Eerste verlies hockeysters Rapide Dennis Verdurmen blijft ongeslagen PZC Vrouwen Morres klaar voor topduel Adri van Hanegem keert voor één keer terug bij IJzendijke Middenmoot verder weg dan ooit voor De Noormannen Vrouwen Vlissingen houden koploper op gelijkspel 18 maandag 30 oktober 2006 door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van Rapide moest gisteren de eerste nederlaag incasseren in de vier de klasse van de hockeycompeti- tie. Bij Den Dommel verloor het met 3-2. De vrouwen van Vlis singen lieten een knap resultaat noteren. In de derde klasse be dwongen zij koploper Pelikaan (1-1). Breukelman is op dreef bij ZK schaken TERNEUZEN - Titelverdediger Jan Breukelman kwam tijdens het Zeeuws kampioenschap schaken voor de jeugd goed voor de dag. Met twee punten uit evenveel duels voert hij de ranglijst aan. HWP-speler Nick Wegman is de enige die hem kan bijhouden. In de eerste ronde was het krachtsverschil tussen Jan Breu kelman en de Middelburgse Eva Pot te groot. De tweede ronde moest Steven Rademakers er aan geloven. De plaatselijke fa voriet had het niet echt zwaar, waar hij op papier ook alles makkelijk moet winnen. De eni ge die net als Breukelman twee overwinningen wist te behalen was HWP'er Nick Wegman. De eerste ronde was hij te sterk voor Goesenaar Niels de Feyter, waarna hij in de tweede ronde afrekende met de Axelse Inge borg Jansen. In de B-groep delen drie spelers de koppositie. Jiri Obels, die via het ZK naar het NK probeert te gaan, is de favoriet. Claire Volle man en Wouter Massink konden het niet bolwerken tegen hem. Quinten Ducarmon had het de eerste twee ronden op papier wat zwaarder dan Obels, maar wist zijn partijen netjes naar winst te brengen. HWP'er Maar ten Rademakers en Goesenaar Rien de Böck verloren .van hem. Goesenaar Joey van de Braak heeft ook twee punten. Van den Bosch matchwinnaar voor Steen VLISSINGEN - Goes blijft in de derde klasse A van het zon dagvoetbal dankzij een 2-0-over- winning op hekkensluiter HSC'28 aardig bovenin mee draaien. Goes-HSC'28 2-0: De eerste helft was matig. De thuisploeg ging met een 1-0-voorsprong rusten door een treffer van Jim my Pinas. Na de pauze pakte een technisch sterker Goes de za ken voortvarender aan. Na de 2-0 van Trung Tran een kwar tier voor tijd was de wedstrijd beslist. Steen-SC Gastel 3-2: In een re delijk gelijkopgaand duel open de de thuisploeg na een kwar tier de score via Dennis Buijs (1-0), maar enkele minuten later maakte William Laseroms al weer gelijk: 1-1. Tien minuten voor rust bracht Kevin Smet Steen opnieuw op voorsprong: 2-1. De tweede helft was nog geen minuut oud toen Pascal van Caem de bezoekers opnieuw langszij bracht: 2-2. Vijf minu ten voor het einde van de regu liere speeltijd werd Eddy van den Bosch matchwinnaar door uit een strafschop de 3-2 binnen te schieten. Zeelandia Middelburg-HW'24 0-3: Zeelandia Middelburg en HW'24 speelden een leuke wed strijd. Het spel golfde op en neer. Zeelandia Middelburg kon alleen niet scoren. Na een half uur deed Jari Vyaene dat wel voor HVV'24 via een volley. In het begin van de tweede helft scoorde hij nog tweemaal: 0-3. Derde klasse. Vlissingen-Peli- kaan 1-1 (1-1): Vlissingen had verschillende wijzigingen aange bracht in het team. Dat was in de beginfase even wennen. Daar profiteerde Pelikaan van door 0-1 te scoren. Daarna kreeg de thuisploeg meer greep op de wedstrijd. Het team was duide lijk meer in balans dan in de voorgaande wedstrijden. Dat re sulteerde zeven minuten voor rust in de gelijkmaker door Me rel de Kam (strafcorner). In de tweede helft had Vlissin gen zelfs het beste van het spel en werd Pelikaan in de verdedi ging gedwongen. Het overwicht leverde enkele strafcorners en kansen op, maar die werden niet benut. Pelikaan was gevaar lijk via enkele uitvallen. De jeug dige keepster van Vlissingen was echter goed bij de les. Vierde klasse. Den Dommel-Ra- pide 3-2 (1-2): In de eerste helft was er geen vuiltje aan de lucht voor Rapide. De ploeg liep uit naar 0-2 door doelpunten van Sonja Matena (strafcorner) en Stephanie van Haperen. Het ver zuimde echter om een beslissen de voorsprong te nemen. Kort voor rust kreeg de thuisploeg aansluiting via een gelukkig tot stand gekomen treffer. Dat was het sein om er in de tweede helft een schepje bovenop te doen. Uit een strafcorner werd het 2-2. Niet veel later, na een mooi uitgespeelde aanval, zelfs 3-2. Daarna grote druk van Rapide. Die leverde kansen op, maar niet de gelijkmaker. Goes-Rosmalen 1-5 (0-3): Titel kandidaat Rosmalen was een maatje te groot voor Goes. Plet overwicht van de bezoeksters werd in de eerste helft uitge drukt in 0-3. Goes had wel pech dat het tweede doelpunt een ei gen treffer was. Na rust bood de thuisploeg meer tegenstand en scoorde zelfs 1-3 via Viviënne van Rees Vellinga. Daarna had Rosmalen weer een overwicht, zag twee treffers afgekeurd wor den en trof verschillende keren een goed keepende Nicolette Eef- ting tegenover zich. Toch moest zij nog twee keer capituleren. Olympia-Liberty 1-7 (ü-2):Zoals zo vaak eerder kon Olympia, met veel meisjes A in de ploeg, in de eerste helft aardig tegen stand bieden. Het beperkte de schade tot een achterstand van 0-2. Na de doelwisseling schroef de Liberty het tempo op en ging ook fysiek wat steviger de duels aan. Daar was Olympia niet te gen bestand. Liberty liep uit naar 0-5 voordat Marjolein de Poorter tegenscoorde. Het werd tenslotte nog 1-7. Mannen Vierde klasse Rapi- de-Pelikaan 5-3 (4-2): Rapide en Pelikaan maken er altijd een doelpuntenspektakel van. In de aanloop naar de competitie ein digde een oefenduel tussen bei de teams in 11-5 voor Rapide. Op deze zege van Rapide viel niets af te dingen. Die ploeg was vrijwel de gehele wedstrijd be ter, maar gaf door verlies aan concentratie binnen enkele mi nuten twee doelpunten weg, waardoor Pelikaan kon terugko men tot 3-2. Daarvoor hadden Jelle Inghels (strafcorner) Yan- nick van Putte (rebound inzet Koen Totté) en Pieter Voor brood voor 3-0 gezorgd. Nog voor de pauze werd het 4-2 door Joeps Smits, die een pass van Jo- chem Beaart afwerkte. Tien mi nuten na rust liet Koen Totté 5-2 noteren en was het duel be slist. Het werd daarna nog 5-3. Olympia-Skot 4-5 (3-3):Paul Schueler was weer in de aanval geposteerd en dat was merk baar. Hij zorgde voor 1-0 op aan geven van zijn broer Gijs en liet 2-0 noteren uit de rebound van ene schot. Uit twee strafcorners, een zeer sterk wapen van Shot, kwam die ploeg op gelijke hoog te. Paul Schueler liet opnieuw op aangeven van zijn broer 3-2 noteren, maar nog voor rust kwam Shot opnieuw langszij. Na de hervatting wisselende kansen. Een inzet van Gijs Schueler werd nog net voor de lijn door Niek Fassaert binnen getikt. Shot scoorde opnieuw uit een strafcorner 4-4. Dat leek de eindstand. Tot overmaat van ramp scoor den de bezoekers in de slotmi nuut, uit alweer een strafcorner en lieten een gedesillusioneerd Olympia achter. Een moment uit de wedstrijd tussen VVS en Kwiek. foto Ruben Oreel door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Eén week voor de topper tegen de reserves van Sliedrecht Sport getuigden de volleybalsters van Morres/Hulst van een uitstekende vorm. De Zeeuws-Vlaamse formatie speel de voor eigen publiek opnieuw sterk en wees Benevia met 3-1 terug. Morres/Hulst-Benevia 3-1 (25-14, 25-14, 25-15, 21-25): Een spel van kat en muis, waar bij de volleybalsters uit Hulst slechts viel aan te rekenen dat de vierde set onnodig werd ver loren. Trainer Guido de Beule: „Het is misschien wel goed dat dat vandaag is gebeurd", keek hij alvast naar de topper tegen Sliedrecht Sport 2 vooruit. Morres/Hulst domineerde vanaf het eerste fluitsignaal drie sets lang. Alle tien selectiespeelsters kregen speeltijd en beschaam den het vertrouwen van de trai ner niet. De thuisploeg speelde verzorgd volleybal, deed aan klantenbinding en liet de gasten in de eerste drie sets alle hoeken van de zaal zien. „We zijn in een opbouwfase, maar wel heel goed bezig", glunderde de trainer. „Nee, we leven niet boven onze stand. We spelen goed volleybal, met een heel hoge amusements waarde." Sarto 2-Savok 3-2 (25-18, 25-13, 24-26, 21-25, 15-12): Savok haalde tegen de lager ge klasseerde thuisploeg zelden een goed niveau en keek door een opeenstapeling van fouten in de eerste twee sets vlot tegen een 2-0-achterstand aan. Daar na kregen de Zeeuws-Vlamin gen in een gewijzigde samenstel ling wat meer grip de Sarto 2. Dat resulteerde in twee opeen volgende setzeges. In de vijfde set hield de thuisploeg de winst echter in eigen huis. DVO-Kwiek 2-3 (10-25, 29-27, 20-25, 25-22,12-15): Een enerve rend duel tussen twee teams, die aan elkaar gewaagd waren. Het onbevangen en enthousiast spe lende Kwiek trof een thuis ploeg, die gebukt leek te gaan onder de spanning. Dat had vooral in de eerste set tegen een goed serverend Kwiek een ver lammende uitwerking. Na een afgetekende zege voor Kwiek ontwikkelde zich vanaf de twee de set een wedstrijd, waarin bei de ploegen beurtelings het initia tief hadden. Met een prima op slag en sterk blok trok Kwiek in - een vijfsetter aan het langste eind. Mannen Mytilus-Visade/Voorburg 3-1 (25-17, 25-17, 25-23, 18-25): De ontlading aan Goese zijde was groot, toen de derde set op nieuw met winst werd afgeslo ten. Met de wedstrijdzege in de knip moest Mytilus de vierde set aan de bezoekers laten. De Zeeuwen legden in de eerste twee sets met een uitstekende opslag en een hecht blok de ba sis voor de overwinning. Voor burg 2, dat in déze klasse de voorbije twee seizoenen op de tweede plaats eindigde, stuitte in de rally's op een prima Goese verdediging. In de derde set ver speelde Mytilus een 23-18-voor- sprong. Op 23-23 waren twee goede opslagen voldoende om uiteindelijk toch naar winst af te wikkelen. Morres/Hulst-RVC/Libanon 2 2-3 (24-26, 25-16, 25-16. 22-25, 6-15): In een klasse waarin veel teams van elkaar lijken te kun nen winnen, brak een gebrek aan stabiliteit de Zeeuws-Vla mingen op. De thuisploeg be schikte voor het eerst dit sei zoen over een voltallige selectie en overklaste in de tweede en derde set RVC/Libanon. De be zoekers, die in de eerste set een ruime achterstand in winst had den omgezet, deden er vanaf de vierde set een schepje bovenop, Dat resulteerde in de ommekeer van de wedstrijd. WS'92-Kwiek 2-3 (25-18, 23-25, 25-19. 26-28, 9-15): Een echte derby, met alles erop en er aan. WS'92 verspeelde in de vierde set een set-en matchpunt. WS'92 begon goed aan het Zeeuws onderonsje. Sterk verde digend en trefzeker in de aanval nam de thuisploeg het initiatief. Na Vlissingse winst in de eerste set kwam Kwiek beter in de wedstrijd. De bezoekers bouw den in het tweede bedrijf een rui me voorsprong op, die -hoewel flink geslonken - voldoende bleek voor de gelijkmakende set winst. De thuisploeg domineer de daarna in een sterke fase. Na winst in de derde set leek de be slissing in de maak. In de slotfa se van de vierde set hield de Schouwse formatie het hoofd echter koel. Na de gelijkmaken de setwinst zag een mentaal ge broken WS'92 de winst naar Kwiek gaan. door Alex Krappen MIDDELBURG - De tafeltennissers van SAR hebben de smaak te pakken in de tweede divisie. Tegenstander FVT mocht dan aantreden met voormalig eredivisiespeler Alfred de Jong, dat weerhield SAR er niet van om met 2-8 te winnen. Er was zelfs nog meer mogelijk geweest als Leon van Boven niet van invaller Van Rossum verloren had. Dennis Ver durmen bleef ongeslagen, Wim 't Hooft won tweemaal. SAR staat nu tweede, een ongekende weelde voor de Zeeuws-Vlamingen. Eerste-divisionist TTC Delta Middel burg verloor in eigen huis van het ster ke Unicum: 3-7. Niet alleen kostte die nederlaag de thuisploeg de koppositie, door de ongunstige uitslagen van ande re teams staat TTC Delta Middelburg nu ineens vierde, met nog maar één punt voorsprong op nummer vijf Westa 2. In de derde divisie verloor TTCM 2 met 4-6 van Hotak'68. In de enkelspelen kwam alleen Thomas Groenewoud drie maal tot winst. Zijn teamgenoten Leo Zuidweg en Jeroen Louws wonnen sa men het dubbelspel. TTCM 2 staat vijf de, de achterstand op nummer vier Bel- crum 2 is vijf punten. De SAR-vrouwen wonnen weer eens in de eerste divisie. Het werd 6-4 tegen US. Lacey Koole bleef ongeslagen, zus Audrey zorge voor de andere punten. Eén klasse lager lijkt wisselvalligheid SAR 2 op te breken in de strijd voor handhaving. Dit weekeinde speelde SAR 2 verdienstelijk gelijk tegen FvT 2, maar daar schoten de Zeeüws-Vlaam- sen weinig mee op. Dordrecht won met 7-3 van Shot'65 en klom daardoor ten koste van SAR 2 naar de vierde plaats in de tweede divisie. Laatste plaats Ook SAR 3 speelde gelijk. Het werd 5-5 tegen koploper HTC. Prima gedaan, maar afscheid van de laatste plaats na men de Zeeuws-Vlaamsen daardoor niet. Sara van Belle en Liselotte Fassae rt wonnen beiden tweemaal, Marjolein Sey kwam niet tot scoren. In de jongens A-klasse had TTC Delta Middelburg een makkelijk middagje. Tegenstander HBC 3 kwam met drie in vallers, de wedstrijd (10-0) was in no-ti- me klaar. Titelconcurrent VDN Sala manders won met 9-1. Het verschil be draagt nu zes punten. In de C-klasse stond de topper tussen TTCM 2 en Tanaka op het programma. TTCM 2 won met 6-4 en sloeg daarmee een aanval op de koppositie in deze' klasse af. Marco Louisse was opnieuw onklopbaar, Anothony Laco won twee maal. De Middelburgers staan nu acht punten voor op Tanaka. Reynaert ver loor te ruim van koploper HBC 4, Het werd 9-1, waarbij zij aangetekend dat de Reynaert-spelers aardig wat matchoints onbenut lieten. Henk Mang- nus redde de eer. De derby tussen TTCM 3 en Scaldina werd wederom gewonnen door TCM 3, maar nu niet zo gemakkelijk als in de heenronde. Het werd slechts 6-4. Eigen lijk haalde alleen Niels van der Mark het niveau dat bij een titelpretendent past. Voor Scaldina won Koén van Velt- hoven tweemaal. In de hoofdklasse leed SAR 2, een neder laag. Tegen Flash werd het 4-6. Johan 't Hooft won tweemaal, Naomi Schelf hout en Octaaf Eggermont beiden één keer. Flash staat tweede met zes pun ten achterstand op SAR 2. TTCM 3 kwam goed voor de dag met een 6-4-overwinning op titelkandidaat Red Star'58. Hilair Bislip en Wouter van der Mark wonnen tweemaal. Ook Smash'76 won, 6-4 tegen Tanaka. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Clinge had gis teren in de vierde klasse van het zondagvoetbal tegen Aarden burg aan een gelijkspel voldoen de om de eerste-periodetitel bin nen te halen: 1-1. Het duel tus sen Axel en RIA Westdorpe, de nummers twee en drie van de ranglijst, kende dezelfde eind stand. Hulsterloo profiteerde van dat gelijkspel door een 3-1-overwinning op Corn Boys (uit) en neemt nu de tweede plaats in. Aardenburg-Clinge 1-1: Clinge had het niet gemakkelijk in en tegen Aardenburg, dat vrijwel de gehele wedstrijd een over wicht had en daarom ook de meeste aanspraak op de zege mocht maken. De bezoekers had den na de rust echter aan één kans voldoende om op voor sprong te komen. Na bijna een uur was het Davy van Puijvelde die voor 0-1 zorg de. Een kwartier voor tijd kreeg Aardenburg alsnog loon naar werken. Remco Dhondt schoot de thuisclub toen weer langszij: 1-1. Axel-RIA W. 1-1: De topper werd beheerst door de zenuwen. Voor de rust had Axel het beste van het spel, maar na de rust lag RIA W. boven. Ondanks het overwicht van de thuisclub wa ren het de bezoekers die op slag van rust een 1-0-voorsprong na men door Stefan Burbach, maar vrijwel onmiddellijk na de her vatting zorgde Kenneth Okorley alweer voor de gelijkmaker. Daarna bleek RIA voetballend tot meer in staat te zijn dan Axel, dat het geluk aan zijn zij de had toen een doelpunt van Ar jan de Meij in de slotminuut van wege buitenspel werd afge keurd: 1-1. Corn Boys-Hulsterloo 1-3: Hul sterloo begon sterk aan het duel met Corn Boys en kwam al vroeg in de wedstrijd op 0-1 toen Corn Boys-doelman Toon Vereecken de bal in eigen doel werkte. Op slag van rust bracht Xavier Herman de stand weer in evenwicht, maar lang kon de thuisclub van de gelijkmaker niet genieten, want ip de blc- retijd van de eerste helft zo Dave de Booy voor 1-2. In de tweede helft ging het duel lange tijd gelijk op. Eén minuut voor het eindsignaal besliste Hulster-1 loo het duel alsnog door doelpunt van Michel de Burggra- ve:1-3. IJzendijke-Hontenisse 3-2: IJ. zendijke had in de eerste helft a! een overwicht, maar werd t twintig minuten op achterstand gezet door een doelpunt van Gert-Jan van den Dries. O impuls van Adri van Hanegem, die voor één keer teruggehaald was omdat IJzendijke met eer groot aantal blessures te kam pen had, kwam de thuisclub n< de rust terug door een doelpunt van Martin Rijckaert. Hontenis- se nam daarna opnieuw ei voorsprong door een treffer v; Jeroen van Bunderen, maar daama waren het Ivo van de Cal- seijde en Joël van Overloop die de stand in het voordeel van IJ zendijke ombogen: 3-2. Koewacht-Biervliet 2-2: Veel te beleven viel er in de eerste h van het duel tussen Koewacht en Biervliet niet. Pas na de rust. toen beide ploegen meer de aan val kozen, was de wedstrijd het aanzien enigszins waard. Chris- toff Coene zette de thuisclub o] 1-0, maar door doelpunten van Gert-Jan Reijn en Niek van Kouteren werd het daarna 1-2, In de slotminuut voorkam I bin Mariman dat Koewacht met lege handen achterbleef: 2-2. Sluiskil-Breskens 0-1: Bei ploegen leden voortdurend be verlies en slaagden er slechts zel den in een vlot lopende aanval op te zetten. Toen de wedstrijd na de rust zich in hetzelfde tem po leek te zullen voltrekken al in de eerste helft paste Bres kens-trainer Cor van de Velde in één keer drie wissels toe, die niet zonder effect bleven. Hal verwege de tweede helft was het Mark Boeckhout die de bezoe kers op 0-1 zette. Sluiskil miste daarna de kracht om zich terug te knokken. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij een 1-0-overwinning in de derby te gen Patrijzen heeft Luctor'88 de tweede plaats in de vierde klas se B van het zondagvoetbal vas ter in handen gekregen. Walche ren nestelde zich via een 5-1-ze- ge op De Schutters op de derde plaats. Walcheren-De Schutters 5-1: In een boeiende wedstrijd tussen twee aanvallend ingestelde ploe gen leidde Walcheren halverwe ge geflatteerd met 3-0 door tref fers van Etienne Mallie (2x) en Najim Boughmari. Aan de ande re kant werd een treffer van de bezoekers wegens buitenspel af gekeurd. Kort na het begin van de tweede helft bouwde Jeffrey Beenhouwer de voorsprong ver der uit (4-0), waarna even later de Vlissingse doelman in de fout ging bij een ogenschijnlijk onge vaarlijk schot van Bardit Benha- mi: 4-1. De Schutters drong wel aan, maar met zijn derde treffer bepaalde Etienne Mallie een kwartier voor tijd de eindstand op 5-1. Luctor'88-Patrijzen 1-0: Beide ploegen speelden met veel inzet, maar het voetbal was soms niet om aan te zien. De thuisploeg kreeg in de eerste helft de mees te kansen. Johnny Nieuwdorp schoot bij één gelegenheid voor langs en werd de tweede keer ge stuit door doelman Dries Dijk- mans. Op het moment dat steeds meer mensen aan een gelijkspel gingen denken, schoot Thijs van den Dries in de 80e minuut de bal in één keer binnen uit een vrije trap: 1-0. Domburg-Zeeland Sport 1-0: De thuisploeg was voor rust ster ker, maar verzuimde dit in de score tot uitdrukking te bren gen. Ondanks dat er vijfmaal een Domburg-speler alleen voor de Vlissingse doelman ver scheen stond het halverwege slechts 1-0 door een treffer van Frank de Jong, op aangeven van Gijs Maljaars. In de tweede helft bood Zeeland Sport beter partij, maar de beste kansen ble ven voor de thuisploeg. Toch werd het nog bijna gelijk. De in zet van Naser Gasi eindigde ech ter tegen de buitenkant van de paal. Odio-De Noormannen 2-1: Voor rust was de thuisploeg sterker zodat Patrick Goossen en Bart Corré de stand halverwege c 2-0 konden brengen. De tweede helft waren de rollen omgedraaid en drong Noorman nen de tegenstander terug op ei gen helft. Al binnen enkele mi nuten .leverde dit de aanslui tingstreffer van Christiaan Roel- se op, waarna de druk nog ver der toenam. Paal en lat voorkwa men de op dat moment verdien de gelijkmaker, waarna het o' fensief langzaam wegebde. De laatste twintig minuten was cl wedstrijd weer meer in even wicht. Ereplaatsen voor Wiskerke ZUIDLAREN - Chayenne Wis kerke kwam zaterdag goed voor de dag op het internationaal con cours hippique in Zuidlaren. In de rubriek internationaal 1.30 klassiek voegde de amazo ne uit Kruiningen zich met de paarden Lorraine en VDL Rock- sina bij de acht kandidaten voor de barrage. Ook in de beslissen de ronde bleef de zeventienjari ge Zuid-Bevelandse foutloos. Het leverde haar een d. plaats (Lorraine) en een vierde stek (VDL Rocksina) op. Bij de dressuur zorgde Thamar Zweistra voor het Zeeuws suc ces. In dé halve finale van c competitie om de Hippo Zorg Dressuurcup (Z2-niveau) stuur de de amazone uit Schore Hexa gons Update met de goede score van 68.083 procent naar de over winning van de kür op muziek. Een knappe prestatie van Zweis tra, omdat Update niet eerder aan een wedstrijd van deze allu re had meegedaan. Het concours in Zuid-Laren kan de vergelij king met Indoor Zeeland met ge mak doorstaan. Samen met de derde plaats die Zweistra vrijdag haalde in de proef, eindigde ze als tweede in het algemeen klassement. Ze had minder dan 0,1 punt achter stand op Dirk de Haas. De tweede plaats was ruim vol doende voor een finaleplaats in de Hippo Zorgcup, die volgende maand tijdens Indoor Maas tricht gehouden wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18