PZC Delta Sport op schot tegen PSV genadeloos toe Ouwerkerk blijft in mineur Arnemuiden slaat Zierikzeese handballers spelen met Brabantse opponent: 2-17 EMM heeft helemaal niks in te brengen Scaldina laat veer tegen koploper Basketballers van Mevo'80 staan weer met lege handen Sheringham breekt eigen leeftijdsrecord uitslagen maandag 30 oktober 2006 s20 door Niels Bouterse ZIERIKZEE - Meco/Delta Sport heeft gisteren alle frustra tie van een zogenoemd 'slecht scorevermogen' van zich afge- MIDDELBURG - Het verloop van de competitie begint voor de handballers van EMM grilli ge vormen aan te nemen. Van de zelfverzekerde houding van twee weken geleden is niet veel meer over. Na de afslachting gis teren in de Nassaulaan door Ar temis (16-28) is het sentiment ge keerd. De ijzige stilte na afloop op de bank was veelzeggend. Over de vraag waar het fout was gegaan tegen de strijdlustige Tilburgers hoefde Jean-Marie Toubiana niet lang na te denken. „Verdedi gend was het vandaag zeer zwak. Langs alle kanten vlogen ze er doorheen." De blik van trainer Hans Dierickx voorspel de ook weinig goeds. „Zoveel balver-lies in een wedstrijd. Dit is onacceptabel." De eerste tien minuten mocht EMM nog even aan de zege rui ken (4-6). Daarna was het over en sluiten. Op eigen bodem werd EMM aan alle kanten over klast. Artemis, de equipe van oud-EMM'er Olaf Houtepen die gisteren aan de kant bleef met een knieblessure, speelde veel krachtiger dan EMM. De ervaren EMM-sluitpost Er- win van der Broek kon de aan valsgolven nog wel 'sn keren, maar zelfs hij stond gisteren met z'n rug tegen de muur. Wat Dierickx tactisch ook probeer de, hij kreeg de ploeg niet aan de praat. Scores EMM: Jean-Marie Toubia na en Ben Alexandere beiden 4, Wally Houtepen, Marcello Tax en Harald van Zwieten allen 3, Thijs de Vos en Pepijn Marinissen bei den 1. GOES - De eerste teams van de tafeltennisclubs Scaldina en Kerkwerve kwamen niet in ac tie vanwege het overlijden van Arnemuiden-voorzitter Eddy Goormachtig. Het tweede van Scaldina speelde wel, maar ver loor het zicht op koploper Het Markiezaat door 8-2-verlies te gen die ploeg. Scaldina 2-Het Markiezaat 4 2-8: Jan Kik en Pang Yuen zorg den voor de enige punten door beiden van Annemiek Boesveld te winnen. De andere spelers wa ren te sterk. Voor aanvoerder Arthur Schenk was er geen eer te behalen. Het dubbel Kik/ Yuen verloor nipt in vijf games. Scaldina 4-Reynaert 4 7-3: Het vierde team van Scaldina ma noeuvreerde zich met deze zege in titelpositie. De opening van Jan Remmers, Arno van Gruns- ven en Jan Kastelein was voor beeldig met drie zeges in drie ga mes, gevolgd door de dubbelze- ge. Die marge bleef staan. Kerkwerve 4-Westerzicht 3 2-8: Een gevoelige nederlaag voor koploper Kerkwerve 4. Wilbert Iiuigens was de enige die pun ten pakte. Invaller Jaap-Jan de Bruine speelde niet slecht, maar verloor de beslissende games. Oudelande 6-Kerkwerve 5 1-9 en Oudelande 7-Kerkwerve 5 0-10: Kerkwerve verwierf zich een riante positie met de 19 pun ten uit de dubbel tegen Oudelan de. Het enige verliespunt kwam op naam van Marcel van Slob be. Zelfs invaller Jaap-Jan de Bruine bleef ongeslagen. Scaldina 7-Scaldina 5 3-7: Het vijfde team van Scaldina ver schafte zichzelf lucht met de ze ge, terwijl het zevende plots de gevarenzone nadert. Bij het vijf de was Martij n van der Maas de grote man met drie zeges. Middelburg 11-Scaldina 6 6-4: Een gelijkspel was binnen be reik. Vooral Gerrit van den Bosch zal zich nog wel eens ach ter de oren krabben, omdat hij twee keer een nederlaag moest toestaan met twee punten ver schil in de vijfde game. Kapelle 7-Kerkwerve 6 6-4: Het jonge Kerkwerve verliest de lei ders door deze nederlaag enigs zins uit het zicht. Jaap-Jan de Bruine won tweemaal. speeld. Tegen het zwakke PSV Handbal 2 scoorden de Zierik zeese handballers meer dan in de twee voorgaande wedstrijden bij elkaar. In eigen huis over klasten ze de Brabantse tegen stander met 32-17. Trainer Beid Nuijens stond na afloop dik tevreden te glimla chen. „We hebben geconcen treerd gespeeld en deze keer wél de kansen afgemaakt." Toch was de oefenmeester niet ver rast door het grote klassever- schil. „We hadden van de ande re Zeeuwse eersteklasser EMM gehoord dat onze tegenstander erg open verdedigde. Daar heb ben we van geprofiteerd. Een te genstander met een 3-2-1-sys- teem ligt ons blijkbaar wel." Nuijens was niet alleen blij met zijn aanval. „Zeker ook verdedi gend stond het allemaal goed." stelde Nuijens. „Een uitblinker zat er niet bij Pleel het team ver diende een pluim." Delta Sport begon scherp aan de wedstrijd. Binnen vijf minu ten stond de thuisclub al met 5-1 voor. 'Als ze dit maar vol houden', was de overheersende gedachte bij de luid aanwezige supporters aan de kant. Na die snelle start kwam even een dip je in het spel, maar na een kwar tier spelen pakten de Zeeuwse handballers het tempo van de eerste minuten weer op. Net voor rust zorgde Jimmy Nie- mans voor de 13-4-voorsprong. Net voor rust vonden de tegen standers nog tweemaal het net en bepaalden de ruststand op 13-6. „Dat PSV maar zes keer scoorde die helft was gewoon heel slecht," legde Jacco de Looff uit. Volgens de 23-jarige keeper van Delta Sport was de slechte eerste helft van de tegenstander te wijten aan de verzakende PSV-aanvallers en het sterke verdedigingsblok van zijn eigen team. Toch was de Zierikzeese goalie het zelf die als meest op vallende speler in de eerste helft de Brabantse aanval een rad voor de ogen wist te draaien. „Door de open kansen van de te genstander te stoppen, zie je ze gefrustreerd raken." Al vanaf zijn zestiende staat De Looff onder de lat bij het eerste team> van Delta Sport. „Maar de laatste weken voel ik mij per soonlijk extra lekker in mijn vel zitten." Dat was gisteren ook duidelijk te zien. Ruim twintig keer stond hij op de juiste plek. Eén van die fraaie reddingen was zelfs zo goed dat ook de scheidsrechter betrapt werd op een applausje. Na de thee begonnen de teams fel aan de tweede helft. Voordat de tweede minuut op de teller stond hadden beide ploegen sa men al zes keer gescoord: vier maal Delta Sport en tweemaal PSV. De Brabanders gingen steeds beter om met het balbezit en de kansen. Dat verhinderde Delta Sport overigens niet ver der uit te lopen en zelfs de score van PSV te blijven dubbelen (14-7, 18-9, 20-10 en 24-12 tot en met 30-15). De Looff: „We hoopten op een dubbele score, maar op een laatst lukte dat niet meer." Uiteindelijk bepaalde Guust Sluijs de eindstand van de aantrekkelijke wedstrijd op 32-17. „Vandaag hebben we heel veel gescoord en dat is ze ker een opsteker voor de komen de wedstrijden," besloot De Looff. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 6, Guust Sluijs 5, Merijn de Vos 5, Joey Aertssen, Bob van Lint, Jimmy Niemans en Kenneth Mellaart allen 4. Delta Sport-speler Sjoerd Jongepier waagt een doelpoging in het makkelijk gewonnen duel met PSV 2. foto Marijke Folkertsma door Jos van Belzen VLISSINGEN - De titelstrijd in de vijfde klasse B lijkt voor lopig te gaan tussen Vivoo (3-1 bij Hansweertse Boys) en Jong Ambon (4-0 bij Kaaise Boys). Robur verloor via een doelpunt loos gelijkspel bij Lebo twee be langrijke punten en heeft nu acht punten achterstand op de koploper. De Schouwse vijfdeklassers be leefden een magere (Ouwer kerk) en tumultueuze zondag (Renesse-Dreischor). Na de 4-0-nederlaag tegen Rimboe is de balans van Ouwerkerk in de laatste vijf duels: nul punten, 1 doelpunt' voor, 28 tegen. De ploeg staat met drie punten laatste, op drie punten achter stand van Renesse. Hansweertse Boys-Vivoo 1-3: De eerste helft was volledig voor de bezoekers die via Si mon van Velthoven, Sjef Boo- gerds en aanvoerde Martijn van den Berg uitliepen naar 0-3. Het kort voor rust gebles seerd uitvallen van Van den Berg kwam het spel van Vivoo in de tweede helft niet ten goe de. Hansweertse Boys nam het initiatief over, maar meer dan een doelpunt van de 43-jarige clubtopscorer Jerry Ros (1-3) le verde dit niet op. Kaaise Boys-Jong Ambon 0-4: Een feller Jong Ambon was de hele wedstrijd sterker, maar liet heel veel kansen onbenut. Emiel Laisina miste in de twee de helft zelfs een uitgelezen mo gelijkheid vanaf de strafschop stip. De thuisploeg was slechts éénmaal via een uitval gevaar lijk, maai' verder hoefde doel man Bas Rijkeboer niet in actie te komen. Voor de Middelburgers scoorde Levi Waisapy driemaal en was Paulo da Silva Gomes één keer trefzeker. Lewedorpse Boys-Robur 0-0: Door met veel inzet te spelen, was Lebo gelijkwaardig aan een technisch sterker Robur. Ook wat betreft doelkansen was de wedstrijd in evenwicht, al claimden de spelers van de thuisploeg nog een keer tever geefs een strafschop. Hoewel er niet werd gescoord, was er toch voor de toeschouwers sprake van een aantrekkelijk duel. Ouwerkerk-Rimboe 0-4: On danks een gebrek aan beleving bij de spelers van de thuisploeg keek Ouwerkerk bij rust toch slechts tegen een 1- 0-achter- stand aan. In de tweede helft liet de Schouwse ploeg wat meer inzet zien wat ook direct enkele kansjes opleverde. Na twintig minuten leidde een ver- dediging'sfout echter tot 0-2, waarna het enkele minuten la ter na opnieuw onachtzaam heid ook 0-3 werd. Hiermee was de wedstrijd beslist en in de slotfase liep Rimboe verder uit naar 0-4. Dreiscbor-Renesse 0-0: De Schouwse derby leverde als trieste balans drie geblesseerde spelers bij de thuisploeg, twee rode kaarten (beiden na twee maal geel) keurig verdeeld over beide partijen en geen doelpun ten op. In het begin zag het hier nog niet naar uit; de bezoe kers kenden een overwicht te gen het verzwakte Drieschor en hadden pech dat een doel punt van Vincent Goedegebuu- re werd afgekeurd, Kort voor rust lag de wedstrijd een kwar tier stil na een opstootje. Pas na rust, met tien tegen tien, kwam de wedstrijd weer goed op gang. Gescoord werd er ech ter niet. Vosmeer-SC Welberg 4-1: Gro te man bij de thuisploeg was A-junior Toon Kouwen die voor rust tweemaal raakschoot en daarnaast de voorzet gaf waaruit Jaco Vaders de 2-0 kon aantekenen. Ook omdat een inzet van de bezoekers op de paal eindigde, stond het 3-0 halverwege. Kort na het begin van de tweede helft schoot Ja- co Vaders op aangeven van Pa trick Heijboer de stand naar 4-0. Hierna gaf Vosmeer het ini tiatief wat uit handen, waar door Michael Sebregts kon te- genscoren: 4-1. In blessuretijd liet Jaco Vaders nog een straf schop onbenut. De keeper van Dreischor (liggend) was gisteren één van de spelers die het veld in de derby met Renesse voortijdig moesten verlaten. foto Marijke Folkertsma door Ron de Waal ZOUTELANDE - Zonder spran kelend te spelen, heeft Arnemui den zaterdagmiddag de eerste periodetitel in de wacht ge sleept. De tweedeklasser sloeg tegen De Meeuwen op psycholo gisch belangrijke momenten ge nadeloos toe en won, voor de ze vende keer dit seizoen: 1-3. Iets kwalijk nemen kon hij zijn spelers niet. De Meeuwen-trai ner Wim Davidse had gezien dat zijn ploeg, zeker in de tweede helft, fel had gestreden maar op kwaliteit was geklopt. „Arne muiden was duidelijk de betere ploeg. Op veel posities zijn ze in staat om dominant te spelen, iets wat je alleen met heel veel inzet kan compenseren. Geluk kig 'heb ik dat in het grootste deel van de wedstrijd gezien", aldus Davidse. Aanvoerder Eddy Matthijsse kon de woorden van zijn trainer beamen. „Zij waren veel beter in balbezit. Wij konden nauwe lijks iets afdwingen en hadden bovendien onnodig ontzag voor de tegenstander." Geluk De koploper had ook het geluk dat het heel snel in het zadel werd geholpen door een fout van keeper Danny de Vries van De Meeuwen. De goalie leek wat weg te glijden bij een on schuldig ogende voorzet van Ma- rinus Baas en bokste de bal per ongeluk tegen één van zijn ver dedigers. Voor de attente Bart van Steveninck was het een koud kunstje de bal binnen te schieten. Het was een mentale klap voor de thuisploeg en keeper De Vries in het bijzon der. Iets later behoedde hij zijn ploeg voor een grotere achter stand door een klutsbal uit de bovenhoek te ranselen. „Er gin gen bij die eerste goal wel meer dingen fout. Natuurlijk gaat de keeper niet vrijuit, maar aan de andere kant heeft hij ook al pun ten voor ons gepakt", nam Da vidse het op voor De Vries. In aanvallend opzicht kon de thuisploeg bijna geen vuist ma ken tegen Arnemuiden dat zeer geconcentreerd speelde. „We hebben niets weggeven", i ook trainer Jan Poortvliet „Toch duurde het even, vooral, i door die wind, voordat we k ker gingen voetballen." Maar Arnemuiden bleef in da eerste helft wel eenvoudig over eind en sloeg kort na de hervat' ting weer toe. De thuisploeg be^ i gon fanatiek, maar kreeg bi] de I eerste de beste tegenstoot vaif. i Arnemuiden meteen het c op de neus. Een voorzet van An i jan Kats werd door Corné vaii. Belzen beheerst afgerond: 0-2, Klutsbal De Meeuwen vond een kwartier i voor tijd de aansluiting. Via et klutsbal wist Arnold Ki'ijgi vrijwel uit het niets keeper Rj$ den Dunnen te verslaan: 1-2. De ploeg van Davidse leek zijn kans te ruiken. In een al« les-of-niets-poging liep Pieter Roelse echter tegen zijn tweede gele kaart op en besliste de ster ke Marinus Baas de wedstrijd in i de slotminuut. Oog in oog met keeper De Vries maakte I geen fout: 1-3. „Het ging van- i daag maar om één ding en di waren die drie punten", stelde Poortvliet. „We mogen nu b wel een feestje vieren, maai i gaan daarna weer keihard wer- i ken aan het ultieme doel. Dat is het kampioenschap." De Meeuwen - Arnemuiden 1-3 (0-1). 3. Bart van Steveninck 0-1, 49. Corné van Belzen 0-2, 76. Ar nold Krijger 1-2, 90. Marinus Buk 1-3. Scheidsrechter: W. Fransman (Barendrecht). Rode kaart: 85. Pin ter Roelse (De Meeuwen/2xgee\\: Gele kaart: Jeroen van Winkellioj Eddy Matthijsse (De Meeuwen], Arjan Kats, Corné van Beken, Leon van Belzen II (Arnemuidm Aantal toeschouwers: 400. De Meeuwen: Danny de Vries; P ter Roelse, Job Brasser, Jeroen van Winkelhof, Eddy Matthijsse; j Ewout Maas, Maarten Brasser (66, Danny Matthijsse), Wilco Dingt- manse, Nielc Minderhoud; Timm i Kwast (66. Michael Tempelman] en Arnold Krijger. Arnemuiden: Roy den Dunnen; Pa- trick Siereveld, Corjan Manjs, Bart-Jan Kroes, Peter Bil; Marm Meerman, Leon van Belzen I, Ban van Steveninck (57. Leon vanB zen II), Corné van Belzen; Arjan Kats (73. Mario de Nooijer) en Ma rinus Baas, door Bas Abresch BURGH-HAAMSTEDE - Ook in de derde wedstrijd van het sei zoen hebben de basketballers van Mevo'80 niet kunnen win nen. Marathon 2 won op Schou- wen-Duiveland met 40-70. En dus baalden de spelers van Me vo'80. „Dat klopt inderdaad. De eerste twee nederlagen waren wel inge calculeerd, maar van Marathon 2 zouden we op voorhand kun nen winnen. Daarom baalden we hier van", legde speler Jan-Kees Jongejan uit. De reali teit is echter dat Mevo'80 in de tweede klasse onderaan staat met lege handen. „Het is niet an ders", aldus Jongejan. „We had den dit seizoen niet verwacht bo venin mee te draaien, zoals vo rig jaar. Maar dit is ook niet de bedoeling." Volgens de forwarder was het verschil van dertig punten enigs zins vertekend. In de rust was Nipte nederlaag jeugd Scaldina GOES - De tafeltennis] eugd van Scaldina heeft weer belangrijke punten gepakt in de strijd voor lijfsbehoud in de landelijk C-groep. Het Zierikzeese trio verloor met 4-6 van Middelburg 3. Scaldina 1-Middelburg 3 4-6: De wedstrijd in Middelburg had Scaldina met 10-0 verloren. De 4-6 voelde als eerherstel. Koen van Velthoven gaat met steeds meer flair spelen en dat betaal de zich uit in twee overwinnin gen. Dennis Smalheer en Niels van Velthoven wonnen beiden één keer. in het dubbel gaf dit duo in de laatste game een 9-3-voorsprong' weg. Scaldina 2-Reynaert 2 1-9: Waar de heenwedstrijd met 10-0 verloren ging, kon Hanne- ke van de Werf nu de eer red den. Yannick Verseput én Jaap Steenpoorte bleven puntloos. Scaldina 3-Westerzicht 5 9-1: Het derde jeugdteam blijft kop loper. Dirk Geuze bleef weder om ongeslagen, evenals Gerwin Flikweert. Bart van Zuidland gaf één punt weg. de marge twintig punten, maar daarna kwam Mevo'80 op g De ploeg verkleinde het gat in het derde kwart tot twaalf pun ten, maar in deel vier werd de Schouwse ploeg onder meer 0] conditie geklopt door Marathon 2, dat vorig jaar nog een junio renteam was. Scores Mcvo'80: Jan-Kees Jonge jan 11, Gustavo Pereira 8, Bar Kloet 6, Muris Obercanin 6, Ro nald Scherpenzeel 4, Kees Koom- an 3, Henk van Donk 2. DEN HAAG/LONDEN - Teddy Sheringham brak gistermiddag een record dat hij zelf al in han den had. De veertigjarige aanvaller scoor de namens West Ham United te gen' Blackburn Rovers de eerste 'treffer en daarmee werd hij de oudste doelpuntenmaker van het premiership. Daarmee d Sheringham niemand tekort; want zijn vorige competitietref fer, in maart van dit jaar, bracht hem al de status van oudste doel puntenmaker ooit. Sheringham werd in april 1966 geboren en speelde in begin ja ren tachtig voor Millwall waar hij al goed was voor 93 treffers Sheringham speelde verder voor Nottingham Forrest, Tottenham Hotspur, Manchester United ei Portsmouth. GPD Zierikzee. Recreatieve competities FC Kerkwerve-Airpack 7-0, IB Wijnsle- kers-Van OeverenA/VIK 3-3, Garage Sla-, ger-SV Dreischor 4-1, Nugrln/Sjaak-Bre- ber Groenvoorziening 4-3, IPZ-Balkan Express 4-4. Garage Slager 5 5 0 0 1 5 35 Nugrin/Sjaak 5 4 1 0 13 27- IS SV Dreischor 5 4 0 1 12 29- Br. Groenvz. 5 3 0 2 9 39- V OevererVWIK 5 2 2 1 8 25- IS Balkan Express 5 2 1 2 7 26- 23 Motoren Boys 4 2 0 2 6 27- I! FC Kerkwerve 5 2 0 3 6 23- V IPZ 5 1 1 3 4 26- 28 IB Wijnstekers 5 0 2 3 2 14- 25 Stella Boys 4 0 1 3 1 11- 2i Airpack 5 0 0 5 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34