De eerste stap op een lange weg Ze weten in Nederland nu in elk geval dat ik nog leef PZC Roelofs kan volgende Vanderlijde worden Middelburger Danny Roelofs grijpt nationale bokstitel in hoogste klasse Kocabas herovert bokstitel Nieuwe cameraman? Danny Roelofs wordt voor de eerste keer in zijn carrière uitge roepen tot Nederlands kampioen boksen, foto Rob Kamminga door Euqène de Kok ROTTERDAM - Onder de toe schouwers bij het Nederlands kampioenschap boksen bevon den zich zaterdag veel boks- prominenten. Arnold Vander lijde was één van hen. De win naar van drie bronzen medail les op drie achtereenvolgende Olympische Spelen bleek een bewonderaar te zijn van de Zeeuw Danny Roelofs. Dat de in België woonachtige Arnold Vanderlijde met spe ciale aandacht kijkt naar Roe lofs is niet zo vreemd. Gelijke nissen zijn er genoeg. Net als de Limburger is de Zeeuw een zwaargewicht, boomlang en heeft hij een vergelijkbare stijl: raken zonder geraakt te worden. „Hij staat ook nog rechts voor, net als ik", zei Vander lijde zaterdagavond met de voor hem zo typerende glimlach. De drievoudig Eu ropees kampioen en drievou dig 'winnaar van Olympisch brons zag Roelofs eerder vech ten tijdens een boksgala in Sliedrecht. Daar complimen teerde hij de jonge Middelbur ger. „Hij is een groot talent", al dus Vanderlijde, die zaterdag aan de ring gezelschap werd gehouden door andere promi nenten als 'Fast' Eddy Smul ders, Don Diego Poeder, Ray mond 'Hallelujah' Joval en Pe dro van Raamsdonk. „Hij moet nog veel leren, de funda menten - technisch en tac- tisch werk - maar hij heeft een erg goede basis en een heel goede vechtersmentali teit. Iiij is heel hard." De oud-bokser zei veel mogelijk heden te zien voor de Zeeuw se bokser. „Hij is een jongen met veel ambitie, de wil is er bij hem. Hij kan de opvolger van Arnold Vanderlijde wor den." Roelofs' trainer Lincoln Tho mas was het eens met de Lim burger. „Ik verwacht nog heel veel van hem. Internationaal boksen moet zeker lukken. Als hij zo blijft doorgaan als hij nu doet, komt hij heel ver." De absolute top is haalbaar, zei ook Thomas' collega Lam bert Busby. „Danny heeft het zelf wel eens gehad over de Olympische Spelen van 2008, maar dat is te vroeg. Als hij zo door blijft gaan, volgend jaar weer kampioen wordt in de A-klasse bijvoorbeeld, denk ik dat 2012 een reëel doel is. We proberen eerst om Danny in de Duitse competi tie te krijgen. Dan kan hij so wieso tien partijen per jaar boksen. Hier in Nederland zijn weinig tegenstanders te vinden. Trainers willen hun leerlingen in bescherming ne men." door Euqène de Kok ROTTERDAM - „Geef hem een applaus", galmde het zaterdaga vond in de boksring in het Rot terdamse WTC-gebouw, „de nieuwe Nederlands kampioen in het zwaargewicht: Danny Roe- lofsen!" tiet was slechts een klein foutje van de ringspeaker, maar tegelij kertijd een teken dat nog niet ie dereen Middelburger Danny Roelofs even goed kent. Na zijn titel in de hoogste klasse van het amateurboksen zal daar veran dering in komen. Danny Roelofs lijkt zich er niet druk om te maken dat ook op het programma de letters e en n achter zijn achternaam staan. De Middelburger (20) oogt so wieso relaxed in de tot bokshal omgevormde zaal. Rustig struint hij door de chique, druk bevolkte ruimte waar net de eer ste gevechten zijn begonnen. „Ik heb laatst de Bep van Klaveren Memorial in Rotterdam gebokst voor drieduizend man, dus dit valt nog mee", lacht hij. Het wachten is vanavond eerder een probleem. Zijn partij tegen ROTTERDAM - Amateurbokser Hüsnii Kocabas heeft zijn Neder landse titel in het lichtgewicht heroverd. De 27-jarige Brabander ver sloeg titelhouder Michtar Haran- tunjan royaal op punten: 31-14. Voor Kocabas was het zijn zes de nationale titel. Hij kon vorig jaar door een blessure zijn kam pioensgordel niet verdedigen. Iiarantunjan werd toen door de technische commissie van de Ne derlandse boksbond (NBB) na een prestatiepartij kampioens- waardig bevonden. ANP Kooij - klinken dan eindelijk de rauwe hiphopklanken van Roe lofs' opkomstmuziek. Begeleid door het gejuich van zijn Zeeuw se supporters, Busby en zijn coach aan de ring Wim Dieck- man, neemt hij plaats in de rode hoek. Na hem volgt de 31-jarige Hartman, die heeft gekozen voor een rustig soulplaatje als opkomstmuziek. Direct na de bel is Roelofs' eerste stoot op het gezicht van de Fries raak. De Middelburger blijft daarna het overwicht houden en staat na twee minuten met 11-5 voor. Ook in de tweede ronde is hij be ter en komt op 17-10. Vol overgave Hartman stort zich in de derde ronde vol overgave op zijn veel langere en jongere tegenstan der. Met een paar flinke stoten- series op het gezicht brengt hij de Zeeuw wat schade toe aan het linkeroog en komt iets terug (30-24). In de laatste twee minu ten lijkt Roelofs echter zijn voor sprong te consolideren en grijpt hij weer het initiatief. Toch blijft het even stil na de laatste bel. Roelofs lijkt te twijfelen, maar stapt daarna naar het mid den van de ring en juicht, zij het voorzichtig, voor zichzelf. Iets later krijgt hij gelijk. Door een nipte 35-32-overwinning is hij Nederlands zwaargewichtkam pioen in de A-klasse, zijn eerste grote titel. „Hij is binnen", klinkt hij opge lucht. „Het ging moeilijker dan verwacht. In de derde ronde liep hij goed in, maar ik heb daarna mijn ritme weer opgepakt en hem op afstand gehouden." De titel is de voorlopige kroon op zijn nog korte bokscarrière. „Bij de meeste boksers gaat het niet zo snel. Ik ben vier jaar be zig, boks drie jaar wedstrijden. Ik ben in één keer doorgeknald, maar dit is de eerste stap op een lange weg. Mijn ambities zijn de Olympische Spelen, een EK, of desnoods een Benelux-titel, maar zo hoog mogelijk. Ik wil la ter niet dat iemand vraagt: wie was die Danny Roelofs? Ik wil iets bereiken, niet in het niets verdwijnen." Pascal Hartman staat als één na laatste op het programma. „Ik ben aan het inkakken", zegt hij in de pauze, „maar dat zal snel over zijn als ik me ga opwar men." Over zijn tegenstander maakt Roelofs zich niet te druk. „Ik weet niet wat ik moet ver wachten. Van mijn trainings maat Joy Ignacia heb ik ge hoord dat het een stugge, taaie Flies is. Nou", haalt hij zijn schouders op, „dan moet ik maar de stugge Zeeuw zijn." Zijn voorbereiding is goed ge weest, zegt Lambert Busby, die Roelofs samen met Lincoln Tho mas traint. „In het begin heb ben we vooral op conditie ge traind. Naarmate we dichter bij de wedstrijd kwamen, zijn we ons meer gaan richten op zijn sterke kanten: zijn lengte", zegt Busby over zijn 2.02 meter lan ge pupil. „Daar moet hij ge bruik van maken. In zijn eerste wedstrijden wilde hij nog te veel doen, maar hij moet die jon gens laten komen en die lange klauwen uitsteken. Tik en weg", doet hij in de lucht boksend voor. Het lastigst was hem op zijn 'goede gewicht te krijgen, zegt de trainer. Op gewicht Roelofs' klasse - het zwaarge wicht - gaat tot 91 kilo. „Nu zit hij mooi op gewicht, 89 kilo, maar het heeft erg geschom meld. Hij moet op zijn eten let ten. In het begin wilde hij dat wel eens niet doen, maar boksen is niet alleen een kwestie van trainen. Als hij zwaarder wordt. is hij het voordeel van zijn leng te helemaal kwijt. In het super zwaargewicht lopen jongens rond van 115 kilo. Daar is Dan ny niet groot genoeg voor." Terwijl Nederlands bekendste bokser Hüsnü Kocabas zijn Ne derlandse titel in het lichtge wicht herovert, verdwijnen Roe lofs, Busby en Thomas richting de kleedkamer voor de war- ming-up. Na het ongetwijfeld felste gevecht van de avond - tussen de halfzwaargewichten Toon van de Kerkhof en Daniël Danny Roelofs (rechts) raakt zijn tegenstander vol op de neus. foto Rob Kamminga Fritz Korbach (61) leek uitgeran geerd als voetbaltrainer. Geen prof club wilde hem meer hebben, omdat hij aan lager wal zou zijn geraakt. Bij Harkemase Boys wil Korbach nu het tegendeel bewijzen. door Raymond Willemsen HARKEMA - Fritz Korbach is uit zijn lijden verlost. Het leek over en sluiten, zeker na aanhoudende ge ruchten over excessief alcohol gebruik. Maar ineens was daar het verlossende telefoontje van Pieter Spinder, voorzitter van Harkemase Boys. En zo vond de ex-trainer van De Graafschap zich zaterdagmiddag te rug op sportpark De Bosk, thuisha ven van de Friese zaterdaghoofdklas ser. Het werd een glansrijk debuut, want Go Ahead Kampen werd met 5-1 van het veld gevaagd. Korbach zat vorige week woensdag in de trein naar Enschede, op weg naar zijn voetbalvriend Paul Krab be. Vlak voor station Zwolle rinkel de het mobieltje. Spinder meldde hem dat de ambitieuze Friese club trainer Pieter Bijl zijn congé had ge geven en of Korbach zin had om te komen praten. „Toen ben ik in Zwol le maar uitgestapt en heb meteen de trein terug naar mijn woonplaats Leeuwarden genomen." RUGNUMMER De voetballers van Werder Bremen zorgden zater dag voor een korte, maar toch unieke serie op het hoogste Duitse niveau. De ploeg scoor de in de uitwedstrijd tegen FSV Mainz 05 liefst zes keer (einduitslag 1-6). In de vorige uitwedstrijd, op 14 oktober te gen VFL Bochum trof Werder ook zes keer de roos. Toen ■werd het 0-6. Fritz Korbach keert terug op het veld via Harkemase Boys Frits Korbach maakte met zijn onafscheidelijke sigaar een goed debuut bij Harkemase Boys. foto Henk-Jan Dijks/GPD In huize Spinder werd hem dezelfde avond nog verteld dat ex-prof Bijl niet meer voor voldoende beleving en plezier in de spelergroep kon zor gen. „Maar ik heb die mensen wel te kennen gegeven dat ze mij niet voor de lol moesten halen. Dan hadden ze beter André van Duin kunnen ne men. Ik kom hier om te presteren. En ja, ik ben hartstikke fit. Er werd een hoop geluld. Als mensen me in de kroeg zagen, was ik meteen stom dronken. Maar deze jongen zit vijf keer per week in de sportschool en maakt 's ochtends ook nog zijn rond je op de fiets. Wat mensen over me Bacterie Een bacterie heeft de nationale rugbycompetitie in België stilge legd. •Het gaat om staphylococcus aureus een bacterie die huidinfecties en longontstekingen veroorzaakt. Aan vankelijk was slechts één speler be smet na een toernooi in Maleisië. Hij speelde echter stoer door. Zo raak ten ook spelers van drie andere clubs besmet. Door de vele ziekmel dingen besloot de Belgische rugbyfe- deratie alle wedstrijden voor dit weekende uit te stellen, zo bleek za terdag. zeggen, moeten ze lekker zelf we ten." Korbach zegt ook dat hij niet zo wan hopig was dat hij op het aanbod van de eerste de beste amateurclub zou zijn ingegaan. „Maar Harkemase Boys is een ambitieuze club", meldt hij na afloop van de wedstrijd tegen Go Ahead Kampen. „Alles is hier ge regeld. Een geweldige accommoda tie en goede randvoorwaarden. De spelers zijn verplicht drie keer per week te trainen. Dat is contractueel vastgelegd. We eten hier ook een bordje spaghetti voor de bespreking, net als bij de grote jongens. Ik denk dat het verschil tussen de eerste divi sie en de betere clubs in de hoofd klasse te verwaarlozen is. Lekker weer op het veld staan. Dat is lang geleden. De laatste keer was in Indo nesië bij Makassar." Afgelopen donderdag leidde Kor bach direct al de training. „Ik zag meteen dat Fritz topfit was", vertelt Spinder in de prachtige bestuurska mer van Harkemase Boys. „Hij heeft helemaal geen problemen. Die man is een fenomeen op trainersgebied. Ik ben enorm trots dat we hem heb ben kunnen vastleggen. Voor ons is het goed en hij zet zichzelf zo ook weer op de kaart. Ik verwacht veel van hem." Het publiek ook, want het Friese "dorp is zaterdag uitgelopen. Zo'n 1200 toeschouwers willen Korbach wel eens in levende lijve aan het werk zien. Ze zien hem met de onaf scheidelijke sigaar het veld opko men. Maar ze aanschouwen ook een topfitte man, aan wie de 61 levensja ren niet zijn af te zien. Zenuwachtig is hij best wel. „Ja, ik had de krie bels toen ik vanochtend opstond. Als ik dat niet meer heb, stop ik er mee. Ik wist ook niet precies wat me te wachten stond. Ik had wel het geluk dat ik Harkemase Boys dit seizoen al een paar keer aan het werk had gezien. Daarom heb ik zelf ook de op stelling gemaakt." Met succes, want er is sprake van het beroemde Korbach-effect. Har kemase Boys, met onder anderen de oud-profs Tony Alberda, Robert Her der en Mare Hegeman in de gelede ren, lijkt na één training van Kor bach al een geweldige oppepper te hebben gekregen. Geen gejuich De Friezen nemen al snel een 2-0 voorsprong, maar Korbach staat - met sigaar - onbewogen langs de lijn. Geen gejuich, geen oerkreten. „Ik sta nooit zo spastisch te doen langs de lijn", aldus Korbach. „Dat helpt echt niet." Slechts een paar keer haalt hij een speler naar de zijlijn om hem wat in te fluisteren. Alleen met de assis tent-scheidsrechter heeft hij even een discussie. „Hij vertelde me dat ik niet mocht roken in de dug-out. Wildwest Het Chrysler Championship in Palm Harbor (Florida) van het Amerikaanse prof circuit is tijdens de tweede ronde meer dan een uur onderbroken geweest. Spelers en publiek moesten ruim baan maken omdat de politie in golf karren twee inbrekers achtervolgde. De wildwest leidde tot chaotische ta ferelen. De Amerikaanse golfer Brian Gay, die aan de leiding stond, sloeg prompt zijn bal in het water toen de sheriffs langsraasden. De wedstrijdleiding besloot schielijk de wedstrijd tijdelijk af te blazen, zoals gebeurt bij dreigend onweer, tot de boeven in de boeien waren geslagen. Na de hervatting nam de Koreaan K.J. Choi de leiding in het klasse ment over van Gay, die afzakte naar de vierde positie. Maar daar zit ik nooit. Ik sta altijd langs de lijn." Dus rookt Korbach de hele wedstrijd vrolijk door. Hij ziet hoe Harkemase Boys Go Ahead Kam pen na de pauze helemaal van de mat speelt. Is dit nu zijn kunstje? „Nou, ik heb het ook wel eens an ders meegemaakt", nuanceert hij na derhand. „Mijn eerste wedstrijd als trainer van De Graafschap was uit in Groningen. We verloren kansloos en ik heb de spelers de volgende dag een foto van de keeper van FC Gro ningen gegeven. Die hadden ze tij dens de wedstrijd niet gezien. En de volgende uitwedstrijd verloren we van PSV met 8-0 Ik heb dit soort klusjes vaker moeten doen, maar het gaat dus ook wel eens mis." Ik hoop dat ik hier de rest van het seizoen wat kan laten zien en nog een keer de stap naai' het betaald voetbal kan maken. Dit seizoen maak ik hier af. Dat heb ik die men sen beloofd. Daarna zien we wel ver der. Ze weten nu in elk geval dat ik nog leef." En nu een biertje? „Nee, naar huis. Ik ga de wedstrijd nog eens doornemen en dan zondag met die klanten naar de kerk." GPD door Koen de Vries MIDDELBURG - Wat, een nieuwe cameraman van Omroep Zeeland bij de Singelloop? Daar, op de stoep van de Veersesingel, stond zaterdag een onbekend persoon met een enor me camera op zijn schouder. Maar was hij niet een beetje oud om nu pas in dienst te treden bij de tv-afde- ling van de omroep? Het was inderdaad geen man van Omroep Zeeland, bleek bij navraag. Het was de bijna 75-jarige hobbyist Leo de Plaa die zaterdag opnamen maakte van de Singelloop. Zijn ge reedschap was een Philips 6850 vi deocamera, een enorm bakbeest er gens uit de jaren zeventig van de vo rige eeuw. Duitsland De Plaa zweert erbij. De Middelbur ger moet niets hebben van dat klei ne spul. Al moet hij grote moeite doen om zijn apparaat in leven te houden. Batterijen en onderdelen krijgt hij via via in Duitsland te pak ken en banden schafte hij toen er nog een paar van waren in grote hoe veelheden aan. „Voor 32 guldens per stuk." „LT bedoelt euro's?" „Nee, gul dens." Thuis bewerkt De Plaa zijn opna men op een recorder en legt ze vast op een ander, handzamer formaat band. „Ik heb 2500 cassettebandjes thuis, meneer. Met van alles en nog wat. In 1946 ben ik begonnen met het maken .van foto's en later kwam dit erbij. Ja, ook veel sport. Laatst heb ik de Kustmarathon nog gedaan en de Delta Profronde." De Plaa houdt zijn materiaal nog even voor zichzelf. Zo af en toe trekt hij een cassette uit de kast en bekijkt zijn ei gen product. Met graagte wil hij die enorme camera met zich blijven mee- Cameraman Leo de Plaa in actie op de Veersesingel. Zijn vrouw kijkt kri tisch toe. foto Ruben Oreel zeulen. Al relativeert hij de afmetin gen: „Groot? Ik heb thuis nog een 6851 staan. Dat is pas echt een bak beest. Daar heb ik wel wat moeite mee." „Mijn vrouw vraagt wel eens wan-1 neer ik er nu eindelijk eens mee op- j houd. Maar waarom zou ik stoppen? Een mens zijn lust is een mens zijn leven." maandag 30 oktober 2006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24