PZC Nicky Hayden onttroont Rossi Ontlading groot na zege van Feyenoord set van 4 stuks €549,- UpR Schouwse derby oopt uit de hand Groenendaal komt tekort in achtertuin /7\ WINTERHANDEN Dopingzaak wordt gesloten, renners mogen fietsen merïkaan wereldkampioen MotoGP na slippertje van zijn rivaal Redactie: 0113-315640 jvvw.pzc.nl .mail:redactie@pzc.n! ostbus 31, 4460 AA Goes (dvertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; ationaal: 020-4562500. maandag 30 oktober 2006 -(M\ AutoTeam OPEL CHEVROLET AUTOTEAM NIEUW J SERVICE SCHADEHERSTEL 195/65/TR15 incl. stalen velgen wij willen blije klanten nonze sportredactie IEN HAAG - De Spaanse wie- irbond heeft zaterdag de dos- jiers van de renners gesloten in je grootschalige dopingzaak aarbij onder meer Jan Ullrich, van Basso en Jörg Jaksche wa ll betrokken. De wedstrijdcommissie onder neemt geen verdere juridische stappen. Dat betekent dat de be trokken Spaanse renners in elk geval alweer kunnen fietsen. De UCI (internationale wielren- unie) betreurt de gang van za ken en sluit niet uit dat het on derzoek wordt heropend. Het besluit van de bond volgt op de beslissing van de Italiaanse bond om de aan klacht tegen Ivan Basso in te trekken. Michele Scarponi (Ita), Jörg Jaksche (Dui), Giampaolo Caruso (Ita) en Jan Ullrich (Dui) moeten in theorie nog afwach ten wat hun bonden doen, maar de Spaanse justitie verbiedt ver der gebruik van de dossiers in de 'Operación Puerto'. Het onderzoek naar ploegleider Manoio Saiz gaat nog wel ver der. Saiz, een van de hoofdver dachten is in de zaak rond de omstreden arts Eufemiano Fuen- tes, kreeg zaterdag wel zijn Pro- Tour-licentie terug. Door het uitlekken van informa tie over renners mochten onder andere Jan Ullrich en Ivan Basoo dit jaar niet starten in de Tour de France. GPD/ISS an onze sportredactie 'ALENCIA - Nicky Hayden is nieuwe wereldkampioen Mo- oGP. De 25-jarige Amerikaan motorcoureur onttroonde gis- enniddag op het circuit van Va- cucia de Italiaan Valentino Ros- de kampioen van de afgelo- ien vijf seizoenen. tanen, de Amerikaanse vlag en uurwerk begeleidden Playden ijdens zijn ereronde. Zo woest hij twee weken geleden in 'ortugal was, zo uitbundig was ilj in Spanje na de zeventiende lM b laatste Grand Prix van diet ;ri aar. w De MotoGP beleefde een gewei apotheose. Hayden kon het ijna niet geloven. Wereldkampioen, dat klinkt iet ;oed", zei hij in een eerste reac- ,Ik bedank mijn team en ie- M ereen die me heeft geholpen i'lp zo ver te komen. Het is een om trots op te zijn." layden had geen rekening meer ehouden met de titel, De gebra- en haan uit Kentucky werd in e voorlaatste race op het cir- litvan Estoril door zijn team- moot Dani Pedrosa bij Honda ideruit gereden. Daardoor ioest Hayden tot zijn ontstelte- de leidende positie in het VK-klassement afstaan aan Va- intino Rossi. Hoewel Hayden dit seizoen slechts twee Grand Prix-races won, waarvan één in Assen, leek hij al maanden onbedreigd op de wereldtitel af te stevenen. Er was een parallel met de Formu le 1 waar Fernando Alonso zijn riante voorsprong in het wereld kampioenschap bijna kwijtraak te aan Michael Schumacher. Met acht punten voorsprong en op pole-position vertrok Rossi in de laatste race van 2006 op weg naar zijn zesde wereldtitel in successie. Maar in de vijfde van dertig ronden op het circuit van Valencia maakte Rossi, win naar van vijf WK-races dit jaar, in zevende positie een fout en gleed onderuit. Kansloze inhaalrace De Yamaha-coureur mocht ach teraan aansluiten en begon aan een haast kansloze inhaalrace. Vanuit 20ste positie klom Rossi nog wel naar de dertiende plek en dus in de punten. Maar het was te weinig om de op veilig koersende Hayden, die als derde over de finish kwam, nog te be dreigen. De Amerikaan won zijn eerste wereldtitel.met zes punten voor sprong op Rossi. Het was tevens de laatste titel in de MotoGP met 990cc-motoren. Het maxi mum bedraagt vanaf volgend seizoen 800cc. De verrassende winnaar van de Grand Prix van Spanje was oudgediende Troy Bayliss uit Australië. De 37-jarige wereldkampioen Superbike was door Ducati spe ciaal voor deze race opgeroepen om Sete Gibernau te vervangen (gebroken pols). Hij won voor teamgenoot Loris Capirossi en wereldkampioen Hayden. Jorge Lorenzo werd wereldkampioen in de 250cc. Alvaro Bautista was dat al drie wedstrijden voor het einde in de 125cc-klasse. Joey Litjens van Molenaar Racing eindigde net als twee weken geleden in Esto ril in de lichtste klasse als 25ste. GPD oor Jos van Belzen DREISCHOR - De Schouwse derby tussen Dreischor en Re- aesse, in de vijfde klasse van het randagvoetbal, is ontsierd door vechtpartij tussen spelers van de beide clubs. lort voor de rust sloeg de vlam pan. Fred van der Helm •reischor) liep door een actie an Renesse-speler John Berre- een enkelblessure op. Dat de aanleiding voor een rechtpartij op het veld. In het tu- iult liep Frank van der Helm m gebroken kaak op. ok zijn broer Fred moest met letsel het veld verlaten. Na een onderbreking van een kwartier werd de wedstrijd hervat. In het restant kwamen beide ploegen niet tot scoren. Twee spelers werden nog wel met een rode kaart van het veld gestuurd. Zowel Dirk Heeze van Dreischor als Wilco Jochem (Re- nesse) liep tegen twee gele kaar ten op. Het was toch al geen gelukkige dag voor Dreischor. Voordat de vechtpartij ontstond, raakte in valler-doelman Bobby Meente- ma geblesseerd aan zijn knie. Hij kon niet verder spelen en werd vervangen door Daan Rui tenbeek. Nicky Hayden kan zijn geluk niet op nadat hij in Valencia de wereldtitel MotoGP heeft veroverd. De Amerikaan race vijfvoudig kampioen Valentino Rossi, die ten val kwam en zijn kansen verspeelde. foor Barry van der Hooft KERKRADE - Met een explosie van ïteugde sloot Fcyenoord gisteren een roerige week af. Na de blamage tegen ijax en de zwaarbevochten zege op FC \vente tankten de Rotterdammers in Kerkrade een nieuwe dosis vertrou- Iroots was het voetbal tegen Roda JC j niet, maar de 2-1-zege vergoedde foei. „Misschien is het nu een paar da- onrustig", zei Erwin Koeman. De trainer bekende dat de voorgaande Wen dagen moeilijk en tegelijkertijd ook leerzaam waren geweest. Koeman: „Omdat de reacties bij Feyenoord al- lijd heel heftig zijn als het slecht gaat. Dt denk ook dat ik in de zestien maan- fon dat ik nu bij deze club zit, meer fob meegemaakt dan een trainer die lien jaar bij een andere club werkt. Ik wil altijd mezelf blijven, maar dat is met makkelijk. Toch vormt dit je wel als mens. Dan kun je honderd jaar cursussen volgen, maar dit leer je daar Hooit." Meer lef Nel als zijn spelersgroep haalde Koe man opgelucht adem. Na de keiharde lik die aartsrivaal Ajax vorige week uitgedeeld, kon Feyenoord twee ,pe zeges bijzonder goed gebrui ken. Tegen Roda JC toonde de ploeg al meer lef dan in de weken daarvoor en lieten de Rotterdammers bij vlagen aardig "al zien. Toch heeft Feyenoord nog een lange weg te gaan, wil het deze com petitie een rol van betekenis spelen. Een keer niet op achterstand komen, zou daarbij kunnen helpen. Met de duels in het bekertoernooi en de Uefa Cup meegeteld, speelde Feyenoord dit seizoen veertien officiële wedstrijden. In liefst tien van die veertien kwam de ploeg op achterstand en moest het dus telkens reageren. Dat scenario ont vouwde zich ook in Kerkrade, waar Ro da JC dankzij een fantastische treffer van Ramzi na twintig minuten op voor sprong kwam. In de fase daarna had de thuisploeg het duel in een beslissende plooi moeten leggen, maar Van Tornhout kreeg de bal niet langs de sterk keepende Tim mer. Uit het niets kwam Feyenoord weer terug in de wedstrijd. Een mis- trap van de nonchalante Saeijs werd door Charisteas tot doelpunt gepromo veerd. Voor de Griek was het zijn eer ste goal in Rotterdamse dienst. „Dat doelpunt was belangrijk voor ons en Schumacher assistent bij Ferrari MONZA - Michael Schumacher wordt assistent van Jean Todt bij de formule 1-renstal van Ferrari. De Italiaanse constructeur heeft dat gisteren bekend gemaakt. Todt is de grote baas van de sportafdeling van Ferrari. Schumacher beëindigde vorige week zijn loopbaan als ac tieve coureur. De Duitser won zeven wereldtitels in de Formule 1, waarvan vijf voor Ferrari. In zijn laatste sei zoen werd hij tweede achter de Spanjaard Fernando Alon so van Renault. Goud voor Van Gelder in Stuttgart DEN HAAG - Yuri van Gelder heeft tijdens de laatste re guliere wereldbekerwedstrijd van het turnseizoen het on derdeel ringen gewonnen. De vorige week onttroonde we reldkampioen bleef met een score van 16,525 de Venezo laan Regulo Carmona (16,175) en de Amerikaan Kai Wen Tan (16,075) voor. pagina 17 machtsvertoon Yuri van Gelder Wereldtitel Nederlandse golfers STELLENBOSCH - Het Nederlands mannengolfteam heeft in Stellenbosch (Zuid-Afrika) beslag gelegd op de wereldtitel. Joost Luiten, Tim Sluiter en Wil Besseling ble ven op de laatste dag Canada en de VS voor. Wil Besse ling uit Hoorn maakte het Oranjesucces compleet door de inviduele wereldtitel te winnen. Kloetinge bedwingt Quick Boys KLOETINGE - Met een uitgekiende kopbal was Regilio Pinas zaterdag de spits die Kloetinge een kostbaar punt bezorgde tegen Quick Boys (1-1). De aanvaller, die tot voor kort op rechts speelde, is door Diederik Hiensch naar het centrum gedirigeerd en blijkt daar beter uit de voeten te kunnen. De andere twee Zeeuwse hoofdklassers in het zaterdagvoetbal hadden een vrije dag. pagina 19 Pinas is de nieuwe centrumspits Roelofs kampioen zwaargewicht ROTTERDAM - De Middelburgse zwaargewicht Danny Roelofs liet zich zaterdag kronen tot Nederlands boks kampioen bij de amateurs. In het WTC-gebouw in Rotterdam won hij op punten van een stugge Fries. Voor Roelofs, 2.02 meter lang, 89 kilo gram, was het zijn eerste grote titel, pagina 24 de eerste stap op een lange weg passeerde in de laatste foto Heino Kallis/RTR Rotterdammers dankzij doelpunten Charisteas en Huysegems langs Roda JC: 2-1 Stein Huysegems (rechts), maker van de winnende goal bij Feyenoord, duelleert met Davy de Fauw. foto Peter Schols/GPD voor hem", zëi Koeman. „Ik ben super blij dat we hem eind augustus nog heb ben gehaald. Hij werkt hard, is sterk in de lucht en is ons aanspeelpunt. Hij maakt ons beter." Linksback Dat laatste kan voorlopig nog niet van Philippe Léonard worden gezegd. De te genvallende Belg begon gistermiddag op de bank en hoefde daar niet vanaf te komen. „Toch heb ik hem niet afgeschreven", zei Koeman. Omdat Royston Drenthe ook niet voldoet als linksback, stond Serginho Greene tegen Roda JC op die positie. „Vorige week tegen Ajax zag ik Drenthe zeven meter achter de laatste linie dekken. Een speler mag fouten ma ken, maar niet zulke. Hij is nog niet sta biel genoeg en dan moet je als trainer iets anders proberen. Greene stond niet te juichen om linksback te spelen, maar na afloop kon hij>dat wel. En daar gaat het volgens mij om." Steekbal Devreugde was het gevolg van een doelpunt van Stein Huysegems. De linksbuiten rondde een steekbal van Pardo af en maakte met die goal duide lijk dat ook hij zich beter voelt. „Ik heb een aanloopperiode nodig gehad", be kende de matchwinnaar. „Maar het ge loof in mezelf heb ik nooit verloren. We hebben nu twee keer op rij gewonnen en dat is goed voor het vertrouwen. Van een ommekeer moeten we nog niet spreken. Misschien kunnen we dat woord over een paar weken wél gebrui ken." GPD Sven Nys op weg naar de zege in Sint Michielsgestel. SINT-MICHIELSGESTEL - Ri chard Groenendaal is voor eigen publiek in Sint-Michielsgestel als derde geëindigd in de twee de veldrit voor de Superpresti ge- De Nederlander moest de Bel gen Sven Nys (eerste) en Kevin Pauwels (tweede) laten voor gaan. Voor Nys was het zijn tweede zege in de Superpresti ge. Groenendaal beleefde een weekeinde met pieken en dalen. Zaterdag viel hij tijdens de der de wedstrijd om de wereldbeker in het Tsjechische Tabor al na één ronde uit met materiaal- pech. „Het is jammer dat na zo'n lan ge reis de wedstrijd al na een paar kilometer afgelopen is." In zijn eigen Sint-Michielsgestel was er weer een glimp van de oude Groenendaal te zien. De routinier maakte rondenlang jacht op de Belgen Sven Nys, Ke vin Pauwels en Bart Wellens en deed dat tot enthousiasme van de duizenden toeschouwers met volle overtuiging. De drie Bel gen reden al in de eerste ronde bij de anderen weg. „Ik zat sa men met Gerben de Knegt vast in de meute en kon dus niet aan klampen." De twee Nederlan ders vonden elkaar echter snel en zetten gebroederlijk de ach tervolging in. „Ik heb tot de streep gejaagd op de Belgen. Dat is eigenlijk wel het verhaal van mijn wedstrijd. Ik voelde me fit en sterk en wil de hier heel graag een podium plaats halen. Ik ben blij dat het gelukt is." Aan de kop van de wedstrijd was Sven Nys ongenaakbaar. Met een tempoversnelling in de derde ronde schudde hij zijn me devluchters af. Achter hem be leefde zijn landgenoot Bart Wel lens een dramatische wedstrijd. De winnaar van vorig jaar reed ijzersterk, maar kreeg twee keer te maken met een lekke band. Hij kwam zwaar ontgoocheld als vierde over de streep. Nys heeft in twee wedstrijden het maximale puntenaantal gehaald en leidt daarmee het klassement in de Superprestige, gevolgd door Wellens en Groenendaal. De Knegt staat zevende. De wereldbekerwedstrijd in het Tsjechische Tabor werd zater dag een prooi voor Radomir Si- munek. De thuisrijder schudde in de laatste ronde zijn mede vluchter Bart Wellens af. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15