ten hemel om zich te beklagen over het vermeende onrecht. Handsbal Vooral een onopgemerkt geble ven handsbal van Peter Lernout in blessuretijd en in het straf schopgebied van Steen stuitte bij de bezoeker op veel onbe grip. „Door het trekken en duwen van de tegenstander was er geen sprake meer van een wedstrijd", doceerde Brems. „De irritatie sloop in beide ploegen. Maar we hebben'karakter getoond. Op ba sis van de kansen is dit een ver diende overwinning. Door het binnenhalen van deze drie pun ten zijn we even verlost van de druk van de onderste ploegen." Steen-Gastel 3-2 (2-1): Dennis Büys 1-0, William Lazer oms 1-1, Kevin Smet 2-1, Pascal van Caam 2-2, Eddy van den Bosch (pen) 3-2. Scheidsrechter: A. Bracht Am,m erzo den). Gele kaarten: Pascal van Chaam (Gas tel). Aantal toeschomoers: 250. Steen: Danny Oppeneer, Eddy van den Bosch, Michel van den Bosch (20. Peter de Bot), Junior van Re- mortele (56. Eelco Franckaert), Peter Lernout (89. Danny van Daalen), Piet van Looij, Johnny Bogaert, Stijn Dobbelaer, Wouter de Neijs, Kevin Smet, Dennis Buys. I/eter Snelders JiNEUZEN - SDO'63 wacht nog al- op de eerste punten in de vijfde dij Be van het zondagvoetbal. De ploeg i ifc'oor dit keer van Oostburg: 2-6. i/cj 8e'waarde-Sluis 1-1: Beide teams Om 8® kansen, maar lieten nogal wat (p; fdie mogelijkheden onbenut. In de jij '.minuut opende Dennis Vlassenrood een individuele actie de score voor Tien minuten later scoor de Robin van Hal via een vrije trap de verdiende gelijkmaker. Kwadendamme-Graauw 2-0: Een beter Kwadendamme kwam in de negende minuut op 1-0 door Leon Bek. De thuis ploeg was daarna meer in balbezit, maar Graauw was het dichtst bij een doelpunt. De paal stond de gelijkmaker in de weg. In de 65e minuut viel Graauw-doelman Erwin Claassens uit met een rugblessure. Omdat de wissels op waren moest veldspeler Marcel Vael in doel en Graauw met tien man ver der. Het duurde tot de 95e minuut voor dat Tom Blommaard 2-0 scoorde. Groede-Volharding 3-2: Vijf minuten na rust nam Groede de leiding door Niels Verduin. Voor de tachtigste mi nuut verstreken was stond Volharding aan de positieve kant van de score door twee doelpunten van John Sommeijer. In de laatste tien minuten stroopte Groede nog even de mouwen op. Vijf minuten voor tijd scoorde Ralf Kramer de gelijkmaker. In de 90e minuut bracht Sander Termote heel Groede in staat van vervoering door met een fraaie kopbal 3-2 te scoren. SDO'63-Oostburg 2-6: SDO'63 was een maat te klein en wist al dat de wed strijd bij de pauze beslist was. Toen leidde Oostburg al met 4-0 door een hattrick van Niek Maenhaut en een tref fer van Niek Barra. Na rust werd het zelfs 0-5 door Peter van de Linde voor dat Michel Colpaart uit een strafschop tegen kon scoren. Peter van de Linde zorgde daarna voor 1-6 en tenslotte be paalde Yussef Keskin de stand op 2-6. Reserve vierde klasse: Terhole-Bres- kens 3 1-4: Terhole liet diverse goede scoringskansen liggen en werd daar in de tweede helft op afgerekend. Via Ser ge de Ruijsscher namen de bezoekers de leiding, maar nog voor rust scoorde Kevin van de Brande de gelijkmaker. Na de pauze kwam Terhole op achter stand door een ongelukkig eigen doel punt. Die tik kwam het niet meer te boven. Serge Laprade en Serge de Ruijsscher tilden daarna de stand naar 1-4. Hoek 2 gaat ten onder HOEK - De voetballers van Hoek 2 konden zich zaterdag niet handhaven aan de kop van de ranglijst in de hoofd klasse voor reserve-elftallen. Op eigen veld verloor de ploeg van trainer Piet de Vries met 0-1 van Sliedrecht 2. Slieclrecht 2 kreeg over negen tig minuten bezien twee grote kansen en benutte er één van. In de 35e minuut werd het 0-1. Terneuzen Al zakt diep weg TERNEUZEN - De A-junioren, van Terneuzen zakken steeds verder weg. Na de 1-4-nedeiiaag van twee weken terug tegen RCS Al, verloor de ploeg van trainer Alex De- hulsters zaterdag ook van Wieldrecht Al. In Wieldrecht werd het na een 1-0-ruststand 3-1. De eni ge goal van Terneuzen kwam op naam van Soufian Doorns. Ruime zege Tern. Boys Al TERNEUZEN - De A-junioren van Temeuzense Boys hadden zaterdag geen enkele moeite om Moerse Boys Al naar een nederlaag te spelen. Na een 2-0-ruststand werd het uiteindelijk 7-0. Voor de Terneuzenaren scoorden Stijn Eggermont en Ruurd van Westen elk drie keer, Ro bin Pieters kopte eenmaal raak, HW Al verslaat RCS Al TERNEUZEN - De A-junioren van HW'24 mochten za terdag opnieuw een overwinning begroeten. In Souburg werd het tegen RCS Al 1-2. Robbert van Diïessche en Ha- kan Cetin zorgden voor en na de rust voor 1-0 en 2-0. Vijf minuten voor tijd werd het nog 1-2. Terneuzen en HVV in evenwicht TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen en HW'24 hielden elkaar zaterdag in evenwicht. In Terneuzen werd het na een 1-1-ruststand 3-3. Fabian Wilson bracht Ter neuzen al vroeg in de wedstrijd op voorsprong, maar daar na draaide HVV'24 de rollen om door doelpunten van Bas Beens, Niels de Boer en Liam O'Shea. Fabian Wilson en Cihan Keten bepaalden de eindstand in de tweede helft op 3-3. Terneuzen Cl in de subtop OOSTERHOUT - De C-junioren van Terneuzen handhaaf den zich zaterdag in de subtop door een ruime overwin ning op TSC Cl. In Oosterhout werd het na een 1-2-rust- stand 2-6. Marvin Cornelis was met vier treffers uiterma te doeltreffend, maar Nick Claassen bleef met drie doel punten niet ver achter. Eerste punten Terneuzen Dl TERNEUZEN - De D-pupillen van Terneuzen verruilden zaterdag de laatste voor de elfde plaats door een 3-0-over- winning op Madese Boys Dl. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Jairus Jandroep scoorde tweemaal, Jeffrey Geers één keer. ken, maar mikte huizenhoog over. Na de hervatting hielden beide teams elkaar in evenwicht. De derby leek dan ook in een gelijk spel te eindigen, totdat de slim me Barry Sutin in de slotfase in een duel met doelman Sander den Hollander maar wat graag naar de grond ging. Strafschop, besliste de arbiter, die daarmee heel Schoondijke over zich heen kreeg. Pascal Pijcke trok zich van alle commotie niets aan, bleef ijzig kalm en schoot Hoofd plaat naar een overwinning: 2-1. door Peter van Kouteren HOOFDPLAAT - De beste ploeg wint niet altijd, de geluk kigste soms wel. De derby Hoofdplaat-Schoondijke kreeg in de slotminuut een verrassen de wending, toen Pascal Pijcke voor de thuisploeg een straf schop benutte en zijn ploeg naar winst (2-1) en de koppositie in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal schoot. De burenruzie, die zich - op een opstootje na afloop na - overi gens in een heel gemoedelijke sfeer voltrok, kreeg daarmee een gelukkige winnaar. Hoofd plaat werd in het eerste kwar tier helemaal zoek gespeeld door Schoondijke, dat in die fa se voor doel wel heel veel mede dogen had met de thuisploeg. Bovendien werd een op het oog loepzuivere goal van de bezoe kers eerst goedgekeurd door scheidsrechter Jochems uit Nieuw-Vossemeer. Op advies van de grensrechter van Hoofd plaat (buitenspel) kwam de arbi ter echter op zijn beslissing te rug. Vijf goede kansen geduren de de eerste vijftien minuten wa ren aan de bezoekers niet be steed. Reint Risseeuw en Barry Haerens waren ieder twee keer heel dicht bij een treffer. Jacco Seen kopte uit een hoekschop ra kelings voorlangs. „Dat is de he le competitie al ons probleem", stelde voorzitter Rinus Kornelis van Schoondijke gelaten vast. „We hadden' er in het eerste kwartier drie moeten maken. Maar ja, wat willen we nou ei genlijk? In de eerste zeven wed strijden hebben we er maar acht gemaakt." Hoofdplaat was slagvaardiger en mikte uit de eerste de beste mogelijkheid wel raak. De uit Terneuzen afkomstige Sonny Eg germont werkte een mooi aange sneden voorzet van Steven Ocke- loen beheerst af: 1-0. Nadat di rect daarop een treffer van Jac co Seen was afgekeurd, bracht Barry Haerens Schoondijke meer dan verdiend langszij. Hij mocht de bal na goed voorberei dend werk van Seen binnen lo pen: 1-1. De sterk spelende Haerens creëerde pal voor rust een uitge lezen kans om zijn ploeg op voor sprong te zetten. Hij ontdeed zich van twee man, kwam alleen voor doelman Danny Scherbeijn en had de hoek voor het uitzoe- Hoofdplaat-Schoondijke 2-1 (1-1). 27. Sonny Eggermont 1-0, 31. Bar ry Haerens 1-1, 89. Pascal Pijcke (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: C. A. Jochems (Nieuw-Vossemeer) Gele kaart: Arjan Beeke (Schoon dijke), Joep Aarssens (Hoofd plaat). Aantal toeschomoers: 100. Hoofdplaat: Danny Scherbeijn; Ru bin Thomas, Ricardo van Waes, Jeroen Zeegers; Ramon Eggermont (46. Jean-Paul van Hoeve), Pascal Pijcke, Steven Ockeloen, Joep AarssensSonny Eggermont (81. Eli Bolleman), Barry Sutin, Ralf Baumgarte. Schoondijke: Sander den Hollan der; Arjan Beeke, Gieljan de Neve, Arjan de Feijter, Bram Verhage (70. Karsten de Feijter); Barry Hae rens, Jacco Seen, Claude Kornelis, .Matthijs Ruijtenburg (61. Antho- nie de Wever); Edwin van de Velde (86. Rob Herrebout), Reint Riss- Excuses Blatter aan voetballers van Australië DEN HAAG - Fifa-voorzitter Sep Blatter heeft Australië excu ses aangeboden voor de uitscha keling van het land op het WK voetbal. Blatter erkende dat een penalty vlak voor tijd in de wedstrijd van Australië tegen Italië niet te recht was. Een schwalbe van de Italiaan Fabio Grosso die niet werd herkend door de Spaanse scheidsrechter Luis Medina Can- talejo zorgde ervoor dat Italië via de penalty van Francesco Totti een ronde verder kwam. Blatter zei dat de scheidrechters op het WK niet al te best waren („er werd te goed op ze gelet, ze zaten in een soort militaire kampsituatie"), maar ook dat de spelers te veel vals speelden. GPD/Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45