Jari Vyaene maakt het verschil Top raakt uit zicht voor Robur Eerste zege voor rugbyers To vaal Luctor wint matige derby Rinus van de Ven sluit zijn seizoen af EMM niet meer zo zelfverzekerd als in begin competitie BC Vlissingen heeft het één helft lastig leelandia Middelburg verliest van HVV maandag 30 oktober 2006 wb 21 iinnrPieter van Klinken I1IDDELBURG - „Onze kracht de organisatie. Dat heeft ons m de vierde naar de tweede tlasse gebracht." Het was een «rspreking van HW'24-trainer lichel Leonhart, maar het zei iecl over de doelstelling van de ploeg. De Hulster derdeklasser naakte gisteren tegen Zeelan- Middelburg opnieuw duide lijk, dat het hogerop wil: 0-3. forig jaar besloot HW na een lange periode met aangekochte meiers met eigen voetballers ierder te gaan en promoveerde jèrvolgens naar de derde klasse. Daarin staat het nu bovenaan, leonhart: „Het zijn allemaal ge- ione jongens uit Hulst. De tijd s® de grote vedetten is voor- ij." Zonder de sterren blijkt IiW jok al een paar weken goed uit je voeten te kunnen. Jari Vyae- ieis dan wel geen vedette, maar |steren was hij toch zeker de ierspeler. Hij maakte drie doel- knten tegen Zeelandia Middel burg. Ook Vyaene legde na af loop met het bekende cliché dat hij niet kan scoren zonder zijn ploeg de nadruk op het teambe- lang. Toch heeft hij zelf ook een doelstelling. De Zeeuws topsco rer van vorig jaar wil een gemid delde van één op één halen. „Tij dens de eerste wedstrijden van het seizoen was ik wat gebles seerd. Ook heb ik nog twee wed strijden gemist, maar na het dip je kom ik nu wel weer in mijn ritme. Ik moet alleen de schade inhalen van de seizoensstart." Waar Vyaene drie kansen kreeg en ze allemaal afmaakte, was juist dat het probleem van Zee landia Middelburg. Met name Hadji Awrahman had zijn vizier niet op scherp. Hij speelde goed, maar voor het doel ging het niet. Uit een ingooi van Eddy de Looff kreeg hij de bal rechts voor de goal, maar hij schoot te gen HW-doelman Tim Sierse- ma. Toen hij in het begin van de tweede helft opnieuw de bal kreeg, nu in een nog veel kansrij ker positie, schoot hij opnieuw tegen Siersema. De doelman Zoor Rudy Booqert SCHIJNDEL - Motorcrosser Ri- van de Ven heeft dit week- iinde zijn Nederlandse seizoen sten met een chaotische in tercross in Schijndel. De acht- (ienjarige Vlissinger was met na me te spreken over zijn tweede plaats in de Superfinale. tweedaagse indoorcross, die samen met de Goese indoorcross uil; januari, het Open NK vormt, piep met name zaterdag rom melig. In de Superfinale kwam fan de Ven niet weg, omdat zijn ouunnan' Stefan Ludwig bij de te vroeg wegreed en over let hek ten val kwam vóór Van Je Ven. Verder dan een tiende plaats kwam de Vlissinger toen niet meer. Gisteren zou die Su perfinale aanvankelijk overgere den worden, maar die beslissing werd later weer teruggedraaid. In de tweede Superfinale van het weekeinde was Van de Ven vervolgens gebrand op revan che. En dat nam hij. Hij liet top pers als Jurgen .Wybo en Joel Roelandts achter zich en werd achter de Fransman Richier tweede. Het seizoen in Nederland is nu voorbij voor Van de Ven. Moge lijk rijdt hij over enkele weken nog indoorcrosses in Tsjechië en- Oostenrijk. Vanaf half novem ber moet hij op aandringen van zijn coaches twee maanden 'mo- torvrij' doorbrengen. door Hans Markusse GOES - In de zevende competi- iieionde in de tweede klasse raid heeft de Goese Rugbyclub lovaal voor het eerst gewonnen. Sparta uit Rotterdam werd met •19 verslagen. |iels van Harn bracht Tovaal de leiding. De Goesenaren Iregen meer mogelijkheden. In ie 25e minuut hield niemand ran de Rotterdammers rekening net een snel genomen penalty ran Koen Spaas. In de buurt ran de palen wist hij te scoren, fan Harn benutte de conversion o Tovaal leek met een comforta bele voorsprong de rust in te jaan, maar Sparta sloeg .in de laatste minuten terug. Dooi »ee tries stonden ze plotseling 10-12 voor. Kort na de pau- joorWim Kakebeeke MIDDELBURG - Van de zelf- terzekercle houding waarmee de handballers van EMM aan de lompetitie begonnen, is nu bijna niets meer over. Gisteren terloren de Middelburgers met 16-28. EMM-Artemis 16-28. De stilte afloop op de wisselbank was Welzeggend. Jean-Marie Toubia- oa hoefde niet lang na te denken flat het fout ging tegen de Til- jers. „Verdedigend was het laag zeer zwak. Ze vlogen Hangs alle kanten doorheen." ftainer Hans Dierickx: „Zoveel balverlies in een wedstrijd! Dit sonacceptabel." De eerste tien "tauten koesterde EMM nog Even hoop, maar daarna was het gedaan. Wat Dierickx ook pro beerde, hij kreeg zijn ploeg niet teer aan de praat. Jeco/Delta Sport-PSV 2 32-17. Sport was gisteren flink op schot tegen het zwakke PSV Handbal 2. De Zierikzeese hand ballers wonnen hun eerste thuis wedstrijd overtuigend. met $-17'. Het lukte eersteklasser was naast Vyaene de uitblinker van de wedstrijd. Goed een minuut later kreeg Vyaene op links de bal van Jeroen Claessens en schoot de 2-0 binnen. In de eerste helft had hij met een volley al de eer ste gemaakt. Zes minuten na de tweede kopte Vyaene een schot van Christoph Pfaet binnen. Dat was het grootste verschil tussen Zeelandia Middelburg en HW: een doelpuntenmaker. „Plet ontbeert ons aan geluk en effectiviteit", zei trainer Kees van der Sluis. „We misten Evert Eikenhout, hoewel de anderen ook wel kunnen afmaken. Maar vandaag was vooral de keeper vanHW goed." Uithaal Siersema haalde de meest onmo gelijke ballen uit het doel. Bin nen tien minuten redde hij al knap op twee goede afstandscho ten. Na een halfuur haalde hij een uithaal van Frank Leeman uit de kruising. Bovendien was hij ook in man-tegen-man-situa- ties altijd de sterkste. „Plij hoort op een hoger niveau thuis dan de derde klasse", complimen teerde zijn trainer hem. Koplo per HW wil in elk geval tot de winterstop bij de eerste vier blij ven. Daarna kijkt de ploeg op nieuw naar de doelstellingen. Voor Zeelandia Middelburg is het eerst zaak te stijgen op de ranglijst. De ploeg wil zeker in het linkerrijtje eindigen. Vorig jaar werd het nog vierde. „We moeten werken aan het afwer ken en daardoor zelfvertrouwen krijgen", vond Van der Sluis. Zeelandia Middelburg-HVV'24 0-3 (0-1). 28. Jari Vyaene 0-1, 50. Jari Vyaene 0-2, 56. Jari Vyaene 0-3. Gele kaart: Maarten Scheer ders (HW24). Scheidsrechter: H. Atmaq (Sas van Gent). Aantal toe schouwers: 250. Zeelandia Middelburg: Bennie de Looff; Freerlc Koelma, Jurriaan Pe terson, PaulConstandse, Geert -Bosschaart; Eddy de Looff, Mare Alfons, Alper Koq (66. Gaza Ambi- ti), Frank Leeman (83. Victor Baars); Alberto Conde Morgado, Hadji Awrahman (72. Dylan Ger ritsen). Hadji Awrahman van Zeelandia Middelburg haalt een bal op spectaculaire wijze weg voordat HVV'er Tim Mechelink (voorgrond) er bij kan komen. foto Ruben Oreel ze raakte Tovaal meer van slag. Sparta liep uit naar 10-19, maar daarna begon Tovaal aan een in drukwekkende inhaalrace. Hal verwege de tweede helft bracht Alex Vlieland de achterstand te rug en tien minuten voor het ein de boog Jan-Joost Wiebrens de achterstand om in 20-19. Oemoemenoe-Rotterdam 20-3: Tegen het einde van de eerste helft opende Rotterdam de score door een penalty-kick, maar Martijn Boogaard en Rink Basie bogen de achterstand nog voor rust om in een 7-3-voorsprong. In de tweede helft kwam Oemoe- menoe sterk onder druk te staan, maar na een uur zorgde Karei Dick vanuit een lineout voor de bevrijdende try. Basie benutte de conversion en bouw de de voorsprong via twee penal ty-kicks uit tot 20-3. Delta Sport in de eerste wed strijden nog niet echt om tot sco ren te komen (31 doelpunten in twee partijen). Gisteren kwam daar verandering in. Al in de eer ste helft was het gat geslagen: 13-6. Het lukte de Brabanders daarna niet meer het verschil te verkleinen. GSC-White Demons 4 20-18. De hatelijke nul is eindelijk weg bij GSC, maar de Goesenaren kre gen de punten niet cadeau. „Na de pauze moesten we alle zeilen bijzetten", zei Mario Bleuel. Vrouwen VHC 2-EMM 25-17, „Elk foutje werd genadeloos afgestraft", al dus oefenmeester John Jansen van de vrouwen van EMM. De flanken kregen er achterin flink van langs. „VHC was gewoon op alle punten beter. Punt uit. EMM had niks te vertellen", zei de trainer. Olympus-Avanti 2 12-10: De Vlissingse derdeklasser is aar dig op dreef. Van de vier par tijen werden er drie in winst om gezet. „Met deze ploeg is het lin kerrijtje haalbaar", denkt coach Inge Jansen. HEINKENSZAND - De als topper in de vierde klasse B ingeschatte ontmoeting tussen Luctor'8 8 en Patrijzen voldeed gisteren niet aan de verwachtingen van de in groten getale opgekomen toeschouwers. Beide ploegen speelden met veel inzet, maar goed voetbal was er nauwelijks te zien. De thuisploeg won uiteindelijk met 1-0 door een late treffer van Thijs van den Dries. Er waren in Heinkenszand veel foute passes, spelhervattingen waarbij het compleet mis ging, soms te felle persoonlijke duels, een scheidsrechter die het spel erg kort hield en vooral weinig gevaar voor beide doelen. De thuisploeg, die van onze sportredactie GOES - De titelstrijd in de vijf de klasse B lijkt voorlopig te gaan tussen Vivoo (3-1 bij Hans- weertse Boys) en Jong Ainbon (4-0 bij Kaaise Boys). Robur ver loor via een doelpuntloos gelijk spel bij Lebo twee belangrijke punten en heeft nu acht punten achterstand op de koploper. Hansweertse Boys-Vivoo 1-3: De eerste helft was volledig voor de bezoekers die via Simon van Velthoven, Sjef Boogerds en aanvoerde Martijn van den Berg uitliepen naar 0-3. Het kort voor rust geblesseerd uitvallen van Van den Berg kwam het spel van Vivoo in de tweede helft niet ten goede. Hansweert se Boys nam het initiatief, maar meer dan een doelpunt van de 43-jarige clubtopscorer Jerry Ros (1-3) leverde dit niet op. Kaaise Boys-Jong Ambon 0-4: Een feller Jong Ambon was de hele wedstrijd sterker, maar liet heel veel kansen onbenut, Emiel Laisina miste in de tweede helft zelfs een uitgelezen mogelijk heid vanaf de strafschopstip. De thuisploeg was slechts éénmaal via een uitval gevaarlijk, maar verder hoefde doelman Bas Rij- keboer niet in actie te komen. Voor de Middelburgers scoorde Levi Waisapy driemaal en was Paulo da Silva Gomes één keer ti'efzeker. Lewedorpse Boys-Robur 0-0: Door met veel inzet te spelen, was Lebo gelijkwaardig aan Ro- bur. Ook wat betreft doelkansen was de wedstrijd in evenwicht, al claimden de spelers van de thuisploeg nog een keer tever geefs een strafschop. Hoewel er niet werd gescoord, was er toch voor de toeschouwers sprake van een aantrekkelijk duel. Vosmeer-SC Welberg 4-1: Grote man bij de thuisploeg was A-ju nior Toon Kouwen die voor rust tweemaal raaksehoot en daar naast de voorzet gaf waaruit Ja- co Vaders de 2-0 kon aanteke nen. Ook omdat een inzet van de bezoekers op de paal eindigde, stond het 3-0 halverwege. Kort na het begin van de tweede helft schoot Jaco Vaders op aangeven van Patrick Heijboer de stand naar 4-0. Hierna gaf Vosmeer het initiatief wat uit handen, waardoor Michael Sebregts kon tegenscoren: 4-1. In blessuretijd liet Jaco Vaders nog een straf schop onbenut. Vijfde klasse A Kwadendamme-Graauw 2-0: Een beter Kwadendamme kwam in de negende minuut op 1-0 door Leon Bek. De thuis ploeg was daarna meer in balbe zit, maar Graauw was het Kansloze nederlaag De Stene Brug TILBURG - Het driebandenteam van De Stene Brug was een paar maatjes te klein voor koploper De Beer Beveili ging. Alleen Piet Kok kwam in de buurt van zijn tegen stander en verloor met slechts een punt verschil in een fraaie partij. Arjo Hollestelle ging aanvankelijk goed mee met zijn tegenstander, maar bij 25-22 keurde de arbiter een zuiver punt van de Goesenaar af. Vanaf dat moment was het gedaan. Ries Rijn en Ad Menheere waren kans loos in hun partijen. De Beer Beveiliging-De Stene Brug 8-0: E. van loon - Piet Koek 35-34, 40; E. Keek - Arjo Hollestelle 35-24, 55; J. Kok - Ries Rijn 30-20, 63; L. Vermeulen - Ad Menheere 30-13, 45. Goed resultaat menner Paauwe GOES - Menner Leo Paauwe uit Nisse heeft gisteren een goed resultaat behaald bij een dressuur wedstrijd in Dord recht. Bij het enkel span paarden werd Paauwe in de eer ste proef tweede met 188 punten. In de tweede proef legde hij met evenveel punten beslag op de eerste plek. Paauwe nam deel met zijn paard Uniek en was zeer tevreden met het behaalde resultaat. „Het was pas de tweede wedstrijd voor Uniek", aldus Paauwe. Zijn eerstvolgende wedstrijd isde indoormarathon in Heinkenszand. Forza succesvol op NK airtumbling HARMELEN - Het Goese Forza Gymnastica was bij de NK airtumbling in Harmeien zowel bij het groeps- als in dividuele springen succesvol. De twee meisjesteams in de categorie tot twaalf jaar werden Nederlands kampioen op A en B-niveau. Het senioren mixteam van Forza werd der de. Het Goese team bestond uit Tomas Parinussa, Step-- han Dijkhuizen, Anne van Avermaete, Dalila Sandee, Mi ehelle Hollestelle, Maresha Dijkhuizen, Moniek de Bruin en Nienke de Ruiter. Forza moest Cleton Sport en ALO Den Haag voor laten gaan. In het individuele springen was het podium bij de jeugd tot en met twaalf jaar hele maal gevuld met springsters van Forza. In de categorie ju nioren was er een tweede en derde plaats voor Moniek de Bruin en Michelle Hollestelle. Bij cle mannen individueel wist Stephan Dijkhuizen een plaats op het erepodium te bemachtigen. Net als Tomas Parinussa bij de mannen se nior won hij een zilveren medaille. Plet NK werd afgeslo ten met het recordspringen tempo's en salto's voorover. De springers moesten zoveel mogelijk salto's laten zien. Nienke de Ruiter van Forza verraste iedereen door het re cord tempo's te winnen. Bij het saltospringen eindigde Maresha Dijkhuizen op de tweede plek en haalde Paulien Verburg brons. Amazone Minderhoud begint goed WESTKAPELLE - Muriel Minderhoud is de competitie om de Zilveren Vuurtoren van de Vroonruiters uitstekend begonnen. De amazone uit Westkapelle stuurde in de klas se L2 de viervoeter Ritchie in beide proeven naar een over tuigende overwinning. Met haar tweehonderd punten in de tweede proef haalde de Vi'oonruiter-combinatie de hoogste dagscore en gaat ze voorlopig aan de leiding in het algemeen klassement. In de klasse LI won Angela Kortenhof de eerste proef. In de tweede proef moest ze die eer delen met Jessica Goossens. Tony van der Hiele was goed voor de zege in de klasse M2. Met James Bont won ze beide proeven. enkele belangrijke aanvallers miste, kreeg de beste van liet handje vol kansen, maar Johnny Nieuwdorp schoot voorlangs en vond ook nog een keer Patrijzen-doelman Dries Dijkmans op zijn weg. De on macht van de bezoekers werd kort voor rust geïllustreerd door aan valler William Sallet. „Ik krijg geen bal", riep hij richting dugout. In de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde. Opnieuw was het Luctor'88 dat de aanval zocht tegen Patrijzen. Tien minuten voor tijd mocht Thijs van den Dries een vrije trap nemen, die hij feilloos binnenschoot. foto Dirk-Jan Gjeltema dichtst bij een doelpunt. De paal stond de gelijkmaker in de weg, In de 65e minuut viel Graauw-doelman Erwin Claas- sens uit met een rugblessure. Omdat de wissels op waren moest veldspeler Marcel Vael in doel en Graauw met tien man verder. Het duurde tot de 95e mi nuut voordat Tom Blommaard 2-0 scoorde. Groede-Volharding 3-2: Vijf mi nuten na rust nam Groede de lei ding door Niels Verduin. Voor de tachtigste minuut verstreken was stond Volharding aan de po sitieve kant van de score door twee doelpunten van John Som mei j er. In de laatste tien minu ten stroopte Groede de mouwen op. Vijf minuten voor tijd scoor de Ralf Kramer de gelijkmaker. In de 90e minuut bracht Sander Termote heel Groede in staat van vervoering door met een fraaie kopbal 3-2 te scoren. door Jeremy Deug VLISSINGEN - Het eerste vrou wenteam van Basketball Combi natie Vlissingen had het moeilij ker dan verwacht tegen de num mer laatst uit de competitie. Pas na rust liepen de Walcherse vrouwen flink uit. BC Vlissingen - Den Dungk 76-54. De Vlissingse vrouwen hadden meer moeite dan ver wacht met het onderaan staan de Den Dungk. Net voor de pau ze sloeg de thuisploeg een gat en ging rusten met een 42-32 voor sprong. Na de hervatting func tioneerde de Vlissingse verdedi ging beter en liep het verschil op naar 62-37. Daarna liet Vlis singen de teugels weer vieren. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe- land 16 punten, Jessica Verhage en Yolanda Joosse 12, Astrid Franke, Romana de Ridder en Marjolein de Dreu 8, Linda de Meij 6, Elisa Kui pers 4 en Immie Pattilcawa 2. BV Souburg - BC Vlissingen 2 44-47. In de derby ontbrak Ilse Rijnberg bij BV Souburg, maar dat werd opgevangen door de sterk spelende Nicoline Craste. In de eerste helft namen de teams om beurten een voor sprong. In het derde kwart kon Van Gemst wint eerste eindstrijd HEINKENSZAND - Alexander van Gemst van BV De Kastanje is de nieuwe kampioen in het li- bre vijfde klasse van het district Delta Zuid-West, poule zuid. Hij versloeg in een zenuwslopen de finale Ronny Schijf van BV Avontuur met 40-39. Het hele toernooi hadden de fi nalisten elkaar weinig toegege ven. Allebei bleven ze ongesla gen tot de laatste ronde. Schijf stond iets voor op moyenne, 1.44 om 1.25, en had aan een ge lijkspel voldoende voor de zege. Tot vier keer toe stond er in de finale, ook een gelijkspel op het bord. Bij 39-39 kregen ze allebei drie keer de kans om het af te maken. Uiteindelijk hield Van Gemst de zenuwen het best in bedwang en scoorde het laatste punt. Hij werd kampioen in de eerste finale waaraan hij mee deed. „Ik biljart pas anderhalf jaar. Een mooier begin kan niet vind ik zelf." Vlissingen 2 via scores van Elisa Kuipers uitlopen naar 27-40. On danks de foutenlast toonde Sou burg daarna veerkracht en kwam dankzij een goede verde diging en aanvallend spel terug tot 44-45. Het laatste woord was echter aan Vlissingen 2. Scores BV Souburg: Digna van der Baan 12, Jacqueline Franke 9, Ni coline Croste S, Anouk van Pelt en Cindy de Nooijer 5, Gitta Zijlma 3 en Nathalie Franke 2. Scores BC Vlissingen 2: Marjolein de Dreu en Elisa Kuipers 14, Ro mana de Ridder 9, Lizette Heijns- dijk 6 en Dorien de Witte 4. Vlissingen - Rowic 76-68. De thuisploeg begon pas in het tweede kwart wat nauwkeuri ger te spelen. Na rust maakte de ploeg uit Dordrecht het spel en speelde zich terug in de wed strijd, Ze bogen de achterstand om in een 53-55-voorsprong, Vlissingen kon op tijd omschake len en pakte in de slotfase weer het initiatief. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 23, Wytse de Jong, Dennis de Paauw, Benjamin Steenbeek. 13, Menno de Jong 7, Dorde Karad zic 3, Sjoerd van Pelt en Abdel el Kharbouchi 2. De Stormvogel blijft koploper VLISSINGEN - De waterpo- loërs van De Stormvogel speel den zaterdag een slechte wed strijd, maar wonnen wel van De Zuidwesthoek (7 -6). De Vlissing se formatie is koploper in de eer ste klasse van het district. De Stormvogel-De Zuidwest hoek 7-6. De Stormvogel man nen knokten zaterdag meer te gen zichzelf dan tegen de tegen stander. Vanaf het begin zaten ze niet lekker in de wedstrijd. Aan het eind van de tweede pe riode stond het 2-4. Hierna kwam de thuisploeg terug tot 5-5. In de laatste periode misten beide ploegen bij 6-6 een straf- worp. Uiteindelijk trok De Stormvogel aan het langste eind door een nieuwe strafworp wel te benutten. De Ganze-TRB/RES 2 9-3. De Ganze maakte in de derde perio de het verschil met lekker snel waterpolospel: 5-1. De ploeg uit Tilburg probeerde in de laatste periode nog iets terug te doen, maar De Ganze het zich niet ver rassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21