PZC Bruse Boys laat te weinig zien SKNWK heeft makkelijke middag Ziekenboeg Brouw raakt steeds voller frainer Gerjo Prins berust tegen AZVV in een O-O-gelijkspel *21 Gaby Niemantsverdriet wordt nog niet zenuwachtig Eerste zege voor PWG maandag 30 oktober 2006 inr Klaas Verspoor IlIINISSE - Wat een oefen wedstrijd al niet tot gevolg kan hebben. Bruse Boys speelde vori ge vveek tegen zondag-vijfdek- lasser Kaaise Boys en trainer Gerjo Prins experimenteerde daarin met Peter Willemse als hatste man. Onder leiding van je routinier hield Bruse Boys za terdagmiddag in de tweede klas je A 'om het echie' het Axelse ilZW op 0-0. op het eindresultaat mag gesteld worden dat Prins jezaak aardig op de rails heeft. Het was voor hem vooral belang rijk dat Bruse Boys tegen AZW niet zou verliezen. De trainer Fijnaart zag de afgelopen lijd achtereenvolgens de echte verdedigers Wilko Hanzen (ar trose) en Eric Giljam (enkelbles sure) afhaken. Hanzen is alleen jij calamiteiten nog inzetbaar voor zijn ploeg. legen middenmoter AZW hield Prins ook Alex Andeweg nog eens op de bank en liet hij Olaf Willemse als rechtshalf op draven. Zo speelde Bruse Boys, met de backs Dimitri Hooftman Robin Meertens en het duo Peter Willemse/Emiel Dorst in het centrum, zonder échte verde- ,Ik heb momenteel ver trouwen in deze elf", liet Prins desgevraagd weten. Verdedigend werd dan wel voor iet eerst dit seizoen de nul ge souden, op het middenveld en voorin werd maar weinig ge creëerd. Mats Willemse liet zich veel te weinig gelden, Gerard kon ook het verschil niet maken en Ben Schot werd te raak verkeerd aangespeeld. Daarnaast speelde Marco Ket- één van zijn mindere wed strijden. ffie wisselingen deden Bruse Boys zichtbaar geen goed. Olaf (Willemse had zeker voor rust heel veel moeite met zijn nieuwe positie. Willemse: „Ik vond het ongeorganiseerd en onrustig, fè moeten veel meer rust in ons spel krijgen. Dinsdag stond ik te- een mindere tegenstander linkshalf. Dat was ook heel erg door Bas Abresch Bruse Boys-aanvoerder Marco Ketting (links) probeert Jurgen de Reu tegen te houden. zoeken, maar ik scoorde wel twee keer." Bruse Boys klopte Kaaise Boys mede daai'door met 4-0. Van de doellijn Tegen AZW scoorde Willemse opnieuw, maar zijn doelpunt in de 49e minuut werd terecht afge keurd wegens buitenspel. Wil lemse haalde in de slotfase een kopbal van Emanuel Pauwels van de doellijn en speelde zo een heel belangrijke rol. Veel had" het niet gescheeld of Bruse Boys was toch dé teil in gegaan. Na een uur kregen de bezoekers de beste kans van de wedstrijd. AZW schakelde snel om en na een combinatie tussen Jurgen de Reu en Danny Aarnoutse had De Reu na de uitgespeelde aan val de bal voor een leeg doel maar voor het intikken. AZW-trainer Kurt Migom be gon aan de kant al bijna met jui chen en kon slechts uitbrengen 'hoe kan je die nog missen'. Een ongelooflijke misser van De Reu die na afloop zelf met een gebo gen hoofd balend over de afras tering hing. „Er is niemand zo ziek van als ik. Normaal tik ik zo'n bal met rechts binnen. Waarom ik het nu met links deed, weet ik niet. Ik zie die bal opstuiteren op een overigens per fecte grasmat en schiet naast." Waar AZW en Bruse Boys ook van baalden was het optreden van scheidsrechter Saarloos uit Geervliet. De leidsman strooide met kaarten en maakte er een onemanshow van. De kaarten voor Hooftman en Groeneveld waren onterecht en aan Axelse kant verdwenen ook te veel spe lers in het boekje. Door het op treden van Saarloos kwamen beide ploegen nauwelijks aan voetballen toe. AZW vond elkaar in het veld wel eenvoudiger. Jaceo Koek koek dwong doelman Mark Gil jam voor rust tweemaal tot een redding en ook De Reu testte de Bruse doelman. Het laatste kwartier voor rust en het eerste na was Bruse Boys de bovenlig gende partij. Emiel Dorst zag in de 53e minuut keeper Niels Mee- sen een kopbal uit het doel ran selen. Dichter bij een doelpunt kwam foto Marijke Folkertsma Bruse Boys daarna niet meer. Bruse Boys-AZW 0-0. Scheids rechter:.!. Saarloos (Geervliet). Ge le kaart: Dimitri Hooftman en Tho mas Groeneveld'i (beide Bruse Boys), Emanuel Pauwels, Jochem Marcus, Romano van Overmeire, Jurgen de Reu, Comé Langen- doen, Jacco Koekkoek en Danny Aarnoutse (allen AZVV). Aantal toeschouwers: 175. Bruse Boys: Mark Giljam, Robin Meertens, Peter Willemse, Emiel Dorst en Dimitri Hooftman; Olaf Willemse, Marco Ketting en Tho mas Groeneveld (87. Ricardo de Winter); Ben Schol, Gerard Vogel en Mats Willemse. TILBURG - Zierikzee is tegen SC 't Zand tegen de vijfde neder- van het seizoen aangelo pen. De ploeg van trainer Gaby Niemantsverdriet deed weinig verkeerd, maar kwam gewoon lekort tegen de Tilburgers: 3-0. Dat resultaat maakt de thuis wedstrijd tegen EBOH van zon- tot een cruciaal duel. Nee, veel verwijten kon Nieman dsverdriet zijn ploeg niet. „We hebben de taken uitgevoerd en hard voor elkaar gewerkt", zei de oefenmeester na afloop. Met die twee dingen is de Brabander op dit moment al blij genoeg, ze ker na de collectieve wanpresta tie van twee weken geleden te gen Madese Boys (0-4). „Het is duidelijk dat we nog niet op het niveau zitten dat we voor ogen hebben. Maar ik heb gelukkig weer wat pluspunten gezien. Niemantsverdriet beseft dat de confrontatie met EBOPI cru ciaal wordt. Zierikzee staat voorlaatste met vijf punten. Twee plaatsen hoger heeft de Dordtse ploeg negen punten verzameld. „Dat wordt een ech te degradatiewedstrijd en een cruciale, ja. Of ik al zenuwach tig word? Dat word ik niet zo gauw, maar we moeten snel pun ten pakken. Tot de winterstop zullen we veel degradatievoet bal moeten spelen. Op dit mo ment zitten we gewoon in de hoek waar de klappen vallen." Gistermiddag kwam daar weer een nieuwe klap bij. Vincent Bakker kreeg uit frustratie een terechte rode kaart, waardoor hij in ieder geval zondag ge schorst is. Daarnaast ontving Wesley Goud een gele prent, die ook nog een schorsing zou kun nen opleveren. Bakkers frustra tie ontstond na de 2-0 van de thuisploeg'. De gelijkmaker van Zierikzee hing voor die tijd in de lucht, maar na een licht ver grijp van Thomas Vos' legde de arbiter de bal op de stip. De be nutte strafschop betekende de doodsteek voor de Schouwse ploeg. Enkele minuten daarvoor kwam Vos net tekort op een voorzet van Wesley Quist. Tot die tijd konden de Zierik- zee-voorwaartsen weinig kan sen afdwingen. De geblesseerde Mathijs Hage werd node gemist en de spitsen Patrick Verkaart DFS verliest in doelpuntrijkste duel sinds 1998 GOES - Op eigen veld verloor DFS zaterdag met 4-6 van Cad- in de vierde klasse van het iaterdagvoetbal. Het was het doelpuntrijkste duel van de uit Buxgh-Haamstede sinds september 1998. Toen ver loor DFS met 7-4 bij GPC. taco van der Linde tekende al iii de vierde minuut voor een I-O-voorsprong van DFS, maar halverwege de eerste helft leid de Cadzand met 1-2. Mark van Minnen en Johan Meulbroek scoorden. Vlak voor rust bracht Van der Linde de balans weer in evenwicht: 2-2. Halverwege de tweede helft werd het 2-3 door Van Minnen en tien minuten voor tijd teken de diezelfde speler ook voor 2-4. ■In de laatste vijf minuten werd er nog. vier keer gescoord. Mark Otterloo maakte 2-5, Bas Hogen- stein. 3-5, Iiuib Nortier 4-5, waarna Martin Kalisvaart het slotakkoord verzorgde: 4-6. i-Hecr Arendskerke-MZVC 4-2 (2-0). Pieter Adema 1-0, Gerben Sversdijk 2-0, Alexander Bom 2-1, Sander de Vries 2-2, Robin Loopik 3-2, Gerben Eversdijk 4-2. Borssele-SVD 2-4 (0-2). Ewout de 0-1, Jason Warman 0-2, i Goeman 0-3, Stefan Boon tim 1-3, Jason Warman 1-4, Mar lijn van de Graaf 2-4. Colijnsplaalse Boys-Cadzand 3-1 (0-0). Dave Bout 1-0, Patrick Ver luieren 1-1, Nigel Holmes 2-1, Bwtus Zoetéwey 3-1. Gocs-Apollo'69 0-8 (0-3). kan-Paul Harthoorn 0-1, Jeffrey Otten 0-2, Ramon Uitterhoeve 0-3, leffrey Otten 0-4, Jean-Paul Hart hoorn 0-5 en 0-6, Sander Nagelker- ke0-7en 0-8. Hoedekenskerke - Wolfaartsdijk 1-3 (0-2). Harm Fluijt 0-1, Leon Ta wnier 0-2, Jeroen de Winter 1-2, Arnold van Gemerden l-3,Hoede- hanskerke-Wolfaartsdijk 1-3. N'icuwland-Wemeldinge 2-3 (0-3). D""i Bruinooge 0-1, Wilco Zuijd- 0-2, Pieter Bolle 0-3, Carsten 'is 1-3, Carsten Feleus 2-3. Schouwse derby eindigt gelijk GOES - In de derde klasse van het wouwenvoetbal eindig de de Schouwse derby tussen WIK'57 en Zierikzee op 3-3. Vijfdeklasser ZSC'62 kwam tegen SVD niet verder dan 1-1. WIK'57-Zierikzee 3-3: Jaimy van Beveren tekende al na twee minuten voor 1-0 en vlak voor rust werd het door Bi- anca Kloet 2-0, na een fraaie combinatie met diezelfde Van Beveren. Joyce Brand schoot tien minuten na rust vanaf elf meter de aansluitingstreffer binnen en Brand stond weer tien minuten later op de goede plaats om een niet weggewerkte wije trap van Sanne Tamerus achter de WIK-keepster te schuiven. Prima storend werk èn een fraaie solo van Van Beveren leverde in de 85e minuut de. 3-2 op, maar ook die voorsprong ging nog verloren. Sanne Tamerus trapte vlak voor tijd een vrije trap strak in de bo venhoek voor de niet helemaal verdiende gelijkmaker. HSD legt basis in eerste helft BREDA - Het vrouwenteam van PISD boekte een 3-1-ze- ge bij Breda 8 in de reserve derde klasse van de hockey- competitie voor vrouwen. Vooral in de eerste helft voerde de ploeg uit Zierikzee de boventoon. Al vrij snel nam het de leiding door een doelpunt van Sanne Glas. Toch kwam de thuisploeg nog langszij. Niet voor lang, want nog voor rust liep HSD uit naar 3-1 door treffers van Mirenne Koks en Maite Timmermans. In de tweede helft had HSD eveneens het beste van het spel, maar in die periode kwam de thuisploeg toch enkele keren gevaarlijk door. Het was echter de nieuwe keepster Kate Houtman die ver schillende doelpogingen onschadelijk maakte. Kansloze nederlaag Zonnemaire BERGEN OP ZOOM - De voetballers van Zonnemaire hebben bij koploper MOC'17 5 flink op de broek gekre gen. In Bergen op Zoom ging de Schouwse ploeg met 6-1 onderuit. „Het is gewoon de beste ploeg uit onze competi tie", keek speler-coach Ronald van Dongen terug. „Eer der hebben we thuis wel van ze gewonnen, maar toen had den we veel geluk." Kort na de pauze maakte Maurice Hart bij een 3-0-achterstand de enige Zonnemaire-tref- fer. Maximaal verlies De Stene Brug TILBURG - Het driebandenteam van De Stene Brug was een paar maatjes te klein voor koploper De Beer Beveili ging. Alleen Piet Kok kwam in de buurt van zijn tegen-, stander en verloor met slechts een punt verschil. De Beer Beveiliging-De Stene Brug 8-0: E. van loon - Piet Koek 35-34, 40, E. Keek - Arjo Hollestelle 35-24, 55; J. Kok - Ries Rijn 30-20, 63; L. Vermeulen - Ad Menheere 30-13, 45. Garage Slager solo aan de leiding ZIERIKZEE - De futsallers van Garage Slager staan al leen aan de leiding in de recreatieve comptitie van Zierik zee. De ploeg versloeg in een onderling duel medekoplo per SV Dreischor met 4-1 en is na vijf speelrondes nog de enige ploeg met een honderd-procentscore. SV Dreischor raakte ook meteen de tweede plaats, doordat nummer drie Nugrin/Sjaak met 4-3 won van Braber Groenvoorzie ning. Onderin verloor Airpack opnieuw dik (7-0). en Rutger Kooman werdenom tactische redenen gewisseld. SC 't Zand-Zierikzee 3-0 (1-0). 23. Comé Akkermans 1-0, 75. Stijn van Hal 2-0, 87. Ronnie Boxtel 3-0. Scheidsrechter J.J.P. de Kroon. Rode kaart: 80. Vincent Bakker. Gele kaart: Marikow Rouw, Wesley Goud (Zierikzee). Zierikzee: Antivan Kleingeld; Ser ge Berrevoets, Erwin Nelissen, Ma- riko Rouw, Vincent Bakker; We sley Goud, Freek Torens-ma, We sley Quist, Marlijn van Grunsven; Patrick Verkaart (60. Thomas Vos), Rutger Kooman (70. Ingmar Quist). door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal blijft Brouwershaven-trainer Nico Schoute maar weinig bespaard. In de derby tegen Mevo, die ein digde in een 3-0-zege voor de Zierikzeese ploeg, raakte de zie kenboeg alleen maar voller. Cle ment van Splunder, Pieter Kris- talijn en Pim Kloet haalde het einde van de wedstrijd niet. WIK'57 ging hard onderuit (7-0) bij FSV. ZSC'62 won bij Vrederust met 3-0, maar doordat koploper ZPR'84 bij SPS ook de volle winst pakte, ging de eerste-pe- riodetitel naar de ploeg uit Ber gen op Zoom. Vrederust-ZSC'62 0-3: Een te rechte uitslag. Al in de eerste mi nuut van de wedstrijd kwam ZSC'62 door een doelpunt van Niels van de Moezel aan de lei ding. Ondanks kansen over en weer werd er voor rust niet meer gescoord. In de 66e minuut besliste Van de Moezel met zijn tweede treffer het duel. In de slotfase maakte Arjan Smalheer er ook nog 0-3 van. Brouwershaven-Mevo 0-3: De thuisploeg kreeg via Jan-Mark Schot dé kans op de openings treffer en ook Clement van Splunder was uit een vrije trap dicht bij de 1-0. Tien minuten voor rust was het echter Ricky Janse die namens Mevo voor 0-1 zorgde. Een kwartier na rust zorgde Wouter Fioole voor 0-2. Korte tijd later moest het geha vende Mevo, na het uitvallen van drie geblesseerde spelers en doordat trainer Schoute zijn drie wissels al had verbruikt, met tien man verder. Michel Hendrikse bepaalde in de over- talsituatie de eindstand op 0-3. FSV-WIK'57 7-0: Een eenzijdig duel waarin WIK'57, nadat de ploeg nog redelijk aan het duel begon, gedurende de wedstrijd geen vuist kon maken. FSV leid de met de rust al met 4-0. Voor de ploeg uit Fijnaart scoorden Edward de Rooij (2x), Jordi Ber- voets (3x), Sebastiaan Bos en Raymond Lingen. Chrislandia-Smerdiek 2-0: Jo han Bevelander zette Chrislan- dia na ruim een kwartier op voorsprong. Smerdiek was voet ballend de betere ploeg, maar ging niet goed met de kansen om. Nadat Marco Polak in de 58e minuut onderuit werd ge werkt in het strafschopgebied kreeg Chrislandia een straf schop. Corné Jongenelen scoor de vanaf de stip de 2-0. Yerseke-Waarde 4-0: De doel man van Waarde voorkwam een veel ruimere zege voor Yerseke. In de 13e minuut raakte Waarde de lat en vier minuten later opende Niek Boogert namens de thuisploeg de score. Eleo de Schipper maakte er in de twee de helft 2-0 van. Door doelpun ten van Anthonis Riedijk en op nieuw De Schipper liep Yerseke uit naar een ruime overwinning. Stavenisse-Kruiningen 2-7: Op de uitslag viel niks af te dingen. Door goals van Jimmy Fens en Claudi Kunuanina (2x) kwamen de bezoekers op 0-3. Jaceo Knuist deed namens Stavenisse voor rust wat terug. In de twee de helft liep Kruiningen door- twee doelpunten van Arno van de Berge verder uit. Jimmy Fens en Jacco Beek zorgden voor 1-7, waarna Marco Klippel nog voor Stavenisse scoorde. SPS-ZPR'84 0-2: SPS deed niet onder voor de koploper en kreeg kansen op een beter resultaat. De thuisploeg ging echter niet goed met de mogelijkheden om. Vlak voor rust trof Ruud van Rijckevorssel doel namens ZPR'84. Leo Vroegop legde spits Mourat Gucun aan banden, maar ook hij kon niet voorko men dat Van Rijckevorssel aan het eind van de wedstrijd voor 0-2 kon zorgen. MIDDELBURG - De eerste over winning van PWG 's-Gravenpol- der is een feit. Zaterdag ver sloeg de Zeeuwse damhoofdklas- ser in een thuiswedstrijd IJmui- den met het kleinst mogelijke verschil: 11-9. De PWG'ers Plenk Gunter, Jan van de Weteringh en Daaf Kasse sloten hun partijen win nend af, terwijl Ruud Klooster man en Arjo Kousemaker verlo ren. De overige remises volston den voor de eerste zege van PWG. De Middelburgse damclub boek te een keurige 14-6-overwin- ning op het Tilburgse TDV 2, een van de betere teams in de tweede klasse E. door Ko de Ridder NIEUWERKERK - SKNWK kende zaterdag tegen Bevelan ders een niet al te moeilijke voet balmiddag. De in de eerste helft opgebouwde 1-0-voorsprong werd na de pauze eenvoudig op gevoerd naar een 4-0-zege. Hier door kan de Nieuwerkerkse der deklasser zich weer richten op een plaats in het linkerrijtje. Vanaf het begin van de wed strijd was duidelijk dat SKNWK zich niet het kaas van de boterham zou laten eten. Trainer Adriaan Nieuwen- huijse: „We hadden totaal niets in de aanbieding vanmiddag. Vooral voor de rust hadden we de tegenstander volledig in de greep. Het duurde echter te lang voordat het tweede doelpunt viel, want anders had de score nog hoger uitgevallen. „Leon de Bruine stond weer ge posteerd in het hart van de de fensie en mede daardoor konden we vooral van achteruit steeds goed opbouwen en telkens lange tijd in balbezit blijven. Slechts enkele momenten kort voor rust verslapten we even en dat was de periode dat Bevelanders een dun kansje kreeg op de aanslui tingstreffer. Collega-trainer Jan Heikamp van Bevelanders had zijn spelwijze aangepast aan de tegenstander. „Als er hier eventueel wat te halen zou zijn, dan moesten we vanuit een terugzakkende positie onze kan sen afwachten. Zolang mogelijk de nul houden. Achteraf gezien hebben we geen enkele kans ge had en zagen ook geen kans de bal lang in ons bezit te houden." Gert-Jan Tierie en Emiel Kuij- ten van SKNWK voelden zich zaterdag als een vis in het wa ter. Tierie: „Het enige rotte mo ment was dat ik door een blessu re het einde niet haalde, Voor de SKNWK'er Maarten Padmos aan de bal in het met 4-0 gewonnen duel met Bevelanders. foto Marijke Folkertsma rest voelde ik mij wel in mijn ele ment, want ik kon lekker mijn spelletje spelen. Veel aan de bal komen en dan het spel verdelen is mijn ideaal. Dat kon vanmid- dag." Ook ploeggenoot Emiel Kuijten was tevreden. „Het draaide goed. Het is vooral van belang dat het gezamenlijk werken ein delijk weer eéns is beloond met een ruime zege. Het had zelfs nog hoger moeten uitpakken. Hopelijk komen die andere doel punten in het vervolg aan bod." In de 10e minuut pikte Tierie een schitterende pass uit het hart van de SKNWK-defensie op en de 1-0 was geboren. SKNWK had steeds een aan speelpunt en het was' wachten op de tweede goal. Schoten van Tierie en Ronald van Vossen ver dwenen echter steeds buiten het Bevelanders-doel. Bevelanders kreeg slechts één echte kans toen Leon de Bruine zijn vrije, trap van zeker twintig meter net naast zag gaan. Na de pauze ging SKNWK verder op zoek naar de tweede treffer. In de zes tigste minuut kwam die er ook, door een fout van de gerouti neerde Bevelanders-doelman Erik Versluis. De doelman werd in het nauw gedreven en had de bal gewoon weg moeten ram men. Omdat hij dit verzuimde, pikte Tierie de bal in en die stel de Ronald van Vossen in staat de 2-0 aan te tekenen. In de zeventigste minuut werd het 3-0 door het mooiste doel punt van de middag. Tierie com bineerde prima met Emiel Kuij ten, die de bal bracht bij Christi- aan van Vossen en die maakte de combinatie af. In de 75e mi nuut bleef de Bevelanders-de- fensie staan voor vermeend bui tenspel. Scheidsrechter Jan van der Velde zag dat zijn assistent er naast zat en Leon Goedege- buure maakte 4-0. SKNWK-Bevelanders 4-0 (1-0). 10.Gert-Jan Tierie 1-0, 60. Ronald van Vossen 2-0, 70. Christiaan van Vossen 3-0, 75. Leon Goedegebuu- re 4-0. Scheidsrechter: Jan van der Velde (Vlissingen). Gele kaart: Emiel Kuyten (SKNWK). Aantal toeschouwers: 115. SKNWK: Leon Quilc, Frank Boe- re, Martijn Neele, Leon de Bruine, Martin Huisman, Maarten Pad mos, Emiel Kuijten, Leon Goedege- buure, Christiaan van Vossen (80. Lex Folmer), Gert-Jan Tierie (80. Robbert Padmos), Ronald van Vos sen (75. Jurjen Vermeer).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35