Wachtlijst van de Betho groeit Kater uit benarde positie gered Krachtenbundeling dorpen noodzakelijk Partij wil veiling vergunning koffieshop Terneuzen 4 K3 jemeenten maken werk met behoud van uitkering mogelijk Lange sliert heksen en geesten slingert door Colijnsplaat Hypotheken Verzekeringen Pensioenen (ledactie: 0113-315649 (WW.Pzc-nl :.mail:redactie@pzc.nl 'ostbus 31, 4460 AA Goes idvertentie-exploitatie: 'oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; ationaal: 020-4562500. lezersservice: 0800-0231231 maandag 30 oktober 2006 editie Bevelanden-Tholen or Eugène Verstraeten ERNEUZEN - Een eventuele lerde koffieshop in de gemeente (frncuzen moet niet zonder peer aan de huidige exploitant j Checkpoint gegund worden, (ieuwkomers moeten ook een tilijke kans krijgen, laadslid C. Freeke (LCF) zegt dat in schriftelijk vragen aan burgemeester en wethouders. Volgens Freeke moet er een vei ling worden gehouden voor de vergunning van de derde koffie shop, waarbij de exploitant van Checkpoint kan meedoen. De LCF is tegen uitbreiding van het aantal koffieshops, maar als het er toch van komt, moet dat niet automatisch een filiaal van Checkpoint zijn. Nieuwkomers op de markt vergroten de prijs concurrentie, betoogt Freeke. De gemeente onderzoekt de mo gelijkheid van een derde koffie shop buiten Terneuzen om de verkeersdruk op de binnenstad te verlichten. Dagelijks komen gemiddeld zo'n tweeduizend be zoekers, vooral ook uit Vlaande ren en Noord-Frankrijk bij Checkpoint over de vloer. Checkpoint heeft aan alle frac tievoorzitters in de Terneuzense gemeenteraad laten weten be reid |te zijn te investeren in een derde koffieshop op een nader te bepalen locatie. De exploi tant'van Checkpoint vindt dat de Koegorspolder ten zuinden van Terneuzen één van de opties kan zijn. door Ab van der Sluis KAMPERLAND - De Zeeuwse Vereniging voor Kleine Kernen moet zich omvormen tot een pro fessionele Federatie van Bewo nersorganisaties. In de federatie zijn stads-, wijk- en dorpsraden vertegenwoordigd. De belangrijkste taak van de nieuw te vormen federatie is het werken aan behoud en verster king van de leefbaarheid in de Zeeuwse kernen. Dat staat in een advies van Scoop, het Zeeuws instituut voor sociale culturele ontwikkeling. Gedeputeerde G. van Heukelom kreeg het advies zaterdag over handigd in Kamperland, tijdens de eerste zitting van het Zeeuws Plattelandsparlement, een ont moeting tussen stads- en dorps raden en provinciale politici. Behoud van de leefbaarheid in de dorpen is één van de speer punten in het beleid van de pro vincie. Het provinciaal bestuur vindt het alleen al om die reden belangrijk dat er een overkoepe lende gesprekspartner is. De Zeeuwse Vereniging van Kleine Kernen zou die taak op zich kun nen nemen, maar volgens Scoop heeft die vereniging zich nog niet kunnen manifesteren als spreekbuis van alle dorpen. Sinds 2002 is er bijvoorbeeld nog geen enkele ledenvergade ring geweest. Volgens de provincie is er be hoefte bij de dorpsbewoners orh een geluid te laten horen. Het provinciaal bestuur leidt dat on der meer af aan de vele reacties van dorps-en stadsraden op het provinciaal omgevingsplan. In Zeeland zijn 144 bewonersorga nisaties, die activiteiten organi seren of een dorpshuis beheren. De meeste, 34 zijn te vinden op Zuid-Beveland. Een organisatie van dorpshuizen heeft Zeeland niet. Andere provincies, zoals Friesland en Groningen, kennen die wel. De nieuw te vormen Fe deratie van Bewonersorganisa ties moet een goed uitgerust bu reau krijgen, onder leiding van een bestuurder/directeur. De in stelling van een deelnemersraad kan zorgen voor draagvlak bij de dorpsbewoners. Tijdens de zitting van het platte landsparlement debatteerden Statenleden met dorps- en stads raden onder meer over veilig heid, wonen en de relatie tussen bewoners en overheid. Advertentie Wij geven u de heift cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.ni/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. V/' Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 zeeuwse almanak De meidenpopgroep K3 zong op de radio: „Was jij ook ooit zo verliefd, helemaal verlo ren?" De vierjarige Middelburgse fan zei tegen haar moeder: „Weetje watje ook kunt zeg gen? 'Helemaal betoeterd!'" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes Plassen tegen politieauto bestraft 's-ITEERENHOEK - De politie heeft zaterdagnacht in 's-Heerenhoek een stapper bekeurd die tegen de politie wagen ging staan plassen terwijl de agenten een onwel ge worden zestienjarige wilden helpen. De laatste was over dag door zijn rug gegaan en na een bezoek aan de kroeg buiten in elkaar gezakt. De bekeuring van de man die stond plassen was voor een andere omstander reden om de agenten te beledigen. De man sprong meteen in een taxi, maar zal zijn bekeuring nog ontvangen. De zestienja rige is naar de huisartsenpost gebracht. Rijbewijs kwijt na autorace MIDDELBURG - Een'negentienjarige Middelburger is twee maanden na het behalen van zijn rijbewijs het docu ment al weer kwijt. Hij moest het dit weekeinde bij de po litie inleveren nadat hij bij een wedstrijd met een vriend een verkeerspaal uit de grond had gereden. Dat gebeurde op de Nederstraat in Middelburg. Een getuige zag dat de man de paal omver reed en door reed. De politie kon de auto vinden door een spoor van koelvloeistof te volgen. Dat leidde agenten naar het be drijventerrein Ramsburg. Op de Veerseweg vonden zij de zwaar beschadigde auto. Toen zij de wagen onderzoch ten, kwam de Middelburger zich melden. Hij verklaarde dat hij met een vriend een wedstrijd had gehouden en te snel door de bocht was gereden. Hij moest daarom zijn rij bewijs inleveren. De auto is weggesleept. De man moet de schade aan de verkeerspaal en het wegdek vergoeden aan de gemeente. Vlissinger gewond bij beroving VLISSINGEN - Op weg naar huis na een avond stappen is een 35-jarige Vlissinger zaterdagnacht door een onbe kende overvallen en beroofd van zijn huissleutels en zijn geld. De man is rond vier uur 's nachts in de Paul Kruger- straat overvallen. De onbekende overvaller, van wie de po litie geen goed signalement heeft, nam hem zijn huissleu tels en portemonnee met enkele tientallen euro's af. Het salchtoffer vond de sleutels verderop weer terug. Zijn geld is hij kwijt. Hij hield aan de beroving een blauw oog en een paar kapotte vingers over, omdat hij op de grond viel. Daarbij ging ook zijn kleding kapot. De Vlissinger kon niet goed vertellen hoe zijn overvaller eruit zag om dat het te donker was. Oostburgers halen krulboltitel OOSTBURG - Zaterdag streden in Oostburg 21 teams om de Nederlandse titel krulbollen. Het team van Raak tegen de Staak uit Oostburg haalde het in de finale van Molen- zicht met 9 -6 Benevisie in lleinkenszand IEINKENSZAND - De Borsel- k burgemeester J. Gelok heeft ilerdag een bijzondere foto-ex- wsitie geopend in de woningin- j ichtingszaak BinnenUit in leinkenszand. De tentoonstel- ng, Benevisie, laat het neusje an de zalm zien op het gebied ran amateurfotografie aan lecrszijden van de grens met laanderen. Imeer dan twintig jaar heb- 0i fotoclubs in Vlaanderen sa- ten met West-Brabant een jaar- ijkse fotowedstrijd in kleur en mrt-wit. Uit beide landen wor- :n 75 inzendingen geselec- serd, waaruit van elk land de ien beste zwart-witfoto's en de ien beste kleurenplaten worden tkozen. Die veertig foto's vor- ien de tentoonstelling die beur- clings in Vlaanderen of Neder- j ad wordt gehouden. fendat Zeeland sinds enkele ja- ai meedoet met het grensover- ihrijdende project en daarmee et aantal deelnemers aanzien- jk is toegenomen, wordt de waliteit van de fotografie i leeds beter. I te fotogroep Goes mocht Bene- isie dit jaar organiseren en ond bij. woninginrichting Bin- leUit een geschikte ruimte. Be- levisie blijft tot zaterdag 25 no- ember in Heinkenszand. De fo- l'szijn te bezichtigen van dins- i lag tot en met donderdag van 130 tot 17.30 uur. Op vrijdag is ïzaak tot 20.30 uur open en op aterdag van 10.00 tot 16.30 luto-inbreker langehouden j ERNEUZEN - In Terneuzen is i aterdagavond een auto-inbre ker aangehouden. De politie reeg de melding dat er ingebro- I «1 werd. Toen de agenten ter tetse kwamen, zagen ze de gehurkt achter een auto zit- te Hij kon zonder problemen i "orden ingerekend. (Advertentie) WÊÊÊM Slidi'.my Hospice PHSZSSSchouwsn-Duivela: f Vanaf 23 oktober te bereiken op tel. 0111 -453511 COLIJNSPLAAT - Het gaat een beetje om het griezelen, een beetje om de snoepjes maar vooral om de lol. En in Colijnsplaat ging de halloweenoptocht zaterdagavond ook om de muziek, want het was brassband Wilhelmina die de optocht door het dorp op touw had gezet. Een hele lange sliert kinderen, maar ook vaders en moeders, slingerde zich even na zonsondergang door de straten van Colijnsplaat achter de muziek aan: verkleed of met meest zelfgemaakte Halloween-attributen. Veel Colijnsplaaters hadden wat lek kers klaargelegd om de zogenaamde boze geesten koest te houden. Dat zich naderhand een knokpartij ontwikkelde, wierp een grote smet op het evene ment. J foto Willem Mieras legemeenten, die het bestuur an de Betho vormen, willen aar snel wat aan gaan doen. 'olgens directeur A. Leenhouts an de Betho, was niet op jermindering van het budget erekend. „Er was ons min of teer beloofd dat het aantal ge- ibsidieerde eenheden zou toe- emen, waardoor er een begin au worden gemaakt met het in- jpen van de wachtlijst. Dat die ilzolang is, is zeker niet alleen as probleem. In heel Neder- kd wachten 15.300 mensen die sn indicatie hebben voor een ÏSW-baan, op een plekje. Bij )ns komt de wachttijd neer op 1 ine jaar. Dat vinden we veel te ng." I [gelopen week hebben de ge- J ieentebesturen van de Bevelan- Ien en Tholen afgesproken wat Cadeautje van de brandweer op Rookmelderdag OOSTKAPELLE - Dat zul je net zien. Heb je op eigen initia tief al wel een rookmelder aan geschaft, doet-ie het niet als de brandweer komt controleren. Toch kreeg Loes van Sorge uit Oostkapelle zaterdag op Natio nale Rookmelderdag een cadeau tje van de regionale brandweer. Want zij heeft wel zelf al inge zien waar de brandweer zater dag veel andere mensen nog van moest overtuigen: dat een rook melder mensenlevens redt. Peter van Dijk van de regionale brandweer en burgemeester Rob van der Zwaag van Veere overhandigden Van Sorge geen rookmelder, maar wel een blus- deken, een staatslot en een bos brandweerrode bloemen. „Om dat u een voorbeeld bent voor de rest", complimenteerde Van Dijk nadat hij de rookmelders in de woonkamer en het trappen huis - die het wel keurig deed - had geïnspecteerd. Van Sorge was erg blij met de blusdeken. „Wij hebben oo.it eens gefonduud met zo'n gel-din getje. Dat vloog in de fik." Sindsdien wilde ze graag een blusdeken hebben. Volgens de brandweer maakt het niet uit waar je ze koopt. Ook blusde- kens die in supermarkten te koop zijn, voldoen aan de eisen en kunnen voorkomen dat een ongelukje uit de hand loopt. De brandweer en de burgemees ter trokken daarna verder om rookmelders te bezorgen. Bij huizen van na 2003 zijn ze stan daard ingebouwd, maar bij oudere woningen, is er nog een hele slag te slaan, zei Ben Koets van de Veerse brandweer. nor Mieke van der Jagt HOES - Op de Bevelanden en holen dreigt de wachtlijst voor jo arbeidsplaats via de Wet so- jale werkvoorziening (WSW) log langer te worden. Mo- Denteel wachten al 116 mensen ip een plekje bij de Betho en de ij groeit meer aan dan werd Krwacht omdat het Rijk ook roor volgend jaar het aantal fsubsidieerde eenheden, banen lus waarvoor vanuit Den Haag letaald wordt, terugschroeft. aan die wachttijden te zullen doen. Jongvolwassenen die we gens een beperking niet in het gewone arbeidsproces aan de. slag kunnen, en mensen die in af wachting van een plaats bij de Betho een bijstandsuitkering krijgen, mogen op vrijwillige ba sis bij de Betho aan het werk. Ze behouden dan hun Wajong- of bijstandsuitkering, maar zijn in ieder geval in het arbeidspro ces opgenomen. „Aan het werk ligt het niet", zegt Leenhouts. „Er is werk genoeg bij de Betho, maar het gaat vooral om het geld. Ex- komt te weinig van het Rijk, dus ik ben blij dat de gemeenten deze oplossing hebben gezocht. Het is op volkomen vrijwillige basis en wie met behoud van uitkering komt werken, raakt zijn plekje op de wachtlijst niet kwijt. Wie dat doet, blijft via het Centrum voor Werk en In komen betaald worden, maar kan in ieder geval een ar- beidsritme opbouwen of handha ven." Een beetje hoop heeft de Betho- directeur geput uit een voorstel van de Kamerleden G. Verburg (CDA) en J. Bussemaker (PvdA) Die willen in de begroting van Sociale Zaken 45 miljoen euro extra bestemmen om de wacht lijst weg te werken. Leenhouts: „Hét zou helpen, maar daarmee zijn we er nog niet. De regeling van de gemeenten gaat in ieder geval door." De stemming over de begroting van Sociale Zaken in de Tweede Kamer is morgen. door Eugene Verstraeten TERNEUZEN - De brandweer van Terneu zen heeft zaterdagochtend rond half tien in de Tholenstraat een muur naar beneden gehaald om een rode kater te redden. Het huisdier was in de ruimte tussen een tuinscheidingsmuur en de muur van een schuurtje gekropen en klem komen te zit ten. Hoe meer de kat probeerde zich te be vrijden, hoe dieper hij zakte. Het dier lag roeiioos onder een bei-g puin dat bij pogingen om hem te beviijden op hem was gevallen, toen de hulp van de brandweer werd ingeroepen. Die kon de kater bevrijden, maar moest daarvoor de muur wel bijna tot op de grond toe afbre ken. Het huisdier had wat stof in de ogen en was gestresst, maar mankeerde verder niets. Brandweerman Mare Pieters kon de kater na de bevrijdingsactie overhandigen aan de dolgelukkige eigenaren. foto's Chris Platteéuw Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 Thuis in...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25