[)korley spil van jong Axels team Dammer Allaart verrast al weken Ambities Terneuzen blijven bescheiden iiddenvelder hoopt er na een schorsing komend weekeinde weer bij te zijn lub wil atlete hanou niet uitslagen Maastricht voornaamste kandidaat NK wielrennen vrijdag 27 oktober 2006 z23 ,f,fFHriy van der Hooft ^NEUZEN - In de weten- jap dat de laatste twee wed- (jjdcn van de competitie niet J-n één puntje oplever- b t Temeuzen zondag op roek bij Rood-Wit Veldhoven. van trainer Ardian Le- jïaoet winnen om nog kans te iken op de eerste periodetitel. invaller Sinan Coban maakt zich op voorhand niet al te druk. „Het zou geen teleurstel ling zijn als we het niet halen." De 18-jarige Coban herinnert er graag aan dat de ambities van Terneuzen niet verder reiken dan een plaats in het linkerrij tje. „Een periode zou leuk zijn, maar onze doelstelling is altijd geweest om een stabiele midden moter te zijn. Daar is nog niets aan veranderd." Coban is na het 1-1-gelijkspel te gen DESK en de 0-1-nedei'laag tegen OSS'20 niet bang voor een terugval. „We hebben een min dere periode gehad", consta teert hij. „Maar we hebben een goed team en kunnen goed voet ballen. Zondag winneri we weer, denk ik. Blessure Een meevaller voor Terneuzen is dat het tegen Rood-Wit weer kan beschikken over Mike But en Hans van Damme. De eerste leek tegen OSS'20 tegen een ern stige blessure op te lopen, maar is daarvan snel hersteld. But kwam vorige week al negentig minuten in actie in een oefen wedstrijd tegen Zeelandia-Mid- delburg. Hans van Damme deed in dat duel één helft mee. Coban verwacht in Rood-Wit een fysiek sterke ploeg te tref fen. „We moeten ons eigen spel spelen en niet meegaan in het voetbal van de tegenstander. Vo rig jaar deden we dat wel en ver loren we uit met 2-0." In de strijd om de eerste periode- titel heeft Best Vooruit overi gens de beste papieren. De huidi ge koploper heeft drie punten méér dan Terneuzen en WSC, die met 14 punten de tweede plaats delen. vvEddv van der Hooft SEL - Hij is achttien en een ponent van de nieuwe lich- ijdie de club weer hogerop Ml brengen: Kenneth Okor- Met Axel hoopt hij dit sei- jaweer een toonaangevende de vierde klasse van het adagvoetbal te kunnen vervul de willen minimaal een pe- jjetitcl, maar als het kan mi we voor het kampioen- top." jwas er drie jaar terug, bijna aait het niets. Hoewel hij am- ,'ijftien jaar was en de B-ju- jien nog niet ontgroeid, be- ot trainer Eric Rijckaert de ilijke middenvelder een basis- i iats te gunnen, aneth Okorley (geboren en ge- gn in Amsterdam, totdat hij it jaar terug met zijn moeder Sas van Gent neerstreek) de leerde thuis tegen Hulsterloo mocht zich vanaf dat duel sisspeler noemen. Zijn in- sag werd nadien steeds gro- ide kaart iorley zet tegenwoordig als itrale middenvelder de lijnen scoort bovendien ook re- tig. Twee weken terug bij- jrbeeld, in de uitwedstrijd te- Breskens (3-4), was hij voor trust de man om wie alles bij (êldraaide. Bij hem begon zo- t iedere aanval en onder zijn puls liep Axel weg naar een Ég ogende 0-2-voorsprong, dat hij in de slotfase van de sste helft tegen een ongelukki- kaart opliep en voortij- ecordaantal eelnemers aan oorwedstrijd dressuur EKANT - De successen van iky van Grunsven zorgden aantal jaren geleden voor enorme impuls in de dres- ursport. Het aantal wedstrijd- itcrs in deze hippische disci- iac kende ook in Zeeland een lorme groei. gevolg is dat aan de eerste lectieweds trij d voor het euws kampioenschap voor arden klasse Z1 en Z2, die fgen in Heikant gehouden Irdt, liefst vijftig combinaties slnemen. Dat is een absoluut ford. te van Doesselaar van de or- aiserende vereniging Een- :omruiters: „Omdat ook de fi- ie van het kampioenschap in Heikant wordt gehou- rekenden wij wel op wat Ira deelnemers. Het is immers prima gelegenheid om al- ïtde accommodatie te verken- i. Maar dit hadden we abso- ■it niet verwacht. Ik loop in de ardensport al lang mee, maar teel Zeeuwse Z-combinaties ook voor mij nieuw." »r een groot aantal deelne- zal het bij verkennen van accommodatie blijven. Er is februari 2007 immers maar or slechts acht combinaties mts in de finale. Na zaterdag 'gen er nog twee selectiewed- ójden. IN' HAAG - De Griekse atlete ilarina Thanou is niet welkom jee| atletiekclub in het Engel- IMilton Keynes. De sprintster "S vanaf 22 december weer «doen aan wedstrijden na ^'horsing van twee jaar. an°u, die zilver won op de 11 meter tijdens de Spelen van CO, miste met collega Kostas piteris drie controles in de naar de Spelen van Ml in eigen land. Mgens haar advocaat zocht de '■jarige atlete een plek waar in alle rust kan trainen. Die ze in Engeland gevonden hebben, De atletiekclub in '"ton Keynes werd echter plat ed door allerlei media en na weten geen zin in jveel commotie te hebben. pd/rtr dig het veld moest verlaten. Axel won nog wel, maar miste duidelijk zijn spelbepaler in het restant van de wedstrijd. Balen van die rode kaart doet hij nog steeds. „Vooral omdat het in mijn ogen geen rood was", zegt hij. „Ik geef toe: het was een domme overtreding, die misschien geel waard was. Maar rood, absoluut niet." Het kostte hem de bekerwed strijd tegen MZVC en wellicht ook de topper van aanstaande zondag tegen Ria Westdorpe (thuis). „Ik vond het zaterdag al moeilijk om langs de kant te staan. Ik had zo mijn schoenen willen aantrekken. Dat zal zon dag niet anders zijn, als ik ook tegen Ria niet mag meespelen. Maar wie weet: hopelijk kom ik er met één wedstrijd van af." Okorley is in korte tijd uitge groeid tot een spelbepalende spe ler bij Axel en zegt zich dat ook wel te realiseren. „Ik voel zelf dat ik een centrale rol binnen de ploeg heb. Dat is alleen maar mooi als je nog zo jong bent als ik. Maar aan de andere kant moet het ook weer niet overdre ven worden. We doen het met z'n allen." Het aantal routiniers bij Axel is zo langzamerhand aardig terug gebracht. De jeugd heeft de re gie overgenomen. „We hebben inderdaad een heel jonge ploeg", beseft Okorley. „Bart Rijckaert en Ivo Verstraeten zijn bijvoorbeeld A-junior. Maar ook Marco Plasschaert is nog jong. Perspectief is er zeker. Er zit veel voetbal in de ploeg. We proberen ook altijd van ach-( teruit op te bouwen." Na een stroef begin, met een ne derlaag tegen Clinge (1-3) en een gelijkspel tegen IJzendijke (1-1) als meest opvallende resul taten, lijkt Axel de vorm van vo rig jaar weer te pakken te heb ben. Nadat Com Boys ruim ver slagen werd (5-1) volgden een knappe 4-3-zege op Breskens en een gemakkelijke 3-0-overwin- ning tegen MZVC voor de beker. „We hebben de laatste weken weer lekker lopen voetballen", heeft ook Okorley gezien. „Dat moet ook, want we willen graag bovenaan meedoen. Een periode- titel zou mooi zijn, maar een kampioenschap nog mooier." De achterstand op Clinge, dat één wedstrijd meer gespeeld heeft, bedraagt zes punten. Dat zegt volgens de middenvelder van Axel nog niets. „De competi tie is nog lang. Zelfs als we zon dag gelijkspelen, kan er nog van alles gebeuren. Ook Clinge kan nog met een mindere periode te maken krijgen." Kenneth Okorley: „Ik voel zelf dat ik een centrale rol binnen de ploeg heb. Maar dat moet ook niet overdreven worden. We doen het met z'n allen." foto Wim Kooyman Ritthemse koploper ziet zichzelf niet als kanshebber voor Zeeuwse titel door Niels Bouterse RITTHEM - „Je top bereik je bij denksport rond je dertigste", vertelt Piet Allaart uit Ritthem. Toch voert de zestigjarige boer al zes weken de ranglijst van de Zeeuwse damkampioenschap pen aan. Het is opvallend dat juist hij aan kop staat. Vorig jaar eindigde hij als voorlaatste in de Zeeuwse hoofdklasse. Allaart noemt dammen een spel letje waar hij toevallig goed in is. De Ritthemer speelt al bijna heel zijn leven. „Het leukste van dammen is je met een ander me ten. Dat is de uitdaging. Ook al speel je in een clubcompetitie, het blijven individuele wedstrij den." Allaart oefent tegen de compu ter. „Van mijn oude computer won ik nog wel eens een potje, maar tegen mijn huidige lukt dat niet meer." De pc is naast te genstander tevens zijn 'personal trainer'. „De computer op zich is een dom ding, maar als je de juiste gegevens invoert, kan hij best handig zijn." Zo analyseert de denksporter na elke partij de gemaakte zetten en bekijkt hij ®f er toch geen mogelijkheden waren geweest op winst. „In mijn laatste wedstrijd tegen Daaf Kasse stond ik voor, maar heb ik geen moment winstkansen gehad. Een remise was dus een goede uitslag." NK Van Allaarts concurrenten zijn genoeg wedstrijden te vinden in de database, maar als hij zoekt op zijn eigen naam komt hij niet veel resultaten tegen. „Ik ben er een tijd tussenuit geweest en heb hierdoor weinig gedamd," legt hij uit. Allaart was vijftien jaar toen hij voor het eerst mee deed aan de Zeeuwse jeugdkam pioenschappen. „Die won ik drie keer achter elkaar. Tot ik vanwege mijn leeftijd niet meer mee mocht doen." Ook op het na tionaal kampioenschap waagde hij zijn kansen. „Ik heb twee keer meegedaan: de eerste keer eindigde ik als voorlaatste en de tweede keer als vierde. Een hele verandering binnen een jaar. In dat tweede kampioenschap werd Ton Sijbrands eerste." Het damfenomeen was toen nog maar dertien jaar. Op 27-jarige leeftijd begon de landbouwer aan een universitai re studie economie in Leiden. Daarna kreeg hij werk als eco noom op de universiteit in Lei den. „In mijn tijd als leraar heb ik Jan Peter Balkenende nog zijn eerste economielessen gege ven." Allaart hield de familie boerderij in Ritthem achter de hand en reisde vier dagen per week op en neer tussen zijn woonplaats en Leiden. Daarna werd dat Den Plaag en weer la ter Tilburg. Pas vijf jaar geleden besloot hij weer te gaan boeren. Tussen het graan en suikerbieten verbou wen, besteedde Allaart steeds Dartstoernooi in Bruinisse BRUINISSE - Dartclub De Vanger haalde de afgelopen ja ren toppers als Jelle Klaasen en Andy Fordham binnen om een demonstratie te geven in Bruinisse. Voortbordu rend op de opgebouwde organisatorische kennis heeft de Bruse club voor vanavond Pul Darts in de steigers gezet. Dit 501-darttoernooi wordt gespeeld in jeugdsoos De Pul in Bruinisse. Het speelschema biedt plaats aan 32 spelers en is door enkele afzeggingen nog niet helemaal gevuld. De zaal gaat open om 19.30 uur en het toernooi begint om 20.00 uur. Thools dartskampioenschap SINT MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk, in Par tycentrum Haestinge, is zondag het derde open Thoolse dartskampioenschap. De deelnemers komen uit Ne derland en België. Het toernooi, waarvoor nog tot 11.30 uur ingeschreven kan worden, begint om 12.00 uur. Groot Avontuur trekt zich terug GOES - Het driebandenteam van Groot Avontuur heeft zich per direct teruggetrokken uit de landelijke competi tie driebanden groot. Plet was bij ingewijden al langer be kend dat er wrijvingen waren in het team, maar dit be sluit komt ook voor hen onverwacht. Teamleider Rinus Kramer bleef op de vlakte: „Onze secre taris heeft vandaag nog het bondsbureau ingelicht. Ikzelf heb onze eerstkomende tegenstander geïnformeerd. Over de oorzaak doe ik geen mededelingen." Dat het besluit ge voelig ligt, bleek uit zijn toegift: „Ik wilde niet langer kleuterleider zijn. Roelofs bokst tegen Fries GOES - Bokser Danny Roelofs uit Middelburg bokst mor genavond om de nationale titel in het zwaargewicht. De Walchenaar neemt het in het Rotterdamse WTC-gebouw op tegen PasCal Hartman uit Leeuwarden. De Fries plaats te zich voor de finaleronde door een zege op Mitchel Bal- ker. Het is een wedstrijd op het hoogste amateurniveau: de A-klasse. Trainer Lambert Busby heeft veel vertrouwen in een goe de afloop voor zijn pupil. „Hij is sowieso twee koppen gro ter dan die jongen en Danny heeft een paar weken gele den in Sliedrecht zijn visitekaartje afgegeven." Daar klopte de Middelburger de Duitser Ali Atabay. „We kregen toen zelfs de complimenten van Arnold Vanderlij- de." Winst Wiskerke in Zuidlaren ZUIDLAREN - Chayenne Wiskerke ging gisteren tijdens het internationaal concours hippique van Zuidlaren uit stekend van start. De zeventienjarige amazone uit Kruiningen stuurde de merrie Lorraine in een twee fasen wedstrijd 1.3.0 meter naar een overtuigende overwinning. De pupil van Jos Lan- sink toonde zich met de Voltaire-dochter ruim vier tellen sneller dan de nummer twee, Nic Cia. Met de merrie VDL Rocksina onder het zadel haalde Wiskerke in de tweede fase een paal naar de bodem en eindigde daarmee op de zesde plaats. i Dembélé Piet Allaart: „De computer op zich is een dom ding, maar als je de juiste gegevens invoert, kan hij best handig zijn als personal trainer." foto Ruben Oreel meer tijd aan zijn hobby: dam men. „Sinds vorig jaar dam ik weer mee met de Zeeuwse kam pioenschappen. Het was een beetje een ongelukkig jaar: ik stond vier wedstrijden op winst, maar eindigde twee ervan nog met een remise en twee met ver lies." Hij degradeerde dan ook bijna uit de hoofdklasse. Door het te rugtrekken van Bennie Provoost en Leopold Sekongo mocht de nummer elf (van de twaalf deel nemers) op het hoogste Zeeuwse niveau blijven dammen. Het afgelopen jaar staat in schril contrast met de start van dit damseizoen. „Ik heb nu na vier ronden al ééiï punt meer dan in heel het vorige seizoen bij elkaar." De vooruitgang is volgens Alla.- art te danken aan betere concen tratie en het vertrek van de twee beste dammers (Provoost en Leo pold) uit de competitie. „Bij de kampioenschappen moest ik mijn wedstrijden in de middag spelen. Dat was ik niet gewend. Ik denk dat mijn bioritme wat van slag was. Daar heb ik aan moeten wennen." Door zich be ter te concentreren damt Allaart dit jaar scherper. „Ik had ook wel verwacht dat het beter zou gaan, maar niet dat ik zes we ken nummer één zou staan. Ik sta wat gelukkig aan kop, vind ik zelf." Allaart ziet zich de Zeeuwse ti tel niet winnen dit jaar. „Een stuk of zes dammers staan vlak achter me. We ontlopen elkaar niet zo veel. Uit deze competitie zou ik wel een topdrie kunnen selecteren, maar daar zit ik zelf niet bij." Sotogrande (Spa). Volvo Masters, fi nale Europese Tour. Eerste ronde: 1 Lara (Spa) 66 slagen (-5), 2. Fasth (Zwe), Green (Aus), McDowell (GBr) 67, 5. Ed- fors (Zwe), Angel Jiminez (Spa) 68. Hoogeveen. Essent-toernooi. Kroongroep, vierde ronde: Sokolov (Ned)-Polgar (Hon) 0-1, Topalov (Bul)— Mamediarov (Aze) 1-0. Stand: 1. Polgar 3,5, 2. Mamediarov 2,5, 3. Topalov 1,5, 4. Sokolov 0,5. Basel. Mannen. Tweede ronde: Ferrer (Spa/5)-Novak (Tsj) 2-6 6-3 6-3, Wawrinka (Zwi)-Hen- man (GBr) 2-6 7-6 (4) 6-4, Del Potro (Arg)-Bastl (Zwi) 6-3 6-2, Srichaphan (Tha)-Chela (Arg/9) 6-4 6-3, Gonzales (Chl/3)—Fish (VSt) 6-7 (5) 6-4 7-6 (8), Aca- suso (Arg/7)-Kohlschreiber (Dui) 7-6 (1) 6-1. Lyon. Mannen. Tweede ronde: Grosjean (Fra/6)-Saul- nier (Fra) 7-6 (5) 6-2, Malisse (Bel/7)-Benneteau (Fra) 6-2 7-6 (5), Gine- pri (VSt)-Greul (Dui) 6-1 6-2. Sint Petersburg. Mannen. Tweede ronde: Koenitsin (Rus)-Haas (Dui/4) 7-6 (4) 4-6 6-2, Hernych (Tsj)—Art hurs (Aus) 6-4 6-4, Ancic (Kro/3)-Sluiter (Ned) 6-3 6-4, Johansson (Zwe)-Joezni (Rus/7) walk over. Linz. Vrouwen. Tweede ronde: Sjarapova (Rus/1 )-Da- niilidou (Gri) 7-5 6-1, Jankovic (Ser/6)-Vesnina (Rus) 6-7 (4) 6-4 6-2, Stosur (Aus)-Chakvetadze(Rus) 6-4 6-4, Ivanovie (Ser/5)-Radwanska (Pol) 6-2 6-2. Betaald voetbal. Eredivisie. Willem ll-AZ 0-4 (0-1). 13. De Zeeuw 0-1, 53. Martens 0-2, 63. Dembélé 0-3, 84. Koevermans 0-4. Scheidsrechter: Bossen. Bijzonderheid: 7. Den Ouden (Willem II) mist strafschop. Aantal toe schouwers: 12.200. Willem II: Sengier; Van der Struijk (77. Wau), Hermans, Baelum en Valencia; Imschoot (65. Kerekes), Assou-Ekotto, Kargbo en Nieuwendaal (55, Messou- di); Den Ouden en Bobson. AZ: Sinouh; Steinsson, Jaliens, Opdam en De Cler; Mendes da Silva, De Zeeuw, Schaars (79. Molhoek) en Martens; Ar- veladze (62. Koevermans) e (70. Lens). MAC Breda-FC Utrecht 2-1 (1-0). 9. Zwaanswijk 1-0, 50. Fortuné 1-1, 90. Slot 2-1. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Leonardo, Zonneveld, Diba, Stam (NAC Breda), Dickoh, Kruys, Caluwé (FC Utrecht). Aantal toeschouwers: 14.834. I\IAC Breda: Zoetebier; Stam, Penders, Zwaanswijk en Mtiliga; De Graaf (83. Slót), Matijssen en Zonneveld (83. Van Gessel); Diba, Leonardo en Pinas (62. Rigters). FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Broer- se, Dickoh en Braafheid; De Jong (83. Somers), Caluwé en Kruys; Van der Gun, Fortuné en Kopteff (79. Douglas). Feyenoord-FC Twente 2-1 (0-1). 30. Tourna 0-1, 47. Huysegems 1-1, 85. De Guzman 2-1. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Hofs, De Guzman (Feyenoord), Heubach (EC Twente). Aantal toeschou wers: 35.000. Feyenoord: Timmer; Tiendalli, Lucius, Bahia en Leonard (46. De Guzman); Buijs, Greene en Hofs (81. Boussa- boun); Vincken (77. Kolkka), Charisteas en Huysegems. FC Twente: Boschker; Wilkshire, Wie- laert. Zomer en Heubach (73. Wellen- berg); Bakircioglu, Oude Kamphuis (81. Brama), Engelaar en Tourna; Bakkal (77. Sibum) en N'Kufo. Stand: Ajax PSV AZ Groningen FC Twente RodaJC Feyenoord Heerenveen FC Utrecht NAC Heracles NEC Excelsior 9 8 0 1 24 24- 7 9 7 1 1 22 24- 6 9 6 2 1 20 26- 9 9 5 2 2 17 18- 14 9 5 2 2 17 18- 14 9 5 2 2 17 10- 9 9 4 2 3 14 13- 15 8 4 1 3 13 16- 9 9 4 1 4 13 15- 12 9 4 1 4 13 10- 16 9 3 2 4 11 9-11 9 3 4 11 7- 11 9 3 1 5 10 12- 14 8 3 0 5 9 11- 13 9 1 4 4 7 9- 20 Willem II ADO Den Haag Sparta Acapulco. World Tour beachvolley- bal. Vrouwen, eerste ronde: Nystrom/Nystrom (Fin)—Kadijk/ Mooren. (Ned) 2-1 (12-21 21-18 15-11). door Patrick Delait MAASTRICHT - Maastricht is de voornaamste kandidaat om in 2007 het NK wielrennen te or ganiseren. Andere gegadigden Landgraaf en Dinkelland (Over ijssel) hebben in overleg met Maastricht besloten om voorlo pig in de wachtkamer te blijven. Reden voor dit opmerkelijke be sluit is de tumultueuze aanloop naar het NK 2006 dat na lang touwtrekken aan Maastricht werd toegewezen. Ook toen wa ren Landgraaf en Dinkelland al kandidaat. Door elkaar niet lan ger te beconcurreren, willen de drie kandidaten een financieel opbod vermijden. Dinkelland en Landgraaf willen hun kans wel wagen in 2008 en 2009. Aan het NK wielrennen hangt een prijskaartje van 150.000 euro, exclusief organisa tiekosten. Hoewel Maastricht zich nog niet officieel kandidaat heeft gesteld, bevestigt woord voerder Joep Delsing van de ge meente dat de Limburgse hoofd stad weer in de running is voor het NK. Als de Maastrichtse politiek het licht op groen zet, dan zal het NK in elk geval worden verre den op een ander parcours dan afgelopen zomer. Als alternatief ligt er een route die deels over het grondgebied Margraten voert. Voornaamste hindernis is dan de Bemelerberg. De knoop over de toewijzing van het NK wielrennen wordt vermoedelijk nnrr dit jaar door gehakt. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 55