Verhuurders harder aangepakt PZC In het donker is iedereen knap Freeke: Vergunning derde koffieshop moet worden geveild Snuffelen aan verschillende watersporten Maatregelen tegen eigenaren drugspanden volgens raadslid Terneuzen te zacht Vreemde effecten bij uitvoering in Clinge '//mfï/iiiiiiin door Eugene Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat de eigenaren van panden waarin harddrugs verkocht worden, strenger aan pakken. Nu worden panden te snel ver huurd aan lieden waarvan de ei genaar kan inschatten dat ze in drugs handelen", zegt burge meester J. Lonink. Hij reageert daarmee op schrifte lijke raadsvragen van onafhan kelijk raadslid P. Broekhuysen. agenda ~~STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe nen 55 OeHalle, 13.30 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Koers bal, biljarten; 19.30 uur: Line danee; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, computeren, kaartjes maken; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Jeu de boules, yoga; 15.00 uur: Seniorenorkest Con Amore; 19.00 uur. Schrijven; Oe Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Koffie ochtend met voorlezen, 14.00 uur: Sjoe len, mannenpraatgroep; De Korenmarkt, 10.00 uur: Koffieoch tend met koffiekoek; rKruispunt, 14.00 uur: Clubmiddag De Kruising; DenDullaert, 20.00 uur: Body pump; KOEWACHT - Kerklaan 87, 19,00 uur: Creatieve bijeenkomst; OOSTBURG - Hervormd kerkcentrum, 20.00 uur: Lezing 'Kiezen vanuit je hart'; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Bingo; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers bal; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles, volksdansen KVO; 13.00 uur Biljarten; 14.45 uur: Kookles senio ren; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19,30 uur: Repetitie toneelvereniging; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Yo ga; 13.00 uur: Kaarten bieden en joke ren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur: Country line dance. Verkleedpartij op concert SLUISKIL - Muziekvereniging Sluiskil liet zich gistermiddag van de beste kant zien tijdens het najaarsconcert in gemeen schapscentrum 't Meulengat in Sluiskil. Voor de pauze speelde de harmo nie, onder leiding van Eric Pro voost Na de pauze was het de beurt aan de blazers. Tijdens hun optreden keken de blazers zowel met hun kleding als met hun muziekstukken terug naar vijfentwintig jaar blaaskapel. Een kwart eeuw lang toeteren en blazen de liefhebbers erop los en met een aantal verkleed partijtjes passeerden gistermid dag ook enkele van de die 25 jaar gedragen uniformen de re vue. Het daadwerkelijke jubi leum van de blaaskapel zal vol gend jaar plaatsvinden. Die vraagt om een strengere aan pak van de handel in harddrugs. Volgens de huidige gedragslijn, die gebaseerd is op de Wet Da mocles, krijgt de bewoner van een pand waarin harddrugs wor den gedeald bij de eerste overtre ding een schriftelijke waarschu wing. De tweede keer gaat het pand voor een half jaar dicht en bij een derde overtreding voor twaalf maanden. „Pas bij de vierde overtreding heeft de over- OOSTBURG - Wie maakt het mooiste bommetje? Of, wie kan de beste steekduik of salto uit voeren? Dat waren enkele van de opdrachten die bezoekers za terdag in zwembad De Een hoorn in Oostburg konden uit voeren. Het leverde grappige ta ferelen op, want ook de ouderen lieten zich niet kennen tijdens het springen van een bommetje. De West-Zeeuws-Vlaamse zwem- en waterpolo vereniging Scheldestroom ontving er tij dens de watersportdag in het ka der van haar 75-jarig bestaan heel wat sportievelingen die ken nis konden maken met verschil leden facetten van de zwem- sport. Na de opening door wethouder van sport, J. Boogaard, werd be gonnen met de activiteiten. Zo kon er deelgenomen worden aan een zwemloop van triatlonvere niging 't Zwin. Duikvereniging Narwal liet be zoekers ervaren hoe het is om on der water te verblijven en club trainer F. Verplanke gaf trai ningssessies. Aan het eind van de dag gingen alle deelnemers met een certifi caat naar huis. De watersportdag sloot een suc cesvol jubileumjaar af. Naast treder een echt probleem", be toogt Broekhuysen. „Dan wordt de zaak definitief gesloten. Een buitengewoon softe aanpak van de verkoop van harddrugs." Broekhuysen constateert dat de verkoop van harddrugs in Ter neuzen de laatste tijd toeneemt. Zolang de huidige gedragslijn bij overtredingen blijft bestaan, zal het volgens Broekhuysen in Terneuzen 'dweilen met de kraan open' blijven. Hij pleit er voor om de schriftelijke waar- verschillende uitjes was er een kamp in Nieuwvliet, een succes volle trainingsdag met A. Kos ten en een zwemcliiiic. De' zwemvereniging, met zijn schuwing te schrappen en bij een overtreding een pand met een een half jaar te sluiten. Volgens Lonink roept Broekhuy sen voor zijn beurt. „We hebben afgesproken dat we eerst het on derzoek afronden met betrek king tot het te voeren drugsbe leid. Daarna gaan we in discus sie met de gemeenteraad." Lonink wijst er wel op dat Broekhuysen op zijn wenken wordt bediend. „Er wordt in ZeeuwsVlaanderen een extra wortels verankerd in Breskens, is inmiddels uitgegroeid tot een gezelschap sporters uit heel de streek. Volgens H. de Bruyne, lid van de jubileumcommissie, team met zes mensen gevox'md, waardoor het project Houd greep extra capaciteit krijgt om overal op te treden waar we han del in harddrugs ontdekken." Lonink zegt ook best bereid te zijn te kijken of het wettelijk mogelijk is de termijn bij over tredingen te wijzigen, zoals Broekhuysen wil. „Zelf vind ik dat nu het signaal naar de eigenaren en verhuur ders van pandjes niet hard ge noeg is", zegt Lonink Er wordt is dat de grote kracht van de club. „Dit jaar hebben we er zelfs twintig leden bij gekregen. Onze vereniging bloeit nog steeds." met name in het centrum van Terneuzen te gemakkelijk ver huurd aan mensen waaraan ei genlijk niet zou moeten worden verhuurd. In navolging van de wietkwekerijen gaan we de eige naren van panden strenger aan pakken. We willen de huiseige naren duidelijk laten voelen dat ze ook een verantwoordelijk heid hebben. Laat er geen mis verstand over bestaan, de han del in harddrugs wordt echt kei hard aangepakt." Kinderen en Dagobert Duck zwerven door Terneuzen TERNEUZEN - Wie zaterdag middag in de Terneuzense bin nenstad liep, had de kans om Da gobert Duck tegen het lijf te lo pen. Hij maakte onderdeel uit van het spel dat tijdens de na jaarsactiviteit van de KWE-dag van de scouting Zeeuws-Vlaan deren werd gespeeld. Ruim 170 kinderen van zeven tot elf jaar van scoutinggezel- schappen ujt heel Zeeuws Vlaanderen gingen op zoek naar de door Dagobert Duck gewens te 'Ding-Flof-Bips-munten' ofte wel de munten van de Eurolan den, Verspreid door de binnenstad moesten de kinderen opdrach ten en spelletjes doen om vlaggetjes en munten te verza melen. De 35 begeleiders zorgden er voor dat de jeugdige scouts uit Hulst, Terneuzen, Westdorpe, Sluiskil, Oostburg, Sas van Gent en IJzendijke een plezieri ge middag hadden. Na afloop keerde het gezelschap van bonte blousjes, petjes en shirts terug naar de Markt om de munten aan een dolgelukkige Dagobert Duck te overhandi gen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een eventuele derde koffieshop in de gemeente Terneuzen moet niet zonder meer aan de huidige exploitant van Checkpoint gegund worden. Nieuwkomers moeten ook een eerlijke kans krijgen. Raadslid C. Freeke (LCF) zegt dat in schriftelijk vragen aan burgemeester en wethouders. De gemeente onderzoekt de mo gelijkheid van een derde koffie shop buiten Terneuzen om de verkeersdruk op de binnenstad te verlichten. Dagelijks komen gemiddeld zo'n 2000 bezoekers bij Checkpoint over de vloer. Checkpoint heeft aan alle frac tievoorzitters laten weten be reid te zijn te investeren in een derde koffieshop op een nader te bepalen locatie. Checkpoint vindt dat de Koegorspolder één van de opties kan zijn. Een der de koffieshop zou snel kunnen worden gerealiseerd op een noodterrein met parking. Check point heeft namelijk nog steeds de containers beschikbaar die gebruikt zijn voor het tijdelijke onderkomen tijdens de nieuw bouw. „Dit betekent volgens ons dat één en ander in een vergevor derd stadium verkeert en het de hoogste tijd wordt zich te bera den over allei-lei consequenties van die mogelijke derde koffie shop", stelt Freeke. „Ik herinner mij de blijheid dat Checkpoint door Jeanette Vergouwen CLINGE - Er was lang gewerkt aan het leerlingenconcert van fanfare Weldoen Door Vermaak in Malpertuus in Clinge. Het the ma was Strange Effects en dat heeft het publiek gemerkt. Het was gistermiddag een concert vol leuke en aparte mo menten, met veel vreemde effec ten. Er werden vijf blokken afge werkt, waarin de seizoenen mu zikaal langskwamen. Het laat ste blok werd ingevuld door de uiteindelijk uit steen werd opge trokken. Om nu opnieuw een brandgevaarlijke noodvoorzie ning van stal te halen gaat ons veel te ver." De LCF is tegen uitbreiding van het aantal koffieshops, maar als het er toch van komt, moet dat niet automatisch een filiaal van. Checkpoint zijn. Nieuwkomers op de markt vergroten de prijs concurrentie, betoogt Freeke. „Ambtelijke willekeur moet worden uitgesloten en schijn daarvan worden vermeden. Te-' vens moet worden' voorkomen dat de raad voor een voldongen feit wordt gesteld." Volgens Freeke moet er een veiling wor den gehouden voor de vergun ning van de derde koffieshop, waarbij de exploitant van Checkpoint kan meedoen. Wettelijk is geregeld dat de ver koop van softdrugs per persoon per dag maximaal 5 gram mag zijn. Dat was vroeger 30 gram. Om het aantal bezoekers drasti sche te verminderen, zou het vol gens Checkpoint een goede zaak zijn dat het weer terug 30 gram wordt. Dat vindt Freeke een slecht idee, „De stelling dat er nu zes ritjes nodig zijn om aan 30 gram te komen, is weliswaar juist, maar onze fractie heeft veeleer het vermoeden dat het leeuwen deel van die 30 gram erg goed verkoopbaar is aan minderjari gen op het aan te leggen fun- park, dat eveneens in de Koe gorspolder wordt gevestigd." groep leerlingen percussie on der leiding van Hans van Hoor- ick en het leerlingenorkest on der leiding van Danielle Stie- nen. De muzikanten hadden aparte kleding aan. Ze waren gehuld in regenjassen en hadden Mickey Mouse-oren op hun hoofd. Bij muziekjes over de zomer werd regelmatig gesuggereerd dat het regende. Bij de klassieke werken van Mo zart en Chopin klonk elektroni sche muziek en zorgden de pau- kenisten Loïc en Michel voor een ritmische begeleiding. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWSVLAANDEREN j Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het 's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR HULST Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl maandag 30 oktober 2006 1 1 Op de zeedijk bij Paal zaten ruim dertig belangstellenden te luisteren naar de streekverhalen van George Sponselee (rechts). door Patricia de Ryck PAAL - Rustig lopen de deelnemers aan de Nacht van de Nacht in Paal richting het haventje. Ze zijn nog zichtbaar on der de indruk van de verhalen die zo juist verteld zijn, maar de rust wordt bruut verstoord door de Nachtbraker. Terwijl hij volop kabaal maakt, jaagt hij de deelnemers de stuipen op het lijf. Ruim dertig mensen zijn zaterdagavond naar café In het zicht der Schelde in Paal gekomen. Ze worden rond half acht hartelijk ontvangen door de organi satoren van 'In het nachtelijk zicht van de Schelde'. Deze activiteit wordt geor ganiseerd in het teken van de Nacht van de Nacht. Dit landelijke initiatief is bedoeld om aandacht te vragen voor de schoonheid van de duisternis en de be dreiging ervan door de toenemende ver lichting in Nederland. Nieuwsgierig kijken de mensen in het 'nachtpakket' dat ze zojuist hebben ge kregen, Eerst is er een lezing over nach telijke trekvogels in de Saeftinghe, maar daarna begint het spektakel echt. De groep gaat naar buiten en volgt ver halenverteller George Sponselee. Hij leidt hen naar de zeedijk. De lantaarn palen zorgen nog voor een beetje ver lichting bij het bestijgen van de trap pen, maar de tocht naar beneden is lasti ger. Trapje na trapje volgt de menigte elkaar. De deelnemers nemen plaats op de uitgedeelde blauwe vuilniszakken op de kop van de kade. Antwerpen Terwijl iedereen luistert naar de legen de van het land van Saeftinghe, varen schepen af en aan. De lichtjes van de ha vens van Antwerpen schitteren in de verte. Het water klotst tegen de dijk. Af en toe verstoort een auto de geluiden van de natuur, maar daar trekt nie mand zich iets van aan. De mensen ge nieten zichtbaar. De koude wind deert hen niet. Na alle verhalen van Sponselee wordt het tij d om de nacht te verkennen. De deelnemers lopen riehting het begin van de haven, als een in het zwart gekle de man opeens uit het niets verschijnt. „In het donker is iedereen knap", deelt hij de menigte mee, terwijl hij het groot ste gedeelte van de groep voorgaat naai de Schemerschim. De anderen hebben gekozen voor de workshop nachtfoto grafie. Zij brengen de nacht in beeld on der leiding van Peter Maas. De Schemerschim, oftewel Saeftinghe- gids Diny de Putter, vertelt over de nacht en leidt de groep naar de andere kop van de kaai. Terwijl de groep rich ting het verdronken land kijkt, vertelt zij verschillende legendes. Ze adviseert foto Peter Nicolai hen daarna om de ogen dicht te doen. „Luister naar de wind en de geluiden die hij meebrengt." Verder is er de mogelijkheid om met te lescopen het gebied in te kijken, maar daar is de Nachtbraker weer. „Het is tijd om onze ziel te verwarmen." Een aantal mensen loopt al met hem mee. Zij verruilen de koude nacht graag voor een plaatsje met een kop koffie in het warme eafé. Als afsluiting vertelt de Nachtbraker nog twee gedichten. Daarna kunnen de bezoekers genieten van een drankje en hapje in het café. Eén van de deelne mers is de tienjarige Dorien uit Hulst. Zij warmt zich aan een chocolademelk. „Ik vond het heel leuk. De verhalen wa ren soms heel spannend. Ik schrok wel van de Nachtbraker, maar hij was voor al grappig", vertelt ze. Dorien is niet de enige die zich ver maakt heeft. Haar hele familie had het naar hun zin. „Het was super en geluk kig zat het weer mee"vindt Doriens oma. Leger des Heils viert verjaardag TERNEUZEN - Met een swingende countrymeeting vier de gistermiddag het Leger des Heils Korps Terneuzen het 110-jarig bestaan. In het Legergebouw aan de Dijkstraat stonden zo'n 150 aanwezigen tijdens een twee uur duren de dienst vol muziek, zang, gebed en lezingen stil bij meer dan een eeuw Leger des Heils in Terneuzen. Gedurende de dienst, die werd voorgegaan door kapitein René Pronk, zox-gde de Country Trail Band voor de muzikale begelei ding. Op het projectiescherm werden afwisselend lezin gen en meezingteksten geprojecteerd.Eerder op de week had het Terneuzense korps in het kader van het verjaar dagsfeestje al een modeshow georganiseerd. Man beroofd door nepagent TERNEUZEN - Een 26-jarige man uit het Belgische Lede is vrijdagmiddag van zijn. geld beroofd door een nep agent. Rond zes uur reed de man met 95 kilometer per uur langs het kanaal van Terneuzen naar Sas van Gent. Hij zag dat achter hem een Volkswagen Golf reed. Deze auto voerde blauwe knipperende lichtjes in de grille. De be stuurder van de Golf maande de Belg met een handge baar te stoppen. De onbekende bestuurder stapte uit en gaf zich uit voor iemand van de politie, maar legitimeerde zich niet. Hij vertelde de Belg dat hij te hard had gereden. De Belg gaf dit direct toe. Hierop vertelde de nepagent dat dit hem geld ging kosten. De Belg haalde zijn porte monnee met enkele tientallen euro's tevoorschijn. De nep agent griste die daarop uit de handen van de 26-jarige Belg en reed weg. Open dag levert spuitgasten op HULST - Aanmeldingen van acht potentiële spuitgasten, waaronder één vrouw. Ondercommandant J. Boogaert van de Hulster brandweer noemde de open-deuractie za terdagmiddag een schot in de roos. In en rondom de brandweerkazerne aan de Absdaalseweg in Hulst konden de bezoekers zaterdag kennismaken met alle facetten van de brandweer. Cor de brandweerman, bekend van televi sie, verzorgde verschillende demonstraties. Met de hoog werker konden liefhebbers 27 meter de lucht in. Met ei gen ogen kon de werking van de warmtebeeldcamera be keken worden. Ook werden demonstraties gegeven van gaspakken, het dichten van een lek in een tank met een ge vaarlijke stof en hulpverlening bij gecrashte auto's. De op leiding tot brandweerman werd toegelicht. Vijftig bezoe kers gingen met een gratis brandmelder naar huis. Onder begeleiding van een brandweerman wisten zij voorzien van een ademluchtmasker in een met rook gevulde contai ner binnen twee minuten een rookmelder op te sporen. Andere openingsuren Dullaert HULST - Met ingang van 5 november is de balie van cul tureel centrum Den Dullaert in Hulst op maandag geslo ten. Bestuur en directie van de Stichting Den Dullaert zijn tot deze maatregel genoodzaakt, omdat de door de ge meente Hulst opgelegde bezuinigingen leiden tot een ver mindering van het aantal werkuren en personeelsleden. Voor telefonische reserveringen is de balie voortaan ge opend op dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kaarten kunnen afgehaald wor den tijdens dezelfde openingsuren en vanaf één uur voor aanvang van de betreffende voorstelling. door Frank Gijsel Tijdens de open dag naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van zwem- en waterpolovereniging Schel destroom konden bezoekers kennismaken met verschillende watersporten, zoals duiken. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41