Nieuwe regel niet nodig voor jeugd Veerhoek wacht tot slotronde )ave de Jonge is le beste crossser Rabout loopt trauma 'Kustmarathon weg Stal Hexagon steelt de show in Heikant 23 )e Pagter (21), Pleijte (21) en Schrier (26) op podium Singelloop li:-: ilM/iiïiUl maandag 30 oktober 2006 lor Koen de Vries foto Ruben Oreel es, Kevin de Pagter, Richard Reijnhoudt, Rutger Veerman, Tim Pleijte, Edwin Stolk en Michel Schrier maken zich klaar voor de start van de Singelloop. 1DDELBURG - Om de jeugd aan te oedigen vaker aan atletiekwedstrij- n mee te doen, wijzigde de internatio- ale atletiekbond (IAAF) begin dit sei de indeling van de leeftijdscatego- eën. Het leek er zaterdag tijdens de ngelloop sterk op dat deze maatregel 11 imulerend werkt. Ei» a-wijl tot voor kort de dertigers en ertigers de lakens uitdeelden, maak- n in Middelburg de jongelingen de enst uit. Vijf van de eerste zes finish- s waren jonger dan dertig jaar. Kevin Pagter uit Westkapelle (21) won de edstrijd over 6750 meter, voor de ■enoude Vlissinger Tim Pleijte en ens plaatsgenoot Miehei Schrier (26). )bin Hofland (39), penningmeester an het organiserende Dynamica, was en vreemde eend in de bijt, maar daar- volgden de jonge Zuid-Hollander Edward Stolk en Zeeuws-Vlaming Rut ger Veerman (26). Bij het succes van de jeugd konden wel wat kanttekeningen worden geplaatst. Zo waren de echte Zeeuwse kleppers za terdag op en om de Middelburgse Veer- sesingel nergens te bekennen. Floris-Jan en Niels Koole (hij werd za terdag vader van zijn tweede kind, Stijn een stevige jongen van vier kilo), Theo Rabout, Alwin Vermeulen, Arjan Beije en Erik Goossen gingen niet van start, terwijl Miquel van Tongeren wel aanwezig was, maar zijn sportkleding had thuisgelaten. Daarbij komt dat de oudere jongeren niet echt blij zijn met de nieuwe opzet. Tot voor kort vochten de mannen tus sen 20 en 40 jaar om de- hoogste eer in de seniorencategorie. Omdat de Zeeuw se atletiekbond de maatregel van de in ternationale en nationale bonden over nam, mag iemand van 36 jaar zich sinds vorige week echter Master noe men. Hij strijdt in het vervolg om de hoogste eer in de categorie 35-50. Als hij dat wil tenminste, want hij kan aan geven zijn krachten te willen meten met de senioren. In Middelburg was dat zaterdag inmid dels bekend, waardoor de jonge Mas ters een bewuste keuze konden maken. Vorige week tijdens de Den Inkelcross kwamen velen voor een verrassing te staan, omdat ze de nieuwe reglementen niet kenden. Zo vond de 39-jarige Vlis singer Robin Hofland zich plotseling te rug op het erepodium van de Masters, terwijl hij dacht gewoon bij de senio ren te hebben gelopen. Zaterdag nam hij het net als altijd weer op tegen zijn vakbroeders en nes telde zich als enige tussen de jonge gar de. „Maar als ik bij de Masters had in geschreven, was ik eerste geweest", rea liseerde hij zich kort na de finish. „Ach, het gaat maar om een medaille- tje. De ergste onrust is al weer weg", stelde hij. „Het gaat er toch om dat je lekker kunt lopen en niet om de prij zen." Elders in de Masters-categorie wordt daar iets anders over gedacht. Sterke mannen van boven de veertig zien nu plotseling hun prijzen weggekaapt door dertigers. Niemand kan ontken nen dat een leeftijdscategorie die vijf tien jaren bestrijkt wel erg bi'eed is. Een van dé weinige voorstanders van het nieuwe systeem zijn Anton Engels en zijn vrouw Anjolie. Engels, die van wege een klein lichamelijk ongemak niet van start ging, vindt het streven van de IAAE loffelijk. „We moeten ons niet aanpassen aan de Zeeuwse situa tie, maar hard werken om er voor te zor gen dat er meer jongeren instromen. De ze regel is daarvoor een stimulans." Die stimulans kwam zaterdag ook in een andere vorm naar boven. De geta lenteerde Tim Pleijte, na een lange bles sure nog maar een week of zes in trai ning bij Anjolie Engels-Wisse, maakte het triatleet Kevin de Pagter - onder de hoede van Niek Knol en Willy de Nooijer- al behoorlijk lastig. En de op komst danwel terugkeer van de jeugd kreeg extra cachet dankzij Michel Schrier. Aanleg Ook hij maakt een comeback in de Zeeuwse atletiekwereld.en toont met een zijn aanleg. Op basis van drie zelf in elkaar gedraaide trainingen per week bleef hij lang in het spoor van Ple ijte en De Pagter. Schrier werd derde. De Zeeuwse atletiek heeft los van de maatregel van de IAAF weer wat talent rondlopen. Nu maar kijken of en zo ja, hoe lang de Masters het kunnen blijven bolwerken. Bij de vrouwen had Anjolie Engels-Wis se een straatlengte voorsprong op de nummer twee, wielrenster Boukje Doe- dee. Derde werd Nicole Constandse. rijjoor Niels Bouterse lor Rinus Verberkmoes 1XEL - Als één van de weini- en moest Dave de Jonge zater- in de laatste cross om het Zeeuws kampioenschap ijn kunnen tonen om de titel in klasse 125 cc binnen te halen, iet dat hij eraan twijfelde. Maar motorpech kan altijd", oredeneerde de piloot uit Hein- enszand. lie ellende bleef de 19-jarige Jonge bespaard. Zijn naaste am «lager, Gregory de Nooijer uit lissingen, kreeg er wel mee te a raken. Met in de finale nog wee ronden te gaan, ging hij on- erait. Zijn motor sloeg af en lie kreeg hij niet meer aan de tó iraat. Op dat moment had De looijer echter al een verrekij- la j sernodig om De Jonge te zien. la een lichte voorsprong bij de srste doorkomst, bouwde titel— erdediger De Jonge zijn voor sprong met seconden tegelijk it, „In de eerste manche kwam jffiet 21 seconden voorsprong iet oor de finish. Voor de finale ras ik dus niet bang. Ik wist dat ndaag de sterkste zou klonk De Jonge zelfverze- 3: erd. Met de winst van dit Zeeuwse kampioenschap, staat sp? le teller inmiddels al op vier chtereenvolgende titels, d ï'de klasse 250 cc was de niet Gillijdende Rinus van de Ven uit Vlissingen al zeker van het kam pioenschap. De strijd om de plaatsen twee en drie ging tus sen Adriaan de Visser uit West kapelle en Martin Stroo uit Oost-Souburg. De Visser startte met vier punten voorsprong, maar viel in de eerste manche uit. Stroo, die een moeizame competitiestart kende en tussen tijds van motor wisselde, sloeg meteen toe en werd tweede in het klassement. Die gaf hij niet meer uit handen. Slechts één man moest hij voor laten gaan: de ijzersterk rijdende Roy Gijsel uit Heikant. Bij de veteranen was de kam pioen al bekend voor het vallen van het starthek. Vijf van de zes wedstrijden had Erik van der Wekken uit Zierikzee al gewon nen. De uitslag in Axel deed er niet meer toe. Toch wilde de 40-jarige piloot, met dertig jaar crosservaring, zich laten gelden op Smitschorre. Hij moest de dagzege aan Jos Kesters uit Op- glabbeek laten. Bij de kleinsten, de 50cc, ging de titel naar Bart Klijn uit Oud dorp. Percy Karelse uit Wilhel- minadorp was de beste in de se rie 65 cc en in de categorie 85 cc kleine wielen won Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg. In de zelfde klasse, maar dan met gro te wielen, ging het open Zeeuws kampioenschap naar Johnny van Eekelen uit Goes. 2 -v w;-., - V A A Vri k 10ES - Na de mislukte Kustma- athon besloot Theo Rabout dat !ij zijn energie ergens anders in wijt moest. Gisteren diende die kans zich aan tijdens de mara- flion Brabant in Etten-Leur, De Aardenburgse loper eindigde als zesde in het eindklassement. wedstrijd. „Ik had nog zoveel energie over. Die moest ik er gens in kwijt." In Etten-Leur kreeg de hardlo per daar gisteren de mogelijk heid voor. Toch ging het ook in deze wedstrijd niet gemakke lijk. Ondanks de pijn en harde wind liep Rabout de marathon uit. Hij kwam uiteindelijk als zesde over de streep in een tijd van 2 uur, 46 minuten en 37 se conden. Drie minuten achter de nummer één Bart de Grove. In de seniorenklasse behaalde hij de eerste plaats. Rabout was naar de Brabantse marathon ge gaan om bij de eerste tien te ein digen. „De toppers doen hier niet mee, dus je weet niet van te voren wie er aan de start staan." door Niels Bouterse KORTGENE - Jarno Veerhoelc heeft zaterdag op het parkoers bij de Kortgeense camping de Paardenkreek de tweede wed strijd in de ATB-competitie ge wonnen. De 22-jarige mountain- biker uit Ritthem sloeg pas in de laatste ronde toe. Er stonden zaterdag om kwart over drie ruim dertig mountain- bikers klaar voor de start van de A-categorie. Na het begin van de race bleef er één achter. De Wemeldingse coureur Robbert Vleugel, vorige week nog geëin digd als tiende, lag letterlijk in de kreukels. Zijn beide knieën en ellebogen waren geschaafd en met een witgetrokken gezicht nam hij vroegtijdig afscheid van de race. De drie koplopers kregen daar niet veel van mee. Edzard van Ewijk, Jarno Veerhoek en Dick van den Berg pakten al in de eer ste ronde een'paar meter voor sprong op achtervolger Eric Ver- eecken. De routinier uit Pluist was de enige uit de topvier van vorige week die meedeed in Kortgene. Hij zag de drie jonge fietsers steeds meer afstand ne men. Het tijdsverschil werd de leiders elke ronde ingefluisterd. „Kom op. Een halve minuut voorsprong." „Rustig aan, het is al één minuut." In het bos stond de vader van Van Ewijk de jongens aan te moedigen. „Dai was handig voor ons. Hij gaf mooi door hoe veel we uitliepen op Ver- eecken", vertelde Veerhoek na afloop. Vier ronden voor het einde viel de kopgroep uit elkaar. Veer hoek pakte een kleine voor sprong, maar moest even latei- Van Ewijk weer laten aanslui ten. „Toen ik van de dijk kwam, maakte ik een foutje. Mijn ach terwiel slipte weg en zo kon Ed zard terug komen." De mountainbikers reden sa men tot halverwege de laatste ronde. Op dat moment sloeg Veerhoek toe. „Ik wist dat ik sneller zou zijn in het bos. Hij zou sneller geweest zijn op het rechte stuk, net voor de finish. De laatste op tie voor mij was om net vóór hem het bos in te duiken. Dat lukte gelukkig." Afsnijden Zo pakte Veerhoek genoeg af stand op Van Ewijk en won hij de wedstrijd. Van Ewijk, vorig jaar nog de snelste in Kortgene en winnaar van de ATB-compe titie, beschuldigde na afloop de winnaar van afsnijden. Veer hoek: „Ik kon niet anders. In het moeilijke stuk in het bos had je allemaal van die smalle paadjes. Ijl moest hem kruisen om als eer ste het bos in te gaan." De terugkeer van Van den Berg in de top was verrassend. Na bijna twee jaar afwezigheid van- Zege voor Otten in Bruinisse BRUINISSE - Pieter Otten heeft het eerste Open Pul Darts toernooi in Bruinisse gewonnen. De darter uit Oost- kapelle versloeg in de finale Wim van der Wielen van de organiserende vereniging De Vanger met 4-2. Otten had daarvoor zijn vier poulewedstrijden en de kwartfinale al lemaal met 2-0 gewonnen. De halve eindstrijd won hij met 3-0. In Bruinisse werd er volgens het 501-systeem ge speeld. HVM/Darts te sterk voor koploper VLIJMEN - HVM/Darts heeft in Vlijmen de uitwedstrijd tegen Apollo, de koploper in de superleague regio Zuid, gewonnen met 7-3. In de 'round robin-wedstrijd', waar vier spelers om de beurt één leg gooien, ging het team uit Oost-Souburg onderuit. Daarna haalden de darters twee punten uit de singles en werden de vier koppelpartijen ge wonnen. Het tiende en laatste punt behaalden de Walche- naren door de captains' choice te winnen. Henrico Traas gooide daarin erg goed. HVM/Darts gooide zes keer 180. Plet jeugdteam van de Zeeuwse dartsfederatie deed zater dag goede zaken in de landelijke competitie door met 7-4 te winnen van de dbbr uit Rijnland. Het team bestond uit Pieter Otten, Jesper Pijnen, Theo Janse, Wybren Tuinstra en Johan van Duivenvoorde. Na vijf singlepartijen en vier koppelpartijen stonden de Zeeuwen met 6-3 voor. De teamwedstx-ijd daarna ging verloren, maar Wybren Tuins tra behaalde het laatste punt voor het jeugdteam. Brabander Brands dartkampioen GOES - René Brands uit Steenbergen heeft gisteren het derde Open Darts Kampioenschap in Sint-Maartensdijk op zijn naam geschx-even. Hij was in de finale van het zes tig deelnemers tellende toernooi te sterk voor Danny Ste- ijn uit Sint Philipsland, vorig jaar nog winnaar. De derde plaats in de winnaarsi-onde ging naar Arnold van Riet uit Tholen. Hij won van Kees Solkkers, vorig jaar de nummer twee. In de verliezersi-onde was Ben Camps uit Poortvliet te sterk te voor Gerald Swart uit Bergen op Zoom. Hilco Suurland uit Tholen werd derde. Bij de vrouwen ging de overwinning, naar Patricia Knop. Yvonne van der Berg werd tweede en Natasha de Vos derde. Zeeland sterk in jeugdvierkamp GOES - Twee korfbalteams van regio Zeeland hebben za terdag in Sportpunt Zeeland een internationale vierkamp voor jeugdteams gewonnen. Zowel de C-jeugd (tot 14 jaar) als B-jeugd (tot 16 jaar) was het sterkst tijdens de ontmoeting. District Zuid werd in beide poules tweede. De Duitse teams WTB Castrop Rauxel en WTB Keulen werden in beide categorieën respectievelijk derde en vier de. Muller winnaar NK winterttriatlon ASSEN - Cor Muller uit Renesse heeft zaterdag het Ne- dei-lands kampioenschap wintertriatlon op zijn naam ge schreven. In Assen won hij de triatlon in de categorie H65. De afstand van 10 kilometer hardlopen, 50 kilome ter wielrennen en 20 kilometer schaatsen legde hij af in een tijd van 3 uur en 23 minuten. De kopgroep tijdens de ATB-wedstrijd in Kortgene, met van links naar rechts: Edzard van Ewijk, winnaar Jarno Veerhoek en Dick van den Berg. foto Willem Mieras wege familieomstandigheden, pakt hij langzaam het mountain- biken weer op. Zaterdag werd hij derde, vlak achter de twee koplopers. Zijn trainingsmaat Veerhoek was blij dat hij weer terug in competitie was. „Je zag dat hij er nog in moet komen, maar het gaat steeds beter", stel-, de de winnaar. Vereecken kwam een paar minu ten later binnen en eindigde als vierde. Met nog zes wedstrijden te gaan, staat de Hulstenaar bo venaan in de ATB-competitie. Veerhoek en Van Ewijk volgen met een punt minder. Christal Janssen was overduide lijk de snelste bij de vrouwen. Ze kwam na vijftig minuten als eerste over de finish. Bij de vete ranen was de topdrie een kopie van de eerste wedstrijd in 's-Heer Arendskerke. Franky Taelman uit Zelzate was ook in deze race iets sneller dan de nummers twee en drie: Adrie Jongenelen en Johan Nouwen. door Lucien Roelandt HEIKANT - Jessica Nijpjes speelde zaterdag in de eerste se lectiewedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap dressuur een hoofdrol. De amazone uit Mid delburg stuurde in hippisch sportcentrum Heikant Hexa gon's Replay in de klasse Z2 en Utah in Z1 naar de overwin ning. Met Jessica Nijpjes (met Replay) als winnaar en haar tweelingzus Chantal Nijpjes met Hexagon's Ustinov op de tweede plaats voerden de profs in de ëerste se lectieronde van de klasse Z2 de boventoon. De amateurs lijken echter nog steeds kans te maken op goede resultaten. Dat viel op te maken uit de grote, goed pres terende kopgroep in de klasse. Jessica Nijpjes was nipt de bes te van het sterke gezelschap in Z2. De Middelburgse stuurde de pas vijfjarige Rubiquil-zoon Re play met 438 punten naar het oranje erelint. Zij bleef daarmee Chantal Nijpjes met Hexagon's Ustinov, die door één van de ju ryleden op de eerste plaats werd gezet, net één puntje voor. Chantal Nijpjes: „Het was erg spannend. Als je een foutje maakte, moest je het op een an der onderdeel wel uitzonderlijk goed doen om vooraan te eindi gen. Dat lukte Jessica. In de ga lop ging ze in de fout, maar in het drafgedeelte van de proef maakte ze dat ruimschoots goed. Ik heb het verpest in de stap. Daarin reed ik Ustinov met te weinig impuls en dat kost te een paar punten. Maar ik ben tevreden", zei ze. „Ustinov pak te goed aan. Over die stap maak ik me geen zorgen. Ik wilde het gewoon te rustig doen. Dat was mijn eigen schuld." Sandra van der Hoofd uit Gapin- ge reed de goed bewegende mer- rie No Mercie met slechts twee puntjes achterstand op de koplo per naar de derde plaats. Maxi me Lefeber eindigde met Emble- me du Defey als vierde, op ne gen punten achterstand. Ook in de Z1 eindigden de broodrijders van Stal Hexagon in de top. Jessica Nijpjes won met Utah. De Israëlische Raz Nitzani eindigde met Hexagon's Truman op de tweede plaats. Niet alle toeschouwers waren het eens met de overwinning van Jessica Nijpjes, die tien pun ten voorsprong had op de num mer twee. De juryleden waren het onderling ook niet eens. De Brabantse Edith Kommers be loonde de proef met 230 punten tei*wijl Erick van 't Westeinde er slechts 215 punten voor over had. De Terneuzense arbiter zet te Mascha Boone met Ukunda met 220 punten op de eerste plaats. Door de beoordeling van Komers (207 punten) kwam de combinatie uit Oostdijk echter niet verder dan de vierde plaats. In de klasse M2 stuurde Els Hooze de Zep-nakomeling Ma- roussia met 382 punten naar een overtuigende overwinning. De amazone uit Wolphaartsdijk' bleef streekfavoriet Petra Ver- schueren met Teredie zeven pun ten voor. In de klasse Ml ging de zege naar de veertienjarige Ma- rie-Anek Bruijnooge. De amazo ne uit Yerseke reed de Lucky Lu- ke-dochter met 396 punten naai de hoogste eer. Zij bleef routi nier Miranda Weijermans met de kolossale ruin Ultano II vier punten voor. „Ultano is nog maar net vijf jaar", zei Weijer mans. „Maar iedere wedstrijd geeft hij me het gevoel dat hij sterker wordt. Gemakkelijke overwinning driebandenteam WARMOND - De driebanders van Delta/Ockenburgh hebben een gemakkelijke 6-2-overwin- ning geboekt op op Jumbo War mond. Voor aanvang dacht Richard de Bruin uit Zierikzee nog dat het 8-0 zou worden in Warmond, maar dat bleek net iets te posi tief gedacht. Martin Spoormans verloor namelijk zijn partij te gen Rom Lamboo. Verder kreeg De Bruin gelijk. Zelf won hij van Peter Bernd- sen, vorig jaar de grootste bela ger van Berry Dallinga op het NK driebanden extra klasse klein. Kees Wittens was veel te sterk voor Peter Vlaar en Ronny Daniëls versloeg Carel Wagen- aar. Jumbo Warmond - Delta/Ocken burgh 2-6: Rob Lamboo - Martin Spoormans 45-42, 38 beurten; Ca rel Wagenaar - Ronny Daniëls 19-45, 39; Peter Vlaar - Kees Wit tens 31-45, 44; Peter Bemdsen - Ri chard de Bruin 31-45, 57.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23