Pinas is de nieuwe centrumspits PZC Missers nekken Oostkapelle a Nieuwdorp pakt de periodetitel Dennis de Nooijer scoort vier keer Terneuzen blijft in spoor van koploper GPC Vlissingen blijft in spoor Arnemuiden Kloetinge houdt Quick Boys op een gelijkspel: 1-1 19 Eerste goal Kloetinge in eerste helft - maandag 30 oktober 2006 swb nor Jan Dagevos KLOETINGE - Bij toeval belandde hij In'ee weken geleden in de spits. Besar jhoxhaj voldeed in het duel met GVVV niet en dus kreeg Regilio Pinas bij Kloe- linge na rust de kans om zich als cen- Inunaanvaller uit te leven. De 'nood greep' pakte goed uit. De Vlissinger jcoorde zelf dan wel niet, er ging op die lek wel dreiging van hem uit. Wei-dag in de thuiswedstrijd tegen juick Boys kreeg het experiment een èrvolg. Regilio Pinas was opnieuw in epunt van de aanval geposteerd en de est verliep andermaal bevredigend. »inas had met een prachtige kopbal een belangrijk aandeel in het uiteinde lijke resultaat (1-1) en daarnaast be zorgde hij de verdedigers van de tégen- ;partij handenvol werk. „Het is mijn fa voriete positie", bekende Pinas na af loop. „Bij mijn vorige clubs (GPC en RCS) heb ik daar ook altijd gespeeld. Ik voel me er veel vrijer dan aan de bui tenkant." Nu Pinas naar het centrum is verdwe- mag John Schot voor rechtsbuiten spelen. En ook dat lijkt een schot in de roos. De Tholenaar is tactisch slim, is voortdurend aanspeelbaar en heeft een prima individuele actie in huis. Van dat laatste gaf hij zaterdag in de 20e mi nuut een aardig staaltje ten beste. Schot stoomde vanaf de middenlijn op, zette drie man op het verkeerde been en bezorgde de bal vervolgens bij Daan Esser. De aanvallende middenvelder haalde snoeihard uit, maar zijn schot was iets te onbesuisd, waardoor de bal over het doel verdween. Na veertig se conden was Esser ook al dicht bij een treffer geweest, maar bij een onover zichtelijke situatie in het strafschopge bied kon hij net niet goed genoeg bij de bal. Het was in een eerste helft die boeide van de eerste tot de laatste minuut, tiet tempo lag hoog. Quick Boys was tech- KLOETINGE - Het openingsdoel punt van Regilio Pinas tegen Quick Boys was pas het eerste doelpunt dit seizoen dat Kloetinge i de eerste helft van een wed strijd maakte. Tot zaterdag waren alle doelpun ten van Kloetinge (acht stuks) in de tweede helft gemaakt; de helft daarvan viel bovendien nog eens in het laatste kwartier. Vorig seizoen kampte Kloetinge met een soortgelijk syndroom. In de achtste competitiewedstrijd maakte Ferry Alfons toen pas het eerste velddoelpunt voor de pau ze. Daarvóór had Kloetinge twee keer gescoord: één keer met een ei gen doelpunt van de tegenstander en één keer uit een strafschop. Regilio Pinas van Kloetinge was moeilijk af te stoppen in het duel met Quick Boys. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor GOES - Ondanks een 1-1-gelijk- spel bij Dauwendaele veroverde Nieuwdorp in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal de eer ste periode. De ploeg van trai ner Jos van Belzen zag concur rent Serooskerke op eigen veld ook niet verder komen dan een gelijkspel tegen Noad'67 (O-O)en behield een voorsprong van drie punten. Dauwendaele-Nieuwdorp 1-1: drie minuten werd al een doelpunt van Dauwendaele we gens buitenspel afgekeurd, niaar in de zevende minuut kwam de 1-0 wel op het score- jiord toen Jordi van Bunderen van ruim dertig meter raak schoot. Het antwoord van Nieuwdorp kwam één minuut la- ier toen Martin de Hamer uit een corner raak kopte. In het vervolg waren de ploegen gelijk waardig, maar de Middelbur gers kregen de meeste kansen. Serooskerke-Noad'67 0-0: 'Frank Allaart werd node gemist lij Serooskerke, want zonder de [eblesseerde topscorer kwam de loeg niet aan scoren toe. De botste kans van de eerste helft wam op naam van Noad'67. In je tweede helf t bleef Seroosker ke de betere ploeg, beperkte Noad'67 zich voornamelijk tot verdedigen, maar ondanks kan sen voor Nicky Holmes en Bas Rooze bleven doelpunten uit. WHS-VCK 1-1: De ploeg uit Sint Annaland begon niet goed aan de wedstrijd, maar kwam in de 20e minuut wel aan de lei ding. Na een vrije trap van Pa trick Ketting rondde Patrick van Schetsen in de rebound af. VCK kwam tien minuten na rust aan de terechte gelijkma ker. WHS-doelman Anton Elen- baas vloerde Merijn Dek in het strafschopgebied en Danny Joos- se schoot de penalty vervolgens onberispelijk in. Duiveland-Heinkenszand 5-3: Marcel Zwager opende de score en door treffers van Barry Steen- poorte, Dennie le Comte en Lex Zwang leidde Duiveland bij rust met 4-0. Heinkenszand kwam na rust sterk terug en bin nen zestien minuten stond het door goals van Guido Wiskerke, Gerben Menheere en Pieter van Liere 4-3. Acht minuten voor tijd kopte Menheere Heinkens zand bijna naar de gelijkmaker, maar zijn inzet raakte de lat. Vlak voor tijd besliste Barry Steenpoorte het duel definitief. SKNWK-Bevelanders 4-0: Gert-Jan Tierie opende de sco re. In de tweede helft werd de voorsprong eenvoudig door Ro nald en Christiaan van Vossen en Leon Goedegebuure. door Frits Bakker VELDHOVEN - Met de trainer al op weg naar huis trok Terneu- Mii gisteren in de uitwedstrijd legen Rood Wit Veldhoven nog oens alle registers open. De Zeeuws-Vlamingen mochten in de 24e minuut na de rust, bij een stand van 1-1, één van de ve le hoekschoppen nemen. ÏDwight van Hulle stond bij de 1 scrimmage voor de goal op de I achterlijn, kreeg de bal plotse- I ling voor zijn voeten en krulde I hem met veel effect in de verste hoek. De Brabantse keeper was kansloos en Terneuzen sleepte f een meer dan verdiende overwin- ning uit het vuur: 1-2. Ardian Lekaj kreeg het vrolijke bericht pas te horen in de auto onderweg naar huis. „Ik moest een half uur voor het einde ver trekken, omdat ik het vliegtuig naar Albanië moest halen. Maar in het uur dat ik wel bij de wed strijd was, hadden we al lang op een voorsprong met twee of drie goals moeten staan." Door de zege blijft Terneuzen tweede in de eerste klasse van het zondagvoetbal op drie pun ten van koploper Best Vooruit. Rood Wit-Terneuzen 1-2 (1-1). 38. Roeland van Meijl 1-0, 41. Hans van Damme 1-1, 69. Dwight van Ilulle 1-2. Scheidsrechter: A. Vaan (Vlijmen). Gele kaartDennis de Kraker, Tim Faasse (beiden Ter neuzen). Aantal toeschouwers: 300. door Rudy Boogert OOSTKAPELLE - Oostkapelle heeft ook dit seizoen geen boven gemiddelde ploegl Hard wer ken, discipline en concentratie zijn opnieuw de toverwoorden voor de zaterdag-eersteklasser. Die drie pijlers wankelden zater dag echter uitbundig in het thuisduel met LRC. Twee mis sers in de verdediging werden Oostkapelle fataal tegen de vir tuele koploper, die uiteindelijk met 1-3 won. Met noeste arbeid en karakter behaalde Oostkapelle zijn beide zeges van dit seizoen binnen. Te gen Meerkerk (4-2) en Achilles Veen (1-0) konden sommige spe lers na afloop geen boe of bah meer zeggen. Alleen op die ma nier kan Oostkapelle het hoofd, boven water houden in de eerste klasse. En niet door doelpunten vriendelijk op een presenteer- blaadje aan te bieden aan de te genstander. Zoals zaterdag. Bij de eerste twee doelpunten van LRC speelde hetzelfde trio de hoofdrol: doelman Matthijs van Wageningen en verdediger Ruben Coppoolse van Oostkapel le en Johan Bruggeman van LRC. De eerste goal was volgens trainer Karl Vergouwen een in schattingsfout van Van Wage ningen; de tweede een verkeerde keuze van diezelfde Van Wage ningen en een fout van Coppool se. LRC-spits Bruggeman deed niks fout en scoorde tweemaal. De eerste goal: Na een half uur plukte LRC-doelman Stout een vrije trap uit de lucht en opende met een verre bal op Brugge man. Deze hield Coppoolse in een sprint achter zich en zag dat Van Wageningen uit zijn doel was gelopen. Met een lob maak te Bruggeman 0-1. De tweede goal: Na een uur gaf Van Wage ningen de bal mee aan Coppool se, die - zoals telkens - opge jaagd werd en ditmaal ontfutsel de Bruggeman hem de bal en maakte 1-2. Een stabiele defensie was de af gelopen jaren het belangrijkste wapen van Oostkapelle. Na het wegvallen van doelman Jacco Nelen (naar Kloetinge), Roel La- tuheru (gestopt), Ronnie Cremer en Rick Pattenier (beiden gebles seerd) rammelt het echter ach terin. Aanvoerder Matthijs Lug- tenburg speelde voorbeeldig als puinruimende libero, maar hij wordt tegelijkertijd node gemist op het middenveld. „We krijgen meer doelpunten te- nisch iets beter en had in Mike van Gooi, Nick van Baaren en Bennie van Fruehten drie geslepen aanvallers. Ze bezorgden de defensie van Kloetinge, met Joffrey Geldof als uitblinker, veel werk. De thuisploeg zat soms in de ver drukking, maar was door scherp uitge voerde counters toch de evenknie van Quick Boys. In de 28e minuut kwam Kloetinge op 1-0. André Siereveld zag Pinas bij de tweede paal positie kiezen en leverde een perfecte voorzet af. Pinas zag Quick Boys-doelman Peter Kromhout iets te ver voor zijn goal staan en mikte met het hoofd in de verre hoek. Krom hout raakte de bal nog met zijn vinger toppen, maar kon een treffer niet voor komen: 1-0. Quick Boys voerde hierna de druk nog verder op en mocht in de 41e minuut op de rand van het strafschopgebied een vrije trap nemen. Marcel Pronk zette zich achter de bal en schoot met links fraai raak in de verre hoek: 1-1. In de rust kwam de tactische bijstelling bij Kloetinge. Trainer Diederik Hiensch onderkende het gevaar van de aanvallers van Quick Boys en wilde de aanvoer naar de aanvalslinie beperken. Corné Schilperoort kreeg de opdracht iets meer voor zijn verdediging te spe len. Dat soort opdrachten is de midden velder wel toevertrouwd. Hij haalde de angel uit het spel van Quick Boys. Dat Kloetinge hierdoor zelf wat minder voor de goal kwam, werd voor lief geno men. De tweede helft was in tactisch opzicht interessant, maar wel minder levendig, Quick Boys kwam tot één kopballetje, Kloetinge was nog gevaarlijk via scho ten van Pinas, Kole en Schot. Zo bleef het 1-1 en snoepte Kloetinge titelkandi daat Quick Boys twee belangrijke pun ten af. „Ik heb de jongens een compli ment gemaakt", zei Hiensch nadien. „Ze hebben heel veel strijd geleverd en tactisch heel goed gespeeld." Kloetinge-Quick Boys 1-1 (1-1). 28. Regi lio Pinas 1-0, 41. Marcel Pronk 1-1. Scheidsrechter: T. J. Versnel (Zwijnd- recht). Gele kaart: Nick van Baaren, Eef Schoneveld (beiden Quick Boys) en Daan Esser KloetingeAantal toeschouwers: 800. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Sie reveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Joffrey Geldof; Niels Kole, Daan Esser (89. Jarno Vermeulen), Corné Schilperoort; John Schot, Regilio Pinas en Ronald Zwager (72. Bésar Xhoxhaj) Oostkapelle-spits Padden van de Water (links) zit Juart Leihitu van LRC op de huid. foto Ruben Oreel gen, maar scoren zelf ook meer", constateerde Vergouwen zaterdag terecht. Dat komt dooi de inbreng van Padden van de Water. Een ongepolijste spits, maar hij maakte tegen LRC al weer zijn vijfde goal in zeven duels. Na rust jaagde hij door op een diepe bal van Serge Quin- ten. LRC-keeper Stout deed het zelfde als eerder zijn Oostkapel le-collega - onnodig uitkomen - en Van de Water lobde de 1-1 binnen. Na die gelijkmaker was Oostkapelle even de bovenlig gende ploeg, totdat Bruggeman de 1-2 'mocht' maken. In de laat ste twintig minuten zocht Oost kapelle de weg naar de gelijkma ker. „Maar het spel lag om de ha verklap stil", zag Vergouwen. Een slotoffensief kwam daar door nooit op gang. In blessure tijd counterde LRC in een over- talsituatie naar de derde goal, via invaller Marko Luksen. Wielemaker verlaat Oostkapelle door Rudy Boogert OOSTKAPELLE - Voetbalclub Oostkapelle kan nog twee zaterda gen gebruik maken van de diensten van aanvaller Stefan Wielema ker. Daarna vertrekt de spits omdat hij het voetbal niet meer kan combi neren met zijn werk als makelaar in Limburg. Wielemaker is aan zijn tweede seizoen bezig bij Oostkapelle, waarin hij tot nu toe twee keer scoorde. Daarvóór kwam hij uit voor VCK en één seizoen voor Kloetinge. Oostkapelle in slotfase onderuit GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal ver loor Oostkapelle met 1-0 van Reiger Boys en won Smer- diek simpel met 3-0 van de nog puntloze reserves van Bui-^ tenveldert. Reiger Boys-Oostkapelle 1-0: De gelijk opgaande wed strijd verdiende geen winnaar, maar vier minuten voor tijd pakte de thuisclub toch de drie punten. Marieke Kwast liet voor rust de beste kans voor de Walcherse for matie liggen door in goede positie veel te slap in te schie ten. Buitenveldert 2-Smerdiek 0-3: Het hacl wel 0-20 kunnen zijn, zo zwak was de thuisploeg". Alleen al Mandy Roelse verscheen zeven keer alleen voor de Buiten veldertse keep- ster zonder dat het een treffer opleverde. Binnen een half uur was het 0-3 door doelpunten van Angelique Hage, Ra- mona van Tig'gelen en Anne ITage, waarna de Thoolse for matie dus verzuimde de thuisclub af te schieten. Terneuzense Boys laat kans liggen TERNEUZEN - Terneuzense Boys kreeg zaterdag de kan sen om cle eerste seizoenszege te pakken in cle eerste klas se C van het zaterdagvoetbal. Op eigen veld had het lange tijd weinig te duchten van Achilles Veen, maar stond uit eindelijk weer met lege handen: 1-2, In de 51e minuut opende Mark Santegoeds de score uit een strafschop. Die zelfde Santegoeds maakte in de 73e minuut ook 0-2. Vlak voor tijd maakte Marco Faassen 1-2, waarna invaller Veli Eryürük nog een dot van een kans op 2-2 miste. Zaterdag treft Terneuzense Boys op eigen veld de enige andere Zeeuwse eersteklasser Oostkapelle. Terneuzense Boys-Achilles Veen 1-2 (0-0). 57. Mark Santegoeds 0-1 (strafschop), 73. Mark Santegoeds 0-2, 89. Marco Faassen 1-2. Scheidsrechter A.L. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: J or dy Goos- sens (Terneuzense Boys) en Fransisco dos Santos (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 300. Geflatteerd verlies Vlissingen GORINCHEM - Vlissingen moest gisteren zijn meerdere erkennen in koploper Unitas. De club van Ruud Pennings verloor met 3-0 „Maar", zei cle trainer, „we hebben pri ma gespeeld. Ik ben met een goed gevoel weggegaan." Vlissingen moest het stellen zonder onder anderen Peter' de Jong en Pim Bruins. Na een sterk eerste kwartier van de thuisploeg kwam Vlis singen terug en zat een paar keer dicht bij de openings treffer. Bij rust stond het nog 0-0. Na de pauze opende Unitas weer sterk, kwam weer Vlissingen terug, maar scoorde Christiaan Perrier de 1-0, „Daarna hadden wij weer een goede fase, maar na die 2-0 werd het een moei lijk verhaal." Unitas-Vlissingen 3-0 (0-0). 65. Christiaan Perrier 1-0, 76. Tuncay Arslan 2-0, 80. Richard Smaal 3-0. Scheidsrechter: M.W. Nijsse Oost-Souburg Excuses Blatter aan Australië DEN HAAG - Fifa-voorzitter Sep Blatter heeft Australië excuses aangeboden voor de uitschakeling van het land op het WK voetbal. Blatter erkende dat een penalty vlak voor tijd in de wedstrijd van Australië tegen Italië niet te recht was. Een 'schwalbe' van de Italiaan Fabio Grosso die niet werd herkend door de Spaanse scheidsrechter Cantalejo zorgde ervoor dat Italië via de penalty van Francesco Totti een ronde verder kwam. GPD/RTR door Bas Abresch OOST-SOUBURG - Met een aantal lastige weken in het voor uitzicht heeft RCS geen fout ge maakt. Longa werd vrij makke lijk met 4-1 aan de kant gezet. „Een goeie overwinning en te vens goed voor het zelfvertrou wen", zei trainer Alexander van Keulen. Dennis de Nooijer nam de gehe le productie voor zijn rekening. „Hij maakt ze wel gewoon", al dus Van Keulen. „Ook in deze wedstrijd heten we weer teveel kansen liggen." Daardoor hadden de Tilburgse bezoekers nog hoop op een punt je, maar kort na rust hield doel man Roy Salet de voorsprong vast,Belangrijk met cle komende weken in het vooruitzicht, meen de Van Keulen. Daarin speelt zijn ploeg cle lastige uitwedstrij den tegen Dongen, Oosterhout en Vlissingen en komt tussen door Zierikzeé op bezoek. „Na die serie zullen we weten waar we staan. Unitas is voorlopig on genaakbaar. Als het kampioen schap onhaalbaar blijkt, moeten we gewoon zorgen dat we the best of the rest worden." RC'S-Longa 4-1. (2-1). 9. Dennis de Nooijer 1-0, 11. Daan de Groof 1-1, 38. Dennis de Nooijer 2-1, 68. Den nis de Nooijer 3-1, 73. Dennis de Nooijer 4-1. Scheidsrechter: A.J. Hesselmans. Aantal toeschouwers: 350. Oostkapelle - LRC 1-3 (0-1). 30. Jo han Bruggeman 0-1, 55, Padden van de Water 1-1, 61. Johan Brug geman 1-2, 90+3. Marko Luksen 1-3. Scheidsrechter: C. Prooi (Hel- levoetsluis). Aantal toeschouwers: 110. Oostkapelle: Matthijs van Wage ningen; Joel Pattenier (62. Michael Keersemeeckers), Matthijs Lugten- burg, Ruben Coppoolse en Serge Quinten; Remon van Geersdaele (81. Freddie Meiaard), Harold Ver meulenStefan Wielemaker (66. Ri- cardo Schipper) en Jan Baaijens; Davy van Geersdaele en Padden van de Water. bij nader inzien Op de sportpagina's van zaterdag stond een pijnlijke fout. In het bericht over de afgelasting van de duels van voetbal club Veere werd gemeld dat de overle den Piet Goedbloed een veelscorende aanvaller was. Dat is onjuist, Dat was zijn neef die de zelfde naam draagt. doorWim Broekhoven GOES - De topdrie in de tweede klasse E van het zaterdagvoet bal bleef schadevrij. Koploper Arnemuiden won met 1-3 bij De Meeuwen en pakte de eerste-pe- riodetitel. Achtervolger GPC Vlissingen versloeg op eigen veld Kapelle (3-1) en Heinoord klopte Tholense Boys met 4-2. Rillandia is na de 3-0-nederlaag tegen Zwaluwe nog altijd punt loos. GPC Vlissingen-Kapelle 3-1: Een vlotte combinatie in de veer tigste minuut tussen Ronald Kloppenburg en Lunven Ver meer leverde via Kloppenburg de verdiende voorsprong op. Via een solo van Robin de Pagter werd het na een uur 2-0 en tien minuten voor tijd Stond Ver meer op de goede plaats om een steekpass van Erik de Ruiter in 3-0 om te zetten. In de slotfase redde Richard Bal de eer. Rillandia-Zwaluwe 0-3: Koos Beversluis tekende na acht mi nuten voor 0-1. Via een straf schop van Rick van der Stelt werd het na een half uur 0-2. De thuisclub kon daarna de bezoek ende verdediging nooit onder druk zetten. In de slotminuut kopte Edwin Polak 0-3 binnen. Heinenoord-Tholense Boys 4-2: Ronnie de Graaf opende al in de tweede minuut cle score voor de bezoekers, maar via doelpunten van Philips en Buskop leidde de thuisploeg na drie kwartier ge flatteerd met 2-1. Een spetter van Pieter cle Graaff leverde vlak na rust de verdiende gelijk maker op. De bezoekers leken een punt mee te nemen, maar tien minuten voor tijd devieerde een verdediger een voorzet van Baumler in eigen doel voor de 3-2 en in blessuretijd zorgde Croma zelfs nog voor 4-2. Brusc Boys-AZVV 0-0: Scheids rechter Saarloos strooide in een. onemanshow met negen gele kaarten en mede daardoor kwa men beide ploegen nauwelijks aan voetballen toe. Voor rust was AZVV-speler Jacco Koek koek tot twee keer toe vlakbij' een treffer. Vier minuten na de hervatting wercl een doelpunt van Bruse Boys-speler Olaf Wil- lemse wegens buitenspel afge keurd. In cle 60e minuut kreeg Jurgen de Reu dé gi-ootste kans van het cluel maar voor een leeg doel schoot hij naast. Zaamslag-Dinteloord 3-2: Din- teloord kwam op 0-1 door een kopbal van Aries Nieuwkerk, maar even later maakte Björn den Hamer gelijk: 1-1. Na rust liep Zaamslag door twee tref fers van Peter Dieleman uit naar 3-1. In blessuretijd maakte Leon Hollemans 3-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33