)e Boys doen zichzelf tekort zc Pinas is de nieuwe centrumspits Nieuwdorp wint eerste-periodetitel ondanks gelijkspel trneuzenaren tonen te veel respect voor zwak Achilles Veen: 1-2 19 I erde 0-0 MI AZVV Eerste goal Kloetinge in eerste helft maandag 30 oktober 2006 jffiUZEN - Tot de 51e mi- de pupil van de week, ïènjarige Tom Oudijk, het het eerste van Terneu- ys ook wel schoon kun- I,ouden. De keeper van F1 de simpele balletjes die »r Ronald Gort in de eerste Ie verwerken kreeg zonder ie hebben tegengehouden, jjrste serieuze doelpoging Itgenstander Achilles Veen, strafschop van spits Mark (goeds, bleek echter beslis- fgense Boys had toen al op voorsprong moeten De ploeg was in de eerste |e betere van de Brabantse stander, maar toonde te lespeet. De Zeeuws-Vlamin- ïoor de laatste plaats op de lijst niet overlopend van èrtrouwen, hielden con- Sjraf, zes spelers achter de i Jordy Goossens en ïi Bezemer, die hun tegen- in de zak hadden, yen slechts sporadisch aan- adgebruik van de vleugels, de middenvelders van de speelden verdedigend en lïas nergens voor nodig, lés Veen, de nummer tien fferste ldasse C, voetbal- i|ioinder overtuigend dan gjeuzenaren. Van combina- kwam dan ook bar ig. terecht: beide ploegen érden het niet eens en tensteeds de lange bal. Om- ook -de Brabantse verdedi- lich meestal de meerdere jÉërneuzense spitsen toon- waren de kansen in de eer- lelft op de vingers van één ite tellen. Die waren wel al- al voor de Boys. idsbal o Faassen (afstandsschot ipbal) en Arjen Oostdijk (al- voor de keeper en een vrije hadden de score kunnen gn. In het begin van de ie helft gold dat ook voor co van Hecke (schot naast) opnieuw Faassen (schot S-De topdrie in de tweede ie E van het zaterdagvoet- jlcef schadevrij. Koploper tornden won met 1-3 bij De uwen en pakte de eerste-pe- flitel. Achtervolger GPC iingen versloeg op eigen Kapelle (3-1) en Heinoord Ie Tholense Boys met 4-2. V speelde (tegen Bruse voor de derde keer doel- llo'os gelijk. Slceuwen-Arnemuiden 1-3: na aanvang van zowel de :eals de tweede helft scoor- van Steveninck (0-1) orné van Belzen (0-2). Ar- Krijger bracht een kwar- tijd de spanning terug ;,maar in de slotminuut vel- larinus Baas definitief het ós over de thuisploeg: 1-3. Vlissingen-Kapelle 3-1: vlotte combinatie in de veer- minuut leverde via Ro- Kloppenbui-g de verdiende sprong op. Via een solo van indePagter werd het na een 13 en tien minuten voor- Vermeer op de goede Is om een steekpass in 3-0 Ie zetten. In de slotfase red- ichard Bal de eer. india-Zwaluwe 0-3: Koos Kluis tekende na acht mi ll voor 0-1. Via een straf- van Rick van der Stelt het na een half uur 0-2. In otminuut kopte Edwin Po rtinnen. ifnoord-Tholense Boys 4-2: de de Graaf opende al in de de minuut de score voor de «kers, maar via doelpunten Philips en Buskop leidde de na drie kwartier ge leerd met 2-1. Een spetter Pïeter de Graaff leverde rust de 2-2 op. In slotfa- Mrgden een eigen doelpunt ïoma alsnog voor 4-2. ifBoys-AZVV 0-0: Scheids ier Saaiioos strooide in een Mnshow met negen gele hen en mede daardoor kwa- beide ploegen nauwelijks 'oetballen toe. Voor rust AZW-speler Jacco Koek- tot twee keer toe vlakbij heffer. Vier minuten na de 'dting werd een doelpunt Bruse Boys-speler Olaf Wil- Se wegens buitenspel afge- 16Öe minuut kreeg Jui-gen dé grootste kans van maar voor een leeg 'schoot hij naast. Vlak voor werd een kopbal van Ema- Pauwels (AZVV) nog van oellijn gehaald. ovei-). De treffer viel echter aan de andere kant, na een ongeluk kige handsbal van Bezemer. De back wilde koppen, maar sprong met de armen in de lucht naar de bal: een doodzonde voor een verdediger. Het buitenkans je werd door Santegoeds overtui gend benut. Daarna leek het geloof weg bij de onzekere Zeeuws-Vlamin gen. Na een redding van Gort (zijn eerste!) op een schot van Kevin Bouman was het na 73 mi nuten opnieuw raak. Uit de eer ste uitgespeelde aanval van Veen toonde Santegoeds zich een echte spits: hij duwde een la ge voorzet met de punt van de voet binnen. De aanvaller, ver der compleet uit de wedstrijd ge speeld door voorstopper Kees Duitemeijer, maakte zijn vijfde van het seizoen en neemt daar mee meer dan de helft van de sei zoensproductie van Veen voqr zijn rekening. Na de geruststellende 0-2 trok ken de Brabanders zich nog ver- der terug. liet resulteerde in een goede kans voor invaller Veli Eryürük (slap schot alleen voor de keeper) en, in de voorlaatste minuut, een doelpunt van Mar co Faassen. De spits kopte een voorzet van Oostdijk binnen. In de slotseconden liet Eryürük dé kans op de gelijkmaker liggen: van een meter of tien schoof hij de bal naast, Geen uitblinkers In de slotfase zocht een aantal spelers van de Boys de schuld bij elkaar. Geen goed teken, vond aanvoerder Kees Duiteme ijer. „We moeten allemaal in de spiegel kijken. We hadden van daag moeten winnen en ieder een moet zelf bedenken waar hij misschien tekortgeschoten is." Zijn team heeft geen uitblin kers, erkende hij. „Dat hoeft geen probleem te zijn. Vorig jaar was dat ook zo, en toen wer den we kampioen. Maar het be tekent wel dat we voor elkaar moeten werken. Niet van dat ge zeik. Want dan komt er niks meer van terecht." Terneuzense Boys-Achilles Veen 1-2 (0-0). 51. Mark Santegoeds 0-1 (strafschop), 73. Mark Santegoeds 0-2, 89. Marco Faassen 1-2. Scheidsrechter A.L. van de Kette rij (Goes). Gele kaart; Jordy Goos sens (Terneuzense Boys) en Fran- sisco dos Santos (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 300. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Robert Bezemer, Dennis van de Broeke, Kees Duitemeijer en Jor dy Goossens; Anrico van Hecke (74. Veli Eryürük), Matti Buijsse en Marco Bolleman (64. Evert,-Jan van OpdorpArjen Oostdijk, Mar co Faassen en Ruud Hoogesteeger. Terneuzense Boys-spits Marco Faassen kopt op het doel van Achilles Veen. Zijn inzet zou naast het doel verdwijnen. Kloetinge houdt Quick Boys op een gelijkspel: 1-1 door Jan Daqevos KLOETINGE - Bij toeval be landde hij twee weken geleden in de spits. Besar Xhoxhaj vol deed in het duel met GVVV niet en dus kreeg Regilio Pinas bij Kloetinge na rust de kans om zich als centrumaanvaller uit te leven. De 'noodgreep' pakte goed uit. De Vlissinger scoorde zelf dan wel niet, er ging op die plek wel dreiging van hem uit. Zaterdag in de thuiswedstiïjd te gen Quick Boys kreeg het experi ment een vervolg. Regilio Pinas was opnieuw in de punt van de aanval geposteerd en de test ver liep andermaal bevredigend. Pinas had met een prachtige kopbal een belangrijk aandeel in het uiteindelijke resultaat (1-1) en daarnaast bezorgde hij de verdedigers van de tegenpar tij handenvol werk. „Het is mijn favoriete positie", bekende Pi nas na afloop. „Bij mijn vorige clubs (GPC en RCS) heb ik daar ook altijd gespeeld. Ik voel me er veel vrijer dan aan de buiten kant." Nu Pinas naar .het centrum is verdwenen, mag John Schot voor rechtsbuiten spelen. En ook dat lijkt een schot in de roos. De Tholenaar is tactisch slim, is voortdurend aanspeel- KLOETINGE - Het openings doelpunt van Regilio Pinas te gen Quick Boys was pas het eer ste doelpunt dit seizoen dat Kloetinge in de eerste helft van een wedstrijd maakte. Tot zaterdag waren alle doelpun ten van Kloetinge (acht stuks) in de tweede helft gemaakt; de helft daarvan viel bovendien nog eens in het laatste kwartier- Vorig seizoen kampte Kloetinge met een soortgelijk syndroom. In de achtste competitiewed strijd maakte Ferry Alfons toen pas het eérste velddoelpunt voor de pauze. Daarvóór had Kloetin ge twee keer gescoord: één keer met een eigen doelpunt van de tegenstander en één keer uit een strafschop. baar en heeft een prima indivi duele actie in huis. Van dat laat ste gaf hij zaterdag in de 20e mi nuut een aardig staaltje ten bes te. Schot stoomde vanaf de midden lijn op, zette drie man op het ver keerde been en bezorgde de bal vervolgens bij Daan Esser. De aanvallende middenvelder haal de snoeihard uit, maar zijn schot was iets te onbesuisd, waardoor de bal over het doel verdween. Na veertig seconden was Esser ook al dicht bij een treffer geweest, maar bij een on overzichtelijke situatie in het strafschopgebied kon hij net niet goed genoeg bij de bal. Geslepen aanvallers Het was in een eerste helft die boeide van de eerste tot de laat ste minuut. Het tempo lag hoog. Quick Boys was technisch iets beter en had in Mike van Gooi, Nick van Baaren en Bennie van Fruchten drie geslepen aanval lers. Ze bezorgden de defensie van Kloetinge, met Joffrey Gel dof als uitblinker, veel werk. De thuisploeg zat soms in de ver drukking, maar was door scherp uitgevoerde counters toch de evenknie van Quick Boys. In de 28e minuut kwam Kloetin ge op 1-0. André Siereveld zag Pinas bij de tweede paal positie kiezen en leverde een perfecte voorzet af. Pinas zag Quick Boys-doelman Peter Kromhout iets te ver voor zijn goal staan en mikte met het hoofd in de ver re hoek. Kromhout raakte de bal nog met zijn ving'ei'toppen, maar kon een treffer niet voor komen: 1-0. Quick Boys voerde hierna de druk nog verder op en mocht in de 41e minuut op de rand van het strafschopgebied een vrije trap nemen. Marcel Pronk zette zich achter de bal en schoot met links fraai raak in de verre hoek:1-1. Angel eruit In de rust kwam de tactische bij stelling bij Kloetinge. Trainer Diederik Hienseh onderkende het gevaar van de aanvallers van Quick Boys en wilde de aan voer naar de aanvalslinie beper ken. Corné Schilperoort kreeg de opdracht iets meer voor zijn verdediging te spelen. Dat soort opdrachten is de middenvelder wel toevertrouwd. Hij haalde de angel uit het spel van Quick Boys. Dat Kloetinge hierdoor zelf wat minder voor de goal kwam, werd voor lief genomen. De tweede helft was in tactisch opzicht intei'essant, maar wel minder levendig, Quick Boys kwam tot één kopballetje, Kloe tinge was nog gevaai'lijk via schoten van Pinas, Kole en Schot. Zo bleef het 1-1 en snoep te Kloetinge titelkandidaat Quick Boys twee belangrijke punten af. „Ik heb de jongens een compliment gemaakt", zei Hienseh nadien. „Ze hebben heel veel strijd geleverd en tac tisch heel goed gespeeld." Kloetinge-Quick Boys 1-1 (1-1). 28. Regilio Pinas 1-0, 41. Marcel Pronk 1-1. Scheidsrechter: T. J. Versnel (Zioijndrecht)Gele kaart: Nick van Baaren, Eef Schoneveld (beiden Quick Boys) en Daan Es ser (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 800. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Jof frey Geldof; Niels Kole, Daan Es ser (89. Jarno Vermeulen), Corné Schilperoort; John Schot, Regilio Pinas en Ronald Zwager (72. Bé-sar Xhoxhaj). Missers breken Oostkapelle op OOSTKAPELLE - De voetballers van Oostkapelle verlo- ren zaterdag op eigen veld met 1-3 van LRC in de eei'ste klasse C. De Walcherse club blijft daardoor in de ondex- ste helft van de ï'anglijst staan. Zaterdag wacht de Zeeuw se derby bij hekkensluiter Terneuzense Boys. De eerste drie doelpunten kwamen voort uit defensieve missers. LRC-spits Johan Bruggeman profiteei'de met een lob van onnodig uitlopen van de doelman (0-1). Oostkapel- le-spits Padden van de Water deed in de tweede helft het zelfde (1-1), waarna Bruggeman de bal ontfutselde aan Ruben Coppoolse voor 1-2. In blessuretijd counterde LRC via Marko Luksen naar 1-3. Oostkapelle - LRC 1-3 (0-1). 30. Johan Bruggeman 0-1, 55. Pad den van de Water 1-1, 61. Johan Bruggeman 1-2, 90+3. Marko Luk sen 1-3. Scheidsrechter: C. Prooi (Hellevoetsluis). Aantal toeschou wers: 110. foto Peter Nicolai RCS loopt geen schade op OOST-SOUBURG - Met een aantal lastige weken in het vooruitzicht, heeft RCS gisteren geen fout gemaakt. Lon- ga werd vrij makkelijk met 4-1 aan de kant gezet in de tweede klasse van het zoridagvoetbal. „Een goeie overwin ning en tevens goed voor het zelfvertrouwen", vond trai ner Alexander van Keulen. Dennis de Nooijer nam de ge hele productie voor zijn rekening. De komende weken speelt RCS de lastige uitwedstrijden tegen Dongen, Oos terhout en Vlissingen en komt tussendoor Zierikzee op be,- zoek. „Na die serie zullen we weten waar we staan." RCS-Longa 4-1 (2-1). 9. Dennis de Nooijer 1-0, 11. Daan de Groof 1-1, 38. Dennis de Nooijer 2-1, 68. Dennis de Nooijer 3-1, 73. Den nis de Nooijer 4-1. Scheidsrechter: A.J. Hesselmans. Aantal toe schouwers: 350. Zierikzee wacht cruciaal duel TILBURG - Zierikzee is gisteren tegen SC 't Zand tegen de vijfde nederlaag van het seizoen aangelopen. De ploeg van trainer Gaby Niemantsverdriet deed weinig ver keerd, maar kwam gewoon tekort tegen de Tilburgers: 3-0. Dat resultaat maakt de thuiswedstrijd tegen EBOH van aanstaande zondag tot een cruciaal duel. Ziei'ikzee staat voorlaatste met vijf punten. Twee plaatsen hoger heeft de Dordtse ploeg negen punten verzameld. SC't Zand-Zierikzee 3-0 (1-0). 23. Corné Akkermans 1-0, 75. Stijn van Hal 2-0, 87. RonnieBoxtel 3-0. Scheidsrechter J.J.P. de Kroon. Rode kaart: 80. Vincent Bakker (Zierikzee). Gele kaart: Ma- rikow Rouw, Wesley Goud (Zierikzee). Geflatteerd verlies Vlissingen GORINCHEM - Vlissingen moest gisteren zijn meerdere er kennen in koploper Unitas. De club van Ruud Pennings ver loor met 3-0. „Maar", zei de trainer, „we hebben prima ge speeld. Ik ben met een goed gevoel weggegaan." Wissingen moest het stellen zonder onder anderen Peter de Jong en Pim Bruins. Na een sterk eerste kwartier van de thuisploeg kwam Vlissingen terug en zat een paar keer dicht bij de openingstref fer. Bij rust stond het nog 0-0. Na de pauze opende Unitas weer sterk, kwam weer Vlissingen terug, maar scoorde Chiis- tiaan Perrier de 1-0. „Daarna hadden wij weer een goede fa se, maar na die 2-0 werd het een moeilijk verhaal." Unitas-Vlissingen 3-0 (0-0). 65. Christiaan Perrier, 76. Tuncay Ars- lan, 80. Richard Smaal. Scheidsrechter: M W. Nijsse (Oost-Sou burg). Regilio Pinas van Kloetinge was moeilijk af te stoppen in het duel met Quick Boys. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor GOES - Ondanks een 1-1-gelijk- spel bij Dauwendaele veroverde Nieuwdorp in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal de eer ste periode. De ploeg van trai ner Jos van Belzen zag concur rent Serooskerke op eigen veld ook niet verder komen dan een gelijkspel tegen Noad'67 (0-0)en behield een voorsprong van drie punten. Ook WHS en VCK deelden de punten. Duiveland (5-3 tegen Heinkenszand) en SKNWK (4-0 tegen Bevelanders) kwamen wel tot een overwinning. Het duel tussen Veere en Ki'abbendijke werd afgelast. Dauwendaele-Nieuwdorp 1-1: De thuisploeg was dicht bij de tweede seizoenszege, maar het ontbrak Dauwendaele aan liet nodige geluk in de afronding. Dauwendaele startte voortva rend. Na drie minuten werd al een doelpunt van de thuisploeg wegens buitenspel afgekeurd, maar in de zevende minuut kwam de 1-0 wel op het score bord toen Jordi van Bunderen van ruim dertig meter raak schoot. Het antwoord van Nieuwdorp kwam één minuut la ter toen Martin de Hamer uit een corner raak kopte. In het vervolg van het duel waren de ploegen gelijkwaardig, maar de Middelburgers kregen de mees te kansen. Serooskerke-Noad'67 0-0: Frank Allaart werd node gemist bij Serooskerke, want zonder de geblesseerde topscorer kwam de Wielemaker weg bij Oostkapelle OOSTKAPELLE - Voetbalclub Oostkapelle kan nog twee zater dagen gebruik maken van de diensten van aanvaller Stefan Wielemaker. Daarna vertrekt de spits omdat hij het voetbal niet meer kan combineren met zijn werk als makelaar in Limburg. Wielema ker is aan zijn tweede seizoen be zig bij Oostkapelle, waarin hij tot nu toe twee keer scoorde. Daarvóór kwam hij uit voor VCK en Kloetinge. ploeg niet aan scoren toe. De grootste kans van de eerste helft kwam op naam van Noad'67. In de tweede helft bleef Sei'oosker ke de betere ploeg, beperkte Noad'67 zich voornamelijk tot verdedigen, maar ondanks aardi ge kansen voor Nicky Holmes en Bas Rooze bleven doelpunten uit. WHS-VCK 1-1: De ploeg uit Sint Annaland begon niet goed aan de wedstx'ijd, maar kwam in de 20e minuut wel aan de lei ding. Na een vrije trap van Pa trick Ketting rondde Patrick van Schetsen in de x-ebound af. VCK kwam tien müxuten na ï'ust aan de terechte gelijkma ker. WHS-doelman Anton Elen- baas vloerde Merijn Dek in het strafschopgebied en Danny Joos- se schoot de penalty vervolgens onberispelijk in. VCK eindigde het duel, nadat Simon Voet in de 80e minuut zijn tweede gele kaart kreeg, met tien man. Duiveland-Heinkenszand 5-3: Een doelpuntrijk duel waarin Heinkenszand bijna terugkwam uit geslagen positie. Marcel Zwa ger opende de score en door tref fers van Barry Steenpoorte, Den- nie le Comte en Lex Zwang leid de Duiveland bij rust met 4-0. Heinkenszand kwam na rust sterk terug en binnen zestien mi nuten stond het door goals van Guido Wiskerke, Gerben Men- heere en Pieter van Liere 4-3. Acht minuten voor tijd kopte Menheere Heinkenszand bijna naar de gelijkmaker, maar zijn inzet i'aakte de lat. Vlak voor tijd besliste Barry Steenpoorte met zijn tweede goal de wed strijd definitief. SKNWK-Bevelanders 4-0: De Nieuwerkei'kse thuisclub kende een makkelijke middag. Gert-Jan Tierie opende na tien minuten de score. In de tweede helft wei'd voorspi'ong eenvou dig uitgebouwd door Ronald en Chi'istiaan van Vossen en Leon Goedegebuure. bij nader inzien Op de sportpagina's van zaterdag stond een pijnlijke fout. In het bericht over de afgelasting van de duels van voetbal club Veere werd gemeld dat de overle den Piet Goedbloed een veelscorende aanvaller was. Dat is onjuist. Dat was zijn neef die dezelfde naam draagt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43